Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128151) dugo_ válasza Sazsóti (#128150) üzenetére


dugo_
veterán

Persze hogy nincs, mert valami 3 dolláros volume licenszes kóddal van beaktiválva, amitől pont annyira lesz legális wined, mint a kmspicotól.

(#128152) Dhampir válasza Sazsóti (#128148) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyenkor az ember meggyőzködi önnönmagát, legalábbis nagyjából így szokott lenni, és utána jön az, ami van. Végső soron most rábeszéled magadat, de ezt itt senki sem erősítheti meg, hiszen ez az áru a megbízhatóságát tekintve mindenki számára "terra incognita" ismeretlen föld, csak az eladója van tisztában vele. Amint írták, a gép papírjai legyenek meg, az összes, és magyar gép legyen.

(#128153) Tikakukac válasza Sazsóti (#128150) üzenetére


Tikakukac
titán

2 hete vágattam ki egy eladót 280 pozitív 0 negatívval, egy 4k-s tápon bukott el a dolog. Hát igen.

Naívak valóban ne legyünk, a tiszta oprendszer ha görbülsz sem lesz meg bruttó 30k alatt, mindegy mekkora kedvezményed van már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128154) rwin5 válasza Tikakukac (#128153) üzenetére


rwin5
őstag

Hibás volt a termék vagy miért?

Én megfizettem már egyszer PH-n a tanulópénzt. Azóta egy értékhatár fölött csak személyes átvétellel veszek akármi is legyen a termék. Most is ugye nézegetem a notebookokat, bár még nekem 2 hónap mire megveszem, de körültekintő leszek az biztos.

Amúgy olvastam már olyat is itt a PH-n a jelentsd a csalót topicban, aki személyesen nézte meg a terméket egy autóban, és egy csomó hibát nem vett észre. :DDD Szóval ha valaki nem ért hozzá (ilyen vagyok én is) annak érdemes magával vinni egy szakmabelit.

(#128155) Sazsóti válasza Tikakukac (#128153) üzenetére


Sazsóti
tag

Jól beszélsz!
De egy koszos Win10-ért 45 ezret nem óhajtok adni.

dugø : a lényeg, hogy működjön, osz jónapot!

( Nézem a mysoft oldalát. Win7 Pro: 55 ezer..na ne....) Egyébként én nem is engednék semmilyen laptopot op. rendszer nélkül árulni...olcsóbbak is lennének a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#128156) Tikakukac válasza rwin5 (#128154) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, jah. Van az is amikor nem veszed észre, én mondjuk már sok dologra legyintek. Ha vásárolok az jellemzően garis ha meg nem akkor olyan áron van, hogy mindegy. Kevesebb idegsejt megy rá.

Sazsóti: Hogy te mit óhajtasz és mennyiért azt meg hadd ne mondjam kit érdekel :B
Azért vannak az Ubuntu és egyéb DOS alapú gépek, mert nem csak te, maga a törvény sem engedi ezek nélkül kifele a gépsasokat. Csak hát a magyar hiper érzékeny az árra és a beépített 20k-s ár is sok, mert otthon Pisti ingyér csapja. Ez is egy érdekes téma amúgy. Annyi jó szakdoga témám van bakker ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128157) dugo_ válasza Sazsóti (#128155) üzenetére


dugo_
veterán

Ja értem, hát ha ennyi kell csak, akkor meg kell venni a bugázott laptopot kétes forrásból. :D

(#128158) Sazsóti válasza dugo_ (#128157) üzenetére


Sazsóti
tag

Holnap kiderül a bugázás! :K

(#128159) Sazsóti válasza Tikakukac (#128156) üzenetére


Sazsóti
tag

:R :R :R

(#128160) Chaser válasza Sazsóti (#128148) üzenetére


Chaser
titán

nyugodtan kérdezd meg, azt fogja mondani a legjobb gép
lehet még gamer is lesz, mert van benne egy diszkrét vga
az inspiron mindig belépő volt, nem titkolja a dell sem...voltak olyan nyomorék inspiron szériák, hogy a dell is tagadja a létezésüket ( :
ilyen fanatizmussal kár kérdezned itt tényleg bármit, vedd meg

szerk: 435 pozitívat meg oszd el 5-tel, mert itt a vakera és az ebayes értékelő rendszer öszvére van, ami félrevezető, ráadásul nem is pontosan működik ( :
8x eladása van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128161) whited válasza dugo_ (#128151) üzenetére


whited
addikt

No offense, de mi a baj a nem boltban vásárolt w10 és társai licenccel, tényleg érdekel. :)
Lásd, itteni pH w7 licenc ~7k

:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#128162) dugo_ válasza whited (#128161) üzenetére


dugo_
veterán

A Win7 EULA-jában benne van, hogy a legális szoftverhez kell a COA matrica és a hivatalos számla, online letöltés esetén elektronikus számla. Ezeket nem kapod meg az ilyen aprós hirdetésekhez.

A 10 dolláros Win10 kódok pedig általában MSDNAA/Dreamspark, Academic vagy kamionról leesett Volume License kódok, amiket bármikor egy kattintással eltörölhetne az MS, ha akarná. Annyival vagy csak előrébb, hogy nem kell rizikóznod a kismillió verzióban feltöltött biztosan malwarementes aktivátor kikeresésével.

Egyszerűbben kifejezve ezekkel csak egy termékkulcsot veszel, nem pedig a szoftver használati jogát.

(#128163) RWD


RWD
tag

Sziasztok!

Üszkve két hónapja eldöntöttem, hogy Latitude E5570-et fogok rendelni (IPS, 256 SSD, Win10). A keret nagyon max 400.000 bruttó HUF.

Kérdésem, hogy a közeljövőre beharangoztak esetleg valamilyen új üzleti gépet (2017 nyaráig megjelenő) ?

Köszi, és bocsi ha OFF.

(#128164) Khelben válasza RWD (#128163) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jön az E5580 Kaby Lake-kel, de ahogy elnézem, a cpu-n kívül nem változik semmi. Viszont ahogy a Dellt ismerem, azt tippelem, hogy az már nem ips-es lesz :)

(#128165) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Asus notit Győrben hol tudnék átpasztáztatni ?
:R

(#128166) Ispy válasza dugo_ (#128162) üzenetére


Ispy
veterán

Én vettem már többször is win7-et aprón, számlával, matricával.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#128167) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptopvásárlással kapcsolatban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250k (ha indokolt lehet feljebb menni 350k-ra)
(3) Felhasználás? tervezés, fotószerkesztés. Tervezés munka szinten, fotószerkesztés hobbi szinten.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 - többinél nincs megkötés
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - lesz táskában hordozva a gép, de leginkább töltőről menne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows 7 vagy 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó kell - SSD minimum 180GB (HDD nem kell) - minimum 8 GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Lehet használt és refurbished is, de csak jó állapotú garanciával

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#128168) Bekre_Pál válasza Bekre_Pál (#128112) üzenetére


Bekre_Pál
újonc

Sziasztok!
Kitöltöttem a kérdéssort, tudnátok esetleg mondani rá valamit? Vagy pont, hogy nem véletlen a csend?? De akkor meg azért:)
Köszi előre is, szép napot!
Bekre Pali

[link]

[ Szerkesztve ]

(#128169) RWD válasza Khelben (#128164) üzenetére


RWD
tag

Igen, azt néztem is, köszi. Viszont felületes vizsgálódás alapján arra jutottam, hogy ezek érintőkijelzősek lesznek (kérdés hogy csak olyan lesz-e belőle). Ha igen, akkor inkább kerülöm:)

Hogyhogy nem IPS? Downgradelnek TN-re, vagy van valamilyen újabb technológia?

(#128170) iltirisz válasza RWD (#128163) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Opcionális az érintő kijelző!
Én is a Latitude 5580-ra pályázom, bár most kértem árajánlatot egy Precision 3520-ra.
Mysoftnál vannak már IPS panelesek.
Érdekes, hogy amit kinéztem konfigot majdnem ugyanannyiért pakoltam össze a Dell amerikai oldalán dollárban. Bár valószínű rendelve jóval drágábbra jön ki, de reménykedek :D
Szóval lehet érdemes lenne utánakérdezned egy saját konfignak is, ha épp személyre szeretnéd szabni. :)
Amire érdemes az 5580-nál számolni, hogy nincs már dokkoló (?soros?) portja!

