Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128401) h1mpi válasza Khelben (#128399) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én hasonlót néztem csak ez Win10-es: [link]

Ajánlott gép ez is? (egy ssd-t kapna később)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#128402) h1mpi válasza castiels (#128400) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ebből ráadásul még lejön -10% most akcióban! Rendeltem is egyet 112 000 Ft-ért, az elég bestbuy ár :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#128403) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Azt néztem, hogy lassan az Asus UX501 is bekerülhetne akár az ajánlott kategóriába, ha valaki ilyen gépet keres. Az utóbbi néhány hétben 100-150k-t pottyant az ára. 4k-s modell 350 körül nyit a full hd pedig 300-nál. Ennyiért már kifejezetten jó ajánlatnak számíthat szerintem. Igaz csak néhány hétig volt alkalmam használni de csak pozitívat tudok mondani róla.

(#128404) Mikulásbá válasza B-Clone (#128403) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gondolom csak alap dolgokra volt használva.Kicsit terhelve már hozza a vékony gépek sajátját:

"Nem tudni, hogy a kevés szellőzőnyílás vagy a zsanér által félig takart hűtéskivezetés, esetleg a ventilátorok kis teljesítménye okozza-e a problémákat, de a hűtés nem áll a helyzet magaslatán. Ha csak a cpu-t terheljük, akkor 83-85 fokig melegszik, órajele 2,4 GHz körül alakul. A vga-t terhelve annak hőmérséklete 80 fokig kúszik fel, órajele a kezdeti 1,1 GHz-ről 950 Mhz-re esik le. „Normál” játék esetén, amikor a cpu 30-60, a vga 90-100%-on terhelt, még mindig egész jó a helyzet, a cpu 75 fokon, a gpu 77 fokon üzemel, előbbi 2,1 - 2,3 Ghz környékén, utóbbinál pedig közel maximális órajelen. Ha viszont leterheljük a cpu-t 80-100%-ban, akkor a gép belehal. A cpu hőmérséklete 93-95 fokra ugrik, az órajel egészen 800 Mhz-re esik le. A gpu eközben néha csak 300-500 Mhz-en megy, a tesztprogramok pedig visítanak a throttling miatt."

(#128405) maistro17


maistro17
csendes tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárláshoz, mivel én annyira nem értek hozzá sajnos.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Elég sürgős, mert a mostani laposom (HP 8540p) már az utolsókat rúgja.
(2) A gépre szánt összeg forintban? A max kb 340k lenne.
(3) Felhasználás? Néha játék, de többnyire tanulás. Azért szeretnék erősebb gépet, hogy ne kelljel a közeljövőben cserélni illetve legyen lehetőségem jó minőséggel játszani rajta.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Wicher 3, CS:GO, LOL.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 mindenképpen, a részletek tekintetében megbízok az ajánlatotokban.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva, de nem ez lesz az elsődleges funkciója. Utazás közben nagyon ritkán használnám.
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges előre telepített, win10 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD+SSD kombó legyen benne, minimum 128GB SSD-vel. RAM minimum 8GB és optikai meghajtó nem lényeges hogy legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Webkamera mindenképpen kell,lehetőleg minél jobb. Ezen kívül elsődleges szempont számomra a strapabíróság, ugynis hosszú távra veszem a gépet. A jelenlegim 6 éve üzemel. :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép iránt érdeklődök.

Amiket néztem: [link] előny: SSD, RAM hátrány: USB 3.1 hiány
[link] előny: Videókártya, USB 3.1 hátrány: kisebb SSD és RAM
[link] előny: RAM ,SSD, USB 3.1

Valójában nemtudom mekkora különbség van a fenti gépek közt, ezért szeretném kikérni a véleményeteket. Illetve ha van számomra megfelelő egyéb ötletetek, kérlek azt is osszátok meg.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#128406) Mikulásbá válasza maistro17 (#128405) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sem a gépek,sem a szürke boltok nem ajánlottak.
Ebben a kategóriában még mindig a Dell 7559-et mondom i5-el. Itt válogathatsz hardveresen is

(#128407) maistro17 válasza Mikulásbá (#128406) üzenetére


maistro17
csendes tag

Az, hogy 4 GB DDR3 illetve hogy i5 van bennük nem jelent nagy teljesítmény különbséget? Mit értessz szürke boltok alatt? Eddig a Radiummal jó tapasztalatom volt, de hallgatok a véleményedre. :) Köszi a segítséget.

