Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128051) iltirisz válasza Khelben (#127897) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Sziasztok,
Tudtok olyan webshopot vagy boltot ahol uj Dell Precision gepeket forgalmaznak? Alig talalok...
Workstation kellene mindenkepp.

(#128052) Tikakukac válasza iltirisz (#128051) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyakorlatilag bármelyik rendes bolt beszerzi neked. Dell márkaboltok főleg. Azért nincsenek kint weben mert magánszemély ilyet alig vesz vagy kb. semennyit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128053) iltirisz válasza Tikakukac (#128052) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Rákérdezek akkor pár boltnál, köszi

(#128054) Enter65


Enter65
senior tag

Sziasztok!

Laptop beszerzésén lennék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Április első felében

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 60K

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka, programozás, esetleg játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Tomb raider 2013-as kiadása

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 col

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi 4-5 alkalom, és nem használom menet közben

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows és Linux egyaránt

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB-1TB sata, 4-8 GB memória, nem kell optikai meghajtó

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera, usb, wifi,

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is jó

Előre köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#128055) Chaser válasza Enter65 (#128054) üzenetére


Chaser
titán

szia, ennyiért csak használt van
sztem nem fog menni egy értelmesen sem az a játék
ami ennyiért vagy nem sokkal többért van és értelmes gép, dell e6520, hp 8560p, thinkpad t520

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128056) Enter65 válasza Chaser (#128055) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszi a segítséged! :R
Ehhez mit szólsz: HP Elitebook 2560P i5 / 8GB / 320GB?
Vagy esetleg ha kisebb monitorral, akkor mik jöhetnek szóba?

(#128057) Chaser válasza Enter65 (#128056) üzenetére


Chaser
titán

az 12,5-es, azért nem mondtam mert 15 körülit kerestél
kb ugyanaz mint a 8560, csak kisebb méretben és kisebb felbontással, azoknál csak hd kijelző van, nagyoknál HD+ is lehet
vehető persze, nincs ára a kicsiknek
hangosabb lesz, kb ennyi a negatívum, hordozni viszont sokkal könnyebb
2570p, x220, x230, e6220, e6230, e6320, e6330
esetleg fél úton 14-esek
8460p, e6420, t420, ezek is általában jóval olcsóbbak mint a 15-ösök

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128058) Enter65 válasza Chaser (#128057) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszönöm a segítséged még 1x! :R
Mindjárt körbe is nézek árak téren.

(#128059) Narakh


Narakh
senior tag

Sziasztok!

Nagyságrendileg 150 ezres keretből keresek új, 15,6" FullHD kijelzős laptopot jegyzetelésre, fordításra, irodai progik használatára (tehát sok gépelésre), amit rendszeresen fogok hurcolni az egyetemre. SSD erős előnyt jelentene, de ár függvényében elképzelhető, hogy későbbre hagyom a bővítést.

Ezzel az olcsóbb, és ezzel a drágább masinával szemezek. Előbbi mellett szólna az ára és az eredeti Win10.

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#128060) Chaser válasza Enter65 (#128058) üzenetére


Chaser
titán

szívesen

Narakh utóbbinál garancia is 3 év, azt vedd figyelembe

ezt is nézve kb 1 árban van a két gép, kérdezd meg mennyibe kerül 1 v 2 év + gar a g4-re, ha 10-20k-ból kijön akkor simán jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128061) Narakh válasza Chaser (#128060) üzenetére


Narakh
senior tag

19.900 pénz plusz két év gari, szóval 130k-ra jönne ki a vége. A másik árából pedig visszaadnak 10%-ot ajándékkártyán, szóval az lényegében 145k. Ez eggyel újabb procit, SSD-t és dedikált VGA-t jelent, viszont eredeti Windows nélkül.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#128062) Tikakukac válasza Narakh (#128059) üzenetére


Tikakukac
titán

Az én véleményem, hogy mennem kéne aludni, mert ProBook 250-et látok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128063) Khelben válasza Enter65 (#128056) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hardveraprón 50-ért már kapsz 2570p-t is, az eggyel újabb.

[ Szerkesztve ]

(#128064) Virgilius_15


Virgilius_15
csendes tag

Sziasztok ez a gép mennyire versenyképes? Mik a hibái? Mi szokott benne elromlani? Mi az általános nézet róla? Van valakinek ilyen közöttetek?

