Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128251) B-Clone válasza csibabu (#128250) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Játékra Asus k501 a minimum. X széria amúgy is vacak. Jobb kerülni

(#128252) dugo_ válasza csibabu (#128250) üzenetére


dugo_
veterán

Miért nem jó az ajánlott K501? Az Asus X széria sokkal rosszabb.

(#128253) csibabu válasza dugo_ (#128252) üzenetére


csibabu
tag

Ár miatt gondoltam rá :)

iPhone 14 Pro

(#128254) castiels válasza dugo_ (#128252) üzenetére


castiels
addikt

[.Acer Aspire V5-591G-58BX NX.G5WEU.009 ]

Ez a K501 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#128255) Khelben válasza castiels (#128254) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teljesen felesleges végigkérdezni a teljes termékpalettát. Ha ez a gép ajánlott lenne, mondtuk volna. De nem az.

(#128256) castiels válasza Khelben (#128255) üzenetére


castiels
addikt

Az ajanlott az n55 ès a k501? Ebben jó az anyaghasználat, hűtés kialakitás ès a garancia is azt olvastam itt.

Ilyen kellene nekem Asus ,( de ha más az is jó csak a kritèriumok legyenek meg amiket fentebb ìrtam)csak játèk nèlkül. De ugyanilyen megbìzható olcsóbb árszegmensben.

Keret 100-150 ès akkor játèk nèlkül. A többi ugyanaz amit korabban kitöltöttem.

1, 1-2 hèten belül.
2, 100-150
3, átlagfelhasználás, net
4, -
5, 1366x768 elèg ips nyilván jó lenne de mindegy igazából ha belefèr szèp legyen a kijelző
6, nem lesz hordozva
7, nem kell hozzá rendszer
8,4-8 gb ram, bővìthetősèg ram szempontjából fontos, o pti meghajtó nem kell, ssd-t tudjak bele tenni, 500 vagy 1 tb legyen a hdd.
9, hdmi, webkamera,Garancia fontos, ügyintézés is.
10, igen új gèp

[ Szerkesztve ]

(#128257) Khelben válasza castiels (#128256) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-150 között a HP 250 G5 és a Dell Vostro 3568 ajánlott, minimum i3-as cpu-val. Egyiknél sem lesz szép a kijelző, az nem ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#128258) castiels válasza Khelben (#128257) üzenetére


castiels
addikt

Tehat ez? Anyaghasználatban, szervìzben, hűtésben megfelelő lenne a leìrt kritèriumoknak?
Rendben nem gond a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#128259) w.miki


w.miki
veterán

Tesóm szeretne másik notit a lassú Dell D430 helyett.
Internetezés, filmnézés, film tárolás, néha hordozás céljából, 13-14", 100e ft alatt.
Próbálom a használtak felé terelni, de akkor szépet szeretne.
Ez tetszik neki, szerintem a célnak meg is felelhet, de biztos van jobb:
Acer Aspire ES1-332-P6QM

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128260) Khelben válasza castiels (#128258) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én inkább integrált vga-val venném, mert az az AMD-s kártya semmit nem ér, csak a probléma lesz vele a béna driverek miatt.

(#128259) w.miki: ennél csak jobb van. Bármelyik üzleti jobb ennél, HP 2570p, 8470p, Dell E6230, E6430.

[ Szerkesztve ]

(#128261) persil válasza csibabu (#128250) üzenetére


persil
nagyúr

Youtube-ra beirod a vga nevet meg melle a jatekot, amit akarsz, onnan mar ki lehet talalni, de 10-bol 9 videoban a procit/ramot, sokszor a lapos pontos tipusat is leirjak a description-be.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128262) castiels válasza Khelben (#128260) üzenetére


castiels
addikt

Okè. Köszönöm, ez lesz. A gari nem lesz bajos igaz?

(#128263) castiels


castiels
addikt

Esetleg az i5-tel szerelt változat nem hozna többet?

(#128264) castiels


castiels
addikt

Bocsi, lejárt a szerk idő.

Tehát ez is jó lenne mèg? Fontos lenne az ssd.

Ez is 250 g5 mèg vagy ez más tipus mar ami annyira nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#128265) spyduck válasza castiels (#128264) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez sokkal dragabb mint mashol. Miert innen?

(#128266) castiels válasza spyduck (#128265) üzenetére


castiels
addikt

0%. De ez is 250 g5?

