Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128801) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

A közeljövőben notebookot szeretnék vásárolni hosszú távra (2-3 hónapon belül), a keret rá 200 ezer forint, olyan gépet keresek ami megbízható, és 200 ezer forintból a legjobb teljesítményt nyújtja grafikus téren. Egyetemre kellene, tervező programhoz (habár csak alap dolgokhoz) illetve játszani is szeretnék néha rajta. Ahogyan eddig nézegettem őket, én a Lenovo Ideapad 700-at találtam, tesztek alapján ez emelkedett ki teljesítményével a 950M VGA miatt. Ez 210 ezer Ft. Milyen gép lenne a megfelelő választás? Új gépet szeretnék, de a használt is szóba jöhet ha nagyon jó ajánlat. Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#128802) adika4444 válasza szatomi30 (#128801) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Asus K501-et keress, ennyiből sztem kijön I5-tel 950M-mel és talán FHD kijelzővel.

üdv, adika4444

(#128803) Dhampir válasza szatomi30 (#128801) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem fogják ajánlani, de ha már Lenovo, akkor ne a sima 700-asat nézd. Y700 van most 960M-el 220.000-ért egy helyen.
Jobb szervizzel akad Asus N551JW 230.000-ért másutt.

(#128804) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Intel HD530/HD5500 és Nvidia GTX940MX közül megéri-e a plusz többletet a GTX teljesítményben? Coreldrawhoz, Gishez (térinfó/térképek) és egy-két hasonló programhoz lenne használva, pl poszter készítés előadás anyagok, térképek) stb. Ezeket Asus Zenbook UX301 és UX310-ekben néztem.

(#128805) humax válasza Khelben (#128787) üzenetére


humax
senior tag

ha neked az envy hangszórói megfelelnek

az úgy értetem hogy jobb mint a többi,pl a asus zenbook sokall rosszabb
meg a yoga 510 se volt jó a hangja
envy jobb hangja volt

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#128806) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok
Remélem tudtok nekem segíteni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
E hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap felhasználásra irodai,net,tanulás lenne használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum 14'
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mobilitást csakis kényelmi szempontból pár órás aksi idő pont megfelelő lenne .
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128GB ssd bőven elég,
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt gép
Köszönöm a segítséget.
Notebook LENOVO ThinkPad T420
Elsőnek ezt néztem ki magamnak 70K

[ Szerkesztve ]

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#128807) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Változtak az igények, és szeretnék váltani munkaállomásra. A segítséget előre is megköszönném! :R

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újra nem futja, így használtat szeretnék számlával legalább pár hónap garival. Ezért vettem előre, mert ha éppen meglátok egy jó vételt, akkor változhat az időpont.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nincs határidő, a korábban ajánlott gép még jól szolgál, ha még azt ajánljátok, hogy várjak valamire év második fele is megteszi.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit
150 körül lennék nyugodt, de közel kizárt, hogy kijönne, így inkább 200 legyen alulról.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, elsősorban programozás (webterv, java), hobbi/tanulás szintű 3D grafika/animáció (nem elsődleges, de ha belefér a keretbe jó lenne).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minden szökőévben egyszer fusson el rajta natív felbontáson low-on a Dota 2.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15, de 14-nek jobban örülnék. Emészthető felbontása legyen, és tudjon elég fényes lenni nappali olvasáshoz, és elég sötét vaksötétben használathoz. Ha belefér a keretbe örülnék jó betekintési szögnek, és alapszintű grafikai munkához jó kalibrációnak.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Folyamatosan, napi rendszerességgel. Az aksija legalább 4 órát örülnék ha kibírna újonnal (vásárlás után később cserélném az aksit, ezt ne számítsuk bele az árba)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van saját win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 256-os SSD, 8GB RAM-al, kártyaolvasót, optikai meghajtót nem használok.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Mióta kipróbáltam egy ismerős T450s-ét fájdalmas az inspiron-on gépelni, így elsősorban Thinkpad-ek felé érdeklődnék, de más munkagép is szóbajöhet. A fő célom az lenne, hogy az inspiron-hoz képest felgyorsítsa, és megkönnyítse a munkát (és nincs kedvem többé 5 kiló vasat cipelni). Csak magyar billentyűzettel szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#128808) Khelben válasza -Faceless- (#128807) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van néhány ellentmondás az igényeidben, a 14-es méret és a 3d animációhoz szükséges erő együtt üti egymást. Ugyanez a helyzet akku ügyben is. Úgyhogy választani kell, hogy teljesítmény legyen vagy hordozhatóság és akkuidő. Ha teljesítmény, akkor HP 8570w. Ha hordozhatóság és akkuidő, akkor Dell E7440, HP Elitebook 840.

