Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127951) Y72


Y72
aktív tag

Sziasztok,

Ha 3D-s alkalmazásokat is használok (nem csak játék), akkor érdemes lehet a GTX1050, 1060 kártyával szerelt gépeket keresni? Számít ez akkuidőben?
Emellett fontos lenne még a magas memória órajel: 2Ghz vagy több, IPS FHD kijelző matt verzióban és SSD+HDD kombó.
Tudnátok ilyen gépeket ajánlani? Akár használt is lehet, 2-300.000 Ft-ig, de inkább csak 200e-et költenék rá.
Pl Lenovo Y520-at néztem, de borzalmas az akku ideje.

(#127952) B-Clone válasza Y72 (#127951) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Alapvetően az erős hw nincs jó hatással az akkuidőre 1050-1060 as kártyával szerelt gépek normális minőségben 500 alatt nincsenek egyelőre. Az általad nézett lenovo több szempontból is nagyon gyenge. Nem éri meg pénzt adni érte. Nézz esetleg Dell Precision-t vagy HP Zbookot használtan garival, ha munkára kell és fontos a jó minőség

[ Szerkesztve ]

(#127953) Tikakukac válasza Y72 (#127951) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg kell nézni, van az a CAD és van az az eset amikor kb. értelmezhetetlen a diffi.

Akksiban ha integráltról kiváltod a kártyát repül a mélybe az üzemidő. Ezt mondjuk a nem U-s proci elev elkaszálja.

Mem órajel annyit tud, amit tud, alap a 2133, többet ha gyárilag meghúzták megy, de ez a vége.

Túl friss gép kellene neked DDR4-el, az használtan sincs ennyiből, 1050 meg 1060-as főleg nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127954) erasto


erasto
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vasarlas elott vagyok, nemi iranymutatast kerek toletek!

Korulmenyek, melyek alapjan dontenem kell, a kovetkezoek:

- 140-180 e huf
- elsosorban munkara lesz hasznalva, net, egyszeru szamolasok, office, net, esetenkent film
- mivel sokat viszem majd, a 13.3-14 colos, lehetoleg matt kepernyoben gondolkodom
- ugyfelekkel dolgozom nap, mint nap, igy fontos a megjelenes is...

Jelenleg az Acer uj Swiftje tetszik, de Lenovot is lattam hasonlo parameterekkel!

Velemenyeteket, segitsegeteket koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#127955) lkksioskdl3 válasza Khelben (#127927) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

KÖszi a tippet :)

(#127956) Tikakukac válasza erasto (#127954) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben ha munkaeszköz akkor feltételezzük azt, hogy ha már fontos a megjelenés akkor esélyesen az is, hogy ne a futár papírját mutogasd pár hétig, hogy hát egyébként szép gépem van, csak a szerviz elérhetetlen/csehek most elfoglaltak kicsit.

Bár szerintem nincs mese, itt érzelmi döntés lesz, mert a keret és a méret főleg ha kell a vill. faktor is, akkor az behatárol. Ha nem, akkor talán megoldható valami kis NBD garis okosság HP-Dell-nagyon-nagyon makkosan TP Edge vonalon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127957) ZephX válasza Khelben (#127943) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát igen ennyiért már inkább a személyes vétel lenne.

(#127958) Khelben válasza erasto (#127954) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Swift, Lenovok kb olyan, mintha egy Opel Corsával mennél egy tárgyalásra. Egy HP Probook 430 G4 még talán elmegy, ez már a Ford Focus kategória. De használtból Elitebook 820-at, 840-et kapsz ennyiért, vagy Dell E7250, E7450-et is akár. Azok már megfelelnek egy tárgyalásra járós Mercedesnek.

[ Szerkesztve ]

(#127959) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Notit keresnék valószínű csak használt jöhet szóba:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 160k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai programok,fotószerkesztés, munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játék nem igazán
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14", 15" ,IPS min 1600*900 de inkább 1920*1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen minden nap, utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Valószínű win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?8 gb ram Nem lényeges 256 gb ssd lesz (de szerintem ezt külön veszem)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webcamera, USB3, HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt garanciás érdekel Dell, HP elitebook -ban gondolkozom.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#127960) Khelben válasza Gabe123 (#127959) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E7440-ből ami fullhd-s, az ips is. HP-nál már nem ilyen egyértelmű, de ott is előfordul, Elitebook 840, 850. Ha esetleg el tudsz menni 180-200-ig, akkor újonnan vehetsz HP 430 G4-et, ahol a fullhd szintén ips.