Ez lenne a legjobb:

5e dragabb mint amit a kollega linkelt, de itt hd 4400 van benne ott mrg hd 5500. Nagy a különbsèg?

[ Szerkesztve ]

(#128267) fericske válasza castiels (#128266) üzenetére


fericske
addikt

Nincs nagy különbség a 2 gpu között, csak el van írva.
Az i3-5005u az hd5500-zal van szerelve.
Az eggyel korábbi generációs intelekben van hd4400, pl. i3-4005.
Szóval vagy a proci vagy a gpu el van írva.

(#128268) B-Clone válasza fericske (#128267) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ezért nem szabad ilyen helyről gépet venni. Azt se tudják mit árulnak.

(#128269) castiels válasza fericske (#128267) üzenetére


castiels
addikt

Vagy a tìpus. Köszönöm majd utanna jarok.

(#128270) fericske válasza B-Clone (#128268) üzenetére


fericske
addikt

Én UK-ban tengődök és itt is eléggé tré a helyzet ilyen téren. A korrekt boltok rendben vannak termékleírásban, de ha az ő árukon kicsit spórolna az ember, akkor igencsak észnél kell lenni, felkészültnek a kiszemelt termékből, mert nem biztos, hogy azt kapod amit szeretnél.

Épp tegnap vittem vissza személyesen egy kijelzőt mert nem azt küldték amit rendeltem.
"-De ez kompatibilis az én kijelzőmmel.
-Igen. Meg a kezem is a fejeddel."
Most reggel vissza is utalták a pénzt.
Ezt a vonalat le is zártam. Már egy ideje vadásztam a nekem kellő panelre, de nem találtam elérhetőt.
Úgyhogy most vettem egy ilyen gépet, full hd ips panellal, amit a notebookcheck is jóra értékelt (fotós munkára nem jó), és a végfelhasználói tapasztalatok is pozitívak ezzel kapcsolatban. A gpu pcie foglalatos, nem egy forrasztott vacak (eddig egy dell xps-em és vostro-m ment gajra a forrasztott gpu miatt), meg külön öröm még a 6 db usb3 konnektor, és a 6-os szériájú proci, mert a win7-et preferálom a win10-zel szemben.
Nagyjából 30%-al olcsóbban jutottam hozzá, mert kiállított darab volt. (1170 gbp-t adtam érte)

Ránéztem arra a Dell 7567-re amit szoktatok emlegetni.
Elég rossz user visszajelzések vannak róla.
Ezek alapján a kijelző minősége kirívóan rossz (a 4k-s ips csak, de az meg 15 colon használhatatlan), ahhoz képest is, hogy tn paneles, illetve melegedési problémák is vannak throttinggal karöltve.
A dell.co.uk oldalon lehet olvasgatni róla.

[ Szerkesztve ]

(#128271) Khelben válasza fericske (#128270) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lassan tényleg eljutunk oda, hogy aki játékos notebookot keres, annak csak azt tudjuk mondani, hogy vegyen asztali pc-t.

(#128272) Tikakukac válasza fericske (#128270) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet tippelgetni miért is vizeztem most 2 hónapig. Nem nagyon van az embernek kedve olyan kifogásokhoz, hogy '17-ben miért rakunk egy elvben top gépbe is TN panelt. Ez vérciki, ha még más is van főleg. Vegyenek sok tabletet meg telót az emberek, hátha bezuhan a noti eladás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128273) Lalee88


Lalee88
csendes tag

Szevasztok!

Az alábbiak alapján kérnék ajánlást, ha megoldható. Köszi előre is. :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Amint találok megfelelőt, szóval ha van valami bestbuy tipp, jöhet.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200k környékén, inkább alatta, de nincs kőbe vésve.
(3) Felhasználás? "Irodai" munka főleg (Word, netes dolgok - több kisebb program és több böngészőfül megnyitva egyszerre), sok gépeléssel, de nem minden nap és nem egész nap, csak pár órára ; filmnézés kábé évente egyszer.
(4) Ha játékra is használnád... Játék nem lesz.
(5) Kijelző? Minél nagyobb és jobb, ami belefér. De minimum 15+. Inkább matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Nem lesz utazás közben használva, csak szobában.
(7) Operációs rendszer? Nem lenne baj, ha Windows lenne rajta. Ha nincs, 10-es megy majd rá valszeg.
(8) Tárhely, RAM, optikai meghajtó? SSD jó lenne, nem kell nagy. Optikai nem létkérdés.
(9) Egyéb kívánság? Magyar billentyűzet. Webkamera nem árt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Elsősorban új, mert nagy részt asszony használja majd, és szereti a dizájnos dolgokat... :) Számla mindenképp kell róla.

