Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155151) julcssii


julcssii
újonc

Sziasztok!
Ezek alapján milyen gépek felé érdemes keresgélni? Köszönöm a korábbi segítséget is, remélem ehhez is kapok pár jó tanácsot :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100-150e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai programok, nagy adatbázisok kezelése, egyszerre több feladatos/ablakos munkavégzés, filmezés, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hordozva igen, utazás közben nem használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? nagy tárhely, sdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) usb, hdmi, HOSSZÚ ÜZEMIDŐ, normális megjelenés-vékony gép, billentyűzet világítás, KICSI SÚLY
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

[ Szerkesztve ]

(#155152) Tikakukac válasza julcssii (#155151) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez végre egy egyszerű kérés: nincs ilyen gép újonnan. Abszolúte semmilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155153) Tikakukac válasza zozzoo (#155150) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen vernék el 150-et. T530 és 8570p egy kis SSD-vel megtolva ezt tudja jobb konfigokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155154) bostone válasza instantwater (#155147) üzenetére


bostone
addikt

Több kollégával egyeztetve is arra jutottunk, hogy amire használni szeretném, az ár-érték arány nincs egyensúlyban.

Nem vagyok otthon az almás gépek világában.

Akkor így tényleg marad a táblagép, csak szerettem volna nagyobb kijelzőt.

(#155155) julcssii válasza Tikakukac (#155152) üzenetére


julcssii
újonc

Hát ez jó XD :/

Akkor ha megemeljük a keretet 200-ig?
Vagy ha maradna az eredeti ár akkor miről kellene lemondani?

(#155156) Tikakukac válasza julcssii (#155155) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, amit keresel újonnan az egy eléggé nem létező dolog. 15" a standard méret, abból van gép, kicsiből nincs.
Vagy lesz használt vagy nagy keret kell, tehát 250k vagy SSD vagy akku vagy vékonyság vagy szinte bármi. Amit keresel az tipik nem az új bolti 200k szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155157) Dhampir válasza hallador (#155148) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az információt! :R

(#155158) instantwater válasza hallador (#155148) üzenetére


instantwater
addikt

Az szép. Mondjuk itt sem a legolcsóbb darabok a 7xxx es Latik.

Magyarországon minden sokkal drágább, mint máshol. Őrület.
És nem a 27% áfa miatt. EL sem tudom képzelni mitől olyan drága otthon minden, (és nem csak a műszaki cikkek) mert fizetőképes kereslettől biztosan nem.
Az almás termékek is otthon a legdrágábbak a világon.

Én boldogan kifizetném azt az árat, ha a fizetések is arányban lennének vele.
De még akkor is kiröhögnek otthon, ha egy nyugati vidéki bérszint az igényem.

[ Szerkesztve ]

(#155159) instantwater válasza Tikakukac (#155149) üzenetére


instantwater
addikt

Használtan elég korrekt áruk van.
7490 (i7 16GB RAM 512 SSD) olyan 600 GBP körül megy most ebayen, és sokszor még gari is van. Ez fele az új árnak, és a legidősebb sincs 2 éves, mivel tavalyi modell.

[ Szerkesztve ]

(#155160) instantwater válasza julcssii (#155151) üzenetére


instantwater
addikt

Új, hosszú üzemidő, 150000?
Válassz kettőt. :K

Definiáld kérlek a hosszú üzemidőt.
2,3,5,8,10 óra?

[ Szerkesztve ]

(#155161) instantwater válasza bostone (#155154) üzenetére


instantwater
addikt

Ha jól értelmezem akkor neked csak egy hosszú üzemidejű netezős eszköz kell.
Abban az ARM alapú készülékek (tabletek, telefonok) verhetetlenek, főleg, ha normális méretű akkut kapnak.
De mivel a laptopos topikban kérdezted, ezért laptopot javasoltam.

Ha nem kell az x86_64 platform, és megbékélsz egy Androiddal/iOSsel, akkor tényleg egy tablet az amit keresel.

(#155162) instantwater válasza julcssii (#155155) üzenetére


instantwater
addikt

Garanciás használt üzleti nem jöhet szóba?
Abból elég jót kapsz, elég jó áron.

Azért mondom, hogy elég jót, és nem nagyon jót, mert általában az szokott lenni a vevők baja, hogy nem sexy, ezüst, rózsaszín, és a multimédiás képességek, főleg a hangszóró egy gyenge pontjuk.

