Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128601) Satis


Satis
tag

Sziasztok,

Olvasgattam az előző pár oldalt a threadben és láttam, hogy ajánlottátok a Dell 7559-t mint 300e körüli mobil-irodai egyben gaming megoldást.
A legújabb 7567-el mi a probléma, hogy ennyire háttérbe szorul? Egyedül a TN paneljéről olvastam, hogy átlagon aluli.

Őszintén szólva nagyon megtetszett a 7559, de csak nem tudok elmenni a 7567 GTX 1050ti verziója mellett szó nélkül. A grafikus teljesítmény adalék önmagában biztos, hogy megérné azt a keveset amivel többe kerül, de érdekelne a többi CON is, amiért rosszabb dealnek számít mint a korábbi verzió.

(#128602) persil válasza Satis (#128601) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem az pont eleg, hogy sokkal erosebb hardverrel majdnem ugyanannyiba kerul. :)
Ez igy el is arul mindent.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128603) Tikakukac válasza Satis (#128601) üzenetére


Tikakukac
titán

Jóbarátomat szoktam idézni, aki megépítette a bitang vasat egy vagyonból, mellé betűzte a 1680-as 21'-os monitort. Sírtam az ajtóban, hogy vallja be, ez csak vicc, de nem.

Ugyanez itt is. Én megbolondulnék ha egy szutykos TN-t kéne néznem mint elsődleges monitor, 15"-ban ahol így is van a hellyel baj, ha meg nonstop zsiráfozni kell főleg. Érthetetlen amit néha művelnek a notigyártók.

mogorevelin: Májusig nem tudom mi lesz, most 130k-ban füttyögetnek az IPS-es Pavilion 15"-ok. Azért már azt mondom ennyit ki lehet adni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128604) mogorevelin válasza Tikakukac (#128603) üzenetére


mogorevelin
újonc

Megtennéd,hogy egy általad ajánlott boltból belinkeled a típust?

(#128605) Tikakukac válasza mogorevelin (#128604) üzenetére


Tikakukac
titán

Euronics adja HP Pavilion 15-ab218nh 135k-ban. Van még kuponozós emag és van a bolt amit imádok (nem). Ezekből van most válogatás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128606) Satis válasza Tikakukac (#128603) üzenetére


Satis
tag

Mi a véleményetek a panelcseréről? Nem egy egetverő kiadás, és ahogy néztem házilag is viszonylag kockázat nélkül kivitelezhető. Így elfogadható konfiguráció lenne?

(#128607) mogorevelin válasza Tikakukac (#128605) üzenetére


mogorevelin
újonc

köszönöm

(#128608) Tikakukac válasza Satis (#128606) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a sajátomba is így tettem. Nekem nincs vele bajom, hosszú éve óta rakosgatok mindenféle paneleket mindenféle gépekbe. Az más kérdés, hogy esetedben akkor beficcen egy nagyon alsó hangos 25k-s panel ára még a végösszeghez és azt bele is kéne rakni patentek elnyírása nélkül. Másik kijelző tarcsiba, mert ha gari van akkor Dellt ismerve, most lehet azt mondják, hogy nyeh.

Ennyi. Ez tényleg csak azért ciki, mert bakker egy 300k+-os gépben ne kezdjünk már 0day panelcserével. Olyan, mint a 0day patch játékban. Szánalmas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128609) AcélAgyar válasza fericske (#128591) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszönöm, el is vetettem az Oment, rádásul a Telekom is drágábban adná, úgyhogy duplán felejtős. :))

[ Szerkesztve ]

(#128610) Sazsóti válasza Murphys2 (#128586) üzenetére


Sazsóti
tag

"Acer-t megértem a gyártó miatt. "

Kifejtenéd?

(#128611) Murphys2 válasza Sazsóti (#128610) üzenetére


Murphys2
tag

Egy Acer sincs az ajánlottak között. Nekem semmi bajom sem lenne vele, de akik a teszteket írják, eléggé leszólják a hűtését.

(#128612) Sazsóti válasza Murphys2 (#128611) üzenetére


Sazsóti
tag

Itt nem szólják le..l
[link]

Én meg ezen filózom...[link]

[ Szerkesztve ]

(#128613) Tikakukac válasza Sazsóti (#128612) üzenetére


Tikakukac
titán

Heti egyszer lefutjuk ugyanezt a kört.