[ Szerkesztve ]

(#128171) kovdaniel


kovdaniel
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg
~max 250 bruttó

(3) Felhasználás
Munka főleg, egyszerre nagyon sok Chrome ablak, Office és más memóriaigényes dolgok és zene megy. A legfontosabb cél a gyors munka, tehát gondolom SSD és sok RAM.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék csak sokadlagos, nem fontos.

(5)Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem igazán értek hozzá, lehetőleg ne fárassza a szemet, kb. 15 col már elfogadható, azért nem szeretnék nagyon bogarászni rajta.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem, leginkább itthon és munkában, könyvtárban, egyetemen. Jó lenne, ha egy másfél-két órát bírná az akksi, de ez gondolom manapság alap.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 vagy semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD kéne mindenképp, egy 120 GB már untig elég, de ha kijön 250-es, az sem baj. A sok RAM-ot fontosabbnak érzem. Optikai meghajtó nem kell!

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Egyáltalán nem baj, ha használt a gép, gondolom akkor lényegesen erősebbet tudok venni ennyi pénzért. Csak számla és garancia legyen, ha van vele valami.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#128172) prime_adam válasza btudos (#128133) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi! Ez tényleg megfontolandó.

És ezek fizikailag is jobban bírják (válogatott alkatrészek, minőségibb szerelés) vagy inkább a support oldalon erősebbek (jobb szerviz, helpdesk, driverek)?

(#128173) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Hali! Ismerős felhívott, hogy a madaras teszkóban nagyon olcsón van laptop, utánanéztem, erről van szó:
Ha Linuxot tenne rá lehetne használni alapvető feladatokra (net, office, ilyesmik)?

SELECLINE NETBOOK 10-873828
Kijelző méret: 10.1
Kijelző felbontása: HD
Kijelző típusa: non-Touch
Processzor: Intel Atom Z3735F 1.33 GHz
Memória (GB): 1
HDD (GB): 32
SSD (GB): 0
Videokártya: Intel HD Graphics
Operációs rendszer: Windows 10 Home
Szín: fehér
Ajánlott felhasználási terület: Internetezés
Garancia: 2 év
35.000

[ Szerkesztve ]

(#128174) dugo_ válasza BrukoMisike (#128173) üzenetére


dugo_
veterán

1gb ram ma már mindenhez kevés. Ha ráguglizol, akkor konkrétan nulla infót lehet megtudni erről a készülékről. Már csak ezért is kerülendő.

Másrészt amennyire én ismerem ezeket az atomos tableteket a fórumot böngészve, egyáltalán nem olyan triviális, hogy tudtok rá telepíteni bármit, a gyári win helyett. Tele van a net mókolt bootloaderes iso-kal, amik kellenek, hogy linuxot lehessen forceolni az ilyen Z3735F-es tabletekre.

De a kérdés egyébként a wines tablet topikra tartozik, ott biztos tudnak mondani többet, vagy ajánlani valamit akár eu raktáros kínaiaktól.

[ Szerkesztve ]

(#128175) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Kicsit szokatlab kérdés, de volt egy ilyen laptop: INSPN5110-19 (https://www.usanotebook.hu/dell/inspiron-n5110-intel-core-i5-2410m-230ghz-4-gb-ram-640-gb-hdd-kulon-vasarolhato-fekete-hatlap-inspn5110-19/P25422), ami beázás miatt megadta magát. A biztosítónak meg kellene adni, hogy ez mai szemmel talán milyen laptoppal ekvivalens.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#128176) Khelben válasza kzoli89 (#128175) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#128177) Tikakukac válasza BrukoMisike (#128173) üzenetére


Tikakukac
titán

Jézus micsoda dolgokat találtok. Vigye át a húsos részlegre, oda jó a döglött halaknak karakteres játékokra :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128178) Sazsóti


Sazsóti
tag

[link]

