Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127651) Khelben válasza ZephX (#127650) üzenetére


Khelben
nagyúr

Y520 = GL553 = műanyag gépek. Nem tudom, láttál-e már ilyen gépet belülről. Mert mindenképp érdemes lenne. Amikor a fém zsanért ilyen műanyag "hegesztési" pöttyökkel gányolják fel a műanyag alapra, az nekem valahogy nem a tartósság mintapéldája. És ugye ha törik, cserélni sem tudod, mert nem csavar tartja.

(#127652) ZephX válasza Khelben (#127651) üzenetére


ZephX
senior tag

Persze sajnos nem nagyon van ebben az árkategóriában fém zsanéros gép, amiben normális kártya is van. :( Egy Asus K53-ról váltanék, amit 5 éve nyúzok, max a fém belső kéz támasz lenne visszalépés. Vagy van ebben a kategóriában normális fémes megoldás?

(#127653) Khelben válasza ZephX (#127652) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem nagyon, de van normálisabb műanyag, pl. a Dell gépei. Kérdés, hogy a 7567 ips kijelzős lesz-e.

(#127654) kistewe válasza carl18 (#127648) üzenetére


kistewe
tag

Helo,

1. mindenképp jobban jársz mit azzal a talán Samsunggal amit először irtál , ez üzleti gép még ha a Lenovo szervize olyan is amilyen, használtan veszed így ahova szól a gari ott verheted az asztalt a többi az ő gondjuk ezért lásd 3.pont
2. ez nem férhet bele az eredetileg 50k keretbe , ha mégis akkor ott valami sántít , irányár: [link]
3. megbízható helyről vedd
4. nézz utána , hogy a 1000M VGA elviszi-e a kívánt játékaidat ne utólag legyen meglepetés
5. én ugyanennek a Dell verzióját venném Precision M4600 de ez már szubjektív vélemény.

stewe

(#127655) spyduck válasza Khelben (#127653) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak a 4K-s verzió :(

(#127656) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Sziasztok,

40-45e forint körül keresek használt laptopot, Lenovo X220 (IPS kijelző miatt) vagy HP 2570P (Újabb proci) gépeket nézegetek. A kettő közül melyik lehet a jobb választás? Esetleg ötlet hasonló árkategóriában?

Az erős processzor az egyetlen szempont ( Autocad-et használnám vele hobbi szinten, tudom nem erre való de egy jóval gyengébb laptoppal is eldöcögtem idáig).

Balázs

(#127657) HoryThePooh válasza HoryThePooh (#127638) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Erre valaki tudna reagálni? Köszi előre is! ;)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#127658) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok!
Laptop vásárlásnál érdemes lehet úgy gondolkodni, hogy veszek egy laptopot jó procival, jó videókártyával, jó kijelzővel, viszont kevés DE bővithető rammal, és HDD-val amit rögtön SSD-re cserélek?

konkrét példa:
https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-700-80ru009khv-notebook-matt-kijelzo-feher-p443909

4 GB rammal árulják, de 2 slotos bővithető, + 40000-ért tennék bele egy 16GB-os ram modult a 4GB helyére (vagy akár mellé...jó ötlet ez?) és akkor még mindig bővíthető később ha netán kéne.

felhasználási terület: munka, építészeti tervezés, renderelés, grafikai programok, irányár ~300 (+ ~10%)

(#127659) Khelben válasza SkyLaci (#127658) üzenetére


Khelben
nagyúr

Érdemes így gondolkodni, de ezt a vacak gépet verd ki a fejedből sürgősen. Inkább töltsd ki az összefoglalót.

(#127660) Paul886


Paul886
csendes tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 200k, de ha lehet inkább alatta
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, esetleg fotószerkesztés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", a legjobb kijelző kellene
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó, de nem feltétel.RAM min. 4gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#127661) SkyLaci válasza Khelben (#127659) üzenetére


SkyLaci
őstag

Mi a baj vele? (árkategórián belül eddig az Asus X550VX játszott, de ott nem IPS a kijelző, és a Ram kevésbé bővíthető)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
~300 (úgyis drágábbakat fogtok mondani, nem baj beleférhet, de azért túlságosan ne szálljon el a dolog)

(3) Felhasználás?
építészeti tervezés, Archicad, renderelés, grafikai programok, (nvidia videókártya kell), + általános felhasználás

