Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127701) India válasza niiks (#127698) üzenetére


India
aktív tag

Ez az IPS De lehet tevedek en is...

[ Szerkesztve ]

(#127702) dugo_ válasza India (#127701) üzenetére


dugo_
veterán

Mire alapozod?

Purti TN: http://laptopmedia.com/review/hp-probook-450-g4-review-intels-new-kaby-lake-cpus-isnt-the-only-improvement/

A 430 G4 fullHD változata kapott IPS-t csak.

[ Szerkesztve ]

(#127703) Khelben válasza India (#127701) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 450-es Probookban nincs ips. A Dell 5570-ben viszont van.

(#127704) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Próbáltam utána járni a dolgoknak, itt is sok ötletet, segítséget kaptam. Végül az alábbi két aspiráns maradt:

DELL Vostro 5568

DELL Inspiron 5567

Hardverileg a VGA kártyát kivéve ugyanaz a kettő.

Kérdéseim:

- Az nVIDIA GeForce 940MX vagy a Radeon R7 M445 kártya az erősebb? Melyik az ajánlott?
Alapvetően CAD programok futtatása a cél, de azért egy kis Overwatch is szóba jöhet... Vagy ezen a szinten már mindkettő jó?

- A VGA kártyák közötti különbségen túl mi indokolja a két gép közötti árkülönbséget?

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127705) juve600 válasza lacibacsi (#127704) üzenetére


juve600
nagyúr

940MX erősebb-hűvösebb,CAD miatt is jobb
tisztább-szárazabb érzés :)

(#127706) lacibacsi válasza juve600 (#127705) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm.

Kaptam még egy kis kiegészítést az igényekhez (gyermekem tervezi venni a laptopot...):

"azt szeretném, ha a frostbite elmenne rajta normálon (ie mass effect andromeda), meg hogy amikor creoban modellezek, akkor ne lépjen ki 5 percenként (mint most)"
(Ez a "mint most" egy i3-as processzorral, meg 4 GB RAM-mal szerelt négy éves Samu laptop)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127707) Chaser válasza lacibacsi (#127706) üzenetére


Chaser
titán

ott a kevés ram lehetett a hunyó, vagy sw-es gond, alkalmazások nem szoktak csak úgy kilépni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127708) dugo_ válasza lacibacsi (#127706) üzenetére


dugo_
veterán

A Mass Effect Andromeda nem egy 940m-es laptopra való játék.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=5581&game=Mass%20Effect%20Andromeda

(#127709) B-Clone válasza lacibacsi (#127706) üzenetére


B-Clone
aktív tag

940mx és az R7 445 között gyakorlatilag elhanyagolható a teljesítménybeli különbség. Ami a 940 mellett szól az a driverek megbízhatósága. Ezek mondjuk nem változtatnak azon, hogy 1080p-ben egyik kártya se fog kihajtani a minimálisnál komolyabb beállítások mellett játékokat és még így is örülni kell a 30 fps-nek. Wxga-n esetleg, de úgy meg játsszon 2017-ben az akinek 2 anyja van :D

(#127710) lacibacsi válasza B-Clone (#127709) üzenetére


lacibacsi
addikt

és (#127708) dugø:

Köszi. A játék nem rossz, de másodlagos. A CAD és más fejlesztő szoftverek biztonságos futtatása a prioritás.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127711) Tikakukac válasza lacibacsi (#127710) üzenetére


Tikakukac
titán

Oda proci kell. Az a vidkari ami tuti supportos az nem ez a vonal lesz. Asztaliban most 2 napig 1050-et nézhettem, malmozott CAD alatt, ha oda jutok bizony régi kari kell 770-780 mondjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127712) lacibacsi válasza Tikakukac (#127711) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a 940mx helyett jobb egy 770-es VGA?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127713) Tikakukac válasza lacibacsi (#127712) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindegy mit mondanék erre, mert a hivatalosan is biztosan támogatott karik Adobe és mindenféle Graphisoft karikat nem kapod meg notiban most. Régebben se nagyon.

De asztaliban, jha. Én tudok 2 embert is akivel együtt vettünk Adobe alá 960-at és ebből 2 elég hamar eladta és 770-et meg rádobással 780-at vettek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127714) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

Ismerős nő szeretne új gépet (...), így hozzátok fordulnék:

Adobe Photoshop, Indesign és Illustrator munkákra, hurcolósan.
kb. ilyen vonalon: 13-14", i5-i7, 8gb, ssd, dedikált nvidia.
Külső monitoron használná, így a kijelző minősége nem probléma.

