Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128651) CptAdamica válasza Satis (#128648) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én néha nem értem ezt a topikot, kicsit úgy érzem, hogy nem következetesen ajánlotok. Lehúzzátok az összes "gamer" notit, ami egyrészt érthető is. A Lenovo, HP, Asus, Acer egyik sem ajánlott de a Dell 7559 igen. Ha összevetjük az sem sokkal jobb a többinél, sőt a konkurens notikban alacsonyabb a hőfok is. A Dell-ben 95 fokig simán felszalad a proci hőmérséklete, ami ugyan úgy káros. A fedlap merevítetlen hajlik össze vissza, az anyagminősége se jobb egyiknél sem, a billentyűzete nekem szintén nem tetszett. Egyedüli jó tulajdonsága a könnyű bővíthetőség.

Megyen!

(#128652) Satis válasza KubanitoS (#128650) üzenetére


Satis
tag

i5 ös változat csak az alap GTX 1050-el érhető el, és a TI ból nem szeretnék leadni.

san01: Nyilván sokaknak van saját preferenciája, én igazából örülök minden véleménynek aminek alpja van, hiszen ezért jöttem ide. A Dell 7559 valóban egy sokak által elismert és ajánlott gép, viszont a Y520 is pozitív értékeléseket kapott még abban a tesztbenis amit Khelben küldött. Ami egyértelmű, hogy a Y520-ban jóval több lóerő van mint a 7559-ben. 75%-al erősebb GPU, DDR4 RAM, és a portok terén is több lehetőség bukkan fel. Összességében látszik, hogy egy friss kiadásról beszélünk, még a Dell egy jó 1.5 éves darab. Amennyiben a Lenovo nem süti meg magát, illetve gyújtja fel a házat rossz hűtés miatt, úgy szerintem megvan a befutóm.

(#128653) Tikakukac válasza CptAdamica (#128651) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egy topikot olvasunk, végülis úgy 150 darab N551-et ajánlottam ki, csak így gyorsan kereső alapján. De biztosan igazad van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128654) CptAdamica válasza Tikakukac (#128653) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én a "gamer" notikról írtam, az N551 egy multimédiás darab, tehát azt nem is értettem bele a kalapba. :)

Megyen!

(#128655) Tikakukac válasza CptAdamica (#128654) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy ja. Most én arról nem tehetek, hogy levonóék telefaxba rakják a garit, se arról, hogy Dellék csesznek panelt tenni az új gépükbe, Asus ugyanabba a konfigba más színben hirtelen TN-t rakat, se arról, hogy luxust akarunk ócóért, de izibe :N

Ha valaki bevállalja a panelcserét az új Dell nálam maximálsan ajánlott. A többi meg sajna ilyen dolog, bennem megmaradnak a kőre vert laptopok, a 3 perces körbekáromkodások és hasonlók. Egyénileg dönt mindenki én csak a tapasztalatokat csapom a gépek mellé. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128656) B-Clone válasza Tikakukac (#128653) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Azért álljunk meg egy pillanatra. Nem húzzuk le az összes gamer gépet, kivétel a budget kategóriásokat. Sokaknak valószínűleg van arra is rálátása a segítők közül, hogy hosszabb távon mire lehet számítani ezektől a gépektől. Érdekes módon szinte minden kérdésben szerepel, hogy 3-4-5 évre szeretne a delikvens laptopot. Na ezek a gépek a szerkezeti kiepites és a felhasznált anyagok minősége miatt ALKALMATLANOK. Ha egy évre kell akkor vegyétek nyugodtan, annyit talán elketyegnek.
Amúgy meg Y520... Bele nézett már valaki annak a belsejébe? Konkrétan a gpu hője úgy van elvezetve a heat pipe-al hogy keresztül viszik a procin... WTF? Vagy 8 éve nem láttam ilyen elcseszett megoldást. Aztán majd lehet csodálkozni, hogy visít a ventilátor mert olyan fordulaton kell pörögnie ahhoz hogy ne süljön meg az egész hóbelebanc, hogy épp csak fel nem száll, három hónap után meg majd lehet vinni csapágy cserére ami egy kifejezetten ideg tépős művelet lesz a Telemaxnál. A hab a tortán hogy bír vagy 25 percet az akksija... Ennyiből lehet venni akkor már asztalit is. Pont ugyan annyira lesz mobil
A 7559 lehet hogy csak hangyányival jobb de legalább van normális ügyintézés, normális szerviz, 3 év gari.
Ha már mindenképpen a nagy teljesítmény lófasz pénzből a nyígja valakinek meg gerjed a piros-fekete szín kombinációra, akkor legalább olyant próbálunk ajánlani amit nem baszna bele fél év után a kukába mert még a szerviz sem hajlandó foglalkozni vele. A legolcsóbb értelmes "gamer" gép az jelenleg az Asus G752 vagy eltudjátok fogadni ezt, vagy oroszruletteztek...

