Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127901) Khelben válasza Bundaspajtas (#127898) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem rossz a megbízhatóságuk és a teherbírásuk, HA napi 1-2-3 óra játékra vannak használva. De drasztikusan romlik mindkét mutató, mihelyt napi 8-10 óra munkára lesznek használva és mondjuk még bejön a napi rendszeres hordozás is. Ezeket a gépeket nem arra tervezik. A Zbook viszont pont erre van kitalálva.

(#127902) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Még sosem volt notebookom, semmi tapasztalatom nincs.

(1) Június-Július
(2) max. 200000
(3) irodai munka; excel, dropbox
(4) -
(5) 14- (nem tudom munkára mekkora kell)
(6) Munkahelyen belül lehetséges.
(7) Windows 10
(8) 64-128 SSD, 4GB RAM, optikai meghajtó szerintem nem szükséges
(9) 3 USB, webkamera
(10) új gép

Elolvastam az összefoglalót. Annak alapján a HP 250 G5 W4N56EA lehet a nyerő 150000-ért. Ma ráklikkeltem egy Lenovo hirdetésre, ami alapján két példány keltette fel a figyelmemet.
- LENOVO Yoga 510 15" 80S700G2HV Fekete(190000). Munkahelyi használatnál van értelme, hasznos az érintőkijelző, hogy tabletként is használható? Vannak tapasztalataitok?
- Lenovo ThinkPad Edge E450 20DCS03C00S(190000). Ez pedig az Ujjlenyomat olvasó miatt érdekes számomra. Egy jól működő, több felhasználót is támogató ujjlenyomat olvasó kényelmesebb megoldás, mint jelszavakat megjegyezni. De működik megbízhatóan?

Köszönöm.

(#127903) Tsebacsi válasza lalakov (#127902) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

HP 250 ellenében nem választanám a Yoga 510-et, főleg munkára nem :N Jó az a HP, melóban úgyis egérrel fogsz dolgozni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127904) lkksioskdl3 válasza lkksioskdl3 (#127867) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

(#127905) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

2 db-ot szeretnék vásárolni lehetőleg ugyanazt (de majd tanácsoltok)

(1) 2017 május vége
(2) Nem tudom az alábbi igények mekkora pénzt foglalnak magukba max. 150e ft (egy darabra értendő, ha nem fér bele az SSD miatt, akkor több is lehet)
(3) irodai munka, youtube
(4) -
(5) 15-ös minimum, ha nagyobb az sem baj
(6) Az egyik gép max egyik szobából a másikba, a másik az lenne utaztatva (50-100km)
(7) Windows 7 (ez külön az árba nem muszáj, mert megoldott cégen belül)
(8) min. 128 SSD és 8 GB RAM
(9) Lehetőleg a tartósság-minőség, az elődjük 100e ft körüli acer laptop volt, hát 2 év alatt teljesen leamortizálódott, pedig nem fociztunk vele
(10) csak új gép

köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#127906) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Faternak keresnék használt laptopot, a következő paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 120e Ft, de csak úgy ha van benne SSD is már, ha nincs akkor ~100eFt, mert még azt rakni kell bele

(3) Felhasználás?
Általános netezés, HDMI-n film küldése TV-re. (vagy itt esetleg DVI-> HDMI átalakítás is szóba jöhet, ha csak olyan van)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" IPS, elég az 1600x900 is, matt preferált

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális, kanapén ölben, vagy asztalon lesz csak használva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha nincs rajta semmi az nem baj, csak esetleg egy Win10 elfusson rajta (vagy ha öregebb gép, akkor Win7)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Igazából 256gb SSD elég lenne, de ha csak HDD-vel rendelkezik a gép, akkor az sem baj, ki lesz cserélve SSD-re (vagy mellé rakva). Lsd.: ár kérdése

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera előny, de nem feltétel

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
A fenti feltételek alapján természetesen használt :)

Tudnátok ajánlani pár típust, hogy mire vadásszak? Illetve milyen megbízható helyeken érdemes nézelődni?