Kb. 250e-t szánna rá.

Így szerintem marad az ASUS K401. Más szóba jöhet még?
Lehet, hogy elmenne 300e-ig is, de fölötte már inkább Macbookra hajlana.

Köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#127715) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok! nem rég voltam már itt,akkor egy kis hordozhatós gépet kerestem.
Most pedig egy játszogatós gépet (low-on is elvagyok) keresek.

1. mostanába
2. hát szeretnék egy 0<200k és egy 200<250k között is.
3.alap dolgok,játék
4. egy két újabb cím (cod,bf1) csak single!
5. max 15,6",FHD,lehetőleg matt.
6. lesz hordozva de a súly nem számít.
7. nem kell op.
8. háttértár lényegtelen,rögtön kap egy SSD-t és plusz ram-ot (8GB,DDR3 1600MHZ)
9. DP vagy VGA csati;usb3!
10. inkább új.
Köszi :R

There is always hope

(#127716) LimaZulu válasza dugo_ (#127702) üzenetére


LimaZulu
újonc

Mennyire tuti egyébként ez az infó a 430 G4 FHD IPS paneljéről? Az egyik nagyker HP-termékfelelőse állítja, hogy az összes ProBook TN-paneles, a HP weboldala sem tesz róla említést. Egyedül a notebookcheck tesztjében láttam ezt leírva egyértelműen, a panel pontos típusát is megjelölve, ezen kívül még pár fórumban és webshopban említik, de amúgy nem jellemző.

(#127717) Khelben válasza LimaZulu (#127716) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] - itt összehasonlíthatod a 430 és a 450 G4 kijelzőjét, egyértelmű.

(#127718) LimaZulu válasza Khelben (#127717) üzenetére


LimaZulu
újonc

Na igen, ez elég meggyőző.

(#127719) Tikakukac válasza LimaZulu (#127716) üzenetére


Tikakukac
titán

Maradjunk annyiban, hogy most jöttem Alohából, ahol rákérdeztem 4-5 olyan dologra amiben az ügyfélszolgálat-PR-es és nagykeres urak is mindig magabiztosan válaszoltak. El voltak hűlve.

Konklúzió: vagy a cégen belül kommunikáció nulla vagy a dolgozók állnak közelebb a Hortobágy felszínéhez (sík). Engem annyira nem érdekel, de azért van az a szint amikor nyílik a bicska.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127720) grabber válasza Suprax5 (#127642) üzenetére


grabber
addikt

Köszi az ötletet,ki is próbáltam pendrive-ról a DOS-t,de a soros portot nem akarta felismerni :(

(#127721) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv ismét.
Csak nem jutok dűlőre hogy mit vegyek. újragondoltam az igényeimet, mit javasoltok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 170 000
(3) Felhasználás?
Programozás,
Virtualizáció(nem komoly, CLI linuxok),
Álltalános dolgok,
A jelenlegi i5 3230m proci teljesítménye bőven elegendő
(4) Ha játékra is használnád?
nem
(5) Kijelző ,
15.6" minnél jobb, de ha 1366x768 az sem gond.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
lesz hordozva, legalább 3 óra akksi üzemidő kellene,
(7) Operációs rendszer?
Linux lesz rajta.De én úgy látom hogy az összes üzleti laptophoz jár a win matrica.Úgyhogy majd lekaprom :D
(8) Tárhely mérete és típusa:
odd nem kell,
Msata legyen benne(nem baj ha üres),
Egy 2,5" hdd hely is kell.
Legalább 2 ram slot, az sem gond ha csak 4 gb van benne, majd bővítem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI,
Ne legyen benne dedikált vga,
Minőségi anyaghasználat, 2-3 év múlva ne kezdjen peregni a burkolat, gombok ne ugráljonak ki.
Nem baj ha vastag, ronda :)
Pöcökegér
(10) Használt garanciális

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#127722) Chaser válasza Gyb001 (#127721) üzenetére