Ha együtt tudsz élni ezekkel, akkor nagyon jó vétel egy garis használt üzleti, mert strapabírók, és a gari nyugalmat ad.

A hagra megoldás a külső hangszóró, ami fillérekből megvan, vagy fejhallgató.
Sexységre pedig... lehet venni almásat, az sexy, de nem olcsó, és csapnivaló hardvere van.
Nincsenek portok, billentyűzet olyan mint egy légkalapács és, ha megdöglik a gyártó mindent elkövet, hogy ne tudd garizatni egyszerűen.

(#155163) levendula95


levendula95
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 180eFt
(3) Felhasználás? irodai programok, filmnézés, streem oldalak, egyszerűbb játékok, de legyen minnél gyorsabb
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? heroes IV fusson rajta más igény nincs
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15nél nem kell nagyobb, jó minőségű, ips előny,de nem elvárás, fényes-matt mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? főként otthoni használt, keveset utazás közben
(7) Operációs rendszer? windows, de ha saját telepítéssel is megoldható úgy is jó
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? minimum 500GB,de az 1T jobb lenne - SSD, 4g memória is elég, dvd olvasó előny
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI; USB port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új gép

(#155164) Ispy válasza bostone (#155144) üzenetére


Ispy
veterán

Én használtan vettem a 7490-et, makulátlan állapotban, számlával, 1 év garival, 220-300 között megkapod felszereltség függvényében.

De kétlem, hogy az akksija 10 órát bírna, max. levett fénnyel, úgy hogy semmit sem csinálsz. Netezést 7-8 órát bírja kb., filmeket ennél nyilván kevesebb idejig fogja bírni. Ja és új gyári akku van benne.

i7-tel nem vennék, az i5 is tud melegedni, főleg őlben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#155165) instantwater válasza Ispy (#155164) üzenetére


instantwater
addikt

Én is használtan vettem 7490 est.
i7 est, mert alkalmi vétel volt.

Az igaz, hogy alapbeállításban melegszik, és ritkán kapcsol be a venti. Ezáltal nagyon csendes.

Viszont, be lehet állítani hűtési profilt, ahol megadhatod, hogy csendességre vagy "cool bottom" ra optimalizáljon a hűtés.
Cool bottom módbanntöbbször kapcsol be a venti alacsony fordulaton, de így sem mondanám hangosnak, és ölben kifejezetten hasznos, ha nem forró, azt a kis susogást ami alacsony fordulaton kiad, azt szinte nem is hallani. Maxon is olyan, mintha egyhe szél fújna, nem sugárhajtású repülő.

Illetve sebességprofilt is be lehet állítani, hogy teljesítményre, vagy energiatakarékosságra optimalizáljon.

Ezt Linuxon nagyon szépen be lehet állítani, de windowsra is biztos van megfelelő célprogram.

(#155166) JNashville


JNashville
senior tag

Sziasztok, kéne némi tanács / segítség új gép vásárlásban. Inkább a belbecs, mint a külcsíny jeligére.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még a naptári évben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140.000-200.000 között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, fotószerkesztés (sok PS, de alapszinten), munkai felhasználás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
fullHD, 15" fölött, matt volna ideális, panel mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, alkalmanként fesztiválokon melegben, porban is, úgyhogy valamennyire strapabíró kéne, hogy legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, optimális esetben Win7 támogatással, de "üresen" is jó.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
200+ GB SSD mindenképp, min. 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, 3 USB alap
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Teljesen mindegy.

Extra: sok gépelésre ideális billentyűzet numpaddal, jó garanciális háttér, min. 2 év jótállás klassz lenne, illetve hosszú készenléti idő. Előre is köszi a segítséget. Régebben tudtam volna talán magamtól is dönteni, de az utóbbi 2-3 évben eléggé kiestem a tech újdonságokból.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#155167) Tikakukac válasza JNashville (#155166) üzenetére


Tikakukac
titán

Strapa és hordozás az azért necces 15"-ban mert ez úgy jön össze, ha hombár nagy lesz az egész gépsas. Valamit ezzel kezdeni kell akkor vagy maxolni a méreteket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155168) JNashville válasza Tikakukac (#155167) üzenetére


JNashville
senior tag

A méretben aránylag rugalmas vagyok, de 14" alá nem mennék, egyszerűen ezt a méretet szoktam meg, az admin felületeink átláthatósága is számít, stb.. Ha 14"-15,6" között tudtok valami ajánlani, az is jó.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#155169) Tikakukac válasza JNashville (#155168) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, csak az ütős gépek azok 3 kilósak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155170) JNashville válasza Tikakukac (#155169) üzenetére


