Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154151) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 60 k környéke
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- office, böngészős céges softwarek, videonezes, facebook
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- ~14 col, olyan felbontással, ami normális képet eredményez
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- sokat lesz hordozva, de nem használnánk utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- jó lenne SSD, de legalább lehetőség, hogy rakjunk bele
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- ne legyen túl nehéz, tekintve a hordozgatást és női felhasználót
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- használt is

HP Probook 640 mennyire ajánlott ilyen célra? Tudok később SSD-t belerakni? Ha igen, milyet kell keresnem?
Természetesen ettől eltérő modellek is érdekelnek, ha tudtok ajánlani.

Köszönöm.

(#154152) Tikakukac válasza Firehand (#154145) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha csak ott van egyedül és sehol máshol, akkor teljesen biztos lehetsz benne, hogy meg van okosítva a dolog. Mivel az egyik disztrinek konkrétan bolthálózata itthon aki Delleket tol, így gondolhatod, ha ott nincs, akkor nekik miért van :B

Müszi: Mesélj akkor, mennyi Telemax ügyintézésed volt eddig? Hány gépet adtál el? Mert látszólag még mindig nagyon kened a témát, bár úgy jöttél ide, hogy f1ngod nincs semmiről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154153) Tikakukac válasza justgiveup (#154151) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit írtál is jó, vagy T430 vagy 8460-70p vagy E5430, de ha kutakodsz kapsz akár újabbat is visítva.

SSD ezekben 90%, hogy 2,5" lesz csak jó, a ThinkPadok T420-tól már fogadnak msata SSD-t is, ott elfér mellé a HDD.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154154) blue_23 válasza Firehand (#154142) üzenetére


blue_23
senior tag

144 Hz kijelző általában nem csak képfrissítésben jobb, hanem szín lefedettségben is. Példaként Asus G szériájánál 120 Hz kijelző 57%, 144 Hz pedig 96-99% SRGB.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154155) justgiveup válasza Tikakukac (#154153) üzenetére


justgiveup
tag

Köszi a választ. Mármint minél újabbat? Ezekeből a típusokból? :)

(#154156) Tikakukac válasza justgiveup (#154155) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, kivéve T440, azt ne vegyél.

Boltok árai kb. egy szinten vannak, tehát nagy csoda úgy nem lesz. Vettem már kb. új T430-at, vill. billes magyar kiosztással szinte új 9 cellás akkuval 900p panellel 30k-ért is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154162) Firehand válasza Tikakukac (#154152) üzenetére


Firehand
tag

Írtam nekik egy e-mailt és rákérdeztem:
-tényleg magyar e a billenytűzet
-magyar e a garancia
-egyáltalán van e készleten nekik :-)

Csak arra jött válasz hogy magyar a billentyűzet . :DD

blue_23 köszönöm a választ

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154163) blue_23 válasza Firehand (#154162) üzenetére


blue_23
senior tag

Szériaszám alapján meg tudod kérdezni a gyártót, hova érvényes hozzá a garancia. Ha nem érvényes Magyarországon, 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#154166) Tikakukac válasza blue_23 (#154163) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég a pontos típuskódot elkérni, beírod gugliba és ha a szokott 2-3 boltban van csak itthon és sehol máshol, máris lehet indítani a gyanút.
Ugyanígy, ha egy EAN az első 5 oldalon német helyeket dob ki, erősen élhetsz a gyanúval, hogy a gép az bezony nem hazai. És akkor a jellemzően elég defektes support/szürkézős bolti kötekedést is ki tudod hagyni.

Vagy ha kapsz serialt van online felülete a legtöbb gyártónak, ott szokás feltüntetni a régiót is, Dell és Lenovo biztosan.

KISDUCK: Igényes az a billzet, tetszik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154167) Akosch:. válasza Wizard1 (#154117) üzenetére


Akosch:.
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket, ha még egy utolsó kérdésem lehet: Acer Nitro 5-ról mi lenne a véleményed ha nem sajnálom a hátam (2,7kg-nak írják)? A súly és a kinézet ( piros-fekete világítós gamer ) ami annyira nem tetszik, de ha azon kívül a minőség, hűtés, teljesítmény rendben van akkor lehet jó.
És most már tényleg hagylak :D

Edit: azért nem árukereső link, mert ott el vannak írva az adatai.

