Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155901) Tikakukac válasza sitotomi (#155900) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökre rendben vannak, ha az embert tényleg csak az adatlap érdekli, nincs gond. Mellé viszont kell egy másik gép, amíg azon agyalnak, hogy na, akkor most a driver a rossz vagy tényleg a VGA hulladék. Nyilván utóbbi volt most is a sztori, de azért 4 hétig nem volt gémer vas a srácnál :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155902) sitotomi válasza Tikakukac (#155901) üzenetére


sitotomi
tag

Hajaj... Mi marad? Mit keressek/nézzek/vegyek? :U :D :D

(#155903) Tikakukac válasza sitotomi (#155902) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek a kérdés, 300k alatt a milyen gémer notit vegyek kérdésre én egyértelmű választ nem tudok. Legalábbis olyat, aminél ne lenne keserű szájízem. Mert legyünk már őszinték. Ez a 1050 meg 1050Ti dolog már velünk van vagy 3 éve...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155904) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot keresek az alábbiak szerint.
Tudnátok mondani pár tippet, mely modelleket érdemes nézni mostanában pl. black Friday környékén a különböző márkák közül?

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén november-december
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-170k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Skype, filmnézés, böngészés, youtube, néha photoshopolás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Elég az integrált VGA
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6os kell. Ha belefér ebbe az árba, akkor FHD és IPS legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? csak otthon lenne használatban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Legyen rajta Windows és minden driver előtelepítve.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD legyen minimum 240 GB kapacitással
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI és 3 x USB kell mindenképpen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) lehetőleg új legyen

Belső tárhelynek elég lesz az SSD, mert van külső meghajtó. RAM-ból gondolom 8 GB minimum kell, igaz?

Köszi
Üdv.
Midas

(#155905) Schalyt


Schalyt
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptopvásárlásban. A mostaninak (Acer Aspire E1-570G) már a létezés is fáj és lassan többet kell várni rá mint amit dolgozni lehet rajta.
Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Valahol a hónapban szeretném megvenni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e Ft körül lenne rá a keret.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban irodai programok lennének rajta használva: Office, Grapher, Surfer. Sokablakos böngésző használattal.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 col-os kijelző HD felbontással. Inkább matt kijelzős, de nem feltétel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi pár alkalommal lesz hordozva, de utazás közben csak nagyon ritkán és rövidebb időkre lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 kerülne majd rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD inkább és 250 GB-al, memória 4-8 GB, az optikai meghajtó megléte nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI csatlakozó legalább legyen rajta
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Inkább újat szeretnék, de nincs teljesen kizárva a használt se.

(#155906) ervin1979 válasza Tikakukac (#155869) üzenetére


ervin1979
tag

Szia. Én is pont ezt az asust néztem. Ryzen újabb proci.8gb/512ssd 1650 kari. Paraméterek alapján jónak tünik? Mi a gond vele? br220e. Van egy asztali gép 9400f proci és 1060as karival.

(#155907) Tikakukac válasza ervin1979 (#155906) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár paraméterekből állna egy laptop :B Az egész topik becsukhatna. Sajnos sok egyébből is áll egy gép, csak ma 2 kósza hívásom volt, műanyag kellett volna 2 csoda olcsó gémerhez amik kifutottak gariból. Mondtam letettem a lantot, aki ezekkel szívni akar, vegyen megint ilyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155908) ervin1979 válasza Tikakukac (#155907) üzenetére


ervin1979
tag

Ok. Értem. Még csak online rendeltem meg, lehet megvárom bft. Kérlek ajánlanál 3 év garival megbízható helyröl laptopot. Hasonló paraméterekkel esetleg olcsóbban, de lemondunk a videokarirol, játékra ott az asztali.

(#155909) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy ilyen gamer Lenovot találtam meg 90-ért

(#155910) Tikakukac válasza Humbucker (#155909) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez egy Z50. Tudod mennyiért mennek ezek a gépek? 50k és alatta. Gamer laptop :DDD Jahj. Palimadár laptop lesz ez.

