Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#127151) Lasersailing válasza Tikakukac (#127150) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nem lehet vinyó, mert SSD -s.
Biztos, hogy a hűtés, mert amikor felpörög a hűtőventillátor, akkor lehet csak hallani.

Na mindegy, csak gondoltam hátha kapok visszajelzést, hogy egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni, vagy jobb megtanulni együttélni vele...

[ Szerkesztve ]

(#127152) Tikakukac válasza Lasersailing (#127151) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor vagy ilyen vagy nem. Ezt sajnos amíg nem hall az ember 3-4 darabot belőle nehéz megmondani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127153) choco01


choco01
addikt

Akkor ez a Dell 7559 vállalható 305 ezer forintért innen a mysoftól?(máshol nem nagyon találtam)

Esetleg ebbe a keretbe ugyan így 4 magos i7-el más gyártónak van mondjuk üzleti gépe amiben érdekes lenne gondolkodni? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#127154) Dhampir válasza choco01 (#127153) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a felhasznált műanyag minőségével, és a fedél hajlékony anyagával megbarátkozol, akkor ezt leszámítva jó hűtésű, jó gép, hozzá a Dell 3 év szervizgaranciájával.

(#127155) choco01 válasza Dhampir (#127154) üzenetére


choco01
addikt

Olyasmi a fedél hajlékonysága mint a 7520-nál?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#127156) Csabi04 válasza choco01 (#127153) üzenetére


Csabi04
tag

Itt olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#127157) dugo_ válasza Csabi04 (#127156) üzenetére


dugo_
veterán

Csak ez nem ugyanaz a konfig.

(#127158) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

A két gép között vacillálok. hasonló paraméterekkel rendelkeznek, az Acer-ek ajánlottak? Van velük anyaghasználati, minőségi, hűtési gond?

ACER Aspire F5-573G-55QP

DELL Inspiron 5567 - DI5567A4-7200-8GH1TDF3SW-11

(#127159) Khelben válasza pajszer91 (#127158) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem jobban jársz, ha kitöltöd az összefoglalót. Én egyiket se ajánlanám.

(#127160) Siggy válasza Csabi04 (#127156) üzenetére


Siggy
újonc

Nem ugyanaz a konfigurácó plusz a mysoft ad (ingyen) nem elhanyagolható pixelgaranciát plusz eztazt ajándékba.

(#127161) Leha válasza Khelben (#127159) üzenetére


Leha
csendes tag

és ez ajánlható? [link] Inspiron 7560

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#127162) hroberto


hroberto
veterán

Az Asus Zenbook-okról mik a tapasztalatok? Core M processzoros verziót nézegetek.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#127163) Lacika969 válasza Tikakukac (#127071) üzenetére


Lacika969
újonc

A garanciális buktatók miatt letettem a külföldi gépről. http://radium.hu/geforce-1050-notebook/dell-inspiron-7567.html ehez mit szólsz?Lol,smite,dota stb. Komolyabb vga-t igénylő játékkal nem játszok.

(#127164) Tikakukac válasza Lacika969 (#127163) üzenetére


Tikakukac
titán

Házileadásom van, ha tudod linkelni máshonnan ami magyar okés. Ellenkező esetben ez is pont annyira kinti gép, mintha te vennéd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127165) Khelben válasza hroberto (#127162) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha elég egy tablet teljesítménye, mert csak szöveges weboldalakat nézegetsz, akkor jó. Nálam a facebook már megfektette a core m-et.

(#127166) Lacika969 válasza Tikakukac (#127164) üzenetére


Lacika969
újonc

Neharagudj,de nem nagyon értem. Nem magyar a Radium vagy milyen más magyar oldalt kértél?

(#127167) B-Clone válasza Lacika969 (#127166) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Többnyire külföldi lokalizációju szürke importos gépeket forgalmaznak

(#127168) Tikakukac válasza Lacika969 (#127166) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármilyen magyar oldalt, aki nem tart szlovák/román/random gépeket a többivel amiket elfelejtenek feltüntetni vagy elmondani.

Azért mondom, mert végül ugyanott kötsz így ki, mint előtte.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127169) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

Sziasztok, hamer szoba jottek a dell-ek errol valakinek velemeny??? ( egy masik ildal nem a radium) http://www.digiprime.hu/laptop/dell-laptop/dell-inspiron-7567-ar/dell-inspiron-7567-30593-elado

[ Szerkesztve ]

(#127170) Tikakukac válasza Migirimigiri (#127169) üzenetére


Tikakukac
titán

Picurkát kell visszaolvasnod. Icuri-picurit.

