Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127451) KubanitoS válasza se000 (#127450) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez nem egy nagy számításigényes folyamat, szóval bőven elég a dedikált vga is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127452) Chaser válasza KubanitoS (#127451) üzenetére


Chaser
titán

akarod mondani, az integrált ( :

callo jó lesz, de ha találsz igp-s verziót az is jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127453) juve600 válasza Chaser (#127452) üzenetére


juve600
nagyúr

mindkettőjüknek elég az igp-s verzió :)

(#127454) Chaser válasza juve600 (#127453) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, hogy elmondtad ugyanazt amit én is ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127455) se000


se000
tag

Köszi.

(#127456) kimiga


kimiga
újonc

Sziasztok!

Videóvágás céljára keresek laptopot, amelyet főleg út közben használnék, ehhez kérem a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Viszonylag sürgős (kb. 10-12 napon belül)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Videóvágás (csak vágás effektek nélkül, így főleg memória, processzorteljesítmény és gyors adatelérés fontos, a lehetőségeken belül minél több akku üzemidővel)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, ha lehet 1080p, de lehet kisebb is
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, szinte csak utazás közben használnám, videóvágás elkezdésére, amit később asztali PC-n fejeznék be
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi vagy Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD nem kell, SSD 256 GB, optikai meghajtó nem kell, 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#127457) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

100 körül vagy kicsit felette lehet venni mostanság normális laptopot az alábbiak szerint?

- feleségem használná, szinte kizárólag tanulásra és netezésre / irodai alkalmazásokra
- photoshop és illustrator azért fusson el rajta "rendesen", mert ez munka miatt néha kell neki
- 95%-ban otthon lenne használva, ráadásul nem is olyan gyakran (vizsgaidőszakban naponta, amúgy hetente mondjuk 2-3x)
- 14 colos méret az ideális
- matt kijelző előny, de nem követelmény
- gyári Win jó lenne, mindegy milyen
- webkamera előny, de nem követelmény
- minőségre a fentiekből is látszik, hogy nem éri meg a prémium, de azért megbízható legyen, kellemes használatú, nem pedig mint régen a fujitsu siemens-ek

Tudtok ajánlani pár jobb modellt? Azért lőttem be a 100-at, mert a feleségemnek tényleg nincsenek nagy igényei, de tudok menni feljebb, ha az tényleg megéri.

A másik opció, hogy nekiadnám az én régi E6430-at és magamnak veszek újat, de az eléggé overkill lenne neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#127458) Greentea válasza kimiga (#127456) üzenetére


Greentea
senior tag

Szia!
Ha 1080p-ben vágnál, akkor én valami i5, i7-es U-s procis gépet vennék dedikált GPU-val. (A teljes verziós intelek vagy nincsenek benne ebben az árban, vagy pedig amik benne vannak azokat képtelen lehűteni a hűtés)
Konkrét példát én most nem tudok mondani, mert nem követtem mostanában annyira a piacot ebben az árkategóriában, de ha tényleg csak elkezdeni kell néhány videót, vagy netán 1-2 perces videót teljesen befejezni, azzal egy U-s procis gép simán elvan. (tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#127459) Bluesummers válasza Greentea (#127458) üzenetére


Bluesummers
őstag

+1 Pl. ThinkPad W550s. Volt belőle pár, nagyon hosszú akkuidő (10-12óra), i7 u-s proci, 3k IPS, 16GB, 512GB SSD, LTE, s 350-ért sem akart menni amikor bolti ára 700körül volt.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#127460) Chaser válasza Mauzes (#127457) üzenetére


Chaser
titán

ps-re nem lenne overkill és 100-ért csak szemetet kapsz minden téren újban, windows nélkül is

szerk: kimiga amit te szeretnél az 3-400k jó esetben, vagy veszel olyan gépet ami nem arra van hogy naponta hordozd

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127461) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Dell 7559-ből szerintetek van ami nem IPS kijelzős? Arra gondolok, ha nincs kiírva, attól még az van benne, vagy lehetnek ebben a szériában is olyanok, amik nem IPS-sel rendelkeznek?
Hogy konkrét legyek, erre gondolok: [DELL 7559]
Itt ugye nincs jelezve, mikor pedig rákérdeztem, azt mondták, nem IPS, de gondolom csak megnézte ő is a "gépben".

