Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127851) Chaser válasza A21 (#127850) üzenetére


Chaser
titán

az, ez viszont nem az a topik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127852) dugo_ válasza A21 (#127850) üzenetére


dugo_
veterán

Üdv a notebookok világában. Itt nem lesz terhelés alatt 40-50 fokra hűtött proci sehol.
105 foknál kapcsol le ez az i5U, hogy hol kezd throttlingolni azt nem tudom. Valahol 95 környékén talán. Látszik a képen, hogy 91 fokos maxnál még nem dobta el az órajelet.

Szerk.

Azonnali notebookos kérdések

[ Szerkesztve ]

(#127853) A21 válasza Chaser (#127851) üzenetére


A21
tag

akkor útbaigazítanál, hogy melyik AZ A TOPIC? : szerk: átteszem offba neked

(#127852) dugø : Köszi a normális választ! :R

akkor innen most kioffolom magam, ágyő :)

[ Szerkesztve ]

(#127854) BrukoMisike válasza Greentea (#127844) üzenetére


BrukoMisike
tag

Csak az 128 GB-os SSD-vel, ha meg 256-ost választok az +72 ezer... :U
55-ért veszek 240-es SSD-t notiba.. :)
Még jó, hogy utánakérdeztem itt, átbújtuk az összes Envy-t, Zenbookot, és végül erre esett a választás: [link]
Lehetne még hasonlót választani, de az QHD felbontás, nem tudom mennyire lenne előnyös az 13"-on, erről esetleg tudtok mondani valamit?

És bár nem szürke vagy fekete, de barátnőm azt mondja tetszik neki, árban tökéletes és bár nem vagyok nagy szakértő, de szerintem teljesítményben lepipálja az Air-t, ami többe kerül, mint ez, 4x kevesebb tárhellyel.. :)

[ Szerkesztve ]

(#127855) Chaser válasza BrukoMisike (#127854) üzenetére


Chaser
titán

55-ért 500-ast kapsz, pl samu 850 evo
vállalható gép, nagyobb felbontás sztem felesleges
a macek mindig drágábbak, ájfont' is sok telefon alázza olcsóbban, de aki szereti azt veszi
air meg tényleg jó, más liga azért mint egy zenbook

szerk: futtattam közben adia stresszt, 3220m ivy 2,4g-re fixálva 62-65 fok nálam venti alap járaton, 8570p, de ez nagyon korrekt gép hűtés szempontjából - is -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127856) btudos válasza Oli330 (#127843) üzenetére


btudos
veterán

Nincs azzal semmi gond, HDD van benne.

Cseréld SSD-re, tegyél rá egy szűz Windowst ami nincs teleszemetelve, és nem lesz gondod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#127857) energomatt


energomatt
senior tag

Segítséget kérnék:
KB. 150-170e árkategóriában keresek egy notebookot a következő szempontok alaján:
180 fokban kihajtható legyen a kijelzője, mert kottaolvasásra is használni szeretném.
Szeretném, ha magyar billentyúzete lenne numpaddal és nagyra értékelném, ha ez megvilágított lenne.
Oprendszer nem kell hozzá, Win 10-et tennék rá.
A kijelző legyen minél kevésbé tükröződő, minél nagyobb átlójú és jó fényerejű
Játékra nem használnám, de azért legyen elég gyors, 8 giga memória és min I3-as processzor jó lenne.
Optikai meghajtó helyett jobb lenne egy oprendszerhez elég nagy SSD a HDD elég ha 500Gigás.
Köszönöm a tanácsokat!

(#127858) B-Clone válasza energomatt (#127857) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Újonnan sajnos ennyiért nincs ilyen gép. Hardverapron érdemes körül nézni a használtak között

(#127859) Chaser válasza energomatt (#127857) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom hogy újban van-e egyáltalán még olyan gép, aminek 180 fokig nyitható a kijelzője, ha van is drága
8570p apróról használtan garanciával, még ssd-vel felbővítve is megáll 100 alatt, magyar billesek vannak most, w7-tel amit frissíthetsz 10-re

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127860) BrukoMisike válasza Chaser (#127855) üzenetére


BrukoMisike
tag

Nekünk nem az "alma" miatt kellett volna az Air, hanem a minőség miatt, de szerintem ezzel a Zenbookkal jobban járunk.