(#128408) B-Clone válasza Mikulásbá (#128404) üzenetére


B-Clone
aktív tag

30 perces stressz teszt alatt sem tapasztaltam hasonlókat. Lehetséges, hogy azóta egy frissítés orvosolta a gondot néztem gyorsan pár külföldi tesztet is és azokban külön kiemelik hogy hatékonyan hűt a rendszer.

(#128409) Chaser válasza castiels (#128400) üzenetére


Chaser
titán

ssd-t később is tudsz cserélni, kijelzőt nem, cpu-t talán ha nem forrasztott, az i5-ös fhd-val jobban megéri

szerk: Mikulásbá esetleg félresikerült pasztázás, amit előszeretettel művelnek a gyártók, aztán ha tesztre olyan megy ki később lehet magyarázkodni

gpu tudom mind forrasztott, cpu-nál ez ritkaság volt még ivy idején, azóta ezt a részét nem követem
de jó ha forrasztott, ha meghal a lap legalább cpu-t sem lehet eladni és a lap is 70-100e-s kategória ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128410) Mikulásbá válasza maistro17 (#128407) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nem kell feltétlen az i7,akkor bőven elég lesz az i5 is.Játékra is.
Lehet már fehéredik az a szürke,de sok érdekes hírhedt anekdotát írtak a boltról,a cserélt eredeti hardverek helyett gagyi,a hivatalos magyar billentyűzet helyett matricás szlovák gép,stb.

[ Szerkesztve ]

(#128411) Mikulásbá válasza B-Clone (#128408) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amikor csak a képeit nézegettem és a kijelző ráhajlik a hűtésre hátul,én már ott mosolyogtam.Persze lehet bármi.

(#128412) Mikulásbá válasza Chaser (#128409) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ilyenekben mind forrasztott a CPU és GPU.

(#128413) B-Clone válasza Mikulásbá (#128411) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Na megvan a titok nyitja az első generációs ux501 jw jelöléssel volt a hűtés problémás, viszont a 2. Generációsra (vw jelölés) ezt teljesen megszüntették. Folyamatos terhelés mellett a proci 2,9 GHz - re a gpu 1150 MHz-re áll be és azt tartja

(#128414) castiels válasza Chaser (#128409) üzenetére


castiels
addikt

HP 250 G5 W4N47EA notebook, fekete

Ez lett. 112 kuponnal. Elèg jó ár.

Intel Core i3-5005U (Dual-Core, 2.0 GHz)
4 GB DDR3L 1600 MHz
15,6' HD LED Matt SVA 16:9 (1366 x 768)
128 GB M.2 SSD
HD Graphics 4400

[ Szerkesztve ]

(#128415) Mikulásbá válasza B-Clone (#128413) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért kell mindig pontosan jelölni a szóban forgó masinákat.Csak 2 betű és mégis sokat jelent.

(#128416) rwin5 válasza B-Clone (#128393) üzenetére


rwin5
őstag

Annyi a storym röviden, hogy ősszel jön a baba a családban. De már előtte 2-3 hónappal kelleni fog a noti. Viszont nem gamera kell legfőképp hanem ugyanúgy dolgoznék rajta, persze csak egyszerűbb dolgok (world, excel, emailezés) utána kis film. Esténként meg játszanék. Viszont nincs erősebb noti itthon így ezt akkor vinném magam nyaralásra is, meg ki tudja még hova ha már hordozható akkor azért vinném.

De legfőképp 3 helyen volna a noti: ahol most is vagyok, egy másik lakásban ahol nővéremék laknak + egy 3. lakásban ahol hétvégente szoktam lenni.

Haverom azt mondta, hogy vegyek egy asztalit a másik lakásba és vegyek hordozásra egy 100e ft körüli irodai gépet. De asztaliból akkor megint csak bikát akarnék 1080Ti vga-t néztem az nem jönne ki megint csak 600 körül. De noti ahogy elnézem még 500-nál sincs olyan ahogy te is írod, hogy még a 400 az nem az a kategória.

Szóval nem tudom mi legyen, ezért is vacillálok.

(#128417) KubanitoS válasza rwin5 (#128416) üzenetére


KubanitoS
veterán

A gamer notebook topikba írj, hogy XY összegért gépet keresel. Fognak tudni ajánlani megfelelőt (nem ASUSt).