[ Szerkesztve ]

(#127462) B-Clone válasza Greentea (#127458) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Dedikált gpu is felesleges ebben az árkategóriában mert olyant nem kap ami szoftveres oldalról is támogatott. Szerintem egy 7200U-s /bár helyenként van 7500-as is 250 körül/ probook egy bitang gyors SSD-vel a legtöbb amit ekkora összegből ki lehet hozni, de legalább lesz egy korrekt kis minőségi masinája.

[ Szerkesztve ]

(#127463) Tikakukac válasza teszt345 (#127461) üzenetére


Tikakukac
titán

Kellően sittes helyből simán kinézem, hogy az éhinséges időkben utólag átTNesedik a gép. De szériában nem kéne itthon olyannak lennie.

Mod: na így linkelve más. Az IPS kell legyen. De CHS segít.

Üzenem a kollégának: belsős levlistában az ilyen infókat átadhatnátok egymásnak főleg ki lehetne rakni webre, főleg ha már ennyire belsős bejárás van a nagykerbe :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127464) B-Clone válasza teszt345 (#127461) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nagy valószínűséggel ebben is IPS-van de túl sokra nem kell számítani tőle

(#127465) humphries


humphries
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb egy hónapon belül, legkésőbb május végéig.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150e - 300e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkára kéne: programozás, az aktuális projektet szeretem virtuális környezetben futtatni, de egyszerre csak egyet, FHD videó nézés, egyéb általános használat (net, youtube, office, stb...)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" preferált, max 15.6". Felbontás: FHD ; IPS nyilván előny és preferált, de TN sem gond, ha matt és van elég fényereje a szabadban is és normálisabb betekintési szögű.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordoznám rendszeresen, utazás közben nem nagyon használnám - emiatt szeretnék 2kg alatt maradni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB memória, SSD minimum 128 GB kapacitással. Optikai nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ezekkel a paraméterekkel és ilyen árakkal nyilván használt.

Fontos, hogy minőségi üzleti laptopot szeretnék számlával, ami 3 év múlva is gép lesz. Egy ideje read-only módban már követem a fórumot, a fenti igényeimnek megfelelően néztem itthoni és külföldi teszteket is, az ajánlott használt notebook üzleteket kínálatát is. Igazából a Dell vonal a szimpatikus.

Az egyik jelölt az E7440 lenne, viszont nem tudom, hogy mekkora a tényleges telejesítménybeli különbség egy i5-4300U vs 6300U , DDR3 vs DDR4 között. Persze benchmarkok értékeit látom, de az sajnos nem sok mindent mond nekem. Félek, hogy 2-3 év múlva a processzor és a memória felett is nagyon elmenne az idő.

A másik, ami szimpatikusabb, de dilemma az E5470 illetve az E7470. Ezekben, amiket láttam i5-6300U és DDR4 van. Viszont egy logout-os teszt alapján csak csekély méret és súlybeli különbség van köztük. Tényleg az 5-ös és 7-es széria burkolata, masszívsága is ugyanaz :Y ? Mert ha igen, akkor olcsóbban nyilván egy E5470-et választanék.

Persze ha egyik gép sem elég a fentiekhez, vagy van jobb vétel is a kritériumoknak megfelelően, akkor szivesen veszek más ötletet, javaslatot is. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#127466) Mauzes válasza Chaser (#127460) üzenetére


Mauzes
őstag

Az overkill-t úgy értettem, hogy ha havonta 3 x 5 percre kell PS, akkor azért nem feltétlen kell ehhez nézni a CPU-t, esetleg nem olyan nagy baj, ha emiatt kicsit lassabban futna rajta (az idő 99%-ára viszont tökéletes lenne a gyengébb CPU is).

