Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127101) zsomkaa válasza Dhampir (#127099) üzenetére


zsomkaa
csendes tag

Mostmar nem tudok dönteni :D

300-330 korul mi az amit vennetek ?

Ha nincs B terved, Isten megbüntet a magabiztosságodért!

(#127102) Khelben válasza kutga (#127100) üzenetére


Khelben
nagyúr

13,3 nem jöhet szóba? Mert ha igen, akkor Probook 430 szerintem jobb választás.

(#127103) kutga válasza Khelben (#127102) üzenetére


kutga
nagyúr

13,3-at kicsinek érzem.

Delleket nézegettem még, 250k körül (végülis vagy három évre akarom venni), konkrétan ezt:

Dell Vostro 5468 N020VN5468EMEA01_HOM

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#127104) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Olcsón akarom megoldani a minél jobban hordozható gép kérdését, így használt üzletit vennék. A Lenovo X220 (i5-2520M, HD3000, 4GB, nem IPS, 60k) és X230 (i5-3210M, HD4000, 4GB, nem IPS, 75k) között vacillálok, nem tudom ér-e az X230 15k felárat úgy, hogy ez még mindig nem az IPS változat.

Bármelyiket venném a HDD-t cserélem SSD-re, de nem baj, ha van mód a HDD megtartására (nem tudom ez lehetséges-e ennél a két gépnél). De ha nem, az sem baj.

A 75k már nagyon vége a keretnek. Meglévő asztali PC és (nagyobb) laptop mellé kell.

A cél nem a kicsi méret, hanem a kis tömeg. A párom most kapott egy céges HP Probook 430 G4-et, az tokkal-vonóval bőven benne van abban a tömeg keretben, ami még cipelhető egész nap gond nélkül. Na de ennyit nem szánok a gépre. :)

Ha van az X220 és X230 mellett más megfontolható alternatíva, azt ne tartsátok magatokban. Főként szövegszerkesztés, netezés lesz a feladata, de nem tartom kizártnak, hogy CPU és IGP intenzív feladatokat is kapna (persze csak a maga módján, tudom nem mai gépek már ezek).

(#127105) choco01


choco01
addikt

Hali.

ArchiCAD v18-19-20 használatára, szóval tervrajzok szerkesztésére/megjelenítésére, valamilyen szinten munka használatra lenne szükség egy laposra. Első körben Dell párti vagyok, esetleg Lenovo is jöhet, indokolt esetben mást is elfogadok, jó lenne egy 4 magos proci és legalább 8 gb ram! :K

Ezeket néztem eddig:

Dell Inspiron 5567 i7-7500U-val

Dell Inspiron 7559-ből ezt a két típust: i7 és i5. Bár azért 300k nem kevés azért az i7-ért..

Lenovot annyira nem ismerem, ott néztem Y700 szériát meg 510-est az IdeaPadokból..

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)250 nagyon max 300 ezer ft
(3) Felhasználás? irodai programok,renderelés, tervezés, stb., ezek munka szintjén
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?- de azért egy FHD felbontás szerintem a minimum, dedikált kártyával
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?igazából mindegy..nagy vszinűséggel egy nagyobb monitorral lesz használva.de 15,6 legyen a kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?hetente párszor biztos lenne mozgatva..
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 8.1/Win 10 vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?SSD mindenképp jó lenne ha belefér, ha nem akkor egy 1 terrás HDD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#127106) Khelben válasza kutga (#127103) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Vostro nem üzleti gép, csak egy átnevezett konzumer. Ahogy az E-s Thinkpad is. Probook 440 is van, de az már jóval drágább fullhd kijelzővel. Használt semmiképp sem játszik? 200-ból fullextrás Elitebook 840-et is kapnál.

(#127105) choco01: Az U-s cpu-k csak kétmagosak. A Dell 7559 jó választás lenne. Nem tudom, fogtad-e a kezedben az 5567-et, de elég siralmas az anyaghasználata, a lakkfényes fedlap meg hab a tortán. Bőven megéri a felárat a 7559.

