Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128101) Tikakukac válasza Pyro05 (#128100) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha a gép cserés és aktivált lett a Win, akkor az nagyon mókás tud lenni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128102) Chaser válasza Pyro05 (#128100) üzenetére


Chaser
titán

ilyenkor legrosszabb belemenni esetleges javítgatásba, szerviz bénázik, kifutsz a 14 napból se gép se pénz, szóval jól döntöttél
egyértelmű szerelési hiba, vagy túl sok pasztát nyomtak a hűtő alá vagy épp csak érintkezik, vagy nem is érintkezik

szerk: Tikakukac w7-et én ugyanúgy aktiváltam másik gépen, előző gépről gyalulás után, w10-et mondjuk passzolom
mondjuk nem értem mért kell egyből azzal kezdeni és nem a gépet tesztelni, nálam az mindig utolsó körökre marad, jelenlegi gépemen még nem is csináltam meg ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128103) Tikakukac válasza Chaser (#128102) üzenetére


Tikakukac
titán

Aktiválódni aktiválódik minden Win mindenhol mindennel. Totál más lappal, asztalin is. Itt az összes többi hercehurci a gond, nem véletlen nem aktiváltatunk be senkivel semmit 2 héten belül, mert ha elállás van akkor egy liszensz ugrott, teljesen mindegy, hogy aktiválhatod utána, az már el lett lőve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128104) Chaser válasza Tikakukac (#128103) üzenetére


Chaser
titán

telefon az ms-nek legrosszabb esetben sztem
ilyen alapon üzletikhez adott licenszek nem sokat érnek, mert sokról leveszik és külön adják el más géphez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128105) CptAdamica válasza Tikakukac (#128103) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt nem lehet eljátszani, hogy deaktiválni. Majd a következő ha nem is veszi be, akkor felhívni májköléket és elmondani nekik a sztorit? Hallottam ilyen sztorit, hogy segítenek újra beaktiválni.

Megyen!

(#128106) Tikakukac válasza Chaser (#128104) üzenetére


Tikakukac
titán

MS válasza: nem az övék a liszensz, ki lett adva a gyártónak. Pont mint a HDD is. A géppel lett adva, a gyártó nem foglalkozik vele.
Gyártó válasza: ez MS termék, ők ezzel nem foglalkoznak.

1-2 ilyen cifrán már megvagyok. Amúgy ja, a kitépkedett Win is ilyen, időnként meg is van rostálva az apró is, aztán meg nem. Ezt nem értettem sosem, de nem vagyok jogfin.

san01: 2-3-4 ilyen sztoriba én belementem, mikor fiatal voltam és szép. Nem véletlenül kell megígértetni ügyfelekkel, hogy ha visznek Wint is, rakják csak fel a lemezképeset, 2 hétig próbázzák és ha minden frankó akkor süssék el a kódot. Előre húzott na az viccesebb, ott nehezebb kerülgetni az aktiválást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128107) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
• Minél előbb kellene.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
• 270K-300K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
• Archicad, Photoshop leginkább.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
• nuku
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
• 17-et keresünk, felőlem lehet TN is, legyen látható.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
• Lesz hurcolászva. Utazás közben nem lenne használva, csak a célhoz megérkezve. :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
• Win 8+
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
• Egy minimum 128-as SSD és egy nagyobbacska (500+ GB) HDD lenne az optimális, de egy nagy (~500GB) SSD-vel is kiegyeznénk. (Bár ez nem túl gyakori, a hirdetések között keresgélve talán csak egy ilyet láttunk.) ODD nem feltétel, RAM minimum 8GB, "az se baj" ha több, de ennyiért ritka.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
• Webkamera, kártyaolvasó azért legyen, talán nem olyan extra igény.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
• Jöhet használt is, és tekintve az elvárásokat és a keretet valószínűleg az is lesz.

Elég sok hirdetést végignyálaztunk, perpill az alábbiak maradtak fent a rostán, itt-ott némi kompromisszummal (vagy gyengébb a vidkari, vagy drága és értékelés nélküli újonc az eladó, vagy nincs Win, vagy csak Lenovo :DDD ). Ezek között van ami vállalható?

Lenovo Y70-70 (használt, 270K)
MSI GP72-6QE8H11 (új, 330K, "gyártói garancia" wtf? a bolt nem is ad? mondjuk számomra elég noname.. létezik ilyen?)
Acer Aspire V17 (használt, 340K, noname eladó, messze is van)
Lenovo Ideapad 700 (új, 340K)
Acer Aspire Nitro VN7-792G-76A3 (új, 335K, ennyibe csak FreeDos fért..)

