Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154951) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!
Húgomnak keresünk laptopot, nem baj, ha diszkréten csajos. Az eddigi laptopját 6 évig használta, szempont az időtállóság, viszonylagos jó felépítés kisebb súly mellett. Köszi a tippeket!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsonyra lenne, de mostantól bármikor beszereznénk.
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~200.000 HUF
(3) Felhasználás? irodai programok, filmnézés, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem kell játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-14 col, előny ha matt és ips.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? főleg otthoni használat
(7) Operációs rendszer? windows 10 előny
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, de előny a nagyobb tárhely, akár HDD+m2 SSD oprendszernek
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) semmi extra
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? prioritás az új

Üdv:
Marci

(#154952) Khelben válasza szemarci (#154951) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430-at pont erre találták ki. Windows meg van aprón olcsón.

(#154953) Khelben válasza Cola111 (#154950) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből HP Probook 440, Dell Vostro, kis szerencsével Dell Latitude 5490. Használtból már Dell 7490 is belefér, vagy ha a strapabírás a fontos, akkor HP Zbook 14 G2, G3.

[ Szerkesztve ]

(#154954) Khelben válasza Ringman (#154945) üzenetére


Khelben
nagyúr

Üzleti vonalról fogsz váltani konzumerre, valahol visszalépés lesz. 270k körül a laptopszalonnál van egy csomó HP Zbook, akár M2000M-mel is, ha használt is játszik. Inkább erre mozdulnék, mint a G5 felé.

(#154955) Khelben válasza KPatrick0528 (#154944) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből ez felejtős. Használtak felé kellene nyitni, HP Zbook 15 G1 vagy Dell Precision M4800 jön ki ennyiből.

(#154956) Khelben válasza L4mie (#154940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalonos 280k-s Dell G5 1050Ti-vel lesz a te géped. Nyilván az időtállóság olyan, amilyen, van játék, ami már most sem megy rajta. Ha időtállóság kell, akkor asztalit kell venni és fejlesztgetni.

(#154957) Ringman válasza Khelben (#154954) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt tudom, hogy nem lesz ugyanaz a minőség és kompromisszumot kell kötnöm.
az általam használt cad (nemetschek allplan) esetében a quadronak nem sok előnye van (gyak. annyi, hogy a hibamentes 3d vizualizációt csak azzal garantálják), teljesítményben a nyers erő számít, ilyen szempontból a mobil 1050 ti-vel sokkal előrébb vagyok, mint az m2000m-mel.

használt garanciális gép is opció (ha gyári a garancia).

(#154958) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? akár azonnal vagy legkésöbb karácsonykor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 600e FT
(3) Felhasználás? játék , 3D modellezés (Creo, Solidworks)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? COD Modern warfare, Overwatch
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?RAM min 16 gb HDD min 128gb-256gb ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) ÚJ

(#154959) Immy válasza Tikakukac (#154937) üzenetére


Immy
őstag

Alapvetően böngészésre, néha programozásra használnám. Alapvetően a tartalomfogyasztás nagy része már ipad-en van, de amikor excelt kell írni vagy esetlg valamit szerkeszteni kell word-ben, vagy valami oknál fogva sokat kell gépelni, akkor szeretném elővenni.
Családban van egy lenovo p72, ami méretre már megfelelne, de irreálisan nehéz, tehát 3,4KG-os gépet nem szívesen cipelnék.
1, pár héten belül
2, 150k
3, irodai, minimális programozás
4, nem játszok rajta
5, 17”, IPS jó lenne nem kötelező
6, utazás közben nem, házon belül lenne hordozva
7, win10
8, 16gb, 500gb ssd
9, nines
10, használt is

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154960) L4mie válasza Khelben (#154956) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, továbbítom az infót:)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#154961) Khelben válasza Ringman (#154957) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor Dell G5, konzumert nem vennék használtan.

(#154962) Khelben válasza Immy (#154959) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 17-es igény kicsit öntökönszúrás, mert hónapokig vadászhatsz, mire felbukkan egy. Másrészt egy 17-es gép sosem lesz könnyű, főleg nem akkor, ha normális anyagokból van. Zbook 17 is felette van a 3kg-nak, esetleg ha találsz Probook 470-et használtan, az szóba jöhet. De abból meg ips csak G5-től felfelé van, úgyhogy 150-ből nem biztos, hogy kijön.