[ Szerkesztve ]

(#127907) yaszuf


yaszuf
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Lenovo G550 laptopom van, ennél értelemszerűen kicsit jobbat szeretnék.Nem szeretnék már rá nagyon költeni több tízezret, inkább új gépet néznék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Néhány hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Maximum 150ezer.
(3) Felhasználás? (irodai programok, netezés, film nézés)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6” matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Leginkább otthon használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 esetleg win7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? RAM minimum 4GB, többire nincs különösebb elvárás
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új gépet szeretnék

(#127908) Khelben válasza yaszuf (#127907) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből nem nagyon fogsz nagyságrendekkel jobb gépet kapni. HP 250 G5-öt vehetsz, esetleg Dell 5567-et, de mindegyik a G550-nel van egy kategóriában. Valamivel jobb a minőségük, a garanciájuk, de kb. ennyi.

(#127906) -FreaK- : IPS felejtős, de egy HP 8570p-t meg lehet csípni 90k körül, a többi feltételednek megfelel.

(#127905) rwin5: ebben az árkategóriában nem jellemző már a win7 támogatás. Ha erről lemondasz, akkor lehet szó HP 250 G5-ről.

(#127902) lalakov : maradj a HP-nál, azok a Lenovok nem az igaziak. Gyenge házak, gyenge anyaghasználat, gyenge garancia.

(#127904) lkksioskdl3 : Dell E5570, de ips-sel nem biztos, hogy belefér a 300k-ba.

[ Szerkesztve ]

(#127909) rwin5 válasza Khelben (#127908) üzenetére


rwin5
őstag

G5-öt néztem, mert olvastam az összefoglalóban az árkategóriát + ahonnan valószínűleg be fogom szerezni ott is kint volt. Viszont 5 csillagból csak 3-at kapott több mint 100 értékelésből, ezért is bizonytalanodtam el vele kapcsolatban :U

(#127910) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Párom szeretne notebookot vásárolni magának. Ebben kérném a segítségeteket!

(1) Esedékesség?
Áprilisban.

(2) Összeg?
250000 - 300000

(3) Felhasználás?
Főleg irodai munka. Gépelés, e-mail, Office, böngészés. Ezen felül Corel és filmnézés.

(4) Játék?
Szeretne játszani és leginkább FHD-n, normális részletességgel. (pl Overwatch, HOTS)

(5) Kijelző?
Panelből csak az IPS, illetve FHD felbontás. A 15,6" lenne ideális.

(6) Hordozás?
Leginkább asztalról asztalra, de ne legyen gond néha kanapén, esetleg autóban használni.

(7) Rendszer?
Mindegy.

(8) Tárhely?
Minimum 120-as SSD.

(9) Egyéb?
Semmi extra.

(10) Állapot?
Csak új gép.

Azt hamar felfogtam, hogy ez a kategória leginkább a kompromisszumokról szól. Nincs tökéletes gép ennyiért, meg kell találni azt a kompromisszumot, amit még elbír az ember.

Jelenleg egy kb. 6 éves Toshiba NB-550D-t nyúz szegész, amihez mérten azért minden előrelépés lesz. Pláne, hogy ez idő alatt nem is volt asztali gépe. Sz'al tudom, hogy bármit választunk, az hatalmas ugrás és élménynövekedés lesz.

Az eddig kinézett gépek, pro és kontra... kompromisszumok:

Asus Zenbook: Igazán csajos kivitelek is vannak, prémium anyaghasználat, strapabíró, lehet hurcolni. Viszont nincs dedikált vga, ugrottak a játékok.

Asus N551JW (jelenlegi favorit): Egy korrekt, elegáns megjelenésű fém ház, ami még elbír nehézségeket. Normális VGA, de nem mai darab a gép és így a CPU sem. Hasonló áron már van nagyobb teljesítmény, de...

Lenovo Legion Y520: (általános 1050-es gépek) Új, nagyjából 30%-kal erősebb hardver, mint az N551, de cserébe műanyag, eléggé szubjektív felépítés. Kérdéses, hogy mennyire bírja a strapát. (Ez vonatkozik minden hasonló "gamer" 1050-es laposra). Ezen felül a Lenovo szervizről csupa jót hallani...

Ti melyik alkut vállalnátok be? Van esetleg még valami "ajánlható" megoldás ami elsiklott? Ne foglalkozzunk a 30%-kal gyengébb, idősebb hardverrel, és válasszuk a megbízhatóságot? Esetleg várhatóak 7. generációs CPU-val és 1050/1050 Ti-vel felszerelt gépek egy hónapon belül, amik mellőzik a "gamer" manírt, és helyette a minőségi felépítésre törekednek?

