Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#155951) Khelben válasza JamesHolden (#155948) üzenetére


Khelben
nagyúr

Apple ügyekben ez lesz a megfelelő topic: [link]

(#155952) Khelben válasza Ferink (#155947) üzenetére


Khelben
nagyúr

170-ért már kapnál IPS kijelzős Acer Aspire 5-öt, filmnézésnél behozná a plusz összeget.

(#155953) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok kinéztem ezt a gépet páromnak alap felhasználás, böngészés,office, youtube, minimális képszerkesztés Dell Inspiron 3581FI3UA1 mi a véleményetek?

(#155954) Tetsuo válasza Khelben (#155950) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Haha a Lenovo... Link. Ez kb. a világ legjobb laptopja.

(#155955) Tikakukac válasza Tetsuo (#155954) üzenetére


Tikakukac
titán

Például nekem borzalmas laptop lenne. Ez a legjobb téma mindig elég szubjektív. A P53-at szerintem még a témában dolgozókból is max 1%-a fog látni életében. Nem a P sorozatot kell jól megcsinálni, hanem a konzumereket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155956) lenox válasza Tikakukac (#155955) üzenetére


lenox
veterán

De szerintem nem is arra gondolt, hogy legjobban felelne meg a te esetedben, hanem hogy biztos rendben van a hutese, vaza, osszerakasa, billentyuzete stb. Magyarul nem szemet, pedig a Lenovo gyartja.

(#155957) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

Munkatársamnak kellene egy könnyen hordozható noteszgép. Jelenleg egy 2014-es 13 colos MacBook Pro-t használ, de kezd megfáradni és Windows-ra váltana. Méretben maradna ez, teljesítményben azért több kellene már...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
kb. 300.000 Ft

(3) Felhasználás?
Gmail, Facebook, Google Analytics, Google Ads, céges oldalak, admin felületek, szóval 8-12 oldal folyamatosan megy, amelyeknek kell egy kis teljesítmény, hogy ne szaggassanak. Plusz MS Office csomag, alkalmanként filmnézés, ilyenek. Szóval főleg irodai felhasználás, de az legyen gyors és pattogós.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS (matt, vagy fényes az nem különösebben lényeges)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Relatíve sokat, akkuról menjen 6-8 órát. Aluminium burkolat előny.

(7) Operációs rendszer?
Windows 10

(8) Tárhely, memória, optikai meghajtó kell-e?
128 GB tárhely elegendő, de 256 lenne tökéletes. 16 GB RAM is jó lenne, bár 8 is megteszi talán. Ezek az oldalak sokat vannak pörgetve, szeretik enni, szóval inkább 16. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Magyar kiosztású billentyűzet, esetleg világítós.
Aluminium, strapabíró gépház.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új, cégre kell, számlával.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#155958) zsolti75 válasza Tetsuo (#155954) üzenetére


zsolti75
senior tag

Köszi a linket, már vártam.
Csak ne throttlingolna ennyire.
A P52 is egy kazán volt, azzal csináltam 1300 CB pontot újrapaztázás után, ahogy nézem ez nem tud annyit. Annak nagyon örülök, hogy végre erős gpu-k kerülnek 15"-alá.

(#155959) Tikakukac válasza lenox (#155956) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan tudom mire gondolt és le is írtam mi ezzel a baj. Majd ha legközelebb darabokban hozzák az FX-et, megmondom a tulajnak, hogy amúgy gyártanak ők rendes vasat is. Igaz, hogy 1 évi fizu, de gyártanak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155960) lenox válasza Tikakukac (#155959) üzenetére


lenox
veterán

Pl. hogy neked borzalmas lenne, az miert erdekes? Ebbol le kene vonni azt a kovetkeztetest, hogy gagyi?

Ez a legjobb téma mindig elég szubjektív.

Ebbol az latszik, hogy megse tudod, mire gondolt, pont, hogy nem a szubjektiv reszere, hanem arra, hogy nem szemet.

Majd ha legközelebb darabokban hozzák az FX-et

Nem tudom, hogy jon ide, attol, hogy van jo is nem valtozik a szar arannya. De tolem persze mondhatod a tulajnak, ha szakmailag ezt gondolod helyesnek, hatha valakinek bejon.

(#155961) Tikakukac válasza lenox (#155960) üzenetére


Tikakukac
titán

Rohadjak meg, legutóbb sem sikerült értelmezni amit írtam, most is csak a rángatózás van.

Pl. hogy neked borzalmas lenne, az miert erdekes?