És akkor legyen ez a végszó. Leírtam szerintem amit szerettem volna, eddig 3 olyan gépet linkeltél amiknek a minősége és beltartalma megegyezik a szemétdombbal, grátisz olyan árakon akarnád őket megvenni, amikből egyébként 2-t is kapnál.

Ha nem tetszik vagy akarod megfogadni amit írok, okay, de ez a linkelgetés nem ér sokat így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155911) Tikakukac válasza ervin1979 (#155908) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés mi kell hasonló paraméterre. Netre, filmre, szokásos pörgetésre kell egy i5 vagy Ryzen 5, 8GB RAM, SSD ízlés szerint. Probook épp ezen az áron van, mákotok van megy lentebb és akkor befér 220k alá is. Most ezt olyan 230k-ért kapod, 450 G6 köntösben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155912) lenox válasza Tikakukac (#155903) üzenetére


lenox
veterán

Azert erdemes lenne megnezni, hogy azon jatekok kozul, ami igp-vel jatszhatatlan hany szazalek jatszhato 1050 ti-vel. Szerintem sok.

(#155913) ervin1979 válasza Tikakukac (#155911) üzenetére


ervin1979
tag

Nem találok hasonlót most ennyiert
Boltjavaslat?

(#155914) Tikakukac válasza lenox (#155912) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is az a kérdés vagy a gond, hogy mekkora a szakadék egy 1050Ti meg egy IGP között. Hanem, hogy még mindig a legkeresettebb, valódi játékra használatos itthoni kategóriát 1050-el fedünk le. Ami nekem azért van asztaliban, hogy adjon rendesen képet.
Mert aki gémer vasat vesz, az játszani akar, nem azon agyalni, hogy 2020-ban a felbontást kell 720p-re rakni vagy a grafikát low-ra. Mert már idén sem egy játék jött ki, ami FHD medium 30fps-t sem tud, de néha még 20-at sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155915) Tikakukac válasza ervin1979 (#155913) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig van, 4GB RAM konfigost nézz, azok most is vannak. De lényegtelen ha nem sietsz, akciót vársz és figyelsz. Legutóbb random kerestem MM-ben valamit, 220k körül volt basszus fullos Latitude is. De ez idő és kell hozzá melózni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155916) lenox válasza Tikakukac (#155914) üzenetére


lenox
veterán

2080 is ad kepet, arra hasznalod, amire akarod, ettol meg 1050 ti-vel el lehet jatszani. Igen, van olyan jatek, amihez lassu. Akkor mindenhez lassu? Nem...

(#155917) Tikakukac válasza lenox (#155916) üzenetére


Tikakukac
titán

Jhahah, mindig ez a szöveg szétforgatása.

1050Ti-vel lehet játszani. Sőt, IGP-vel is lehet játszani. Akkor 300k-ig gamelni mehet egy Latitude? Nem.

Egy modern, mindenféle grafikai pörgetést lazán kibíró kártya szintje a 1050. Ezért vettem. Olcsó és nem utolsó sorban a 6 éves! Infinite szépen elmegy rajta. Nem gémer desktop és nem gamer notebook alapanyag. Aki ilyen dolgokat akar venni és vesz, az nem Mariot fog meg akar futtatni. Ezen vásárlók AAA címeket akarnak enni, és gondolom a kövi 2-3 évben is, ha már ilyet vesznek, ergo nem árt ha van egy kevés tartalék. Ezekben nincs tartalék, ezekben most is hiány van, durván. 2 év múlva mit és hogyan fog futtatni egy ilyen 950/1050 szint?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155918) lenox válasza Tikakukac (#155917) üzenetére


lenox
veterán

Ez marhasag. 1050 Ti-vel sokkal tobb mindent lehet jatszani, mint igp-vel. 'Ezen vasarlok' 300k-ert nem fognak 2080-nal szerelt notit kapni, ellenben olyat, amivel lehet jatszani azt igen. Amit ma tud futtatni egy 1050 ti azt 2 ev mulva is fogja tudni, es mindig jonnek ki olyan cimek, amikhez nem kell csucs gpu. Ha ugyanannyi penzert tudsz jobbat, akkor persze ok, de mindig van akinek nem er a takaroja akarmeddig.