Előre is köszönjük a segítséget! :R

War. War never changes.

(#127911) B-Clone válasza Pyro05 (#127910) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Vegyétek meg az N551-et, nem is nagyon érdemes tovább gondolni. Ár/Minőség/Teljesítmény arányban a legjobb választás. 1050-es gépek amik minőségben is jók, valószínűleg a közeljövőben nem nagyon lesznek 4-500k alatt.

(#127912) Yany


Yany
addikt

Notebook szakik, ez mi a fittyfenét jelent, ha megpróbálunk jóindulatúan a marketingmaszlag mögé nézni?

"A ZenBook 3 tekintélyes Intel® Core™ i7 processzorával a mérnökeinknek fel kellett találniuk egy teljesen új hűtőrendszert a legfejlettebb alkatrészek használatával, például folyadékkristályos polimer ventillátor lapátokkal, melyek csak 0,3 mm vastagok és egy rézötvözet hűtőcsövet, melynek fala mindössze 0,1 mm vastag."
Asus UX390 hivatalos oldal.

He? :U :F

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#127913) -FreaK- válasza Khelben (#127908) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!

Fenébe. Mennyinél kezdődik az IPS használtan?

[ Szerkesztve ]

(#127914) B-Clone válasza Yany (#127912) üzenetére


B-Clone
aktív tag

hatékonyságban kb pont ugyan annyit jelent mint bármelyik mezei hűtő venti. Heatpipe meg minden valamire való gépben rézből van :D

hozzáteszem az ux390 nem egy rossz ketyere

[ Szerkesztve ]

(#127915) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2017. Április - Május

(2) A gépre szánt összeg forintban?
~160.000 Ft (nem 5000 - 10.000 Ft-on fog múlni, ha mondjuk pont 170-ért van valami nagyon jó...)

(3) Felhasználás?
főleg netezés és filmezés, néha kevés játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl. Civilization VI, elég sima HD felbontás és közepes részletesség...

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6"-os, jó a sima HD felbontás, de persze nem baj ha jobb. A többi mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz túl sokat hordozva, de otthon főleg ágyból/ölben lenne használva és nem asztalról. Tehát nem lenne jó ha túl nehéz.

(7) Operációs rendszer?
Mindegy

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD kéne mindenképp, mert külső HDD az van és az marad. A RAM jó lenne ha lenne 8GB, Optikai meghajtó nem muszáj

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Legyen nőies mert egy hölgynek lesz. (Jó lenne pl. ha pirosba lenne és nem ilyen gamer kinézetre hajazó csili-vili világítós izé...)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

Nagyon köszönöm előre is! :R

(#127916) Yany válasza Pyro05 (#127910) üzenetére


Yany
addikt

ZenBook UX430UQ: nem kell lemondanod a dedikált VGA-ról. Más kérdés, hogy egy ilyen filigrán házban hány másodperc után throttlingol az egész.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#127917) B-Clone válasza Yany (#127916) üzenetére


B-Clone
aktív tag

ilyen apró házban öngyilkosság a dedikált vga még ha ilyen gyengusz is. Ha ki akarnád hajtani ahhoz nem lesz elég a hűtés, ha meg nem akarnád kihajtani akkor meg felesleges mert annyit bír a hd620 is.

(#127918) Khelben válasza -FreaK- (#127913) üzenetére


Khelben
nagyúr

Múltkor láttam 150-ért Dell E7440-et fullhd ips-sel.

(#127919) Turbobacsi válasza Bundaspajtas (#127896) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez nem lenne jó? ASUS N752VX

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#127920) lalakov


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R

(#127921) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Tegnap lebeszéltetek egy Packard Bell laptop megvásárlásáról, amit köszönök, mert nélkületek biztos megvettem volna!

Már tegnap is írtam, hogy sajnos nincs sok pénzem laptopra, ezért úgy döntöttem, hogy egy használt üzleti laptopot fogok vásárolni.

Két gépet néztem ki, az egyik egy HP ProBook 6550b (i5, 4 GB DDR3, 250 GB), a másik pedig egy HP EliteBook 8560p (i5, 4 GB DDR3, 320 GB). A ProBook 58 ezer Ft, az EliteBook 70 ezer Ft.

