Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155801) Tikakukac válasza Steelheart2 (#155795) üzenetére


Tikakukac
titán

Motorcserés volt szerintem a WoT, de erre nem esküszöm meg. Ez megint olyan, hogy elfutni elfut, kérdés hány tank kezd vergődni ott helyben meg lövöldözni. Az kajálja a vasat és oda szerintem az integrált lehet kevés. Árkeret, méret valami?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155802) cellukx


cellukx
tag

Sziasztok!

Cimborám 5 évente lecseréli a notiját és hát elérkezett ismételten a nagy pillanat. Szeretne egy újat, de hiába próbálom jó útra téríteni, csak szórja a lóvét. Ezért inkább megpróbálok neki segíteni, mert az összeg amit szán rá, hát no comment részemről, de ő tudja. Legalább megbízható, ajánlott gép legyen belőle.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most novemberben.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max.: 1M Ft (ezen letettem az arcom, de ő tudja)
(3) Felhasználás?
JÁTÉK
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Legújabbak és amelyek most jöttek ki AAA gamek. Ultra (ami a csövön kifér)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, matt, a méretet nem tudom, de gondolom a 15col már kevés lesz.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz nagyobb távon hordozva.
(7) Operációs rendszer?
WIN10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 32GB RAM, GPU 2000-es széria, 8 vagy 9 generációs CPU
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nekem lett volna, de nem árulta el, hogy hol lehet aranytojást tojó tyúkot kapni :D Amúgy nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

Előre is köszi a segítséget!

(#155803) Tikakukac válasza cellukx (#155802) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát figyu. Ha miska a keret, akkor gondolom van miből a tejbe aprítani, pörgesse csak a gazdaságot, ha már autóipar betonba fog ragadni. :P

2080-as VGA lesz a tető ami ebből kijön. Multizás lesz ezerrel? Mert akkor olyat kell nézni amiben van valami rendesebb frekis kijelző.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155804) Tikakukac válasza Szupercsirke (#155794) üzenetére


Tikakukac
titán

Belépő alap gémer cuccok, 250k alatt inkább fizetsz a hardverért, mint bármi másért. Ezekre mindig így nyammogok, nehezen tudom kimondani, hogy vedd, de ha azt mondom ne vedd, well, nincs más. Ennyiért sajna ezek vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155805) Steelheart2 válasza Tikakukac (#155801) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Hát árkeretben kb 500 Euro körül gondolkozom,de lehet lessz BF kor valami jo árazás is.Méret annyira nem számit.Köszönöm.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#155806) cellukx válasza Tikakukac (#155803) üzenetére


cellukx
tag

Nem multis a srác. Amolyan magányos harcos :)

(#155807) Mikulásbá válasza cellukx (#155806) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. ez : [link]

(#155808) blue_23 válasza cellukx (#155806) üzenetére


blue_23
senior tag

Javaslom tedd fel kérdésed a gamer topicban: [Gamer notebook].

A srácok könnyebben segítenek.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155809) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Barátnőm sok éves i3-as Asus "épphogyélek" gépét szeretnénk lecserélni egy számára normálisabbra. 170 ezer forint körül lenne a keret és főleg Photoshop, InDesign valamint Rhino 6 menne rajta, a játék nem szempont, valamint a touchpad is csak vész esetén lenne használva. A hordozhatóság nem számít, lakáson belül lenne szeretnénk használni, viszont a megbízhatóság szempont. A következő két gépet néztem ki:

Dell Lattitude 5580 i7 7600u 16GB DDR4 RAM

Lenovo Thinkpad W540 i74810 QM 16 GB DDR3 RAM

Ha jól tudom, a Dell újabb konstrukció, plusz én inkább ezt a márkát ismerem, ezért a szívem is erre húzna, de ahogy utána olvastam, a Workstation jellegéből adódóan a Lenovo is megfelelne. Mindkét gép nagy előrelépés lesz a mostanihoz képest, csak nem szeretnék ráfutni esetleges típushibákra.

Köszi előre is!