Meg kell venni és élvezni. Minden mást meg ráhagyni a többi emberre és kizárni. Ez az egyetlen út van sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128614) Sazsóti válasza Tikakukac (#128613) üzenetére


Sazsóti
tag

Igen. Ha meg sz@r,megy vissza szépen....még jó, hogy a netes rendelésnél van ilyen opció.

Megírom majd. :K

(#128615) Tikakukac válasza Sazsóti (#128614) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, hát erről beszélek. Mindenki szépen megrendeli, teljesen mindegy mi vagy én vagy akárki akármit mondd, ha boldog vele akkor használja, ha gondja van akkor Acer topikot teleönti vagy ír Homárra, hogy csúnya csehek mit csinálnak/nem csinálnak és mindenki happy. A lényeg, hogy ne cibáljuk egymás idegrendszerét.

Ha meg is van, csak annyit kérlek ne ide írd, egy Logout írás is elég vagy a topikjába, de inkább utóbbi. Épp eleget látok revíziós írásokat, legutóbb egyik nagy múltú kollégának sikerült úgy írnia a gépről, hogy sosem létező kijelzőt vízionált bele a gépébe, kocc műanyag fedlapos gépekről derül ki, hogy csoda történt és fémek lettek és hasonlók. Örülni kell neki a 4 fal között és nincs baj :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128616) Bluesummers válasza B-Clone (#128574) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez igaz, benéztem. Notebook teszter vagyok, de még nem volt a kezeim között ez a darab. Szubjektív vélemény érdekelne, paraméterek alapján oké, azokat össze tudom vetni.
Nem érdekel semmi más modell, csak és kizárólag ez a GOLD. Inkább így kérdezem: 100-ből hány ment eddig tönkre? Tikakukac? :P Neked valami tapasztalat esetleg? Köszi! :R
Ha nem lenne 300e+ felett az ára (400-500 között), megvenném (nem magamnak) barátnőmnek. Szépnek szép, sőt, tényleg gyönyörű! De ő még az Intel Pentiummal is bőven elvan (SSD-vel persze), nemhogy 7. generációs

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#128617) Sazsóti válasza Tikakukac (#128615) üzenetére


Sazsóti
tag

Nem ígérem. Idegeskedni meg felesleges.

. Ilyen dolgokon pláne... :R :R :R

(#128618) geri665


geri665
csendes tag

Sziasztok!

[link]

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#128619) Tikakukac válasza Bluesummers (#128616) üzenetére


Tikakukac
titán

Totál kívül esik mindenemen. Ebből gépből 100 darab ha van összesen az országban, nem, hogy én merjek beleállni ilyen tippekbe. Azt látom, hogy üveg van rajta, null utas billzet és zéró akksi idő. Ennyiért meg ne szivass :P

Sazsóti: Közvetetten nekem bizony pont ezek miatt van ilyen mocsok sok felesleges munkám. Ezért jó idejében elfojtani, hogy valaki teleömlengje a gépéről a netet. Utána meg meg kell etetni a jóemberrel, hogy nem azért tudtam megmondani az asztalra kitett gépéről is, hogy mi a baja, mert olvasok a gondolatokban, hanem mert mind olyan szemét lesz idővel. Lásd legújabb projekt: K555L zsanértörés. Csopitárs mondta, hogy gáz van. Na vajon honnan tudtam, hogy jobbos zsanér törött lesz és miből tippeltem meg, hogy fedlap+keret+zsanér lesz a cserés, esetleg alsó cover? Nem, nem vagyok "különleges". Kijelzőt nem vitte, ellenben az alu keretet felhúzta szépen rajta. Ez standard. Hogy nálad mi lesz, majd megtudod, a lényeg, hogy amit most spórolsz ki fogod fizetni, előbb-utóbb. Vagy más ha eladod garin belül, amit tudok javasolni.

geri665: Nem kapható, így biztosan jó, de inkább nem. Klasszikus nagyon alap gép, jól megtömve hardverrel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128620) geri665 válasza Tikakukac (#128619) üzenetére


geri665
csendes tag

Igen, azt tudom, hogy nem kapható, csak egyik haveromnak ez van, és eladná, én meg vásárolni szeretnék és azért érdekelne, mert sokat nem konyítok a gépekhez :)