[ Szerkesztve ]

(#128657) KubanitoS válasza B-Clone (#128656) üzenetére


KubanitoS
veterán

nagy teljesítmény lófasz pénzből

Remélem tudod, hogy itt most 300 ezer feletti összegekről van szó.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#128658) Tikakukac válasza KubanitoS (#128657) üzenetére


Tikakukac
titán

Az sok?

Mármint nem az a kérdés, hogy ukrán-bulgár-román-magyar szakmunkásnak sok-e megvenni, havonta 10k bukóval tört játékokkal és kalóz winnel hajtani és sipákolni ha valami nem megy 1,5 év után. Hanem úgy sok-e, hogy ez 1 havi fizud fele és szórakozásra veszed, mert épp laptop kell. Szerintem nem sok, irodai gépnek már talán sok alap-közép hardverrel, azt aláírom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128659) B-Clone válasza KubanitoS (#128657) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A minőségi nagyteljesítményű laptopok amik arra vannak kitalálva hogy ki is hajtsák őket nem véletlenül kerülnek 2x akár 3x ennyibe. Ahhoz képest a 300k nem sok. A laptop sztori egy költséges biznisz. Tessék végre megérteni.

(#128660) Satis


Satis
tag

Úgy gondolom nehéz helyzetben vannak a casual "gémerek" akiknek fontos, hogy hordozható legyen a gépük. Én hetente többször ingázom Győr-BP viszonylatban, igazából egyik városban sem lenne érdemes beruháznom egy asztalira. A munkám is rendkívül laptop-központú, sokszor viszem meetingkre, van, hogy home-officeból dolgozom, de ha úgy adódik akkor szeretek pár órát elverni a mostanság futó játékokkal a haverokkal együtt. Ilyenkor mit tud csinálni az ember? Vesz egy "budget gémer" laptopot, ha nincs 350e-nél több pénze valami szörnyetegre amitől még nem szakad le a karja a mindennapos cipeléstől. Akárhogyis, valahol szarul kell járni, nem véletlenül van "budget" jelzővel ellátva ez a mezőny.

Visszatérve: A Lenovo Y520 hűtése valóban neccesnek tűnik a procin átvezető gpu heatpipe miatt, de ami a leginkább kezd eltántorítani (igen, már megint változott bennem a dolog, láthatjátok mennyire gyötrődöm), az pancsos piros billentyűzet, és a piros háttérvilágítás. Egyrészt, nem fest túl jól irodai környezetben, másrészt meg nehezen tudnám elképzelni a Zen áramlását körülöttem, ha folyamatosan a piros színt kell bámulnom munka közben is. A Dellnek legalább fehér keyboardja és backlight-ja van.

Egy technikai kérdés a 7559-eshez: i5 vagy i7? Van kb. 25e Ft. különbség a kettő között, és nem tudom, hogy az irodai munka és a játékok tekintetében mivel adna többet az i7-es verzió. Melyikre szavaznátok? (SSD-t mindenképpen külön vennék bele.)

[ Szerkesztve ]

(#128661) rwin5 válasza Tikakukac (#128658) üzenetére


rwin5
őstag

Ott a pont. :K Én is ugyanezt mondtam haveromnak, hogy nem olyan vészesek az árak, ha világpiachoz viszonyítjuk. Nyilván itt több havi fizut emészt fel, ha az átlagból indulunk ki, de azért ha ellátogatunk jobb országokba, azért nem olyan vészes kispórolni egy +500-600k-s gép árát. Én nem tartom soknak az árát, ha így indulok ki belőle. Viszont amit írtam már talán itt is, hogy prioritásban 600 fölött nem laptopot veszek, hanem más dolgot, még ha ki is tudnám fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#128662) humax


humax
senior tag

HP ProBook 430/440 G4/G3 van billentyűzet világítássá?

