Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127501) Soybex válasza ThorsHUN (#127497) üzenetére


Soybex
őstag

Szia igen!

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#127502) India válasza B-Clone (#127500) üzenetére


India
aktív tag

Szia! Akkor tudsz ajanlani olyant ha lemondok a jatekrol....:)

(#127503) Khelben válasza LimaZulu (#127499) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP mellett az ips kijelző, a jó minőség és a 3 év garancia. A többi mellett.... kb. semmi.

(#127504) humphries


humphries
csendes tag

[Erre] esetleg valaki?

(#127505) Mauzes válasza bsanya (#127496) üzenetére


Mauzes
őstag

Hol találtál E7470-et 250-ért?

(#127506) Tikakukac válasza humphries (#127504) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem megy el ott az idő, maga a gép megy el, mert 3 év garis E7440-et te nem kapsz. E7470-et talán, számlával viszont elég ritka madár lesz. De egy kört megér, kint már vannak ilyenek, itthon is néha látok 280k-ban jobbakat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127507) Bluesummers válasza Mauzes (#127505) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem tudom ez miért olyan hűhe nagy ár, ilyet akármikor hozok lengyelből :D

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#127508) humphries válasza Tikakukac (#127506) üzenetére


humphries
csendes tag

Köszi! Újként van 307 000-ért 5740 számomra kb elégséges paraméterekkel (IPS nélkül persze), az 5470 és a 7470 masszívsága között nagy különbség van? Vagy ha vigyázok rá, akkor a különbség nem számottevő?

(#127509) Tikakukac válasza humphries (#127508) üzenetére


Tikakukac
titán

50-eseket néztünk össze 1 hete haverommal, úgy, hogy volt egy E6430 is itthon. Masszívságot azt felejtsd el. A 7000-es nyilván a legkarcsúbb masszivitásban, mert az a legvékonyabb ezt borítékolhatod.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127510) Mauzes válasza Bluesummers (#127507) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez tök jó. Én viszont nem tudok hozni lengyelből, se egyéb országokból.

(#127511) humphries válasza Tikakukac (#127509) üzenetére


humphries
csendes tag

Tehát ha jól értelmezem, akkor az 5-ös széria strapabíróbb, mint a 7-es, mert vastagabb?

(#127512) Carlos Toya


Carlos Toya
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, előre is köszi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, folyó hónapban szeretném lerendezni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanulás, irodai programok (+ régebbi autocad), netezés, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alapvetően régebbi játékokkal játszom (Aoe3, WC3, Nfsmw), de egy újabb fifát (2014-15) kipróbálnék rajta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ezekhez nem annyira értek, nincsenek ebben különleges igényeim.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva ritkán (havi 2-3 alkalom), akkor is leginkább kocsiban.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha van rajta windows, az nem baj
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4 gb ram, a most tönkrement laptopom 320 gigás volt, nem nagyon éreztem szűkösnek.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem tudok ilyenről.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően újakat próbáltam nézni. Használtból csak megbízható helyről, és hosszabb (nem fél éves) garanciával.

Az asustól kicsit félek, egy barátom vett egyet a télen, azóta volt vele többször problémája.
Előre is köszönöm.

CT

(#127513) Chaser válasza Carlos Toya (#127512) üzenetére


Chaser
titán

melyik típusból vett? hány ezer darabot? ( :
matekozzunk már
minden gyártónak -SOK- modellje van, ismétlem: SOK
a legdrágább macbook is lehet gondos, mint a legolcsóbb asus, hp, acer, akármi
ha a többi barátodnak más x y z gyártó termékei hibásodtak meg tőlük sem veszel, marad az, nem veszel semmit (((( :
senki nem fog tudni mondani neked olyan gépet amivel _biztosan_ nem lesz problémád

hp 250 pl ha újat szeretnél, amit garantálni lehet, valamennyire minőségi, és van egy korrekt szervizháttere

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127514) Tikakukac válasza humphries (#127511) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát fogalmazzunk úgy, hogy míg az E5*** csak 3 helyen áll el húgom gépén 3 évesen, addig az E7440-nél már cseréltettem topcase-t.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127515) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok új gépet vennék és azt hiszem ti tudtok a legjobban segíteni :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Következő hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200.000Ft
(3) Felhasználás? Irodai programok, programozás, kép szerkesztés, ritkán játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? GTA 5, FarCry esetlet
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Full HD esetleg jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva heti szinten, utazáshoz ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 10, Linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1TB SSHD jól jönne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI mindenképp
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gépet szeretnék egy lenovo Z510-et cserélnék le.