Chaser
titán

8570p 100 alatt, ennyiért már vehetsz kettőt is:) msata nincs, de dvd helyre mehet hdd/ssd bővíteni gyerek játék szó szerint
nem jár mindhez win, attól függ hogy került a viszont eladóhoz, vagy ő hogy adja tovább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127723) Gyb001 válasza Chaser (#127722) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm. :R
Lehet félreérthetően írtam, nem a régi procit akarom használni, azt csak azért írtam hogy nagyjából látszódjon mekkora teljesítmény kell.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#127724) Chaser válasza Gyb001 (#127723) üzenetére


Chaser
titán

az utána levők csökkentett órajelesek, ha komoly cpu erő kell akkor 4 magos i5, az viszont ennyiért nem lesz normális gépben, az említett hp utódjai is már teljesen méás gépek minőségre is, ultrabookok, abban jók, de már nem strapa gépek, persze vehetsz drágábbat de kb nincs értelme

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127725) Gyb001 válasza Chaser (#127724) üzenetére


Gyb001
senior tag

"Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi" :(
Thinkpad 540p-ről mi véleményed? Ebben még M-es proci van.
Sajnos nem a legjobbakat olvasom róla.
Tudom hogy nem nagy szintlépés, de a mostani G580-am már teljesen tropára ment. Félóra üzemidő,3 gomb hiányzik...

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#127726) Chaser válasza Gyb001 (#127725) üzenetére


Chaser
titán

hanyagolnám
akku meghal minden gépben csak idő kérdése, gombot lehet pótolni, de billzetet is
nekem is 8570 van, lehetne drágább de teljesen felesleges, hd+ lg kijelzővel egész korrekt
nézhetsz még dell-t, e6540 pl, de nem érik meg a felárat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127727) dollarZ18


dollarZ18
tag

Üdv! Laptopot szeretnék vásárolni, fő szempontok: hordozhatóság, SSD, akku idő

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb szeretném.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Most egy ASUS G551JW gépem van (fél éves, garanciás), 240.000 Ft volt, ezt szeretném eladni, és ennek az árából tervezném az új laptopot. (150-200K)

(3) Felhasználás?
Irodai programok, internetezés, videó nézés, tanulás, hobbi szinten fotó/videó szerkesztés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13/15 col, lényeg hogy full HD, IPS (ha belefér)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindig viszem majd magammal, ha utazok. Igen, használnám.

(7) Operációs rendszer?
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A lényeg, hogy SSD legyen benne, ez a legfontosabb szempont nekem.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, webkamera

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új.

Előre is köszönöm! :)

(#127728) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Sziasztok.. Eladtam az asztali gépem,befejeztem nagyjából a játékokkal való majmolást :) Más hobbi után nézek.. és max 250k-ig kellene laptop. Hogy mikor... az lehet akár holnap is..de akár 2-3 hét múlva,nem sürgős.. 15" legalább legyen.. illetve prociban lehetőleg min. i5,optikai meghajtó elhanyagolható.. Gyártók terén is mindegy ki.. Lehet nehezebb is a gép,nem fogom sokat utaztatni. Bármi kérdés merül légyszives kultúráltan kérdezzetek. Köszönöm,üdv.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#127729) Dhampir válasza Khelben (#127688) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony, és a Dell support nagyon korrekt más gyártóéval összehasonlítva. Pár géppel volt problémánk, és elég hamar érkezett a megkeresés. Még úgy is szép volt tőlük, hogy habár konkrét, azonnali megoldást nem adtak az adott probléma kapcsán, csupán hasznos tanácsokkal szolgáltak, de a partnerkapcsolati bizalom jelenléte, a Dell felhasználói támogatásából eredő nyugalom érzése, a pozitív hangvétel még így is jóleső volt. Le a kalappal a Dell előtt. :)
Eléggé marketingízűre sikeredett, utólag emiatt gondoltam a törlésére. Valamint konkrét segítséget végül is nem nyújtott a Dell a visszajelzésen kívül, tehát a lelkendezés részemről korai volt. Igaz, hogy legalább telefonon megkerestek, ami jólesett, de a kapott információ teljesen általános volt.