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#128418) w.miki válasza castiels (#128414) üzenetére


w.miki
veterán

HP 250 G5, amit m.2 SSDvel árulnak, abba még betehető nagy HDD, nem tudja valaki?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128419) Tikakukac válasza w.miki (#128418) üzenetére


Tikakukac
titán

HP 250 G4 és G5 esetén kettő opció van:
(A) gyárilag HDD-s: nincs m.2 foglalat csak sima 2.5 sata
(B) gyárilag SSD-s: nincs 2.5" sata, hanem egy atalakitoval ra van kotve egy m.2 átalakito. Ebbe lehet nagy m.2-t venni 2280-as meretben vagy az ODD helyere egy caddy a HDD-nek

Idézve már a topikból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128420) w.miki válasza Tikakukac (#128419) üzenetére


w.miki
veterán

vagyis nem :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128421) Khelben válasza w.miki (#128420) üzenetére


Khelben
nagyúr

De, az ODD helyére fiókban.

(#128422) castiels válasza Khelben (#128421) üzenetére


castiels
addikt

Ha kiveszem a dvd meghajtót oda belemegy nem?

(#128423) Khelben válasza castiels (#128422) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#128424) castiels válasza Khelben (#128423) üzenetére


castiels
addikt

Az jó. Egyenlőre elèg lesz az ssd úgysincs sok cumó, kèsőbb esetleg egy hdd.

(#128425) h1mpi válasza castiels (#128424) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én külsővel oldom meg, ha nem cibálja az ember teljesen jó

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#128426) castiels válasza h1mpi (#128425) üzenetére


castiels
addikt

Igen, az is egy jó megoldás.

(#128427) Wolverine válasza Wolverine (#128197) üzenetére


Wolverine
félisten

Az ismerősöm más irányban is kérdezgetett, és ajánlottak neki egy Dell 5559-et, i5 6200-zal és 8 GB RAM-mal. Működhet, vagy inkább tereljem a korábban ajánlott HP 450 felé?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#128428) dugo_ válasza Wolverine (#128427) üzenetére


dugo_
veterán

Az egy otthoni délutános netezős gép, ti meg 14-16 órara kerestek strapagépet. Nem fog menni, maradjatok a 450-nél.

(#128429) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a gépet, mert szimpatikus volt ennyiért. Szeretném kérdezni, hogy nektek mi a véleményetek róla? Jegyzetelni meg egyetemi prog beadandókhoz kellene.
[link]

Előre is köszi! :)

Megdobállak vadkörtével!

(#128430) Khelben válasza harusakura1 (#128429) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kicsit overkill, főleg a dedikált vga miatt. I7 is felesleges a felhasználásodra. Inkább néznék egy hasonló felépítésű, de eggyel újabb 8560p-t.

(#128431) Deion Branch


Deion Branch
tag

Asus n551-ez szeretnék venni usb wifi sticket fém borítás miatt, van esetleg ilyen célra javaslat? (vagy itt igazából nincs jó/rossz, teljesen mindegy)

(#128432) harusakura1 válasza Khelben (#128430) üzenetére


harusakura1
tag

Megnéztem, azok minimum 15ezerrel drágábbak, szóval akkor marad ez. Legalább nem kell olyan sokszor benyomni az asztalit akkor :D
Arról tudsz valamit mondani, hogy mennyit bírnak még ki ezek a típusok? Tehát gondolok arra, hogy eléggé igénybe lehettek véve (avagy nem?). Tehát mennyire vigyáznak a munkagépekre a cégeknél?

Megdobállak vadkörtével!

(#128433) Narakh


Narakh
senior tag

Akik 13,3"-os gépet használnak: mik az általános tapasztalatok, ekkora képernyő – FullHD felbontást feltételezve – elég szöveges munkákra, vagy hosszabb távon azért kényelmetlen a szemnek? Itthon szerintem csak akkor fogok laptopért nyúlni, ha nagyon szabad levegőn akarok dolgozni, egyetemre hurcolni viszont jó volna valami kis könnyű.

De közben meg azt se akarom, hogy pár hónap után sírjak az asztali után, mert kifolyik a szemem a hunyorgástól. :F

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#128434) Tikakukac válasza harusakura1 (#128432) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenképpen heavy overkill a gépsas erre. Igen, tudom all in one mindenkinek. Nem véletlenül flangálnak plafon 14"-al később az emberek a VIK-ek, én sem véletlenül dobáltam ki a fenébe anno az enyémet.

