Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128701) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok!
Páromnak eljött a laptopcsere ideje, szeretnék segítséget kérni.

(1) Mostanában vennénk, de nem égető a szükség, valamennyit tudunk várni.
(2) 150 ezer Ft körül keresnénk, korlátozott mértékben ez átléphető.
(3)-(4) Elsődlegesen filmnézésre, irodai programok használatára, internetre lenne használva, de lehessen rajta játszani megfelelő minőségben pl. egy Assassins Creed 4-et.
(5) 15-ös a mostani kijelző mérete, ez elegendő, IPS jó lenne bár nem tudom ebben az árkategóriában van-e?
(6) Utazás közben nem lenne használva, de lehet olyan helyen, ahol áramellátás híján 3-4 órát ki kellene bírnia szövegszerkesztés mellett.
(7) Operációs rendszer nem kell.
(8) HDD 1tb, SSD nem kell, bár utólagos beépítési lehetőség kellene, RAM 8gb, optikai meghajtó kell.
(9) HDMI mindenképp kell. Dell gépek az elsődleges favoritok, de lehet bármilyen megbízható, nem driver-szivatós gyártó gépe, ha megfelel az elképzeléseknek. A lehetőségekhez képest jobb minőségű beépített hangszórók jók lennének.
(10) Új gép mindenképp.

Köszönöm.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#128702) Mikulásbá válasza FragMaster (#128701) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyiért nem lesz IPS.
Legközelebb talán a Fujitsu A557 van,ami árban és szép kijelzőben vehető legolcsóbban.

(#128703) Sztojcsi válasza Tikakukac (#128692) üzenetére


Sztojcsi
tag

Elporlad? Ezt hogy érted?

Csak mert nekem most is egy 2008-as Acer laptopom van, és attól eltekintve hogy kezd eléggé gyenge lenni a hardware semmi baja nincs, hibátlanul működik. Mondjuk nem volt sokat használva, inkább csak utazásra kellett az asztali gép mellé.
Azóta volt valami minőségbeli változás az Acernél vagy pont ez a típus amit linkeltem rosszabb ilyen szempontból?

[ Szerkesztve ]

(#128704) sixer66 válasza B-Clone (#128699) üzenetére


sixer66
senior tag

Most nézem, hogy nem írtam bele az összefoglalóba, hogy ami még fontos, az a minimum i5-6200U/i5-7200U proci.

(#128705) Tikakukac válasza Sztojcsi (#128703) üzenetére


Tikakukac
titán

Szó szerint. Szeded szét és esik szét mindene.

Hogy nálad mi van és volt és az mit tud, nem tudom. 6 éve ez biztosan így volt, netbook és notebook kategóriában is. Most visznek egy ramot egy újabb netbookba az is Acer, az Úrnak azzal kellett nyitni, hogy ha próba van és bontani kell ő bontja, mert én nem érek hozzá :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128706) hallerlaller válasza Tikakukac (#128705) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem van itthon egy acer aspire asszem 5741, potyog kifele a billentyűzet több helyen is, haver azt mondta nem nyúl hozzá, próbált már cserélni másikon és szanaszét tört a ház. Szóval azóta polc alján hever.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#128707) Tikakukac válasza hallerlaller (#128706) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebben a zsanértörött K555-ben is úgy megy a dolog, hogy a kinyitást a tulaj végzi, ne nálam törjön a kijelző is. Azon kívül meg kb. mindent kell cserélni, szóval törhet :DDD

De ezek általános dolgok, tanulópénzek. Ezzel jár a biznisz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128708) Sazsóti válasza Tikakukac (#128707) üzenetére


Sazsóti
tag

Kár fikáznod az Acert.

8 évig volt egy ilyen márkájú gépem, kutya baja nem volt.

Igen, tudom, hogy te tévedhetetlen vagy. Csakis a Dell 7559 a király...hát persze.

Persze ugyan.