[ Szerkesztve ]

(#127107) kutga válasza Khelben (#127106) üzenetére


kutga
nagyúr

Meggondolom a használtat, köszi. :R

Let the Zone take me if I am.

(#127108) choco01 válasza Khelben (#127106) üzenetére


choco01
addikt

Igen, már látom nagyon gyenge kinézetre az ötezres széria most.. én jó ideje egy 7520-at gyűrök, és meg vagyok vele elégedve, szóval nem lenne baj a 7559-esekkel, csak kérdés hogy elég az i5 vagy +20k-ért az i7..meg ami fura hogy már nincs bennük DVD olvasó.

Esetleg más márkából ami hasonló minőségű, megbízhatóságú mi lenne? :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#127109) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezek az átnevezett, becsapós üzleti gépek valahogy hasonlónak tűnnek az alábbi vicc szereplőjéhez:

Piroska odaér a nagymama házához:
- Nagymama! Miért olyan nagy a füled?
- Hogy jobban halljalak.
- Nagymama! Miért olyan nagy a szemed?
- Hogy jobban lássalak.
- Nagymama! Miért olyan nagy az orrod?
- Azért, hogy jobban érezzem a sütemény illatát.
- De nagymama! Miért olyan nagyok a fogaid?
- Azért, hogy jobban meg tudjam rágni a répát, amit nekem hoztál.
- De nagymama! Én nem is szoktam répát hozni neked!
- Hát ez nem jött össze - mondta a nyúl és kimászott a nagymama ágyából.

(#127110) fungi válasza Stauffenberg (#127104) üzenetére


fungi
aktív tag

Ha található, akkor én IPS verziót szereznék, akár kis várakozás árán is, hatalmas különbséget nem láttam az x220 és 230 között, /x230-nál már szigetes a billentyűzet, viszont tetszett hogy világít alulról is, / de az alapkijelzőknél bármelyik IPS sokkal szebb. /Egységnyi pénznél inkább x220 IPS mint x230 TN/ Msata Ssd-vel lehetséges a merevlemez megtartása, /x220-on biztosan, a WWAN slotba megy, úgy tudom az x230-nál ugyanez/

[ Szerkesztve ]

(#127111) Stauffenberg válasza fungi (#127110) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nincs külön jelezve a leírásban, honnan tudom, hogy IPS változatot kapok? Ahogy kivettem a névben nincs jelezve (az X230i jelölés másra utal, ahogy nézem). Egyébként én is IPS verziót vennék, de nem találtam 90 ezer alatt.

Mivel otthon és az irodában is van rendes IPS monitorom, ezért tíz körömmel nem ragaszkodom hozzá, de persze örülnék neki.

Amúgy olyan helyről venném ahol van garancia és áfás számla. Nincs türelmem magánszemélyekkel bíbelődni meg várni egy jó ajánlatot, mint a sült galambot.

A billentyűzet világítás csak akkor mókás, ha magyar a billentyűzet (na ilyenből szerintem nem létezik élő példány ebben az országban), az idegen nyelvű nehezen matricázható át magyarra. Elég nekem a ThinkLight is.

[ Szerkesztve ]

(#127112) Tikakukac válasza Stauffenberg (#127111) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha szép foltos és ghostol meg van backlight is ezerrel az IPS :DDD

Egyébként egyből leszűrhető, kódok nélkül is, ha vannak rajta színek az IPS, látod oldalból ahogy lila lesz nem pedig fehér és invertált a fekete. HWInfo is kiköpi a kódját a panelnak, ha nincs cserélve akkor partslookup is.