Munkagép meg a vigyázás mindig mákfaktor. Van ami a csoda miatt él van ami meg rakiban volt sokat. Ezt már csak Isten tudhatja biztosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128435) harusakura1 válasza Tikakukac (#128434) üzenetére


harusakura1
tag

Hmm, rendben. Szemeztem is a 14"-ekkel, meg igazából 30 ezerről indultam, aztán jéé ez kicsit jobb, meg csak pár ezerrel drágább, aztán eljutottam majd 60-ig. Szóval 50ezer körül van valami értelmes 14"-es?

Megdobállak vadkörtével!

(#128436) w.miki válasza Khelben (#128430) üzenetére


w.miki
veterán

az mi, hogy overkill?
Ennek nekem is tetszik a billentyűzete, ilyesmit keresek én is, ez még egyben van, nem a szigetes változat, mint ma az összes. Nem tudom abban mi a jó.
Ha lehetne a saját 5735z billentyűzetét tenném át másik notiba, jó, hogy itt lent van a Home, és a PGup is. Nem is láttam másik notiba ilyet.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128437) harusakura1 válasza w.miki (#128436) üzenetére


harusakura1
tag

Azt jelenti ebben az esetben, hogy ezeket a gépeket nem arra találták ki, hogy wordot szerkessz vele stb, hanem erőforrásigényes programokra.

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#128438) Tikakukac válasza harusakura1 (#128435) üzenetére


Tikakukac
titán

T420-at megkapod SSD-vel is, ritka remek konstrukció, 50k-ból azt vennék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128439) Chaser válasza Narakh (#128433) üzenetére


Chaser
titán

szubjektív

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128440) Narakh válasza Chaser (#128439) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm. :D

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#128441) Chaser válasza Narakh (#128440) üzenetére


Chaser
titán

kb mintha azt kérdeznéd, téged szorítani fog-e az a cipő amiben én jól érzem magam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128442) Narakh válasza Chaser (#128441) üzenetére


Narakh
senior tag

Értem én, mi az a szubjektív, de gondoltam, hátha van egy tendencia.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#128443) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok!Jelenleg rendelkezek egy Asus f550j laptoppal.(i7 4720hq, 8gb ram, gtx 950m).Sajnos rengeteg utazás miatt kényelmetlenné vált.Nagyon megvagyok vele elégedve, és nem is olyan nagyon nehéz(2,5kg), de
mivel nem játszok egyáltalán ezért a dedikált kártya felesleges, inkább annyival könyebb laptopra váltanék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkezendő pár hónap, de csak akkor lenne esedékes a vásárlás, ha van olyan laptop egyáltalán ami megfelel a lentebbi kritériumaimnak.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Mostani laptopom körülbelül 180-200 ezer forintot ér, azon felül maximum 100 ezret fizetnék rá, tehát MAXIMUM 300 ezer forint.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Minden, ami egy villamosmérnök hallgatónak és videóvágónak/zenésznek kell.Office, programozás, Adobe Premier Pro, After Effects, FL Studio, Pro Tools valamint kisebb programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FULL HD (1920x1080).Ezen kivül mindegy hogy TN vagy IPS.Olymindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Rengeteget.És használva lenne utazás közben is.Minél könyebb/kisebb laptopok előnyben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10.De van nekem, ugyhogy azért nem fizetnék feleslegesen hogy legyen rajta.Nem kell Win 7 támogatás.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD bővithetőségre szükségem van, viszont szinte mindegy hogy mekkora a benne lévő HDD/SSD, mert minden adatomat szinte külső merevlemezeken tárolom, szinte csak a programok és a jelenlegi projektek azok amik rajta vannak a gépen.Ez mondjuk olyan 100-150 gigát tesz ki, ami néha felugrik 200-250 re.Tehát akár 500gb is elég.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Amiről nagyon nem szeretnék lemondani az a 4 magos intel i7-es proci.Sajnos nagyon szivemhez nőtt a két magosokkal szemben, és tudom, ha ilyen kompakt gépet keres valaki mint én, nagyon ritka a négy mag.Úgyhogy ez csak a szivem csücskének vágya, ne ezen múljon az ajánlásotok.De attól még az i7 kötelező.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

[ Szerkesztve ]