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#128179) Mopar426


Mopar426
tag

Sziasztok! Új laptopot vásárolnék és a segítségeteket kérem. A lényeg, hogy az adott keretből minél minőségibb és teljesítmény orientáltabb gép jöjjön ki.. Nyilván ennyi pénzből valami feltétel sérül, de a legjobb ár - érték arányt próbálom megtalálni a segítségetekkel a következő szempontok alapján:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300.000 Ft 10-15 ezerrel több is lehet ha úgy adódik...
(3) Felhasználás?
Játékok, filmek, igazából ezeken kívül átlagos felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Full HD gondolom és minél magasabb részletességgel, de a 300 ezer Forintos keret úgy is behatárolja..
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" Full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva és utazás közben nem használnám
(7) Operációs rendszer?
Nem feltétel... Ha van rajta akkor win 10
(8) Tárhely mérete és típusa
Nem prioritás a nagy méret, SSD gondolom nem fér bele a keretbe, de ha van az nagyon jó, memória minél több... optikai meghajtó nem kell...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
új gép

Köszönöm a segítségeteket. :)

Hope for the best, plan for the worst!

(#128180) KubanitoS válasza Mopar426 (#128179) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igazából az ezzel a probléma, hogy az összeg határeset. Véleményem szerint 300 ezer forintért manapság nem lehet jó ár/érték arányú gépet vásárolni. Ennek oka a videokártya. Gyakorlatilag két versenyzőre határolódik le a dolog, a GTX 960m-re és a jóval erősebb GTX 1050-re.

Normális 1050-es kártyával szerelt gépet ennyiért nem lehet venni, 960m-es gépet pedig nem szabad ennyiért venni. :DDD

A két leginkább ajánlott modell errefelé a Dell 7559 és az ASUS N551. Szigorúan i5-ös procival.

Én a helyedben várnék egy pár hetet (hónapot :F ), hogy jobban elterjedjenek a (minőségi) 1050-es gépek és egy olyat vennék. Amúgy árukeresőn lehet találni párat, csak a minőség kérdéses lehet. MSI és Acer talán jó lehet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#128181) Mopar426 válasza KubanitoS (#128180) üzenetére


Mopar426
tag

Értem a problémát. :) Lehet akkor várós lesz addig amíg gtx 1050-es gépek lesznek dögivel...
Köszi a választ.

Hope for the best, plan for the worst!

(#128182) jjwsj


jjwsj
csendes tag

Üdv.!

Az lenne a feladatom, hogy vegyek egy Laptopot amivel apám tudna anyámmal Skype-olni, és erre ők 100€-os keretet lőttek be! (én ezt máshogy látom, de talán nem lehetetlen)

A választék hatalmas, mert e-bay-ről venném meg a gépet, a keretet is megemelném olyan 150-re, és itt lennének amikről nem sokat tudok (semmit), felsorolok egy párat, és ezek közül kérnék igent valamelyikre, vagy egy irányt merre induljak el:

-HP ELITEBOOK 2170P (agyonhasznált de van SSD)
-Dell Latitude E6230
-HP EliteBook 8460p
-LENOVO TP T410
-Packard Bell EasyNote LJ75
-HP Pavilion g6-2010so

Szóval ezeket találtam, némelyiken még 1 év gari is van!

Köszönöm előre is a segítséget! :C

(#128183) Ispy válasza jjwsj (#128182) üzenetére


Ispy
veterán

Tablet kell ide, nem laptop.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#128184) BrukoMisike válasza Tikakukac (#128177) üzenetére


BrukoMisike
tag

Szerencsére nem vette meg. Elmagyaráztam neki, hogy hamar megtelik az a 32 GB, meg, hogy nem fog tudni olyan gördülékenyen netezni rajta, mint az asztalin, úgyhogy letett róla.

(#128185) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Bátyám szeretne venni egy laptopot kint amerikában 1000$-ig vagy afelett max 100-al.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most ,max 2 hétig még
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-330 ezer forint
(3) Felhasználás? irodai programok, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Full HD, Medium-High Geforce 1000-es kategória valamelyik kártyára gondolnék itt, pl 1060
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, 15'6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozná néha, de inkább asztal mellett
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD és HDD, 8-16GB Ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Billentyű világítás
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ebay-ről nézi, lehet használt is Postázás miatt, mert PO Box van neki

Igazából játszana rajta, csak nem meri bevallani, meg dolgozik is, de ahhoz nem kellene akkora gép. Nem vesz külön asztalit, szóval kettő az egyben kell neki. Nem nagyon használná csak akksiról, az annyira nem lényeg ebből a szempontból.