ASUS ROG G750JH-T4032H

Az állapotát még nem tudom.

Köszönöm

(#128065) Khelben válasza Virgilius_15 (#128064) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó gép volt, de garancia nélkül nem merném megvenni. De ha kitöltöd az összefoglalót, talán találunk jobbat.

(#128066) CSD-Man


CSD-Man
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már kitöltöttem az útmutatót: [link], viszont azóta sem vettem még laptopot, annyira nem erőltettem a témát.
Most újra napirenden van a kérdés, szerintetek [ez a gép] megérne ennyit? Több helyen még drágábban is láttam, viszont nem ismerem az előnyeit, hátrányait, tipushibáit, ha van ilyen. Illetve fontos, hogy ezen a helyen most 0%thm van, ezért esetleg alternatívaként innen tudnátok ajánlani valamit, maximum eddig az árig?

Kicsit off, de ha teszek a gépbe SSD-t, akkor arra át tudom rakni a win10-et, hogy hivatalosan menjen tovább, vagy csak az eredeti helyén lehet újrarakni törés nélkül?

Köszönöm :)

(#128067) B-Clone válasza CSD-Man (#128066) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nem szabad megvenni. Elég gyenge konstrukció, de a legnagyobb gond, hogy nagyon el lett szabva a hűtése. A billentyűzet is 60 fok fölé tud hevülni a benne lévő vas meg 20 perc után visít a throtlingtól

(#128068) CptAdamica válasza B-Clone (#128067) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azért nem lehet minden Asus-ra ráhúzni a throtlingot, Itt a kistestvére azt írják, hogy nincs jelentősebb throtling. Igazából ezeknél a hőfokoknál a dell 7559 sem produkál jobbat, viszont az igaz, hogy a hőelvezetést nagyon elrontották, a 60 fokos billentyűzet felső része gáz. Talán a 702-nél 5 fokkal jobb volt a billentyűzet hűtés. Csábító konfig ennyiért, de nem szabad megvenni.

Megyen!

(#128069) B-Clone válasza CptAdamica (#128068) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nem húzom rá minden Asus-ra, Van amelyiknél ezeket tök jól megoldották. Na a ROG széria a G752 kivételével nem tartozik ide.

(amúgy a táblázatban is benne van, hogy volt olyan stressz teszt ahol a 970m 300Mhz-re dobta el magát azért az elég fail. )

[ Szerkesztve ]

(#128070) Khelben válasza CptAdamica (#128068) üzenetére


Khelben
nagyúr

A végeredmény szempontjából nagyjából mindegy, hogy a CPU 75 fokos és throttlingol vagy 90 fokos és nem dob el órajelet. Hosszú távon egyik se egészséges. Vagyis az első egészséges, csak rossz használni.

[ Szerkesztve ]

(#128071) Mikulásbá válasza B-Clone (#128069) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Meg mondjuk a G751...... :U

(#128072) CptAdamica válasza B-Clone (#128069) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jó, de a 752 más ligában játszik, az egy nagy tank. Láttam már élőben, önvédelmi eszközként simán használható. :D

Megyen!

(#128073) Mikulásbá válasza CptAdamica (#128072) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A komoly hűtésnek hely kell,sok réz van benne,ami nehéz.Ezért felső gamer kategória.

(#128074) Virgilius_15 válasza Khelben (#128065) üzenetére


Virgilius_15
csendes tag

Szia egyszer kitöltöttem [link]. Ez egy másik vonal. :-) 150 ezer lenne új kijelzővel a ROG, de még nem láttam.

Azóta néztem mást is :[N551JW]

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#128075) Mikulásbá válasza Virgilius_15 (#128074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link] - kicsit olcsóbb.

(#128076) Virgilius_15 válasza Mikulásbá (#128075) üzenetére


Virgilius_15
csendes tag

Sajnos én nem látom a weblapjukon, hogy elfogadnának erzsébet utalvány pluszt. De ez csak az én problémám. :))

Köszönöm.

(#128077) Mikulásbá válasza Virgilius_15 (#128076) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd felhasználod máshol azt az utalványt. :U

(#128078) Oli330


Oli330
csendes tag

Asus Zenbook UX 430 áráról és hogy hol lehet már megvenni van valakinek infója ?

(#128079) Tikakukac válasza Oli330 (#128078) üzenetére


Tikakukac
titán

Kedvenc boltodat megcsörgetve egyből megmondják. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128080) ElRamos


ElRamos
tag

Üdv!

