Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155601) Dhampir válasza Szajo (#155600) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Acer Aspire 7-esekről hébe-hóba még itt is fellelhetsz infót:
Acer notebook topic

(#155602) Khelben válasza Szajo (#155600) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most volt 260-ért G5-ös az euronicsból pár hozzászólással lejjebb, az miért nem jó?

(#155603) Szajo válasza Khelben (#155602) üzenetére


Szajo
őstag

Egy bent ragadt termék ami mokolva volt...

(#155604) Dhampir válasza Khelben (#155602) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy ráijesztettem szegényre, mert az egyik boltban lévőben kilógott a fém árnyékolószalag (annak nem ott kellene lennie, hanem a ventilátorokat és a hűtőbordát köti össze szakember véleménye szerint) és az adott példánynál lévő buherált jótállási jeggyel is gondok lehettek volna.

Ettől függetlenül le lehet szervizeltetni, biztonság kedvéért megnézetni a szervizzel és normális jótállási jegyet kérni a nagykertől kis Delles segítséggel.

Valószínűleg nem mind ilyen, de nem árt a nyitott szem.

(#155605) oszi91


oszi91
tag

Sziasztok!

Tervező laptop vásárlásban szeretnék segítséget kérni tőletek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten, minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maxim 340 000Ft

(3) Felhasználás:
Munkahelyre, ár érték arányban jó legyen. CAD--> Inventor, Solid Edge

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15"(de minél nagyobb annál jobb, ha belefér egy 17-es is az lenne a legjobb), felbontás 1920x1080 szerintem elég. Fényes vagy matt illetve a panelt azt sajna nem tudom.
Ha ebbe tudtok egy kis segítséget adni, azt megköszönöm. :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Legfőképpen egy helyben lenne használva, néha lesz hordozva. Utazás közben nem nagyon használnám.

(7) Operációs rendszer?
WIN10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne egy SSD (~256gb esetleg 128gb) a rendszernek, meg egy nagyobb HDD kb 1TB.
8GB ram minimum, optikai meghajtó nem feltétlenül kell, de ha véletlenül van benne se gond.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kellene

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép jöhet szóba.

Hirtelen felindulásból találtam egy ilyet, ez ó lehet vajon?
https://www.notebook.hu/asus-vivobook-s15-s530fn-s530fn-bq434t-fegyver-szurke

Előre is köszönöm a segítséget.

(#155607) Khelben válasza oszi91 (#155606) üzenetére


Khelben
nagyúr

Két olyan gépet választottál, ami a sikítva kerülendő kategória. Ennyiért munkagépet nem kapsz, csak konzumert. De abból érdemesebb lenne olyat venni, ami nem kezd el szétesni attól, hogy ránézel. Keress Dell G5-öt vagy Acer Predator Helios-t. De sokkal jobban járnál egy használt HP Zbookkal vagy Dell Precisionnal.

(#155608) Tetsuo válasza Szajo (#155600) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Laptopszalont felejtsd el. ;)

(#155609) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő év eleje.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Új: Maximum 200.000.
Használt esetén: 100.000 alatt.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
CAD-CAM programok, programozás, videó és kép szerkesztésre kellene.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
World of Tanks és Guild Wars 2, legalacsonyabb részletességgel, kijelző natív felbontásán.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző mérete 15,6"-nál ne legyen kisebb, viszont legyen matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta párszor, utazás közben is használnám, ezért ha 1-2 óránál(energia takarékos módban) többet bírna ki az akksija az jó lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ne legyen rajta semmi ha lehet, viszont alkalmas legyen Windows 10 hez meg Linuxhoz.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne ha lehetne hdd-t és ssd-t egyszerre használni benne, akár optikai meghajtó kicserélésével. A 8 giga ram jó lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ryzen alapú noti is szóba jöhet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#155610) Khelben válasza Moonwolf (#155609) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esélytelen. Duplázd meg a keretet, akkor talán lesz olyan gép, ami az igényeid felét lefedi.