(#127516) humphries válasza Tikakukac (#127514) üzenetére


humphries
csendes tag

Részleteznéd a "3 helyen áll el"-t? :) A többi világos :D Köszi!

(#127517) Tikakukac válasza humphries (#127516) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ööö 3 helyen áll el. Kifelé és felfelé. Szokd meg, 300-400k-ban ez a módi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127518) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Tiszteletem!

(1) Április
(2) 80.000-90.000HUF (SSD esetén 100.000)
(3) Böngészés, casual gaming, MS Office, egyéb teljesítményt nem igénylő dolgok
(4) Legnagyobb teljesítményt igénylő: Heroes of the Storm
(5) 15.6" lehetőleg, de lehet 13-14" is, felbontás kvázi lémyegtelen külső kijelző miatt
(6) Élete 90%-ában asztalon lenne, otthon.
(7) van Windows 10 kulcsom
(8) ODD nem kell, lehetőleg SSD, HDD le lesz cserélve - minimum 4GB RAM, lehetőleg 8
(9) HDMI port, dedikált GPU
(10) használt üzleti
(+1) korábban HP EliteBook 8540p-m volt, meg voltam vele elégedve, most egy kicsit erősebb kellene. Végső soron szintén ez a gép lesz beszerezve.

Előre is köszi :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#127519) Chaser válasza Mister_X (#127518) üzenetére


Chaser
titán

házon belül 8570p, igp-set érdemes, nem tudom a játékodat viszi-e a hd4000
sokkal olcsóbban van 2570p, vagy 8470p

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127520) humphries válasza Tikakukac (#127517) üzenetére


humphries
csendes tag

Jó feladom :D Melyik a jobb minőségű? Az 5XXX vagy a 7xxxx?
A, 5xxxx
B, 7xxxx
C, Ugyanolyan
D, Mindegy, mert ma már mindenből kispórolják az anyagot?

(#127521) Tikakukac válasza humphries (#127520) üzenetére


Tikakukac
titán

C és D között valahol. Egyébként nyilván ha vastagabb nagyobb sanszod van átmenős csavarokra és nagyobb patentekre, statisztikailag a vastagabb a nyerő. Haha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127522) humphries válasza Tikakukac (#127521) üzenetére


humphries
csendes tag

Oks, köszi! :R

(#127523) Mister_X válasza Chaser (#127519) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Intel IGP kilőve, már az előző EliteBookomban is volt nVidia GPU.

Dell téren esetleg mi az ajánlott?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#127524) Tikakukac válasza Mister_X (#127523) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor megveszed NV-vel bár szűk a piac.

Ha HP bejött maradj annál, Dell nem csudi fém és lehet nem jönne be.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127525) Mister_X válasza Tikakukac (#127524) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha jól látom, a fent ajánlott 8570p-t Radeonnal szállítják (vagy HD4000-rel), egyébiránt lehet kevés lenne az NVS. Viszont teljesítményben nincs sokkal előtte a HD7570M, szóval kicsit elbizonytalanodtam, megéri-e a plusz összeget.

Az elmúlt két napban volt szerencsém jópár régebbi Dell masinát megfogdosni, talán E6540-től egészen E5570-ig bezárólag, kettő között is volt pár típus. A billentyűzetük kényelmes, anyaghasználat viszonylag okés... utóbbit leszámítva. Bár egyik-másik elég... siralmas állapotban volt. Nem vigyáztak rájuk. E6540 gép még tetszene is, csak szerintem Intel IGP van bennük, javítsatok ki, ha tévedek.

Dell mellet szólhatna, hogy alkatrészt könnyebb lehet hozzájuk szerezni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#127526) Tikakukac válasza Mister_X (#127525) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah igaz, HP az váltott.