“The wha-"

(#155810) Erdei88


Erdei88
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Blac kFriday, vagy bármikor Karácsony előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-220 ezer forint, ez már a leértékelt ár :D
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szüleimnek, netezni, elektronikus ügyintézésre, néha filmet nézni
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 a max és FullHD-ra gondoltam
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális évi 3-4 alkalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10, de vásárlásnál ne legyen rajta OS
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD és 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
A minőséget helyezném eltérbe, és utána a szépséget
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék

(#155811) btudos válasza Erdei88 (#155810) üzenetére


btudos
veterán

HP Probook 450 G6, minőségre ez a legjobb ami belefér a keretbe.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#155812) cellukx válasza Mikulásbá (#155807) üzenetére


cellukx
tag

Köszi

(#155813) cellukx válasza blue_23 (#155808) üzenetére


cellukx
tag

Feldobtam ott is a kérdést. Köszi

(#155814) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopot keresek, és a segítségeteket kérném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

20200114ig valamikor.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Bruttó 150-200 eFt (persze +10-30 eFt miatt nem leszek ideges, ha amúgy jó a gép)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Munka: Novitax, office, firefox
Szórakozás: PS, LR, fotószerkesztés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Néha lenne egy kis MOHA-zás.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Minimum 15,6 coll méret, és jó felbontás kell. Napi 8-12 órában fogom nézni a kijelzőjét jellemzően irodában. Nem mindegy mit.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utaztatva lesz, de csak irodák közt. Nem baj, ha az akku 2 óra üzemidőt legalább ad. Lehet helyzet amikor szükség lehet rá.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Csak Win10.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Olyan gépet keresek ami SSD+HDD megoldású. Optikai meghajtó is kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI, 3 usb, külön számbillentyűzet jobb szélen. Sok számmal dolgozom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Mindkettő érdekel. Gari szükséges.

(+1)

Eddig használt laptopom:

Lenovo Y570
CPU: Intel Core i7-2630QM @ 2.00 GHz
RAM: 8 GB
SSD: 250 GB
Rendszertípusa: 64 bites oprendszer (Windows 7 Home Premium)

Nagyon szerettem. Legalább ilyet szeretnék napjainkra “frissítve”.

Köszönöm!

(#155815) Tikakukac válasza kockaskocka (#155814) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért akarsz Y570 szerűt? Nem kevés baja volt azoknak is, egyik ex csopitársam gépe szerencsés volt, ott az összes típushiba kijött. Akkor nagy szerencséd volt, ha nálad nem.

SSD meg HDD meg ODD meg jó kijelző és társaik. Ez így ennyiért tutira sok. A515 van meg akcióban látok 450 G6-ot. 220k alatt megvan mindegyik, de optika ezekben sem lesz. Egyszerűen kutyának nem kell, akinek meg igen, külső ODD-zik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155816) Tikakukac válasza Erdei88 (#155810) üzenetére


Tikakukac
titán

Halál pontosan 220k a fölöttem írt 450-es probook. Újban ez a plafon szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155817) Tikakukac válasza Wlac (#155809) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha bőven garis az 5580 akkor az szimpibb. De u-s i7 van benne, nem tudom mekkora az elvárás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155818) Erdei88 válasza Tikakukac (#155816) üzenetére


Erdei88
veterán

Dell Vostro 3580 vagy Asus Vivobook S15 nem versenyképes?

(#155819) Tikakukac válasza Erdei88 (#155818) üzenetére


Tikakukac
titán

Versenyképes, új Vostrot nem szedtem még szét, de agy illúzióm nincsenek, Vivobook meg tapintásra tök jó, mert tényleg meggyőző, de ebből már tanultam eleget, ez sosem jelent semmit :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155820) Erdei88 válasza Tikakukac (#155819) üzenetére


Erdei88
veterán

Van még esetleg más modell amit érdemes lenne megnéznem?