De értem, amit mondasz. Újat egyébként mennyiért lehetne nagyjából venni, ami megfelel a fenti leírásomnak?

(#127467) Greentea válasza B-Clone (#127462) üzenetére


Greentea
senior tag

Az új Kaby Lake-es integrált videókarikat próbálta már valaki? Milyenek? Szerintem jó, ha van egy dedikált videókari is mellette, mert biztosan gyorsít valamennyit. Premiereben Cuda stb de ugye ott a támogatottság kérdéses valóban.
+1 az SSD-re

(#127468) India


India
aktív tag

Sziasztok!
Fotózáshoz és videóvágáshoz keresek laptopot melyiket ajánljátok? Ips nagyon fontos , elore is koszonom.

(#127469) ghijkl


ghijkl
újonc

Heló!
Laptopot keresek
(1) lehetőleg azonnal
(2) max 150 ezer ft
(3) 3D modellezés is de nagyrészt internet, tanulás, film
(4) Autós szimulátorok közepes beállításon fussanak
(5) 15,6-os kijelző, felbontás minnél nagyobb, legyen szép képe
(6) Lesz hordozva, egyetemre, buszon hasznáva is néha, de könyvtárban és napközben jó lenne ha bírná az akksi
(7) windows legyen, 7 vagy 10
(8) 256 gb legalább, ha van ssd az nem baj
(9) HDMI, webcam
(10) inkább használt garanciás de erősebb
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#127470) B-Clone válasza Greentea (#127467) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Videózásban vagy CAD-nél kb semmit nem vennél észre sebességben abból hogy ha lenne benne egy 940 vagy 950m /alsó kategóriás radeonokról nem is beszélve/. Csak lenne plusz egy alkatrész ami melegszik és elromolhat. Egyébként is munkára nem a mobil gtx-ek hanem a quadro kártyás gépek vannak kitalálva ami a jelenlegi keret 2-3x osánál kezdődik. Egy 7500U + egy gyors ssd tud nyújtani olyan teljesítményt pl renderelésben, aminél nem fogja érezni valami alap dgpu hiányát.

India:
200k-tol 1,5 milláig elég sok gépet tudnék mondani. Kicsit pontosítsd a dolgokat kérlek

[ Szerkesztve ]

(#127471) Khelben válasza ghijkl (#127469) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalonnál nézd meg a Dell Precision gépeket.

(#127472) India válasza B-Clone (#127470) üzenetére


India
aktív tag

Full hd legyen, ips, videovagasra es fotoszerkesztesre hasznalnam neha kis jatek, eleg eros gpu, eros cpu legyen ar 380.000 ft

[ Szerkesztve ]

(#127473) Chaser válasza Mauzes (#127466) üzenetére


Chaser
titán

így oké
14-es újakban nem vagyok otthon, de a win 30k, marad 70 a gépre, annyiért csak szemét van
használt garis e6430 ami neked is van, vagy 8470p, 70 körül már vannak jogtiszta winnel, fél év garral

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127474) B-Clone válasza India (#127472) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Az összefoglaló kérdéseit töltsd ki kérlek ez így még mindig kevés infó.

(#127475) India válasza B-Clone (#127474) üzenetére


India
aktív tag

Telefonrol vagyok kicsit nehez.....

(#127476) Khelben válasza India (#127472) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, Asus N551, G552. Egyik se munkára való, hanem otthoni multimédiás. De ennyi pénzből csak ezek vannak.

(#127477) Greentea válasza B-Clone (#127470) üzenetére


Greentea
senior tag

Persze, az SSD az nem kérdés hogy kell, mert tényleg ég és föld a HDD-vel szerelt variánsok és az SSD-vel szereltek között a különbség. De ha az árba belefér: i5-i7 kaby lakes proci, SSD + az integráltnál erősebb dedikált GPU, akkor én biztosan utóbbival együtt venném. Amúgy meg minden elromolhat. :D Csak emiatt biztosan nem mondanék le róla, de értem az álláspontodat.