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játék nem szempont, csak a munka, de az komolyan

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15, FullHD, matt, IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
12-13 coll lenne legjobb, de nem reális ilyen méretben ütős hardver jó áron, ezért a hordozhatóság szükséges mértékben feláldozható a kompromisszum mentes teljesítmény oltárán

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10 támogatás

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM 16GB, SSD 250, (ram akár lehet gyárilag kevesebb, de bővíthetőségi lehetőséggel, SSD helyett is lehet HDD, könnyű cserélni) ODD nem kell,

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Ne legyen gamer design, ízléses, letisztult megjelenés (nőnek lesz)
(egy régi MacBook Pro-t vált, szóval nem könnyű hozni a színvonalat)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
új

[ Szerkesztve ]

(#127662) juve600 válasza SkyLaci (#127661) üzenetére


juve600
nagyúr

Az az X-es Asus ugyanolyan sz@r
Csak pár hszt kell visszaolvasnod

(#127663) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
tanácstalan vagyok ezért kérném a Ti segítségeteket...
Kezd meghalni a családi laptop, egy Fujitsu Siemens Esprimo mobile...
Tudom hogy őskövület, édesanyám használja, leginkább dolgozik rajta, könyvel.
A gondok akkor kezdődtek, amikor vettek egy Sony fényképezőgépet, mely alkalmas AVCHD filmek felvételére is...
Hogy a lényegre térjek: 15.6"-ban gondolkodnak, Jogtiszta operációs rendszerrel (win10)
Fontos, hogy legyen rajta HDMI csatlakozó, lejátsza, illetve szerkeszteni tudja az AVHD filmeket (.MTS)
gondolom a 4 gb ram elég bele, és a gyári gari minél több legyen rajta.

Ebben kérném a segítségeteket, ha más márka a tuti, azt is elfogadom.
(130-160 ezer a keret)

Köszöm előre is s egítséget, várom a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#127664) SkyLaci válasza juve600 (#127662) üzenetére


SkyLaci
őstag

oké, nyilván tudom hogy "minden szar", ami olcsón akar jó lenni (bár már 300e sem kevés pénz), nyilván legjobb lenne egy ZenBook vagy MacBook Pro, de drágán nem nagy teljesítmény jót találni...szóval azon kívül hogy szar a lenovo, és szar az asus...mi az ami nem szar és nem is kerül fél millába? :)

[ Szerkesztve ]

(#127665) B-Clone válasza SkyLaci (#127664) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nem feltétlenül kell leszurkolni fél millát korrekt gépért de pont ráböktél kettő olyanra, amik esetében a 300k kidobott pénz lenne. Arany szabály, hogy ha egy gép gyanúsan olcsón kínál csili-vili speckókat akkor ott valami más turpisság lesz a dologban.
Gyenge minőségű ház, elégtelen hűtés (sokra nem mész az i7-es procival ha 10 perc használat után 1,3 GHz-re throtlingol a gép).
Esetleg ott van még a necces szerviz háttér. Na a 2 választott laptopodnál ezek mind megvannak

(#127666) SkyLaci válasza B-Clone (#127665) üzenetére


SkyLaci
őstag

értem én, na de a lényeges kérdés: Tudtok jobbat, és mi lenne az (konkrétan, nem elméletileg)? :))

[ Szerkesztve ]

(#127667) B-Clone válasza SkyLaci (#127666) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Dell 7559 vagy Asus N551 ha még találsz valahol. Nagyjából korrekt minőségben hozzák a teljesítményt a dellre ráadásul 3 év gari van. Kifutó modellek ezért lehet hogy kicsit vadászni kell rájuk. Újabb gép 4 magos HQ-val elfogadható minőséggel pedig nincs.

(#127668) Khelben válasza SkyLaci (#127661) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a baj, hogy egy Opel Corsát akarsz venni sóder szállítására. Nézd meg ezt. Hogy a példánál maradjak: ez egy sóderszállító Mercedes. Pont arra készült, amire te használni akarod a gépet.