Idézem: "Ez kb. a világ legjobb laptopja." Most már érted?

Ebbol le kene vonni azt a kovetkeztetest, hogy gagyi?

Nem. Ebből azt kéne levonni, hogy a kijelentés hülyeség.

Ebbol az latszik, hogy megse tudod, mire gondolt, pont, hogy nem a szubjektiv reszere, hanem arra, hogy nem szemet.

Majd rendezünk gondolatolvasó versenyt is. Továbbá abszolút nem tudjuk mennyire szemét. De ezt nem is fogjuk megtudni, ebből a gépből alig lesz eladva halandó emberekhez.

Nem tudom, hogy jon ide, attol, hogy van jo is nem valtozik a szar arannya. De tolem persze mondhatod a tulajnak, ha szakmailag ezt gondolod helyesnek, hatha valakinek bejon.

Te logikád mentén így kéne pedig.

És akkor fejezzük is be szépen. OFF-ban is. Mindenhogy is. A kiinduló hsz.-t majd vizsgáld meg alaposabban. Köszönöm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155962) zsolti75 válasza lenox (#155960) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ne forgassátok ki már egymás szavait!
Kukac arra próbált célozni, hogy hiába a P-sorozat (amik tényleg kategóriájukban a legjobbak szerintem), mikor a közép árszegmensben gyengébbek a Lenovo gépek a Dell/Hp-nél az olcsó gépeik meg közel katasztrofálisak.
(Saját vélemény pluszban, hogy egész egyszerűen lesz@rják az európai piacot, és ennek megfelelő az értékesítés és a garanciális ügyintézés)

(#155963) lenox válasza Tikakukac (#155961) üzenetére


lenox
veterán

Rohadjak meg, legutóbb sem sikerült értelmezni amit írtam, most is csak a rángatózás van.

Nekem sikerult, arrol nem tehetek, ha nem azt irod, amire valojaban gondolsz, nalad a problema most is, akkor is.

Most már érted?

Nem, miert erdekes, hogy neked borzalmas? Elmond ez valamit valamilyen tulajdonsagarol? Szerintem nem.

Majd rendezünk gondolatolvasó versenyt is.

Igen, ugy tunik, hogy szukseg lenne ra, mivel nem azt irod, amit ertesz alatta.

Te logikád mentén így kéne pedig.

Biztos, hogy nem, te talaltad ezt ki, hogy egy kepzelt allitas ellen ervelj.

És akkor fejezzük is be szépen.

Hat mindig eldontheted, hogy valaszolsz-e, a ram eso reszt meg en hadd dontsem el, koszi.

#155962: Miert nekem irod, en nem forgattam ki semmit. Persze, hogy erre gondolt, irni viszont azt irta, hogy neki borzalmas, aminek nincs koze a minosegehez.

[ Szerkesztve ]

(#155964) Tikakukac válasza lenox (#155963) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, akkor szintet lépünk: továbbra is én pakolgatom visszamenőleg az OFF-jaidat OFF-ba, mert ez sem megy. 15 éves reggel szerintem azért ennyit illene.

A rád eső rész és a rám eső rész sem így működik szerencsére. Amíg kiemelt szakmai topikban megy. Fáradt gőzben nyugodtan írhatsz bármennyit. Ide nem. Ez a végszó, innentől delete, köszönöm a megértést.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155965) Tetsuo válasza Tikakukac (#155959) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én értem, hogy a konzumert kellene jobban megcsinálni, mert azt sokkal többen használják, dehát ez üzletpolitika. Minden cég éppen olyan minőséget nyújt, amit - úgy vélik - megfizetnek. Khelben kijelentése, miszerint a "Lenovo csak szemét", nem állja meg a helyét, ezt írtam.
A HP-nek és a Dell-nek is van hulladék sorozata, főként a belépők ugye.
Hogy a Lenovónak a középkategória is az, azt én nem hiszem, persze ti jobban tudjátok, de szerintem ennek megállapítása már méginkább szubjektív.
A minőség általánosan romlik, a cégeknek (legyen az Dell vagy Lenovo) a várható profit (vagyis többnyire az eladások) számít, semmi más, ezt csupán más-más stratégiával közelítik meg.

Bár ez a téma nem off, hiszen laptopok megbízhatóságáról van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#155966) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

kinéztem két notit, sebességben mennyi különbség lehet, és mennyire megbízhatók ezek a Fujitsuk?