[ Módosította: philoxenia ]

(#127730) Chaser válasza dollarZ18 (#127727) üzenetére


Chaser
titán

hp 430

szerk: ZuluMASTER kulturáltan megkérlek, azért töltsd ki az összefoglalót:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127731) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

Asztali gép kiváltására szeretnék olyan notebookot vásárolni, amely várhatóan/remélhetőleg 4-5 évig működni fog és nagyrészt megfelel az alább részletezett elvárásaimnak.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Preferáltan 300-350k körül, de jó ár-érték arány esetében max. 500k-ig elmennék.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
UHD filmek lejátszása TV-n, irodai programok, kép- és videószerkesztés hobbi szinten, játék ritkán (havi 10-15 óra), de akkor külső kijelzőn.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékok pl. GTA V, DayZ, Watch dogs, fps-ek, minimum FHD felbontásban, legalább med-high grafikai beállításokkal

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS panel, felbontás legalább FHD, méret gyakorlatilag bármekkora lehet 14"-17.3" között, mivel egy 27" monitor lesz csatlakoztatva hozzá az esetek 99%-ban, a notebooké másodlagos kijelző lesz.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, elsősorban épületen belül, utazás közben esetenként használnám, de nem elsődleges.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7 vagy 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM 8-16GB, optikai meghajtó nem lényeges, de az SSD igen. Csak SSD esetén legalább 250GB, HDD+SSD esetén utóbbi min. 128GB. Egy NAS tervben van, úgyhogy a HDD-ből tudok engedni.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Képes legyen egyszerre 2 kijelző kezelésére (27" FHD monitor + 48" UHD TV), USB portok száma legalább 3

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, lehetőleg olyan helyről, ahol lehet kiterjesztett garanciát vagy notebook biztosítást kötni, amivel lefedhetném a tervezett 4-5 éves üzemidőt

Röviden összefoglalva a fentieket olyan notebookot keresek, amellyel tudok nézni UHD filmeket TV-n, valamint esetenként tudok hardverigényesebb játékokat futtatni külső monitoron elfogadható grafikai részletességgel, mindezt úgy, hogy ne kelljen kábelt cserélgetnem és hogy 4-5 évig használható legyen a gép. Emiatt elsősorban a VGA határozza meg, hogy milyen notebookot vegyek, ezért elsősorban a játékra tervezettek között nézelődöm.

ASUS ROG G752VT-t nézegetem egy ideje, robusztusnak tűnik nagy hűtőnyílásokkal, és ebből most a GC046D egy GTX 970M VGA-val jó áron elérhető (380k), igaz az új 1050 Ti-k kb. egy szinten vannak ezzel a kártyával. Korábban volt a kezeim között 2 Lenovo Y szériás laptop is, de kijelző felhősödés miatt hamar megváltam tőlük és őszintén szólva ez a kedvemet is elvette a Lenovoktól. Dell-ből ilyen tudású notebook valószínűleg nem fér bele a keretbe.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#127732) Khelben válasza d34f (#127731) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha szerencséd van, akkor a Dell 7567 UHD kijelzővel beleférhet a 400k-ba, csak még várni kell rá egy kicsit. Vagy marad az Asus, az is jó gép, de arra csak 2 év a garancia.

(#127733) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi paraméterekkel rendelkező gép megvásárlásában. 5 darab gép, mérnöknek lesz majd... a titkárnőknek valami butított konfig jöhet. Valamilyen Dell Latitude netán? *A Dell-re sajnos fixációja van az embereknek, szóval az kicsit limitálja a szelekciót. Kis cég, nem sok közöm van ehhez, csak megkértek, hogy mondjak valami tippet :DDD És a külföldről beokosított használt TP nem játszhat. Az újabb szériákkal meg fogalmatlan vagyok teljesen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben a hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Ésszerű keretek között, a mérnököknek szánt gépek olyan 300-400 ezrek lehetnek szerintem simán, ha kell többek is.
(3) Felhasználás? ArchiCAD főképp, meg irodai programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 coll (az olyan kompromisszumnak tűnik), IPS nem árthat.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Legtöbbször dokkolóban lesznek szerintem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win7 vagy 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Egy 256 vagy 512 gigás SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Dedikált videókártya jól jönne. 16GB RAM sem árthat, i5 lenne ide az ár-érték bajnos gondolom.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

*Ugyanolyan kinézettel gondolom lebutított, 8 GB RAM, i3, integrált videókártya titkárnős videókártya kérhető...

Köszönöm segítségeteket előre is.

(#127734) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Anyámnak szüksége lenne egy új notira. Gondoltam megkérdezlek titeket, nem merültem el annyira a témában.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Egy nagyon max két hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?