(#128809) cserri18


cserri18
csendes tag

Sziasztok, laptop vásárlás előtt állok, nem tudok dönteni, és nem is értek hozzá, nagyon jól jönne a segítség, sürgős lenne..

Egy i3-as 8gigás Hp probookot cserélek, ami foylton akad...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? MOST
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-250
(3) Felhasználás? Autocad. Excell.
Mellette médialejátszó, vagy online filmnézés, weboldalak, folyton viszonylag sok nyitva
(5) Kijelző :15,6, fényes matt, nem tudom... Talán matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem jellemző
(7) Operációs rendszer? Win kellene
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e
500-1000Hdd, mellé ssd is lehet, de ezt leginkább későbbi fejlesztésben bővíteném ha szükséges, hogy most ne legyen túl magas egyszerre az ár.
8 GB memóriára gondotlam, ez talán elég az autocadhez, és a többihez is.
I7 procira gondoltam.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Leginkább új, garancia és ÁFA miatt.

Az alábbi 3at néztem ki laikusként:
DELL
LENOVO
ACER

amelyik 4 memóriával van, ahhoz kapásból kérnék 8ra bővítést.
Elég a 8 giga?

A lenovohoz nincs Win, az Acer vagy 45el olcsóbb mint a Dell...
DE most az acer felé húzok.

[ Szerkesztve ]

(#128810) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
190.000-ért mit ajánlottok?
15,6-os kijelző eddig megfelelt a HD -is, de ha jobb az nem baj
1tb-s vinyó
8 gb ram
alaplapi vga bőven megteszi, nem játszunk rajta..... munka lesz
i5 proci
Win nem fontos
HP PROBOOK 450 G2-öt vettem legútobb, de sajnos azt már nem kapni. A g3 meg már bőven 200 felett van. Hasonló minőségi érzetett keltő gép kellene.
Köccee

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#128811) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
Dell 5580-at 940mx-el hasznal mar valaki?
Sehol sem tudom kideriteni, hogy DDR3-as vagy GDDR5-os ramot hasznal-e az a gpu. Elvileg ket verzio van, de a Dell oldalan csak az van hogy a 940mx 1022 Mhz-es.
Zakattam a Dell-t is de nem irnak vissza. Forumokon is kerdezgettem... Gyanitom amugy hogy a DDR3-ast raktak bele.

[ Szerkesztve ]

(#128812) hallerlaller válasza Tikakukac (#128707) üzenetére


hallerlaller
addikt

Amúgy most hogy beszéltünk róla előszedtem 'ennek már mindegy' alapon, egész szépen szétjött. Mondjuk lehet azért mert még az előző tulajnal megjárta a cseh acer szervizt és ott darabokra bonthatták, kartondobozán látszik abba adták fel még rajta a címzés. Sikerült nem eltörni semmit, mármint azon kívül ami eleve törött volt benne, a gép hátulján lévő apró csavarok rögzítésére szolgáló kis műanyagok mind repedtek, olyan óvatos voltam mintha lovat b@sznék, hogy el ne törjem.

gpu alatt ez a látvány fogadott:
[kép]

szerinted lehúzzam róla azt a vékony fóliát és kiszedjem az odafolyt pasztát vagy jó lesz ez így? elég balfasz lehetett aki ezt csinálta, bár lehet a gyárban, mert láttam youtube videót ahol ugyanilyen - ott mondjuk nem foglalkozott vele csak simán újrakente a közepét.