(#127861) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Az alábbi laptop, 1 TB-os vinyóval, vadonat újonnan ér 47.000-et? Fél órán belül jeleznem kell, mert ennyiért ideadják. Netezés, filmnézés, office a felhasználási terület. Remélem visszajelez valaki...

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Packard_Bell_ENTG81BA_C00A_Notebook__Intel_Celeron_39_6_cm_es__15_6_61817749.htm

[ Szerkesztve ]

(#127862) Chaser válasza BrukoMisike (#127860) üzenetére


Chaser
titán

minőségre jobb, most kérdeztem rá csak tn panel van benne, szóval így már nem jó ajánlat 200-ért sem

ElRamos kihagynám, tablet cpu van benne, leghitványabb kijelzővel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127863) ElRamos válasza Chaser (#127862) üzenetére


ElRamos
tag

A Procit lehet benne cserélni? Vagy felejtős? Nincs laptopom, sokat nem tudok rászánni, ezért kerestek meg.

(#127864) Chaser válasza ElRamos (#127863) üzenetére


Chaser
titán

csak hasra ütök, de 99% hogy nem lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127865) Tikakukac válasza ElRamos (#127863) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem cserélhető. Plusz utána a komplett gépet is kell körülötte, sokba lenne az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127866) juve600 válasza ElRamos (#127863) üzenetére


juve600
nagyúr

nem szabad megvenni

(#127867) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

A párom szeretne egy új laptopot az összefoglalóban lévő kérdéseket kitöltötte, milyen laptopot ajánlanátok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2017 július
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, adattárolás (sok sok giga adat tárolás), kísérlet tervezés, szórakozás (film), fotószerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
közepes méretű kijelző, szerintem IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat hordoznám, ezért pl nem örülnék ha túl nehéz lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows vagy mac
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD + HDD minimum 500 Giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
csakis új gép
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
garancia legyen 2-3 év

Előre is köszönöm! :R

(#127868) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Sziasztok ! Nagyon sürgősen laptopra lenne szükségem, mivel nem asztali gép mellett, hanem helyett lenne használva, ezért meló, filmnézés és kis jatek is lenne rajta. ( nem sok mert 30 múltam és időm szinte semmi de pl a civ vagy total war sorozatnak nemigen tudok ellenállni)

A következő 4 gépet néztem ki ( 250 nél többet nem tudok szánni rá)
Mit gondoltok melyiket javasoljátok a
43 ból, és miért? Ha esetleg egyiket se mik lennének az alternativák?

http://radium.hu/lenovo-y700-akcio/lenovo-ideapad-y700-10730.html

http://lenovo-outlet.hu/index.php?route=product/product&path=100&product_id=2171

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-vivobook-pro-n552vw-fw037d-15-6-full-hd-core-i5-4gb-1tb-gtx960-2gb-vga-dos-1219822.html

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-e5-575g-54pf-feher-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgdyeu002/5837/

Nagyon köszönök mindent előre, sürgős lenne.

(#127869) KubanitoS válasza TheNewDawn (#127868) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hello, célszerű lenne kitöltened az összefoglalót.

A linkelt gépek: Y50 Lenovo minőségre és hűtésre rosszabb az Y700-nál, az Y700-ban gyengusz a proci és kétes boltból nézed, az ASUS nem IPS kijelzős, az Acer pedig minőségben jelentősebben gyengébb a többinél.

Segítettem? :DDD

Az én ajánlatom számodra: ASUS N551.

Az N552 elődje, kifutó modell, DE ennyiért szerintem verhetetlen ajánlat, fémházas és IPS kijelzős. Egyedüli hátulütője, hogy "csak" 2 magos procival szerelt, de ez csak akkor lényeges szempont, ha kifejezetten négy magra érzékeny programokat használsz. Ugyan venned kell hozzá plusz memóriát, mert a 4GB kevés lesz, de még így is befér az árba. Ja és mellesleg a Civ 5 max grafikán gyönyörűen fut rajta, ez személyes tapasztalat. :K

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127870) TheNewDawn válasza KubanitoS (#127869) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Köszönöm :) Az összefoglalót pótolom ezennel :)
De előtte: tudom a radium kétes értekű, de a pénz sajnos nagy úr. Az y50 vinné a primet ennyiért amúgy, csak picit fázom az 1 év garanciától, szerintem újonnan az érne 280 at is, és nem tudom mitől adjak 180 ért. Ugyan azt állitjak, csak 8-10 üzemóra van benne és kiallitva volt párszor, de honnan tudnam ellenőrizni hogy igaz-e ez vagy kamuznak ?