Megtaláltad azt a másik oldalt amit ilyenkor szoktak. A top10-es teljesen magyar boltban ha megtalálod jár a keksz. Nem fogod. Tippre.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127171) Migirimigiri válasza Tikakukac (#127170) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

Nem a bolt erdekel hanem maga a gep! ( elozo szeria a dellbol jovolt,es eddig errol is osszesegeben jokat olvastam)Csak az adatai miat linkeltem! Ha ebben tudsz segiteni jar a keksz....

(#127172) Tikakukac válasza Migirimigiri (#127171) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt tudom, hogy nem érdekel a bolt. Az is jó, hogy az adatai miatt linkeled csak. Az a baj hiába mondom, hogy vedd meg ezt akkor tiszta forrásból, mert jó, nem tudod. Mert nem létezik. Tesztet tegnap láttam először amcsi verzsönben, meg egyet olvastam még. TN paneles, ennyiért felejtős lesz nagyon esélyes, minden mást majd akkor ha lehet kapni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127173) Springfieldx


Springfieldx
csendes tag

Sziasztok,

Macbook Air-nek mi a legjobb alternatívája? 300 körüli a keret. Bővebben itt.

Köszi

(#127174) Hexetra


Hexetra
tag

Sziasztok

Világ életembe pc gamer (mmorpg, dota, néha single player de viszont mindig 24/7 ment a gép) voltam, de külföldre való költözés miatt, muszáj vagyok valami komolyabb laptopot vennem, de igazából 0 tapasztalatom van velük, csak annyi, hogy egy 80e forintos acer laptopot kaptam kölcsönbe és azt használtam és ez online tvzésen kívül nem sok mindenre jó.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 2héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- ~300e +/- 50
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- játék (ritkán inkább) filmezés, classic internet use
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- főképpen dota, és mmorpg de egyre ritkábban..szeretem a szépet! :DD
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- ami ebben az árkategóriába jónak számít, igazából lővésem sincs.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- néha repülőn, egyébként nem sokat fog mozogni
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- valami windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- SSD és HDD is, ram ilyen 8?! körül gondolom, optikai meghajtó pedig nem tudom, hogy mennyire hiányozna-e.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- webkamera igen, hdmi igen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- nyitott vagyok bármire, mivel ötleteim sincsenek :)

Előre is köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#127175) btudos válasza Springfieldx (#127173) üzenetére


btudos
veterán

Asus Zenbookok valamelyik megfelelő tulajdonságokkal felvértezett példánya, szerintem ez pl. ideális, ha a felszereltséget és a csatlakozókínálatot nézed. Még a színe is elfogadható női szemmel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#127176) Sententious válasza Migirimigiri (#127171) üzenetére


Sententious
tag

Maga a gép TN panel ellenére is NAGYON JÓ. Radium.hu ide vagy oda én megrendeltem tőlük. Szürke importos, ez biztos, de beszéltem Dell szervizzel és azt mondták nem gond. Bőven utána jártam a dolgoknak, a radium segítőkész volt, de a garancia nem náluk lesz, mert direkt utána érdeklődtem és megbeszéltem mindent a szervizzel. Innentől kezdve nem érdekel, hogy honnan jön a gép. ;)

(#127177) B-Clone válasza Sententious (#127176) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ez a gép szinte minden tekintetben visszalépés az előző szériához képest. Szerintem nagyon túl van arazva

(#127178) Tikakukac válasza Sententious (#127176) üzenetére


Tikakukac
titán

Onnantól kezdve engem sem zavar, hogy nem az én pénzem. Többi pedig, kinek mi. TN-el ilyen gépet ennyiért eladni az utóbbi pár év legnagyobb buktája.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127179) B-Clone


B-Clone
aktív tag

És a TN panel a legkisebb baja

(#127180) Sententious válasza B-Clone (#127179) üzenetére


Sententious
tag

Hallgatlak. :)

(#127181) Dhampir válasza Sententious (#127180) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem érdemes a sokat tapasztalt Tikakukacra, és B-Clone-ra is hallgatni, akik most az utóbbi hozzászólásokban intenek.

Az embert sokféle "szirénhang" csábítja, többször is győzködjük magunkat, hogy jó lesz az, amit nagyon szeretnénk, közben talán belesétálunk egy kelepcébe.