Ezt nézte eddig : [link]
Köszi előre is a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#128186) csibabu


csibabu
tag

Üdv! Cs:go-rá egy laptop 200 e alatt? Jó lenne ha Fhd kijelző lenne, és egyáltalán nem kell full grafikák futtatni a csak legalább 60 fps -el tudják játszani akadásmentesen. 15-16 volt közötti kijelzővel.

iPhone 14 Pro

(#128187) dugo_ válasza csibabu (#128186) üzenetére


dugo_
veterán

Asus K501.
pl

(#128188) Oli330


Oli330
csendes tag

Asus Zenbook 410-t vett már valaki ? A legkisebbje mennyire vállalható ezzel a procival :Intel Core i3-7100U (2 x 2.40GHz, 3MB Cache)... Turbo nélküli..

(#128189) DrTrokár


DrTrokár
újonc

Hello!
Olyan notebookot keresek, ami a Macbookokhoz hasonló külsővel rendelkezik.
1. Holnap, holnapután venném.
2. 250000 ft
3. Irodai programok, PS, böngészés
4. Nem lesz játék.
5. 13"-14" körül (inkább 13"), FHD, IPS
6. Naponta, utazás közben nem lesz használva.
7. Nem kell.
8. SSD, 256 GB, 8 GB memória
9. A Macbookokhoz hasonló külsővel rendelkezzen.
10. Csak új.

(#128190) India válasza DrTrokár (#128189) üzenetére


India
aktív tag

HP 430 G4 fullhd változatat keresd az IPS-es!Hasonlit a Macbookra.

[ Szerkesztve ]

(#128191) gubacs


gubacs
újonc

Sziasztok
Hetek óta tervezek notebookot venni, rengeteget olvastam a témában, arra jutottam, hogy 150-160 ezer Ftból egy használt üzleti masina lesz a legjobb vétel. Valami erősebb gépet szeretnék, ma találtam rá erre a gépre: [link]
Jó vétel ennyiért? Vagy van jobb?

(1) Jövőhéten venném meg.
(2) 150-160 ezer
(3) Programozás, net, twitch, yt, tartalomfogyasztás
(4) Max honfoglalózni fogok rajta.
(5) 15" körül jó lesz.
(6) Minden nap.
(7) Kali linux
(8) Mindegy, csak kezeljen egy 512-es SSDt, 4-8 GB és bővíthető legyen, az nagyon fontos lenne!!
(9) Esetleg optibayt lehessen bele tenni, de nem feltétel.
(10) Ennyiért csak használt.

[ Szerkesztve ]

(#128192) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok!

Egy elsősorban játékra és multimédiás használatra alkalmas gépet szeretnék vásárolni, két kiszemeltem van: Lenovo Y520 és Acer VX15.

Mindkettőben i5 processzor és nVidia 1050-es kártya dolgozna. A Lenovoval jók a tapasztalataim, de az Acer gépeit is dicsérik, a két gép közül melyiknek jobb a hűtése, melyik a jobban összerakottt és az optimalizáltabb? Melyik a masszívabb?

Ha van valakinek tapasztalata, információja ezekkel a gépekkel kapcsolatban az kérem ossza meg velem.

Lenne még egy kérdésem ez pedig a RAM mennyisége. A 8GB RAM mennyire nevezhető tartósnak, érdemes bővíteni 12 GB-ra vagy 16-ra?

(#128193) DrTrokár válasza India (#128190) üzenetére


DrTrokár
újonc

Valami más esetleg? Ez nem tetszik. Elfelejtettem megemlíteni, de világítós billentyűzet kell. Az egyetemen láttam egy csajnál valami Asust az szinte koppra úgy nézett ki, mint egy Macbook.