Azt azért hangsúlyozzuk ki, hogy ezek az IPS kijelzők elég messze vannak minőségben egy bármilyen olcsó asztali monitortól, tehát ha komoly fotós munka és színhelyesség a cél, akkor mindenképp külső monitor kell hozzá.

(#127961) Gabe123 válasza Khelben (#127960) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. Külső monitorral lesz használva. A hp 430 jó lenne de az csak 13". 840 elitebook tűnik a legjobb választásnak. 840 -ből a g2?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#127962) Khelben válasza Gabe123 (#127961) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem sok különbség van G1-G3 között, 5-10%-ot lépeget előre a cpu teljesítmény. Mint ahogy (szerintem) nem sok különbség van 13,3 és 14 között. Próbáltam egymás mellett a 430-at és a 840-et, méretben nem érezni a különbséget.

(#127963) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm keres notit, megkérdezett engem így a ti segítségeteket kérném az alábbi feltételekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) office, általános felhasználás, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Ami ebbe a kategóriába belefér, Battlefield 1, Battlefront 3, Warhammer total war játékokat adta meg
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15, ami az árba belefér, nyilván egy FHD lenne a legjobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Előfordul, de nem ez a fő szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows lesz, de nem kell előretelepített
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB RAM, többi nem szempont.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi extra
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Egyelőre új gépet szeretne.

Tehát összefoglalva 200k-ért, egy dedikált videókaris noti, ami elbírhat a fentebbi játékokkal minél értelmezhetőbb felbontással/részletességgel.
Köszönöm

(#127964) persil válasza Handball94 (#127963) üzenetére


persil
nagyúr

Erre a hozzáértők válasza az lesz, hogy szorozzátok meg másféllel a keretet :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127965) Chaser válasza persil (#127964) üzenetére


Chaser
titán

vagy hogy kijön belőle egy asus k501, vagy kicsit hozzátéve n551, ennyi pénzből ennyi van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127966) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok!
A Fujitsu Lifebook P702-ről mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata vele?
Illetve a kijelzője milyen? TN vagy IPS?
Köszi!

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#127967) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Laptopvásárlás előtt állok. Jelenleg nem szeretnék 200-210 ezertől többet költeni rá. Ki is szemeltem egy általam legjobb ár/érték aránynak vélhető gépet. Leginkább játékra használnám; GTAV, Battlefield sorozatok (ezek azok amik leginkább megnyúznák). Az SSD, a 8gb RAM, a dedikált 2gb VGA és az intel az ami fontos. Csupán annyi lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Nem kevés manapság a 2magos processzor ilyen igényű játékokra? Azt megértem, hogy 7. generáció, 4 szál, stb., de azért én keveslem. Tekintve az anyagiakat, nem is szánnék rá többet, az ár/érték arányra hajtok. Ha tudtok jobbat ennyiért, akkor mindenféleképpen vágjatok hozzám egy linket. Egyelőre újonnan nézem, de lehet szó használt, garanciásról is.

Előre is köszönöm! :R
Üdv, Richárd

gölmétcsül ©

(#127968) Chaser válasza Ricardo128 (#127967) üzenetére


Chaser
titán

ajánlanám elolvasni az összefoglalót
egyebek mellett egy notebook nem csak hw-ből áll
és ez nem a véleményezzük a kiszemelt laptopot topik

fentebbi asus k501, n551 van ennek az árnak a környékén, amit te szeretnél az 300-tól indul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127969) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok. Köszönöm az előző kérdésemre annak aki válaszolt. Kicsit változott a helyzet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 130-140 ezer között
(3) Felhasználás? Office, böngészés, YouTube, programozás tanulás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6 minimum, ha belefér full hd akkor az jól esne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Keveset lenne hordozza.
(7) Operációs rendszer? Win 10, Ubuntu
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minimum 4GB ram, 128-256GB SSD vagy 500GB HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) 3 db USB
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak is új gép.