És akkor az összefoglaló :

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-1,5 héten belül, sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 250 ezer.
(3) Felhasználás? minden, irodai munkától filmezésen és photoshopon át játék is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg stratégia, esetleg némi witcher 3 vagy Skyrim
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem hat meg de 14 es legyen minimum
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen használnám
(7) Operációs rendszer? Teljesen mindegy, majd én felteszem rá a win 8 at
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Megfelel a HDD is, majd ha lesz + pénz bővitem SSD vel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóbajöhet, ha van rá valamennyi garancia

(#127871) Tikakukac válasza TheNewDawn (#127870) üzenetére


Tikakukac
titán

Üzemórát sehogy.

Ha pedig a pénz a nagy úr, akkor
a, nem gémer gép kell ami brutálisan amortizálódik, jobban, mint egy új luxusautó
b. ha már megvan az a nagy nehezen összerakott cash és mindenképpen a seggére kell verni, legalább okosan tedd és ne a rulettasztalhoz menj legelőször
c. akkor már inkább olyat keress, mint a kolléga nem is olyan régen, az deal volt, ez annyira nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127872) TheNewDawn válasza Tikakukac (#127871) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Melyikre gondolsz ami deal volt ? :)
Nem gamert vennék, hanem olyat, ami arra IS alkalmas, gamer szerintem az ami ROG és mondjuk 400 nál kezdődik.
Ja és ha nem tudok megnézni üzemórát akkor használt ilyen alapon szóba se jöhet? Mert siman mondhatjak a 800 órát használtra is, hogy 8 at volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#127873) Tikakukac válasza TheNewDawn (#127872) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy 7559 Edigis vásárlással.

Arra IS jellegű gépek sosem léteztek, nem is nagyon fognak, ami pedig próbálkozik a létező legdrágább lesz. Az autós dolgok eléggé félsík hasonlatok, de olyan autó, ami keveset eszik, pályára vinni is remek, parkolni is könnyű vele és baromi kényelmes nincs de legalábbis feladja a leckét rendesen.

Nyugodtan veheted a használtat, szépen megnézed mit veszel, legyen rendes garija és kész. Napi 8 órát számolsz aktív nyúzásra maximum, ilyen alapon fél éves gépek simán beleférnek. Haverom N551-e anno 20 napot futott összesen pedig volt majdnem 1 éves. Ez ilyen popszakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127874) TheNewDawn válasza Tikakukac (#127873) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem mind autóban, mind laptopban mind másban vannak olyanok, ami kicsit erre is arra is meg amarra is jók. Persze, nem könnyű találni, és nyilván ha az ember pénzkészletei nem végtelenek, akkor valami(k)ben kompromisszumot kell kötni.Kiváncsivá tettél, miket tudott az a gép, és mennyibe fájt, amiért pl azt alkalmi vételnek tituláltad, és mondjuk a 180 ezres Lenovot meg nem :)

Szerintem amúgy ha már Lenovonál maradunk, akkor pl a most kijött Y520 Legion simán tekinthető olyan gépnek ami mindent tud valamilyen szinten, persze nem véletlen van 320-330 körül az ára. Dellből is jókat hallotam a 7559 ről pl. 50-70 es Lenovoból amúgy ( mivel már tavaly kifutott) nem is nagyon találtam már egyáltalán sehol gépet ( kivéve a linkelt használtat) ha most tudnám, hogy pl az Y700 as ( ami ugye szintén kifutó széria) lemegy 2 hónap múlva 250 ről 200 ra mindenhol, akkor nyilván várnék, de mi van ha nem, és az lesz helyette hogy tartja az árát és nem lehet majd olyat se kapni többé ?

Amúgy mondtad, gyorsan avulnak el. Persze, mint minden műszaki cikk kb, de nekem nem is az lenne a célom, hogy évente cseréljem, meg nem zavar, ha jönnek folyamatosan az uj modellek, és amúgy annyira gyorsan miért vesztene az árából? Úgy tudom pl az Y700 asok 2 éve mikor kijöttek is 250-300 ba fájtak, és azóta is annyi.