(#155821) Tetsuo válasza Erdei88 (#155820) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Probook 455 G6 Ez ugyanaz, csak Ryzen processzorral, olcsóbban.
Ennyiért ezek a legjobb laptopok - szerintem. Jóval Drágábbért lenne még a Dell Latitude 5500, majd a Lenovo T590... Aztán a "rugged" példányok, meg a workstationök amik ennél erősebb paraméterűek és (valószínűleg) megbízhatóbbak.
Minden más laptop ezeknél kevésbé megbízható, persze lehetnek kivételek, de a konstrukcióból és a mögöttes üzletpolitikából ez következik.

Jah, és ezek "üzleti" laposok, vagyis különleges garancia (általában 3 év helyszíni) és szerelhetőség jár mellé.

[ Szerkesztve ]

(#155822) Tikakukac válasza Erdei88 (#155820) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézni mindent szabad, venni, nos, az azért másabb tészta :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155823) Wlac válasza Tikakukac (#155817) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi! Közben beszéltem egy programozó ismerősömmel is, azt mondta, hogy a mi céljainkra szerinte is megfelelőbb a Dell, úgyhogy ez eldőlt, ha már minden oldalról ezt hallom.

“The wha-"

(#155824) Tikakukac válasza Wlac (#155823) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy nagy procis gép még jobb lenne, de az egy másik szint ha fiatalabb gépet akartok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155825) Erdei88 válasza Tikakukac (#155822) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért tettem fel a kérdésem, hogy lőjek túl nagy bakot.
De bízom benne, hogy pár évig bírni fogja amit választok

(#155826) Tikakukac válasza Erdei88 (#155825) üzenetére


Tikakukac
titán

Amíg gari van, addig buli, miután nincs minden nap ajándék. Dell Vostro ennyiben van előrébb, ott helyszínen javítanak, az tud kényelmes lenni. Probook sok helyre vihető, és gyorsan megvan, az is okés. Minden más ennél randomabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155827) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

2 héten belül lenne esedékes nekem a vásárlás. Nagyjából 150 eFt körüli összeget szánok rá.
A kijelző mérete legalább 15,6" -os legyen. Szép, tükröződés mentes, lehetőleg IPS.
Főleg filmek, netezés, youtube. Alkalmatlanként egy kis játék, elsősorban 5 évvel ezelőtti FPS játékok médiumon menjenek rajta. Hordozni csak a munkahelyre, de mindig konnektorról lenne használva. Optika nem kell, bár nem árt ha a helye megvan, mert van itthon feleslegbe egy SSD -m. Lehet használt is, de csak korrekt garanciával.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tippeket!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#155828) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok,

14 éves gyereknek lenne általános dolgokra, semmi extrára, gyorsan töltsön be, hely legyen rajta.
Ezek közül ti melyiket taartjátok a legjobbnak?
[link]

Illetve egyesével is:

[link]

[link]

[link]

[link]

Illetve van még ez ötödik versenyzőnek is:
[link]

Azt látom, hogy az ASUS X507MA-EJ348T PENTIUM NOTEBOOK -ban 256 GB SSD van a másik 3 laptopban viszont 1TB-os merevlemez (HDD).
Ezt magyarra fordítva annyit jelent, hogy a ASUS X507MA-EJ348T -n biztos, hogy gyorsabban indul a windows, és bármelyik program, mint a másik 3 laptopon.
Viszont 4-ed akkora hely van az SSD-n.

Ha a 256GB SSD vs. 1024GB HDD-t nem vesszük figyelembe, akkor melyik lenne a legjobb választás?

A processzorok, videókártyák memóriák közötti kölönbségekről tud valaki hasznós infót?

Illetve melyik lehet általában jobb minőségű,- pl. nem törik el hamar a zsanérja a képernyőnek, egyég tipikus hibák, ami miatt pl valamelyik nem ajánlott?

Köszönöm!