(#127970) Mikulásbá válasza Ricardo128 (#127967) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#127971) Ricardo128 válasza Chaser (#127968) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Beleolvastam az összefoglalóba, meg is néztem, de az én választásom mégis jobbnak bizonyult. Miért indul 300-tól? Azt mondod, hogy amit én linkeltem azzal nem futtathatók a fent említett játékok? Nem kell nekem, hogy minden very highon legyen, 8xMSAA, 60FPS, de minimális igényeim azért csak vannak.

(#127970) Mikulásbá:

Ez csak videókártyaügyileg jobb, nem? Nem probléma az, hogy régebbi gen. processzor, illetve feleannyi a ram? Illetve nekem az SSD igen pozitív élményeket okozott, aggódnék a hiánya miatt. Ne kövezzetek meg, nem vitatkozni szeretnék, csak érdeklődök. Továbbá, ez nem a véleményezzük a kiszemelt laptopot, de ha már van saját elképzelésem, gondolom belinkelem.

gölmétcsül ©

(#127972) Chaser válasza Ricardo128 (#127971) üzenetére


Chaser
titán

figyelj csak, kár volt itt kérdezned sztem, te értesz hozzá, vedd meg, legyél vele boldog, ilyen egyszerű
azért még egyszer: egy notebook nem csak hw-ből áll, tudod ha úgy lenne nem kellene ez a topik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127973) Mikulásbá válasza Ricardo128 (#127971) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Utólag lehet majd bővíteni SSD-vel,RAM-al.Az a lényeges,ami nem cserélhető!

(#127974) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Én pedig megfogadom a bölcsek tanácsát, hallgatok a szép szóra. Az ajánlott lapost veszem meg. Köszönöm a tájékoztatást!

:R

gölmétcsül ©

(#127975) Handball94 válasza Chaser (#127965) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm a tippeket, én is hasonlóra gondoltam magamtól, továbbítom neki.
Ez a K501 eléggé le van akciózva, ehhez hasonlóra gondoltál? Mert akkor nem tudom megéri-e a felárat az N551.
Köszönöm.

(#127976) Mikulásbá válasza Handball94 (#127975) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit linkeltem,az igen.

(#127977) w.miki


w.miki
veterán

Jó billentyűzetes (kényelmes gépelés, könnyű lapozás), Halk (hűtésű) laptopot tudnátok ajánlani, néhány típust?
15.6", internetezés, filmnézés, 150e alatt. Használt is ok.
Úgy néz ki az m.2/msata vonalat el kell engednem, majd veszek bele egy 2TB SSHD-t.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127978) dugo_ válasza w.miki (#127977) üzenetére


dugo_
veterán

majd veszek bele egy 2TB SSHD-t.

Az olyan, mint a négyévszakos gumi... ;]

(#127979) w.miki válasza dugo_ (#127978) üzenetére


w.miki
veterán

Írtátok, hogy minden laptop kompromisszum :DDD
Legyen a prioritás a kényelmes gépelés/görgetés, és a halk hűtés, aztán majd lesz valami.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127980) Khelben válasza dugo_ (#127978) üzenetére


Khelben
nagyúr

Legfrissebb kutatásaim szerint (most kell gumit vennem a kocsira) már van használható 4 évszakos gumi :) Egyedül 20 centis hóban rosszabb, mint egy téli, de minden más helyzetben felveszi a versenyt a nyárival és a télivel is az ADAC tesztek szerint. Úgyhogy nem jó a példád :)

(#127977) w.miki: HP Elitebook 840, Dell E7440. Hogy melyiknek jobba billentyűzete, azt egy személyes próbával érdemes eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#127981) dknight


dknight
tag

Sziasztok!

Gyerkőcnek kellene itthonra valami alap gép, amin futna a Scratch és a Minecraft, nyaralásnál mesenézéshez (nem feltétlen HD) használható. Aprón láttam 40-50 körül 2011-es körüli gépeket. Ezekkel kapcsolatban kérdezném, hogy milyen gyártótól érdemes nézelődni? DELL, Lenovo, HP?
Mi az videókari igény, amin már elfut neki a Minecraft (Intel HD 3000, 4000 vagy valami dedikált)?
Egy Dell Latitude E6420 elég lehet, vagy valami mást ajánlanátok?