Van magyar billes, én 2-t is megforgattam magamnál. Csak többségük még otthon forog, mert behúzták a dolgozók :B

A külföldi baromi könnyen matricázható. Pár tucat után tudom :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127113) Stauffenberg válasza Tikakukac (#127112) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nemár, saját szememmel bármikor megismerem az IPS-t. :D

Én a netes kutakodás miatt kérdeztem. Olykor már a felszereltségből is következtetni lehet rá, de ha van product kód, még jobb. Ilyesmire gondoltam. :) A szalon weboldalán jelzik az adatlapon, máshol meg nem nagyon.

A háttérvilágításos billentyűzetnek egy egyszerű az átmatricázása? Az egyik kollégám (nem tudom milyen gépen) próbálkozott vele, azt mondta szívás.

(#127114) Tikakukac válasza Stauffenberg (#127113) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát kérsz sn-t és irány parts lookup. Ha nincs cserélve (sokszor van, nagyon) akkor ott is ott lesz.

Jah, hogy te világítósra akarod magát a gomb tetejét is meghagyni. Hát az biztos szívás, nem is tudom van-e olyan matrinya.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127115) Siggy válasza Siggy (#127020) üzenetére


Siggy
újonc

Szóval Dell 7559:

Utánakérdeztem, sajnos nincs már a nagykereskedésekben Dell 7559 i5-ös (271ezer), de néhány boltban kapható még. Gyorsan fogynak az "olcsóbbak".

Közben megnéztem az Asus N551jw-t, ez egy nagyon szép gép, szvsz sokkal szebb mint a Dell. (legalábbis nekem, persze izlések és pofonok...)

Tényleg van 40zer forintnyi különbség a 2 gép között a csúnyábbik javára? :U (N551 239ezer, Dell 279ezer)

(#127116) KubanitoS válasza zsomkaa (#127094) üzenetére


KubanitoS
veterán

Várj egy kicsit, egy-két hónapon belül elárasztják a piacot a GTX 1050-nel szerelt gépek. Olyat kellene beszerválni.

A jelenlegi géped tuningolásának nem sok értelmét látom, az ASUS pedig valóban nem ajánlott.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127117) Stauffenberg válasza Tikakukac (#127114) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Jah, hogy te világítósra akarod magát a gomb tetejét is meghagyni. Hát az biztos szívás, nem is tudom van-e olyan matrinya."

Na erre mondtam, hogy nekem nem szükséges a világítós billentyűzet, mert úgyis a háromnegyede német a többi meg még egzotikusabb, azt átmatricázni nem igazán lehet. Elég a kifittyenő lámpa is, egy mezei billentyűzetet teleragasztani ékezetes magyar bötűkkel nem nagy truváj. :)

(#127118) Khelben válasza Siggy (#127115) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az N551 4. generációs gép, a Dell 6. De az N551 is jó gép ettől függetlenül, hűtése miatt inkább csak i5-tel ajánlott, i7-tel már kevés lehet.

(#127119) Tikakukac válasza Tibi09 (#127079) üzenetére


Tikakukac
titán

Uh ez majdnem kimaradt. Fujitsu A555, 250 G5 FHD-val és Pavilion 15 nomeg Dell Vostro 3568 van a kalapban.

Ebből talán legjobban a Fujit lehet püfölni, Vostro és 250 G3 belépős gép, Paviliont én lehet kihagynám. Innen én egy 250 vs Fujit hoznék ki, ha Dellesek vagytok ezt kb. tudja a Vostro is, de nagy csodát ne várj, ez lélekben és testben is majdnem egy alap Inspiron.