(#154963) Tikakukac válasza Immy (#154959) üzenetére


Tikakukac
titán

A jó hír, hogy újonnan ha mégis vennél valamit, akkor nincs ilyen gép közel-távol sem.

Úgyhogy használt only. Pörgettem egyet az aprón, ami van 17" az ugyanaz a szint, amitek most is van, egyszerűen ez a kategória nem csak újban halt ki, régen sem ment. Ezáltal használt sincs kb. egy deka se.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154964) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,
HP-15 da0905ng, refurbished, megér 450€-t?
[link]
Office, Skype, internetezésre kellene.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#154965) Khelben válasza szatocs1981 (#154964) üzenetére


Khelben
nagyúr

TN panellel én nem vennék semmilyen gépet.

(#154966) Tikakukac válasza szatocs1981 (#154964) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ az a 200 euró diffi mivel jár. Ha 3 év vs 1 év garival, akkor nem nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154967) szatocs1981 válasza Tikakukac (#154966) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Igen, 1 év van rá
TN panel mire vonatkozik? :F

(#154968) Tikakukac válasza szatocs1981 (#154967) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor a refurb, mint olyan elég hamar elveszti az értelmét.

TN az kijelző. Felbontás legalább már van, haladós. De 200k körül én is elvárnám már, hogy ne ilyen takony legyen megjelenítőm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154969) szatocs1981 válasza Tikakukac (#154968) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Köszönöm!
Tudnátok esetleg ajánlani valamit ebben az árban? Ahogy írtam office, Skype, Internet. SSD, 8g ram, ha lehet dedikált vga és NE 7200u CPU.
Német ebay előnyben.

Előre is köszönöm

(#154970) Ringman válasza Khelben (#154961) üzenetére


Ringman
nagyúr

használt konzumert én sem, akkor félreérthetően fogalmaztam.

a vostro 7580 mennyire ajánlott/nem ajánlott?
arról és a g5-ről is olvastam jót/rosszat is.

(#154971) halalfalo válasza Khelben (#154936) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Köszi, akkor G5 lesz. Ha jól láttam, a 128-as SSD-vel szerelt SATA alapú M.2-es, a 256-os viszont NVME, ezek alapján jól gondolom, hogy a 128-as helyére mehet NVME SSD akár?

(#154972) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez kérnék javaslatot:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Bármikor.
(2) A gépre szánt összeg forintban: 40-50 ezer forint
(3) Felhasználás: irodai programok, közösségi oldalak
(4) Ha játékra is használnád...: nem lesz rajta játék
(5) Kijelző mérete, felbontása: 12,5" körüli kijelzőre gondoltam, min 720p felbontással
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Sokat lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer: Windows
(8) Tárhely mérete: min 256GB optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is : csak használt

Tetszenek a Dell E sorozatú gépei csak nem tudom mi férne ebbe az árba, köszönöm a segítséget!

(#154973) Tikakukac válasza Bazs1981 (#154972) üzenetére


Tikakukac
titán

50k körül kapsz már E7240-et. Ez a plafon, 256-os SSD-vel mondjuk inkább legyen 55-60k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154974) Immy válasza Khelben (#154962) üzenetére


Immy
őstag

Precision m6800-at nézem még, de az meg nagyon nehéz és nehéz halkra venni.
Ha megbarátkozok a dedikált vga-val akkor változik valamit a helyzet? Bios-ban szépen kikapcsolnám.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154975) Bazs1981 válasza Tikakukac (#154973) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, írj már légyszi alsóbb típusokat amit még érdemes megvenni.

(#154976) Tikakukac válasza Bazs1981 (#154975) üzenetére


Tikakukac
titán

X230 kényelmesen elfér a keretben esetleg 820 G1, de kevés van és drágább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154977) Sly189


Sly189
senior tag

Huawei MateBook D i5-8250U, 8GB, 128GB SSD+1TB HDD, nVidia MX150 15.6" - 240ezer

vagy

MSI Prestige PS42 i5-8250U, 8GB, 256GB SSD, nVidia MX150 VGA - 14" 230 ezer

Melyiket érdemesebb? Kb. egy árban vannak.