Előre is köszönöm a segítséget!

u.i.: Dell Latitude 6 és HP Probook 6 gépeket is keresgéltünk az ajánló alapján, de perpill nem nagyon találtunk megfelelőt, és hát elég sürgős lenne.

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#128108) Chaser válasza Tikakukac (#128106) üzenetére


Chaser
titán

számlával újra értékesíthet a kereskedő, számla nélkül érvénytelen
ez nem befolyásolja az aktiválás folyamatát, max ellenőrzésnél mutatni kell számlát is
ha nem megy az aktiválás akkor kell ms-t hívni, nálam még soha nem fordult elő

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128109) deathbird69


deathbird69
csendes tag

Sziasztok.

Anyukámnak szeretnék laptopot venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

2 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

max 150.000 Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

csak netezés, youtube, facebook, néha filnézés, ezeket fussanak rendesen akásmentesen rajta

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem játékra kell

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

14' és 16' között, a többi nem fontos tényező

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Otthonra max másik szobába hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD 128 Gb, DVD nem szükséges de nem gond ha van, memória min 4 GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI legyen rajta, hogy rá lehessen kötni a TV-re

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

mind a kettő szóba jöhet, de inkább az új gép a preferált

Átolvasva az ajánlásokat a Dell Vostro 5568 és a HP 250 G5 nézegettem.

Kell i3 vagy elég Pentium processzor?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv:

[ Szerkesztve ]

"A rőzsetűz messzebre látszik, de hamarabb lohad le a szarból rakottnál: erre gondolj ha magaddal együtt másokon is könnyíteni akarsz"

(#128110) Chaser válasza deathbird69 (#128109) üzenetére


Chaser
titán

i3-as 250, pentium az tablet cpu kb ebben az esetben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128111) Sazsóti válasza Tikakukac (#128099) üzenetére


Sazsóti
tag

Milyen keverésre gondolsz?

Azon, hogy kimaradt ez a készlet, mit értesz?

(#128112) Bekre_Pál


Bekre_Pál
újonc

Sziasztok!
(1) Április
(2) 2-250K
(3) Általános felhasználás, böngészés, youtube, film fhd + fhd 3d, zeneszerkesztő programok, de leginkább ez, napi 2-3 óra max, (főleg mem. és cpu igényes műveletek)
(4) Nem lesz játék
(5) 15-ös, 1080p, ha ips és használható, nem rossz, de tn is jó. szinte csak tv-re vagy monitorra lesz kirakva
(6) Itthoni gép lenne, asztalon.
(7) win10 lesz, de win nélkül is jó
(8) HDD hanyagolható, inkább ssd 128 de leginkább 256, odd lehet, de nem feltétel
(9) min 3db usd, hdmi, 8gb ram, ha lehet már a ddr4-es
(10) Csak új gép

Figyelemmel követem egy ideje itt ki mire milyen gépet keres/talál, ezek alapján egy hp-t és egy asus-t találtam eddig, ha esetleg tudnátok róluk némi infóval szolgálni, azt megköszönném, illetve ha ez nem jó vonal akkor valami tanács mit merre tovább? előre is köszi.

hp pavilion 15-au100nh [link] (előny: 250 ssd, +win , 3 év gari,)

asus k501ux - dm136d [link]
(hátrány: 120 ssd, nincs win, 8gb ddr3, 2év gari, előny gtx 950m )

próbáltam összehasonlítani a két gép cpu-ját és mintha nem sok különbség lenne.

még egyszer köszi a segítséget :K :B

[ Szerkesztve ]

(#128113) Tikakukac válasza Sazsóti (#128111) üzenetére


Tikakukac
titán

Keverés: a fogalmak nem teljesen úgy szólnak-vannak-léteznek amire ő gondol.
Kimaradt: tekintve mennyibe megy a rendes most lerendelés nagykerből, így esélyesen ez egy nagyobb kupac volt valakinek ami kimaradt. Másképp hogyan lenne ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128114) Sazsóti válasza Tikakukac (#128113) üzenetére


Sazsóti
tag

Ár-érték-ben ezek szerint jónak találod? ( számla, gari van.)