Stauffenberg: Akkor nagy gond nincs :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127120) pacman789


pacman789
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 150+15, ebben már bent értem a 120GB-os SSD árát.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemre kell, netezés, office és film.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Sokat lesz hurcolva, így 13" környékén, könnyű gép. Panel mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lásd 5.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 120GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új,

Első körben a Lenovo E31-et néztem ki, de ahogy visszaolvastam nem nagyon ajánlottátok, de konkrétum nem hangozott el, hogy mi a gond vele. (Garanciás ügyintézést leszámítva)

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#127121) adika4444 válasza pacman789 (#127120) üzenetére


adika4444
addikt

HP Probook 430G4 a legolcsóbb ajánlott 13.3" kijelzős gép. Ráadásul a képe is szép, ha tudod pótold ki az összeget rá, megéri...
Ha viszont mindenképp ez a max, marad a használt, például HP Elitebook 2570P vagy HP Elitebook 820, és ezekbe esetlegesen utólag kell rakni SSD-t. De az biztos hogy ezek, főként az előbbi jól bírják a kiképzést. Nekem van 2570P és csak ajánlani tudom, a kicsit gyengusz kijelző ugyan ellenérv de cserébe strapa ház, jó teljesítmény.

üdv, adika4444

(#127122) renasava


renasava
csendes tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állok, a jelenlegi nyolc éves laptopom már csak jó pár nekifutás után kapcsol be.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Max 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Kb. 150.000.-Ft, max 200.000.-Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) netezés, office, filmletöltés. (filmet nem nézek rajta)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem használom játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6. Mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva egyáltalán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem kell semmi extra.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új.

Végigolvastam a hozzászólásaitokat és egyelőre ezt néztem kI:
https://edigital.hu/notebook/hp-250-g5-w4n56ea-notebook-windows-10-fekete-p445626

Ha van esetleg jobb ajánlat vagy tanács (esetleg olyan bolt ajánlás, ahol office csomagot adnak ajándékba vagy minimál összegért) előre is köszönöm!

(#127123) Mario564 válasza Khelben (#127092) üzenetére


Mario564
csendes tag

Hagyjuk akkor a witchert! Marad League of Legends. Az ár viszont nem tud feljebb menni.
200k környékén egy filmezős, netezős, office-zos laptopot tudnál ajánlani?

(#127124) SyMbioTe

Sziasztok!

Ismerősnek kellene egy notebook, ebben kellene segítség:

1.: Mostanában.
2.: 180.000Ft, sokkal feljebb ha lehet ne menjünk.
3.: Alap felhasználás + játék, de játékokból még semmi komoly, 9 éves gyerek játszik rajta, jelenleg Heroes IV-el, de legyen felkészülve 1 fokkal komolyabb játékokra is. (Nem BF1 meg mostani AAA játékok)
4.: Előbbiben megválaszolva. :)
5.: Normál méretű, IPS/FHD jólenne, többi mindegy.
6.: Utazás közben tuti nem, hordozva is csak minimálisan.
7.: Windows.
8.: SSD kell, de azt akár utólag is megoldjuk.
9.: Nincs.
10.: Új.

Köszönöm a válaszokat előre is :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#127125) Khelben válasza Mario564 (#127123) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a multimédia/játék a fontos: Asus K501
Ha az irodai munka: HP Probook 450
IPS ennyiért nincs sajnos.

(#127124) SyMbioTe: neked is a fentieket tudom mondani, esetleg ezek olcsóbb változataiból valamit.

[ Szerkesztve ]

(#127126) Dhampir válasza Leha (#127032) üzenetére


Dhampir
félisten

(#127127) sziben


sziben
csendes tag

Köszönöm szépen az eddigi segítséget. Még annyit kerdeznek, hogy ez: http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-250-g5-w4n47ea-akc-laptop_26129-adatlap vagy ez: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp-15-ay037nh-1bw01ea-akc-laptop_25765-adatlap a jobb?

(#127128) Khelben válasza sziben (#127127) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 250-es jobb anyagból van, stabilabb házban. Az ssd is sokat jelent. A kijelző pedig kérdés, hogy kell-e neked fullhd.

(#127129) sziben válasza Khelben (#127128) üzenetére


sziben
csendes tag

Igazából annyira nem fontos a full hd. És esetleg 10-20 ezer forintért többért lenne érezhető változás vagy akkor is inkább még a g5 eri meg jobban ár -érték arányban?

