Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155651) Tikakukac válasza cynric (#155648) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy előrébb nem jutnál, gyakorlatilag megint ugyanezt a szintet vennéd meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155652) Tikakukac válasza Tetsuo (#155647) üzenetére


Tikakukac
titán

Beszer oldalon igen. Kedvenc szlovák boltunkban is pengéztek már le Asusról vonalkódokat és szitáztak billztetet, szóval...

Lenovo 2 külön garival megy. Konzumer TMX, minden máshoz külön hálózat több szervizzel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155653) Tikakukac válasza kervantas (#155646) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván nem rossz ár, csak ott van, hogy ennyiért 1-2 hetesen megkapod ugyanígy garival a T-t is apróról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155654) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!
Mivel már régen vásároltam számítógépet, nem követem a piacot, így segítségetek kérném notebook kiválasztásában!

(1): Most. Ma/holnap.
(2): 250e max 300e
(3): Építésznek tanuló diák:
- Graphisoft Archicad
- Autodesk Revit
- sketchUp
- Adobe Photoshop
- "sokszor ezek felváltva, egyszerre"

(4): nem játszik
(5): FullHD. Vagy akörüli. Revit/Photoshop miatt. Panelt nem tudom megmondani.
(6): Lesz. Koliból órákra. Suliból haza vonaton. Utazás közben is használná.
(7): freeDos /semmi / Windows10. Diák. Megoldható MSDN-ből a jogtiszta OS.

(8):
Úgy láttam, hogy az Archicad-nak a legnagyobbak a követelményei. Ezeket sikerült összeírnom:
- CPU: 64bit-es, minimum 4 maggal
- RAM: min 16, inkább 32 GB
- Háttértár: SSD
- GPU: OpenGL 2.1 kompatibilis. Javasolt Quadro K, M, P vagy FirePro W vagy Radeon Pro WX széria

Szerintem optikai meghajtó felesleges bele.
Esetleg annak a helyére betenni egy másik SSD-t. (Ha mondjuk filmet letölteni támadna kedve.)

Külső monitor, esetleg külső GPU ötletét elvetették. Azzal az indokkal, hogy órákra is viszi magával a gépet, meg vonaton is. A koli szobában meg nincs hely még ezeknek is.

(9): Vásárlás Tárnok/Érd és környékén történne.
Inkább az lenne szempont, hogy probléma esetén a márkaszervíz ne az ország másik végén legyen.

Előre is kösznöm a segítségetek!

(#155655) Tikakukac válasza @Jocó@ (#155654) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt tudjuk, hogy E7450-el le lehet rakni egy építészmérnöki mestert is. Szóval használtban 100k-ból bőven van gép, ami ezt tudja. A 3D printer dolgokkal együtt 12GB RAM is untig elég, elhiszem, hogy a 32 jól hangzik, 16-al féléves anyagokat renderelek CAD-ben és 4K videót vágok ;]

N2207VN5481EMEA01_1905_UBU-11 kóddal 225k-tól kaptok olyan Dell 5481-et, amibe egy tetszőleges SSD csere és szintén tetszőleges RAM bővítéssel garantáltan elég lesz. 3 év helyszíni gari van, tehát ahova mondjátok, oda megy majd ki a szerviz és helyben javít. Ennél kényelmesebbet nem tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155656) trollreign


trollreign
tag

Sziasztok!

Otthon asztali gépet használok, de rokonlátogatásokra, kávézókba és alkalmi külföldi utakra kéne nekem egy kis laptop.

Az Asus Zenbookok tetszenek pl. Alapvetően az a fő kérdés, hogy az mx150 kártya mire elég, és hogy ennél van-e jobb ebben az arkategóriában és méretben?

Köszi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, az elkövetkezendő 3 hónapban.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
250k környéke, de nyitott vagyok. Az érdekelne, hogy az igények alapján mekkora a minimál ár.

(3-4) Felhasználás? Fontossági sorrendben:
i) Hobbi szintű programozás/fejlesztés
ii) Irodai programok (Office), Skype és internet.
iii) Játék (lehet alacsony felbontáson/low settings-zel is akár, pl. Pillars of Eternity, Witcher, néhány retro játék, ilyesmik)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max 14”, ideális esetben matt 13.3”.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kávézókban használnám főleg, de időnként vonaton/repülőn is. 1.5 óra akksi elég kb.