Üxdv.: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#155829) Tikakukac válasza Veriakilis (#155828) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekből én így erre a körre egyiket sem venném meg. De konkretizálni kéne azt a hely nagyságot úgy pontosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155830) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy ilyennel lehet laptopot tölteni? :R [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155831) Tikakukac válasza Truman (#155827) üzenetére


Tikakukac
titán

A 15,6" ami ismét beüt. 14"-ban villástargoncával pakolod aprón, annyi gép van az igényeidnek, 15"-ból meg van vagy 10 darab összesen eladó, jellemzően ezek is libegnek az árkategórián.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155832) Tikakukac válasza makoss (#155830) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyük úgy, hogy meg sem kérdezted :B Ez egy 5M-es jobb LED szalagot sem hajt meg biztonságosan, laptopot nem is tudom hogyan lehetne erre rábarkácsolni. De mindegy is, hamar kuka lenne az a gép úgyis. Rosszabb esetben szép karácsonyi fényt adna az égő ház. Volt már ilyen próbálkozás, mutattak nekem is kínai töltős (az kifejezetten töltő volt) tűzkárt. Nem tudom miért jut ez bárki eszébe, amikor 3-4k-ért szatyorszám árulják a gyári, eredeti töltőket aprón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155833) Truman


Truman
senior tag

Köszi. Megfontolom a 14" -ost, és tudnál pár típust ajánlani mindkét méretben? Sajnos csak hardver specifikációkat értem, hogy melyik terméknek milyen a minősége, arról semmit nem tudok.
Jó lenne ha nem kéne néhány évig hozzányúlni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#155834) ervin1979


ervin1979
tag

Sziasztok,
Acer shop infoja alapján ma reggeltől van elő BF náluk, eddig erre vártam, de hiába, nem igazán látok kedvezményt. Korábbi vhozzászólások alapján. cél: I5 vagy ryzen, 8GB, SSD, ár 180e de 225e max, kevés utazás, leginkább otthoni használat net, film, kevés alap game, no win

Acer Aspire 5 - A515-52G-53QN (eddig ez volt a best ár értékben)

esetleg ezek közül:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/?display=114&price=117|118&windows=2&processor=38|280|276&memoria=51&t_backlight=1

vagy digiprimetól
ASUS TUF Gaming FX505DD - Ryzen 5 3550H, 15.6FULL HD 120Hz, 512 GB, 8GB, Geforce GTX 1050 3GB + Gamer egér

vagy 455 G6 de ez már drágább hasonló paraméterekkel, ezt hol lenne érdemes venni?

(#155835) Tikakukac válasza ervin1979 (#155834) üzenetére


Tikakukac
titán

Súgok: ha BF-et akarsz akkor azt máshol keresd és ne most.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155836) blue_23 válasza ervin1979 (#155834) üzenetére


blue_23
senior tag

Acershopnál mindig van akció, bár szerintem több készülék túl van árazva és szándékosan "akciós" (pl. Helios 300 2-3 hónapja akciós) . Feliratkozhatsz a fekete péntek hírlevélre ahol értesítenek éppen mi kedvezményes(ebb).

Asusra általában digiprime a legolcsóbb, viszont fekete péntek kedvezményeknek köszönhetően bármely más boltban olcsóbb lehet.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155837) komyka


komyka
tag

Üdv urak!

160K környékén ez jó ajánlat, vagy van valami ami sokkal besztbájabb?

https://edigital.hu/notebook/dell-inspiron-3583-3583fi3ua1-notebook-fekete-p656962

Szülőknek lesz, youtube, meg videochat jól menjen, a legnagyobb felhasználás. Hordozva meg kb. a kisszobából lesz a nagyba mikor festik a házat.

Nyilván, ha van ennyiért 15,6-os IPS, meg világító billentyűzet meg sok gari az csak plusz, de nem esünk össze ha valamelyik hibádzik.

Előre is köszi!

(#155838) kockaskocka válasza Tikakukac (#155815) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Köszi a választ! Nekem
semmi bajom nem volt a Lenovoval. Tényleg. Most sem cserélném le, ha felmenne rá a win10, de sajna nem települ. Okát nem tudom. Lenovoban mit tudnál ajánlani?

(#155839) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem!

Kollégám szeretne munkára, azon belül pedig Lumion és Archicad felhasználásra. Néha egy kis játék.