Dellből is 6000-esek vagy 5000-esek is kaphatóak sőt már 7000-esek is NV GPU-val, csak elképesztően ritkák, haverom hozott E5450-et NV-vel, de azt is kereste 3 hónapig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127527) Chaser válasza Mister_X (#127523) üzenetére


Chaser
titán

ne vedd az atisat, hullós, ennyi
enyémben is volt, szintén 8540, a 70-ben nincs, sokkal hűvösebb is:)
6530 is jó, az nv-s, viszont drágább is, 8570-ek vannak most jó áron és minőségben sztem az a top

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127528) Crytek


Crytek
veterán

Itthon kapni ehhez hasonló (Xiaomi Mi Notebook Air) árú ,tudású, vékonyságú gépet?

Next PC Upgrade: 2022

(#127529) Tikakukac válasza Crytek (#127528) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát konkrétan ezt behozzák

Illúziók ne legyenek. Nem véletlen csinálnak csak ők csak kint csak ilyet. Itthoni gyártó neked ilyet ki nem hoz hasonló árban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127530) Crytek válasza Tikakukac (#127529) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos kintről nem mert ilyet rendelni félek hogy megsérül és csak a macera lesz vele.. Itthon meg kb 45k-val drágább :( Nagyon tetszik a vékonysága és hogy nem gyenge..

Next PC Upgrade: 2022

(#127531) Tikakukac válasza Crytek (#127530) üzenetére


Tikakukac
titán

Én utána mentem. Bizony, még az a 45k-s felár sem elég, még azzal sem kapsz rendes supportot, billzetet főleg nem, meg sok más apróságot sem.

Ez ilyen csodabogár, errefelé meg EU-ban biztosan nincs még 2 talpas helye. Ebben a formában nem. Nem árulok el szerintem új infót, hogy mire ez rendesen megfelel minden itthoni követelménynek és kap rendes képviseletet is akkor instant +100k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127532) Carlos Toya válasza Chaser (#127513) üzenetére


Carlos Toya
újonc

Értem én, matekot is tanultam, statot is nem keveset. De a személyes élmények elhomályosítják azt. Egyszer ettem rossz mákos tésztát, azóta nem szeretem a mákot.:P

http://www.digiprime.hu/laptop/hp-laptop/hp-250-ar?start=15 Ezeket találtam. Te milyet választanál? Milyen processzorral (a celeronról sok jó nem hallottam).

Illetve ajánlották ezt is: http://www.laptop.hu/dell-vostro-3568-i5a313lf-black-lx
Erről mi a vélemény?

(#127533) Crytek válasza Tikakukac (#127531) üzenetére


Crytek
veterán

De nem értem én ezt a céget. Mobil fronton is végre már nyitnak eu felé (b20 ugye) erre itt is kezdik megint a nulláról. Nem hiszem ,hogy nem látják benne a bizniszt... mindegy újabb fájó pont az életemben hogy így kimarad. :(((

Next PC Upgrade: 2022

(#127534) Tikakukac válasza Crytek (#127533) üzenetére


Tikakukac
titán

A bizniszt látják, csak ha ezt rendesen forgalomba kéne állítani akkor eleve igényelne olyat, hogy mondjuk garis partner, alkatrész stb. Jelenleg ez legutóbbi tudomásom szerinte legalábbis nincs. Úgy meg azért nehéz az ügyfélnek megmagyarázni, hogy ha bajod van akkor khm. hát akkor van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127535) Khelben


Khelben
nagyúr

Nem rossz az új 1050Ti. GTA5 minden maxon 35-40 fps.

(#127536) Chaser válasza Carlos Toya (#127532) üzenetére


Chaser
titán

ilyenbe nem lehet érzelmet vinni, ennyi
az asus is csinál hulladék gépeket, és profikat is, és mindkettő részlegből meghibásodhatnak példányok és hibásodnak is
i3-asat nézz, 120k körül van win nélkül, digiprimeot én hanyagolnám, de én nem értek hozzá
legyek gonosz? ( : ha első alkalom rossz volt egy csajéval, átállsz a fijukákra'? : )

szerk: Khelben ez rendben van, egy ideje tudjuk mit tud, azt nem tudjuk melyik notebook mennyire képes lehűteni, hogy az az fps maradjon is és ne legyen cpu-vga órajel defekt 10-20 fps-sel:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127537) Maszki


Maszki
tag

Helló!