100-130k HUF

(3) Felhasználás?

FB, MS Office, hobbi lightos képszerkesztés

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Szerintem ilyen 14-15" elég kellene, hogy legyen. Panel csak IPS többi mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Igen hordozva van rendszeresen.

(7) Operációs rendszer?

Win10, de az sem baj ha nincs hozzá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD-t kimenteném a jelenlegiből, még csak két éves (Intel 530). RAM-ból szerintem ilyen összegnél csak a 4Gb van. Optikai meghajtó kellhet neki, de már egy ideje győzködöm külső ODD-re.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?

Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Egyáltalán nem zárkózunk el a HA-s ajánlatoktól sem.

Köszönöm a segítségeteket! :R

PS: Ha pár ezer forinton múlna a jóval jobb, akkor azt is írjátok meg.

[ Szerkesztve ]

(#127735) Sonja


Sonja
veterán

Az összefoglalót elolvastam, de nem találtam benne a választ, így kérdeznék. Különböző helyeken, ahol notebookokkal fogalalkoznak (pl. laptopszalon), lehet kérni plusz pénzért memóriabővítést. Ha az ember ezt kéri, és olyan notebookot választott, aminél az egész hátlapot le kell szedni (nincs külön felhasználóknak való "ablakos" megoldás), akkor attól még a gyári garancia megmarad? :F Tehát, ha én pl. ezt a kinézett Dell gépet szeretném, de + 4GB memóriával, hogy 8GB memória legyen benne, akkor meghibásodás esetén a Dell minden további probléma nélkül garanciában javítja? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#127736) jozdavab


jozdavab
tag

Üdv segítség kéne egy barátomnak.
1.Mostanában lenne megvéve
2. 175000
3. Irodai programok, filmek, alap dolgok.
4. nincs játék
5. Paneltípus, panelméret,felbontás irreveláns, nem finnyás, átlag 15,6 kijelző tökéletes.
6. jó ha vékony de ha nem az se baj. Menet közben nem lesz használva
7. nem kell oprendszer az árba
8. SSD (gyorsaság) HDD kell (tárhely) miatt kell. ODD nem kell (tehát a hdd bay el is mehet a helyére) . 4gb ram elég, de 8 is jó
9. nincs kívánság
10. CSAK ÚJ

Ismerős ezt nézte ki a kritériumokon belül

Alapvetően minden kritériumnak megfelel, de sajnos van benne videókártya is, ami feleslegesen fogyaszt áramot, termel hőt, meg hibásodhat meg. Plusz belülről is gondolom jó zsúfolt, gatyi.

Tehát lényegében ugyanilyen árba egy rosszabb felszereltségű (no gpu) viszont normálisabb belsejű laptop kéne.
Van-e ötlet?

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#127737) B-Clone válasza csubuka (#127733) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ha kifejezetten mérnöki programokhoz / munkához passzoló notikat szeretnétek akkor Dell Precision vagy HP Zbook valamilyen Quadro gpu-val, 4 magos procival. A gond az, hogy ezek a gépek 600-tol indulnak. Alacsonyabb kategóriában meg felesleges a dedikált vga mert a programok 90%-a nem támogatja a régebbi szériás mobil kártyákat.
Mondjuk ez egy elég fontos dolog. Ilyen esetben mindig azzal kell kezdeni, hogy nézzétek meg hogy a munkához használt programok milyen hw-t igényelnek/támogatnak és ahhoz kell nézni gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#127738) Khelben válasza jozdavab (#127736) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5

(#127739) Khelben válasza Sonja (#127735) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen. Legalábbis a Laptopszalonnál mindenképp, mert az hivatalos Dell szerviz is.

(#127740) curta9


curta9
csendes újonc

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
maximum 250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Videószerkesztés, vágás, utómunkázás, illetve két op.rendszert (Linuxot) se lenne rossz, ha jól vinne. (Ha máshogy nem megoldom virtuális géppel.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1080p legyen a többihez nem igazán értek.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD + HDD, többiből a legjobb, ami lehet ezen az áron.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI jó lenne, esetleg USB3
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék.