(1) Nem s.o.s - 1-2 hónap
(2) 40-50eFt
(3) Felhasználás? iroda, filmek, scratch a gyereknek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minecraft a gyereknek és hasonló gyerekjátékok (puzzlék, flash játékok, stb.)
(5) Kijelző mérete? 14" v. felette, nincs egyéb igény
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lényeg.
(7) Win 7
(8) 4Gb DDR3, 250Gb HDD v. több.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?nincs
(10) használt

(#127982) w.miki válasza Khelben (#127980) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi Khel, ezek 14"-esak, 15"-ösből, numerikus paddal milyen notik kényelmesek, gépelésre/böngészésre, és halkak is?
Gumiból mit találtál, ami jó?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127983) Khelben válasza w.miki (#127982) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dellből E5540, HP-ből 850-es Elitebook.

Michelin CrossClimate-re írtak jókat. Munkába járós, szaladgálós autóra megfelel szerintem.

(#127984) fericske


fericske
addikt

Sziasztok!

Alapvetően szép képet adó kijelzővel (IPS, AHWA) szerelt laptopot keresgélek elsősorban filmnézések szempontjából.
A hardver erőssége másodlagos igazából, de Intel párti vagyok, illetve a win7-et preferálom, szóval a 7. szériájú Intel procis kütyüket hanyagolnám. UK a célzóna.

Személyes tapasztalat van é itt valakinek a következővel?
ASUS ZenBook Pro
Pont a kijelzőt írják negatívumnak, annyiban, hogy túlzottan fényes, reflektív, illetve sárgába húzó alapszíne van. Ugyanakkor nagyon egyenletes a fényerőssége az egész felületen és valóban nagy a beláthatósága.
Szóval ezeket írják róla.

Esetleg volna vélemény az alábbiról is?
Puszta perverzióból ilyesmi is megfordult a felyemben.
MSI Phantom GS40

Próbáltam gyakorlati tapasztalattal gazdagodni a témában, de sajnos a felhozatal nem kényeztetett el. Ami IPS paneles laptopot találtam, az nem kimondottan taglózott le a képminőséggel. Ami tetszett volna az meg egyéb egyéni kritériumoknál esett ki.
Talán egy All-In-One gép lesz a vége. Amiket láttam és egyéb kritériumaimnak is megfelelt azok alapvetően mind hozták a képminőséggel szembeni elvárásaimat. Illetve szinte az összes All-In-One amit láttam (kb. 20 db a vegyesen közismert márkákból)
Ezek közül a masinák közül egy ilyennel szemezek.

Köszi!

(#127985) Chaser válasza Ricardo128 (#127974) üzenetére


Chaser
titán

jó döntés ( :
elnézést, ha kicsit nyers voltam, de ha úgy vennénk notebookot átnézzük a speceket és annyi, nem lenne ez a topik
ugyanaz mint a telefon, papíron sok minden jól mutat, gyakorlat az már más téma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127986) ZephX válasza Khelben (#127943) üzenetére


ZephX
senior tag

Egyébként van érdemi különbség a verziók IPS és TN panelje között? Mert többen is azt írják, hogy az olcsó IPS panelek sokszor rosszabbak a TN nél?

(#127987) Tikakukac válasza ZephX (#127986) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahhoz nagyon olcsi IPS kell. Olcsó FHD TN és HD TN között nagyon kicsi a diffi, sőt, van amikor szögben az FHD-t leverik.

Meg nyilván be is kell rakni. Most szereztem meg végre a kiütött Dell kijelzőt, szóval, jah, bement a HP-ba végül. Itt nem áll el és nem nyom senki semmit, irgalmatlan picike BB van csak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127988) curta9


curta9
csendes újonc

Sziasztok!

SOS légyszíves segítsetek, adjatok pár opciót mit lenne érdemes megvenni. :B

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 250 000 Ft.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Videószerkesztés, vágás, utómunkázás, Adobe Premiere pro, Adobe after effects. Illetve két op.rendszert (Linuxot) se lenne rossz. Munka szinten.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", 1080p legyen a többivel nem vagyok teljesen tisztában.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lenne hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
minimum 120 GB SSD + 500 GB HDD, többiből a legjobb, ami lehet ezen az áron.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3, alumínium vázas, SD kártyaolvasó, akksi bírja kb 3 órát.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#127989) Chaser válasza ZephX (#127986) üzenetére