13-14 laptopot keresek max 1.5 kg, HDMI, LAN portál ,billentyűzet világítássál
:R :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#128663) akphsaiid válasza akphsaiid (#128646) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Lenovo Y700 i7?

(#128664) Khelben válasza akphsaiid (#128663) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551. I7-tel nem szabad megvenni ezeket a gépeket, mert megsütik magukat. Egyedül a Dell 7559-ben volt normális hűtés, de az meg nem 250k.

(#128665) mokalade


mokalade
tag

Sziasztok!
Létezik olyan mai futó notebook, aminek alapvető csatlakozói - utp, hálózati töltő - a gép hátulján van?
Használtban ugyanez legalább egy, de inkább két év garanciával?
Irodai gép lenne, keveset hordozva, lehetőleg matt kijelzővel, 1366x768. Jó lenne világítós billentyűzet.
(i3-7100u, i5-6200u)
Kb. bruttó 160000 lenne rá.
(Ha ennyibe nem fér bele, akkor mennyi? Latitude E5570 br. 300000-ért nem opció sajnos.)

Köszönöm!

(#128666) Khelben válasza mokalade (#128665) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 5ös Latitude-okon kívül nem tudok ilyen gépet. Még használtan sem.

(#128667) Dhampir válasza Tikakukac (#128655) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia, pontosan melyik új Dellre gondoltál? 7567?

[ Szerkesztve ]

(#128668) Tikakukac válasza Dhampir (#128667) üzenetére


Tikakukac
titán

Yep.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128669) oliba


oliba
őstag

Sziasztok

Segítségetekre lenne szükségem. Mazsoláztam a használt notebookok között, de lenyelt az a rész, mert annyi laptop van annyi áron, hogy már azt sem tudom, hogy fiú vagyok-e vagy lány :( Nekem nagyon egyszerű dologra kellene a laptop, de kitöltöm a listát inkább

(1) Most
(2) 80-100e HUF
(3) Leginkább heti 1-2 email írása.
(4) Nem
(5) Preferálom a matt IPS-t, de gondolom ez nem lehetséges
(6) Évi nagyjából egyszer. Ezen kívül mindig a töltőn fog lógni
(7) Legyen Win10 támogatás
(8) 128GB-os SSD jó lenne, de ha csak HDD van, akkor sem dőlnék a kardomba
(9) Nincs
(10) Használt

Igazából édesanyámnak lesz a gép, aki leginkább március és szeptember között használná. Azon kívül lehet, hogy be sem lenne kapcsolva.

Köszönettel: oliba :R

(#128670) Khelben válasza oliba (#128669) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mérettől függően HP 2570p, 8470p, 8570p vagy Dell E6230, 6330, 6430, 6530. Ezek közül jó kijelzője a 8570p-nek van, ha minimum 1600x900-as felbontásút veszel.

(#128671) akphsaiid válasza Khelben (#128664) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Köszönöm a választ :R :R :R :R
És, ha vennék hozzá jófajta hűtőpadot?
Vagy nem éri meg a pöcsölés, nincs nagy teljesítmény béli eltérés?
Jó lenne a CAM szoftverek miatt az a valós 4 mag - 8 szál.

Ha ki bír 2-3 évet hűtőpaddal, nekem már megérte. :R

[ Szerkesztve ]

(#128672) B-Clone válasza akphsaiid (#128671) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A hűtő pad maximum placebó

(#128673) Peddy789


Peddy789
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptemberig, es fontos info hogy hollandiaban vasarolom, tehat a mo garikat nemtudom annyira ervenyesiteni

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Egyelore az erdekelne foleg, mennyit kellene felreraknom, mennyibe kerulne a dolog de kb 1000-1600 euro, persze ha folosleges ennyit kolteni az igenyekre akkor kevesebb. Jolenne kepbe kerulni, hogy esetleges akcio eseten kepben legyek mit eri meg venni.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemre fog kelleni, 0jatek, csak programozas lesz, neha esetleg kulso monitorra csatlakoztatva. Android studio, stb. Gyakoratilag munka gep