Természetsen közben mindenkitől továbbra is várnék tanácsokat és véleményeket, pl az általam linkeltek kapcsán hogy mennyire lenne fontos nálatok az 1 vs 2 vs 3 év garancia, illetve mennyivel gyengébb/ kevésbé ajanlott az AMD s proci az Intellel szemben, vagy a Radeon r9 es kártya a geforce 960 assal szemben.

(#127875) persil válasza TheNewDawn (#127874) üzenetére


persil
nagyúr

Annyira nem ertek hozza, mint itt joparan, illetve nekem nem volt a kezeim kozt tobb szaz gep, de laposba amd procit semmikepp nem vennek es az r9 inkabb a gtx 950m kategoria, szoval a 960m erosebb.

Ha pedig itt a sracok azt mondjak, hogy valaminek szar az anyaghasznalata, vagy ugy amugy az altalanos minosege, akkor nyugodtan hidd el, csak segiteni szeretnenek. Plane akkor, ha szukosebbek az anyagiak.
Szoktak mondani, hogy "nincs olyan sok penzem, hogy olcsot vegyek".
Vagy picit gyengebb teljesitmenyu, de ajanlott gepet vegyel, vagy inkabb gyujts hozza egy keveset es meg tudod venni azt, ami hozza az altalad elvartakat es minosegre is oke.

Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127876) Tikakukac válasza TheNewDawn (#127874) üzenetére


Tikakukac
titán

kicsit

Semmi extrát nem tudott, az csak játékos akart lenni. Nem ez is meg az is, csak játék. Cserébe 140k-val olcsóbb volt mint a bolti és a gariért sem kell elkárhozni.

Úgy tudom pl az Y700 asok 2 éve mikor kijöttek is 250-300 ba fájtak, és azóta is annyi.

Aki megveszi boltból annyiért a 2 éves gépet, na az csak az igazi üzletember :DDD

Amiket keresel adatokat bőven megírtuk sokan már adott tesztoldalakon, van grafikai bench is, de az biztos, hogy ez is inkább csodaszarvas keresős lesz ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127877) TheNewDawn válasza Tikakukac (#127876) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem lehet megnyitni a linket, pedig tényleg kiváncsi lennék. De nekem az is elég ha irsz egy géptípust, árat és procit/kártyát meg ilyesmiket.

Persze én is már sok tesztoldalt átnyálaztam, de pont azért jöttem ide, mert tudom, hogy az ide írogatók közül többen TÉNYLEG értenek hozzá :)
Jöhet egyébként még ajánlat, tőled is meg mástól is, ha szerintetek van még ilyesmi alkalmi vétel, örömmel fogadnám.
Lol, nem enged előzőre is válaszolni igy inkabb bemásolom:

" inkább egy picit gyengebb teljesitmenyu, de ajanlott gepet vegyel, vagy inkabb gyujts hozza egy keveset es meg tudod venni azt, ami hozza az altalad elvartakat es minosegre is oke.
Szerintem :)

Mikre gondolsz ami picit gyengébb teljesitményű és ajánlott?Az outletbe 180 ért kapható amugy hozná az általam elvártakat, azért adnék többet is ha új lenne és nem 1 éves garancia:) Nem zavar hogy 2014 es modell, mert mint mondtam 3-4 évig nem szeretném lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#127878) Tikakukac válasza TheNewDawn (#127877) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem linkeltem semmit, aláhúztam a kicsit szót :B

7559, a 4k alatti legkeményebb konfiggal, bolti ár feléért.

Az a baj ezzel a kéréssel is, mintha Tibi bácsitól kérnének egy élő dinoszauruszt. Elég nehéz teljesíteni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127879) TheNewDawn válasza Tikakukac (#127878) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pont ezért jöttem ide, hogy ha esetleg volt ilyen rendíkivüli ajánlat ( nem tudom szabad e tudnom melyik boltban és miért volt ilyen olcsó) akkor hátha tud ajánlani nekem is valaki ilyesmiket.

Egyébként miért ne lehetne teljesiteni ? Semmilyen téren nem várok csúcsminőséget, az tudom 1 milliós gép lenne, csak mindenre szeretném használni valamennyire. Asztaliból pl ilyesmit szerintem bőven 200 körüli áron is össze lehetne hozni.

(#127880) btudos válasza TheNewDawn (#127879) üzenetére


btudos
veterán

Jól látod. Asztaliból. Notebookban ugyanaz normális minőségben legalább duplája.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#127881) TheNewDawn válasza btudos (#127880) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nyilván nem is várok olyan minőséget épp ezért minden téren.