[ Szerkesztve ]

(#154171) Szab02 válasza Tikakukac (#154144) üzenetére


Szab02
aktív tag

Bocsi srácok, méretet nem írtam, Firehand íta hogy 14"-ban nem megoldható.
Megfelel a 15,x" is söt talán belefér a 17" is.
Persze akkor az utazás közbeni használat kilöve.
Megnézve a dell g5öt kicsit 2,8-2,9 kilójával kicsit soknak tünt.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#154173) Tikakukac válasza Szab02 (#154171) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok a kevesebb, mint 3kg egy gémer vasnak 15"-hoz? Nem hiszem.

Én örülnék neki, hogy kapok némi anyagot a pénzemért, ez manapság már vastapsos.

Használni utazás közben okay, IC-n ha tied az asztal, megoldható. Buszon 12" pont elfér, 14" a nagy alvós buszokon max, meg ölben használat nem ajánlott, férfiaknál különösen nem. Neked lenne opció, hogy ThunderBolt és videokártya dokkolóban. 2 hét, húzok vissza a fővárosba, elvben lesz egy Giga dokk, amit tesztelhetek havernál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154174) Szab02 válasza Tikakukac (#154173) üzenetére


Szab02
aktív tag

Ok, látom én, talán mégiscsak az 5590 g5 lesz belöle. Terhelés nélkül, tehát pl. 5 tab firefoxban 1 pdf 1 word meg mondjuk egy youtube a háttérben esetén mennyire lenne hangos a hütése? A dedikált kártya mikor kapcsol be?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#154175) Tikakukac válasza Szab02 (#154174) üzenetére


Tikakukac
titán

Játék indításáig vagy valami kifejezetten gyilkos Adobe cuccig nem látsz NV-s kártyát bekapcsolni. 2-es vagy 3-as fokozat szerintem amit írsz elég, meg ne kérdezd ehhez mekkora hangorkán tartozik, mindenesetre ha nem kifejezetten csendmániás vagy, nem lesz hangos. Ami idegesítőbb, az olyan vezérlés, amit az E7440 csinált anno és ott jöttem rá, hogy ez nem véletlenül ilyen, hogy passzív, majd hirtelen 5-ös fokozat, utána ezt tartja, aztán 1-2 és megint semmi. Borzalmasan idegesítő tudott lenni, nagyon radikális volt. Ha megy folyamatosan inkább lassabban kevésbé zavaró, mint ha néha verné ki a port.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154176) tranquility


tranquility
csendes újonc

https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-330-81de01q4hv-15-6-fhd-laptop-intelr-coretm-i5-8250u-4gb-2tb-hdd-nvidiar-geforcer-mx150-4gb-freedos-magyar-billentyuzet-fekete-81de01q4hv-hu/pd/D5Z79LBBM/?utm_source=nl_oferte&utm_medium=email&utm_campaign=2019_08_26_nlg_bts__rewq

Egy ilyen laptop nagyon szar? Anyagminoseg / hutes / kepernyo --> ilyenek szempontjabol. Nyilvan SSD-vel bovetni kell ez egyertelmu de azon tul a beltartalma nem tunik rossznak foleg a processzor + videokartya szempontjabol. Van valakinek tapasztalata ezzel a modelllel?

(#154177) Ric377 válasza Ric377 (#154149) üzenetére


Ric377
csendes tag

Erre valaki? [link] Közben átgondoltam maradjunk inkább 200k-ig keretben.

[ Szerkesztve ]

(#154181) Tikakukac válasza Wizard1 (#154180) üzenetére


Tikakukac
titán

HP 250 G7 fekete üzleti laptop :D Egy elég szegény ország elég kicsi üzletvezetőjének a laptopja maximum. Jahj.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154182) Tikakukac válasza Ric377 (#154177) üzenetére


Tikakukac
titán

15"-t dobd el, legyen 14". Kényelmesebb az életed és a választék is egy csoda. Ha kényelmesen akarsz lenni egy monitort vegyél mellé otthonra.