(#127669) iltirisz


iltirisz
csendes tag

Sziasztok!
A cégünknél átállunk notebook-okra és hamarosan mi webdesigner-ek is sorra kerülünk. A keretünk br 450 ezer Ft (ha drágábbat akarunk akkor a nettó értéket ki kell fizessük pluszba).
Amit keresünk:
i7 6700HQ vagy 7700HQ
16 Gb RAM
240 Gb SSD
GTX 960M 4Gb vagy erősebb
1080p-s IPS panel
Normális hűtés!!

Adobe szoftverekkel dolgozunk, a legerőforrás igényesebb feladatok:
ritkábban video renderelés, nyomdába szánt nagy (3x3méter) fileok szerkesztése, és hogy egy 4K-s monitort hajtson.

Sajnos üzleti gépek elég ritkák ilyen feltételekkel, pedig jobban szeretnék egy ilyet, akár egy kis ráfizetéssel is. Jelenlegi befutók:
Lenovo Y520 Laptopszalontól + ram és SSD bővítéssel
DELL XPS Ráfizetéssel, Laptopszalontól + ram és külső HDD

Viszont nagyon csábító egy HP ZBook Studio, aminek van egy Quadro kártyája és workstation grade notebook ennek minden előnyével.
A gond csak az, hogy Digiprime.hu-s gép... Nem bízok a boltban, annak ellenére, hogy van pár ismerősömnek gépe innen. Egy ilyen géphez képest már-már gyanúsan kicsi az ár :D Szerintetek mondjak le róla és maradjak a Laptopszalonnál?
Azt írták, hogy a billentyűzet közép-európai leosztás (minden magyar karaktert tartalmaz, mellette egyéb karakterek is fel vannak tüntetve a sarkokban). De a 3 év gari az megvan természetesen. Az ilyen gépeknél már a HP intézi a garit?

(#127670) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

250.000 Ft környékén tudtok tabletként is használható laptopot ajánlani? Általános célra lenne használva, semmi játék, leginkább filmnézés, netezés, office alkalmazások.

(#127671) B-Clone válasza iltirisz (#127669) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Lenovot felejtsétek el. A Dell xps 15 jelenleg az egyik legjobb noti minden téren, de komoly munkára egy Zbook talán előnyösebb lenne. Digiprime az a Radium pepitában. Nem érdemes kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#127672) Khelben válasza iltirisz (#127669) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP Magyarország hivatalos magyar garancialevelet kér a szervizelésnél. Ha nem magyar a gép, akkor nem lesz hozzá magyar garancialevél, ergo nem lesz rá garancia sem. Tudom, keringenek történetek, hogy valakinek megjavították a külföldi HP-ját is, de ez a szerviz hivatalos álláspontja, melyet írásba adtak. Én nem kockáztatnék ekkora értékű gépnél. Laptopszalonnál is tudnak szerintem Zbook Studio-t rendelni, mert pár hónapja még láttam az árlistában. De vannak sima Zbookok is 480k-tól.

Az Y520 meg egy belépő szintű műanyagházas gép, munkára tökéletesen alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#127673) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Tudna nekem valaki egy olyan k501-et linkelni, (olyan uzletbol, ahonnan meg is lehet vasarolni persze...:D) ami 100%, hogy csak hd felbontasu?(1366*768) Tehat, ami egesz biztosan nem full hd. En nem talalok sehol, letezik egyaltalan ilyen?

Elore is koszonom szepen!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127674) dugo_ válasza persil (#127673) üzenetére


dugo_
veterán

http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=K501UB-XX118D

UB-ből már van. Korábbi szériákból nem létezett.

[ Szerkesztve ]

(#127675) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni laptop választásban, tanácstalan vagyok. HP G4, G5, Dell Inspiron, Vostro vonalon nézelődök, esetleg Lenovo, de inkább az első 2 brandet favorizálom. i3 variánsai közül melyik processzort érdemes választani, van-e értelme ezeknél a gépeknél a dedikált VGA-nak?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100000 - 150000 Ft, 155000 Ft a plafon.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék teljesen kizárva, internetezés, zenehallgatás, filmnézés, ezt szeretném, ha úgy tudná, hogyha rákötöm egy Full HD televízióra, akkor se szaggasson, a Youtube se, se film, sok Office, hobby szintű fotószerkesztés, filmvágás (van erre asztali gépem, de néha ezen is végezném, ha az asztali nem elérhető).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nagyon ritkán játszom, ez nem szempont, van más eszköz rá.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A céges laptopom matt IPS kijelzője tetszik, betekintési szöge picit nagyobb legyen, egyébként mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alapvetően asztalon lenne tartva, hétvégente autóban utazna 150-150 km-t, örülnék, ha ezt bírná, illetve évi néhány repülést. Tudom, a megadott keret elég szűkös, talán egy normálisabb kommersz gép jön ki belőle, üzleti kizárva újban.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtóhoz nem ragaszkodom, nem kell, ebben az ársávban nem láttam SSD + HDD kombós gépeket, lehet olyat, hogy a vásárlás helyén szerelnek bele SSD-t a vinyó mellé és ugyanúgy megmarad a gyári garancia?