(#127741) csubuka válasza B-Clone (#127737) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Az i7 erős túlzásnak tűnik, de sajnos nincs i5-el ez, szóval simán a pro videókártyával de erőmű proci nélkül nincs. Fogalmam nincs, hogy milyen nagyságú modellekkel fognak dolgozni pl. ami gond. Én annyit tudok, hogy nálunk volt olyan, hogy a Quadro-s gép (Xeon csoda, 32GB RAM) nem adta a Revitet csak mert, míg a "kommersz" nVidiás vígan elvolt ugyanazzal a modellel (siránkozott a nem kompatibilis driver miatt, de amúgy jobb volt érzésre jelentpsen 3Ds nézetben). Annyi tényező van ebben is, varázsfaktor is sajnos. Az Archicadről fogalmam sincs sajnos, de azt írják, hogy "multimédiás"/gamer GeForceokkal annyira nem rossz.

Meg ahogy nézem Preciből nem lesz 14 collos :D De legalább IPS meg minden. A 15 coll azért nagyobb választékot hagy szerencsére.

Összeollózok egy bölcseletet a válaszatokból és az internetvadászatból akkor, köszönöm :R

(#127742) B-Clone válasza csubuka (#127741) üzenetére


B-Clone
aktív tag

14 colban amúgy se nagyon lesz gép erős vga-val. Nem fér el benne a szükséges hűtés ami egy ilyen gépnél elég sarkallatos pont. Ezért se ajánlanám a konzumer gépeket valami középkategóriás gtx-el. Nem nagyon van olyan vas ami teljesítményben és minőségben is hozna egy megbízható szintet 5-600 alatt. /hangsúlyozom hogy ezek valóban munkára megépített gépsasok nem alsó polcos Aspire a mediamarktból/

(#127743) Bluesummers válasza Tikakukac (#127150) üzenetére


Bluesummers
őstag

G2 vs G3

G3 nem szedhető szét, gumikat is szét kell barmolni. Gratula HP ...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#127744) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Laptopot szeretnék vásárolni, 150 lenne a plafon amit kiadnék érte. Játékra kellene, bár tudom hogy az laptoppal és ilyen árban nem lesz az igazi. 17-es kijelzővel kellene. Újban mi a legjobb, legerősebb vétel ennyiért? Illetve szóba jöhet használt garis, jóárasított stb is.

(#127745) Chaser válasza balazska92 (#127744) üzenetére


Chaser
titán

felejtsd el...röviden

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127746) juve600 válasza balazska92 (#127744) üzenetére


juve600
nagyúr

ennyiért új nincs,de sztem használt sincs

15"-ben esetleg

[ Szerkesztve ]

(#127747) jozdavab válasza Khelben (#127738) üzenetére


jozdavab
tag

Na és pontosan melyik? egyet sem latok ami tartalmaz mindent a felsoroltak kozul és benne van az árkeretben.

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#127748) B-Clone válasza balazska92 (#127744) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sajnos új gép ami alkalmas játékra nincs 150-ert de még 200-ért is necces. Szóval mindenképpen használt irányban kell elindulni legalább egy gtx 950-es vga-val. Azzal már alap beállításokon viszonylag normális játék élmény hozható

(#127749) Khelben válasza jozdavab (#127747) üzenetére


Khelben
nagyúr

Veszel egy hdd-set 150-ért és kérsz bele a dvd helyére egy ssd-t a maradék pénzből. Nyilván olyat nem fogsz találni, amiben gyárilag van hdd és ssd is.

(#127750) miku


miku
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek abban, hogy milyen gépet vegyek. Nézelődtem már sokat, de nem igazán tudom mi lenne az optimális. A régi 9 éves gépet váltanám le. Otthoni használatra és céges ügyek intézésére használnám. Főleg e-mailek, Microsoft office, Origin, Originlab, filmezéshez. Játékra nem nagyon. A lényeg hogy 5-6 évig használható legyen

1. Mostanában.
2. ~160.000-ig.
3. Alap dolgok, Irodai programok,Origin, internetezés, videó nézés, tanulás, hobbi szinten fotó/videó szerkesztés.

4. Nem használnám játékra.
5. Ha lehet Full HD és 15 coll.
6. Lesz hordozva de a súly nem számít.
7. Nem kell op. (van win10 a régi gépen).
8. Átraknám a mostani gépből az alig fél éves Kingston HyperX Fury 120GB [2.5"/SATA3] SSD-t.
9. HDMI, esetleg cd író.
10. új, számlával.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.