Ma jött meg az EliteBook 8460p!! Nagyon durva, mennyire minőségi. Az egyik webáruházban sikerült kifognom a gépet, 1600*900-as felbontás, i5 2520m, 4gb ddr3, win10, 6 hó garancia. Mindezt 51.990 Ft-ért, szállítással együtt! Mindenkinek köszönöm a segitséget!

(#128081) Khelben válasza ElRamos (#128080) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó konfig, használd egészséggel.

(#128082) Chaser válasza ElRamos (#128080) üzenetére


Chaser
titán

inkább használt mercedes mint új suzuki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128083) 313313


313313
addikt

Ismét kérdeznék, most már aktuális a gép vásárlás.
A kérdésre a válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, közeljövőben.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
120 körül.
(3) Felhasználás?
Irodai programok, letöltés (mostani gép 0-24-be megy...), film nézés(összekötve tv-vel...), minimális játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
World of Tanks, akár alap grafikán is... (bár ez el is hanyagolható...)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felbontásra elég az 1366*768, mostani laptop fényes, régi matt volt, más extra nem kell.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer?
Oprendszer mind1, megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Inkább SSD, de ha nem az, az se baj, adat tárolóim vannak. 4gb ram vagy több.
Nem volna baj, ha cserélhető lenne benne a hdd, memória garanciavesztés nélkül...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, nem volna baj, ha nem porladna/törne szét a háza 2-3 éven belül használat mellett.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új sok garanciával.

Követem a fórumot, 3+1 gép van kilátásban:
Dell 5558 5005u,4GB,1TB HDD, HD előny a szerelhetőség, hátrány a 100-as hálókártya, bár azt se használom ki 110k + SSD
HP 250 G5 5005u, 4GB, 128GB SSD, HD előny a 1000-es hálókártya, hátrány a gari vesztés nélküli szerelés 125k
Fujitsu Lifebook A555 5005u, 4GB, 128GB SSD, HD előny 1000-es hálókártya, szerelhetőség 130k.
Dell Vostro 3568 7100u, 4GB, 128GB SSD, HD előny újabb processzor, 1000-es hálókártya, hátrány nem szerelhető.

Garancia mindegyikre 3 év, rendes helyről. Szerelhető alatt azt értem, hogy tudok benne otthon esetlegesen ramot illetve hdd-t cserélni/növelni.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#128084) Khelben válasza 313313 (#128083) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Vostro-t vedd. CPU erőben nem olyan nagy előrelépés, de az integrált vga jóval erősebb a 7. generációban (+40%).

(#128085) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Van olyan gyártó/bolt, ahol ha garanciális időn belül ssd-t teszek házilag a gépbe nem vesztem a garanciát? Sajnos új gépet kell itthonra vásárolni, és az ssd nagyon leszűkíti a választékot. Ráadásul a nem rég meghibásodott gépbe most vettünk nem rég caddy-t és ssd-t, legalább az utóbbit szeretném hasznosítani.

(#128086) Khelben válasza prime_adam (#128085) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalonban szerintem beleteszik neked. Gondolom a legtöbb kimondottan notebookkal foglalkozó boltban is. Nyilván egy mediamarktban nem fogják.

(#128087) Oli330 válasza Tikakukac (#128079) üzenetére


Oli330
csendes tag

Hogy,, hogyan ? Az melyik ?

(#128088) Tikakukac válasza Oli330 (#128087) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát azt nem nekem kell tudni neked melyik a preferált boltod :K Őket megkérdezed, egyből mondják van-e nagykernél. Ha nagyon nem tudsz válogatni melyik bolt a kedvenced akkor egy nagyobb hálózatot megkeresel, ott minden notit forgalmazó nagykerre rálátnak és mondanak neked bruttót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128089) StLui válasza Chaser (#128082) üzenetére


StLui
veterán

Hű de rossz példa :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128090) Oli330 válasza Tikakukac (#128088) üzenetére