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Bírjon ki 3-4 évet.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Preferálom az újat, minél több garival, fürödtem már be használt üzleti géppel.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#127676) Khelben válasza G@bi90MR (#127675) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 5-ös és 9-es pontot nyugodtan törölheted 250k alatt és akkor marad a HP 250 G5.

(#127677) w.miki


w.miki
veterán

Tudnátok ajánlani néhány megbízható üzletet, ahol használt üzleti notit árulnak, garanciával, és meg is lehet nézni, tapogatni a gépeket?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#127678) persil válasza dugo_ (#127674) üzenetére


persil
nagyúr

Ezer hala! Azt viszont elfelejtettem irni, hogy 950m-es verziobol kellene :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127679) G@bi90MR válasza Khelben (#127676) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Köszönöm!

Érdemesebb processzorból erősebbet választani, de törölni a dedikált VGA-t, vagy inkább gyengébb proci és egy eleve gyenge VGA? A mai integrált VGA-k teljesítménye elég a lentebb leírt igényekhez? Filmnézés Full HD-ban, külső eszközön?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#127680) dugo_ válasza persil (#127678) üzenetére


dugo_
veterán

Ebben az esetben továbbra sem létezik az áhított konfig.

(#127681) Khelben válasza G@bi90MR (#127679) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezen a szinten a dedikált vga csak hátrány. Inkább egy i5 integrálttal, mint egy i3 valami béna AMD-s cuccal, ahol aztán lehet még külön szívni a driverekkel is.

(#127682) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. Olyan gamer notebookot keresek ami képes kihasználni a routerem (asus rt n18u) 3x3:3 mimo képességét wifin. Azaz képes lenne az elméleti 450 mbit/s-re. A maximum ár 300-400 ezer Ft. Leginkább az asus gépek érdekelnek. Win 10 lenne rajta. Full HD Felbontáson játszanék, 1 tb vinyó legalább kéne bele. Ssd nem minden áron kell. Általában autós és tps (rise of the tr, mass effect andromeda) játékokkal játszanék mostanában. 80 km-t utazok egyetemre, útközben filmeznék csak.

[ Szerkesztve ]

(#127683) Chaser válasza Flex Wheeler (#127656) üzenetére


Chaser
titán

azt tudni kell, hogy amik x220-ba kerültek ips-ek persze jobban tn-nél, de hajlamosak felhősödni és fehér holló kategória ha hibátlan paneles gépet találsz
minőségre a hp, ha kell ips a x220, utóbbi előnye még, hogy msataról is tud bootolni, bár én olyan ssd-be nem ruháznék már be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127684) persil válasza dugo_ (#127680) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor dikk :D
Mindegy, azert koszonom szepen!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127685) GoneTom


GoneTom
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy asztali gépem van, de egy pályázat keretében lehetőségem adódik laptopot venni. Van egy fix összeg (250ezer), ezen felül viszont én tennék hozzá.
Az asztali gépem nem egy mai darab, de fut rajta a közepestől kicsit jobb felbontásban a GTA V. Majdnem full grafon pedig a WoT. Ezzel szoktam leginkább játszani.
Viszonylag sokat szoktam PhotoShop-pal fotókat szerkesztgetni. Emellett alapdolgokra és játékra használom (lentebb bővebben...).
Tervezem egy Wacom tábla beszerzését is rajzoláshoz.