(#128621) Sazsóti válasza Tikakukac (#128619) üzenetére


Sazsóti
tag

Egy dolgot nem értek...egy 200 ezres laptop..spórolás...
a hazai viszonyok közepette sokan adnak félmillát vagy többet egy akármilyen márkájú, de mégiscsak kínában összerakott gépért...? Bizony a minőség garanciája az is, főleg az, hogy egy termék hol készül. Marketing duma , ha nem ezt mondják. Van példám rá. Nemmis kevés.
Egy esetben vennék, akár hitelre is egy csúcsgépet, ha az szerepel vhol rajta: Made in Japan.
Ha itthon van ilyen gép, szóljál majd!

[ Szerkesztve ]

(#128622) Tikakukac válasza geri665 (#128620) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne. Baráttól főleg ne. Ezek mindig rosszul sülnek el, ha még egy X-es csúcs hardveres Asus is van benne főleg. Adja el a piacon, aztán igyatok az árából pár sört és keress valami mást :K

Sazsóti:

Egy dolgot nem értek...egy 200 ezres laptop..spórolás...
a hazai viszonyok közepette sokan adnak félmillát vagy többet egy akármilyen márkájú, de mégiscsak kínában összerakott gépért...

Vagy nem ott rakják össze, de ott van a gyártósora a legtöbb beszállítónak. Sokat nem változtat, Kína olyat és azt gyárt amit akarsz. Ha a kedves gyártó (a notié) 4,75 dollárból szeretne egy keretet és ezt csak olyan minőségben gyártják le, ami elpattan 1 év után magától, akkor nem Kína a köcsög, hanem a kedves gyártód, aki a hasznonkulcs miatt mindenen centenként spórolgat a te károdra is.

Egy esetben vennék, akár hitelre is egy csúcsgépet, ha az szerepel vhol rajta: Made in Japan.
Ha itthon van ilyen gép, szóljál majd!

Hát ha az kell, hogy szerepeljen rajta a Made in Japan, akkor veheted a Fujikat, azon van Made in Japan felirat bőven. Meg cshájna. Meg német. Meg huh, nem is tudom. Japánbuzulás jó dolog volt 30 évvel ezelőtt, kevés Sony cuccot szedtél szét mostanság, főleg notit. Na után megtudod a japán minőséget ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128623) Sazsóti válasza Tikakukac (#128622) üzenetére


Sazsóti
tag

A Sony-val kapcsolatban egyetértünk.
Az már nem jó , ha ha egy terméken több "Made in..." szerepel....
Azért 30 évig nem kell vissza menni. Van pár éves tapasztalatom is...igaz, az nem notebook...( Panasonic)
A fujit azért megnézném, hogy tényleg japán.
Bár valszeg az is az oly divatos matt kijelző trendet követi.
Egyet azért nem értek...rendelkezésre áll az Oled technológia...fényévekkel veri bármelyik Ips megjelenítőt.. Rejtély, hogy miért nem alkalmazzák a laptopok terén....

Hála Istennek matt Oled, Amoled nincsen..

[ Szerkesztve ]

(#128624) Tikakukac válasza Sazsóti (#128623) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert ha csak 1 made in az is Japán az jelent valamit :B Semmit. Lehet szívni még 1 árfolyammal legalább.

Tényleg Japán.

Nem, nem követi. A többi sem követi. Ezt is elmagyaráztam már, leírtam, be is mutattam. Hogy képtelen vagy felfogni és megérteni, hogy matt kijelzős gép nincs a piacon az a te gondod. És nem divatos. A divatos az a fényes volt, a tökig lakkos gépek mellé jól beillett, szépen mutattak 1 hétig, meg a kirakatban is. Meg el lehet jobban hiteteni, hogy ez aztán bika egy panel, hát nézd meg micsoda rikítás van. Utána valaki kiméri, nem csak a 2 szemével aztán megy a hasrapuff. Ezután jöttek rá emberek, hogy nem azért mattos az üzleti gép, mert divatos, hanem mert azokat -ellentétben a konzumerekkel- akarják használni fényes helyeken is (pontosítva, ott nem fér bele, hogy kézzel árnyékolgass meg tekeredj, mint a kígyó), ahol a tükörképedet bámulni nem túl faja. Kenheted a hajadra a kontrasztot meg a színeket, ha nem látod.