(7) Operációs rendszer?
Win10/Linux dual boot. Nem kell, hogy legyen hozzá oprendszer.

(8) Tárhely mérete és típusa?
128GB SSD elég.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindkettő szóbajöhet.

(#155657) Tikakukac válasza trollreign (#155656) üzenetére


Tikakukac
titán

a fő kérdés, hogy az mx150 kártya mire elég,

Erre az internet ontja magából a videókat és teszteket. Az biztos, hogy amiket írtál Intel alatt is elmennek, felesleges bele az NV.

A minimál ár az valahol 60k körül kezdődik az IPS-es E7440-ekkel. Onnan meg ameddig akarod, végtelen a határ.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155658) ant7517 válasza trollreign (#155656) üzenetére


ant7517
csendes tag

pont par napja irtam, vittem vissza a zenbook ux433at.
probáltunk még egyet, az se volt sokkal jobb bar annnak a touchpadját próbáltam mert az enyemben az volt hulladek.

én spec elkerülném..

átnéztem a a notikat, bejártam a boltokat, tekintve hogy egy 8 éves acer timeline x series volt ami összetört ahelyett vettem, illetve páromnak van 4 éve egy acer s7-ese melóra használva, nem volt az acer ellen semmi kifogásom.

Minden, mégegyszer leírom MINDEN acer swift noti mind billentyűzetben mind touchpad tekintetben jobb volt.. Jó a fogása, kultúrált. És nem tudom hogy az hogy behánytam az asustól vagy mi de szerintem a kijelzőjük is jobb volt..

az már más kérdés hogy 14es notit akartam excel táblára és a legujabb aspire 7 fogásra, érzésre kinézetre pont azt adta amit kerestem így egy aspire 7 tulajjá váltam, miközben elmondtam magamnak hogy egy baromságot csináltam a vásárlással mert full felesleges volt.

Ja igen, érezhetően gyorsabb az asus zenbooknál, és bár elvileg ! ennek kisebb az aksija meg nagyobb a kijelzője de tovább bírja.

így maradt a véleményem a zenbookról hogy igaz jól néz ki de a felirat hogy katonai standard semmit se ér, lassu, megbizhatatlan és kezelhetetlen darab. csak elfogultaknak.

Ezek alapján én megnézném hogy egy acer swift 5 vagy ilyesmi milyen lehet, mert valahol ott van a kérdésedre a válasz, ja újat akarsz..

ja és van sok nagyon jó használt noti, csak az én dilim hogy nem veszek használatat és erre nagyon jó okom van :)

(#155659) hallador válasza trollreign (#155656) üzenetére


hallador
addikt

A ZenBook-nál olcsóbbat és masszívabbat nem fogsz ennyi pénzért újonnan találni. A touchad Windows alatt valóban nem a legjobb. De Linux alatt nincs vele probléma ez Driver probléma lesz. A ZenBook small business. Akkor szabad megvenni, ha abba beletörődik az ember, hogy egy kb 350 - 600000 Ft-os gép tudását, kinézetét egy 100 000 Ft-al olcsóbban megkapja. Cserébe szokni kell a billentyűzetet, és a touchpad-et. Ez döntés kérdése.

(#155658) ant7517

Minden, mégegyszer leírom MINDEN acer swift noti mind billentyűzetben mind touchpad tekintetben jobb volt.. Jó a fogása, kultúrált. És nem tudom hogy az hogy behánytam az asustól vagy mi de szerintem a kijelzőjük is jobb volt..

Meg tedd hozzá azért finoman, hogy egy ugyanilyen kategóriás Acer nagyobb, valamint nem 250 000 környékén, mint inkább 320 000-nál indul, ha nagyon kifogod, akkor is max nem a legfrissebb modellt kapod meg 280 000 környékén, ami nem a legújabb. Az, hogy te behánytál az ASUS-tól azt értem, én meg ennyiért nem találtam, olyan Acert amitől ne hánytam volna be, az ilyen árú Acerektől meg bárki behányna az ASUS-al szemben... Annyira nem rossz az Asus, mint amennyibe kerül cserébe az Acer ebben a kategóriában 320 000 alatt nem játszik, annyiért meg notebookot is lehet kapni nem egy Swift 5-öt... (Elitebook)

így maradt a véleményem a zenbookról hogy igaz jól néz ki de a felirat hogy katonai standard semmit se ér, lassu, megbizhatatlan és kezelhetetlen darab. csak elfogultaknak.