(#128115) humax


humax
senior tag

üdv
Kiss változás
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
akar holnap
(2) A gépre szánt összeg forintban?
350.000 ig
(3) Felhasználás?
Irodai programok,office, tanulás, böngészés, ritkán játék.
sok hd videok
minimum i7 vagy i5

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD ,13"-14.0"
lehetőség szerint matt kijelzővel, IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva heti szinten, utazáshoz hasznalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10, semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 500 GB, , minimum 8GB RAM
vagy 500 -HDD, SSHD-val szerelt,

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI mindenképp,webcameram,
jo lenne ha LAN.
Fontos : billentyűzet világítás , nagyon jó hangszórókat, minél több akku üzemidővel minimum 5-6 óra

lég fontosabb ne legyen súlya több mint 1.5 kg

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépet szeretnék
Tankx :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#128116) A21


A21
tag

Sziasztok!

Már tudom, hogy ez nem az a topic, de érdekelne az itteni szakik véleménye is, hátha a másik topicot nem olvassák.

Szerintetek mennyire vállalható egy garancia idejét múlt használt de szép állapotú ASUS ZENBOOK UX31A?

Be merjem vállalni, vagy rizikós modell?

Köszi!

(#128117) Khelben válasza A21 (#128116) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én nem merném garancia nélkül.

(#128115) humax: macbook?

[ Szerkesztve ]

(#128118) humax válasza Khelben (#128117) üzenetére


humax
senior tag

köszi nem.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#128119) Bandriis


Bandriis
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában. Ha megéri még 1-2 hónapot tudnék várni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 300-350k bruttó.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka és valamennyi játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékok közül az újak annyira nem mozgatnak annyira. Blizzard játékok mennének rajta: Diablo3, Starcraft2 stb.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15', lehet TN is ha azt írjátok hogy megelelő.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordoznám, menet közben nem nagyon lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Freedos is megfelelő.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD és SSD vegyesbe. Mondjuk 1000GB HDD és 128-256 SSD. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Hosszú távra lenne, újat preferálnám.

Már karácsony körül is nézegettem a gépeket, akkor minőségileg nagyon bejött a Lenovo Y700, de többen azt mondták hogy várjak még pár hónapot az újakra. Sajnos az új Lenevo Y520 nem tartotta be a hozzá fűzött reményeket. Ha valakinek lenne van valami jó ötlete, szívesen meghallgatnám.

Szép napot!

(#128120) parkr válasza humax (#128118) üzenetére


parkr
őstag

sziasztok!
150 alatt van csajos (értsd: fehér esetleg szürke) színű notebook ami ajánlható egyetem mellé?
asusokat látok, de azokat nem nagyon ajánljátok itt. annyira szarok lennének?

[nem válasz akart lenni]

[ Szerkesztve ]

(#128121) Mikulásbá válasza Bandriis (#128119) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még mindig az egyik legjobb a Dell 7559 ebben a kategóriában,hiába vannak már újabb kiadásai is.

(#128122) Bandriis válasza Mikulásbá (#128121) üzenetére


Bandriis
csendes tag

7559et i5el vagy i7el?

(#128123) Mikulásbá válasza Bandriis (#128122) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elég i5-el,de nem gond i7-el sem-de ezt csak akkor érdemes,ha kihasználod.

(#128124) btudos válasza humax (#128115) üzenetére


btudos
veterán

Dell Latitude E5470, ez aránylag masszív, bírja a hordozást. Ha könnyebb kell, ott vannak a Zenbookok, van belőle kismillió hasonló kivitel, a megfelelőt neked kell kiválasztani.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#128125) rwin5


rwin5
őstag

Kérdezhetek, itt egy ilyet, hogy 300-400e ft-os árkategóriáig főleg játékra milyen-melyik videókártya számít most jónak notebookoknál? 980M-et olvastam legtöbb helyen, de az is már 2 éves nem? :U

(#128126) Chaser válasza parkr (#128120) üzenetére


Chaser
titán

vigyázzaszádrategyerök' - mondaná az egyik volt tanárom ( :

én már letettem arról hogy meggyőzzek bárkit arról mért ne, ki kell próbálni, ha tetszik megvenni, örülni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128127) Mikulásbá válasza rwin5 (#128125) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

2 éves,vagy több is,de még bőven elég szinte mindenre.Azért az sem mindegy,milyen a körítés hozzá,azt hűvösen is kell tartani.

