Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127551) Predator2


Predator2
addikt

Helló

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben, egy régi gépet váltana.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000Ft alatt! 70-80.000Ft körül gondoltuk, sajnos csak ennyi van.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Anyámnak kellene. Hobbi gép lenne: "cuki cicás videók orrvérzésig" FB rogyásig, film nézés, zenehallgatás, skype: videó chat.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha jól tudom az átlagos az: 15,6"-os gépek. Jó lenne egy IPS kijelző, ha az árba nem fér bele akkor egy jobb minőségű TN.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon minimálisan (évente max 1x)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 vagy Win10 lesz rajta futtatva, de OS nélkül venném.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Az se baj, ha nincs benne HDD, egy 60GB SSD elég! Minimum 4Gb ram. ODD nem kell!
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera kellene.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mind1, ne legyen lelakva. Sokat menne, de főként böngészés.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#127552) Khelben válasza Predator2 (#127551) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8560p-t keress 1600x900-as kijelzővel.

(#127553) humax


humax
senior tag

üdv

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
kb. 10-12 napon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300.000-350.000
(3) Felhasználás? Irodai programok,, kép szerkesztés,office, tanulás, böngészés, ritkán játék.
processzorteljesítmény és gyors adatelérés fontos,

i7 vagy i5
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD , lehetőség szerint matt kijelzővel, 13"-14.0" kb. IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva heti szinten, utazáshoz hasznalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10, semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 500 GB, , minimum 8GB RAM
vagy 500 -HDD, SSHD-val szerelt, SSD jól jönne 250-500,
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI mindenképp,webcameram, jo lenne ha LAN.
Fontos : billentyűzet világítás , nagyon jó hangszórókat, minél több akku üzemidővel 5-6 óra
lég fontosabb ne legyen súlya több mint 1.5 kg

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépet szeretnék
Tankx

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#127554) stratova válasza Khelben (#127550) üzenetére


stratova
veterán

A jó öreg Mars.. (Oland 2012) remélem az a sávszél és a 32 bit csak kiolvasási hiba, rossz vicc lenne. Mondjuk lassan kb. ballaszt Kaby Lake IGP mellett.

[ Szerkesztve ]

(#127555) Khelben válasza humax (#127553) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E5470. 13-14-es méretben csak U-s cpu-t kapsz, nagyteljesítményűt nem.

(#127556) Toma


Toma
tag

1.Pár hónapon belül
2.80 ezer forint körül
3. Nincsenek extra igényeim, tulajdonképpen tabletet szerettem volna vásárolni, de inkább laptopot szeretnék arra a célra, hogy ha "lemegyek a telekre" legyen nálam egy kütyü, amivel tudok wifi-vel netezni, zenét küldeni bluetooth-on hangfalra, vagy a frissen készült képeket nézegetni.Egy-egy filmet nézni. Játék nem érdekel egyáltalán.
4.Nem játszanék vele.
5.Nem tudom mik a trendek, nem lenne baj, ha relatív nagyobb lenne a kijelző.Nekem tetszik a fényes, de nem ragaszkodom hozzá.
6.Sokat hordoznám, de nem vonaton buszon stb, hanem kocsival elviszem A-ból B-be és ott használnám.
7. Win 7-et ismerem, azt nem lenne baj, ha "tudná".
8.Nincsenek ebben konkrét elképzeléseim, manapság használni lehessen, nem kell óriási tárhely.Nyilván ssd nem fér bele ebbe az összegbe, ebbe szinte biztos vagyok :)
9.HDMI, esetleg webkamera, de gondolom ezek nem nagy cuccok ma már.
10.Elsősorban új, de ha lenne valami megbízható hely, ahol tudnék venni, akkor a használt is szóba jöhet.

Köszönöm szépen, ha válaszoltok!