Másik kérdés: láttam hozzá magyar billentyűzetet 10k huf, érdemes cserélni ha úgy kb 35k huf-ot ér az egész gép? bratyomnak lenne játszós gépnek, már ha majd bekapcsol egyáltalán miután összeraktam :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#128813) Khelben válasza 7Heads Drago (#128810) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van Probook 450 190-ért is. [link] Nyilván valahol kompromisszumot kell kötni. De ugyanezt a minőségérzetet más gépben sem kapod meg olcsóbbban (és hirtelen nem is tudok más hasonló gépet 200k körül).

(#128809) cserri18 : a fenti HP Probook 450 jó lenne neked is, 250-ből már kijön valami jobban felszerelt darab.

[ Szerkesztve ]

(#128814) Mikulásbá válasza 7Heads Drago (#128810) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#128815) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Szeretnék egy gépet venni, az alábbi paraméterek szerint, és kérnék tanácsot:

1 hónapon belül lenne esedékes, új számítógép.
15" méretben. Ráfordított összeg 200-250e HUF.
Kifejezetten játékra, kellene, lehetőleg FHD felbontásban, de nem baj, ha kisebb. (Diablo3, Starcraft, és újabb FSP játékok, minél erősebb legyen 3d-ben)
Processzor intel, GPU pedih Nvidia, ez a kérés.
SSD a sebesség miatt a rendszernek fontos lenne, de az sem baj, ha csak utólag kerülne bele, és ODD helyére menne a HDD.
Oprendszer nélkül lenne ideális, de ha van rajta win, nem hátrány.
Kijelző matt, FHD előny (de nem kitétel, ha nem lesz normális kijelző ennyiért FHD-ban, vagy a 3d teljesítmény miatt necces, mehetünk alá)
Hordozva lenne, de akkumulátorról nem lenne használva, tehát 99%-ban hálózati használat.
HDMI kimenetre szükség van, néha tv-re rákötni.

LENOVO IDEAPAD 700-15ISK (80RU00FMHV) Így elsőre ezt néztem ki, de csak nézelődök, semmi sincs eldöntve.
Mit ajánlanátok?

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#128816) Mikulásbá válasza havri1 (#128815) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#128817) havri1 válasza Mikulásbá (#128816) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. Ez erősebb 3d-ben mint a másik? 950M vs 960M?
Viszont ebbe csak 4GB ram van, ezt bővíteni kellene min 8GB-ra.

[ Szerkesztve ]

havri

(#128818) Mikulásbá válasza havri1 (#128817) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Könnyű bővíteni,akár 2x8-ra is lehet.

(#128819) havri1 válasza Mikulásbá (#128818) üzenetére


havri1
félisten

De 2 foglalatos, és gyanítom most 2x2GB van benne, nem? Akkor az kuka :)
Erősebb az előző confignál 3d-ben?

[ Szerkesztve ]

havri

(#128820) Mikulásbá válasza havri1 (#128819) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább 1x4 van benne és egy üres slot.
Szerintem erősebb-de ezt majd a többiek jobban vágják.Ha igen,akkor sem nagy az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#128821) havri1 válasza Mikulásbá (#128820) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, elmentem könyvjelzőbe, várnék még 1-2 alternatívát. :R

havri

(#128822) havri1


havri1
félisten

Találtam egy jobbat talán:

LENOVO IDEAPAD Y700 (80NV0168HV)

Intel® Core™ i5-6300HQ Processor (6M Cache, up to 3.20 GHz)
8GB DDR4/2133MHz memória
NVIDIA® GeForce® GTX 960M 4GB GDDR5 grafikus vezérlő

Fizikai 4 mag 6gen, 960M/4GB. Mit szóltok?

havri

(#128823) Mikulásbá válasza havri1 (#128822) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak nehogy valami baja legyen valamikor,akkor megtudod mi a magyarok istene-azaz a Lenovo garanciája!

(#128824) Dhampir válasza havri1 (#128822) üzenetére


Dhampir
félisten

Ugyanez jóval olcsóbban.