Nem rejtély. Olyan qrva drága gyártani és olyan mocsok drága volt kifejleszteni, hogy évekig kell várni míg ekkora méretben ezt te megkapod ilyen alsós gépbe is.

Hála Istennek valóban nincs. Matt gép meg most se, meg ezután sem, meg évek óta sem. Ellenben AF-es plexis/üveges most is van, tehát akinek nem feltétlen akadt be ennyire a lemez, az akár még használható kijelzős gépet is vehet. :K

Na és akkor OFF end, a többi úgyis ki lesz szedve.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128625) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalatotok a Fujitsu Lifebook E756-ról?

Főleg ezek érdekelnének:

- Mennyire erős, strapabíró a magnézium fedlap?
- Milyen gépelési élményt nyújt, jó érzés-e leütni hosszabb munka során is?
- Az üzleti gépek között kiemelkedő-e a hangszóró hangzása, illetve átlagos, vagy átlagon aluli?
- Elviselhető látványt nyújt-e a sima HD-felbontású kijelző (például összehasonlítva egy HP ProBook 6570b átlagos HD-paneljével)?
- PWM-esek a penelek, a TN HD és a FullHD IPS kijelzővel készült?
- Hangos-e a hűtés zaja?
- Mennyire mondható "Linux-barátnak", vagyis a lényeges gyors-gombok (fényerő, hang, wifi) működnek-e Ubuntu Linux alatt?

Egyenlőre ezek a kérdések jutottak eszembe.

(#128626) gigaherz


gigaherz
tag

Sziasztok!

Egyetemista leányismerősömnek keresek gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k+-10
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetem, átlagos felhasználás, semmi speciális.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem lenne.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-15. Otthon van hozzá monitor.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lenne hordozva egyetemre, utazás közben is lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Legalább 500GB HDD, SSD legalább 120GB, RAM 8GB, de ha nincs akkor bővíteni lehessen. (ha kell a bővítés nem tartozik bele a fent említett árba.) DVD nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera, legalább 4 óra akksi. Sok hordozás miatt minél könnyebb, annál jobb.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#128627) Khelben válasza gigaherz (#128626) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4

(#128625) Mirr Murr : volt ilyenem egy darabig céges gépként. A billentyűzete nekem nem tetszett, csúszósak a gombok. A hangja pont olyan, mint a többié: használhatatlan. A TN-es 1366-os kijelző meg rettenetes. Linuxról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#128628) janakbacsi


janakbacsi
őstag

70. Születésnapjára apámnak vennék új gépet. Nem egy hardcore user az öreg, hetente csak egy-két alkalommal lesz bekapcsolva. Általános felhasználás, internet, Office alkalmazások, stb. Bruttó 100-110 ezer a keret.
Mivel ajándék lesz csak új gép jöhet szóba. Köszönöm a javaslatot.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#128629) Khelben válasza janakbacsi (#128628) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5 a legolcsóbb, de i3 cpuval nem biztos hogy kijön 110ből. Márpedig ha jót akarsz neki, annál gyengébbet nem veszel.

(#128630) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Az öszefoglaló alapján választottam ki két típust, melyik a jobb választás?

Dell Vostro 3568 N027VN3568EMEA01_UBU laptop

vagy

Dell Inspiron 5567 INSP5567-22 laptop

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

(#128631) Ravek


Ravek
csendes tag

Sziasztok!
Egyetemistának választanék új notebook-ot, ehhez kérek tőletek segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ma

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
85e -165e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni, hobbi/tanulás, net, ytb, filmek, esetleg fotó szerkesztés, de semmi extrára nincs szükség

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játékos

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", lehetőleg: 1920x180, matt, IPS (képminőség, színek érdekében)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva rendszeresen, de nem jellemző az utazás közbeni használat

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 előtelepített

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
minimum 128-200gigabyte, jobb lenne az SSD de majdnem mindegy, 4giga RAM gondolom elég, optikai meghajtó valószínűleg

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kimenet, esetleg DSUB csatlakozás, de nem muszály

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gépet szeretne

két gépet találtam, ami jónak tűnik:

[link]
Azért tetszik mert esztétikus, IPS (gyengus és fényes), billentyűzet világítás, 802.11ac, jól hordozható

[link]
Háát... szürke (ezüst), de a gép talán strapabíró? (szedtem szét már néhány hasonló HP-t)

Ha valakinek van jó tapasztalata sokkal olcsóbb, egyszerűbb megbízható notebookkal ami a célnak megfelel, az is érdekelne!!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#128632) Mikulásbá válasza Ravek (#128631) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kicsit még hozzátéve : [link] - win nincs az árban,ugyanez OP-al 200 ezer,de ez most nagyon jó gép.
SSD-t később is lehet bele rakni.