(#155611) Moonwolf válasza Khelben (#155610) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor 200-250 ért nem lehet újonnan olyan laptopot kapni ami mondjuk egy 5 évvel ezelőtti pc-s szintet tudna? :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#155612) hallador válasza Moonwolf (#155611) üzenetére


hallador
addikt

Nem

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155613) Szajo


Szajo
őstag

Acer laptopok amúgy mennyire tartósak?
Nagyon ijesztő dolgokat olvasok róluk neten...
Még mindig őrlöm magam, hogy mit vegyek... G5 euronicson kívül nincs sehol (ebben az árban) onnan viszont nem merem megvenni az miatt amit dhampir kolléga írt nekem privátba. (Röviden, hogy egy bent ragadt mokolt gép...)
Most azon gondolkozom, hogy a sima 1050-es Dell Vostro gép mennyire kompromisszum az 1050Ti G5höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#155614) blue_23 válasza Szajo (#155613) üzenetére


blue_23
senior tag

Minden gyártónál van tartós és vacak laptop, lásd Dell G3 (250k) vs Alienware (700k+).

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155615) Szajo válasza blue_23 (#155614) üzenetére


Szajo
őstag

Ez igaz de gondolom csak lehet valami tartós értelmes laptopot venni 250-300ezerből... vagy nem?

(#155616) Tikakukac válasza Szajo (#155613) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaaahj anyám, túltoltok mindent. Vedd meg, ha baja van, egyből kend át garin. Csók a családnak. Basszus, a legjobb deal toronymagasan.

Most írjak akkor 400k-s T-s ThinkPadokról, amiből sorozatban 3 darab nem kapcsolt be, az egyik meg oldalt tiszta enyv volt? És az meg még honnan van ehhez. Tömegtermelés van, garit kapsz, teljesen mindenre. Hajrá. Ha bírod 1-2 hét nélkül és mégis baja van, kapsz új burkolatot, lapot, kijelzőt. Ennél csak hulladékabbakat kapsz, mindegy mennyit guglizol, hidd el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155617) Szajo válasza Tikakukac (#155616) üzenetére


Szajo
őstag

Jogos :) Csak mindenben ilyen vagyok, hogy ha veszek valamit előtte körbejárom alaposan (legalábbis próbálom)

Egyébként a BestBytenál is találtam G5öt. BestByteról mik a vélemények?
https://www.bestbyte.hu/Intel/Dell-G5-5587-15-6-FHD-IPS-Intel-Core-i5-8300H-8GB-128G-1TB-GTX1050Ti-4GB-Win10-fekete-Gaming-laptop-p187739.html?ak=0

(#155618) Khelben válasza Szajo (#155617) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanazért fizetsz 30k-val többet? Honnan tudod, hogy ez nem "mókolt" gép? :) Van garanciád, onnantól fogva mit érdekel, hogy milyen gép? Megveszed, működik. Ha nem, akkor meg kijavítják.

[ Szerkesztve ]

(#155619) Tikakukac válasza Szajo (#155617) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanaz, bármi lehet, ez egy lottó.

A körbejárás az egy nagyon helyes dolog. A gond ezzel akkor van, amikor van előtted egy gépből pár darab max, kifutsz az időből és utána majd veszel valamit sokkal drágábban vag vacakabbat. Ebbe nagyon sokan belefutnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155620) oszi91 válasza Khelben (#155607) üzenetére


oszi91
tag

Köszi a választ, megnézem azt a G5-öt, meg a többit. Esetleg tudsz/tudtok nekem javasolni jó fajta megbízható webshopot ahol nincsenek elszállva az árak, vagy árgép azt jól van?

(#155621) blue_23 válasza oszi91 (#155620) üzenetére


blue_23
senior tag

Asus esetén digiprime a legjobb, más márkát viszont lutri itt venni.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#155622) Dhampir válasza Szajo (#155613) üzenetére


Dhampir
félisten

Valószínű, hogy nemcsak az az egy darab rendelhető, összesen legalább három üzletükben volt kapható a kiírás szerint és az ügyfélszolgálattal is talán lekommunikálható.