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmikeppen se lesz rajta jatek arra van pc-m. Tehat dedikalt gpu nemkell, eleg az intel hd graphics.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Szeretnek ipst, es lehetoleg kisebb meretet mivel hordozva lesz, 14 korul gondolom? A felbontas mindegy. Lehetoleg ne 800*600.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazas kozben szerintem nem hasznalom, de hordozva sokat lesz. valoszinuleg 3-4x / het, biciklivel, szoval valami strapabiro darab erdekelne, ami minnel konyebb. De mondjuk a fem kulso burkolat tetszene ilyen arkategoriaban.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windowst szeretnek, van egy tippem hogy a programoknak amik hasznalva lesznek foleg windows kell. Szoval az apple idegesito termekeit kilonem.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajto nemkell, es nagyobb tarhely se szerintem. De mivel minnel konyebb gepet szeretnek jolenne csak ssd, vagy olyan amit kitudok cserelni kesobb ssd-re, lehetoleg 250es, de lehet 500as se artana. (Persze lehet 250esel kezdeni aztan max levaltom ha tul kicsi)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nemnagyon. webcam nemlenne rossz dumcsizni emberekkel, de nem a vilagvege ha nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igazabol lehet hasznalt is, de mint emlitettem hollandiaban veszem, mondjuk hazautazhatok vasarolni, de akkor ha gariztatni ekll az honapokba is telhet, szoval inkabb ujra szavaznek elso sorban.

[ Szerkesztve ]

(#128674) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Megvan a két végső versenyzőm, viszont ismét jól jönne egy kis szakértelem a döntéshez.
1. Dell 7559
2. Dell 7567

Kistesó nagytesó dilemma, nettóban 40e forint különbség. A drágább egy picivel meghaladja a tervezett büdzsémet, de utálnám magam ha 5e Ft miatt bánnám meg a történetet.
Mit gondoltok, ekkora árkülönbséget megér GTX1050 TI-t, erősebb procit, és a DDR4-es ramot? Nem utolsó sorban Win10-et is adnak a 7567-hez. Egyetlen hátránya a 7559-el szemben (természetesen az árán kívül), hogy TN paneles.

[ Szerkesztve ]

(#128675) Khelben válasza Satis (#128674) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogy neked mi éri meg, azt nem tudhatjuk. De a 7567-et biztosan nem abban a boltban venném meg.

(#128673) Peddy789: Dell E5470, E5570.

[ Szerkesztve ]

(#128676) Peddy789 válasza Khelben (#128675) üzenetére


Peddy789
őstag

Ez a touchscreen fenyes kijelzo muszaj bele ? :S nagyon bazari szar hatast kelt nalam, de eloben meg nem lattam. Ugy elviselhetobb? Szerinted van ertelme ennek a touchscreenek?
Vagy csak siman meg igyis ez a legjobb valasztas?

A HDD-t kitudom cserelni SSD-re, vagy azzal azonnal bukom a garit meg tamogatast? Meg a gephez jaro win10 stb, sajat programokat?

Vagy erdemesebb alapbol SSD-vel vasarolnom?

[ Szerkesztve ]

(#128677) Tikakukac válasza Peddy789 (#128673) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezd meg a Dell-Lenovo-HP-Fujitsu kört, hogy Hollandia garival hogyan áll. Szerintem meg lesz az oldva itthoni vásárlással is. Emlékeim szerint a hollandok annyira nem parkettásak árban.

Satis: Basszus és magyar villbilles. Tudnak a srácok. Gondolom gyári ez is, legalábbis telefonban még igen :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128678) spyduck


spyduck
nagyúr

Itt egy csokorba van szedve az összes érkező gamer gép: [link]

(#128679) Satis válasza Khelben (#128675) üzenetére


Satis
tag

Javaslat, hogy hol máshol? :)

[ Szerkesztve ]

(#128680) Tikakukac válasza Satis (#128679) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy itthon forgalomban nem lévő gépet nehéz lesz megvenni, nem véletlen a "nem lévő" rész ;)

Sógoroknál meg a németeknél néznék szét, mákosan lesz az még olcsóbban is, akkor nem gyarapítod a szürkeimportot és ha bajod van akkor nem kell meséket kitalálni min ment át a gép mire magyar lett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128681) Peddy789 válasza Tikakukac (#128677) üzenetére


Peddy789
őstag

Te mit ajanlanal? HDD-vel megvenni es lecserel ni SSD-re, vagy alapbol SSD-vel kell vennem? Van sok ilyen specko mokolas benne ami miatt nemszabad cserelni?