(#127130) Khelben válasza sziben (#127129) üzenetére


Khelben
nagyúr

200k körül van a következő szint a Probookokkal.

(#127131) szasza87


szasza87
tag

Sziasztok!
Egy-két hónapja kb már kértem a segítségeteket akkor kaptam is ajánlatokat! De most érkezett el az idő a vásárlásra!
Teljesen általános mindennapi használatra keresek gépet (Filmezés, Zene, Office, játszani konzolon szoktam gépen egyáltalán nem) hordozva jobbára nyáron lenne mert akkor sokat melózunk az ország különböző pontjain! És max 220ezret szánnék rá!

Ki is néztem két gépet: Az egyik az új 5000-es Vostro (Tetszene az Inspiron is de a lakkozott fedlap nem jön be) 15,6 Full HD, matt, 1TB Hdd + 128 GB Sdd, Geforce 940MX, 4GB Ram ez a gép mennyire jó minőségű megérne 220.000 Ft-ot? :)

A másik jelöltem a HP Proobok 430 vagy 450 G4 Ezt még eldöntöm! Bár az én felhasználásomnak szerintem mindkét gép tökéletesen megfelel!
Még annyi kérdésem lenne hogy az integrált vga menyire elég! Mert erre a felhasználásra talán még dedikált vga sem kellenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#127132) Khelben válasza szasza87 (#127131) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP Probook 430 G4 az utóbbi másfél év legjobb gépe, ami a kezemben volt. Még azon is gondolkodtam, hogy magamnak is veszek egyet, de a céges mellé felesleges lenne. De tényleg jó gép. A Vostro olyan semmilyen mellette, nem nagyon tudnék érveket felhozni a Probook-Vostro összehasonlításban a Probook ellen.

(#127133) szasza87 válasza Khelben (#127132) üzenetére


szasza87
tag

Köszönöm a válaszodat! Sztem akkor HP-ra teszem le a voksom! :)

[ Szerkesztve ]

(#127134) Chemistry


Chemistry
csendes tag

Sziasztok!

Az ASUS X550vx mennyire ajánlott? Jó áron juthatnék hozzá egy elég erős konfighoz, 200k-ért i5-6300hq, gtx950 stb., vagy abszolút ellenzett itt?

(#127135) Khelben válasza Chemistry (#127134) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon jó konfig, kár hogy ideje nagy részében fél órajelen fog menni a túlmelegedés miatt. A biliműanyag házról és billentyűzetről nem is beszélek inkább.

(#127136) Leha válasza Khelben (#127135) üzenetére


Leha
csendes tag

amúgy az új Fujitsu A557 panele nem IPS? Az 555G/556G tudtommal az volt, de a 7-esből nincs G verzió

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#127137) Stauffenberg válasza Khelben (#127132) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1 a HP ProBook 430 G4 mellett, a barátnőm két hete kapott egy cégest és tényleg elég jónak tűnik. Fingatva sem nagyon melegszik, szép kijelző, kis tömeg, billentyűzet bejön és majdnem kibír egy munkanapot egy feltöltéssel (túlóra nélkül számolva, muhaha ;]).

Mondjuk csak két dolog kiábrándító számomra: A touchpad valahogy nem érződik olyan jónak, mint az itthoni Dell Inspiron gépen (nem olyan reszponzív) és a kijelző körül hatalmasak a kávák. Vagy a gépet zsugorítottam volna, vagy nagyobb kijelzőt raktam volna bele.

De összességében nagyon pozitív a benyomásom. Biztos előbb vennék egy ilyet, mint valamelyik vacak konzumert.