[ Szerkesztve ]

(#127557) Predator2 válasza Khelben (#127552) üzenetére


Predator2
addikt

Ha újat szeretne akkor mi lenne az az összeg amiből legolcsóbban ki lehetne hozni egy elfogadható (nem ipari hulladék) gépet? Természetesen a már leírt feltételeknek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#127558) Khelben válasza Predator2 (#127557) üzenetére


Khelben
nagyúr

130-150k környékén HP 250 G5

(#127559) -FreaK- válasza -FreaK- (#127540) üzenetére


-FreaK-
veterán

Melyiket vennétek?

HP ENVY 15-AS103NH

vagy

DELL Inspiron 7559 (210469) fekete
(ez a Dell csak akkor ha IPS-es változat, mert nem vagyok biztos benne, oda szokták írni a kijelző tulajdonságaihoz)

A Dell-be kell egy SSD-t venni még, így az árkülönbözet rögtön huss. Játék csak nagyon minimális lesz.

(#127560) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Lenovo Z575-ös laptoppal rendelkezem, de már szegény felett kezd eljárni az idő elég rendesen. Gondolkodtam a lecserélésén, de nem tudom, hogy manapság mit érdemes venni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
170.000 +/- 20.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Másodlagos gép lenne egy asztali gép mellett. Alapvetően programozásra használnám a gépet, illetve jó lenne, ha a World of Warcraftot el tudná futtatni High-on kb. 60FPS-en natív felbontásban. A programozás rész alatt nem kell nagy processzor igényű játékokra gondolni, inkább magasabb ram igényűekre (kb. ~8GB)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lsd. 3-as válasz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", panel lényegtelen. Ami fontos lenne, hogy matt legyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg csak hosszú hétvégéken lenne használva utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, Linux vegyesen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, legalább 8GB ram kellene, ODD felesleges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3.1
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Amennyiben a kívánság/megadott ár esélytelennek tűnik, szívesen elfogadok tanácsokat :)

Köszönöm előre is,
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#127561) btudos válasza -FreaK- (#127559) üzenetére


btudos
veterán

A minimális játék pont annyi erőforrást igényel, mint a non-stop játék.

Ha elég a HD620 ereje, én az Envy-t venném, de ha kell dedikált GPU és combosabb hűtés, akkor a Dell a jobb választás.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#127562) Predator2 válasza Khelben (#127558) üzenetére


Predator2
addikt

Akkor sajnos marad a használt. Ha belinkelek ide neked pár notebookot hardverapróról segítesz választani?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#127563) -FreaK- válasza btudos (#127561) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igaz. Inkább úgy írom, hogy minimális erőt igénylő :) szóval elég az IGP is. Árban ugye ugyan ott lennék mindkettővel, esetleg ha még is kéne az erő valamire, akkor ott lenne, szóval legalább a lehetőség adott.
Viszont az Envy nekem minőségibbnek tűnik azért, gondolom a normál felhasználáshoz annak is elég a hűtése.

(#127564) Chaser válasza Predator2 (#127562) üzenetére


Chaser
titán

80 alatt kapsz fél év garral 8570p-t, nem érdemes rajta gondolkozni:) w7, magyar billzet, hd+

szerk: ez ráadásul garantált pwm free verzió és újszerű állapot, jó akkuval

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127565) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!

Jó félévvel ezelőtt ajánlottátok nekem a Fujitsu a555g laptopot amit azóta megvettem és boldogan használok, azonban lenne egy kérdésem azoktól akiknek volt már a kezükben ilyen laptop: Mennyire normális hogy a numpad bal fele és az enter környékén eléggé benyomódik a billentyűzet körüli lemez (máshol elfogadható)?
(Szerízben volt, ahol alaplapot cseréltek rajta, és jobb felül nem is volt teljesen bepattanva a billentyűzet lemeze, nekem kellett kicsit megnyomnom. Arra gyanakszom, hogy az enter körül elfelejtettek valamit becsavarozni stb...)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#127566) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Matricás vagy fóliázott billentyűzetet honnan lehet felismerni? :D

Milyen boltokat tudtok ajánlani, ahol nem matricáznak meg mahinálnak? Eddig ezeket szűrtem le :laptopszalon, ipon, aqua, notebook.hu, usanotebook, mm, edigital. Ezek nagyjából jó boltok?