Valakinek lenne esetleg ötlete, hogy az Asus Zenbook UX305LA notit hol lehetne még beszerezni, ha egyáltalán lehetséges? Pár napja még láttam webshopban, de ma már egyet sem találtam. :(

◄ Maszki ►

(#127538) soldika


soldika
csendes tag

Hello !
A minap majdnem vettem egy HP pavilion 13 360x-et
Specs:
Intel core i5 6200u
8gb ram
128 gb ssd.
És itt jött a gondom mert ez a 128gb nekem édes kevésnek tűnik egy ilyen árkategóriás gépben. Kérdésem az lenne hogy szerintetek elegendő e a 128gb a mindennapos használathoz ha csak a windows kb 30 at foglal jobb napjain ?
Vagy tudnátok e valami mást ajánlani ebben az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#127539) Mister_X válasza soldika (#127538) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én nagyjából öt éven át 120-as SSD-vel végeztem a dolgom, mindig volt szabad hely. Nem mindegy, hogy miket akarsz rárakni, mennyi filmet kölcsönzöl, milyen játékokat raknál rá.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#127540) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Ennek a notebooknak tudtok valami hátrányáról, ami miatt nem érdemes megvenni? (gyenge hűtés, vacak minőség, hasonlók)
Review-t, tesztet nem találok róla.

HP ENVY 15-AS103NH (1DM02EA) ezüst

Tudja azt ami nekem kéne:

15.6 FHD IPS
Kaby Lake (jó, csak U-s, de régebben lebeszéltetek a HQ-ról)
Bill háttérvilágítás
Jó burkolat minőség
+ gyárilag SSD, 8Gb ram

[ Szerkesztve ]

(#127541) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok!

Egyik barátom szeretne új laptopot vásárolni és ehhez kérném segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 Ft, nagyon max 160.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Kizárólag office, tanulás, böngészés, kapcsolattartás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6"-nél kisebb legyen mindenképp, lehetőség szerint matt kijelzővel, lehető legjobb felbontással az árhoz mérten. 11.6"-14.0" kb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva elég sokat, ezért is kellene 15.6"-nál kisebb méretű.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows operációs rendszer kerülne rá, win7 vagy win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Hát csak SSD nem játszik, egy 500 GB tárhely mindenképpen kellene, talán valamilyen hibrid megoldás lenne a legjobb SSHD-val szerelt, de ha sima HDD-s lesz hát akkor az lesz.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI vagy D-SUB legyen, hogy monitort lehessen csatlakoztatni rá, meg persze webkamera is, de ezek úgyis vannak kb mindegyiken.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép, minél több év garanciával.

Ez a régi laptop, ettől kellene jobb.

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm.
Üdv!

(#127542) hramon94


hramon94
tag

Erről a gépről mi a véleményetek? HP Pavilion 15-AU106NH Z3A88EA#AKC

(#127543) Khelben válasza fehervari795 (#127541) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs 15,6-nál kisebb új gép ennyiért, ami ajánlott lenne. Javaslom, hogy inkább használtak között nézelődjön, egy HP Elitebook 840 pl. sokkal jobb választás lenne.

(#127544) fehervari795 válasza Khelben (#127543) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Sejtettem. :/ És tudnál linkelni laptopszalonos használtat, vagy laptopsystem-est ami nem 180k mint amit írtál, hanem tényleg akkor 150k max 160k és van rá legalább 1-2 év garancia? :R

(#127545) Khelben válasza fehervari795 (#127544) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E7440 150-ért fullhd ips kijelzővel.

(#127546) fehervari795 válasza Khelben (#127545) üzenetére


fehervari795
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget. :) :R

(#127547) Carlos Toya válasza Chaser (#127536) üzenetére


Carlos Toya
újonc

Mi a baj a digiprime-mal?
És maga a gép egyébként szerinted jó?

(#127548) Tikakukac válasza Carlos Toya (#127547) üzenetére


Tikakukac
titán

Keresőbe beírod és 3 napi hideg élelelem elfogyasztása után a végére is érsz a sztoriknak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127549) Carlos Toya válasza Carlos Toya (#127532) üzenetére


Carlos Toya
újonc

Oké, meggyőződtem.

Szóval erről a dellről mi a véleményetek: http://www.laptop.hu/dell-vostro-3568-i5a313lf-black-lx ?

(#127550) Khelben válasza Carlos Toya (#127549) üzenetére


Khelben
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.