Egy biztos, hogy a Dell szervizre számíthatsz, főleg, ha a Dell fórumon megbeszéled valamelyik szervizes szakival. :)

(#155623) Levo96


Levo96
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a laptopról? Pro/kontra-előnyök hátrányokra lennék kíváncsi.
Illetve, hogy ebben az árban milyen másik laptopok jöhetnének szóba.
(gamer, 450k).
Plusz arra is kíváncsi vagyok, hogy a Lenovo garanciája mennyire megbízható, mert most egy Dell laptopom van, és nagyon korrektek voltak mikor elvittem szervizbe.

Lenovo Legion y540

i9750H 2.6 up to 4.50 Ghz

16 Gb DDr4

Merevlemez 1tb

SSD 128 Gb

RTX 2060 6Gb

(#155624) dmaty06 válasza Khelben (#155607) üzenetére


dmaty06
csendes tag

"De sokkal jobban járnál egy használt HP Zbookkal vagy Dell Precisionnal."
Én is hasonló paraméterekkel keresek laptopot.
Tudsz esetleg ajánlani, hogy HP Zbook-on belül, illetve Dell Precision-on belül mit érdemes venni CAD-hez?
Ez pl? https://laptopsystem.hu/adatlap/21198
Vagy ez túl gyenge videókártya?

Illetve az új kategóriában, mondjuk drágábban mint a G5 (akár 400e felett) mi jönne szóba?

[ Szerkesztve ]

(#155625) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok engem csak az érdekelne hogy ebbe a laptopba lehet e belerakni + merevlemezt az ssd mellé vagy nem? Lenovo IdeaPad 330 81D2004UHV4 Notebook köszi előre is a választ.

(#155626) Khelben válasza dmaty06 (#155624) üzenetére


Khelben
nagyúr

3-as Precisiont inkább ne. Az csak a nevében Precision, valójában egy Latitude átcímkézve. Ami szintén nem rossz gép, csak nem munkaállomás kategória. 5-ös, 7-es inkább, de akár régebbiekből az M4800 vagy M6800 is jó. Zbookból meg a sima 15-öt, ne legyen mögötte U. G1, G2, G3, ahogy a pénztárca engedi.

(#155627) Khelben válasza Levo96 (#155623) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak kontrát tudok. Aki szívott már Lenovo driverekkel és garanciális szolgáltatással, az tudja, miért. 2060 mellé felesleges az i7, ha csak játék lesz, elég egy i5. Kevesebb a hő. Acer Predatort vagy akár Asus G531-et is kapsz 2060-nal, azok jobb választások.

(#155628) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
ismerős Telekomtól kap HP 15-DA0019NH laptopot. Ebbe mekkora optibay való, 9.5 vagy 12.7 vastag?

4 8 15 16 23 42

(#155629) pető bá' válasza Tetsuo (#155608) üzenetére


pető bá'
őstag

Miért is?

"... and I hope you have a great day!"

(#155630) foxymaci válasza pető bá' (#155629) üzenetére


foxymaci
senior tag

Mert NAV által az összes boltjuk zárva.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#155631) zyndar válasza foxymaci (#155630) üzenetére


zyndar
tag

De jó, pont ma döntöttem el, hogy viszem hozzájuk portalanításra a laptopot :Y

(#155632) instantwater válasza zyndar (#155631) üzenetére


instantwater
addikt

Lehet kapni flakonos sűrített levegőt.
Azzal fújd ki a port.
Egyúttal érdemes lenne újrapasztázni is, de az tényleg kicsit mókolósabb mint a kifújás.

(#155633) dmaty06 válasza Khelben (#155626) üzenetére


dmaty06
csendes tag

Nagyszerű, köszönöm a segítséget, pontosan erre volt szükségem.