(#128709) dugo_ válasza Sazsóti (#128708) üzenetére


dugo_
veterán

Egy darab gép az nagy merítés, valóban. ;]

(#128710) Bkrisz9 válasza Sazsóti (#128708) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Statisztikát egy vagy több gépből állítunk fel? (A több az jelen esetben több tucat vagy több száz.)
Segítek: utóbbi.

Az meg a másik, hogy senkit sem érdekel mi volt, az érdekel mi van. Régen pl. a fujik elől sikítva menekült mindenki most pedig kimondottan jó gépeik vannak.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#128711) Tikakukac válasza Sazsóti (#128708) üzenetére


Tikakukac
titán

Fél tucat ThinkPad és 2 Dell valamint 1 HP tulajdonosként igen, a 7559 a király :DDD

Amikor nagyon írnod kell, mert jön a roham akkor azt a Fáradt gőz random helyén tedd, mert ez ki lesz moderálva. Köszi a megértést.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128712) Sazsóti válasza Tikakukac (#128711) üzenetére


Sazsóti
tag

Nem, nem. A király Te vagy.

És a sok s.ggnyaló körülötted.

Fenyegetni meg kár.

Ezt az ócska topikot messziről kerülöm a továbbiakban.

(#128713) w.miki válasza Bkrisz9 (#128710) üzenetére


w.miki
veterán

nekem is van egy Acer-em, már vagy 8 éve, és ez is bírja.
Acer 5735z
De azért idén már lecserélném, de a billentyűzete nagyon tetszik, alul van a home, page gombok, ilyet nem találok sehol, egyik notiban sem.
Miért annyira jó a szigetes billentyűzet, hogy ma már mindenbe az van?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#128714) Leha válasza Sazsóti (#128712) üzenetére


Leha
csendes tag

az állandó negatívoskodásoddal hagyj már minket, légyszíves

nem vagyok admin, csak nagyon fárasztó vagy :( bocs

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128715) CptAdamica válasza w.miki (#128713) üzenetére


CptAdamica
veterán

Tesómnak is van egy majd 10 éves Acer gépe és azon kívül, hogy retek lassú semmi baja nincsen. Barátnőmnek pedig egy 7 éves, ez is Acer és ez is szintén jól teljesít még. Egyik sem volt a maga idejében csúcsgép. Viszont egyik barátom hibás notikat vesz és azt mondta, hogy az elmúlt években megfordult nála ~2000 darab noti, aminek a 70-80% Acer volt.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#128716) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

Mostn nem azért de itt tanacsot kapsz, az meg a te dontesed hogy megfogadod vagy nem, ha neked az acer a jo akkor acert veszel b*szod :K

(#128717) pataslogeza válasza Chaser (#128323) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Nagy kijelzos laptop kell minel ujabb processzorral, usb3 porttal 100ezerert. Op. rendszer, hdd, ram nem lenyeg, hordozva nem lesz, semmi jatek csak netezes, es ennek csak egyetlen gep felel meg? Probook 470-el pl. mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#128718) adika4444 válasza pataslogeza (#128717) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Probook 470 jó, bár nem tudom IPS kijelző téren hogyan áll. De jó lenne ha kitöltenéd a kérdéssort, de legalábbis megadnád hogy jöhet-e használt, a minél nagyobb kijelző alatt is jó lenne tudni mit értesz, mi az alsó határ, a minél újabb generációt is kifejthetnéd...

üdv, adika4444

(#128719) Adebayor


Adebayor
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-idén (passz)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-120ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-irodai porgramok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-Mindegy. nem értek ezekhez :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-nem hordozom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Win 10 menjen rajta nomálisan
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-320giga mimimum HDD
-4GB RAM min
-optikai kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-új

Nagyon nem értek hozzá srácok. a lényeg hogy nem gamer gép kell. nyilván 120ból nem is jönne ki olyan :D
Netezés, Office programok. Photoshop-ot néha használok, jó lenne ha menne. Webes programozáshoz program. pl. php storm.
Össz vissz amihez használnám.
A mostanim még ezeket se tudja, nagyon szar rajta a munka... :D

köszi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#128720) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Két gépet nézegetek anyámnak általános felhasználásra (amiből nem engednék: i3, ssd, 8gb ram):
LENOVO IDEAPAD 100 80QQ00F3HV_8GB
HP 250 G5 SP X0Q00ES
Esetleg valami alternatívát tudnátok még mondani 150k-ig.

