Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154601) Tikakukac válasza TJ22 (#154599) üzenetére


Tikakukac
titán

2 különböző liga, más körnek szólnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154602) #78600448 válasza Tikakukac (#154601) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nem okoskodok ha nem köll, javíts ki möster. :B

(#154603) Tikakukac válasza #78600448 (#154602) üzenetére


Tikakukac
titán

Support egy XPS esetében is vastag, onsite garisok azok is, mint a Latik, szóval nincs gond. De ezek eyecandy gépek egy elitebook mellett. XPS-t venni akaró ügyfélkör elitebookot elég nehezen vesz. Fordítva még csak-csak, de azért van itt egy alapabb konfigokban is tetten érhető 200-250k felár. Ami azért sok. 830-ak 400k alatt indulnak, XPS-ből a rendes i5-ös verziók 600k fölött. Ütni én elitebookot vennék. Az a kis keret a kijelző körül elég sokat segít :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154604) #78600448 válasza Tikakukac (#154603) üzenetére


#78600448
törölt tag

Az ember el is várja azért 500k+ fölötti árkategóriába a normális supportot. :))

(#154605) love válasza love (#154562) üzenetére


love
tag

Javaslat?

Csak a Funky ;)

(#154606) #78600448 válasza love (#154605) üzenetére


#78600448
törölt tag

Dell Latitude 5490, HP Elitebook 840, Thinkpad T480-490 közül nézelődj.

(#154607) ravap válasza ravap (#154411) üzenetére


ravap
kezdő

:F

(#154608) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok. Tudom nem épp ide vágó kérdés. Eladni szeretnék de nem tudom mennyit érhet:
HP probook 4530s
8GB ram
128GB ssd
1TB hdd
OEM win 10
i5-2450 proci
Gari nincs, karcmentes. Az akku tartó retesz törött így könnyen kiesik, ennyi a hibája.

(#154609) #78600448 válasza ravap (#154607) üzenetére


#78600448
törölt tag

Dell Latitude E7440-7450, HP Elitebook 840 G1-G2, Thinkpad T450 ilyen árból akár használtan.

@gyuri8620213 [link] itt tudod beáraztatni a notidat.

(#154610) ravap válasza #78600448 (#154609) üzenetére


ravap
kezdő

Köszönöm! :R

(#154611) #78600448 válasza ravap (#154610) üzenetére


#78600448
törölt tag

:) kijelzőknél érdeklődj fHD-IPS után, az normális olvasáshoz. (Saját tapasztalat mennyit szívok a TN-l meg a HD felbontással.)

(#154612) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni, lassan révbe érek, ráfordultam a célegyenesre, 2 laptop maradt lőtávolban:

Acer Swift 3 // i5 8gen, 8gb DDR4, mx130 dedikált kártya, 256gb SSD + 1TB HDD

Asus ZenBook UX433FN // i5 8gen, 8g DDR4, mx150 dedikált kártya, CSAK 256GB SSD

Nyilván első ránézésre egyértelműnek tűnik az Acer Swift 3, viszont:

- én elsősorban írásra és kisebb grafikai munkákra használnám a gépet
- a háttértárat megoldanám külsővel/sd kártya, ez a legelfogadhatóbb kompromisszum szerintem
- az Asus ZenBook régi szerelmem, mondhatni sóvárgok utána egy ideje
- a ZenBooknál emellett kérdéses, hogy az ultrakompakt-könnyű fémház mellett mennyire használható munkára --> azaz a hűtése mennyire működik.

Ha lenne valaki, akinek van tapasztalata hasonló igényekről, vagy épp az említett gépekről, azt megköszönném!

Köszönöm! :R

(#154613) Mikulásbá válasza ThePatriot (#154612) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ZenBook Pro-m volt,a hűtése alázta a gaming gép többségét.Keress róla robbantott rajzot vagy képet,a notebookcheck oldalon hátha van.

[ Szerkesztve ]

(#154614) ThePatriot válasza Mikulásbá (#154613) üzenetére


ThePatriot
csendes tag

Szóval akkor viszonylag light graphic és gaming munkáknál sem kell aggódni, hogy túlmelegszik?
Természetesen ilyen/komolyabb esetekben használnék ventilátort, illetve tisztában vagyok vele, hogy valahol minden gép melegszik, csak nem szeretném, ha rossz vásárt csinálnék ilyen szempontból = átlagosnál jobban, gyakrabban forrósodó gépet vennék.

Esetleg még a strapabíróságukról tudnál valamit mondani? Tapasztalat szintjén, képernyő zsanérok, billentyűzet?
Köszönöm!