-4 GB memóriával még olcsóbban.

Megbízhatóbb szervizháttérrel Asus N551JW, de csak 2GB VGA VRAM-al.

(#128825) Khelben válasza havri1 (#128822) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem jobb. 960M mellé felesleges a 4 mag és a hűtése sincs a helyzet magaslatán, a Lenovo féle sivító hang ennél a gépnél is megvan. És ahogy a kolléga írta: ha garanciálisan javítani kell, akkor te is írogathatsz majd a tékozló homárra meg a fogyasztóvédőknek. Az N551 sokkal jobb választás. A vga ramból is untig elég a 2GB, mert ahol az elfogy, ott már csak diavetítésként mennek a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#128826) 7Heads Drago válasza Mikulásbá (#128814) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez fémházas? Illetve a fujtsunak hogy van a garija?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#128827) Dhampir válasza 7Heads Drago (#128826) üzenetére


Dhampir
félisten

Az műanyag. Azt írják az adatlapon, hogy 3 év el- és visszaszállításos garancia jár hozzá.

Az E756-ban már van fém is, persze jóval drágábban kapható.

[ Szerkesztve ]

(#128828) havri1 válasza Khelben (#128825) üzenetére


havri1
félisten

Értem, köszi.
2 év háztól házig garancia ennyire szar a Lenovonál?
Asus lehet belőle akkor, 2GB VGA ram is elég, viszont 8GB rendszermemória alatt nem rendelek, az nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

havri

(#128829) Mikulásbá válasza havri1 (#128828) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olcsóbb lesz,ha te bővíted magadnak.Semmi akadálya.

(#128830) Dhampir válasza havri1 (#128828) üzenetére


Dhampir
félisten

Változó, éppen ezért bizonytalan.

A szerviz topikja, bár főleg mobilokról írnak benne.

Az Y700 topikjában a hozzászólások között rákereshetsz a szervizre is.

[ Szerkesztve ]

(#128831) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Dell M6800-am van, de a mostani munkámhoz nincs szükségem ekkora gépre, sokat cipelem, és még hátizsákban is elég kemény. Programozásra fogom használni a gépet, úgy gondolom, ehhez nem kell túlságosan erős gép, viszont nem szeretnék sokkal lassabb gépet a mostaninál. Nem ismerem az U-s processzorokat, az a lényeg, hogy a mindennapi használat közben (boot, programok indítása) ne érezzem gyengének, néha lesz egy kis videó-konvertálás, de az évi pár alkalom miatt nem kell erőmű.

Már nézelődtem kicsit, hogy milyen gépek jöhetnének szóba, a mostani előtt is Dell gépem volt (Latitude 5520), nagyon meg voltam vele elégedve, tehát elsősorban ezeket néztem, de nem ragaszkodom hozzá feltétlenül. Latitude szériát néztem, illetve nagyon tetszik az XPS is a vékony keretével, de ez sajnos nem biztos, hogy belefér a keretbe (valszeg a keretnél sokkal olcsóbb gép is megfelelne, viszont mindenképp minőségi gépet szeretnék garanciával, illetve 3-4 évig nem szeretném lecserélni, ezért néztem erősebb gépeket, de ha pl egy i7-6600U is bőven kielégíti az igényeimet, akkor persze jöhet)

Azt még nem tudom, hogy milyen méretű legyen a gép, 13-14-15 között gondolkodom, eddig 15 és 17es gépem volt, feleségemnek 14es van, az tetszik, a 13asokat a hordozhatóság/elengancia miatt nézem, ha elmondanátok a tapasztalatotokat, hogy milyen használni egy 13ast, megköszönném.