(#127567) Predator2 válasza Chaser (#127564) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a tippet, árba még belefér!

Kérdések:

IPS paneles a kijelző?
Jobb ez a gép mint a már ajánlott HP 8560p?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#127568) Chaser válasza Predator2 (#127567) üzenetére


Chaser
titán

nem ips, az sajnos ebben a méretben ritkaság és nem ez az árkategória
külsőre ugyanaz mint a 60, de ebben már ivy bridge van, a 60-asban sandy
azt érdemes tudni, hogy legalább 3 fajta panellel szerelték mindkét modellt, és a pwm free lg talán a legszebb, az egyik verzió az nagyon satnya volt, de most nem ugrik be melyik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127569) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Thinkpad l530 találtam 250€ ért...megszabad venni vagy nézek valami újjab típust...igazán csak netezni kell.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#127570) Predator2 válasza Chaser (#127568) üzenetére


Predator2
addikt

Akkor ha jól értelek, ebből a példányból csak ezt szabad megvenni, mert a többinek ocsmányabb képet ad a kijelzője. Elég sok azonos széria számú van még aprón.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#127571) Chaser válasza Predator2 (#127570) üzenetére


Chaser
titán

nem csak ezt, a többi is vállalható de ez a legjobb, és ha már lehet választani csak célszerűbb a jobbat venni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127572) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.

Laptopot szeretnék venni. ebben kérném a segítségetek.

(1) 1-2 héten belül
(2) Van itthon 16Gb ddr4 laptop ram-om, 256 Gb msata ssd-m, 2,5 hdd-m. Ezek nélkül szeretnék max 180 000 költeni rá.
(3) irodai programok,Virtuális linuxok futtatása, programozás, fotószerkesztés(gimp, nem kell dvga) hobbi/tanulás
(4) Esetleg régebbi játékok, a jelenlegei i5 3230m igp-je elegendő hozzá.
(5) 15,6", érintőkérenyő is jó lenne.
(6) sokat lenne hordozva, valszeg pót akkut is fogok hozzá venni.
(7) Linux vagy semmi,
(8) Jó lenne ha lenne benne 2,5" hdd, és msata. Linux kompatibilis hw(Bár manapság már annyira nem ritka), Ja és lehetőleg ne legyen benne Dedikált vga.
(9) Használt üzleti laptopban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#127573) Gyb001 válasza Gyb001 (#127572) üzenetére


Gyb001
senior tag

Az lemaradt hogy U szériás 4gen+ i5/i7 is elég.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#127574) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlásban szeretném a tanácsotokat kérni.
Notebookot szeretnék vásárolni, melyet videó vágásra használnák.
Főleg Adobe Premier, Adobe After Effects, Adobe Bridge, Adobe Photoshop, valamit Corel Draw és Corel Photopaint futna a gépen.
Maximálisan bruttó 400K forintot szánok a gépre.

Milyen konfiguráció javasolt a fenti felhasználásra?
Van eltérés teljesítményben a nem csak SSD meghajtó lenne a gépben, hanem SSD+HDD kombinációt hanszálnék.

Én a következő gépet szemeltem ki:
Dell Inspiron 15 7567
- 7th Generation Intel® Core™ i7-7700HQ Quad Core (6MB Cache, up to 3.8 GHz)
- 16GB, 2400MHz, DDR4
- Dual drives with 128GB Solid State Drive+ 1TB 5400 rpm Hard Drive
- NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti with 4GB GDDR5
- 15.6-inch FHD (1920 x 1080) Anti-Glare LED-Backlit Display
- 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.4&5 GHz, 1x1
- 74 Whr, 6-Cell Battery (Integrated)

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#127575) B-Clone válasza Nabuk (#127574) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ebben a kategóriában amit kinéztél a kikelzők szín visszadása sajnos nem az igazi. 50-60% rgb lefedettség a felhasználási módodhoz kevés, főleg ha munka szinten űzöd. Vagy egyel magasabb ár kategória vagy kisebb teljesítmény.