(#154615) Mikulásbá válasza ThePatriot (#154614) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy írtam,nekem ZenBook Pro volt,az minden tekintetben profi volt.Utána kell nézni a már említett oldalon,hogy a sima Zenbook ehhez képest milyen.

(#154616) Tikakukac válasza ThePatriot (#154614) üzenetére


Tikakukac
titán

A Pro és a sima nem egészen ugyanaz a gép és berendezkedés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154617) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, kellene egy kis segítség, Notebook vásárláshoz.

1. Most, akár a mai napon.
2. 300 ezer.
3. irodai programok, általános feladatok.
4. Játékra nem lesz használva.
5. 15" körüli, általános méret, ha belefér, nyilván jobb lenne a matt IPS kijelző.
6. Elég sokat lesz hordozva, fontos, hogy masszív gép legyen, lehetőleg fém házzal.
7. Op rendszer nem szükséges.
8. SSD mindenképpen kéne, plusz HDD ha belefér, optikai meghajtó nem kell.
9. Speciális igények nincsenek, de leginkább valami Dell gép kéne.
10. Csak új gép jöhet szóba.

Köszönöm!

(#154618) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Munkatársamnak segítek laptopot nézni. Otthoni, asztali gépet szeretne kiváltani vele helyhiány miatt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő napokban/hetekben.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-200k. Max. 220k.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, filmezés, alap irodai programok. Alkalomadtán némi játék (főleg régebbi, kis hardverigényű játékokhoz nyúlna, az újabbak közül League Of Legends.)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lsd. előző pont. Nem kell max. felbontás és részletesség, de 1-2 régebbi játék nem gond ha fut (NFS Most Wanted, GTA SA, League Of Legends). Erre szerintem elég lehet egy integrált VGA is.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min. 15,6" FHD, de nem baj az sem ha nagyobb. IPS egyértelműen jobb lenne, de ha TN, az sem baj. Matt preferáltabb.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva. Szinte csak otthoni felhasználás.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem baj ha nincs.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jobb lenne. 120-250 GB környékén. Vagy ha alapból nem azzal szerelt a gép, akkor legyen lehetőség a cserére.
Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindkettő játszik. Én a használt üzleti gépek felé próbálom terelni. Ő inkább újat venne, de már hajlik az én megoldásom felé is.
Írok a használt gépes topicba is.

:R

(#154619) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#154617) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Fémházast nem nagyon találok, de erről esetleg valami vélemény? Köszi!
[link]

(#154620) Tikakukac válasza Runner_fxr (#154619) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha, tartós is kéne, lehetőleg fém házzal, zero játék és erre egy G3, ami mindezeknek az ellentéte? Érdekes :B

Most azonnal fogjad magad és a hülyeazértnemvagyok boltban vegyed meg a Latitude 5490-et 297k-ért. Valós akció, tényleg 320-330k az ára mindenhol. Ennél jobbat ennyiért ilyen feltételekkel nem kapsz.
256/8/I5/IPS/vill.bill/onsite gari. 1 darab elvben van rakin. Hajrá, hajrá.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154621) Tikakukac válasza bajaki (#154618) üzenetére


Tikakukac
titán

15,6" megöli a legtöbb elképzelést. Újban 450 g6 HP-ból. 220k-ból 1TB/4GB a konfig, de M.2 SSD-vel meg memóriával utólag olcsóbban felkonfigoljátok akkor. HDD meg vagy marad vagy eladjátok.

Használtban meg a bármi. 15"-ban Latitude, Elitebook és Thinkpad gépek sokkal szűkebbek, mint 14"-ban. T550-ből van 1 eladó az is putri HD kijelzővel. T570 meg egy darab sem. T450 meg T470 meg egy kazal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154622) Runner_fxr válasza Tikakukac (#154620) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, megnézzük!

(#154623) Tikakukac válasza Runner_fxr (#154622) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne nézd, percen rendeljed megfelé, úgyis lesz 60 napod vagy mennyi náluk a visszaviteli idő, a lényeg, hogy rendeld le. Nagyon sok szomorú ember szokott visszajönni azzal, hogy hááát igen, pont jó lett volna, árban is jó, de nézelődtünk és elfogyott. Ne te legyél a következő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154624) Runner_fxr válasza Tikakukac (#154623) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, de sajnos nem lesz jó, mert felmerült egy újabb kritérium, kéne numerikus billentyűzet is. :D Nem nekem lesz, én csak tolmácsolom az igényeket. :)

(#154625) Tikakukac válasza Runner_fxr (#154624) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor 320k és 15" tesó 5590 képében. Vizes boltban most olcsóbb kicsit, ez is már 8GB és 256GB SSD konfigos alapból. Nem nagyon vagytok hátrébb árban, csak akkor előre rakjátok a pénzt, nem utólag bővítgetve.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154626) Runner_fxr válasza Tikakukac (#154625) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Megrendeltük ezt!