Perszeee az egyik legtöbbet eladott modell ma Magyarországon az UX333/334 többet adnak el belőle mint az Acer-ből, már csak azért is mert kb 60 - 70 000 Ft-al kerül kevesebbe mint egy Acer Swift 5.....
A megbízhatatlan külön érdekes számomra, mert nem az. Annyira van megbízható mint az Acer. Egyszerűen csak ennyit nem ér az Acer...

Ezek alapján én megnézném hogy egy acer swift 5 vagy ilyesmi milyen lehet, mert valahol ott van a kérdésedre a válasz, ja újat akarsz..

Igen vagy egy EliteBook 830 G5 ami keresztben nyeli a ma bármilyen Acert.... És ennyiért már az is van... Az ASUS-t is csak ASUS már 250 000-rt van. kb ennyit is ér, de az Acer mocskosul drága ahhoz képest amit tud...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155660) ikolomann


ikolomann
friss újonc

Sziasztok, kérem szépen a véleményeteket, tanácsaitokat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. bruttó 220-250k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, web, youtube, filmezés CAD (ezt ne dimenzionáljuk túl, most elvagyok normálisan egy i3-2100-zal, persze a render keservesen lassú) sok fotórendszerezés, alapszintű PS dolgok

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Igénytelen vagyok. Tök jó lenne, ha régebbi játékok elfutnának rajta (pl. GTAV, Dirt3, Civ6) nem elkeserítő minőségben, de alapvetően nem fogok játszani.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 , FULL HD, jó lenne az IPS vagy egy elfogadható minőségű TN, VA

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan. Akkuidő nem számít.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10et telepítenék sajátkezűleg.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
minimum 512 SSD, vagy 256 SSD + akármekkora HDD - fontos hogy utóbbi esetben is gond nélkül telepíthető legyen az oprendszer az SSDre. Amennyiben gond nélkül tudok SSD-t beszerelni (garivesztés, ill. nagyobb megbontás nélkül - hátlap leszerelése kisebbnek számít :) ) elég lehet a HDD. Minimum 8G RAM.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképpen. Filmezéshez, kiterjesztett asztalhoz.
Jó pár évig szeretném használni. Ez fontosabb a teljesítménynél. Előző gépem egy teljesen gagyi consumer FS gép - 11 éves. Nagyon remek lenne egy H-s processzor, hogy néha gyorsabban lemenjen egy render vagy handbrake konvertálás, de nem mindenáron. Ebben az árkategóriában ezek a gépek elég kockázatosnak tűnnek...

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, 36 hónap garanciával.

Eddigi kiszemeltjeim:

[HP Pavilion 15-bc510nh (8NE48EA)] alkatrészeit és árát tekintve ez nagyon remeknek tűnik, a külsejét pedig el tudom viselni. Élőben sehol nem lehet megnézni, így a képernyővel kapcsolatban is vannak kételyeim. Ha minden 2 hónapban szervízbe kell vinni, akkor elengedem.

[Acer Aspire 5 A515-52G-53QN Fekete] Kiegyeznék vele, de elkeserítő a képernyője. Véletlenül sem IPS, ellenben a linken feltüntetett infoval. Kár, hogy teljes terhelésnél, 10 másodperc után 1.6-ra visszaveszi az órajelet. Külsőre szimpatikus.

[Acer Aspire 5 A515-54G] Elvileg ez valóban IPS paneles. Talán gyorsabb a 10. generáció a 8. nál. Külsőre ez is OK

Előre is köszönöm a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#155664) Szajo


Szajo
őstag

Tegnap megvettem az Euronicsból a Dell G5 5587-et.
Szerintetek ez a biztosítási mizéria mennyire valós? Rábeszéltek igy kifizettem csak mondom utána kérdezek.
(T-mobilenál van és volt telefon biztosításom ott elég jól kezelik)

(#155665) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy Intel Pentium N3700 vagy Core i3 2370M laptop a jobb választás.
Nemjátékra kellene.
Köszönöm előre is a válaszokat. :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#155666) trollreign válasza Tikakukac (#155657) üzenetére


trollreign
tag

OKöszi a választ.