[ Szerkesztve ]

(#127182) phreakdaprof


phreakdaprof
újonc

Sziasztok az alábbi infókat szedtem össze Laptop vásárláshoz. Többnyire az ár kategóriában javasolt HP és ASUS gépek között böngészgettem eddig, de remélem tudtok segíteni egy pár konkrét ajánlattal a paraméterek alapján.
1. március
2. 180-220 e Ft
3. Irodai programok, zene szerkesztő programok, (ableton), video szerkesztés, full HD filmek
4. Minimális játékhasználat, tudjam kipróbálni az új játékokat, de konzolon játszom egyébként
6. 15" ban gondolkozom, full HD felbontás jó lenne. Aránylag keveset hordozom, ha még is viszem akkor nem használom útközben
7. Win 10 , de ha op rendszer nélkül jelentős ár kedvezmény érhető el akkor nem annyira fontos hogy legyen rajta bármi is.
8. minimum 250 SSD , esetleg ha pici HDD-vel van akciós gép akkor, maradjon pénz hogy tudjak bele venni egy SSD t külön. Memória: 8 GB lenne a elvárás.
9. Szokásos dolgok megfelelnek, annyi extra igény van hogy USB hub on keresztül rengeteg kütyü van használatban egyszerre, táp feszültség miatt fontos lehet.
10. Új gép jöhet szóba.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Eddig amit kiszemeltem az egy HP 15-ay108nh
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=1AN84EA%23AKC&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_notebook&utm_medium=cpc&utm_term=1AN84EA%23AKC

esetleg erről ha van valami vélemény... (bár azt olvastam hogy ez a radeon r7 m440 4Gb ami benne van elég ratyi

előre is köszi a segítséget!

(#127183) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Üzleti használatra kellene új laptop. (office, net, film)
Max 120 000 ft lenne a keret. Tudtok ennyiért vmi normálisat ajánlani?

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#127184) CSD-Man


CSD-Man
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amikor találok jó ajánlatot. Saját régi laptopom eladtam, a cégest használom. Szóval azért jó lenne nem halogatni még fél évig mondjuk, de nem is égető a kérdés.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k; +15% mondjuk, ha logikus a többlet

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni általános felhasználás, netezés, online tv, filmezés. Apróbb munkák, office programok, esetleg programozói és tervezői környezet (egyetem miatt). Játék: FIFA

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FIFA bolond vagyok, szóval jó lenne, ha még vinné a következő két kiadását is, lehetőleg FHD-ban. Nem tudom a FIFA mennyire számít gépigényes játéknak.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem igazán szempont, mert monitor lesz rákötve. 13"tól 15,6"ig bármi.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hétvégente haza vidékre és vissza vonaton. Útközben csak olvasás vagy film.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nincs rá külön igény, viszont ha van hozzá Win10, az is jó.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne, esetleg utólag belerakva. Legalább 8GB RAM. Optikai meghajtó nem igény, van külső USB-s optikai meghajtóm.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Monitor miatt HDMI fontos, DisplayPort opcionális.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

0%-os THM hitelre szeretném megvenni. Jelenleg a notebook.hu-n látok ilyet, innen mit tudnátok ajánlani? Esetleg, ha tovább várok edigitalnal, laptopszalonnál is szokott lenni ilyen akció, de ha van egyéb ajánlott bolt, szívesen meghallgatom!
Köszönöm a segítséget! :)

(#127185) Migirimigiri válasza Dhampir (#127181) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

En megfogadtam a tanacsaitkat azert tettem le a gl553 es gl502 (hutes, anyagminoseg 2 ev gari) rol viszont, szoba jott az acer vx15 (de az is felejtos let mivel az acer garit azt mondtak nem jo) hp oment-t megintcsak lehuztak vagy az uj pavilion15ot,samsung odyssey tetszene de ok meg most jonnek piacra ot nem mertem, maradt tehat a dell 5559 es a dell 5567(3 ev gari kecsegteto), de miert valasztanam a del 5559et 300 vagy afelet mikor 400k korul megkapom a sokall job vidikartyaval, es ujab procival szerelt 5567-et,(ha netalan 2-3 ev mulva eledanam ezt csak job arban eltudnam mint az 559-et) ezert vagyok meglove... Egyebkent minden geprol nootebookchecken a maga kis problemajaval jo ertekelest kapott. De mondom a dell a gari miat, aku ido es hutes miat kecsegtettett (abbol is van IPS paneles) sot sztem amit linkeltem sem TN paneles. En nem jatszanek csak ritkan keveset de akor mar vigye rendesen a gamet, munkanal meg revit, cad , 3DS max rendering meg ne okozzon problemat, es legyen egy jo gepem jopar evig hamar enyit kiad az ember erte. Szoval ez a legnagyobb bajom, (jopar honapja kovetem a topicot) es nezem a teszteket, de ket ember velemenye meg nem hatarozhatja meg pontosan a laptop minoseget, csak nagyobb ralatast adhat vasarlas elott, plane ugy ha lerendezik azal h szar a kijelzo meg sok mas... de mi az a sok mas, foleg ha ez fellengzosen van odairva, es ezzel nem akarok megbantani senkit csak ezek a tenyek. Szep napot nektek! Sententious neked is koszonom a valaszt majd meg lehet lesz hozzad is par kerdesem kesobb, adig meg marad a kutakodas es a hezitalas :(((