A mobil GTX-ek, (vagyis most már "elvileg" a mobil jelző nélkül) és a Quadrok közötti különbség pedig egy érdekes téma, ha csak videóvágásról van szó. Sok esetben nem jön ki az a különbség tudásban, mint árban a Quadrok és a GTX-ek között.

(#127478) B-Clone válasza India (#127475) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Mekkora méretben kellene a gép, lenne-e hordozva, fontos-e hogy könnyű legyen, milyen játékot szeretnél rajta futtatni milyen minőségben? Videó vágás fotózás munka/komoly hobbi vagy alkalmi szinten kellene, milyen op rendszerrel, csak új gép Lehet-e? Van e bármilyen egyéb specko igény?

(#127479) Roxas20


Roxas20
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek ez a laptop ennyit megér? https://www.aqua.hu/hp-15-ay104nh-notebook-ezustfeher-x5c79ea-482280.html

Csak netezésre meg filmnézésre használnám.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#127480) India válasza B-Clone (#127478) üzenetére


India
aktív tag

15.6 meretben szeretnek , lenne hordozva de nem mindig , Hat nem annyira fontos de ne is legyen nehez , GTA 5 full hd-n , video es a foto a munkam , windows 10-em van mar , jobb lenne ha uj gep de ha tudsz jo hasznaltat az se baj , koszonom valaszodat :R

(#127481) Khelben válasza Roxas20 (#127479) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem. Ennyiért csak használtat éri meg venni.

(#127482) Roxas20 válasza Khelben (#127481) üzenetére


Roxas20
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, akkor spórolok még egy kicsit és veszek egy drágább laptopot. :R

(#127483) B-Clone válasza Greentea (#127477) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ha már lehetne választani akkor is inkább dobnám az "integráltnál kicsivel jobb" VGA-t és inkább kis spórolással megcéloznék valami normálisabb gépet 6. Genes HQ procival sokkal látványosabb lenne a gyorsulás mint akár egy 960m-el. Ezek a feladatok alapvetően a procit terhelik, ráadásul a régebbi mobil gtx-eket pl nem is támogatják az Adobe programok. A 10-es szériát ha jól tudom már igen de az meg már megint egy másik ár kategória.

[ Szerkesztve ]

(#127484) Greentea válasza B-Clone (#127483) üzenetére


Greentea
senior tag

Ez már egy másik lehetőség :), de a HQ-s procihoz egy jobb hűtés is kell + lesz egy erős procid egy gyenge videókarival, ami persze nem baj, de néhány dolog észrevehetően lassabb lesz akár videóvágásnál is, mintha egy "kicsivel erősebb" dedikált GPU lenne benne. Hogy magamnak mondjak ellent, az U-s proci korlátja miatt a CPU igényesebb feladatoknál természetesen a limites U-s kerül hátrányba. :))
Egy arany középút kéne ebben az árkategóriában, mondjuk akcióban a y700 i5-el későbbi SSD + RAM bővítéssel, csak ugye a gari.. :B

(#127485) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni használt laptop vásárlása ügyében. Nem vagyok jártas ilyen téren, az igények, illetve a kérdésekre a válaszok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten, a legjobb lenne már holnap.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
65k körül szeretném megoldani, ha windows is jár hozzá, akkor 80k (esetleg + pár ezer, ha tudtok ajánlani bestbuy-t és hogy hol lehet éppen megvenni).