Mindenesetre ahogy nezem 1000 euro korul kell szamolnom a dologra

(#128682) Satis válasza Tikakukac (#128680) üzenetére


Satis
tag

Osztrákoknál hivatalos webshopból 1200 EUR ért dobálják. Másfelől azért neccesebb az nekem, mert itthon költségként el tudjuk számolni a gépet, ÁFÁt tudunk visszaigényelni. Ha kimegyek a német/osztrák cuccért és behozom a táskámban akkor kifizettem az ottani áfát és semmit sem kapok vissza. Illetve ha szállíttatom haza, akkor mehetek érte a vámudvarba ahol rámvarrnak 5k+ kezelési költséget, szállítási díjról nem is beszéltünk. 36 hónap garanciát itt is kapok elvileg.

(#128683) Tikakukac válasza Peddy789 (#128681) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez már erősen gépfüggő, ha CRU az SSD és HDD akkor semmi gond nincs vele.

1000 ajróból azért már lehet venni dolgokat, kint is meg itt is, bár Holland dolgokban annyira nem vagyok otthon, UK-t ismerem, kevés németet még plusz az íreket.

Satis: Hogy mit lehet visszaigényelni és miként, az már a jogfin és egyéb részleg, ha ilyen bajom van, erre tartok főkönyvelő családtagot ő meg engem a villany és infós témákra, mindenki happy :B

2 dolgot biztosan tudok: 300k+ szinten baromi bátornak kell lenni ahhoz, hogy vegyek valamit, amit már eleve hazugsággal indítanak, de minimum maszatolnak. Másik, hogy az "elvben" szó az mennyire fér bele a világodba. Nálam az elvben olyan 20k-ig tart, odáig elvben nem érdekelnek ilyenek. Utána viszont igen. Itt morzsoljunk el egy könnycseppett a 300k-t érő papírfecnit lobogtató ügyfélre ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128684) dugo_ válasza Satis (#128682) üzenetére


dugo_
veterán

EU-n belül milyen vámudvarról beszélsz?

(#128685) Satis válasza dugo_ (#128684) üzenetére


Satis
tag

Éljen a tudatos vásárló mi? Ezen megbuktam valóban. Abból indultam ki, hogy 6 éve az államokból hozattam be gépet, ott természetesen megakasztották a vámon. Ezek szerint, EU-n belül ha van magyarhonba szállítás akkor csak a száll. díjat fizetem plusszként? Forgalmi adóval mi a helyzet?

(#128686) Tikakukac válasza Satis (#128685) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam mondani, hogy VÁM+ÁFA EU-n belül nincs. Van egy szállítás ha van és ennyi.

Peddy789: Jól tippeled, a tartósság a kérdés. Néztem msot össze E7450 vs 840 G2 vs bliblabla sok szám és betű zenbookot 2 napja. Hát azért na, lehet centrikus körös fémes fedlap és hasonlók, de azért érzik rajta, hogy ez nem arra készült, hogy véletlen odakenjem az asztalnak ha sietve kapom fel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128687) Peddy789 válasza Tikakukac (#128683) üzenetére


Peddy789
őstag

Asus zenbook

Ez mennyire strapabiro konstrukcio tudsz rola valamit?

Tetszik a fem kerert, ips fulhd, 256gb ssd, i7U 8gb memoria 16os bivithetoseggel.
Kb pont ezt keresem, 1.5kg

Ami hibazhat az max a strapabirosag illetve tartossag, hogy birni fog e 2 ev egyetemi hurcolast

(#128688) dugo_ válasza Satis (#128685) üzenetére


dugo_
veterán

Ha egy adott EU-s webshopból átlépi az értékhatárt az éves hazai rendelések összege, akkor 27% áfát számol fel a bolt, ha azalatt van, akkor a helyi forgalmi adó terheli az árut. Szállítás pedig bolttól függ. http://tilea.hu/webaruhazak-adozasa/

EU-n kívüli rendelésnél van plusz áfa a behozatalnál (+vám, bizonyos összeg felett, de az csak pár százalék) és kezelési költség, ami ráadásul a postával növelt értékre rakódik, és könnyen kinullázhat egy jó vételt az óceán túloldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#128689) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!
Éppen tesztelem az új Asus k501-esem, de a HDD kicsit gyanús nekem. Folyamatosan ketyeg, másodpercenként 5-6x. Használaton kívül egyértelmű, hogy a fejeket parkoltatná, de hogy ketyegjen. Ha felvillan az HDD ledje, akkor pedig susogó hangot ad. Ez természetes jelenség? Ha használatban van, például pendrive-ról másolok adatokat, akkor meg szinte semmi hangja nincs...