(#127576) Nabuk válasza B-Clone (#127575) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Szia.

Köszönöm a válaszod. Ezt az infót honnan tudod? Vanvalami oldal, ahol lehet tájékozódni?

Amúgy a gép tvre lenne kötve vagy külső monitorra sok esetben.

(#127577) CptAdamica válasza Nabuk (#127576) üzenetére


CptAdamica
veterán

Itt a teszt a kijelzője tényleg elég trágya, viszont a hűtése elég jó, sose tudnak összegyúrni egy normális laptopot. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#127578) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne notebook-ot venni, én sajnos nem igazán vagyok otthon a témában, ezért kérném a segítségeteket. :)

1., Egy-két hónapon belül venne gépet.
2., Kb. 200.000 Ft lenne a keret.
3., Főleg Photoshop, képszerkesztés, fotós utómunka, hobbiszinten ugyan, de ez lenne a fő felhasználási terület.
4., Játék nem cél a gépen.
5., 15.6", FHD szerintem optimális lenne.
6., Néha előfordulhat, hogy vinné ide-oda, de nem fontos, hogy kicsi és pillekönnyű legyen.
7., Win7 vagy Win10, de nem létfontosságú.
8., 500GB - 1 TB HDD, SSHD/SSD nem lenne rossz, optikai meghajtó nem fontos, de ha van, az sem baj.
9., Nincs semmi különleges igény.
10., Új gépet szeretne, mert részletre vásárolná, de én úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy elég ekkora keret az igényekhez képest, ezért ha van ajánlott típus használtan, kérlek, írjatok olyat is.

Köszönöm!

(#127579) Migirimigiri válasza CptAdamica (#127577) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

Sztem a 4k-s kijelzovel ez a problema megoldodik🙄

(#127580) CptAdamica válasza Migirimigiri (#127579) üzenetére


CptAdamica
veterán

Lehet, de ő fullHD-s modellt nézett, a 4k-s 400k felett lenne szerintem.

Megyen!

(#127581) Nabuk válasza CptAdamica (#127580) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Szia.

UHD verziót néztem. Most 1099 USD az ára a korábban említett konfigurációnak. USA-ból veszem és elhozzák nekem.

(#127582) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőben:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő 3 hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-160k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Régebbi játékok, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Diablo 3 1366x768 low és olyanok, amikkel egy hd4000 is elboldogul. D3-mal nem bír el, HD5500-re vagy jobb IGP-re gondoltam.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-15", lehetőleg matt, 1366x768 elegendő
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente egyszer, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van hozzá windows 10-m, így nem számít
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete nem számít, megoldom, 2x4 GB ram jó lenne, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, használt is jöhet

Előre is köszönöm.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#127583) DYoxika1


DYoxika1
újonc

Sziasztok!
Elvesztem a laptopok útvesztőiben, és segítséget szeretnék tőletek kérni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A laptop vásárlását a napokban szeretném letudni.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
220.000 Maximum

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Első sorban film nézés, alapprogramok futtatása. Nem vagyok Hardcore gamer, de azért néha kikapcsolódnék. A High grafika nagyon nem izgat, ha játszok, csak ne legyen élvezhetetlen, hogy akadozik.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
***csak ismételni tudom magam.A High grafika nagyon nem izgat, ha játszok, csak ne legyen élvezhetetlen, hogy akadozik.Ebben az árkategóriában, csak integráltat láttam...

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem terveztem hordozgatni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128-256 GB SSD és DDR4 8GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webcamera nem árt, ha van.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új laptopot szeretnék vásárolni.

Processorok között i5 5200U, 6200U és 7200U találtam.
Angliai linkeket fogadnék első sorban, ugyan is külföldön élek.

