Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128551) a347 válasza Khelben (#128547) üzenetére


a347
aktív tag

Köszönöm a gyors reakciót. Sajnos nincs egy év a várakozásra, hogy talán majd összekalapálnak valamit ennyi pénzért.
Gondolom az előző generációs vga-k se lehetnek annyira rosszak, hogy ne fusson el rajta a WOT, meg néha egy-egy másik játék közepes beállításokkal. Max kevesebből megúsznám.
Ennek fényében csak létezik valami értelmesebb gép, amit ajánlott vételnek mondanátok.

(#128552) bnorci71 válasza KubanitoS (#128515) üzenetére


bnorci71
addikt

elolvastam a Techkalauzos bemutatóját/tesztjét és jutottak eszembe dolgok, vagy evés közben jön meg az étvágy :)

szóval nem lenne baj ha a kiszemelt gépnek könnyen levehető lenne az alja a venti hűtés takarításához illetve ha mondjuk SSD és HDD is lenne benne, mondjuk M.2Sata csatolóval SSD

ide másolom az alap kritériumokat

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1hónap múlva kb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
átlagos otthoni fb, youtube, film, semi hardcore játék vagy 3d szerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" semmi extra felbontási igény viszont ha lehet matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
különösebben nem a jelenlegi is 3 éve asztalhoz kötött a szar aksi miatt :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem fontos de Win kerül rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4Gb RAM a min és ha lehet SSD vagy könnyű csere SSD-re
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Szóval a fenti paraméterek alapján keresnék nem saját hanem húgoméknak notit. Lehetőleg Intelest és intel VGA-val. Most egy HP Probook van AMD és dedikált VGA-val amit már 3x javítottak szóval nagy melényúlás volt anno. Most valami megbízható kellene. Ha létezik passzív hűtéses gép az előny

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#128553) Mikulásbá válasza a347 (#128551) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Dell 7559-et már (még) most is megveheted,az utódjaik is rosszabbak lettek,ez ajánlható gép pláne i5-el.

[ Szerkesztve ]

(#128554) a347 válasza Mikulásbá (#128553) üzenetére


a347
aktív tag

Az általad említettből csak az Emag-nál találtam hirtelenjében. Az meg nálam nem igazán preferált beszerzési hely.
Ellenben ez tetszik:
[link]

(#128555) Mikulásbá válasza a347 (#128554) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Talán ennek a full HD-s verziója TN paneles,akkor felejtős ennyiért.Mármint a 7566.

[ Szerkesztve ]

(#128556) B-Clone válasza a347 (#128551) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Asus N551

(#128557) Mikulásbá válasza B-Clone (#128556) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez is jó és ajánlott,ráadásul a MM-ben még mindig akciós.

[ Szerkesztve ]

(#128558) KubanitoS válasza a347 (#128554) üzenetére


KubanitoS
veterán

300-ért most is látok aprón egy G751JY-t 980m-mel. Az is ajánlott lehet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#128559) Mikulásbá válasza KubanitoS (#128558) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak a G-Sync verziókat érdemes abból keresni.

(#128560) KubanitoS válasza Mikulásbá (#128559) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt mindenki maga döntse el. :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#128561) Wiz Khalifa válasza Khelben (#128547) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha 2560p lenne a választott akkor tudom hogy abba csak 1366x768-as a felbontás de mivel kisebb az egész kijelző is valamennyivel nem fog annyira zavarni. :)

Amúgy szerintem az az integrált HD3000 is vinné annyira a CSGO-t arra a kis időre hogy jó legyen. Max ami rizikósabb hogy kisebb méret ezáltal nem-e lesz melegebb.

Nézegettem még a 2170p-t is. Azon kívül hogy 3. generációs, miben másabb a 2560p-től? Mert látom kinézetben is változott.

Smoke some weed nigga!

(#128562) Khelben válasza Wiz Khalifa (#128561) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 2170p 11,6-os, a 2560p 12,5-ös, illetve a 2170p-ben nincs optikai meghajtó, ezáltal nem lehet bele pl. hdd-t és ssd-t tenni egyszerre.