Na, tehát. Ennyiből kapsz:
-T470s
-T480
-840 G5
-7480 Latitude

gépeket, atomfull konfiggal 1-2-3-4 év garral is akár. Csak gyorsan átfutottam az aprót. Ezt a sok szirszar szemetet hanyagold amit ennyiért újonnan akarnak rád sózni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154183) Wizard1 válasza Tikakukac (#154181) üzenetére


Wizard1
csendes tag

szerintem a bolt úgy értette hogy neki üzleti laptop :) Az a tuti üzlet :R

(#154184) Wizard1 válasza Tikakukac (#154182) üzenetére


Wizard1
csendes tag

(#154185) Tikakukac válasza Wizard1 (#154183) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden típusnál van egy sweet spot, az az ár és az a konfig, amiért azt egyfelől el tudod adni ha el kell adni, másfelől valóban van rá kereslet is, mert betömi a piaci rést. Na, a majdnem 200k-s i5-ös HP 250 az nem ez a gép :B Akinek 200k-ba kell ilyesmi, az már némi elvárással csörtet a boltba. És nagyon-nagyon ezen az ár körül mozog már egy ProBook is kifutóban, ami ehhez képest egy űrutazás. 10-15% felárral.

Aprós linket vedd ki, oda nem lehet hivatkozni ilyen topikokból. Amúgy van jobb ajánlat T480-ból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154186) Ric377


Ric377
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Alapvetően is egy használt üzleti laposban gondolkoztam így a t470s vagy t480 lesz attól függően, hogy melyikből találok jobb ajánlatot.
Hp sem rossz de alacsonyabbnak tűnik képek alapján a billentyűzete, magasabbat jobban kedvelem.

(#154187) Tikakukac válasza Ric377 (#154186) üzenetére


Tikakukac
titán

30-as szériáig volt még viszonylag magas billzetes a TP sorozat, azóta az is meg lett choppolva. HP mindig is keményebb billzeteket csinált, az tényleg kér megszokást. Mondanám a Dell talán a legjobb ezek közül, de az sem mindenkinek jön be, mióta szigetes lett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154188) Akosch:.


Akosch:.
csendes tag

Mi lenne a véleményetek az amd-sAcer Nitro 5ról?
Másik kiszemelt: Acer Aspire 5
Ha bármi gond adódna mennyire problémás az Acer garancia?

(#154189) KISDUCK válasza Akosch:. (#154188) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amd-s nitrónál elszúrták a biost, lockolja az órajelet akksiról. Másik topicban fórumtárs jélezte a problémát és az Acer és az AMD is telibe kaksizza. Bár az újabb tesztek alapján AMD apu/cpu-ra nem írnak normális biost a gyártók valamiért.

(#154190) Khelben válasza Akosch:. (#154188) üzenetére


Khelben
nagyúr

A színen kívül nem sok különbség van, aspire 5rol a Predator lenne előrelépés. Ha játékra kell, meg kell nézni a teszteket hogy az mx150 és az 560x hogy viszonyul egymáshoz.

(#154191) Firehand


Firehand
tag

De a Nitro 5-el kapcsolatban (inteles verzió) nincs negatív tapasztalat?
Predator jelentős felárral van hasonló felszereltség esetében ha nézem az árakat?

Napi 1-2 óra wow esetleg heti egy raid nem okozna gondot a Nitrónak sem ugye?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154193) Balint088


Balint088
csendes újonc

Sziasztok,

notebookot szeretnék kb 170-180eFt-ig.
Nagyjabol meg van mit szeretnek. SSD es 8(16)GB memoria. Jatekra nem hasznalnam.
2 gepet neztem ki, ami talan megfelelne.