Ezeket találtam én:
http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/hp-pavilion-15-au077sa-15-6-laptop-white-10146649-pdt.html
http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/hp-pavilion-15-au151sa-15-6-laptop-black-10156899-pdt.html
https://www.tesco.com/direct/hp-156-intel-i5-7200u-8gb-ddr4-ram-256gb-ssd-dvdrw-silver-laptop/446-3269.prd?skuId=446-3269

Előre is köszönöm a javaslatokat/segítséget a RUTINOS és szakértő emberektől!
Köszönettel: Dávid József

(#127584) Migirimigiri válasza Nabuk (#127581) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

En is ezt a modellt neztem ki csak nyarig varni akarok vele, akkor lenne aktualis. Ha megjott es hasznaltad par szot majd irhatnal rola en orulnek neki👍👍👍

(#127585) DEARevil


DEARevil
tag

Sziasztok! Ipon.hu áruház megbízható bolt?

(#127586) DYoxika1 válasza DYoxika1 (#127583) üzenetére


DYoxika1
újonc

Vagy ez esetleg?
http://www.laptopsdirect.co.uk/hp-250-core-i7-8gb-256gb-ssd-windows-10-laptop-x0q77es/version.asp?refsource=Ldadwords&gclid=Cj0KEQjw76jGBRDm1K-X_LnrmuEBEiQA8RXYZ7ACldAhPKg1UPJe5niOQPbNrb4mOqAMWi3NDe-HoXcaAoHz8P8HAQ

(#127587) KubanitoS válasza DEARevil (#127585) üzenetére


KubanitoS
veterán

igen

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127588) Khelben válasza DYoxika1 (#127583) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pavilion kicsit szükségmegoldás ebben az árkategóriában. Asus K501-et próbálj keresni, i5+940M-mel kijön ennyiből.

(#127589) Davidienko02


Davidienko02
csendes tag

Sziasztok előre is köszi a válaszokat !
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül!
(2)A gépre szánt összeg forintban?
250-300! SSD vel együtt a 300
(3) Felhasználás
Nos első szempont egy játékra specifikálva csak az nem más pedig mint a World Of Warcraft !
és persze némi film, és persze a Prohardver böngészés!
(4)Ha játékra is használnád
Full Hd és elégé High de inkább a fix 55-60 fps lenne a cél sok karakter textura stb !
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nos itt még nem jutottam közös nevezőre de ami így nagyjából biztos h 17" v nagyobb Full HD és akkor talán egy ips paneles !
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is
Nem csak a szobába a biztos távolságba a 220 tól !
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.
Win10 talán v 8.1
(8)Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nos nincs nagy tárhely igényem egy 500 v 1T megteszi de az ssd az alap egy 120 is elég v 240 árértékarányába ram ismét odabízom bár sztem 8 elég ! nincs szükség optikaira
(9)Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera
Maga a hűtés része ne melegedjen(kidolgozás anyagfelhasználás persze ami belefér a keretbe !
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és
Nos mindent meghallgatok !! Előre is köszönöm a válaszokat és a tanító jellegű hozászolásokat is nyugodtan kösz!

[ Szerkesztve ]

(#127590) Mikulásbá válasza Davidienko02 (#127589) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyiért új csak a Dell 7559 ajánlható,ami 15.6"-os.
Esetleg használt G751JY,de abból csak a régebbiek vannak 300 körül,még G-Sync nélkül.

(#127591) Davidienko02


Davidienko02
csendes tag

És esetleg vélemény róla ? msi gp72 2qe-043xhu leopard pro

(#127592) mekelek


mekelek
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősömnek szeretnék segíteni notebook vásárlásban.