(#127882) B-Clone válasza TheNewDawn (#127881) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Amit SOHA semmi pénzért nem szabad megvenni bármennyire is csábító a konfiguráció:
Lenovo Y és Legion "Gamer" gépei. Kabbylake + 1050-el szerelt új szériás HP Pavilion. HP Omen. Asus X sorozat, Asus ROG sorozat kivéve G752. Meg nagyjából minden hasonló gamer csoda. Tök jól mutat a legionban is a 7700 HQ csak 20 perc játék után 1,3 GHz-re korlátozza magát a proci annyira melegszik. Lényegében I3-as teljesítményt kapsz. A házak minősége szó szerint pocsék, egy éven belül elkezdenek repedezni hullani a csavarok stb, a merevítés egyikben sem létezik, a trambulinos fedlapok meg csak a desszert az egészhez.
Amilyen gépet Te szeretnél azok fél misitől indulnak. Amit jelenleg ajánlani tudunk az az Asus N551 vagy Dell 7559. Felesleges is linkelni a többi budget kategóriás gamer vackot. Senki sem fogja ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#127883) LordZord


LordZord
újonc

Sziasztok! Az alábbi paramétereknek megfelelő üzleti notebookot keresek:

1. A jövőhéten.
2. 50.000-60.000 között.
3. Böngészés, zene fülessel, Hearthstone.
4. Hearthstone, közepes részletességgel, natív felbontáson.
5. Nem tudom, 14"-15" körül, panel a lehető legjobb ebben az árkategóriában.
6. Házon belül sokat, házon kívül is néha.
7. Nem fontos.
8. Igazából mindegy, SSD-t szánok bele, 8GB RAM jó lenne.
9. Ne legyen ütött-kopott, esetleg egy minimális garancia legyen rá, HDMI lehetne rajta, de nem feltétel.
10. Használt.

[ Szerkesztve ]

(#127884) TheNewDawn válasza B-Clone (#127882) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Köszi :) a 4 ből az egyik amit linkeltem, az ASUS N552, szóval elvileg még többet tud, azzal mi a gond ? :)
A Dellel az a bajom hogy az már alsóhangon 300 ezerbe kerül :(

[ Szerkesztve ]

(#127885) B-Clone válasza TheNewDawn (#127884) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ugyan az a HW van mind a 2 gépben, csak míg az N551 JV egy IPS kijelzőt kapott, addig az 552 egy vacak TN panelt. Miért vennéd a rosszabbat ugyan azért a pénzért?

(#127886) India válasza TheNewDawn (#127884) üzenetére


India
aktív tag

Irtam privat uzenetet :R :R :R :R :R :R

(#127887) KubanitoS válasza TheNewDawn (#127884) üzenetére


KubanitoS
veterán

Valamiért nagyon nem akarod azt a remek N551-et. :) Ne tévesszen meg, hogy kifutó gépet írtam, az N552 ugyanaz pepitában. Van benne egy erősebb proci (ami csak akkor érezhetően jobb, ha olyan programmal használod, ami kihasználja mind a négy magot) és egy jóval rosszabb panel.

A Dellel az a bajom hogy az már alsóhangon 300 ezerbe kerül...

Hát ez az! A videokártya egy az egyben ugyanaz, mint az N551-ben, a proci az N552-ben lévővel egyező. A hűtés lehet, hogy jobb valamivel, de az N551 is bőven megbirkózik azzal az i5-tel. A Dell véleményem szerint közel nem annyival jobb, mint amennyivel drágább jelenleg.

Ha ezeknél gyengébb felépítésű gépet veszel, mondjuk egy X szériás ASUSt i7-es procival és szintén GTX960-nal mondjuk 220-ért, akkor játék közben vissza fogja venni a proci órajelét a gép, nehogy megfőljön a rendszer.

Az ajánlott gépeknek rendben van a hűtésük.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127888) persil válasza TheNewDawn (#127877) üzenetére


persil
nagyúr

Asus k501-et(ez ilyen budget megoldas mondjuk), n551-et meg a dell 7559-et szoktak ajanlani, amiket legalabb nem rossz erzes kezben fogni. Ebbol gtx950m/960m fer be 300 ala.
De valodi 4 magos i7-et ezekbe a hazakba sem fog nyugodt szivvel ajanlani senki, a hutes miatt.