(#154627) Dhampir válasza Runner_fxr (#154624) üzenetére


Dhampir
félisten

Nehogy az is felmerüljön, hogy vPro procival legyen. :)

HDD és SSD nem mehet egyszerre bele, ha még nem tudtad. Némi trükkel alakítható, de nem minden jó bele.

Augusztusban volt jó áron az 5590 az egyik közismert laptopokat árusító boltban W10-el, 280 000 Ft körül.

Egyébként elavultabb (Skylake) processzorral a Latitude E5570 is beszerezhető, irodai munkára befogható még.

A legújabb típus ezekből az 5500 és a jobb 5501, nyilván drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#154628) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Sziasztok! Egyetemista lánynak keresünk laptopot, főleg online médiafogyasztásra.

- Árban maximum 230-250.000 forint környéke.
- Alap office programok, full hd Youtube - Netflix - HBO GO - Prime.
- Ezekre szerintem elég az i3 + 4GB RAM, de ha belefér, akkor jobban preferálnánk i5 + 8GB RAM kivitelben.
- 256GB SSD (vagy 128GB SSD + HDD)
- FHD 13 - 15"6
- Játék nem lesz.
- Néhány órára lesz hordozva, de nem számottevő.
- HDMI. Kártya olvasó előny (fényképezés miatt, de van USB-s átalakító).
- Új.

Eddig nem is lenne gond, de az egyetlen macera, ami nehézséget okoz, hogy vékony kávásat szeretne. Ahogy nézegettem, azok egy fentebbi kategóriában indulnak. Esetleg elkerülte valamelyik a figyelmem? Erre valami tipp?

Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#154629) Tikakukac válasza Ashiyo (#154628) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiáljátok a vékony kávás kifejezést. Mondjuk sok előnye nem lesz, esetleg egy ragasztott verziót lehet kifogni, az azért jó, mert a törött kijelzőt nem lehet cserélni csak teljes fedlappal és mindennel. Így egy 23000Ft-os kijelző helyett 112000Ft-os teljes fedlapot kellett rendelni a Delltől XPS-hez is.

Valóban jó ez a kávamentes meg lapos laptop dolog. Ha egyszer valaki megmagyarázza miért... :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154630) instantwater válasza Ashiyo (#154628) üzenetére


instantwater
addikt

i3+4GB ramon be fog szaggatni a face meg a youtube.
4 giga ram a Chromenak arra elég, hogy elinduljon.
Főleg windowson.
Én 2019 ben i5+8GB RAM alatt semmit sem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#154631) zsolti75 válasza Tikakukac (#154629) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ez nem igaz amit írsz. A ragasztott kijelző úgy van ragasztva, mint a telefonban az akku. csere esetén kel venni ragacsot (horror áron) vagy kevésbé igényeseknek megteszi a kétoldalas ragasztó.
Egyébként semmi köze a vékony kávához az új gépek már többnyire így készülnek pl.P52 P53, egyes zbook-ok

(#154632) 3.Aragorn válasza Tikakukac (#154586) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a választ, megpróbálunk ez irányba nézelődni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#154633) Tikakukac válasza zsolti75 (#154631) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülök neki, hogy nem igaz. Akkor mondom neked a pontos típust és kijelzőt. Szerzel szépen üveget, aztán kijelzőt, ezt az egészet összerakod hibátlanul, adsz rá 1 év garit és én fizetek is. Ja, hogy már maga az üveg sem létezik külön, mert az egész felső része a gépnek eleve 1 cikkszámon fut. Én kérek elnézést. Nem igaz, amit írok.

Amúgy valóban van diffi a ragacsos meg vékony kávások között. Mind a kettő rémálom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154634) Khelben válasza Ashiyo (#154628) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Swift 3 a legvékonyabb, amit ennyiért megkapsz.

(#154635) zsolti75 válasza Tikakukac (#154633) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ja, hogy most a fedlapról hirtelen áttértünk az üvegre :Y
Én a fedlaphoz ragasztott lcd-ről írtam, amit a márkaszarvízben szépen szakszerűen gyári ragaccsal kicserélnek, és így a garancia is marad.