(#155634) moma


moma
őstag

Sziasztok!
Anyukámnak kellene egy laptop internetezni otthonra. Max nagyon ritkán mozdulna ki vele, annyi csak a lényeg, hogy a kijelző legyen akkora, amin kényelmesen elférnek a weblapok kicsit belezoomolva is, ezért írtam a 15-öt, meg legyen halk. Esetleg ha a hangszórója élvezhető az egy kis plusz. Pénz kerete elég korlátozott, ezért használt lenne az ideális. De ha van valami ilyesmi otthoni felhasználásra valami új best buy amit szoktatok ajánlani azért mondjátok azt is.

A konkrét gép ajánlásán kívül, annak is örülnék, ha olyan helyeket tudtok ajánlani, ahol most megbízhatóan lehet használt gépeket venni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100e alatt, ha lehet. Használt gépben gondolkodunk, mert csak interneztezni kell anyukámnak.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internetezés otthon.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, 15" A felbontás nem annyira fontos és a panel típusa sem.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakáson belül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy, minimális mennyiségű file van tárolva.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legyen halk. (nagyon esetleg, ha a hangszórója élvezhető az egy plusz)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt tökéletes.

we all deserve a bit of luck.

(#155635) havri1


havri1
félisten

Helló!

Kollégám a lányának szeretne laptopot venni, középiskolás, általános felhasználásra.
120-140e ft a keret rá.
Én 15.6"matt FHD, 4GB ram, és 256GB SSD alá nem adnám. Jelenleg ezt csak elég alsó kategóriás HDD-s gépekkel tudnám, utólagos SSD-vel megoldani.
Van valakinek esetleg olyan ajánlása, amivel ezt egy körben megoldhatnám?
Retail w10 van nekik, elvileg az nem szükséges.

Köszönöm!

havri

(#155636) Tikakukac válasza moma (#155634) üzenetére


Tikakukac
titán

8570p-nél verhetőbb és drágább gépet erre nem vennék. Halomban állnak aprón, nem fekete ami hölgyeknek sokszor nem annyira bejövős, egy SSD-vel príma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155637) Tikakukac válasza havri1 (#155635) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha új kell, az igen, necces ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155638) havri1 válasza Tikakukac (#155637) üzenetére


havri1
félisten

Használtban esetleg? Thinkpad W530?:-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#155639) Tikakukac válasza havri1 (#155638) üzenetére


Tikakukac
titán

Legyen 14" és olyan 7470 meg 7450 Latik és T450, T470 TP-ek meg HP 840 G2-G3-k vannak, hogy ihaj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155640) havri1 válasza Tikakukac (#155639) üzenetére


havri1
félisten

No, körülnézek, köszi!

havri

(#155641) PNP


PNP
őstag

Sziasztok,

Hetek óta nyűglődök, ezzel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amikor adódik normális deal. Jó lenne holnap, de 1 hónap múlva se tragédia.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Jó lenne 250e Ft körül megállni, ha valami nagyon extra dolgot tud, akkor 350.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Vegyes, böngészés és irodai felhasználás mellett időnként képszerkesztésre, 3D tervezésre, legritkábban videóvágásra használnám. Utóbbi tűnik a legerőforrásigényesebb tasknak, de el is lehet tőle tekinteni, mert van normális desktop gép.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom, de értékeléném, ha egy-két alap VR alkalmazás elfutna rajta (Rift S). Nyilván erre is inkább desktop való.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg 14", esetleg 15", ha 2kg-nál meg tud állni. Kizárólag IPS, matt játszik, abból is minél színhelyesebb és fényesebb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, fontos a súly, fotós cuccok mellett már nem szeretném terhelni magam, plusz töltővel se, úgyhogy akkuidő fontos.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 vagy DOS
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak SSD, de videóvágásnál jól jön ha két drive van benne (NVMe + 2.5" SATA)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
SD olvasó fontos, sajnos kezdik lehagyni, vagy microSD-vel szerelik, amivel nem tudok mit kezdeni. Világítós magyar billentyűzet jó lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Keveset használt, gyári garanciás

Azt látom, hogy ez így nem nagyon jön össze. Ha elengedem a dedikált VGA-t (alapvetően 15"-os XPS-eket nézegettem), akkor jobb a helyzet (súlyban, árban). Általában design és billentyűzet miatt 14"-es Thinkpad és Latitude gépeket nézek, de igazán jó panel csak a T490/T490s-ben van, ott meg nincs SD olvasó, ahogy a 7490-ben és a 840 G5-ben sincs, utóbbinál a billentyűzet kiosztása sem szimpatikus, de annak talán alapból világosabb a kijelzője.
Összefoglalva, leginkább olyan 14"-os gépet keresek, ami 8. generációs i5-tel van szerelve, lehetőleg nem nehezebb másfél kilónál, és színhelyes, szabadban is használható kijelzője van.