(#128128) Mikulásbá válasza parkr (#128120) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvasgass vissza,mik az ajánlottak ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#128129) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

18 éves hugomnak ballagási ajándékként laptopot tervezünk venni.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Április közepe
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 300.000 ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Internet és tartalomfogyasztás, kisebb Office munka, filmek és egyetemi felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 13,3 - 15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Lesz, havonta 1-2x kisebb utakra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- OSX vagy Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- Lényegtelen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Megbízhatóság, 0 hozzá értéssel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új gép

Tapasztalatom: Én Macbookot használok amit ő is előszeretettel használ és tetszik is neki de ha szabad az én gépem mindig elkéri.
Orvostudomány téren fog tovább tanulni így nem szükséges erőgép inkább a praktikum és a megbízhatóság ami a fő szempont. Nem szükséges az, hogy ő most "menőzni akarjon" mert apple vagy "nézd én körbe tudom hajtani" nem tudom mit tudnak a 18 évesek csinálni, nem ilyen.
Igazából Lenovo Yoga 510 és az Apple részéről a 13,3-as Airt néztük és amellett is döntenénk csak hát az a kb. 120ezer ft. Megbízhatóak annyira a Lenovok átlagfelhasználásra mint az Apple? (2 db van a családban lassan 1 ill 2 évesek és semmi panaszunk velük) és ami még az OSX mellett szól, hogy az itthoni Win 10-es Asussal csak a probléma van, mind szerkezetileg és magával a Win10-el is, hugom pedig nem ért hozzá semennyire, csak használná napi szinten, kb. 4-5 évig.

Köszi

(#128130) csipszikutya válasza csipszikutya (#128129) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Tárgytalan, megrendeltem a Macbookot. Győzött az ő véleménye is.

(#128131) India válasza csipszikutya (#128130) üzenetére


India
aktív tag

Macbook air nem erre valo szerintem....

(#128132) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló! Meghalt régi gép helyére keresnék egy újat:

(1) Azonnal
(2) 250k-300k
(3) irodai munka HC üzzemódban (távoli asztal, film másik monitoron, 16 Word, Excel ablak stb.), néha egy kis multimédia (képszerkesztés, 3D lightosabb üzemmódban)
(4) -
(5) 15,6-17,3. min. FHD, preferált az IPS, de nem kizáró ok a TN és lehetőleg mattos.
(6) keveset, útközben nincs terhelve
(7) WIN10
(8) 256-os ssd vagy bármekkora HDD, ha 2,5" SSD beépíthető és optikai meghajtó helyére áthelyezhető a vinyó vagy rendelkezik M.2-es bővíthetőséggel. 8GB ram.
(9) 802.11 ac
(10) Csak új

Igazából az se baj, ha valami hiányzik (pl. os, ram), annak a piaci vagy iponos árát hozzáadtam. Fogyasztás nem számít, inkább erős legyen, mivel irodáról irodára lesz csak szállítva, ahol mindig van áram. Legfontosabb, hogy minden nap, 12+ órákat fog futni, így bírja a kiképzést.

Ezek alapján találtam néhány lehetséges jelöltet, de nem tudom melyik mennyire ajánlott :)
Lenovo 700
Lenovo 510
Dell Inspiron 7560
Dell Inspiron 5567
HP pavilon 15

Persze más típus is szóba jöhet, csak egyelőre ezek akadtak fenn a rostán.

[ Szerkesztve ]

(#128133) btudos válasza prime_adam (#128132) üzenetére


btudos
veterán

A leírásod alapján egy rendes, strapabíró munkagépet keresel, na az pont nincs a listádon. Az általad nézett otthoni/multimédiás felhasználásra szánt gépek egyike sem napi 10-12 órás terhelésre van kitalálva.

A Dell Latitude E5570 már annál inkább, 300 k-ba belefér FHD IPS kijelzővel, normális garanciális háttérrel, ami munkagépként elengedhetetlen. Én mindenképp ebbe az irányba nézelődnék, esetleg HP Probook vonalon de ott az E5570-nel szembeállítható 650 drágább, a keretbe beleférő 450 meg egyel alacsonyabb kategória, nincs a Dell szintjén.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#128134) Sazsóti válasza Dhampir (#127188) üzenetére


Sazsóti
tag

Szia, sziasztok!
Kérhetek véleményt erről a gépről?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#128135) Sazsóti


Sazsóti
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#128136) rwin5 válasza Sazsóti (#128134) üzenetére


rwin5
őstag

nem jó a link

2. se jó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128137) Sazsóti válasza rwin5 (#128136) üzenetére


Sazsóti
tag

2. Javítva!

(#128138) Dhampir válasza prime_adam (#128132) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet ránézni a Fujitsu Lifebook E756-ra is. Az IPS kijelzős változata - igaz, hogy Windows nélkül - belefér a költségedbe.