(#128563) Khelben válasza a347 (#128551) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, mint egyetlen értelmes lehetőség. Kérdés, hogy van-e még valahol raktáron, mert rendelni szerintem már nem tudnak.

(#128564) Rob222


Rob222
csendes újonc

Sziasztok, nem tudja valaki hogy a Magyarországon kapható Fujitsu A557 Full HD-s változata IPS panellel van-e szerelve?
Válaszokat köszi előre is. :)

(#128565) Khelben válasza Rob222 (#128564) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy néz ki igen, bár a gyári specifikáció nem említi.

(#128566) Wiz Khalifa válasza Khelben (#128562) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Oké.

Köszi az infót. :)

Smoke some weed nigga!

(#128567) Leha válasza Wiz Khalifa (#128566) üzenetére


Leha
csendes tag

Hivatalosan a Fujitsunál nincs feltüntetve, de itt valaki linkelte magát a panelt, és ott sem volt a tulajdonsagai között. De a betekintési szögek, színek alapján az.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128568) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, jelenlegi gépem (ASUS Vivobook S400 CA) kezd haldokolni, úgyhogy szeretnék egy újat venni, ebben kérném a segítségeteket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
250 000 Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban munka (Office programok), havonta néhány alkalommal fotószerkesztés, kisebb grafikai munkák (PS, InDesign), sok videó stream nézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem nagyon játszanék rajta, ha néhány régebbi játék elfut rajta nem hátrány, de nem ez fog dönteni.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14' között, mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, utazás közben nem nagyon van használva, de jó ha viszonylag könnyű, kompakt.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább a rendszernek és programoknak SSD (120 GB körül szerintem kellene), plusz HDD (200 GB körül elég), memória 6 GB vagy felette (mostani 4 sokszor kevés).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzet világítás jó lenne, 6 óra körüli üzemidő, legyen egyben a gép, elsősorban valamilyen ultrabookban gondolkodom (most is az van, nem hiszem, hogy vissza tudnék térni egy nagy üzletire).
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Létezik szerintetek ilyen gép? Vagy alul lőttem az árat? :(

(#128569) Leha válasza Bavid (#128568) üzenetére


Leha
csendes tag

HP ProBook 430

Raksz bele +ramot meg ssd m.2-t (de van alapból ssd-s verzió is).

Ha pedig windows is kell rá, akkor már 270, az picit felette van, de kb ez ajánlható, mert IPS kijelzős

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128570) Bavid válasza Leha (#128569) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszi a gyors választ :) IPS nem fontos, azért nem is írtam, képszerkesztéshez van monitor irodában, billentyűzet világítás fontosabb lenne. Illetve a 250 000 lehet a Windows nélküli ár.

(#128571) A21 válasza Khelben (#128547) üzenetére


A21
tag

Köszi Khelben!

Még az ASUS Vivobook S551LN modell esetleg szóba jöhet? Ajánlott, megbízható gép, vagy sok probléma volt vele inkább?

(#128572) fericske válasza Leha (#128567) üzenetére


fericske
addikt

Én linkeltem a Fujitsu a557 paneljét, illetve egy magyarázó linket a benne található ADS technológiájú panelről.
[link]
Mivel van néhány IPS-hez hasonló jobb képminőséget produkáló panel technológia, így csak leegyszerűsítve a kérdést arra, hogy "IPS vagy TN panel van benne?", akkor azt lehet mondani, hogy ebben IPS - még ha nem is konkrétan az - a képminőségre utalva.

(#128573) Bluesummers


Bluesummers
őstag

HP Spectre Gold notebook mennyire ajánlott? Nemrég láttam egyet RTVAGD boltban (lengyel). Thx!!!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#128574) B-Clone válasza Bluesummers (#128573) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Összefoglalot töltsd ki légyszi az alapján meg tudjuk mondani.