Fujitsu E744
i7 4702MQ
8GB RAM
SSD
HD+ 14.1"

Fujitsu E754
i5 4300M
8GB RAM
SSD
FHD 15.4"

Esetleg ezeken kívül mit ajánlotok? Sajnos nem tudom, szükségem van-e a 15.4" vagy elég-e nekem a 14.1". Netezni, excelezni kell, játék nincs, viszont lassú ne legyen (azt hiszem i5 6200u proci volt az előző HP-m van, és azt néha lassúnak éreztem. Illetve nem volt valami minőségi érzése annak, nyeklett nyaklott (HP Pavilion 15 volt)

(#155967) Tikakukac válasza Tetsuo (#155965) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem a ThinkPad nagyjából a fél szívemet kiteszi, ezért nyugodtan aludjunk rá arra a tesztre párat és majd utána jelentsünk ki ennyire vadorzó dolgokat. Hadd ne soroljam mennyi kiváló TP ment át a kezeim között, amikben kegyetlen durva típushibák voltak és kellett egy jó év mire kijöttek. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155968) Tikakukac válasza RAiN91 (#155966) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, ezt így gyorsan rövidre zárja, hogy mekkora gépet akarsz. Nyilván az első erősebb lesz. Netre és excelre a második is bőséges, de mondjuk a 6200U is az, szóval akkor ott van valami más is még. Vagy brutálok azok az excel fájlok, nem tudom.

Amúgy nem tudom miért ezek, mert sok mást sem sajnos :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155969) RAiN91 válasza Tikakukac (#155967) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem. A méretet úgy értem, hogy az az 1" nem tudom mennyit számít a valóságban, illetve azt sem, kell-e a FullHD, vagy elég egy HD felbontású laptop is :) Mivel sosem használtam még HD-nál nagyobb felbontásút. Keveset utaznék a laptoppal, otthon használnám, általában ölembe véve, nagyon ritkán monitorra kötve. Ezeken kívül sok üzleti DELL-t találtam még hasonló specifikációval, de azok annyira nem jönnek be dizájnra.

(#155970) Tikakukac válasza RAiN91 (#155969) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a felbontás lesz itt a gond, Win10 lassan már megoldja a méretezést és a programok is. A gond itt a panel minősége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155971) RAiN91 válasza Tikakukac (#155970) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem, és ezeknél mindegyiknél gyenge?

(#155972) Tikakukac válasza RAiN91 (#155971) üzenetére


Tikakukac
titán

Diplomatikusan: vannak azért sokkal jobbak is. Nem tudom tényleg, hogy miért pont ezek kerültek elő, kifejezetten nem ezekből van pedig tele a market.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155973) RAiN91 válasza Tikakukac (#155972) üzenetére


RAiN91
őstag

60-70e Ft árkategóriában keresgélek, és alapból kizártam az "u" végű procikat, ezért ezeket találtam. (lehet nem kellene kizárnom azokat, ha azt mondod, eleg nétezni-excelezni). Igen, nagyobb excel fájlokat használok, amiknél nem gond ha várnom kell, viszont az előző gépemnél az volt az idegesítő, hogy ha pl. elindítom a Chrome-t, picit várni kellett, vagy ha megnyitok egy mappát, meghajtót stb.. Asztali gépről váltottam és azért volt fura, bár abban is csak egy i5 3470 volt.

(#155974) RAiN91 válasza RAiN91 (#155973) üzenetére


RAiN91
őstag

Még akkor amit bedobnék melléjük, amiket elmentettem:
Lenovo W520 i7 2720QM 8GB (FHD)
Dell Latitude E6440 i5 4200M (HD)
Ezekről mi a véleményed, összehasonlítva a fenti kettővel?

Köszönöm

(#155975) Tikakukac válasza RAiN91 (#155973) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is várni kell Chrome-ra, pedig, well, nem kis vasam van. Nézz egy feladatkezelőt, szerintem nem proci limited van/volt.

Ha 14" jó, kapsz IPS-t is, ha nem, akkor 8560W és 8570W-nek baró kijelzőjük volt. És abban is akkora bika hardver van, amit csak akarsz.

E6440 azért véleményes, mert a 40-es gépekkel volt több baj. De ha ez egy v2-es eDP csatis verzió IPS-el, akkor lehet jó vétel.
W520 is akár, de ott a kijelző nem túl acél.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155976) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, újra fogalmazom egy régebbi kérdésemet. Közben járt nálam egy Dell 7490-es gép, teszteltem, tetszett, de műszaki hiba miatt vissza kellett küldenem így újra megnyílt a választás lehetősége. Következőnek szeretnék picit könnyebb gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
preferált: 300.000, indokolt esetben max 400.000.