(#128274) jjwsj válasza Ispy (#128183) üzenetére


jjwsj
csendes tag

Üdv.!

Tablet kizárva, azt nem adnám a kezébe, mert azt se tudná melyik az eleje!
Anyám is csak nemrég kezdte, és így tudnák tanítani egymást! (meg engem idegesíteni)
Szóval a felsoroltak közül melyik lenne jó választás?
[link]

(#128275) zolem


zolem
aktív tag

100-150k ártartományban melyiknek "legjobb" a kijelzője? Nem kell full HD. Csak a minőség...

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#128276) spyduck válasza zolem (#128275) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) HD - TN - 70.000Ft-tól
(2) FHD - TN - 120.000Ft-tól
(3) FHD WVA - TN - Már nem gyártják
(4) FHD - IPS - 170.000Ft-tól (minőségi különbségek azért akadnak, de IPS-ből már mindegyik jó)

A 3-as és 4-es lenne jó választás, a 2-es pedig inkább kényszermegoldás. A 3-as csak használtban van, a 4-es pedig 170.000Ft-tól.

HP 15 vagy HP 250 G5 lenne ideális neked sztem. A kettő gép egy és ugyan az! Különsbég csupán abban van, hogy support tekintetében a HP 15 a consumer, a HP 250 pedig a business vonalhoz tartozik, így a HP 250 G5-nek gyorsabb és magasabb színvonalú a szervize, kevésbé akadnak fent apróságokon (RAM / HDD csere, pasztázás stb.)

(#128277) spyduck válasza jjwsj (#128182) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én 3.-ik gen CPU alá nem adnám, de agyonhasznált gép se kéne. Ha szép állapotban van az E6230 akkor inkább azt választanám. Opcionálisan elérhető a bill háttérvilágítás is, ami számomra alap kitétel már.

Ez a kettő hulladék:
-Packard Bell EasyNote LJ75
-HP Pavilion g6-2010so

Ez pedig régi:
-LENOVO TP T410

A 8460p egy nagyon jó és problémamentes sorozat, de csak 2.-ik genes a CPU benne. Én azt már nem vennék 2017-ben.

(#128278) Tikakukac válasza spyduck (#128277) üzenetére


Tikakukac
titán

20-25k meg nincs egy genben, ha natív USB 3.0-t és pár apróságot nem nézünk. Az majdnem 40-50% árrés 2. és 3. gen. között, az sok. Azonos feltételek mellett még most sem mondod meg x230 vagy x220 van előtted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128279) spyduck válasza Tikakukac (#128278) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) Drivertámogatottság Win 10 esetén ami
- kihat a fogyasztásra = melegedére = zajra
- nem mindig működik a bluetooth
stb..
(2) régebbi = többet használták = hamarabb tönkre fog menni

Ha a nagykert nézem, akkor a 2 és 3 gen között használt piacon 10% a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#128280) Tikakukac válasza spyduck (#128279) üzenetére


Tikakukac
titán

Elsőt mérjétek ki, ez is olyan mint a Win8, ha bármi el van kottázva akkor egyik gép szív másik nem. Teljesen típusfüggő.
BT-ről ilyen hibát ThinkPad fronton nem tudok, HP lehet szív.

Abszolút nem biztos, ez teljesen gépfüggő. Az újabb meg nem feltétlen jobb, pölö míg egy *20-asba bármilyen utángyártott akksi bemegy a későbbibe veheted a gyárit mert életben nem eteted meg vele. Csak egy példa volt. És máris könnyebb lettél 15k diffivel.