(1)

1 héten belül.
(2)

200000 HUF.
(3)

Munka, Lumion és Archicad. Néha WOT.
(4)

WOT, csak menjen rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

IPS, 17.3
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Egyetemen, ha nincs töltési lehetőség.
(7)

WIN 10, de rendszer nélkül is jó.
(8)

SSD, 8 giga RAM, optikai nem kell.
(9)

HDMI legyen.
(10)

Csak új.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#155840) Tetsuo válasza LendvaiFeri1 (#155839) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem én vagyok a szakértő, de szerintem az Archicad már eleve munkaállomásért kiált, az pedig újonnan többször ennyibe kerül.

(#155841) instantwater válasza Veriakilis (#155828) üzenetére


instantwater
addikt

:Y
Sosem fogom megérteni, hogy miért kell drága, kényelmetlen cipőt a húsboltban venni.
:F

Felejtsük már el a Telekomot mint laptop bolt, a Pentium és Atom szörnyetegekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#155842) Kolosszus01 válasza Armagedown (#155712) üzenetére


Kolosszus01
tag

Köszönöm a nem kérdésre kérdés sorozattal való választ.. ;)
További szép napot neked Armagedown.. :R :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#155843) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok,

Páromnak szeretnék venni egy új gépet. Ami az igényeinek megfelel, az egy teljesen alap felszereltséggel rendelkező gép. Elsősorban netezésre, illetve office-ra fogja használni, szóval játék szempontjából eleve felejtős a történet. :)

Mivel sokat ebből a szempontból nem szeretnék rá költeni, így az alábbiak közül gondoltam választani, de ettől függetlenül kitöltöm a kérdéssort:

Lenovo IdeaPad 330 81D100KLHV (128 GB SSD-vel)

Lenovo IdeaPad S145-15IWL (256 GB SSD-vel)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? --> november-december
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) --> max. 80-90.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) --> általános otthoni felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? --> játékra egyáltalán nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? --> 15", fényes
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? --> csak lakáson belül, utazás kizárva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) --> FreeDos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? --> mindenképpen SSD, memória mindenképpen DDR4-es (4 vagy 8 GB)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) --> Gigabit LAN, AC-s Wi-Fi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) --> Csak kizárólag új gép!

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#155844) Citroware válasza Tikakukac (#155722) üzenetére


Citroware
addikt

Márkán belül érdemes igény szerint választanom extrákkal/kompromisszumokkal más változatokat, vagy pl Zenbookot is érdemes néznem?

(#155845) hallador válasza Citroware (#155844) üzenetére


hallador
addikt

Zenbook-al az a helyzet, hogy igen, a következő korlátozásokkal:
- A billentyűzete ergonómiája a UX333Fx-nek gyenge, touchpadja szintén nem annyira jó mint a ProBooké.
- Könnyebb és masszívabb, de csak az UX333Fx, az UX331 nem az, ott azért a váz nem olyan masszív mint az UX333Fx, a ProBook is masszívabb, mint az UX331.

Itt az dönt, hogy kompaktság vs Használhatóság. A ProBook amiben jobb lesz:
- Kompatibilitás: Szoftver, oprendszer, driver stb.
- Garancia
- Garancia idő 2 vs. 3 év.
- Van rendes magyar HP Magyarország, ASUS is van, de nem annyira jó, mint a HP ügyfélszolgálata.
- Akinek fontos a HP még mindennel bővíthető 2,5"-os HDD, Ram, SSD, te is cserélhetted.

ASUS:
- Mindennel együtt 1,5 GB (Beleértve a töltőt.)
- A4-es lapnál kisebb.
- Csak SSD-vel bővíthető, ha belenyúlsz a gari ugrott.
- Jobb a kijelzője.

Munkára HP, napi hordozásra, otthonra, kevés gépelésre ASUS. Mielőtt ASUS mellett döntesz, mindenképpen nézd meg a billentyűzetét. Az UX334Fx már nem ilyen, de az 1"-al nagyobb.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155846) cellukx


cellukx
tag

Sziasztok!