(#155919) Tikakukac válasza lenox (#155918) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez marhasag. 1050 Ti-vel sokkal tobb mindent lehet jatszani, mint igp-vel.

Lehet, hogy valami marhaság, meg értem, hogy hajnal 1 van, de olvasd már el mit írtam :B

300k-ert nem fognak 2080-nal szerelt notit kapni

Senki nem is állított ilyet.

ellenben olyat, amivel lehet jatszani azt igen

Erre írtam, hogy persze, innen nézve az IGP is tökéletes. Azon is lehet játszani.

Amit ma tud futtatni egy 1050 ti azt 2 ev mulva is fogja tudni

Remek meglátás. Most így a kövi 5 embert, akinek ilyen noti kéne, kérdezzük meg, hogy akkor a mai dátummal befejezik-e a játékvásárlást vagy terveznek-e újabbat venni. Felrakom fogadásként a desktopomat.

es mindig jonnek ki olyan cimek, amikhez nem kell csucs gpu

Ezt is remekül látod. Egy rakat címhez elég egy középkategóriás VGA is. Azt tudod, hogy ez mit jelent? Hint: hát nagyon nem a 1050-es szintet. Ez a belépő szint. Volt. 2 éve is. Mondom, ezért van ilyenem.

Ha ugyanannyi penzert tudsz jobbat, akkor persze ok, de mindig van akinek nem er a takaroja akarmeddig.

Akkor ez nem az ő hobbijuk lesz. Van konzol, aprón kazal játék olcsiban, lehet gémelni okosan, szolid pénzből is. Ha pedig egy eleve drága hóbort, még durvább alfajának mobil verzióját akarja valaki, akkor szálljon le a talajra. El sem hiszed mennyi sírás-rívás van, hogy a k0cs0g biztos nem jól tette fel a drivert meg engem átvertek. Pedig sajnos nem. Az embereket nem zavarja, hogy telót vesznek 3 rongyért, nekik noti az harmad ennyiért kell, de ha játék is van, háááát szűk 250k belefér. És ez nem egyedi, ez a trend :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155920) lenox válasza Tikakukac (#155919) üzenetére


lenox
veterán

Aha, szoval igp-vel ugyanannyira lehet jatszani, mint egy 1050 ti-vel, meg ugye a konzolt egy tv-vel osszehajtod, berakod a taskaba es viszed magaddal. Hat az en vilagomban nem.

(#155921) Tikakukac válasza lenox (#155920) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem aludj egy nagyot, aztán reggel menj át ezen megint :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155922) ervin1979 válasza Tikakukac (#155915) üzenetére


ervin1979
tag

:R :R :R Időt szánok a keresésre. Azt tudom h milyen paraméterei legyenek majd a vasnak, de nem tudom H melyik típus ajánlott.
1. Van a 450 g6,
2. Latitude melyik típus?
3. Egyéb típus javaslat?

(#155923) Tikakukac válasza ervin1979 (#155922) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit amit találsz Latitude alatt és az árban neked jó, veheted. Nem sok lesz, sőt, szerintem most egy darab sem, de ha szerencséd van kifogsz valamit.

Vehetsz Thinkpadot is, de az meg még ennyire nem lesz ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155924) TayRol


TayRol
veterán

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?: bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit): 200-230e ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén): irodai munka, állami szféra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?: nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?: FHD, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is : lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) : windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?: csak és kizárólag 14-es kijelző, fhd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…): nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával): új, minél több garival, számla kell (pályázati pénzből lesz vásárolva).

Köszi!

(#155925) g6bor


g6bor
friss újonc

Üdv,

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
még ebben az évben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350kHUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés,
tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
egyetemista kaliberű fejlesztés (tanulás), linuxozás (tanulás szintű)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játék nem jellemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt, IPS lehetőleg, méret nem fő szempont (nagyobb az jobb)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva egyetemre előadásrokra. utazás közben nem jellemző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
linux, de majd sk telepitve. win nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, RAM - sok -> 8+GBl;
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Köszi!