Én notebookcheck-en nézegettem fps-eket különböző játékokhoz, és az alapján nekem úgy tűnt, hogy az MX150-nél még alacsony grafikán is alig futnak a kicsit grafika-intenzívebb játékok. Nem gamer gépnek kell, de sokszor pont akkor van időm játszani, amikor nem vagyok otthon az asztali gépemnél, úgyhogy alacsony grafikan szeretném, ha eldöcögne egy Witcher 3, Divinity 2 vagy PoE2: Deadfire.
Az E7440-nek az Intel HD4400-a szerintem mindenképp kevés.

Ha leszűkítjük minimum MX150-re és új vagy refurbished gépekre, akkor van valami jobb, mint az Asus Zenbook ebben a méretben és árkategóriában?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#155667) trollreign válasza hallador (#155659) üzenetére


trollreign
tag

Köszi mindkettőtöknek a meglátásokat.

(#155668) Tikakukac válasza Szajo (#155664) üzenetére


Tikakukac
titán

Oh, igen, biztosítás. Kedvenc jutalékos bizniszem.

Ha aláírtad, akkor valós. Elolvasod a feltételeket és pont úgy működik. Vagy nem. Mindegyikre van példa.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155669) Tikakukac válasza Kolosszus01 (#155665) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés, hogy miben vannak ezek a csodák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155670) Tikakukac válasza trollreign (#155666) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy Witcher vagy Witcher III :B

Ez a kérdés itt megfeneklett. Kicsi legyen, jó legyen, gémer is legyen. Ilyen régen se nagyon volt, ma se nagyon van, ennyiért meg aztán végképp sosem lesz. Semmi.

Szőkíthetjük a kört MX150-re, valami 400k körül ment ki ajánlat előző héten olyan notira, ami tudta azt, amit akarsz. Ha játék is van, akkor nincs olyan, hogy kicsi játék meg néha játék, szerintem ritkán látsz olyat, hogy valaki 1 perc alatt alaplapot cserél, mert ő most játszik a gépén, de egyébként nem. Ez nem így megy. Ha modernebb gémek is lesznek, az MX150 is egy nagy semmi, de legalább ki lett adva egy rakat pénz a döcögés élményére.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155671) Tikakukac válasza ikolomann (#155660) üzenetére


Tikakukac
titán

Tervezz 3 évre. Addig van gari, tovább ne nagyon.

BF-t várd ki. Nem írok semmit addig, mert teljesen mindegy, ha épp lesz valami brutál deal egy még felsőbb kateges gépből, akkor minek vetessek A515-öt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155672) blue_23 válasza trollreign (#155666) üzenetére


blue_23
senior tag

Amit keresel, az 500k-ról indul, vagy olcsóbban erős kompromisszummal, mint pl döcögni fog a játék és élvezhetetlen lesz. :U 15 alatti méretet pedig felejtsd el, ha AAA játékokkal szeretnél játszani.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155673) odrif


odrif
MODERÁTOR

Apámnak a Dell Latitude E6410-ese már az utolsókat rúgja.
Hasonló méretű használt jó állapotú laptopot keresek olyan 50K-ig, csak böngészés lenne a cél.
Mit ajánlotok?

20 éve a Prohardveren

(#155674) Tikakukac válasza odrif (#155673) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem akar nagyon elszokni a dolgoktól, E6430 adja magát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155676) blue_23 válasza beer1 (#155675) üzenetére


blue_23
senior tag

Itt olvashatsz véleményt: [MSI GL63 review]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155677) szuladam


szuladam
aktív tag

Üdv! Segítséget szereznek új laptop vasarlasahoz :) barátnőm óhaját továbbítom

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül november 8 ig
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150 ezer
(3) Felhasználás? (filmnézés, előadás szerkesztés ppt, internetezés, amatőr Adobe Premier Pro szoftver használat, videó szerkesztéshez)
(4) Ha játékra is használnád? - Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? méret: max 16.0" min 14.1" jó a full HD, vagy HD, inkább fényes kijelző, (de az se baj ha matt),mondjuk IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem sokat hordozom max havi 1x, utazás közben csak ritkán használnám, nem jellemző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows, vagy semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 64-128 Giga, memória 6-8 gigabyte, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