JNashville
senior tag

Ok, ha nem vesszük figyelembe ezt a szempontot, akkor mi az ajánlott vonal amúgy?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#155171) Tikakukac válasza JNashville (#155170) üzenetére


Tikakukac
titán

Inkább visszakérdezek, ne legyen belőle para: ha kidöglik a gép 2 hét után, mert nem bírja, az belefér? Volt már ilyen és nem vicces terepen az ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155172) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! Kb 5 éves Fujitsu A544-et cserélnék. 200e Ft körüli max árszintet nem szeretném túllépni. Hobby gépként lenne használva, de sokat hurcolászva főleg lakásba. Filmezés, netezés a felhasználási terület. Full hd ips kijelző jó lenne filmek miatt. Fontos, hogy nem szeretnék nyeklő nyakló gépet, legyen egybe. Jó lenne ha hdd illetve ssd is elférne benne. Új és használt jó állapotú gép is érdekelne.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#155173) JNashville válasza Tikakukac (#155171) üzenetére


JNashville
senior tag

Nyilván nem igazán. Szerencsére az említett fesztiválos vonalon nem a szervezői vonalon mozgok, hanem a beléptetési supporton, így nem az ütés-vágás-dobálást meg az esőt-sarat kell bírnia, csak legyen egy tisztességes hűtése, ha mondjuk 8-10 órát álló helyzetben kell 35-40 fokban mennie, akkor ne süljön meg. Egyébként az év kétharmad részében irodai környezetben lesz használva.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#155174) bpd


bpd
újonc

Sziasztok,
alapvetően a fiamnak vennék laptopot. Most kezdte az egyetemet, mechatronika szakon programozás és tervezés a hivatalos célok. Alapvetően ő választotta ki a laptopot, ezt:

http://xiaomishop.hu/mi_egymas/mi_laptop_tablet/mi_notebook_pro_-_156%22_i7_processzor___8gb___256gb__szurke

vagy ez

http://xiaomishop.hu/mi_egymas/mi_laptop_tablet/mi_notebook_pro_-_156%22_i7_processzor___16gb___256gb__szurke

Véleményem szerint választása a menőségi faktornak szólt.
Telefonban szeretem a Xiaomi márkét, de laptoppal nincs tapasztalatom, ezért kérem a véleményeteket. Miután mi fizetjük a gépet egy megbízható, hosszú távon használható gépet keresek.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 350.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internetezés, irodai programok, tervezés,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lényeges
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15,5 nagyságú lehetőség szerint IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lesz rajta, de ha szükséges megveszem külön, nem muszáj benne lennie az érban.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 512 GB, SSD lehetőség szerint, optikai neghajtó nem kell, RAM min. 8 GB, lehetőség szerint 16 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI lényeges, vagy valami port amivel külső monitorra lehet kötni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Bármelyik. Szervízhátterét nem ismerem a cégnek, amit kivélasztott.

Köszönöm a segítséget.

(#155175) #78600448 válasza bpd (#155174) üzenetére


#78600448
törölt tag

Tied a világ a Dell Latikban (7480-7490), HP Elitebook 840, Thinkpad T480-490. (Használtban is érdemes ezeket keresni.)

(#155176) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Segítséget kérek laptop vásárlásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 300 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Adobe premiere pro cc-vel történő videóvágásra, szerkesztésre lesz használva ált. HD minőségben.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem igazán lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", matt, minőségi IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy. Ha gyárilag nincs rajta, vagy Linux, akkor majd megy rá Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD+HDD kombó, min 256 GB SSD, kb. 1 TB HDD, min 8 GB RAM, nem kell optikai
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszi előre is! :R
Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#155177) Tikakukac válasza Bagira01 (#155172) üzenetére


Tikakukac
titán

P50-et hajszállal megkapod 200k alatt, na az 15" és IPS. Nyaltam az aprót rendesen, ami 15" az TN mind vagy 250k körül alakulnak, de nyilván újabbak kicsivel. Szerintem P50 lesz a te géped.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155178) bpd válasza #78600448 (#155175) üzenetére


bpd
újonc

Köszi főnix1999,

akkor ezek szerint a xiaomi felejtős?
Amiket felsoroltál azok közül mégis melyiket lrdemes hosszú távra venni?
Illetve Intel Core i5 vagy i7 processzor? Ezt elfeledten megkérdezni...