Elsősorban irodai munkára használnám a gépet, játék nem lesz. Ezek a gépek megoldást jelenthetnek 4-5 évre? Melyiket javasoljátok? Köszönöm!

(#127922) Khelben válasza ElRamos (#127921) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 8560p-vel biztos nem nyúlsz mellé. A másik egy kicsit gyengébb minőség.

(#127919) Turbobacsi: ez sem munkagép, hanem egy otthoni multimédiás konzumer.

[ Szerkesztve ]

(#127923) lkksioskdl3 válasza Khelben (#127908) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm az tanácsot! :R

És IPS nélkülikül, valami jobb fajta pvm mentes tn panellel mit érdemes még fontolóra venni?
Esetleg küllemre valamivel "szebb"et. Tudom relatív, de hölgyeknél nem feltétlenül.

(#127924) ph2012


ph2012
senior tag

Nézegetem a Acer Aspire E5-575G-51WV laptopot: [link]. 802.11ac wifi kártya van benne. Nekem ilyen TP-Link routerem van: [link].

Ez a laptop tud csatlakozni a wifi routerhez?

Köszi!

(#127925) stratova válasza ph2012 (#127924) üzenetére


stratova
veterán

Igen, tud.

(#127926) Turbobacsi válasza Khelben (#127922) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én speciel jól elgrafikázgatok egy 751-en, tökéletesen alkalmas a feladatra, még mielőtt megjegyzed: nem egész nap, csak esténként :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#127927) Khelben válasza ph2012 (#127924) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jobb lenne, ha más gépet nézegetnél, nem azt a rakás szerencsétlenséget :)

(#127923) lkksioskdl3 : munkára nem nagyon tudok ebben az árkategóriában mást. HP Elitebook 850 a párja, de annak nem tudom, milyen a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#127928) Pyro05


Pyro05
tag

Megrendeltük az ASUS N551 lapost! (i5-4200H, GTX 960M, FHD IPS, 8GB RAM, 1TB HDD, 240GB SSD) Köszönünk minden korábbi segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

War. War never changes.

(#127929) Chaser válasza ElRamos (#127921) üzenetére


Chaser
titán

8570p-t pár ezerrel többért kapsz most aprón

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127930) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlásban szeretném a tanácsotokat kérni.
Notebookot szeretnék vásárolni, melyet videó vágásra használnák.
Főleg Adobe Premier, Adobe After Effects, Adobe Bridge, Adobe Photoshop, valamit Corel Draw és Corel Photopaint futna a gépen.

Milyen konfiguráció javasolt a fenti felhasználásra?
Milyen processzort, mennyi RAM-ot, milyen videokártyát stb.
15 vagy 17 inches monitort?

Van eltérés teljesítményben a nem csak SSD meghajtó lenne a gépben, hanem SSD+HDD kombinációt hanszálnék?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#127931) Khelben válasza Nabuk (#127930) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ár?

(#127932) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Asus UX510-ről van valakinek tapasztalata, véleménye? Munkára mennyire lenne alkalmas? Konkrétan web programozásra, szóval némi photoshop azért kell. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#127934) zolem válasza KubanitoS (#125552) üzenetére


zolem
aktív tag

Ha megjátszom az ajánlott hp250 szintet akkor tudsz még ajánlani más márkát is? Nem sokkal feljebb árban. Köszi !
Bárki más is segíthet.... :DD

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#127935) ElRamos


ElRamos
tag

Üdv!

Írjanak már olyanok, akiknek HP 8570p gépük volt (vagy esetleg most is az van)! Átlagos felhasználás mellett milyen? A napokban valószínűleg veszek egy ilyet, csak érdekelne azok véleménye, akik használtak/használnak ilyen laptopot. Köszöntem!

(#127936) Khelben válasza ElRamos (#127935) üzenetére


Khelben
nagyúr

8560p-m volt több is. Kívülről ugyanaz. Az egyik legjobb notebook, amit valaha használtam. A fém házat nem kell magyarázni, könnyen bővíthető, nagyon jó a billentyűzete és a kijelzője is, ha legalább 1600x900-as.