(#155678) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Utánajártam, hogy mire lenne elég kb 150-170K és a következőkre jutottam:
- prociból ennyiért max Intel Core i5 8265U lehet kihozni
- GeForce MX150
-legyen inkább 8gb ram
-ssd 128 vagy 250+HDD
-FHD 1920 x 1080
-numpad kellene, így marad a 15,6 igaz? 14-ből egyáltalán van numpad-os?

Ezeken felül fontos lenne a touch pad minősége is... Viszonyítás képpen egy kb 9 éves Asus akkori 160K-s gépen pad+gép gomb nagyon szuper még most is, utána Lenovo y510 ami 4-5 éves egyben pad és gomb....borzasztó. Szóval lehet mellényúlni ebből a szempontból :(---->
Szóval érdemes ugye megtapogatni.
Ezeket összevetve [Acer Aspire 5 A515-52G-55XA] lehetne a nyerő. Esetleg valamit amit érdemes megnézni?
Csak új jöhet szóba vagy nagyon garis, viszont külföldi renelés (pl Ausztria stb) is lehetséges.
1 hónapon belül esedékes lenne, de ha utána akkor se baj.
Tudtok esetleg okosat mondani hozzá? Esetleg érdemes rámenni black friday-en?

[ Szerkesztve ]

(#155679) Kolosszus01 válasza Tikakukac (#155669) üzenetére


Kolosszus01
tag

Egy hp 15-ay023nh-en lennének.
Vagy a Pentium N3700 vagy az I3 2370M

Melyikkel lenne jobb?

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#155680) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Média Marktban van ma 10-15 százalékos akció. Ha valaki hozzáértő esetleg ránézett, milyen laptopot lenne érdemes megvenni, olyan 200-250 ezerért? Van esetleg valami kihagyhatatlan ajánlat?

Köszi!

(#155681) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok,

Asus Vivobook milyen minőségű és ár/érték arányú a HP Probookhoz illetve az Acer Aspire 5-höz képest azonos árszintnél?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#155682) hallador válasza silboy (#155681) üzenetére


hallador
addikt

Miben kellene jobbnak lenni? Miben kellene jobb ár érték arányúnak lennie?

Persze mire kell? Mi cél? Már nem a kádár szocializmusban élünk volt 3 fajta porszívó, kb ugyanazt tudta mindegyik, oszt csá... Ma van 200 fajta porszívó, azt is így veszel? Vagy autót is? Na ugye, hogy nem. Akkor ki kellene tölteni a fórum elején található kérdőívet...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155683) @Jocó@ válasza Tikakukac (#155655) üzenetére


@Jocó@
tag

Szia!

Köszönöm válaszod!
Elképzelhető, hogy a megadott kóddal csak olyan Dell-ek vannak, amiben integrált GPU van?

Az nem kevés a felsorolt alkalmazásokhoz?

Üdv,
J.

(#155684) silboy válasza hallador (#155682) üzenetére


silboy
aktív tag

Íme az előzmények:

A korábbi kérdőívemnek megfelelően (pontosabban a RAM-ot 8-ra emeltem) keresgéltem, és nem nagyon találtam gyári SSD+HDD összeállítást csak az AcerShop kínálatában. Ugye a feltételek közt szerepel: A kritériumoknak megfelelő komplett gép kellene, nem szeretném utólag erre a szintre fejleszteni.