(#154978) Immy válasza Tikakukac (#154963) üzenetére


Immy
őstag

Használtal nincs probléma, szerintem dell latitude széria még ma is a legjobb és 1év használat után sem lehet "annyira" elkoptatni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154979) Tikakukac válasza Immy (#154978) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, csak a 17" gépeket, ami nem workstation gyakorlatilag mindegyik gyártó kinyírta már sok éve. 15" és alatta van kínálat. 14" az amiből tengernyi van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154980) Immy válasza Tikakukac (#154979) üzenetére


Immy
őstag

Hmm, de ez miért van így? Mindenki külső monitort használ inkább?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154981) instantwater válasza Immy (#154980) üzenetére


instantwater
addikt

Nehéz, nagy a 17", tehát hordozásra nem annyira alkalmas, ezáltal jóval kisebb a kereslet rá, nem éri meg fejleszteni.

Asztali használatnál pedig olcsóbb egy monitort venni, amit cserélhetsz amikor akarod, amekkorára akarod, amilyen tudásúra akarod, és még a nyakadnak is kényelmesebb egyenesen nézni, mint folyamatosan lefelé a laptopra.

Még mindig azt mondom, hogyha túl apró a betű, akkor ne a képernyőátlót növeld, és a felbontást csökkentsd, hanem vegyél egy jó felbontású (FHD) kijelzőt olyan méretben amilyenben megfelel, és nagyítsd az oldalt a böngészőben vagy a skálázást az OS ben.

Win 10-ben meg van oldva a skálázás, de a Linux DE-k is jönnek fel szépen.

[ Szerkesztve ]

(#154982) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok!
Egy feltevés adott 1050ti+i5 8300
és adott egy 1650+ i7 9750h
Kinek mennyit érne Ft-ban az utóbbi teljesítmény többlet ?
Vagyis mennyivel lehet drágább egy adott gépben?

(#154983) Immy válasza instantwater (#154981) üzenetére


Immy
őstag

Jó, akkor lassan már ott tartok, hogy ajánljatok egy normális (használt) vállalati 17eset, ami csöndes. :W

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154984) pamitsu


pamitsu
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemen kell Matlab-hoz, mellette AutoCAD 2D rajzok főleg, de 3D-vel is ismerkednék, játék, programozás, esetleg ha ismerkednék a fotó és videószerkesztéssel akkor bírja azt is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Heti párszor lol, csgo
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha belefér IPS, vagy IPS szintű
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti egyszer vinném fel pestre, meg vissza
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Meg tudom oldani, nem baj, ha nincs előtelepítve
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ram min. 8gb, de legyen bővíthető, nem baj ha csak hdd, de bővíthető legyen ssd-vel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is lehet

(#154985) instantwater válasza Immy (#154983) üzenetére


instantwater
addikt

Nem én vagyok a topikgazda laptopguru, de szerintem olyan nincs.
Céges 17"-os gépek amit korábban is említettek Precision és társai erőművek, nagy, nehéz, hangos, drága.

Miért kell a 17"?
Úgy emlékszem a betűméretre panaszkodtál.
Mi a baj a javasolt nagyítás/skálázás beállításokkal?
Ha hordozni akarod, akkor nagy és nehéz lesz.
Ha nem akarod hordozni, és a nagyítás is valamiért eretnekségnek számít nálad, akkor miért nem veszel egy jó nagy monitort, meg egy akármilyen laptopot, amit néhány méterre félreteszel, ahol már tuti nem használod, és probléma megoldva.
Nagy kijelző, hangtalan, és akárhány colos laptopot vehetsz.

Milyen teljesítményre van egyáltalán szükség?
Egy 8-adik generációs U-s proci elég kevés hőt termel, ritkán kell a ventinek bekapcsolni, így halk marad a gép.

[ Szerkesztve ]

(#154986) Immy válasza instantwater (#154985) üzenetére


Immy
őstag

Lakáson belül cipelném és negyedévente kocsival vinném, közben pedig szeretném élvezni a 15”-nál nagyobb kijelzőt.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154987) instantwater válasza Immy (#154986) üzenetére


instantwater
addikt

Most mekkora géped van?

Azt hiszem ez a te géped: LG Gram 17
De ez meg drága.

Könnyű, jó, olcsó. Ezekből 2-t lehet választani.

Én is most azért vettem 14"-os gépet, mert már a 15.6"-ost is macerás volt hordozni, pedig csak lakáson belül mozgatom.