A segítségeteket szeretném kérni a döntésben, van egy kettő laptop, ami szóba került ebben az ársávban. Először az összefoglalóban lévő kérdések alapján megírom, hogy mik lennének a kritériumok, majd az egészet összefoglalnám az összes saját kritériumommal vegyítve...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Hamarosan - kb 2 hónapon belül (de szeretek előre tájékozódni, nem szeretek gyorsan dönteni, igyekszem alaposan megfontolni, hogy mit veszek, mert hosszabb időre tervezek... )

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Kb 300ezer Forint, nem sokkal fölötte (ha nagyon muszáj, akkor 320ezer Ft)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Alap dolgok (word - szakdoga, cikk, stb; PPT-k készítése),
Fotószerkesztés (PS, később CorelDraw)
Rajzolás (MangaStudio, PS, stb. - Wacom Intuos-al)
Játék

Leginkább rajzolni és játszani fogok vele

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Játékok: Batman Arkham Knight, Assassin's Creed 3, DIRT3, Far Cry 3, The Crew, WoT
Felbontás: HD vagy Full HD
Részletesség: Medium-mal már megelégszek, de ha tud jobbat a laptop, annak örülök

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Kijelző mérete: 15,6
Felbontás: Full HD (1920x1080)
Kijelző felülete: matt
Kijelző típusa: IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Leginkább otthon az asztalomon lesz (a már említett gép a tesómmal közös és a nappaliban van, ez a szobámban lenne, hűtőpadon)
Utazás közben szerintem nem használnám...ha lesz egyáltalán utaztatva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Van jogtiszta Win7-esem (lemezes), ami fel lett frissítve Win10-re. A kérdés, hogy megoldható-e ha a vásárolt laptopn nincs vagy Linux van rajta, akkor gond nélkül felrakható-e rá és nem fog kekeckedni-e, hogy ez már rajta van egy másik gépen - az asztalin...?

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Tárhely: Sima HDD jó ha van benne, és ha van, akkor 7200 rpm-es és kb 1TB-os. Sok anyagom van és a játékok is erre mennének rá.
SSD: SSD is kellene (M2-es). 128 GB-al megelégszek. Az op rendszer menne rá, meg pár program.
RAM: Minimum 8GB DDR4-es, de inkább 16GB, szintén DDR4-es
Optikai meghajtó: Igen, kellene. Tudom, hogy ma már kevés embernek van rá szüksége, de én az egyik vagyok közülük.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Videókártya: Csakis Nvidia Geforce 960M vagy attól jobb és 4GB-os. Ettől gyengébb szóba sem kerülhet nálam.
USB Type-C is jó lenne ha lenne.
Fém burkolat (vagy többségében fém burkolat)
Vagy ha nem fém, akkor minőségibb műanyag burkolat.
Megfelelő hűtés - értem ez alatt, hogy a két ventilátoros lenne a legjobb vagy egy ventilátoros de jó hűtési megoldással...
SD kártya olvasó
Világító billentyűzet
Megfelelő támogatás - szervíz
Hmmm több most nem jut eszembe

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új, mivel pályázat keretében lenne beszerezve...

Na és akkor ide a végére nem is foglalnám már össze ezeket mert lényegében mindenre kitértem.

Amit nagyon néztem az ez lenne és ennél az üzletnél:

Asus ROG GL553VW

Tudom, hogy egy ventilátoros és az összefoglalóban nem ajánlották az Asus GL-eket, de jobbat nem találtam a kritériumaim alapján (optikai meghajtó, videókártya, HDD, SSD, RAM, Kijelző, SD kártya, billentyűzet, USB Type-C...jó szervíz - háztól házig). :)

Esetleg tudtok ebben az árkategóriában a kritériumoknak megfelelő laptopo(ka)t mondani, örülnék neki :))

Ha tudnátok ebben segíteni annak nagyon örülnék! Laptopokat tekintve kezdő vagyok, ez lenne az első.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket! :K :R

Üdv Tomi

[ Szerkesztve ]

(#127686) Khelben válasza Mikeee89 (#127682) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sok lehetőség nincs ebben a kategóriában, most szállingóznak a Pascal-os gépek. Dell 7567 (tn kijelző, kivéve a 4k-s változat), Lenovo Y720 (még nincs), Asus is jön majd valamikor. Érdemes lenne várni egy kicsit. Hogy melyik tudja az általad írt wifit kezelni, azt a specifikációjukban tudod megnézni.