Köszönöm,

(#155179) Tikakukac válasza JNashville (#155173) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, hát hubazzegeltem eleget, ez a kérdés megtekerte az agyamat. A 14" azért nem okay, mert numpad.

200k plafonnal így hirtelen nekem valami 15"zbook jutott eszembe G2-eseket megkapod ennyiért. Régiből 8570W-t mondtam volna vagy p-t. Na azt ágyúval sem veritek széjjel. Csak kezdenek korosodni, akkuban gatyák sajna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155180) Tikakukac válasza gjohnny (#155176) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen gémer vackok vannak 300k-ig rendes nagy procival, én azzal annyira hosszútávra nem tudnék beülni szerkeszteni.
Ez így remek kérdés. Adja magát egy vadállatos G3 zbook, még 2 év garival apróról, de az nem csont új.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155181) Tikakukac válasza bpd (#155178) üzenetére


Tikakukac
titán

Én ott dobtam le az egészet, hogy a procihoz ki van írva, hogy i7 és cső. Ja, meg 4GHz. Ennyi. Hogy ez az oldal... na mindegy, tanulni kell még ezt az ipart.
Fenti sorból mind jó i5-el is. IPS-es FHD panellel nézzetek egyet, a többit meg úgyis tudni fogja mit akar.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155182) gjohnny válasza Tikakukac (#155180) üzenetére


gjohnny
tag

Ez [Dell G5 5587fi5ua1] szerinted? Most 340 helyett 280.

(#155183) instantwater válasza Bagira01 (#155172) üzenetére


instantwater
addikt

Használt Dell Latitude 7480/7490.
Elég stabil darab, mégsem nehéz, és túl vastag.

(#155184) instantwater válasza bpd (#155174) üzenetére


instantwater
addikt

Én is Xiaomi fan vagyok, de a laptopjaikat felejtsétek el szerintem.
Még elég fiatal cég a laptop piacon, nincs kiforrva rendesen.
A telefonjaik nagyon jók, de a laptopjukat nem mertem megvenni.

Ennyi pénzből megkaptok egy Dell Latitude 7480/7490-et. Az kiforrott.

(#155185) dmaty06


dmaty06
csendes tag

Sziasztok!

Erre valaki?

Látom itt ezt a nagyszerű G5-öt ajánljátok hasonló célra, ami amúgy tetszik is.
E mellett még van más ajánlott is? Főleg az érdekelne, hogy pl. használt (vagy új) jó üzleti gépből esetleg mit érdemes venni a fent leírt célokra?

CAD-hez, Photoshophoz milyen ilyen processzort, illetve grafikus kártyát érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#155186) Khelben válasza dmaty06 (#155185) üzenetére


Khelben
nagyúr

Újból szerintem nincs jobb a G5-nél. Használtból viszont már akkor munkaállomást vennék, HP Zbook, Dell Precision vonalon mozogva.

(#155187) JNashville válasza Tikakukac (#155179) üzenetére


JNashville
senior tag

Ezek a HP Zbookok jól néznek ki és eléggé egybevágnak az elképzelésemmel, köszönöm.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#155188) Tikakukac válasza gjohnny (#155182) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nagyon van jobb tippem, ami célirányos és új gép, az nem a te árkereted sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155189) Sly189


Sly189
senior tag

Kinéztem most egy MSI Prestige PS42 i5, 1x8GB, 256GB SSD Win10 - 2 év gari, 240.000 pénz. Teszteken a kijelzője szimpatikus, sRGB 99%, adobe 64%, de nem IPS, hivatalos oldalon IPS-Level van írva. Gondolom akkor valami VA panel lehet?

Tud valaki erről valami infót, hogy mégis mennyire megbízható ez a gyártó nem gamer kategóriában? :F

ui.: Fura billentyűzet nem akadály, vakon gépelek, majd csak az í-t kell megszoknom :D

[ Szerkesztve ]

(#155190) zsolti75 válasza Sly189 (#155189) üzenetére


zsolti75
senior tag

Inno AAS panel van benne, netes infók szerint.
Ez az IPS család tagja, nem lesz vele gondod.
kontraszt 700, fényerő 300.

(#155191) gjohnny válasza Tikakukac (#155188) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi az infót! :R Valószínűleg ez lesz. Egyébként ha több keret lenne rá újban melyik lenne az ajánlott célirányos?