Ennek megfelelően, melyik lenne a jobb választás, vagy esetleg van 2080-al is szerelt ebben az árkategóriában, ami jobban megéri?

Az egyik kiszemelt, illetve a másik.

Előre is köszi!

(#155847) Citroware válasza hallador (#155845) üzenetére


Citroware
addikt

Még a választékban szintén vannak ilyen szériák, hogy HP Pavilion/Envy/Spectre... Dell Inspiron/Latitude, Lenovo ThinkPad/IdeaPad, Acer Swift...

Nem igazán tudom, hogy az én említett igényeimre melyik passzolna leginkább.

(#155848) hallador válasza Citroware (#155847) üzenetére


hallador
addikt

Magamnak erre a felhasználásra:
- HP ProBook 43/40 G5/6. (250 - 300 000 Ft)
- HP EliteBook 830/840 G6. Dellből latitude de azt Magyarországon nem szabad megvenni újonnan, mert úgy kb 30 %-al van túlárazva. ThinkPad-ből csak T sorozat. (320 - 500 000 Ft)
- ZenBook UX333,334Fx de ezt mindenképpen nézd meg előtte. (200 - 350 000 Ft)

A ProBook és az EliteBook között akkor kell az EliteBook-ot venni, ha valóban utazás közben sokat használod a gépet. Az az tényleg megy a vonaton, megy a repülőn a gép.

Ha veheted ezeket, akkor a HP Pavilion-t, Envy-t, el kell felejteni, ha csak nem kell erősebb VGA. Spectre feleslegesen drága.
Dell Inspiron nem rossz, de nem egy ProBook, persze vannak erőgépek abból is, meg minőségi darabok is, de az nem ennyibe kerül.
Lenovo, IdeaPad, ThinkPad E-t meg miért venne valaki, ha van annyiért EliteBook is. Acer-ből a Swift 5 OK, de azt meg minek venne valaki, ha van ZenBook is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155849) Citroware válasza hallador (#155848) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, lesz vonatozás bőven, fél napok, egész napok. Az EliteBooknak milyen tulajdonsága miatt jobb választás utazás közben elővenni, mint a ProBookot?

(#155850) hallador válasza Citroware (#155849) üzenetére


hallador
addikt

Ez gép felépítés függő. Nem inkább típus. A notebookok gyártói felépítettek az elmúlt 20 évben egy fajta rangsort felhasználás szerint. Ezt az IBM kezdte el 2002 környékén. Majd mikor a HP elvette a piacot, miután az IBM 2004 decemberében eladta a business-t a Lenovo-nak.
A HP szedte szét ennyire a piacot 2005 és 2008 között. A ProBook 400, ProBook 600, EliteBook, ZBook között a felhasználás minősége a különbség. Mindegyik ugyanarra készült, kivéve a ZBook-ot. Csak nem mindegy milyen körülmények között. Minél masszívabb egy gép annál jobban bírja az utazást. A ProBook műanyag, a palmrest ami vékony alumínium. A többi nem az. Az EliteBook fémmerevítésű gép. Ha ölben használod kevésbé fog nyekleni a gép. Ebből adódóan nehezebben esik szét, reped, hajlik. Az az alkalmasabb lesz hordozásra.

Ezen felül ott a nagyvállalati kiegészítők száma, és milyensége. A szoftver support, a driver support. Annak nagyon kevés az esélye, hogy egy EliteBook-on nem megy a Linux, BSD, Windows. A ProBook-on is megy, de az annyira nincs tesztelve. Erre azért van szükség, mert aki ilyen gépet vesz, ott nem biztos, hogy Windows lesz. Ez egy magánfelhasználónak nem oszt vagy szoroz általában, de a masszívabb gép az igen,

Az Envy, Inspiron, Swift, Pavilion csak Windows-ra van kitesztelve, azzal megy biztosan, persze ez nem jelenti, azt, hogy nem fog menni más operációs rendszerrel is, csak kisebb az esélye.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.