Köszi:
Yush

(#128721) dugo_ válasza Yushchenko (#128720) üzenetére


dugo_
veterán

Jó lesz a 250, csak ne ilyen szürkeimportos, okosgaris boltból vedd.

(#128722) pataslogeza válasza adika4444 (#128718) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Mar irtam de most latom hogy azota bejott joparszaz hozzaszolas.
Szoval minimum i3-2xxx de inkabb ujabb cpu, 17" kijelzo, 2db usb3 port, hasznalt, 100ezer ft. Hdd, ram, op. rendszer nem lenyeg, semmi jatek, csak netezni kell, hordozva sem lesz.
Ja, nem akarok asztali gepet! :)
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#128723) pataslogeza válasza pataslogeza (#128722) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Matt kijelzo elony. Ezt kifelejtettem az elobb.

(#128724) Tikakukac válasza pataslogeza (#128722) üzenetére


Tikakukac
titán

470 ha bejött veheted, nincs azzal gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128725) pataslogeza válasza Tikakukac (#128724) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Koszonom!
Nem tudom milyen a 470, sosem volt olyanom, azert kerdeztem itt. En csak annyit tudok amit neten talaltam, hogy adatlap szerint jo lehet nekem, de pl. a hutes hatekonysaga nincs a leirasban sehol, es tapasztalatbol tudom hogy az eleg fontos.

Esetleg valami mas ezen kivul?

[ Szerkesztve ]

(#128726) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

notit keresek ezekkel a paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Amint találok egy megfelelő példányt, de nem sürget az idő.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Nincs konkrét határ, de 200-250e forintba szeretnék beleférni, ha drágább nem gond ha megvan az oka ami miatt drágább.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Munkára lenne használva. Párperces rövid promo videók vágása és renderelése, illetve ami még fontos, hogy legyen UTP csatlakozó és ha lehet 1-nél több usb port.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem játszom rajta

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

A méret 15-17", hogy matt vagy fényes annyir anem fontos, a matt talán jobb és IPS monitor legyen. Felbontásban minimum fullHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

A gép legyen mobilis, munka közben sokszor kell ide-oda vinnem illetve munkautakra is magammal viszem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

WIN10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD és méretben minimum 256Gb, ramból pedig 16Gb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI csatlakozó vagy display port legyen, mert az asztalomnál külső monitorral használom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új jöhet szóba

Előre is köszönöm az ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

(#128727) Tikakukac válasza pataslogeza (#128725) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen jó, volt ilyen több is környezetemben, aktív használatnál billzet fényesedik meg 1-2 helyen kopik az ezüst, de hát ami napi 10 óra munkaeszköz az ilyen.

Nem nagyon van más 17" félüzleti gép, főleg ennyiért. 15" inkább, de 14" az amiből raklapnyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128728) StLui válasza Sazsóti (#128712) üzenetére


StLui
veterán

Neked tényleg nagyon fájhat, hogy nem kaptál önigazolást, de ha jó amit vettél vagy fogsz venni, akkor örülj és kész :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128729) B-Clone válasza tejeskifly (#128726) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sajnos amire szeretnél gépet találni az ebből a keretből újonnan nem nagyon lesz, főleg ha munkára kell. Jobban járnál egy jó állapotú használt, de garanciális workstationnel vagy üzleti géppel.
Sokkal jobban...

(#128730) pataslogeza válasza Tikakukac (#128727) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Koszonom!

(#128731) Yushchenko válasza dugo_ (#128721) üzenetére


Yushchenko
őstag

kösz a megerősítést! Csak rágoogleztam, hogy hol a legolcsóbb, de van valami bevált, olcsó bolt esetleg?