(#155926) #30610944


#30610944
törölt tag

Ar: Max. 200.000Ft
Felhasznalas: Bongeszes, filmnezes es zene hallgatas neten
Kijelzo meret: max. 11 col
Kis meret, hordozhatosag a lenyeg
Operacios rendszer: Windows 10
Tarhely: 128Gb minimum
Memoria: 8Gb
Optikai meghajto nem kell
Egyeb kivansag: USB C jo lenne es a kijelzo legyen erintes erzekeny, esetleg windows hello es fem hazas legyen vagy nagyon minosegi muanyag
Csak uj gep johet szoba

Eddig amiket neztem:
GPD Pocket 2
Surface Go
Lehet sima laptop, 2in1, convertable
Egyeb javaslatok?

(#155928) Tikakukac válasza TayRol (#155924) üzenetére


Tikakukac
titán

Probook 440 G6, nagyon ott van a keret tetején de van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155929) Tikakukac válasza g6bor (#155925) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell Latitude 5490 lesz a géped, 320k körül megvan, szabadon bővítheted utána azzal amivel gondolod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155930) Tikakukac válasza ervin1979 (#155927) üzenetére


Tikakukac
titán

Vostro nem vészes, de na, amiket írtam más szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155931) Tikakukac válasza #30610944 (#155926) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt passzolom. Neked akkor 2in1 lenne talán a legjobb, de én tőlük távol tartom magam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155932) atee_13


atee_13
őstag

Kicsit off a laptopszalonnak finító?

(#155933) Khelben válasza atee_13 (#155932) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyelőre úgy néz ki. De talán nem hagyják végleg megszűnni, ahhoz azért elég nagy brand. Én arra tippelek, hogy valaki majd továbbviszi, valamikor. De senki nem tud semmit.

(#155934) Midas 22 válasza Midas 22 (#155904) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Kerestem pár gépet, amelyek nagyjából passzolnak az előző hsz.-ban leírtaknak. Ezek közül melyiket ajánlanátok (kijelzőből nem muszáj FullHD-nak lennie):

Asus: [link]
Lenovo: [link]
HP: [link]
Dell: [link]
HP (Ryzen procival): [link]

Köszi
Üdv.
Midas

(#155935) vidaila


vidaila
aktív tag

Sziasztok. Melyik a legolcsóbb Intel processzoros laptop amelyikben gtx1650 vagy gtx1060 dedikált videó kártya a van?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#155936) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok!

Az alábbiak alapján tudnátok segíteni gépválasztásban? Ritkán használunk laptopot, csak ha alkalomadtán VPN-en keresztül dolgozni kell, illetve fotók rendszerezésére, egy 7-8 éves Acert váltana, ami a túlmelegedés miatt komolyabb megterhelés esetén gyakran újraindul.

Köszi!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, annál jobb, de nincs időkorlát, ha csak jövőre jön ki/lesz leárazva valami ami nagyon tuti lenne, tudok rá várni. Tehát ha azt mondjátok, hogy pl karácsony után nagyobbak az akciók, és érdemes rá várni, akkor az belefér.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
125-175k, de ha ebben a sávban nincs használható, rugalmas tudok lenni felfelé is.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alapvetően irodai programok használata, és otthoni képek rendszerezésére használnánk, de örülnék, ha komolyabb excel modellek láttán se halna meg, mert munkából fakadóan lehet rá szükség. Alkalmanként minimális photoshop használat, de semmi hardcore.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem tervezem, max ha a többi paraméternek megfelelő konstrukció elbírja.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
legalább 15,6", matt kijelzős. TN és IPS között laptopban nem tudom mekkora a különbség, valószínűleg még a TN is belefér.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lakáson belül több helyen is lenne használva, de azon kívül ritkán lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mivel fotókat is tartanék rajta, 1TB HDD kellene, jó lenne ha SSD is lenne benne, de nem tudom hogy ez a keretbe mennyire fér bele. Az excel modellek miatt RAM minimum 4GB, de inkább 8GB kellene, optikai meghajtó előny, de nem elvárás.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB 3.0 és HDMI is kell, de sztem ez ma már alap.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban újban gondolkodok, de ha tudtok használtat (akár megbízható hely ajánlással), ami sokkal jobb a fenti célokra, arra is nyitott vagyok.