(1) 3-4 hónapon belül
(2) 350K a max
(3) főleg programozás, de később munkahelyről kapok gépet, tehát ez annyira nem szempont, egyébként általános felhasználás
(4) ritkán játszanék, akkor is inkább régebbi játékok, szerintem nincs szükség dedikált VGA-ra
(5) mindenképpen matt, a méretet viszont még nem tudom, 13-14-15 között gondolkodom, általában rá lesz kötve a 24es monitorom
(6) viszonylag gyakran, épp ezért szeretném lecserélni a mostanit
(7) Jó lenne, ha lenne hozzá Win 10
(8) optikai meghajtóra nincs szükségem, RAMból 8GB szerintem elég, 256GBos SSD + 1TB HDD-ben gondolkodom, ha csak HHD van, de bővíthető SSDvel, az is jó
(9) webcam jó lenne, de meg vagyok nélküle, HDMI mindenképp
(10) megfelel a használt is, ha van garancia

(#128832) dugo_ válasza hallerlaller (#128812) üzenetére


dugo_
veterán

Kipucolhatod, de nem sok vizet zavar. (Amíg nem csíped oda a fóliát a flipchip és a hűtés közé).
Játék közbeni wasd nyomkodásért miért kell magyar billentyűzet?

(#128833) hallerlaller válasza dugo_ (#128832) üzenetére


hallerlaller
addikt

ja hát mert eleve magyar billentyűzetes, gondoltam akkor nincs gond ha ugyanilyen megy bele, angol billentyűzet van valahol olcsón amire nem kell egy hónapot várni?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#128834) dugo_ válasza hallerlaller (#128833) üzenetére


dugo_
veterán

Jahogy. Ebay esetleg. 3k-tól vannak listázva us ansi-k. Annál többet nem költenék rá.

De ezt már inkább ebbe a topikba:
https://logout.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/friss.html

Egy Aspire-ban már én is cseréltem magyar iso-t, us ansi-ra, de nem tudom mindegyik típusnál csereszabatos-e a szalagkábel.

(#128835) Tikakukac válasza hallerlaller (#128812) üzenetére


Tikakukac
titán

Az gyári, nincs azzal baj, ha ott van akkor ott van alatta, nem bánt senkit.

Ha kell bele billzet akkor csere, nyilván kell fanatizmus a gép harmada árát beletolni megint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128836) scrpi


scrpi
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3-6 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-250k bruttó max újként, de ha használtan olcsóbban kijönne és utólag kéne vennem külön pár alkatrészt azt sem bánnám

(3) Felhasználás?
nagyméretű adatbázis kezelés, programozás, kevés grafikai munka, net, filmnézés, előbbiek abszolút munka szintjén, egész napos használat

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, matt, FullHD, 15"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyakori hordozás, lényegében egész napos munka vele, de utazás közben nem annyira használnám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, van itthon win7-em, azt fel tudjam rá telepíteni

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ha SSDre lehet garitörés nélkül cserélni a HDD-t akkor mindegy, memória minimum 4GB, de 2 slot legyen és minimum 16gb-ig lehessen bővíteni,
kell optikai meghajtó
i5-i7 processzor

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-HALK LEGYEN
Sajnos már fóbiám van a többéves zúgós laptopoktól, nagyon örülnék egy olyannak ahol a hűtés nem annyira hangos, és a teljesítmény is elfogadható marad
-HDMI és esetleg Displayport is akár, mert sokat használnám monitorra kötve
-ha HDD akkor könnyen lehessen SSDre cserélni

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

mindkettő,ha a fenti feltételeknek megfelel, és csak pár alkatrészt kell cserélni, fejlesztgetni benne, de tényleg érdekelnének úgy általában a vélemények használt üzleti kategóriás laptopokkal kapcsolatban, hogy ezek mennyire megbízhatóak, hűtés/ventillátor állapota szerint pl, mennyire könnyű fejleszteni rajtuk kis plusz ráfordítással, mert korábban rossz tapasztalataim voltak egy használt lakossági notebookkal.

Minden segítséget köszönök!