(#128732) Tikakukac válasza Yushchenko (#128731) üzenetére


Tikakukac
titán

Az olcsó alatt ha az irreálisan olcsót érted nyilván nincs, extrém esetben vannak egyedi bolti akciók amibe ez-az be van vonva és tud olcsóbb lenni, de minap Inspiron kellett egy lánykának és 5 találom boltban 2k volt a legnagyobb diffi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128733) dugo_ válasza Yushchenko (#128731) üzenetére


dugo_
veterán

Ilyen 120ezres nem igazán van, nem véletlenül. Áfával, garival jóval drágábban megy az a konfig, amit akarsz.
mysoft kereső
Esetleg Euronics-ot, MediaMark-ot érdemes nézegetni nagyobb akciókért.

Szerintem érdemesebb lenne megvenni a fullHD-s alapkonfigot és utólag bővítgetni, ha szükséges.
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=W4M91EA%23AKC

Vagy esetleg Fujitsu A555, SSD, de csak HD felbontás:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=VFY%3AA5550M83B5HU

(#128734) tejeskifly válasza B-Clone (#128729) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nem konkrétan videovágás a munkám de időnként videót is vágok. Ezek általában review szerű bemutató videók. Ezen kívül sok nincs megeröltetve a gép. Számlásan veazek csak mert céges gép lesz. Nem ragaszkodom az értélhatárhoz, csak nagyjából azt gondoltam innen kezdődnek a használható gépek.

Az árban nincs túl nagy megkötés mac-em lenne ha más okokból nem lenne szükségem winre utpre és linuxra

[ Szerkesztve ]

(#128735) Yushchenko válasza Tikakukac (#128732) üzenetére


Yushchenko
őstag

Értem a problémát, utána olvasva tényleg gáz a bolt. Mivel kb. 5 évente veszek notit, ezért ennyire nem vagyok benne a témába.

Egyébként a lenovoval mi a probléma?

(#128736) szacso


szacso
csendes tag

Sziasztok,
Az Asus Zenbook UX410-es sorozatból kinéztem 2 változatot:
[link]
ill.
[link]
A kérdésem: általános mindennapi használatra (böngészés, Word/Excel, film stb.) elég-e az i3-as verzió 4GB RAM-al? (Úgy tudom bővíthető.)
Ha valakinek van már vele tapasztalata, örülnék, ha megosztaná.
A forgalmazóról ("Digiprime") is van tapasztalat? (Náluk a legolcsóbb, lehet nem véletlenül... :N )
Köszi a segítséget!

"You Can't Always Get What You Want"...

(#128737) Soybex válasza Yushchenko (#128735) üzenetére


Soybex
őstag

Garanciáztatási háttér :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#128738) adika4444 válasza szacso (#128736) üzenetére


adika4444
addikt

Digiprime, Radium és társai kerülendőek. I3-as proci és 4 GB ram mindennapi felhasználásra elég lehet.

üdv, adika4444

(#128739) nap


nap
addikt

Sziasztok!

Kicsi, könnyű, utazós gépek közül mit ajánlanátok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 150-200 eFt
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
utazás (email, word, excel, powerpoint, pdf)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12" lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
csak utazásra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win7 kompatibilis
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
legalább 128 SSD, legalább 4GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
1,5 kg tömeg
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Köszi, nap

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#128740) Tikakukac válasza nap (#128739) üzenetére


Tikakukac
titán

Válasz is könnyű: 235k alatt nincs új subnoti. Semmilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128741) nap válasza Tikakukac (#128740) üzenetére


nap
addikt

Oké. Akkor mi az, amit már érdemes megvenni?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#128742) Tikakukac válasza nap (#128741) üzenetére


Tikakukac
titán

Használtban a világ a tied, ha jó egy rakiból mentett számlás gép, akkor az is van. X260-akat adnak 160k körül, ami azért elég olcsó. Pölö.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128743) Khelben válasza nap (#128739) üzenetére


Khelben
nagyúr

A win7 kompatibilitással buktad az összes új konzumer gépet. Használtan találsz ennyiért HP Elitebook 820-at vagy a lent említett Lenovo Thinkpad X260-at is. Újból a legolcsóbb gép, ami nem 15,6-os és nem porlad el hurcolás közben, a HP Probook 430 G4. A fullhd felbontásúhoz ips panel jár és kijön 200-ból. De nem 12-es, hanem 13,3-as.