(#155937) justgiveup válasza Tikakukac (#155863) üzenetére


justgiveup
tag

Köszi a választ!
Közben voltam bent és ajánlották ezt a laptopot:
https://www.telekom.hu/shop/termek/ASUS+Vivobook+X509FA+notebook--ASUS+X509FA-BQ127T
Körülbelül 30 ezer Forinttal drágább. Én laikusként nem gondolom, hogy ez jobb lenne és megérné, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre.
Köszi!

Ui.: A másik ez volt: https://www.telekom.hu/shop/termek/HP+15+8BM95EA--HP+15+8BM95EA

[ Szerkesztve ]

(#155938) MaxxDamage válasza justgiveup (#155937) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyértelműen "jobb" a 30 ezerrel drágább és talán meg is éri azt a kis pluszt a másikhoz képest. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155939) CSD-Man


CSD-Man
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül jó lenne.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k, kis mozgástér belefér.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni gép lenne, szóval a tipikus: film, multimédia, sok böngészés, msoffice programok kisebb használata. Lesz rákötve külső monitor.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt. Inkább kisebb 14" jobb lenne a hordozhatóság miatt (persze a 15.6 se vészes még), otthon a monitor úgyis kiváltaná a kisebb képernyőt, illetve a monitor miatt kevésbé számít a panel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hétvégi utazásoknál, lenne közben szintén multimédiás használat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Kizárólag SSD, inkább 512GB, mert eddig a 256-on nehezebben fértem el. RAM 8GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag új.

Jó lenne, ha 2-3 évig tudnám használni a gépet jó sebességgel, illetve bővíteni se szeretném. Ezért gondoltam 512GB SSD-re és legalább 8GB RAM-ra, mellé pedig a leírt megfontolásból legalább i5 vagy Ryzen5 jó lenne így laikusként.

Amit kinéztem:
[link]
Ez szimpatikus az új proci és a nagy tárhely miatt. Másrészt ennyiért még inkább 8.gen típusokat szoktam látni. Szívesen várom a tippeket ha van ennél jobb ár/érték arányban.

Köszönöm a segítséget! :)

(#155940) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Egy erősebb gép mellé keresnék notit az alábbiak alapján.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? ~1 hónap
A gépre szánt összeg forintban? 50k kínozni valónak, 100k prémium állapotban, az olcsóbbat sokat buherálnám, a drágábbat igyekezném eredeti állapotában megtartani
Felhasználás? filmezés, office, netezés (ami munka is)
Többi nem számít.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Igazából ezt a 2 gépet néztem ki aliról, Chuwi HeroBook és Chuwi LapBook Pro . Előbbi lenne az 50k-s változat, utóbbi a 100k-s.

Kérdésem az, hogy hasonló paraméterekkel (külső+belső) esetleg találni idehaza használtan notebookot vagy ez teljesen reménytelen?

Spanyolból jönne így elvileg vám nem megy rá.

(#155941) Khelben válasza Rohir (#155940) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-ért már bőven kapsz HP 840-et vagy Dell Latitude 7440-et. Mindegyik körberöhögi a kínai vackokat és lesz rá minimum fél év garid (vagy másfél, ha veszel hosszabbítást).

(#155942) Khelben válasza CSD-Man (#155939) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha jó a fehér szín, akkor hajrá. Kényes lesz, az biztos.

(#155943) Khelben válasza rebelinside (#155936) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért kapsz használtan Dell Latitude 5570-et, ami a 250k-s határ alatt bármelyik új gépet veri kb. mindenben.