[ Szerkesztve ]

(#128633) Ravek válasza Mikulásbá (#128632) üzenetére


Ravek
csendes tag

Köszi, de 165e a legvége

[ Szerkesztve ]

(#128634) Mikulásbá válasza Ravek (#128633) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 2 linkelt géped közül a HP.Pedig nem annyival jobb a Fujitsu,mint amennyivel többe kerül-de ha ennyi akkor ennyi.

(#128635) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hali! Mit ajánlotok a következő paraméterekkel? :R

1) 1-2 héten belül
2) 200e +20e max
3) játék, tanulás
4) overwatch, LoL, CS:GO, BF3 - magas fps, közepes beállításokkal
5) matt
6) nem használom út közben
7) Windows
8) ~500gb lehetőleg ssd, de a hdd is jó; RAM ami a játékhoz kell 4/8 GB (utólag is beszereljük, ha nem jár garivesztéssel)
9) nincs
10) minden ajánlatot meghallgatok

(#128636) dugo_ válasza molnarpeter (#128635) üzenetére


dugo_
veterán

http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=K501UX-DM136D

Vagy még +10-ért:
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-n551jw-cn212d-notebook-15-6-full-hd-core-i5-4gb-1tb-gtx960-2gb-vga-dos-1213510.html

Nagy SSD ennyiért felejtős, a K501-ben nem tudsz otthon ramot cserélni (háttértárat lehet).

(#128637) persil válasza dugo_ (#128636) üzenetére


persil
nagyúr

"a K501-ben nem tudsz otthon ramot cserélni (háttértárat lehet)"

Ohm... De. :) Csak a gari miatt esznel kell lenni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128638) dugo_ válasza persil (#128637) üzenetére


dugo_
veterán

Hát rajta van a plombált fém kalitka, nem?

Vagy nincs is plombálva:
http://techkalauz.hu/pic/images/asusk501_belseje.jpg

Innentől mindenki bátorságtól függően... :D

[ Szerkesztve ]

(#128639) Mikulásbá válasza molnarpeter (#128635) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit linkeltek is Asus N551,most jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#128640) persil válasza dugo_ (#128638) üzenetére


persil
nagyúr

Fem kalitka van, yup, de nem plombalt, szimplan ra van pattintva. Nagyjabol olyan, mint, amikor a hatlap mar ki van csavarozva, csak le kell pattintani.

Annyi a trukk, hogy ahogy hozzaersz kezzel, azonnal megjellenek az ujjlenyomatok, szoval valami finom anyaggal at kell ovatosan torolni, kulonben rogton latszik, hogy hozzanyultal.(azon felul persze, hogy a pockokre, meg a csavarok festesere vigyazni kell)

Szrk.: illetve a masik oldalan a "nyitasi mechanizmus" egy sima ragasztoval van megoldva, szoval a felhajtasnal esszel, mert ha elszakad, akkor csacsa gari :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128641) Tikakukac válasza dugo_ (#128638) üzenetére


Tikakukac
titán

Alapjában véve szinte bármit meg lehet oldani. A kérdés mindig az, mennyi időt szánsz rá. Anno egy jobb PS3 matrica az 40 perc munka volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128642) persil válasza Tikakukac (#128641) üzenetére


persil
nagyúr

Hat en is remego kezzel, kb fel oraig baszakodtam a 2 perces ram bovitessel :D

De megerte, mert asus szerviz oradijban akarta, egy napos hataridovel, a laptopszalonnal meg 3 ezret gomboltak volna le erte(+10k a ram).