(#154636) Tikakukac válasza zsolti75 (#154635) üzenetére


Tikakukac
titán

Elolvastad amit írtam? XPS-ről volt szó, ott van a mondat végén. Nem tért át senki semmiről semmire, csak te olvastál valamit, gyorsan kiszedtél belőle pár kulcsszót ami neked tetszett, aztán adj neki OFF tenger, csak megint mi a bánatosnak.

Örülök neki, hogy a fedlaphoz ragasztott LCD-t a márkaszervÍzben szakszerűen és garival kicserélik. Hidd el, tudom hogyan megy. Több ilyen plexit és üveget szedtem már le, mint akartam. Te meg azt értsd már meg, hogy rettentő szopó, körülményes, drága és mint írtam, csak b@sztad megérteni, egy rakat esetben nincs ragasztás, mert nincs mit ragasztani, egyszerűen nincs darabokban semmi egyre több géphez. Ha szeretnél bezelt, fedlapot, antennát, kijelzőt, üveget, zsanért rendelni, akkor 1 darab cikkszámod lesz és ennyi. Talán 1-2 év után valamilyen minőségben ezekhez is kapsz külön dolgokat Aliról, aztán lehet kísérletezgetni vagy jó vagy nem jó. Addig pedig vagy bontózol, ami nagyjából fehér holló vagy rendelsz szépen, ami egy vagyon. Így már befejezhetjük?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154637) zachary válasza zachary (#154526) üzenetére


zachary
tag

Közben bement egy számtechboltba és ezt az ASUS-t ajánlották neki. Értelmes lehetőség vagy iknább kerülni kell?

Köszi,
Zach

(#154638) Khelben válasza zachary (#154637) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt én is ajánlanám, ha boltos lennék, mert egyébként rám rohadna :D

(#154639) Tikakukac válasza zachary (#154637) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ mennyiért ajánlották neki.

Az a baj ez a 4GB VGA úgy, hogy nem játékra kell sajnos nagyjából egy nem létező kategória. Ennyiért van valami gémer csoda vagy irodai gép. Kettő között meg öszvérek, ilyen hurkagyurka MX130-as szintű vackokkal. Aprót is hiába keresem, vagy fölé vannak lőve a Precik amiket tudnék vagy sokkal régebbiek, amik már nem garisak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154640) zachary válasza Tikakukac (#154639) üzenetére


zachary
tag

Köszi a segítséget! Próbálom megtudakolni, hogy ez a 4 GB VGA mennyire létfontosságú, ha ezt sikerülne elengedni, akkor tervezéshez rendereléshez Archline, Archicad és Cinema4D használatához mi lenne az ajánlott? Ahogy látom csak a Cinema4d, ami VGA igényesebb, a többi inkább jó sok RAM-ot és i7-et vagy valami hasonló AMD-t kér.

Ha ennél van jobb választás, ami akár csak fele ennyire ronda is azért ezer hála :R

Amúgy 230 + 20ezer a +8 GB RAM, amit ajánlottak.

(#154641) Tikakukac válasza zachary (#154640) üzenetére


Tikakukac
titán

Első kettő CPU zabás meg RAM, azt tudom, cinema kimaradt az életemből. Ha elég a 2GB VGA akkor már előrébb vagyunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154642) resz2


resz2
csendes tag

Sziasztok!

Én is új gép vásárlása előtt állok és kíváncsi lennék a véleményetekre. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Közeljövőben, október elején.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
400-450k körül

(3) Felhasználás?
Grafikai munkák, tördelés, vágás, "flat" animációk. (Illustrator, Photoshop, InDesign, Premiere, After Effects...stb.)
Munka szintjén, asztali gép kiegészítésére, otthoni munkavégzéstől való némi elszakadásra.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A játék nem prioritás. Ezzel kapcsolatosan legfeljebb stream gépnek használnám, ha használnám (konzol+capture device+gép). De ez se kifejezetten fontos.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Klasszikus 15,6 és gondolom minimum HD. A mattot preferálnám és legjobb tudomásom szerint számomra az IPS az optimális annak helyesebb színvisszaadása miatt. De mindkettő tekintetében flexibilis vagyok, ha esetleg rosszul tudnám.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ha jól mennek a dolgok, szinte napi rendszerességgel. Utazás közben azért talán nem. :)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Op rendszer hiánya nem probléma, milyensége nem lényeges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
E tekintetben is hajlok a hozzáértők ajánlására. Egy nagyobb HDD a sok adat miatt tán nem árt. 16GB RAM is el kéne tán. Optikai meghajtó nem prioritás.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs különösebben :)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az újakat preferálom, de ha vannak tényleg nagyon jó állapotú ár-érték arányú használtak, lehet elhajlok :)