(#155944) Khelben válasza justgiveup (#155937) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP 15 belépő irodai gép, valamivel strapabíróbb és jobb billentyűzete van, mint az Asusnak. Az X-es Asusok amúgy is a kínálat legalja, még a kategóriájukhoz képest is gyenge anyagokból, rossz hűtéssel, zörgős, kényelmetlen billentyűzettel vannak szerelve.

(#155945) justgiveup válasza Khelben (#155944) üzenetére


justgiveup
tag

Most akkor melyikotoknek higgyek? :)

(#155946) Khelben válasza justgiveup (#155945) üzenetére


Khelben
nagyúr

Menj el egy nagyobb mediamarktba, ott meg tudod tapogatni mindkét gépet.

(#155947) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Laptopot keresek az alábbiak szerint:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ez év végéig.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Erős asztali gép mellé keresek egy mobil gépet általános célra: film, multimédia, böngészés, Office, letöltés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem lesz használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min. 15,6, 1920 x 1080. Alkalmanként monitor lehet lesz rádugva.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva nagyon ritkán (havi egy-két alkalom) lesz, utazás közben nem tervezem használni.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Adatot nem tárolnék rajta, egy 256-os SSD-vel kiegyeznék, 4Gb RAM elég. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak újban gondolkozom.

/Én a DEll inspiron sorozatból ideillő példányokat nézegettem, de annak is rengeteg altváltozata létezik nüansznyi eltérésekkel. A munkahelyen kizárólag Dell laptopok vannak kiosztva (az újtól az 5+ évesekig is, mondjuk többnyire magasabb árkategóriából), a tapasztaltok nagyon jók, a meghibásodási arány minimális/

Előre is köszönöm a tippeket.

(#155948) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

MacBook vásárlás előtt állok, de nem igazán tudom, hogy melyik lenne a számomra megfelelő választás.
iPhone-on vágom évek óta 4k-s utazó videóimat (Lumafusionnel) ill. szerkesztem a képeimet is (Lightroommal). Iphone 7-X-11 széria mindegyike kiszolgált e téren, de most szeretném ezen munkáimat kényelmesebben elvégezni és beruházni egy notebookba, ezzel kiiktatva az asztali PC-met is

Olyan Macbookra lenne szükségem ami...
- hardverben (videó vágás tekintetében) nem gyengébb mint a telefonom
- boldoguljon a 4k-val
- rá tudjam kötni LED TV-mre HDMI-n
- rá tudjam kötni USB-n külső HDD-met
- 13col
- használt is szóba jöhet

Köszi

(#155949) Humbucker


Humbucker
senior tag

Amugy ha laptop vásárlás előtt állok, a márka választas után hardverileg mi az a processzor ami alá nem kéne menni, még ha csak sima filmezős, alap munkahasználatra kell? Gondolom az i7 3xxx tól az i5 5. szériás procija is jobb. 5300-ás procit elég sokat látok.

(#155950) Khelben válasza Humbucker (#155949) üzenetére


Khelben
nagyúr

Először is nem választunk márkát. Minden cég gyárt jó gépeket meg szemetet is. Na jó, a Lenovo csak szemetet ;]
Prociból alap netezésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre I3-5005U vagy i3-7020U most a belépő. Ami alatta van, az kerülendő, mert a fentiekhez is kevés. Az új generációt még nem ismerem, abban lehet majd olyan Pentium, ami jobb a régi I3-nál, de egyelőre ezeket érdemes figyelembe venni. Az i7-3xxx azért erősebb, mert az i5-5xxx U-s processzor, tehát energiatakarékos, gyengébb teljesítményű. A 8. generáció érte el a régi, nem-U-s processzorok teljesítményét, tehát egy 4 magos I7-3630QM az I5-8250U-val van egy szinten. Legalábbis rövid terhelésnél, mert 1 órás renderelésnél még mindig a régi i7 nyer. Főleg ha az adott gép hűtése is gyenge. Az i5-5300u meg kb. az i5-2450m szintje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.