Chaser
titán

nem, asztali ips-ekhez képest rosszabbak, szép, jó, de egy 40-50-e desktop monitor leveri, és még nem láttam olyat aminél ne így lett volna, anno talán ibm t60-nál láttam olyan panelt amire azt mondtam na ez igen

szerk: curta9 újat szerethetsz, de ennyiért nem lesz, amit tekeresel az leginkább egy munkaállomás ips panellel, 500e környékétől indul, sok kompromisszummal vmelyik gamer ips paneles gép, de alu ház meg ssd 250-ért az leginkább nincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127990) B-Clone válasza Chaser (#127989) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Az én kis gépsasom 100% srgb-t és 98% argb-t tud :3 sok asztali monitort megeszik :D

(#127991) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek kellene egy nootbook/laptop.

Következő pár hónapban lenne a vásárlás.
120.000 Ft ig mennénk, de a lehető legolcsóbb és érték arányosabb a cél.
Semmi játék, csak Chrome(több ablak) filmezés, Office, neten sorozatok.
Kijelzőben max 13-14" mennénk, de inkább 12 és alatta!
Olykor hordozná is magával az egyetemre, előny ha könnyű!
OP rendszer nem szükséges, de win lesz/legyen.
A lényeg az lenne, hogy a mostani Acer e3 112-éhez képest előrelépés legyen az új gép.
Sok aksi idő!!!

Köszönöm! :R

Üdv. :)

-gl hf-

(#127992) Chaser válasza B-Clone (#127990) üzenetére


Chaser
titán

nem is 2-250e-ért vetted ( :
egyébként a számok egy dolog és dekstop monitorban is vannak gagyik nyilván
kíváncsiságból, pwm free?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127993) Khelben válasza krbC (#127991) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért csak használt gép lesz, az is jöhet?

(#127988) curta9: minimum 100k-t tegyél hozzá, de inkább 150-et. Kb ez az, amit keresel, plusz ssd. És még itt is nagyon messze vagyunk a fém váztól.

[ Szerkesztve ]

(#127994) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem, ezzel a géppel van valakinek tapasztalat?Csak net, esetleg bögészős játékok ,filemzés,max áruházból pár játék lenne a cél.

[link]

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#127995) Tikakukac válasza B-Clone (#127990) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát-hát 98%-os Adobe teret az OLED panelek tudnak, sokallom. IPS-ből a legjobb a piacon jelenleg a nagy Pro, az tud 77% fölött picivel.

anonimus25: 2-3 darab T410 vagy 8440p jobb lesz rá, hidd el.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127996) B-Clone válasza Tikakukac (#127995) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Minden XPS 15 tesztben kiemelik hogy a kijelző nagyon patent. Főleg a 4k a 1080 néhány % - al gyengébb argb-ben 92 ha jól rémlik.

(#127997) Tikakukac válasza B-Clone (#127996) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiemelik, hogy nagyon jó és nagyon szép. De a 98% az eszméletlenül sok, mondom, az OLED :K

64.2%-ot tud a 1080p-s verzsön és elég finom backlightot is ahogy nézem.

Ha nem nézünk színdiffit akkor vannak magasabb IPS-ek, persze, csak az meg ugye nem lesz helyes. Ezért nézünk eltérést első körben, majd utána lehet szórakozni azzal, hogy ki-mit lát és nem lát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127998) B-Clone válasza Tikakukac (#127997) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Tudom, hogy sok, de akkor is annyi :D lemérve, ügyvédelve a Dell sem véletlen promózza ezzel a fícsörrel a 4k modellt

[ Szerkesztve ]

(#127999) Tikakukac válasza B-Clone (#127998) üzenetére


Tikakukac
titán

Én készséggel elhiszem, azt is, hogy a Dell imád promózni, nekem is volt egy fél tucat monitorom, amikről néha értekezek is, hogy mennyire megbízhatatlan volt az összes ultrasharp, de íme az utolsó 15-ös XPS FHD:

Ez azért bőven messzebb van a gyártási szórásból.
A 4K az más, ott erősen közelít felé, csak olyak deltákkal, hogy frankó ez a ~100/100, csak sokra mész vele.

Na, de OFF end.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128000) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
A thinkpad t550 ajánlott darab? Nem nagyon találok róla a fórumokban véleményt. :F

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.