(#155642) Tikakukac válasza PNP (#155641) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazándiból leírtad amit én is írtam volna.

Azért mondjuk 300k-ért szerintem már megkapod a durva 4K-s paneleket is aprós gépekhez. Szerintem csak egy combosabb konfigot nézz akkor vagy cseréltess panelt egy Latiban. Egyszerűbb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155643) moma válasza Tikakukac (#155636) üzenetére


moma
őstag

Nagyon köszi az ajánlást! Esetleg még egy hasonló gépet tudsz mondani. Szerintem jól esne neki pszichológiailag, ha azt mondanám, hogy ő válasszon kettőből :D :D (esetleg egyel nagyobb felbontásban)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#155644) Tikakukac válasza moma (#155643) üzenetére


Tikakukac
titán

Több panellel szerelték a 8570p-t is van választék.

Ott van még a T520-T530 vonal, esetleg 6530 Latitude.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155645) moma válasza Tikakukac (#155644) üzenetére


moma
őstag

Ááá tényleg. Látom is, hogy hirdetésekben is különböző, köszi ezt az infot is!!
És Dellt is ötletnek! :R Csak nem szeretném, hogy az legyen, hogy én választottam neki, ha valami kisebb bajai vannak vele :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#155646) kervantas


kervantas
aktív tag

Tudom, hogy az L nem olyan menő mint a T, de ennyi pénzért elég barátinak tűnik. Erről mi a véleményetek?

ThinkPad L490 - 699€
i5-8265U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Full-HD IPS

(#155647) Tetsuo válasza Khelben (#155618) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Pedig a Digiprime versus Mysoft esetén ez volt az indok, vagyis hogy az utóbbi drágább, de valószínűbb, hogy nincs mókolás.

#155627 Khelben
A Lenovo konzumer gariztatása siralmas, de az üzleti állítólag megfelelő (hazánkban). Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#155648) cynric


cynric
tag

Lenovo Y520 (i5 7300hq, 1050ti)-ről mire érdemes váltani, ha a felhasználás nem változott (WoW, HotS, R6 Siege), viszont a garancia fogy. Kijelző minőségével van a legnagyobb bajom, teljesítménnyel nem, anyaghasználat is elég gyenge. Keret 300-350k. Asus FX505 ugyanolyan gagyi gondolom. G5-ön kívül van még valami ajánlható modell? Előre is köszi. :R

7lövetű konyhakés

(#155649) szadam123


szadam123
csendes tag

Sziasztok!
Ma fogok venni egy ASUS ZenBook UX331FN-EG038T-t, és szeretnék hozzá vásárolni egy külső laptop hűtőt. Tudom, hogy egy 25%-al butított mx150(1d12) van benne, de szeretnék biztosra menni, és amúgy is ölben lenne használva a gép. Tudtok ajánlani egyet?
Újrapasztázásnak garanciaidő alatt mi a menete? Csak a márkaszerviz szedheti szét a gépet?
Előre is köszi a válaszokat.

(#155650) Tikakukac válasza szadam123 (#155649) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi értelme a hűtőnek, a te gépednek az alja 99%-ban járt, semmit sem ér. Vegyél egy ilyen ölpárnát, az MX150 úgyis ha bekapcsol nem sok vizet zavar majd.

Bárki pasztázhatja a gépet, ha tudja mit csinál. Mivel sokan nem tudják mit csinálnak, ezért szoktam javasolni a márkaszervizt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.