(#128575) Satis válasza a347 (#128551) üzenetére


Satis
tag

Ugyanezzel a problémával szembesültem én is. 1 hónap múlva lenne esedékes a laptopvásárlásom, de egyszerűen nem találok súlyos kompromisszum nélküli ajánlatot. Anno 6 éve könnyen rábólintottam egy RoG G74-re, azóta is tökéletesen betölti a szerepét, csak hát elavult szegényem. Totál tanácstalan vagyok, és nincs fél évem várni egy esetleges újabb hullám érkezéséig.

[ Szerkesztve ]

(#128576) Rob222 válasza fericske (#128572) üzenetére


Rob222
csendes újonc

Köszi az infót!! :R
Magyarországi Full HD-s modellekben is ez a fajta panell található?
Mert akkor szívesen beruháznék egyre.

(#128577) rwin5


rwin5
őstag

Gari nélküli "csúcskategóriás" noti mennyire lehet zsákbamacska?

(#128578) Tikakukac válasza rwin5 (#128577) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit be lehet szívni, tudnék mesélni. Kockázat mindenképpen van, mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128579) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!

(1) 2 napja halt meg a gépem, így minél hamarabb szükségem lenne rá.
(2) Max 230 ezer.
(3) Főleg tanulás. Egyszerre rengeteg honlap és alkalmazás megnyitása mellett se akadozzon. 4-5 éves játékaimmal végre normálisan tudjak játszani. :)
(4) Elder Scrolls sorozat a kedvenc játékjaim.
(5) Kijelző csak matt, jó betekintési szöggel. Monitorra lenne kötve, így csak másodlagos kijelző lenne.
(6) 95%-ban az asztalon, egy hűtőre állítva működne.
(7) Win10 mindenképpen kellene.
(8) Optikai meghajtó felesleges, jobban örülnék a HDD/SSD kombónak. Ram 8 GB. Vagy 4, de lehessen bővíteni.
(9) Nincs hangrendszerem, így a laptop hangszóróját használnám.
(10) Mindenképpen új gépet szeretnék.

Egy lenovo gépet néztam ki, két fajta kiszereléssel is, és egy acer-t.
Lenovo 510-15IKB 80SV009THV Grey - Win10 Laptop
Lenovo 510-15IKB 80SV009NHV Grey W10 Laptop
ACER Aspire F5-573G notebook NX.GFHEU.001 (15,6"/Core i5/4GB/96GB SSD+500GB HDD/GT940MX 4GB/Windows 10)

Ha van tapasztalatod a fenti gépekről vagy tudsz jobb választást, akkor ne fogd vissza magad! :)

Köszi előre is a véleményeteket.

[ Szerkesztve ]

(#128580) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Erről [link] kérhetnék véleményt? A leírás alapján durván jó gép, van valakinek tapasztalata róla?

(#128581) Sazsóti válasza Murphys2 (#128579) üzenetére


Sazsóti
tag

Nálam az Acer a nyerő.

(#128582) B-Clone válasza Murphys2 (#128579) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sokkal jobban járnál egy k501-es asussal mm-ben most akciós is

(#128583) Sazsóti válasza jobbab (#128548) üzenetére


Sazsóti
tag

A Fujitsu-nál nézz utána a kijelzőnek, annak felbontására.

Pl. az Aqua-s laptop csak HD-s! ( több helyen is elírták)

A FullHD-s panellel szerelt gépek, win10-el 220 körül mozognak.

(#128584) Khelben válasza Murphys2 (#128579) üzenetére


Khelben
nagyúr

Billegő polc alá támasztéknak mindegyik kiváló, másra sajnos nem valók. Asus K501-et keress. Nyilván ennyiért kompromisszumokat kell kötni, kijelzőnek nem lesznek jó betekintési szögei és a gép hangszórói is csak arra valók, hogy lehalkítsa az ember 0%-ra. Ha tudnál árban kicsit feljebb menni, akkor 280k körül már van Dell 7559, ott lesz normális kijelző és normális hangzás is.