(#127138) Soybex válasza Chemistry (#127134) üzenetére


Soybex
őstag

Már ne haragudj nem sértésként de havonta 5x jössz ugyan azokkal a kérdéssel. Jàtèkra 200e ért a k501 ajánlott, a többi tejfölöspohár minőség

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#127139) Dhampir válasza Stauffenberg (#127137) üzenetére


Dhampir
félisten

A nagyobbik testvére; a HP ProBook 450 G4 nem kapott túl jó kijelzőt, és az akkumulátort csak teljes szétszerelés után lehet eltávolítani. Inkább egy Pavilionra hasonlít, talán jobb billentyűzetet kapott annál.

(#127140) btudos válasza Dhampir (#127139) üzenetére


btudos
veterán

A 430 G4-ben a FHD kijelző IPS, szóval az azért előrébb van a nagytesókhoz képest.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#127141) Chaser válasza Tikakukac (#127114) üzenetére


Chaser
titán

van, 3m, csak drága, majdnem billzetet lehet venni annyiért:)

szerk: billzet ára innen apróról értve, 10-12k körül van a matrica

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127142) Tikakukac válasza Chaser (#127141) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre tippeltem volna, hogy csináltak átlátszót is. Csak semmi értelme így, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127143) Dhampir válasza btudos (#127140) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg nem valami olcsó IPS került bele. A napokban láttam egy olyan TN-panelt notiban, ami fekete színben agyonkalapálja az utóbbi másfél évben kiszórt olcsó IPS-kijelzőket, és még betekintési szögekben is majdnem utoléri, főleg oldalról nézve. Inkább választanék egy jó minőségű (bár drága) TN-panelt, mint egy gyakorta pixelhibás, ghost-olástól, szoros kábelelvezetés miatti fényszivárgástól és még ki tudja mitől szenvedő IPS-t.

(#127144) dugo_ válasza Dhampir (#127143) üzenetére


dugo_
veterán

A T500-ban használt LP154W02-TL10 és LP154WU1-TLB1 volt annyira jó panel, hogy a most vásárolt, kalibrált AOC Q2781PQ monitornál elmaradt az az átütően nagy hatás, IPS ide vagy oda. :K

(#127145) Dhampir válasza dugo_ (#127144) üzenetére


Dhampir
félisten

Hm, nem semmi. :)

(#127146) vcsabi


vcsabi
csendes tag

Sziasztok!
Két notebook között vacilálok, Asus UX330UA (i5-7200) és a HP Probook 430 G4 (szintén i5-7200). Melyiket javasoljátok? Vélemény?

(#127147) Khelben válasza vcsabi (#127146) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legfontosabb kérdés, hogy mennyit használod, mennyit hurcolod majd. Ha sokat, akkor inkább a HP. Főleg, hogy arra 3 év garancia van, az Asusra meg csak 2. Arra figyelj, hogy az Asusból van olyan változat is, ami nem IPS. A HP-nak jobb a billentyűzete, az Asus meg fém borítású, kb ennyi a különbség.

(#127148) Lasersailing válasza Khelben (#127102) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Probook 430 -nak nem hangos a hűtése?
A miénk G3-as (épp kifutóként vettük tavaly nyáron), és viszonylag hangos surrogó hangot ad ki. Ez normális, vagy érdemes esetleg visszavinni?

Köszönöm Neked és bárki másnak a segítséget előre is

(#127149) Mario564


Mario564
csendes tag

Sziasztok!
Erről mi a vélemény?
Acer Aspire E5-575G
I5 6200U
8 gb DDR4
gtx 950

(#127150) Tikakukac válasza Lasersailing (#127148) üzenetére


Tikakukac
titán

G2 csendben volt, igaz, a G2 HP-nál szinte mindenből jól sikerült, ez a 840 konkrétan jobb, mint a G3.

A surrogás amúgy vinyó lesz, annak van klasszik ilyen hangja.

Mario564: Meg kell venni. 573-575-5** minden tizedik hsz. erről szól. Ha neked úgy tűnik jó, meg kell venni. Nyilván azért nézed, mert ilyen belsőt más nem ad. Hát ilyen külsőt sem ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.