Az alábbi gépeket szűrtem le, de nem látom köztük a különbséget az op rendszeren kívül:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-52g-53gz-piros-matt-kijelzo-mar-3-ev-garanciaval-nxh5geu001_ssd256_mem8/10832/
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-52g-56wj-fekete-matt-kijelzo-mar-3-ev-garanciaval-nxh3eeu012_ssd256_mem8/10957/
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-52g-54ye-ezust-matt-kijelzo-mar-3-ev-garanciaval-nxhd7eu002_ssd256_mem8/11236/
Ti látjátok? Melyiket ajánlanátok?
Esetleg valami alternatíva?
Előre is köszönöm a válaszokat.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül, de ha lesz olyan időszak a közel jövőben amikor jelentős árcsökkenés várható, akkor ráér.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e-250e.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok alap szinten, internetezés, fotók megjelenítése.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem lenne használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" körüli, FHD, matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, asztalra, ölbe helyezve lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges (Windows lenne rajta)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 SSD + 1T HDD, legalább 4 GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó akku idő. A kritériumoknak megfelelő komplett gép kellene, nem szeretném utólag erre a szintre fejleszteni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új jöhet szóba

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#155685) Tikakukac válasza szuladam (#155677) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha mákod van 150k-ért még kapsz A515-öt ennyiért, amiben rendes panel van. Egyébként a 150k az soványoska, 300 fölötti a dollár kézcsókolom :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155686) Tikakukac válasza beholder00 (#155678) üzenetére


Tikakukac
titán

BF-et kivárod ha mákod van lesz rendes nem kamu akció is.

Az igényekhez pedig a fölöttem lévő írás ide is vonatkozik. 150-170k az nem pénz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155687) Grande Ale


Grande Ale
őstag

HP 8BS31EA/151035 207000 Ft a médiában. O gép ez, érdemes elhozni?

[link]

(#155688) Tikakukac válasza Grande Ale (#155680) üzenetére


Tikakukac
titán

Kamu akciók és megjelölt termékek only. Ki nem találod, mik vannak megjelölve. MM-ben akkor érdemes vásárolni, ha valami 50%-80%-al olcsóbb. De azt is utána nézve. Alapból is rohadt drágák az akciók előtt pedig imádnak árakat emelni. Mosógépet akartam venni, 20%-al olcsóbban is drágább volt a hely, mint a többi kisker glamour napokon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155689) Tikakukac válasza @Jocó@ (#155683) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, hát ez egyetlen egy darab gép kódja, tehát igen, az lenne érdekes, ha több fajta dolgot találnál :B

Nem kevés. Ha 2 gennel ezelőttivel lehet dolgozni, tervezni és lerakni egy mester diplomát, akkor nem kevés. Építő, építész, mérnökinfó és bármi egyéb területen az emberek valamiért azt hiszik, ha vesznek egy erőművet, majd az megoldja a tudást. Nem fogja. A nagy renderekhez pedig úgyis akkora gépet kéne vennetek, amiket csak desktopban lehetne összerakni értelmesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155690) Tikakukac válasza silboy (#155684) üzenetére


Tikakukac
titán

Ajánlatom: hagyd a fenébe a gyárilag 2 konfigos gépeket, megnézed árban melyik páros a jobb, ha SSD-t raksz utólag vagy ha HDD-t. És megcsinálod vagy csináltatod magad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155691) @Jocó@ válasza Tikakukac (#155689) üzenetére


@Jocó@
tag

Hali!

Elfogadom az érved. Amikor én jártam infóra, akkor én is szembesültem a jelenséggel.

A dedikált GPU-t azért kérdeztem, mert töpp programnál fel volt tüntetve, hogy elmegy az integrálttal, de inkább a dedikált.

Illetve, ha már rákölt a rokon, akkor ne röccenjen a program rajta.

Dr akkor azt mondom, hogy ebben az árban, a videókártya nem fér bele...

(#155692) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Csak érdekességképpen kérdezem, melyik van jobban megépítve a Lenovo T590 vagy a P53?
A specifikációkkal tisztában vagyok, de a tartósság és az "ütésállóság", esetleg a lefagyásmentesség (ha vannak ilyen megbízhatósági tesztek egyáltalán) érdekel.
Ugyanígy a Dellnél a Latitude 7-es széria vagy a Precision?
(A Dellnek van a Rugged sorozata, de az egy külön téma, mert gondolom az nyerné meg ezt a versenyt - tehát most attól eltekintve, csak ezt a két kategóriát összehasonlítva tettem fel a kérdést.)