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Autószerelő használná irodai programokra (főleg táblázatok), illetve az autókhoz való diagnosztikai programok futtatására, otthon pedig internetezésre, filmnézésre (HD felbontáson).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" (vagy 14.1" ami kapható?), HD felbontás vagy annál jobb, lehetőleg matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente párszor lesz hordozva, de autóban és közben nem használná (csak a szerelendő, álló másik kocsiban).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Kell hozzá Windows, a programok elvileg Win7 kompatibilisek, de remélhetőleg Win10 alatt is elfutnak.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A tárhely min. 320 GB, de jobb lenne egy 500 GB-os, SSD nem igénye (főleg nem ilyen árkategóriában) RAM-ból 4 GB, optikai meghajtó előny.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legalább 3 USB port (elég a 2.0-s), magyar billentyűzet (ezt gondoltam fontos megjegyezni használt gépnél, de jó az európai kiosztású, utólagos magyar matricával, ha azt a bolt fel is rakja)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt, de áfás számla kell róla.

Én eddig a laptopsystem (itt 18k a windows és van billentyűzetmatrica) és a laptopszalon (itt úgy láttam ugyanazok a gépek 8-10k-val drágábbak, de automatikusan jár hozzájuk Win7/10) kínálatát néztem végig (ezekről azt hallottam, hogy megbízhatóak), ezek alapján a következőkre gondoltam. Többnél a beltartalom szinte ugyanaz, de másik márka, típus, ilyenkor nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni, melyiket rakták jobban össze.
LENOVO ThinkPad T420 (63k, magyar billentyűzet)
Hp Elitebook 8460p (63k)
HP EliteBook 8470p (80k, windows-zal)
Lenovo ThinkPad T420 (70k, windows-zal)
Lenovo ThinkPad T430 (80k, windows-zal)
Lenovo ThinkPad T430 (kicsit gyengébb CPU, több tárhely, 80k, windows-zal)
Dell Latitude E6430 (ez már kicsit kilóg, 85k, de ha esetleg szerintetek sokkal jobb is...)

Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

(#127486) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Hamarosan érkezik az Asus GL553VE, immáron 1050-es kártyával, nagyon szemezek vele. Szerencsére még egy GL552-őt megtudtam tapogatni, minőségre, látványra szerintem teljesen korrekt. Néztem teszteket róla, [link] [link] ahogy kivettem az adatokból, nagyjából rendben van a hűtés és a kijelző is. Nektek mi az előzetes véleményetek róla? :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#127487) Tikakukac válasza CsGorgo (#127485) üzenetére


Tikakukac
titán

Legstrapásabb az a HP. Ha kevésbé lesz cudarul használva akkor egy T420 kiszolgája rendesen sokáig.

san01: Látványra bazári, minőségre szemét, mármint amit te néztél. Valószínűleg hasonlóan király volt a felhozatal aztán nem tűnt ki, hogy egy 100k-s átmaszkolt gépet nyomogatsz.

Első körben az első teszt nálam 753-at dob, tehát az sokat nem ér. Ha ideér meglátjuk. Abból kiindulva itthon is micsoda tesztek rittyentve belőle, néha téptem magam, biztosan lesz csomó hely ahol ki lesz vesézve alaposan. Vagy inkább nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127488) B-Clone válasza CptAdamica (#127486) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Semmi esetre se. Ezeket a "gamer" vackokat a lehető legnagyobb ívben kell kerülni hacsak nem akarsz ideje korán őszülni.

(#127489) India válasza B-Clone (#127488) üzenetére


India
aktív tag

Valaszt kaphatnek ! Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#127490) B-Clone válasza India (#127489) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Dell 7559 ami jó választás lehet. Ha lemondasz a játékról és főleg a munkát helyezed fókuszba akkor "jobb" opciók is vannak

(#127491) India válasza B-Clone (#127490) üzenetére


India
aktív tag

Ha lemondok a jatekrol , melyiket tudnad ajanlani? Tenyleg nagyon szepen koszonom valaszodat :)

(#127492) CptAdamica válasza Tikakukac (#127487) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, az első teszt a nagyobb változata, elvileg a VE és VD nagyon hasonló, csak egy egyikbe talán sima 1050 van, míg a másikban ti.