(#127685) GoneTom: rossz gépet találtál rossz helyen... Kifutó 960m-es gépek vannak ips-sel, Dell 7559, Asus N551. Újak közül Lenovo Y520 van, de az kb. ugyanaz a műanyag izé, mint amit te kinéztél.

[ Szerkesztve ]

(#127687) GoneTom válasza Khelben (#127686) üzenetére


GoneTom
tag

Értem, köszi.

És mit tudsz ajánlani? :F

A Lenovo Y700-asról például mit gondolsz? (részemről ez mondjuk több kompromisszumot jelent...de érdekelne, mit gondolsz erről)

[ Szerkesztve ]

(#127688) Khelben válasza GoneTom (#127687) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, Asus N551, Lenovo Y700, nálam ez volt a sorrend. De a Lenovo a garanciája miatt továbbra is kérdéses. Én biztos nem fogom ajánlani egy olyan cég gépét, ahol a szerviz még a telefont sem veszi fel, amikor érdeklődni akarsz, hogy mi van a 3 hónapja benn lévő gépeddel.
A Dell 7559 volt az utóbbi 3 év egyetlen olyan gépe, amelyiken komolyan elgondolkodtam, hogy kellene vennem egyet.

[ Szerkesztve ]

(#127689) Ariathni


Ariathni
csendes tag

Sziasztok! Durván 4,5 éves HP 8560w-met szeretném modernebb gépre cserélni, és ehhez kérném a segítségeteket. Íme a kért paraméterek:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül, nem sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-400k, persze ha olcsóbb az sose baj :-)
(3) Felhasználás? Játék, netezés, néha filmek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Szinte csak WoW, néha kipróbálásra mások. Full HD és jó lenne ha magas részletességet elbírna akadás nélkül.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os kijelző, full HD, matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Viszonylag gyakran utazom,néha filmezek közben.
(7) Operációs rendszer? Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD minimum 128 GB + HDD minimum 500. Legalább 8 giga ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkamera, billentyű világítás. Illetve hosszabb távra venném a gépet, a mostani is jó régi mégis tökéletesen működik azt leszámítva hogy kicsit szenved a játékkal. Inkább legyen erősebb hardveresen, tartósabb (és drágább), mint hogy másfél év múlva cserélni kelljen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Inkább új, esetleg 1-2 hónapos használt.

Köszönöm a segítséget!

(#127690) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Neked is a 7559-es Dell-t tudnám javasolni

(#127691) Khelben válasza Ariathni (#127689) üzenetére


Khelben
nagyúr

8560w utód. Nyilván ha nincs ennyi, akkor kompromisszumokat kell kötni, főleg minőségben. Ha játék a fontosabb, akkor a játékos konzumer gépek között kell keresgélni, mert azoknak lesz megfelelő vga teljesítménye. Dell 7559 jó lehet, vagy megvárhatod az utód 7567-et pascalos vga-val (de ott már csak TN paneles a fullhd változat).

(#127692) GoneTom válasza Khelben (#127688) üzenetére


GoneTom
tag

Rendben. Köszönöm! Közben elkezdtem utánaolvasni ennek a Dell 7559-nek és tényleg jók a vélemények róla és a Dell-ről is. Úgy néz ki kompromisszumokat kell majd kötnöm, de a vélemények alapján meg fogja érni :)

(#127693) NagyBandi válasza NagyBandi (#127647) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Ehhez esetleg ez a Dell 7560? +8 GB memóriával még elfogadható árban van, és a 7200U is elég erősnek tűnik a programozáshoz (némi JavaScript meg NodeJS, azokhoz azért nem kell annyira bivaly proci).

(#127694) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Korábban mobilról írtam, most kibővítem a kérdésem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
fél éven belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-400 ezer Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Játék, főként autós (project cars, need for speed), szerepjáték és tps (mass effect andromeda, rise of the tomb raider, filmezés akár 3d-ben tévére kötve, programozás javaban és hasonló nyelven.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra is jó lenne, full hd felbontásban magashoz közeli részletességen, de nem ultrán, kb high-on.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15-16, ha belefér a keretbe akkor 17 colos, jobb lenne az ips, a jobb betekintési szögek miatt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Hétvégenként járok egyetemre kb 80 km-t utaznék, azalatt nem sokat használnám, csak az egyetemen programozásra, netezésre.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10-et raknék rá, hivatalos forrásból van, rátelepített oprendszer nem szükséges, csak növelné az árat.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