Néztem egy két gépet és bár nincs az összefoglaló ajánlottjai között, de a Dell egyik G3as modellje egészen jónak tűnt (Intel i7 8750H, geforce gtx 1060 6GB, 16GB RAM, 1 TB HDD, 256 GB SSD, 443k.) Eddigi tapasztalataim alapján ugyan a Dell notebookok nem a legjobbak színhűség tekintetében (kékes-lilásak), de talán elviselhető. Vélemény? Alternatív javaslat?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#154643) zachary válasza Tikakukac (#154641) üzenetére


zachary
tag

Sikerült elérnem az illetőt, a Cinemát annyira nem fogja használni, az csak egy oktatás erejéig kell majd. Az oktató centerben egyébként ilyen gépeket szereztek most be. Gondolom innen is jött a 4 GB VGA. A baj igazából, hogy fogalmam sincs mi a különbség egy ilyen olcsó lenovoba dobott VGA és egy normálisnak mondott között. A ThinkPadem alapján Lenovot viszont nem tudnék jó szívvel ajánlani neki.

(#154644) instantwater válasza zachary (#154643) üzenetére


instantwater
addikt

Mi a baj a Thinkpaddel?

(#154645) Dhampir válasza zachary (#154643) üzenetére


Dhampir
félisten

Hányas ThinkPad?

Esetleg "ThinkPad" Edge?...

[ Szerkesztve ]

(#154646) Khelben válasza resz2 (#154642) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell G3 nem véletlenül nincs az összefoglalóban, a gyatra anyagminőség és az alultervezett hűtés miatt kifejezetten kerülendő. A Dell G5 már jobb, de az sem munkára való. Se a színhűség, se a strapabírás nem az a szint, ami munkagépeknél szükséges. De mivel munkaállomást újonnan ennyiért nem kapsz, így egynek jó lehet.

(#154647) Tikakukac válasza zachary (#154643) üzenetére


Tikakukac
titán

Dupla/tripla számítási kapacitás.

A kérdés akkor, hogy milyen konfig kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154648) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Hosszútávra keresnék egy notit. Eléggé árnyalt és nehezen átlátható a piac, ha az ember nem követi napi szinten, ezért fordulok hozzátok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 300.000 Ft körül.

(3) Felhasználás?
Irodai programok, multimédia (zene, film nézés, általános otthoni videók vágása/szerkesztése [nem, nem olyan :D] ), internet minden, de nagy mennyiségben, munka (főként irodai beállítottság, de megfordulnak fejlesztői eszközök is a gépen. Content összeállítás, tervezés stb.)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem prioritás a játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" vagy 15", mindenképp full hd IPS! Jelenleg 14"-on elvagyok, csak néha megfordul a fejemben, hogy egy mérettel nagyobb kényelmesebb lenne, főleg amikor egyhuzamban sokat görnyedek előtte..

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alkalmanként, amikor éppen a munka megkívánja, de nagyrészt otthon lesz (home office).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows és Linux támogatás. Windowsnak nem kell előtelepítve lennie. Dual bootban használnám, amikor meg "kiöregszik" később, only linux-szal lenne életben tartva.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD, 256 SSD. A lényeg, hogy mind a kettő megoldható legyen egyszerre, de nem muszáj mindkettőnek egyből gyárilag jönnie. Ramból minimum 8 GB, de szeretném majd 12-re vagy 16-ra bővíteni.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Azért ne legyen portszegény. :) HDMI port, Gigabites LAN és természetesen USB. Jó lenne ha hosszútávon bírná a napi 10 órás igénybevételt (természetesen nem akkuidőre gondolok).

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék és ha lehet üzleti szériából: Dell, HP, Lenovo Thinkpad.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#154649) instantwater válasza Pano (#154648) üzenetére


instantwater
addikt

Dell Latitude 7490?

(#154650) Tikakukac válasza Pano (#154648) üzenetére


Tikakukac
titán

L és E 480-490 és 580 lesz ennyiből, probook 440 és 450 G6, 5490 Lati és 5590 csak nagy akcióval, mint amit mondjuk tegnap találtam.

Ennyi a kör, ezek mind tömhetőek több meghajtóval, van IPS opció. Tartósság itt majd a nagy kérdés.

instantwater: Fél miska alatt nincs 7490.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.