A következők a preferenciák

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövő, max 1 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 500.000 Ft az irányár
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka szintjén irodai programok(Office, OriginLab, levelező rendszerek, böngészés), cikkíráshoz, olvasáshoz.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg 15,6", fullHD IPS vagy OLED utóbbi nem tudom mennyire elterjedt. ODD nem kell, ram min. 8GB
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon sokat (minden nap), utazás közben jellemzően nem lesz használva, bár olykor előfordulhat. Lévén hogy hölgyről van szó, ezért minél kisebb legyen tömegben (Dell XPS 15 1,8 kg-ja eddig az etalon)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Csak Windows, win7 támogatás nem feltétlen fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Itt nincs most ötletem, 1 Tb tárhely szükségeltetne, de a rendszer jó lenne ha legalább egy 128 gb-os SSD volna. Hybrid megoldásról vélemény? Csak szerintem rossz a XPS 15 32+1000 GB rendszere?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Dokkoló az jó lenne, és legalább 5 évig bírja különösebb probléma nélkül.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gépről lehet szó.

A Dell XPS 15-öt ajánlottam neki, de annak elviekben 1 tb-os változata csak 32 gb ssd-vel van, ami nem tudom mire elég egy ilyen hybrid rendszerben, és eddig ezzel ez a legnagyobb bajom, illetve az örökös mozgatást nem tudom mennyire bírja.

Utólag lehet bővíteni a gépet tárhely szempontjából úgy hogy gari ne ugorjon? értem én azt hogy egy olyan háttértárra cserélni a meglévőt, ami nem a szériához tartozik?

Létezik ilyen gép egyáltalán? :D

(#127593) Mikulásbá válasza Davidienko02 (#127591) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Passzolnám. :U

(#127594) Suprax5 válasza Khelben (#127439) üzenetére


Suprax5
csendes tag

Fontos a com port 6.22 dos-t is használok.

[ Szerkesztve ]

(#127595) DYoxika1 válasza Khelben (#127588) üzenetére


DYoxika1
újonc

Esetleg valami mást tudsz még ajánlani?

(#127596) fericske válasza DYoxika1 (#127586) üzenetére


fericske
addikt

Szia, én is UK-ban leledzek.
Az ebuyernél elég jó árban van ez a laptop, viszont a te laptopsdirect-es tipped jobban megéri az árát, ha nem akarsz külön oprendszert telepíteni magadnak, mert az win 10 pro-val jön, nem egy vacak home verzióval.
Persze az i7 proci is jobb benne, de nincs nagy különbség ezen i5 és i7 között a gyakorlatban.
Az én mostani laptopmban i5-6200u van és az integrált gpu-ja előtt le a kalappal. Akár játszani is lehet vele. A Gods among us játék például fullra felhúzva olyan simán megy rajta mintha konzolon játszanál.

Szóval a "Vagy esetleg ez" volna az én választásom, ha nem akarnék külön vacakolni oprendszer telepítéssel. Egyébként én még mindig win7 maradi vagyok, pár hónap win10 próbálgatás után.

(#127597) B-Clone válasza mekelek (#127592) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Új XPS ennyiért nincs. A 2016 os verzió már nincs hivatalos forgalmazásban. 2017-es 630 körül nyit alap konfiggal. Több mint a keret ellenben biztos hogy a jelenleg elérhető egyik legjobb gépet veszed.

Ellenben szerintem a vázolt felhasználásra a teljesítménye abszolút overkill.

[ Szerkesztve ]

(#127598) kistewe válasza Suprax5 (#127594) üzenetére


kistewe
tag

Létezik USB COM port átalakító, ha a szoft nem tudja lekezelni bármi okból akkor opció lehet a dokkoló mivel az natív COM portnak számít ha jól emlékszem, gyári COM portot "új"gépen legutóbb kb 4 éve láttam egy Probookon....

stewe

(#127599) mekelek válasza B-Clone (#127597) üzenetére


mekelek
csendes tag

Ők micsodák akkor?
1
2

Igaz overkill, de a screen méret/tömeg szempontjából jobbról én nem tudok, ti tudtok esetleg más alternatívát?

Extra info, hogy cég keretein belül lesz megvásárolva

[ Szerkesztve ]

(#127600) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan használt géptípusrópll ami:
MS-DOS,XP,Win7 megy rajta
Soros porttal is rendelkezik?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.