(#155192) Sly189 válasza gjohnny (#155191) üzenetére


Sly189
senior tag

Szia Euronics oldalán írd be Dell g5
Olcsóbb szerintem.:)

(#155193) gjohnny válasza Sly189 (#155192) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi. Megnéztem. Mi a különbség a DELL G5 és a DELL Inspiron G5? Vagy csak nem írják oda és mindegyik Inspiron? A linux-os 255 ezer, a Win-es 325 ezer. +70 ezer a Win miatt, érdekes. Egy dobozos Win 10 dobozos csak 45 ezer.

(#155194) Sly189 válasza gjohnny (#155193) üzenetére


Sly189
senior tag

Passzolom:) én csak a kijelző miatt nem vettem meg. sRGB nekem kevésnek tűnt. Meg igazából nekem a 14" a megfelelő

(#155195) Dhampir válasza gjohnny (#155193) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindkettő ugyanúgy G5, ami a lényeg. Itt található a DEll honlapján. Ezenkívül amik nem Inspironnak nevezett laptopok, az a Vostro, Latitude, Precision, XPS, AlienWare szériák.

Egy dobozos Win 10 dobozos csak 45 ezer.

A Windows 10 fórumon linkeltek olyan nagyon olcsó licencet, amelyekről PDF-számlát is küld az eladó. Más kérdés, hogy ennek ellenére a Microsoft szerint is legális-e.

[ Szerkesztve ]

(#155196) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lenovo ideapad 110, AMD A6-7310 + R4 gpu, 4GB rammal elég lenne böngészni, yooutube-ot nézni, Office-ra?
Jelenlegi gép egy Asus X55A, Intel B820 procival, 4GB rammal. Pl. böngészésnél azért be tud lassulni, Facebook pl. tetűlassú rajta...
Megéri a csere? Használtan 40e körül lenne, a régi mondjuk elmegy 25 körül jó esetben akkor alig kéne ráfizetni.
Néztem benchmarkokat, az AMD azért erősebb... meg a vga-ja is jobb. Kb. 4.gen I5-tel van egy teljesítményen a cpu. Ami zavar, hogy csak egy csatornás a memória vezérlője, illetve nem tudom van-e benne 2. slot, csak kéne bele még 4 gb...meg egy ssd.
Pro: frissebb architektúra, jobb aksi, jobb wifi, 2 éves gép
Kontra: memória vezérlés, csak 64 bites vga, bár játszani úgy se fog rajta senki, csak 2 usb csatlakozó

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#155197) Ispy válasza Dhampir (#155195) üzenetére


Ispy
veterán

Én vettem már elég sok használt licenszet, 15k körül szokott menni, számlával, átruházási szerződéssel és matricával együtt, ami az EU szabályozás szerint legális vásárlásnak számít.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#155198) Rheaandi


Rheaandi
friss újonc

Sziasztok! Wgy kia segítség kellene. Milyen notebookot érdemes vennem?
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 e ft körül, vagy kevesebb.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka, filmnézés, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szoktam játszani.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17,3
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy. Win 10 jó lenne, de nem feltétlenül.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 giga ram legalább, többi mindegy.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla kéne róla.

Köszönöm!

(#155199) instantwater válasza Rheaandi (#155198) üzenetére


instantwater
addikt

Miért kell 17.3"?

Sokan ott tolják túl a biciklit, hogy van egy 15.6"-os HD felbontású gépük, és azt hiszik, hogyha vesznek egy hatalmas 17.3"-ost az majd jobb lesz.

Igen jobb lesz, mert a 17.3"-osban már több, mint valószínű, hogy FHD kijelző van, de igazából elég lenne nekik egy FHD 15.6"-os, hogy ne vegyenek 2-in-1 konditerem bérletet is egy nagy, nehéz géppel.

[ Szerkesztve ]

(#155200) Tikakukac válasza Victoryus (#155196) üzenetére


Tikakukac
titán

Az X55 az úgy főleg azzal a procival a laptop gyártás legalja. Na ezt átköltöztetni 110-es ötletpadra :DDD Miért akarsz te fájdalmat okozni magadnak/másoknak? Én értem, hogy benchmark, csak már ezerszer írtuk és írtam én is tesztet abból, hogy ha a benchmark azt mondja, hogy itt van plusz 50% az a valóságra levetítve még pont lehet kereken 0fps/másodperc/frame vagy bármi.

40k körül bőven T520/8570p/E5530/E6520 vagy 30 szint. Amik gyagyára verik az összes ilyen ipari hulladékot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.