Nagyker árakat akkor kövesse a piac is :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128281) Yany


Yany
addikt

Csak úgy lazulásképpen: Latitude vs. Carbon

Bocs, ha volt már, de valamiért csak most szaladtam bele és egy jó röhögésre megérte...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#128282) Leha válasza sbravub (#128249) üzenetére


Leha
csendes tag

[link]

windows 10-el is van, úgy 240 ezer forint

Én mostanában tervezek majd ilyet venni, azért is ajánlottam (csak szeretem ezerszer végigrágni a csontot)

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128283) fericske válasza Leha (#128282) üzenetére


fericske
addikt

Ha minden igaz ez a kijelző van a full hd a557-ben.
ADS

(#128284) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok ..Olyan problemam lenne,hogy a megjelenitett szovegek homalyosak.Ez esetleg valami driver problrma?tud valaki ra valami megoldast? felbontasom 1920 x 1080..
Laptop tipusa: HP Pavilion - 15-au193sa

(#128285) castiels


castiels
addikt

Lenovo Z500 anyaghasználat, melegedès? Átlagfelhasználásra jó lenne? Maga a gèp?

[ Szerkesztve ]

(#128286) Khelben válasza castiels (#128285) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megkaptad az ajánlást már többször is.

(#128287) castiels válasza Khelben (#128286) üzenetére


castiels
addikt

Igen amit köszönök, de ez a tìpus is èrdekelt volna.

(#128288) Tikakukac válasza castiels (#128287) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne érdekeljen, hidd el, okozott pár álmatlan éjszakát :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128289) castiels válasza Tikakukac (#128288) üzenetére


castiels
addikt

mièrt?

(#128290) Tikakukac válasza castiels (#128289) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert ha baja van vagy csak takarítanád (kell, ha nem akkor nyugodtan rakhatod lapra a pénzt) akkor szét kell szedni. Ez egyszer megy. Mert utána ezt össze nem rakod megint. Na, hát ennyire átgondolt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128291) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok.

Apósomnak szeretnék javasolni otthoni használatra egy laptopot ami kiválthatná a rég agyhalott gépét. Amire használná: office, böngészés tök alap dolgok.
új gépet.
nem lenne nagyon hordozva
ssd ennyiért gondolom nem fér bele.
Max. bruttó 100.000 ig.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#128292) Chaser válasza cintula187 (#128291) üzenetére


Chaser
titán

+20-ért javasolj neki i3-as hp 250-et és a családi béka is megmarad, ha az nem fér bele kb vegyen ami tetszik neki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128293) cintula187 válasza Chaser (#128292) üzenetére


cintula187
addikt

Sejtettem hogy alá lőtt. Ezekkel az N előjelű mobil procikhoz meg semmit sem értek de akkor i3 alá ne menjünk.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#128294) stratova válasza castiels (#128289) üzenetére


stratova
veterán

Mert az itteni pdf szerinti 41. oldalon mutatott művelet során esélyesen könnyes búcsút lehet mondani pár műanyag rögzítőkaromnak. Nem véletlenül használ pengetőt itt hősünk. Kényes a szerelés no.

(#128295) Tikakukac válasza stratova (#128294) üzenetére


Tikakukac
titán

Pengetővel is törnek a patentek mint az atom. Nem kevesen fizettek szervizesek is anno, mert nem tudták szétkapni és törtek a dolgok. Igazi kökemény szopóroller.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128296) Chaser válasza cintula187 (#128293) üzenetére


Chaser
titán

atom alapúak, tablet cpu-k kb, sokkal lassabbak azonos órajelen is mint a core i család tagjai, azoknál oké a pentium, de ebben a generációban már nincs csak i3

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128297) Winnie77


Winnie77
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövő hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb. 350.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) elsősorban irodai, de fotószerkesztés, Illustrator is néha
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13,3-14 körül
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? naponta hurcolnám, használnám utazás közben is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, min. 256 GB, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

Az Asus Zenbookokat néztem, pl. ezt: http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-ux330-ar/asus-zenbook-ux330ua-28695-elado

Mit ajánlanátok? Ez jó lehet, vagy inkább mást? Esetleg Apple?

Üdv,
Csaba

(#128298) cintula187 válasza Tikakukac (#128295) üzenetére


cintula187
addikt

Pl. ez?
[link]
Legfeljebb ha lehet cseréljük SSD re.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#128299) castiels válasza stratova (#128294) üzenetére


castiels
addikt

Maradok a hp g5 250 nèl. Ott könyebb a szerelès?

(#128300) Khelben válasza Winnie77 (#128297) üzenetére


Khelben
nagyúr

Se a gép, se a bolt nem talált. Dell Latitude E5470-et keress inkább. Ez munkára való, ellentétben a Zenbookkal. Tudom, hogy jól néz ki, de olyat venni munkára kb. olyan, mintha vennél egy Ferrarit sóderszállításra. Tele kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.