(#128139) Dhampir válasza Sazsóti (#128134) üzenetére


Dhampir
félisten

Ne hallgass rám, de például én, ha már Inspiront (vagy bármilyen más konzumer gépet) vennék, akkor csakis vadiújat egy rendes boltból.

(#128140) Sazsóti válasza Dhampir (#128139) üzenetére


Sazsóti
tag

És miért? Tényleg érdekel a véleményed.

Van 2 év gari rajta...és kapok hozzá egy jogtiszra Win 10-et is.

Ezt 120-ert hol kapom meg így?

(#128141) Dhampir válasza Sazsóti (#128140) üzenetére


Dhampir
félisten

Árban jól hangzik, de ki tudja, hogy időközben mennyi bajod lesz vele, mégiscsak használt. Persze lehet, hogy semmi hiba nem jön elő, és jól fog szuperálni. Mérlegelni kell, jelenleg 155.000 Ft körül újat kapsz, 3 év garival, igaz, hogy azon csak Ubuntu van, a Windowst meg kell venni hozzá.

Nem akarlak meggyőzni, ha annyi pénzt tudsz rászánni, és úgy véled, hogy megéri, próbáld meg. :)

(#128142) csipszikutya válasza India (#128131) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Hasonlóra használom én is a sajátomat csak sokkal keményebb Officeval és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Remélem neki is. Ha nem akkor eladjuk és veszünk az árábol másikat, bár kétlem.

(#128143) Sazsóti válasza Dhampir (#128141) üzenetére


Sazsóti
tag

Igen..155-re rájön a Win 10 ára (mysoft), és kerek 200 ezer ft. Kicsit sok.
Drivereket nem vadászok.

És a 155-ös ár 4Gb ram-ot tartalmaz. Ez a gép 8-as. Tehát 220 ezer már..l

[ Szerkesztve ]

(#128144) Sazsóti válasza Dhampir (#128141) üzenetére


Sazsóti
tag

És nem 500Gb, hanem dupla a HDD! Így a mysoftos gép 240 lenne...

(#128145) Dhampir válasza Sazsóti (#128143) üzenetére


Dhampir
félisten

Kérdés az is, hogy főleg mire használnád. Az összefoglaló kitöltésével az itteni tanácsadók lehet, hogy jobbat tudnak ajánlani.

(#128146) Sazsóti válasza Dhampir (#128145) üzenetére


Sazsóti
tag

HP-t ajánlottak. Az újként sem kellene. A Dell-re esküszöm.
[link] Ezt néztem még ki, de lekutyázták...

Matt kijelző szóba sem jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#128147) Chaser válasza Sazsóti (#128146) üzenetére


Chaser
titán

az remélem megvan, minden gyártó csinál/csinált rossz gépet
oké, ez dell...nézz már meg mellette egy 7559-es modellt, és az is dell
ez egy belépő inspiron és nem a legjobban sikerült, dellnél a legalja
esküdj meg rá, vedd meg, légy boldog, kár itt kérdezni
egy jó tanács: mivel boltban alig drágább - mysoftnál és iponnál 141-2k -, kérdezd meg kapsz-e róla számlát és itthoni lokalizációs-e, mert érhetnek meglepik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128148) Sazsóti válasza Chaser (#128147) üzenetére


Sazsóti
tag

Ha a hirdetést megnézed alaposan, a válasz : igen.
Op. rendszer hiányát ne feledd!
Holnap most már felhívom az eladót...ezt a "legalja" típust is megkérdezem...

( mysoft.hu: Win 10: 45 ezer)

[ Szerkesztve ]

(#128149) dugo_ válasza Sazsóti (#128148) üzenetére


dugo_
veterán

Ha a Win10-et is beleveszed, akkor ez a konfig a mysofton 190k lenne. Nem furcsa, hogy csak ma, csak neked odaadnák 120-ért is? A hirdető a Máltai Szeretetszolgálat lenne? :U

(#128150) Sazsóti válasza dugo_ (#128149) üzenetére


Sazsóti
tag

Ne legyünk naívak....ott nincs beépítve, feltételezem, az op.rendszer ára.

És azért a rengeteg pozitív értékelése az eladónak sem hátrány....435 van.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.