[ Szerkesztve ]

(#127937) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Már írtam notebook-kal kapcsolatban akkor belépő gamereket kerestem, de arról mindenki lebeszélt, hogy gyenge konstrukciók. Most az ASUS N552vw -FW113D-t nézegetem ami elég jó konstrukciónak tűnik
http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-n552vw-fw113d-laptop_23368-adatlap

Viszont erről írtátok, hogy nem IPS hanem tn. Több helyen viszont azt olvastam, hogy egy részük IPS. Amit linkeltem az lenne? Konstrukcióban egyénként tűrhető ez a gép?

(#127938) Khelben válasza ZephX (#127937) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalonnál viszonylag megbízhatóan jelzik, ha ips-es egy gép. Ez nem az. Ettől eltekintve jó gép, de az N551 jobb és olcsóbb is, legutóbb 220k-ért is láttam.

(#127939) Tikakukac válasza ElRamos (#127935) üzenetére


Tikakukac
titán

HP topik eredményesebb lesz, a milyen meg, hát, hoztak most ilyen szemét gépet, tulajdonos el van ájulva tőle én meg annyit mondtam, hogy lehet nem foglalkozom vele, mert mostanság rengeteg ilyen hulladék jön. Szubjektív sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127940) ZephX válasza Khelben (#127938) üzenetére


ZephX
senior tag

Leginkább a négymagos proci és az erősebb VGA miatt nézegetem ezt a verziót, meg ebből van több ajánlat jelenleg. Létezik ebből egyébként IPS paneles ami nem UHD-s?

(#127941) ElRamos válasza Tikakukac (#127939) üzenetére


ElRamos
tag

Kicsit elvesztettem a fonalat, a HP 8570p-ről beszélsz, mint hulladékról? :U

(#127942) Tikakukac válasza ElRamos (#127941) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, én mint általában beszéltem emberek reakcióival kapcsolatban.

Maga a gép jó, persze, de ez nem volt kérdés szerintem. Millió használt és új teszt van neten mindenhol, itt is értekezünk róla gyakran, csak kereső kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127943) Khelben válasza ZephX (#127940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az N551-ben ugyanez a vga van, a 4 magos cpu meg felesleges melléje (már ha játékról beszélünk), mert a H-s kétmagos is untig elég a 960M mellé. Van belőle fullhd ips is, csak kérdés, hogy neten keresztül hogy fogsz ilyet találni, mikor a boltok pontatlanul írják ki. Csak személyesen merném megvenni.

(#127944) balazska92


balazska92
senior tag

Srácok valaki segitsen mar, mert mar lassan megorulok. asus n56v laptop, geforce 750m videokartyaval. Egyszeruen barmit csinalok, osszeakad a videokartya es az integralt videokartya. Pl akarhanyszor felrakom a geforce experiencet, frissitek a legujabb driverre, beallitasokban alapertelmezettre rakom a nvidia vieokartyat, az elso jatek elinditasaig jo, de amint kilepek, mintha nem is lenne videokartya benne. A geforce experience, megszunik letezni, azt irja hogy az ajanlott illesztoprogram nem toltheto le. Ha geforce vezerlopultra megyek akkor meg azt irja ki, hogy nem talalhato nvidia grafikus kartya... valaki segitsen legyszi.

[ Szerkesztve ]

(#127945) Khelben válasza balazska92 (#127944) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus topicban tudnak segíteni leginkább.

(#127946) Tikakukac válasza balazska92 (#127944) üzenetére


Tikakukac
titán

Dettó tippem, Asus topik. Ha egy szűz rendszer első integrált aztán diszkrét driver felrakás után (expet én nem tenném fel mert minek) sem jó, akkor ott más gáz is van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127947) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Erre esetleg tudtok tippet adni?

Köszi előre is! :R

(#127948) Khelben válasza HollywoodBoy (#127915) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 most akciós.

(#127949) bancsi62


bancsi62
csendes tag

Sziasztok!
2013-as, kissé feljavított (4+4GB, +128GB SSD) Dell Inspiron 7720 148287 (Core i5, GT650M) laptopomat szeretném erősebbre cserélni. Elsősorban játékra és filmnézésre használnám az egyetemen és útközben is. Eddig Toshiba, majd HP és ez a Dell gépeim voltak. 15" elég. Olyan 240-280e, de max300 amit össze tudnék gyűjteni rá.
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#127950) Khelben válasza bancsi62 (#127949) üzenetére


Khelben
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.