[ Szerkesztve ]

(#128690) Szityak


Szityak
tag

Sziasztok!

Kolléganőm kért meg, hogy segítsek neki. Egyből mondtam, hogy vannak okosabbak akik mindig segítenek. Tehát ezért vagyok itt :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ő 200 ezer körül gondolkodott, én elsőre Envy-t mutattam ami nekem nagyon tetszik és tényleg gyors. Akkor mondta, hogy még 300k is megoldható. Persze nem baj, ha 200k körül találunk valamit.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Igazgató fogja használni, tehát irodai szoftvercsomag, nevezzük nevén office és ez mellett neten végzett statisztika. Másra munkában nem, de ha magánéletben is használná akkor nem árt ha egy filmet meg tud nézni.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Elmondása szerint nem fog játszani. Unoka sincs, tehát szerintem sem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Erről nem esett szó, de erős szemüveget használ, tehát minél nagyobb annál jobb. Amit tudok, hogy excel miatt nagyon hasznos a numerikus paddal kiegészített bill.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthon és munkahely között lesz naponta szállítva. Nem sok, gyalog 10 perc, tehát út közben nem fogja használni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lesz rajta, ez szinte biztos.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó véleményem szerint nem kell, de rákérdezek. Dokumentumokkal dolgozik, tehát felesleges a nagy tárhely, elég ssd. Ha mégis kellene hely már vásárolt külső hdd-t.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ilyenekről nem tudok. Hdmi nem árt ha van a mai világban.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Gyűjtött rá és vigyázni is fogja, tehát újat szeretne, de jöhet használtban is ajánlat hátha megtetszik neki valamelyik.

Tehát 200tól várjuk az ajánlatokat mondjuk 250ezerig de ha jó az ár érték arány akkor lehet 300 is. Sokáig fogja használni. Amit mindennél jobban akar, hogy hasítson, tehát kattint és megy. :) Idéztem.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#128691) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Acer Aspire F5-771G-58VE LIN NX.GENEU.007 (Aspire F17 / 17,3" FullHD 1920x1080 LED / Intel® Core i5-7200U / 8GB DDR4 / 1TB HDD / NVIDIA® GeForce® GTX 950M 4GB)
Én most első körben ezt néztem ki magamnak. Tapasztalatok, vélemények a típusról, márkáról? Itt elsősorban összeszerelési minőségre, tartósságra, tipikus hibákra gondolok, és nem feltétlen az itthoni szervizekre, mert valószínűleg nagyrészt nem itthon használnám és szervizeltetném.

Köszi
Sztojcsi

(#128692) Tikakukac válasza Murphys2 (#128689) üzenetére


Tikakukac
titán

Hangot leírni nehéz, ezt hallani kéne.

Szityak: Hirtelen egy E5570 képe ugrott be egy Fuji E557 társaságában. Ha van keret akkor ezeket FHD-val megkapjátok 300k-ban, ha jó egy használt akkor majdnem felébe már ilyesmit ki lehet verni a piacból, de 200k-ért tuti.

Sztojcsi: Amúgy se itthon garizzák, szóval annyira nem vészes. Típusról családon belül, általam kiválasztott, gondosan használt gépről is van tapasztalat. Elporladt szegény gép 3 év után, de szó szerint. Pedig az is PH nyertes volt, én is néztem, de ennyi van benne. Hogy a konkrét darab milyen, a kutya se tudja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128693) tdave7


tdave7
csendes újonc

Sziasztok!

Segítsetek kérlek! Elérkezett az idő laptop vásárlásra. Olyat szeretnék, ami jó játékra is, akár a legújabbakhoz is mint pl. a Mass Effect Andromeda, vagy éppen Battlefield1 lehetőleg 1080p-ben, de nem akarok egy NASA gépet, mint az ASUS ROG-k. Lehetőségekhez képest legyen csinos, vékony, lehessen cipelni anélkül, hogy belerokkanna az ember. Természetesen matt, FHD, IPS kijelző, 15,6 elég lenne. HDMI, USB3, említenem sem kell, szerintem...
Ahol leragadtam: Lenovo Y700 vs Lenovo Y520