(#128744) nap


nap
addikt

Oké. Köszi a válaszokat!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#128745) Mikulásbá válasza nap (#128744) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Esetleg Latitude E7240

(#128746) tejeskifly válasza tejeskifly (#128726) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Változtattam a korábbi feltételeken, így tudtok ajánlani gépet?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Amint találok egy megfelelő példányt, de nem sürget az idő.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Nincs konkrét határ, persze nem a csillagos ég, 200-300e között szeretnék kijönni, de ez nincs kőbe vésve, ha ennyiért nincs akkor ajánlajtok olyat ami alkalmas azokra amire használni szeretném

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Munkára lenne használva. Ami elsősorban böngésző, és egyszerűbb irodai csomagok, de szükséges az utp és mondjuk min 3db usb port. Időnként videó vágásra is lenne használva de nem ez a főprofil, max fullhd felbontású videók lesznek vágva nem túl sok effekttel. Legyen a gépben annyi tartalék, hogy egy-egy ilyen videó vágását gyorsan tudja abszolválni.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem játszom rajta

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

A méret 15-17", hogy matt vagy fényes annyira nem fontos, a matt talán jobb és IPS monitor legyen. Felbontásban minimum fullHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

A gép legyen mobilis, munka közben sokszor kell ide-oda vinnem illetve munkautakra is magammal viszem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

WIN10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD és méretben minimum 256Gb, ramból pedig 16Gb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI csatlakozó vagy display port legyen, mert az asztalomnál külső monitorral használom.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Számlával garanciával vennék gépet.

(#128747) ventoos


ventoos
csendes tag

Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni, hogy az alábbi felhasználásra Ti milyen laptopot ajánlanátok. Elsősorban 2016-os Macbook Proban gondolkozom, de nyitott vagyok más javaslatokra is. Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb nyár végén, back-to-school akciókat még hajlandó vagyok kivárni
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 850.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés, zeneszerkesztés, 4K videóvágás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", minimum QHD felbontás, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, fontos a hordozhatóság
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 vagy macOS
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely minimum 256 GB SSD, de 516 GB előny. Memória minimum 16 GB. Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó akkuidő (7-8 óra minimum)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép jöhet szóba.

(#128748) Khelben válasza tejeskifly (#128746) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5570. Van belőle 4 magos cpu-s is. Ha még feljebb kell menni teljesítményben, akkor csak a workstation gépek maradanak, HP Zbook, Dell Precision.

(#128749) B-Clone válasza ventoos (#128747) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Így ránézésre Windows vonalon Dell XPS 15 9560 vagy marad a Mac Pro Mindkét gép abszolút prémium kategória, egyikkel se nagyon tudsz mellé lőni és igazából felesleges is másfelé nézelődni. A Dell erősebb teljesítményt hoz ugyan azon az áron, 3 év gari van rá /bővíthető 5-re/ a Mac meg az OSX miatt van előnyben. Tapizd meg, próbáld ki, nézd meg, hogy milyen szoftvereket szeretnél használni egyik vagy másik oldalon ez azért elég különböző. Aztán ami jobban tetszik vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#128750) iltirisz válasza ventoos (#128747) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Hasonló cipőben járunk...
ZBook Studioval szemezünk a cégnél. Van belőle nagyon szép 4K-s verzió is. Nagy pozitívum a 2 db M.2-es hely, a Quadro és negatívum az akksi idő. (Legalább is ezt mondják.)
MacBook-kal elvileg a Q4-et meg kéne várni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.