(#128837) quest8


quest8
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300eFt
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai, programozás, tanulás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
stapabíró kell, utazás közben is használva lesz. 20 éves egyetemista fiú fogja használni, egy pohár üdítőt bírjon ki. :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, a win10-hez mindenképpen +HDD?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

(#128838) hallerlaller válasza dugo_ (#128834) üzenetére


hallerlaller
addikt

Találtam uk kiosztásút 2565 huf free shippinggel kínából, ez ugyanaz mint a magyar, nagy enter-es, csak nincsenek rajta az ékezetek, ez tuti jó lesz szvsz, vámon csak nem fogják meg ugye?
Addig amíg megjön meg kicseréltem a rakoncátlan bal oldali ctrl a jobb oldalival, ez az egyik leggyakrabban használt gomb, meg a kis nyilak, de mivel van numerikus bill talán az nem olyan nagy gond. Igazatok van, én is sokallom ezeket a magyar billentyűzet árakat egy őskövület géphez. Na off vége, köszönöm a segítséget.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#128839) dugo_ válasza hallerlaller (#128838) üzenetére


dugo_
veterán

22 euró alatt vám és áfamentes, nincs mit megfogniuk rajta.

(#128840) cserri18 válasza Khelben (#128813) üzenetére


cserri18
csendes tag

Egy hp probook 4530s-t cserélek. i3, 8 gb.
Sosem tudtam megszeretni, kb 2 éve már csak kinlódás.

Ha nem HP, akkor mi az ajánlott márka?

Előtte egy Acerrel 9 (!!) évig húztam, és semmi gond nem votl vele.

(#128841) Khelben válasza cserri18 (#128840) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vehetsz még Fujitsu A557-et is, 175-ért van belőle fullhd-s darab. Ez most elég jó vétel ennyiért.

(#128842) cserri18 válasza Khelben (#128841) üzenetére


cserri18
csendes tag

Jól hangzik. MEgnézem kapható-e i7-el.
Autocadhez indokolt az i7?
Videokártyára elég az integrált?

(#128843) #21715712 válasza Khelben (#128841) üzenetére


#21715712
törölt tag

Ez a gep ips-es?

(#128844) Khelben válasza #21715712 (#128843) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lényegében igen. (85 fokos minden irányból a betekintési szög, de más technológiát használ).

(#128845) #21715712 válasza Khelben (#128844) üzenetére


#21715712
törölt tag

Esetleg valamelyik nevesebb oldal mar tesztelte?

(#128846) Khelben válasza #21715712 (#128845) üzenetére


Khelben
nagyúr

Notebookcheck-en van fenn teszt róla.

(#128842) cserri18: ez attól függ, mit csinálsz. Autocadben is van olyan feladat, amihez 5 milliós gép is kevés. De tanuláshoz szerintem elég.

[ Szerkesztve ]

(#128847) #72487936


#72487936
törölt tag

Üdvözlök mindenkit. Le szeretném cserélni a 7 éves Lenovo G550-es laptopom.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 5-6 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? 150 ezer forint körül.

(3) Felhasználás? Általános feladatok, böngészés, fotószerkesztés amatőr szinten.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom. Már kinőttem belőle. :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6-os ha lehet. Más kívánságom nincsen.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Csak otthon használom. Nem lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? Windows ha lehet. A Win 7-es nagyon jó, de a 10-es elkerülhetetlen. :((

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem ragaszkodom az SSD-hez, a RAM viszont legyen legalább 8 gigás. Az optikai meghajtó megléte nem igazán fontos.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Az eddig használt Lenovoval meg vagyok elégedve de ha más megbízható márkát tudtok javasolni azt is elfogadom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép jöhet szóba. Használt cuccokkal megjártam pl. használt kocsi, használt nő.... :D

Tisztelettel,
firecrest

(#128848) w.miki


w.miki
veterán

Az újabb asztali notik közül, melyek ajánlottak gépelésre is, 150e körül?
A legújabb, amiről el tudom képzelni, hogy kényelmes is, az a Dell e6540. Ennél van újabb, ajánlott gép, amin jó a billentyűzet, és kényelmes a gépelés? Eközben netezésre, és filmnézésre is jó.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128849) TirGael válasza TirGael (#128767) üzenetére


TirGael
tag

Up! Pls segítsetek!

(#128850) Mikulásbá válasza w.miki (#128848) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.