(#128580) AcélAgyar: durván jó. Az elődje télen pl. simán befűtött egy kisebb szobát, miközben a vasárnapi húsleves is megfőtt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#128585) Mikulásbá válasza Murphys2 (#128579) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#128586) Murphys2 válasza Khelben (#128584) üzenetére


Murphys2
tag

Köszi a válaszod! Az általam linkelt gépekkel milyen problémák vannak. Acer-t megértem a gyártó miatt. A lenovo-ban újabb alkatrészek vannak (például DDR3 vs DDR4), és a gyártó termékei is megbízhatóak. Esetleg melegedés, vagy hibás széria miatti meghibásodások miatt nem ajánlott? :F
Az asus K501 szériában az i5-tel szerelt gépek is ajánlottak? Mi a fontosabb? A proci (i5 vs i7) vagy a grafikus kártya (940M vs 950M)? Régi laptopom processzora (Phenom II X4) nagyon ütős volt, de egy 1 GB-os grafikus kártya kicsi volt neki. Most mindenben jó lenne jól dönteni! :K
Számomra ez a kiszerelés lenne ár-teljesítményben elfogadható. Csak i5 van benne, de win10 is van hozzá, 8 GB, és 950M grafika 4 GB memóriával 245 ezerért.
Ez már inkább ajánlott gép lenne számomra? :C

(#128587) Murphys2 válasza Mikulásbá (#128585) üzenetére


Murphys2
tag

Köszi a linket, de az MM-ben mostanában nem lehet átvenni terméket, csak kiszállítás lehetséges. A magyar posta átvevő pontjai meg nem a szívem csücske egy negyed milliós gépnél. A fenti kommentemben linkelt gép is hasonló, ha véleményeznéd, előre is köszönöm! :R

(#128588) Mikulásbá válasza Murphys2 (#128587) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én akkor is a N551-et venném,a futár ingyen házhoz viszi.Mi azzal a baj?

[ Szerkesztve ]

(#128589) Murphys2 válasza Mikulásbá (#128588) üzenetére


Murphys2
tag

A futár nekem a 22-es csapdája. Nem nézheted meg a gépet, hogy minden rendben van-e vele, mert a futár nem engedi, hogy kibontsd. Ha meg aláírod, kibontod és törött, akkor meg nem cserélik vissza, mert aláírtad, hogy a gép rendben van. 1x rendeltem így életemben fényképező gépet kb 10 éve, és mint értékcsökkent terméket vették vissza alacsonyabb áron... Tudom, hogy nem ez a jellemző, de akit megmart a kígyó...

(#128590) Mikulásbá válasza Murphys2 (#128589) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 14 nap elállás akkor is él.Ha sérült a doboza,már akkor nem kell átvenni,ha az rendben van,nem lehet nagy gond.

(#128591) fericske válasza AcélAgyar (#128580) üzenetére


fericske
addikt

Elég sokat nézelődtem (élőben is) és olvastam, tájékozódtam a felső kategóriában az elmúlt 2 és fél hónapban.
Az van sajnos, hogy egymillióért is vehetsz sz@rt.
Azt vettem észre, hogy teljesen árkategória független, hogy ha netalán "biztosra" szeretnél menni.
Szóval ez a topik mindenképp életképes, és érdemes megfogadni az itteni srácok tanácsait gépajánlás terén, mert pl. ezzel a HP Omennel (illetve mindegyik HP Omennel) alaposan mellélőnél.
A kijelző képminősége gyenge, annak ellenére, hogy IPS.
Egyedül a betekintési szöge jobb egy TN panelnél, de olyan gyenge fényereje van és olyan rossz színhűsége, lefedettsége (38% adobe rgb), hogy ez az egy pozitívuma a panelnak fel sem tűnik.
A hűtése nem jó egyáltalán, ugyanakkor hagyja melegedni a procikat 90 fok fölé is ami azért "okos" mert forrasztott processzorok vannak benne, amik az ilyen minőségű "gamer" laptopok korai elhalálozásához vezet.
Fél évre, max 1 évre vennél meg egy Oment, ha kihasználnád rendesen.