Oli330
csendes tag

Sorry,, ennyire nem vagyok benne a témában :B ,,, csupán a régi notim megérett egy cserére ,,, kifutót nem akarok venni ,, bár a Zenbook UX303 smoky brown színű nagyon bejött külsőleg ,,, azt bevállalnám.. UX330 és UX 410-be szürke és arany színű van , az nem jön be annyira,, esetleg a szürke ha nincs más.. de az UX 430 -as királykéke az bejönne,, mégsem az az általános szín....
Ezért kérdeztem ,, itt több rutinos van ez ügyben, ki mit tud róla ,,, mikor lesz kapható , nálunk . Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#128091) Tikakukac válasza Oli330 (#128090) üzenetére


Tikakukac
titán

Én elég sok emberrel vetettem már kifutót, mert az új rosszabb volt. Dell mikor vidkarikat ált jellemzően olyan szinten veszik a régit, hogy ki sem kell akciózni teliárban viszik. :B Innentől ahogy érzed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128092) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

A mai napon megérkezett hozzám egy Asus N551JW gép (i5-4200H,GTX 960M). Telepítés gond nélkül sikerült, win 10 fent, driverek fent, viszont amint elindítottunk egy játékot, kiderült, hogy nincs minden rendben...

Ezek a tapasztalatok:
Ha elindul a játék, akkor 30-60 közötti FPS, mégis akadozik minden már az első pillanattól. GPU órajel helyén, GPU hőmérséklet normális. Szerintem a CPU a hibás, mivel random spikeokban tör ki a legkisebb terhelésre is a Core Temp (és nem csak játék, hanem egy egyszerűbb program alatt is). Fel megy 85 fok fölé és throttlingol 3000+-ról 800-ra. Eközben a venti nem is nagyon erőlteti meg magát, a kiáramló levegő épphogy langyos, a gép maga meg hideg. Biost és drivereket amennyire tudtam frissítettem, de nincs változás.

Mi lehet a probléma megoldása? :F

War. War never changes.

(#128093) Khelben válasza Pyro05 (#128092) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hűtés hibára gyanakodnék, lehet hogy rosszul van beszerelve a borda és nem érintkezik rendesen a cpuval. Ugye töltőre dugva próbáltad, nem akkuról?

(#128094) Pyro05 válasza Khelben (#128093) üzenetére


Pyro05
tag

Mindkét módban ugyan az volt az eredmény. Most bekapcsoláskor 45-55 fok körül a CPU, elindul a Chrome és azonnal 85+... :F Szerviz egyből, vagy a forgalmazót hívjuk elsőnek? Sajnos már be van rajta aktiválva egy eredeti win10, amit nem szeretnénk a cserével kidobni...

War. War never changes.

(#128095) krbC válasza Khelben (#127993) üzenetére


krbC
tag

Szia!

használt is szóba jöhet, de 1 év garanciával legalább :/

-gl hf-

(#128096) Sazsóti


Sazsóti
tag

[link]

Sziasztok! Kinéztem ezt a gépet. Kvázi mindenben megfelelne nekem.

Opr. van. Nem matt a kijelző. Opt. meghajtó...

Miért beszélnek le róla a Dell topikban? ( 920-as videokártyával mi a gond?

120 -ért elvihetném... ja..3 év gari, számla!

Nagyon köszönöm is előre a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#128097) Chaser válasza Pyro05 (#128094) üzenetére


Chaser
titán

sztem küldd vissza csere kéréssel, vagy elállással, wint legyalulod, következő gépen lehet aktiválni ugyanúgy, 7-essel ilyen téren nem volt gondom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128098) persil válasza Sazsóti (#128096) üzenetére


persil
nagyúr

"920-as videokártyával mi a gond?"

Szerintem csak az, hogy gyenge, igy, ha nem kell valamiert mindenkepp a dedikalt, akkor csak egy felesleges hibaforras a gepben, ami melegedhet, elromolhat stb. Igy nezve az integralt, "nem sokkal" gyengebb, ellenben kevesebb vele a baj.

A gep altalanos minosegerol meg a tobbiek tudnak pontosakat irni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128099) Tikakukac válasza Sazsóti (#128096) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát van keverés a hirdetésben meg helyesírási gond is, de rakjuk el.

Te tudod, ha neked jó a hardver akkor okés. Bár ezért eléggé kimaradt ez a készlet ha még nekik van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128100) Pyro05 válasza Chaser (#128097) üzenetére


Pyro05
tag

Mivel 3 napon belül vagyunk simán elviszik cserével. Korrektek voltak a telefonban. Remélem a win10-et is sikerül majd megmentenem...

Köszi mindenkinek a segítséget!

War. War never changes.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.