1 TB hdd, ssd nem fontos mindenképpen, egyszerű dvd író elég, bluray nem kell. Jó lenne több (16 GB) ram, a jövőre gondolva.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

450 Mbites n-es wifi routerem van (asus rt-n18u), annak van valami 3x3:3 mimo képessége amivel egy eszköz is kaphatja ezt a nagy sebességet. Azt szeretném kihasználni, egyébként hdmi 1.4 elég, időnként 3d filmeket néznék vele Samsung UE40H6400 tv-re kötve.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Új gép játszik csak...

Netről rendelném, olyan boltok érdekelnének ahol lehet minimálisan változtani a konfiguráción, pl ssd, több ram, dvd kell/nem, ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#127695) -FreaK-


-FreaK-
veterán

(#127685) GoneTom: HP Pavilion 15-bc200nh? IPS, Nv 1050, 8gb RAM, SSD+HDD.

Rövid (?) vélemény a HP ENVY 15-AS103NH (2017)-ről, tegnap megvettük asszonyomnak:

Kicsomagolás után wow.. nagyon szép és minőségi gép, teljes fém ház, merev, masszív. Az alsó panel szerencsére bontható, így lehet később házilag takarítani, bővíteni. Nagyon igényes a gép minden részlete, nehéz rajta hibát találni. Az ujjlenyomatokat gyűjti talán egy kicsit, meg hamar meglátszik rajta a koszolódás a világos színe miatt, de ez legyen a legnagyobb probléma egy géppel :)

Ami elindulás után nagyon meglepett az a kijelző minősége... gyönyörű! Látványosan szebb a képe mint az én régi Dell U2311H monitoromnak, mondjuk a bevonata az enyhén glossy. Kalibrátor hiányában nem tudom mennyire pontos, vagy mennyire fedi az sRGB színteret, de így szemre nagyon jó. Fotót szerkeszteni is simán lehetne rajta, persze ehhez nem ártana bekalibráltatni. A fekete kellően sötét (persze IPS szinten), a homogenitásban nem találtam hibát. A betekintési szögek jók, de az asztali IPS monitorok azért jobbat tudnak. Nem vészes azért a helyzet, kicsit csökken csak a fényerő és kontraszt bizonyos szögtől, de nem olyan mértékben, mint egy TN-nél, meg nem invertálódnak a színek, vagy hasonlók.

A sebessége szuper, gyakorlatilag mint az asztali gépem (Skylake i5), bár annál gyorsabban indul az előretelepített Win10-el (gyak. pár mp.). Általános felhasználás mellett eddig még nem sikerült megakasztani (ellenben a régi c2d-s laptoppal), pedig kicsit féltem az U-s procitól. A hűtése teljesen rendben van, néha felpörögnek a ventik egy rövid időre, ha valami nagyobb terhelést kap, de egyáltalán nem zavaró sem a hangerő, sem a hangszíne. Plusz pontot adok a hűtésére is, ettől is féltem a vékony ház miatt.
Mellesleg a benne található SSD egy 256Gb-os, PCIE-s, NVMe-s példány, amit nem nagyon láttam még más laptopban, amíg kutakodtam.

A billentyűzet is egész jó darab, nem kiemelkedő, de nincs miért szégyenkeznie. Viszonylag határozott nyomásponttal és megfelelő nyomás úttal. A háttérvilágítás mértéke sajna nem állítható (vagy legalább is még nem jöttem rá, hogy hogy lehetne), csak ki-be kapcsolható. A háttérvilágítás a billentyűk feliratain nem teljesen egyenletes, használható, de el tudnék képzelni jobbat, szóval ez egy kis negatívum, ami lehet hogy ez miatt van:
Itt ért sajnos az egyetlen csalódás a géppel kapcsolatban, mégpedig, hogy a billentyűzet ANSI kiosztású, tehát Angol, a karakterek fóliával vannak rajta, így lett magyar... ha ezt tudom előre, inkább megpróbálok beszerezni egy rendes, ISO magyar kiosztású darabot. Öröm az ürömben, hogy a jobb oldali FN gombból csináltak hosszú Í-t, így legalább ezzel nem kell szenvedni.