(3) Felhasználás?
Fejlesztés, munka szintjén

(4) Játékra is használnád?
Nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 13-14 colos
- IPS
- matt
- minimum FullHD, maximum QHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti pár alkalommal. Elsődleges célja a gépnek az lesz hogy hordozva legyen, tehát szeretnék könnyű, <1.5 kg-os számítógépet.

(7) Operációs rendszer?
Linux-al szeretném használni.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 240GB SSD tárhely
Minimum 16GB RAM
Optikai nem kell :)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
- Jó minőségű, magyar, világítós billentyűzet
- SIM kártya slotnak is örülnék

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Megbízható forrásból mindkettő, ha a használt gép újszerű és garanciával is rendelkezik.

---
Ami ez alapján adná magát, az a Dell 7390, a Dell XPS sorozat, és ThinkPad X1 Carbon 5th - 6th gen gépek. Van még más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#155977) Humbucker válasza Khelben (#155950) üzenetére


Humbucker
senior tag

A lenovo csak szemetet gyárt??? De mi miatt szemét?

(#155978) Tikakukac válasza AeSDé Team (#155976) üzenetére


Tikakukac
titán

840-es HP-ból, Latitude ugye kiesett, maradnak az s-es T4*0-ek és az X1 sorozat. Esetleg kiléphetsz az business körből és mehet a Zenbook sztori is, de azt én végképp gyári garisat csakis. Vagy XPS, de az még aprón is drága buli, ha új a típus.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155979) Tetsuo válasza Humbucker (#155977) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyébként ha ezt így ki kellene jelenteni egy gyártóra, az inkább az Acer lenne - szerintem.

(#155980) Tikakukac válasza Humbucker (#155977) üzenetére


Tikakukac
titán

Durván általánosítok én is a válasszal: a Lenovo és az Asus a mestere a hogyan csomagoljunk be valamit témának. A 150k-s, de főleg 200k körüli gépeiket egyszerűn meg lehet nézni, rendben vannak. Csak az idő eszi őket sokkal gyorsabban. Acer és HP annyiban jobb, hogy elsőre is feltűnik, ezek nem az idő végzetééig lesznek itt.

Ebből a halmazból Latitude, Elitebook és ThinkPad kivétel. Ott is erősen van hullámzás a gépek között, de nyilván ott még valamennyire maradt a színvonal.

Amúgy amióta felhívtad a figyelmemet arra a gépre, még a végén én veszem meg, tegnap is agyaltam rajta ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155981) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

[Efféle hírek után] a Ryzenes lapikat is simán lehet ajánlani. :))

(#155982) Tikakukac válasza Tetsuo (#155981) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehetni mindent lehet. Már csak az kéne, hogy legyenek is mobilra épülő gépek tömegével és ezek forgalmazva is legyen itthon. Csupán ennyi a probléma :B Ja és árazás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155983) csaszika87


csaszika87
csendes tag

Új állapotú DELL Latitude 5490 14"FHD IPS, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, jogtiszta Windows 10 Home, 2022.05-ig gyári Dell garancia, az hogy a céljaimnak megfelel (net/film/tanulás/sok utazás) nem kérdés azt hiszem, a 195ezres árában nem vagyok biztos, megéri? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#155984) Humbucker


Humbucker
senior tag

Erről a Hp-ről mi a véleményetek ? Megeri az árát? Az M jelzés mit takar a procin? [link]

[ Szerkesztve ]

(#155985) Tikakukac válasza csaszika87 (#155983) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha hazai lokalizációs, akkor nem vészes az ára.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155986) Tikakukac válasza Humbucker (#155984) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes. Csak más konfig kéne belőle, probook helyett elitebook kiadás, és nem TN kijelző.

A gond az, hogy ütjük a vasat privátban, meg itt is meg még egy topikban és lehet még egy helyen. A tökéletes gép ott figyel, de inkább megvárod míg elviszik. Vesszek meg ha értem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155987) Humbucker válasza Tikakukac (#155986) üzenetére


Humbucker
senior tag

6Az oks, de itt meg azt irják, hogy az U jelzésű procis laptopok tetű lassúak....

(#155988) Humbucker


Humbucker
senior tag

[link] Ilyen van valakinek? Lehet ez lesz a határ, egyszer kell kiadni rá a pénzt....