Megnyomogattam még a Lenovo Y700-at, és a Dell 7559 is. A Dell nem volt annyira rossz, teljes gumihatású műanyag, a kijelzője viszont nagyon flexibilis volt, ettől függetlenül tetszett a nagy szerelő ablak. Érzésre a Lenovo is rendben volt, összeszerelés és anyagminőség terén, viszont ott nem tetszett a fényes kijelző, és a teljes előlapos plexi, vagy nem is tudom milyen anyagot használtak ott. Ja és még a HP gépeit is, talán az omen és a pavilon, de egyik se ejtett rabul, hűtésük is elég soványnak tűnik.

Viszont ennek fényében akkor totál nem tudom, hogy milyen gép lenne ideális, amiben legalább lesz egy 1050 és egy i5-ös proci, i7-re nem igazán tartanék igényt. :)

Megyen!

(#127493) B-Clone válasza CptAdamica (#127492) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ilyen hardverért jó minőségben mélyen a zsebbe kell nyúlni. A Linkelt gl553 tesztben is leírják hogy 1,3 GHz-re throtlingol terhelés alatt a proci. Vicc ennyit ér a 3,3 GHz turbó mód.

(#127494) CptAdamica válasza B-Clone (#127493) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, azt tudom, hogy húzós áruk van. A nagyobb vaskosabb ormótlan laptopot nem szeretnék, ezért is maradnék 30 mm körüli vastagságnál. Továbbá elég lenne számomra egy i5-ös, a feladataimra az is elég lenne és arra is ha néha játszanék, plusz talán hőtermelés terén is jobban megbirkóznak vele.

Néztem sok tesztet i7-6700hq-s procikról ez a vékonyabb kategória nem nagyon tudta megfékezni azt a hőmennyiséget, szinte mindegyik 90 fok környékén volt. HP, Dell, Asus, Lenovo, mindegyiknél ez a fő gond.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#127495) Roxas20 válasza CsGorgo (#127485) üzenetére


Roxas20
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/hp_elitebook_8460p_47

(#127496) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 250e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai, net, hobby, max. excel-word
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nincs játszás :-)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, full HD elég
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozható gépet keresek 13-14" méretben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10, de ha nincs rajta se nagy gond ;-)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256GB már elég lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) egyelőre nem tudok róla
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) mindenképpen új vagy újszerű gépet keresek "sok" garanciával :-)

Acer Swift 3, Asus Zenbook, Dell Latitude E7470, HP Probook 440 G4, körülbelül ezeket nézegettem, keresném a jelenleg kapható legjobb ár/érték arányú, megbízható gépet, nem tervezem az elkövetkező 4-5 évben a cserét, ezért a lehető legjobbat szeretném most kiválasztani... A Lenovo márkát valami miatt nem preferálom (rossz tapasztalat nincs, nem tudom megmagyarázni az ódzkodásom okát...)

Köszi
Sanyi
alias bsanya5

Xiaomi Mi 11i

(#127497) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

A 200 alatti arsavban meg mindig a k501-es (i3-as procis) 950M-es vgaval szerelt verzio az egyetlen ajanlott?
(WoWra hasznalva javareszt)

Thx!

(#127498) Khelben válasza bsanya (#127496) üzenetére


Khelben
nagyúr

E7470, egyértelműen. Magasan kiemelkedik a mezőnyből.

(#127499) LimaZulu


LimaZulu
újonc

Sok évre tervezve, azonos hardverkiépítéssel, hasonló áron mi szól az alábbi típusok mellett, illetve ellen?
HP ProBook 430 G4
Acer Swift 3
Asus Zenbook UX310

[ Szerkesztve ]

(#127500) B-Clone válasza LimaZulu (#127499) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Hp talán egy kicsit jobb össz minőségben de a másik kettő sem vállalhatatlan. Ami nagyon a hp mellett szól az a jobb szerviz háttér és a 2 helyett 3 év garancia.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.