Az a baj, hogy te is abba a hibaba esel, mint anno en, hogy asztalihoz mered a lapost. De ez sajna mas vilag, mas arazassal :S Szerencsere en nem buktam, szimplan sokaig nem tudtam gepet venni, mert nem volt ra annyi, amennyi kellett volna.

Ahogy tobben is irjak, nem veletlen az, hogy ugyanaz, vagy esetenkent gyengebb hardver tobbe kerul mas gepekben. Ennek az oka a billentyuzetben, a zsanerokban, a hutesben, kijelzoban stb-ben keresendo.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127889) Greentea válasza Oli330 (#127846) üzenetére


Greentea
senior tag

;] :DD Huh! Jó akció! köszi!

(#127854) BrukoMisike:
Jogos! Igen sajna, a CTO-s Macbookok sokkal drágábbak a fejlesztett cuccok reális, valós áránál. Viszont 265ezerért az alap modell elég jó áron van, bár, ha a külső adattároló nem opció és több tárhely kell akkor felejtős. :(

(#127890) CptAdamica válasza B-Clone (#127882) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én a Dell 7559-et se mondanám annyira százasnak, a képernyője nagyon flexibilis, proci itt is 90-95 fok körül van, terhelés alatt melegszik a billentyűzet közepe is.

Megyen!

(#127891) India válasza TheNewDawn (#127884) üzenetére


India
aktív tag

Irtam privatot :) :R

(#127892) Khelben


Khelben
nagyúr

Aqua-nál 220k az N551, ha valakit érdekel.

(#127893) TheNewDawn válasza KubanitoS (#127887) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem mondtam hogy nem akarom, mostanra kb visszavettem 2 jelöltre, az egyik az a bizonyos Asus 551 a masik meg egy Dell :)

(#127894) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
Egy SOS kérdés:
Nem tudja valaki, hogy ebbe a Dell Latitude 5580-asba melyik GeForce 940MX kártyát szerelték? A DDR3-ast vagy a GDDR5-öst?? Életmentő lenne!

(#127895) Oli330 válasza btudos (#127856) üzenetére


Oli330
csendes tag

Köszönöm, de a mai nap visszavittem.... Nézek egy olyan Zenbook 303-at amiben gyárilag SSD van,,, meg a 4gb helyett 8gb ram....

Melyik Zenbookban van még billentyűzet világítás ?

(#127896) Bundaspajtas


Bundaspajtas
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a végeredmény eldöntése előtt.
(1) Jövőhét elején vásárolnék
(2) kb 500k-ig
(3) Grafikai programokat használok rajta. Többet egyszerre leginkább.
(4) Nem használom játékra.
(5) 17" IPS kijelzővel
(6) Munkahelyi gép lesz, de hétvégére biztos gyakran hazaviszem majd.
(7) Windows 10-et használok
(8) HDD (legalább 500GB) és egy kevés SSD is kelleni fog.
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Az itt olvasottak alapján, nem lőnék mellé az ASUS ROG G752-vel.
De talán az MSI GE72 se lenne rossz választás. (van iponon is, csak ott még nincs hozzá speckó, ezért linkeltem radiumról)
Esetleg van ami mindkettőnél alkalmasabb lenne?

Köszönöm ha időt szántok a kérdésemre.

(#127897) Khelben válasza Bundaspajtas (#127896) üzenetére


Khelben
nagyúr

De, nagyon mellélőnél. Ezek játékos gépek, nem munkára valók. Zbook-ot vagy Dell Precision-t kellene keresned, azok valók erre.

(#127898) Bundaspajtas válasza Khelben (#127897) üzenetére


Bundaspajtas
újonc

Nézegettem, de ezek sajnos hasonló hardverrel már nem férnek bele a keretbe.
Azt megkérdezhetem hogy mi a gond az általam linkelt gépekkel? Teljesítményben és árban is pont beleférnek, plusz az itt olvasottak alapján, megbízhatóság szempontjából sem tűnnek problémásnak.

(#127899) Mikulásbá válasza Bundaspajtas (#127898) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már leírták-ezek gamer gépek,nem munkára valók.Nem a minőség a nagy különbség,hanem a GPU,és nem az ereje.
Legalább ennek nézz utána.Neked pedig a Precision lenne a legjobb,még egy alig használt is.

(#127900) Bundaspajtas válasza Mikulásbá (#127899) üzenetére


Bundaspajtas
újonc

Rendben, köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.