[ Szerkesztve ]

(#155989) Tikakukac válasza Humbucker (#155987) üzenetére


Tikakukac
titán

De ki írja ezt? És mire írja ezt? Szerinted én el tudnám viselni ha tetű lassú lenne a gépem? Vagy húgom, aki itt tőlem most is 2 méterre pörgeti a CAD-et és a 3D nyomtatót eteti a modellekkel, nem mondaná, hogy figyu, szerintem ez atom lassú? Ha ezek csigatempós CPU-k, akkor az i3 meg DOS-hoz való, a kisebbek meg 3D printer alaplapba meg kenyérpirítóba? Ne vicceljünk már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155990) Tikakukac válasza Humbucker (#155988) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen sok embernek van. Veheted nyugodtan, mondjuk az eladó kicsit félcédulás, de legalább a gép árában van.
Kijelzőn foltot keresd, az ne legyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155991) Humbucker válasza Tikakukac (#155989) üzenetére


Humbucker
senior tag

155973-es hozzászólásban írják.

(#155992) Tikakukac válasza Humbucker (#155991) üzenetére


Tikakukac
titán

Mármint, hogy CPU limites volt az átlagos felhasználás is vagy azt, hogy valamiért úgy érezte a kolléga, hogy lassú a gépe?

Megint leírom és többször nem teszem: ilyen procikkal házakat lehet pörgetni CAD-ben, tervezek fél űrhajót 3D print alá és simán vagdalok és renderelek reális időn belül durván bitrátás videókat.
Szóval ha úgy érzed a te felhasználásod ennél durvább, vegyél HQ procis akármit, szívj a throttlinggal ezerrel és fizesd ki a felárat egy rosszabb gépért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155993) AeSDé Team válasza Tikakukac (#155978) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi!

Latitude-ot és ThinkPad-et már teszteltem, és elégedett voltam a billentyűzetükkel. A HP-k ilyen téren hogy állnak? Melyik sorozatok azok, ahol jobb billentyűzetre lehet számítani?

A HP 840 nekem valamiért kinézetre nagyon nem jön be. Kevés laptoppal vagyok így, szerintem a masszívan lekerekített sarkai okoznak bennem ellenszenves érzést.

Mi a helyzet a Spectre, EliteBook X360 és ENVY sorozatokkal? Ránézésre mindegyik sokkal szimpatikusabb, és a sepcifikációkat nézve jónak tűnnek.

(#155995) Humbucker


Humbucker
senior tag

Mennyire macerás illetve milyen összegre számíthatok ha mondjuk veszek egy laptopot amiben van egy 128as SSD, de szükségem volna több helyre, és mondjuk ha 1 terra hdd-ét szeretnék még pluszba bele?Gondolom nem olcsók a laptop Hdd-ék.

(#155996) MaxxDamage válasza Humbucker (#155995) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

8-10k egy HDD (1TB) bele szvsz (nem nagy kiadás) ;)
Aprón nézz szét a 2.5" (Laptop) HDD-k között.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#155997) Eddy_


Eddy_
csendes tag

Sziasztok,

paromnak kellene egy gep tanulashoz.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Mondjuk legyen 200.000, amit nem feltetlen kell kimaxolni, azonban ha indokolt akkor esszeru keretek kozt fole is mehet. (Egy, a felhasznalashoz merten esszeru, *ha letezezik* akkor viszonylag tartos laptop arat koltenem el)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanulas (Word, Excel, Powerpoint stb), esetenkent filmnezes
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", szerintem matt es IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkan, akkor is kocsival
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, bar windows nem hatrany
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ODD nem kell, SSD jo lenne, nem kell csilio TB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Vilagito bill
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elso sorban ujat szeretnek neki.

Elore is koszonom az ajanlasokat :R

(#155998) Tikakukac válasza AeSDé Team (#155993) üzenetére


Tikakukac
titán

HP-k a legkeményebbek, utána fej-fej a TP és Lati. Nyilván ez sorozatonként is változik, nagy durván a régebbiek mindig jobbak. Sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155999) Tikakukac válasza Humbucker (#155995) üzenetére


Tikakukac
titán

Gépfüggő a beépítés és gépfüggő a dupla meghajtózás is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156000) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Új ultravékony (ultrabook) laptopot szeretnék venni aminek kb 512 GB ssd-je van vagy 1TB-os vonyója és a kijelző méret 15,4 col, de inkább 8 GB ram. otthoni felhasználásra lesz nem játékra hanem átlagos felhasználásra. Az erre szánt összeg 350.000 Ft. Ha színt is lehet írni akkor kék árnyalatok vagy fekete de semmi képpen sem fehér vagy szürke. Windows 10 lesz rajta, hogy van-e rajta előtelepítve valami az nem számít.

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.