For Sale AKG Q701

(#128444) Tikakukac válasza Narakh (#128442) üzenetére


Tikakukac
titán

14"-nál kezd bajos lenni, alatta natívban azért lesz néha erőlködés, sőt. Én is vettem 27"-ra 4K-s monitort, 3 nap után repültem vissza és lett végül 32" és WQHD, mert így lett tér, cserébe kaptam FHD klasszik 24" FHD pixelsűrűséget. De emberfüggő. Én sokat ülök előtte, egyszerűen ami ennél sűrőbb fáraszt. Mindegy milyen szemüveget veszek fel, mindegy mit művelek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128445) Sari


Sari
tag

Sziasztok!
Most hogy teljesen elvesztem a laptopok konfigjai és választékai között, kérném segítségeteket. Szóval a következő elvárások lennének:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb. egy héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? A max kb 170k lenne.
(3) Felhasználás: Általában filmnézés, net, szövegszerkesztés, játék szinte minimális, De ha lenet legyen benne tartalék. Így i5-re szavaznék. Gondolom a 4 mag nem fér bele, nem tudom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 mindenképpen, a részletek tekintetében megbízok az ajánlatotokban.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva, de nem ez lesz az elsődleges funkciója. Utazás közben nagyon ritkán használnám.
(7) Operációs rendszer? Nem szükséges előre telepített, de windows párti vagyok. Házilag meg tudom oldani :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM minimum 4GB, max 8 Gb ahogy belefér az árba. Az optikai meghajtó kezd egyre szükségtelenebbé válni de talán kell:)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Webkamera mindenképpen kell,lehetőleg minél jobb. Ezen kívül elsődleges szempont számomra a strapabíróság, ugynis hosszú távra veszem a gépet. Minél tovább bírja az akksija. Egy jól összerakottt igényes gépet szeretnék legalább 2 év garival. Esetleg világító bill.? és ha lehet ne legyen hangos! Nincsenek nagy igényeim ugye? :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gépet szeretnék!

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#128446) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Mostanában nem nagyon követem figyelemmel az aktuális felhozatalt, ezt a gépet néztük ki, van valakinek erről információja, jó, nem jó stb. Igazából semmi különleges kívánság nincs nem gamer gép kell, gondoltam az i5 proci miatt talán időtálló valamennyire, internetezésre lenne első sorban használva, a touch screen miatt tetszett meg igazából. Minden nemű információt szívesen veszek és persze köszönöm előre is!

http://www.notebookspecialista.hu/laptop-notebook/acer/acer-aspire-e1-572pg-54204g50mnii-notebook-nxmjgeu004-20491-adatlap

(#128447) Khelben válasza rb26dett (#128446) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kitöltöd az összefoglalót, szerintem ennél sokkal jobb gépet is találunk.

(#128445) Sari: ha játék, akkor Asus K501, ha nem játék, akkor HP 250 G5.

[ Szerkesztve ]

(#128448) rb26dett válasza Khelben (#128447) üzenetére


rb26dett
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150k max
(3) Felhasználás? irodai programok,internet, munka stb
(4) Első sorban nem lényeg, de ha van dedikált vga azt preferálnám, és nvidia-t elsősorban
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ha belefér akkor ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Asztalon lesz használva 99% ban
(7) Operációs rendszer? windows
(8) Tárhely mérete és típusa Mindegy, később rakhatok bele SSD-t
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? soros port ha lenne rajta az nem volna utolsó, de ha nincs se gond illetve ha van touch screen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Igazából amire gondoltam élből, hogy a proci legyen minél jobb és Intel, azt később úgyse tudom változtatni, nem úgy mint a tárhelyet stb. Egy otthoni sima felhasználásra lenne, de amit linkeltem Acert azon megtetszett ez az érintőképernyő dolog. De magával a márkával nincsen tapasztalatom.

(#128449) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Legfeljebb 250 ezer forint.
(3) Felhasználás? Videóvágás (Premier), képszerkesztés (Lightroom), kiadványszerkesztés (Indesign), munka szinten.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszom vele.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 colos, vagy kisebb, Full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem lényeges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? 2kg-nál ne legyen nehezebb.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#128450) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-4 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200k
(3) Felhasználás? egyetem, filmnézés
(4) Nem kell dedikált kártya, az akksiidő a lényeg
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ha belefér akkor ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Folyamat mozgásban lesz kb
(7) Operációs rendszer? windows
(8) Tárhely mérete és típusa . 256GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? vékony legyen és 15' képátló.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? mindegy

Teljesen mindegy hogy AMD vagy Intel, aksiról menjen legalább 5-6 órát.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.