A gépen található 3db USB Type-A port és egy Type-C is (ez pozitív a jövőre nézve), emellett van egy SD kártyaolvasó, egy HDMI kimenet, és egy 3.5-ös Jack a fülhallgatónak. Portokban tehát nem szűkölködik, amit kicsit hiányoltam róla az az Ethernet csatlakozó, ez jól jött volna a hosszadalmas Windows frissítés alatt, bár az is lehet, hogy nem a Wifi volt a korlátozó tényező, hanem a szerver. Mondjuk ilyen vékony gépházba nem fért volna bele, és amúgy is elég ritkán lenne használva.

Telepítés után volt egy kis problémám vele, de ezt inkább magamnak köszönhetem. Miután lezajlott az összes frissítés (ó Windows, hogy egyem a szíved..), és feltelepítettem az első programokat nekiálltam takarítani kicsit, ugyan is az előtelepített rendszer tele van bloatware-el! Feltelepített Candy Crush Soda, meg hasonlók (pont nem az kéne asszonynak). Szóval szépen letöröltem mindent amit lehetett, beleértve a sok gyári, HP programot is ami küldözgeti haza a különféle statisztikákat. Utána még egy CCleanert is lefuttattam, hogy törölje a hátramaradt felesleget, valamint kitakarítottam vele a registry-t. Na a gép ez után nem indult el, csak tekert a folyamatjelző sokáig, majd utána fekete képernyő, és hosszú idő után restartolt a gép. Sikerült a recovery-vel visszatelepítenem, de ez valami borzalmasan sok időt (több mint két óra) vett igénybe, nem tudom hogy miért (drivereket telepített meg ilyenek). Utána persze Windows update megint, szóval majdnem kihullott a hajam közben. Ha ezt tudom előre, akkor inkább telepítek pendrive-ról egy friss Win10-et 0-ról, szerintem 15perc alatt meglett volna.

Összességében nagyon meg vagyok elégedve a géppel (asszonykám meg főleg), nyugodtan ajánlom bárkinek, akinek nem kell extra teljesítmény és belefér az árba. Ahogy nézelődtem, ennyiért szerintem nem találni jobb gépet ebben a kategóriában.

Csináltam róla pár képet (vacak fénynél), ha valaki kíváncsi rá: Flickr

Bocsi a hosszúság miatt! :)

[ Szerkesztve ]

(#127696) B-Clone válasza -FreaK- (#127695) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Bc200-as pavilion sajnos nagyon rosszul sikerült annak ellenére hogy hp. Rettentő a zsanérok és a ház minősége, főleg a trambulinos fedlap. Az "ips" kijelző szinte semmiben nem jobb egy mezei TN panelnél. Mindezek tetejébe a hűtés is totál el lett szabva. Nem szabad megvenni

(#127697) -FreaK- válasza B-Clone (#127696) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na akkor még jó, hogy nem azt választottuk az Envy helyett.. mondjuk ugyan annyiba kerül mint az Envy, szóval meg is van hol spóroltak az erősebb hardver ellenében.

(#127698) niiks


niiks
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A hetekben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 200 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet, otthoni irodai programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6; full hd; matt; IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Fontos lenne a csendes működés.

Kinézett gépek:
HP_Probook_G4_i3
HP_Probook_G4_i5

Mi a különbség a két processzor között? Kell nekem az i5 az egyszerű otthoni felhasználáshoz? Időtállóbb?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#127699) iltirisz válasza Khelben (#127672) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Na jó akkor kukázom ezt a ZBook-ot. Amúgy iPon-on 715k a gép amit kinéztem. De ebbe is kéne még 8Gb RAM.
Még amúgy Mysoft-on néztem ezt a Dell Latitude 5580-at, vagy esetleg az E5570-es modellt.
Sajnos a Radeon R7 meg a GTX 940MX elég vékonyka. Az 5580-ast meg jelenleg nem is lehet kapni, pedig pár hete láttam kint 500k körül.
Bele is férne a keretbe és szeretem a Dell gépeit, a 2. Inspiron-t nyúzom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#127700) Chaser válasza niiks (#127698) üzenetére


Chaser
titán

sztem ez nem ips, ha nem tévedek nagyot egyik leghitványabb tn kijelző van benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.