Rendben van, de nekem nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#128194) India válasza DrTrokár (#128193) üzenetére


India
aktív tag

Amit ajanlottam világítós billentyűzete van.

[ Szerkesztve ]

(#128195) B-Clone válasza AcélAgyar (#128192) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Mindkettő említett modell rettentően gagyi. Én biztosan nem adnék pénzt azért hogy papíron legyen egy 1050-es kártya a gépemben

(#128196) dugo_ válasza DrTrokár (#128193) üzenetére


dugo_
veterán

Valamelyik Zenbookot láthattad. Asus UX303 pl., legalább i3-mal (ne core m-mel).

(#128197) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv mindenkinek!
Egy ismerősömnek döglődik a régi Asus laptopja, és új eszközre lenne szüksége. A paraméterek a kérdéslista alapján:
- nem tudom biztosan, mikor lesz a vásárlás, de aligha húzható sokáig
- a keret 200k, és ez elég hard határ
- strapabíró gép kell, mert napi 14-16 órát fog menni, nagyrészt weblapokkal (minimum 6-8 Twitter, 1-3 stream, egyebek, összesen olyan 50-70 fül a Chrome-ban)
- semmi játék, még Aknakereső sem
- a mostani gép kijelzője 15,6-os, 1366*768-as felbontással; az előbbi méret most is must have, a felbontással a tulaj elégedett (de nagyobb nyilván lehet)
- a gép fix helyen lesz, hálózatról használva, nem akkuról, csak 2-3 m-nyit fog utazni házon belül
- Windows megy rá, ez biztos, de nem hiszem, hogy új licencet vennének
- minimum 8 GB RAM kell, az optikai meghajtó jó, ha van, és én ugyan javasoltam az SSD-t, de az a leendő tulajnak kicsi lenne - szóval ha egy lemez van a gépben, az klasszikus HDD legyen, 1-2 TB méretben
- csak két dolog kell még nagyon neki, a hangfalaihoz egy 3,5-es jack, illetve legalább egy gyors USB (plusz 2-3 lassabb, az utóbbi egérnek és tartaléknak, az előbbi külső HDD-nek)
- sajnos a használt gépek semmilyen formában nem játszanak :(

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#128198) Khelben válasza Wolverine (#128197) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, a maradék pénzből mehet bele még 4GB ram. HDD-t/SSD-t meg lehet később bővíteni. Ennyi pénzből nincs más strapabíró gép, ez is csak a belépő szintet karcolgatja.

(#128192) AcélAgyar: várd meg a Dell 7567-et.

(#128191) gubacs: Jó vétel ez is (bár Thinkpad workstationt annyira nem ismerem, majd talán jön valaki, aki jobban), esetleg még kereshetsz HP 8570W-t is.

(#128189) DrTrokár: ha fontos a strapabírás és a jó billentyűzet, akkor csak az a HP 430 lesz, mint lehetőség. Ha inkább a kinézet a fontos, akkor meg az Asus Zenbook-ok.

(#128185) drmazsi: nem jelent még meg olyan 1000-es geforce-szal szerelt gép, amit ajánlani tudnék. A Dell 7567 pedig még nincs Magyarországon, így arról se tudok nyilatkozni. De az eddigiek alapján az lesz az egyetlen remény, hogy normális gép jön a 300k-s kategóriába...

[ Szerkesztve ]

(#128199) Oli330 válasza dugo_ (#128196) üzenetére


Oli330
csendes tag

i3-ból a 7100 -es (2x2.4ghz) az még vállalható ? Turbo nincs benne, ezekbe le van tiltva ?

(#128200) Chaser válasza Oli330 (#128199) üzenetére


Chaser
titán

i3-ban soha nem volt turbo, azt már i5-nek hívják - akkor is ha 2 magos -

szerk: egyébként veheted simán
én gépemben i5 van, de 2,4ghz-re fixálva, ivy bridge, kb 3-3,3ghz-es lenne hozzá képest a kis i3 az ipc gyorsulása miatt ivy vonalon, az már elég emberes

AcélAgyar ha gyártót akarsz venni hajrá, ha egy gépet akkor nincs olyan, hogy asus, acer, lenovo, típusok vannak és szervizhátterek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.