(#128592) Tikakukac válasza Murphys2 (#128589) üzenetére


Tikakukac
titán

10 éve nem tudom mi volt, de gyanúsan már akkor is átvertek. Tájékozódj jobban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128593) Murphys2 válasza Tikakukac (#128592) üzenetére


Murphys2
tag

Igazad van teljesen. Csak hát nyaralás előtt 1 héttel egy törött fényképezőgéppel nem volt nagyon választása az embernek, mint hogy belemegy mindenbe, hogy legyen mivel megörökíteni a dolgokat. Szerintem nagyon kevés ember vitte fogyasztóvédelemig a sérelmeit. Akkoriban talán még a jogi háttér sem volt meg az online rendelésnek. Bár most sem tudom, hogy kinek ítélnének... én aláírom a futárnak, hogy az árú sértetlen, hiszen nincs lehetőség a megvizsgálására, közben pedig törött... Bocs az offért

(#128594) Tikakukac válasza Murphys2 (#128593) üzenetére


Tikakukac
titán

Csimicsomizás videóval. Ez van, állványra gép és mehet is, én eddig 3 kártérítést húztam ki csak ezért :K

Saját magad rakod keményen ketrecbe ha nincs online vásárlás. Ultimate megoldás, hogy online veszed, aztán személyesen pedig át. Ennél biztosabbat nem tudok. Sőt, be is kell kapcsolni, voltak izgi sztorik így is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128595) Murphys2 válasza Tikakukac (#128594) üzenetére


Murphys2
tag

Igen, a sztori abból indult, hogy a Media Marktban sok laptopot már nem lehet személyesen átvenni, csak futárral küldetni. Most akarok venni gépet, bele is futottam a rendelésnél abba, hogy az áruházban nem lehet átvenni. :W De ez a kamerával felvétel tényleg jó ötlet! :K

[ Szerkesztve ]

(#128596) Tikakukac válasza Murphys2 (#128595) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint ótókavásárlás. Ha nem lehet próbázni és megnézetni, akkor 180 fokos fordulás és ajtón távozás. Ha meg csak ott van akkor hazarendeled, felveszed a bontást és első bekapcsolást és örülsz. Nagyon-nagyon-nagyon kevés dobozban törött gépről tudok. Konkrétan 1 kezemen meg tudom számolni és ez nagyon nagy merítésből jött.

Soybex: Épp ezaz, hogy elvben nem lehet. Van ilyen. elég sok boltnál elég sok termék, ami csak futáros, vagy csak ott ahol épp van rakin.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128597) Soybex válasza Murphys2 (#128595) üzenetére


Soybex
őstag

Rendeld meg online és válaszd ki az átvétel helyének az üzletet. Ezt minden terméknél megtudod csinálni.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#128598) Murphys2 válasza Soybex (#128597) üzenetére


Murphys2
tag

Ismét megpróbáltam a rendelést: áruházi átvétel ingyenes. Alatta pedig: Áruházi átvétel nem lehetséges. A termék raktáron van, mégsem elérhető egyik áruházban sem. Több notit végignéztem, minddel ez a helyzet. Az is lehet, hogy valami gond van a rendszerükkel...

(#128599) persil válasza Murphys2 (#128598) üzenetére


persil
nagyúr

Es, ha telefonon odacsorognel?
Megmondod, hogy figyelj draga testverem, xy tipusu lapost szeretnem online megrendelni es uzletben, szemelyesen atvenni, de a webes feluleten ezt nem tudom kivalasztani.

Ha azt mondjak, hogy nem lehet, akkor, ahogy Tikakukac is irja, megkoszonni, hogy nem fogadjak el a penzed es megvenni mashol.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128600) mogorevelin


mogorevelin
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
májusban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék nincs. alap otthoni felhasználás. net,film,tanulás

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12 - max 15,6os

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
lényegtelen,windows 10 lesz majd rajta

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optikai meghajtó nem szükséges. később ssd-t szeretnék bele.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Ilyen feltételekkel szeretnék kérni egy ajánlást. köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.