Hasonloak, amiben kulonboznek az a:
memoria: 8 vs 16
processzor: Intel Core i5 Intel Core i5 8250U Kaby Lake R vs . AMD Ryzen 5 2500U
Lenovo IdeaPad 330-15IKBR Onyx Black vs Lenovo IdeaPad 530s-14ARR Mineral Grey

Az 530-asban van az AMD proci es a 16 giga memoria. Kb 30-40e forinttal dragabb.

A memoriat meg ki tudom logikazni, hogy a tobb jobb :), de nem tudom megeri e megvennem a dragabbat.
A processzorokkal hadilabon allok valamint az sem tudom Intel vagy AMD jobb e a ketto kozul.

Esetleg ha tudnatok velemenyt mondani, vagy ha total mast ajanlani azt is meghallgatom.

Elore is koszi
Udv,
Balint

(#154194) Dhampir válasza Firehand (#154191) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg itt kérdezd még meg: Acer notebook topic

sowi javítja az Acereket, az átlagnál jobban ismeri őket.

[ Szerkesztve ]

(#154195) Müszi válasza Balint088 (#154193) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Ment privi. :)

(#154196) Firehand válasza Dhampir (#154194) üzenetére


Firehand
tag

Olvasgatom a topikot, de nem túl pozitív a kép ami kialakul ott bennem az Acer márkával kapcsolatban.
Dell g5 félé kacsingatok, csak még nem tudtam megnézni sehol, plusz jó lett volna ha megjelenik itthon is a 144 Hz-es verzió is.
Ha már sokat költök akkor jó lenne ha ki lenne maxolva a képessége.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154197) Khelben válasza Balint088 (#154193) üzenetére


Khelben
nagyúr

Memória és ssd az utolsó szempont gépválasztáskor, met mindkettő könnyen bővíthető. Ne ez alapján vegyél gépet. Lenovo 3-asok és 5-ösök nem túl jók, se anyaghasználatra, se minőségre, a támogatás és a garancia meg hírhedten rossz. 180-ért ha nem sokat hordozod, akkor inkább választanék egy Acer Aspire 5-öt. Ha meg nem játékra kell, akkor akár egy HP 15-öt IPS kijelzővel.

(#154198) Khelben válasza Firehand (#154191) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nitro 5-öt akkor vennék, ha ugyanannyiért adnák, mint az Aspire 5-öt. Az 560x meg édeskevés lesz wow-hoz, egy raid még minimumon is be fog akadni rajta szerintem.

(#154199) Firehand válasza Khelben (#154198) üzenetére


Firehand
tag

Minimum 1050Ti -1660Ti-ig vadásznám a gépet, nem használnám ki a teljesítményét de a jelenlegi laptopom is 6 éves (igaz nem játékra vettem) és gondok vannak a friss driverekkel stb
Jó lenne egy legalább 5 év kihordású gépet venni. :-)

Az Acer topikot olvasva nem nagyon kell a Acer-t választani, akkor még marad a Dell G5. Nem az jött le hogy annyira megbízhatóak es a hűtésük is eleg gyenge ha jól olvastam.

A Dell G7-et (7790- 17") is megnézném élőben De nem találtam sehol sem kiállítva. A g3 (2018) megnéztem MM-ben de nem igazán tetszett meg.

Szóval akkor vegyek 8g Ram-os modellt nyugodtan mondjuk 250 GB ssd-vel, és majd vesz bele később az ember pluszban ha egyáltalán szükséges? Nem érdemes megvenni a nagyobb Ssd+HDD mert az később is bele lehet tenni?

Minden új gépet újra kell pásztázni vagy legalábbis ajánlott?

A Dell g3 és G5 széria miben más? Mert hasonlóak a paramétereik, minőségi és hűtés különbség lehet bennük?

[ Szerkesztve ]

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#154200) Tikakukac válasza Firehand (#154199) üzenetére


Tikakukac
titán

A G3 meg G5 között hipertérugrás van.

Az 5 év jól hangzik, gyorsan nézd meg mit ér egy középkategóriás videokártya 5 év elteltével. Igen, nagyjából a semmit. Ha ekkora távra nézel, nyugodtan tervezz egy gépcserét még épp garin belül és akkor újabb gépsas. Mondjuk így ez egy pirítóan drága hobbi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.