Mert ugye a workstation brutális, de éppen ezért az túl lehet zsúfolva és fullon járatva, míg a top üzletiben kevésbé kell kompromisszum a helyet illetően, emiatt talán erősebb a váza vagy ilyesmi - gondolhatja a laikus. Vagy az üzletire eleve nem fordítottak annyi figyelmet, mint a munkaállomásra, ami az árban meg is mutatkozik? Mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#155693) Tikakukac válasza @Jocó@ (#155691) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre azért nem tudok válaszolni, mert a röccenés egyenes arányban van a használattal. Sosem fog röccenni valakinél, aki csak skiccel és mindenkinél fog, aki komplett házat berendezéssel akar pörgetni nagy felbontáson 360 fokban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155694) Tikakukac válasza Tetsuo (#155692) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi az igazság?

Az, hogy ezeknek semmi közük nincs egymáshoz. Itt most van vékony ultrabook, nagy hombár WS és a kettő közötti egyszerűbb futkosós gép. Tonna konfig és felszereltség, súly és ezer más van a tarsolyban, amit bele kell venni a figurába.

A tartós meg egyéb témát majd 2 év után eldöntik a flottások, ott látszik meg leghamarabb, hogy melyik a jobb. Ezeket magánszemély szinte sose vásárolja, cégnek meg úgy mindegy, leírják azt' cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155695) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok,
Notebookot keresek a keretem max 150 ezer ft, általános iskolai felhasználásra, csak néha hordoznám. Mit gondoltok mi a megfelelő típus/konfiguráció? Fontos a megbízható működés.

[ Szerkesztve ]

(#155696) Tikakukac válasza LattilaX (#155695) üzenetére


Tikakukac
titán

Összefoglalót első körben, ez így elég széles palettát lefed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155697) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Laptop vásárláshoz kérnék egy kis segítséget.

Kijelző: minimum 15,6", FHD, IPS (fotó szerkesztés)
Processzor: i5 8xxx vagy i7
Memória: minimum 16GB
Háttértár: SSD (256) + HDD (minimum 1TB)
Videó: Fogalmam sincs, egy jó öreg asztalit váltana (Gigabyte GTX660) legalább azt a teljesítményt kellene tudnia.
HDMI port
Állapot: új
Vásárlás tervezett időpontja: ~Dec. 20-ig
Egyebek amiknek örülnék de hiányuk sem kizáró ok: Numerikus billentyűk, előtelepített win10, billentyű világítás

Felhasználás: Net, film 30%, fotó szerkesztés 60%, game 10% (régebbi játékok semmi extra és nem is nagyon vágyok újakra ), Metro sorozat (exodus nem), Mafia 2, GTA V, Green hell, The long dark, Soma, ilyesmi...)

Ár... Nem tudom. A legolcsóbb ami megbízható és ajánlható erre a feladatra. Nem vagyok egyik márka iránt sem elkötelezve...

Előre is köszönöm!
Üdv,
Dávid

[ Szerkesztve ]

(#155698) silboy válasza Tikakukac (#155690) üzenetére


silboy
aktív tag

Acer Aspire 5 esetén ugyanaz a gép 128 GB SSD-vel 17 ezerrel drágább mint az a nélküli. Az AcerShop szerint az SSD beépítéséhez le kell venni az egész alját a készüléknek, ami garancia vesztéssel jár, ha csak nem ők teszik bele (csak saját alkatrésszel dolgoznak). Így is megéri? (csak SSD-vel rendelkező gépük nincs).

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#155699) Tetsuo válasza silboy (#155698) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem még a Probooknál is megéri, ha a bolt cseréli 15 ezer körüli összegért, mert a Probookok műanyag pöckei könnyen letörnek, a tesztek alapján.

(Ez az otthoni mókolás egyre kevésbé játszik, hiszen kb. a félmillió feletti gépeknél marad csak opció, ott meg tökmindegy, hogy három év múlva cserélsz alkatrészeket magad, vagy +20-asért a bolt; vállalatnál meg úgyis a laptop supportja hajtja végre.
Persze amíg lehet, csináljátok.)

[ Szerkesztve ]

(#155700) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, nőnemű ismerősnek keresek akár fehér, megbízható, ajánlott laptopot újonnan 150e Ft-ig max. Általános felhasználásra, zéró játékkal. Nem lenne baj, ha FHD, az OS nem feltétel. Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.