Igy meg, hogy plane volt otthon egy marek ramom, ingyen meg volt es a garim is maradt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128643) Ravek válasza Mikulásbá (#128634) üzenetére


Ravek
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
(még van néhány órám dönteni, ha esetleg más is reagálna a kérdésemre...)

(#128644) Murphys2 válasza persil (#128640) üzenetére


Murphys2
tag

Ha egy Asus K501-esbe m.2 SSD-t szeretnék tenni, akkor azt hivatalosan csak márkaszervízzel tetethetném bele garivesztés nélkül?

(#128645) persil válasza Murphys2 (#128644) üzenetére


persil
nagyúr

Ez jo kerdes, mert a hatlap gond nelkul leveheto, plombalva sincs sehol, a slot is szabad neki, szoval, ha nem torod el, meg ilyenek, akkor elvileg oke vagy.

Mas kerdes, hogy szereloablak nincs a gepen ugye, meg a ram slotra sem viccbol raktak azt a fem szart, szoval gondolom ugy terveztek, hogy barmit szeretnel, akkor szerviz.

Ha erzel magadban eleg batorsagot, es szedtel mar szet nehany pc-t, meg lapost, akkor megcsinalhatod, ha vigyazol, nyilvan nem lesz baj.
DE! Ha eltorod, ahhoz semmi kozom! :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128646) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, laptop vásárlás előtt állok, de nem vagyok otthon a laptop piacban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, 1 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
150.000-250.000 HUF

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban melós gép lenne. CAD-CAM, inkább CAM programok pl.: CARSO 5x, EasyStone, PowerMill stb..
Leváltanám vele az otthoni PC-met is, így játékra is használnám.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
RUST, CS:GO, Ark Survival: Evolved, stb...
Közepes-Maximum grafikai beállítások, 1920x1080. Igazából nem annyira lényeges, megszokja a szemem a minimumot is, de jó, ha szép is a látvány. Inkább a több FPS-t szeretem, mint szebben, de kevesebb FPS-el.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nekem aztán mindegy :DDD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
melóba-haza 15km mindennap. Ezen kívűl negyedévente nagyobb táv. Nem lényeg mekkora, ha kell egy b30as téglát is elcipelek bárhová :DDD

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Oprendszer nélkül is jó.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Egy 128 Gb SSD a rendszernek minimum, illetve 500Gb HDD, jobb ha több.
Ram: 8Gb minimum, de bővíthető legyen. 16gb elég. DDR3, DDR4 mindegy, minél több és minél gyorsabb legyen.
Optikai meghajtó: nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hát ööööö.. Nem is tudom. Asztali gépet leváltanám vele, szal monitorra való csatlakozás könnyen egyszerűen, de gondolom ez kb mindben megvan.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Jöhet a használt is, számla nem lényeg, garancia előny, de nem feltétel. Újszerű állapot, 1-2 hajszálkarc belefér, de semmiképp sem szeretnék egy leharcolt példányt. :U

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#128647) Dhampir válasza Khelben (#128627) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :R

(#128648) Satis


Satis
tag

Sziasztok, megint én.

Csak nem hagy nyugodni a gondolat, hogy relative picivel több pénzért (de még büdzsén belül) egy nagyobb teljesítményű lapost kapjak mint a sokat dícsért Dell 7559.

Itt van a Lenovo Y520. Hiányzik belőle az SDD és memória is férne még bele, de ahogy számolgattam, ezeket külön beszerezve 32e forinttal kerülne többe mint a Dell versenytárs. Mindezért kapok egy erősebb procit, és egy jóval erősebb GPU-t (GTX 1050 TI).

Épp büzsdén belül állna meg a Lenovos történet, és hajlanék is rá amennyiben nem köztudott valamilyen deal-breaker tulajdonsága. Ezért írok megint, hátha vannak insightok a géppel kapcsolatban! :)

Előre is köszi!

(#128649) Khelben válasza Satis (#128648) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teszt. Én továbbra is a Dellt venném.

(#128650) KubanitoS válasza Satis (#128648) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az Y700 sem volt rossz gép, a helyedben én is elgondolkoznék ezen az utódon. Negatívumként jellemzően a problémás garanciáztatást szokták felhozni. Ha esetleg létezik a gépből i5-ös variáns, inkább azt kellene megnézned. i7 játékra felesleges és a hűtést is jobban megdolgoztatja.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.