[ Szerkesztve ]

(#154988) Immy válasza instantwater (#154987) üzenetére


Immy
őstag

Igen, ez tényleg tetszik, jó nagy akksival meg könnyű is.
Csak nem dell és lenovo :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#154989) Tikakukac válasza Immy (#154980) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából igen. Plusz nincs az a 1,5" nem akkora diffi kijelzőben, hogy megérje rá építeni egy teljes modellpalettát.

Én már nem tudom mit vegyél. A 17"-os vállalati gépek, amik nem nagy otromba munkaállomások fél évtizede be lettek csukva. Dellnél is, Lenovonál is. Meg kb. mindenhol. Ezért nem találod, amit keresel. Mert igazándiból nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154990) dzsi23 válasza dzsi23 (#154935) üzenetére


dzsi23
addikt

Valaki erre? :)

(#154991) Tikakukac válasza dzsi23 (#154990) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nincs akkuhoz töltési korlátozó, akkor akkut lehet legyilkolni ezzel egyedül, mást nem nagyon tudok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154992) dzsi23 válasza Tikakukac (#154991) üzenetére


dzsi23
addikt

Bocs, hogy tudatlan vagyok, de mi az a töltési korlátozó? A google most nem a barátom, nem jöttem rá. Mivel fontos a hosszú üzemidő (amikor épp nem töltőről használom), nem szeretném tönkretenni az akkut. Az meg ugye nem opció, hogy kiveszem, mert ahhoz szét kellene szedni.

[ Szerkesztve ]

(#154993) Tikakukac válasza dzsi23 (#154992) üzenetére


Tikakukac
titán

Fejlettebb rendszereknél beállítható a töltés mértéke. Így nem fogja nonstop 100%-on veretni az akkud kapacitását az elektronika.
De ez jellemzően nem ezen kategória sajátja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154994) dzsi23 válasza Tikakukac (#154993) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez esetben elengedem a dolgot, és reménykedek, hogy minél tovább kihúzza, aztán jöhet az akku csere. Köszönöm a választ! :)

(#154995) Tikakukac válasza dzsi23 (#154994) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen, az utóbbi lesz majd a móka igazán. Főleg anyagi oldalról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154996) dzsi23 válasza Tikakukac (#154995) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért remélem, nem kell rákölteni a laptop árát... :D Nem tudom, mennyi idővel számoljak... 1 év? 2 év? Garanciaidőn belül megoldják a cserét a márkaszervizben? Mármint kicserélni valszeg én is ki tudnám, csak az akku beszerzése lehet problémás. Na meg azt sem tudom, mennyire lehet otthon szétszedni, hogy megmaradjon a garancia. :U Mondjuk egy ram, ssd, akku csere megoldható házilag, ha ehhez le kell szedni az alját, de szeretném, hogy megmaradjon a gari?

(#154997) Tikakukac válasza dzsi23 (#154996) üzenetére


Tikakukac
titán

20-30-40-50k körül bármi lehet, plusz szerelés. Gari akksira és töltőre teljesen más, jellemzően fél év max 1 év. Ha ragasztott is valamilyen módon, akkor az otthon macera. Másik kérdés kiadnak-e ilyet a szervizből neked kp-ra is.

Kérdések tömkelege, választ nem tudom. Közöm nincs ezekhez a gépekhez. Másodikról még gőzöm sem volt, hogy létezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154998) dzsi23 válasza Tikakukac (#154997) üzenetére


dzsi23
addikt

:R

(#154999) lenox válasza beer1 (#154982) üzenetére


lenox
veterán

Nekem pl. egy lyukas garast se erne...

(#155000) vbbb


vbbb
őstag

Sziasztok! Idősebb szüleim internetezésre adnák a fejüket és ehhez kellene nekem egy megbízható használt laptop. Szóval semmi más nem történne a gépen, csak böngészés tulajdonképpen. 15.6"-os kijelzővel szeretném, úgy gondolom ez a méret megfelelne nekik, más kikötés nincs.

Van egy Asus x550L HDMI (i7-es model dedikált VGA-val) használt laptop egy ismerősnél, de még gondolkodik az árán.

Ha nem tudnánk megegyezni, ti mit ajánlanátok? HP, Dell, Lenovo esetleg Toshiba fronton?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.