Lenovo Y700-15ISK 80NV0164HV - 269.900 Ft:
GPU: GF GTX 960M 4Gb
CPU: Core i7 6700HQ 2.6 GHz
RAM: 8Gb DDR4 2133 MHz
HDD: 1000 Gb
Kijelző: 15,6 1920x1080, IPS, matt
Pro:
Fém ház alul, felül
i7 CPU
Szerintem sokkal szebb dizájn
Kontra:
2. éves
6. generációs CPU

vs

Lenovo Y520 80WK0099HV - 264.900 Ft
GPU: GF GTX 1050M 4Gb
CPU: Core i5-7300HQ 2.5 GHz
RAM: 8Gb DDR4 2400 MHz
HDD: 1000 Gb
Kijelző: 15,6 1920x1080, IPS, matt
Pro:
Idén jelent meg
7. generációs CPU
Jobb GPU
Gyorsabb RAM
Type-C USB
Olcsóbb
Kontra:
Kevésbé szép dizájn
Nem fém ház
i5 CPU

Mi a véleményetek, melyiket válasszam, melyik a jobb? Illetve ilyen árban van valami más javaslatotok?
Előre is köszönöm!

(#128694) Greentea válasza tdave7 (#128693) üzenetére


Greentea
senior tag

Lenovot a topicban nem szoktak/szoktunk ajánlani, ha a Telemaxhoz kell vinni gariztatni a gépet. Ezeknek a gépeknek a gariztatását ők intézik. Nekem nem volt még velük problémám, de a panaszok biztosan nem alaptalanok.
A vékony házzal kompromisszumot kell kötnöd, mert sajnos a kettő együtt nem megy. Talán a Macbook Pro-val menne, de az ugye nem játéka való + újonnan 880ezer forinttól kezdődik a 15-ös.

Y520 elvileg újrapasztázva már nem egy fűtőtorony, de a műanyag ház egy ilyen hardverhez kétségtelenül nem előny. [link]
Dell 7559 az ajánlott gép ebben a kategóriában, szerk: ha az IPS-hez ragaszkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#128695) B-Clone válasza tdave7 (#128693) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Épp az előző oldalon lett kitárgyalva, hogy az y520 egy ócska szar... Tényleg csak egy oldalt kellett volna vissza olvasni

A 2 gép közül inkább a 700

[ Szerkesztve ]

(#128696) A21


A21
tag

Sziasztok! Nem nagyon találok infót erről a gépről: Asus S551LN. Ajánlott volt annak idején vagy nem? Illetve megbízhatóságról valakinek van tapasztalata? Köszi! :R

(#128697) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok! Napok óta böngészem a netet és egyelőre a nem éppen javasolt Acer Aspire F5-573G típusú laptopot találtam megfelelőnek, de tudom ez nem egy megbízható típus, így kérlek írjatok tanácsot az alábbi elvárások alapján. Köszönöm.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- max. 200-220.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- FHD filmek a gépen, illetve HDMI-n keresztül TV-n a lehető legjobb minőségben KODI-val, illetve nagyon ritkán játék alap beállítással
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- nagyon ritkán BF1, BF2, COD bármelyik alap beállításon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6", 1920x1080, matt, jó lenne IPS, de a filmnézés úgy is TV-n lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- ritkán, nem jellemző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- OS nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- ha HDD, akkor 1T, ha SSD, akkor min. 120GB, ha mindkettő, akkor mindegy....4/8GB ram, Optikai meghajtó nem elvárás
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- csak új

(#128698) Tikakukac válasza A21 (#128696) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö annak idején szerintem nem is volt forgalomban, szóval érdekes kérdés :B

sixer66: Pavilion 15 és Dell 5559-ből tudsz válogatni, ezeket megkapod 200k alatt kicsivel rendes konfiggal, SSD-t meg belevágod utólag.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128699) B-Clone válasza sixer66 (#128697) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Asus k501

(#128700) tdave7 válasza Greentea (#128694) üzenetére


tdave7
csendes újonc

Köszi! Persze nem egy Macbook vékonyságúra gondoltam, csak a lehetőségekhez képest ne legyen egy 5 kilós dög. Csakis a GTX 1050 illetve az ár miatt gondolkozok a Y520-ra, és ráadásul még olcsóbb is. Nem jelent annyival többet hogy megérje a i7 tudtommal nem feltétlen szükséges laptopba, szóval az mindegy, hiába hangzik jobban számomra. Dellnek a billentyűzete nem igazán tetszik, kis enter, kis nyilak. Továbbá az a 8 Gb RAM is DDR3-as, 1600 GHz-n, ez sem túl szimpatikus. Vagy alaptalanul visszakozok? És ha nem ragaszkodnék az IPS-hez?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.