(#127186) B-Clone válasza Migirimigiri (#127185) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Alapvetően a legnagyobb problémám nekem ezekkel a 1050 - es dellekkel, hogy sok mindent áldoztak be azért hogy a friss HW mellett is viszonylag jó árban legyenek. /hozzá teszem még mindig jobbak mint az y520 vagy VX5 vagy Pavilion/
Ezekben a kijelző az árhoz képest tényleg rossz. Hiába csufolnak néhányat IPS-nek a 40% körüli RGB lefedettség és a gyenge betekintési szög cink ennyi pénzért. A gépek háza gyakorlatilag 100%-ban bili műanyag, a merevítés mint olyan nem létezik bennük. A zsanérok minősége is gyenge. A fedlap az átlaghoz képest is rettentően trambulinos és nyeklik össze vissza ami még akkor is problémát tud okozni a mögötte lévő panelben ha táskában véletlenül neki koccolod valaminek. A hűtés is necces. A Pavilion billentyűzete akár 50 fokig is fel tud hevülni.
Mindezek adják azt, hogy számomra egy 300 ezres gépre úgy kell vigyázni mint a hímes tojásra hogy legalább a gari időben gond nélkül üzemeljen az nem vállalható.
Innentől kezdve mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy ennyi pénzért hajlandó e ezekkel a kompromisszumokkal együtt élni a teljesítmény érdekében.

(#127187) Khelben válasza bazsi0322 (#127183) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5, minimum i3-ast keress.

(#127182) phreakdaprof : Asus K501, i3+950m kombóval megvan 205-ből.

[ Szerkesztve ]

(#127188) Dhampir válasza Migirimigiri (#127185) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem a 7559-et összekeverted, amikor 5559-et írtál... nagyon nem mindegy. :D

Persze, én is "maradtam már" le pár gépről, hiába a pár éves notebook felhasználói tapasztalat. Sokszor viszont amiatt nem vesszük meg a kinézett masinát, mert az észérveken túlmenően is legbelül érezzük, hogy valóban rezeg a léc, nemhiába tétovázol te is.

Szinte mindegyik notebook esetében kompromisszumot kell kötni valamiben, de a pénzünkért azt kell kapnunk, amit később nem bánunk meg, amikor már nincs visszaút, mert együtt kell élni vele.

(#127189) phreakdaprof válasza Khelben (#127187) üzenetére


phreakdaprof
újonc

először is köszi a gyors választ, néztem amit ajánlottál, sajnos ssd nincs, és drága plusszba, hdd.re nincs szükség, vagy akkor már legyen ssd+hdd.... a videókártya nagyon jó, de gyengébb a proci és a memória is a régebbi ddr3-as, nem igazán győzött meg,
továbbá ezt most találtam, hasonló árkategória, annyi hogy 128 ssd de + 1tb hdd

Acer Aspire E5-575G-51PZ NX.GL9EU.019
https://www.laptopszalon.hu/acer/acer-aspire-e5-575g-51pz-nx-gl9eu-019-laptop_26069-adatlap

most inkább ez került a lehetséges befutó helyére

(#127190) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

B-Clone igazat adok annak amit irsz, csak nekem egyenlore egy 7 eves dual coros hp-m van paromnak megy egy regi delll, evek ota huzom a laptop vasarlast de odaig jutottam, h nem alapot h egyiknek sem jo az aksija szoval nem mobilisak, es nem tudok rajta sem dolgozni sem gamelni, filmnezesre van vagy esetleg ofice programok tobi kilove.....

Dhampir igen oszekevertem

Parom Zenbookot szeretne de en meg akkor mar valami hasznosabat gondoltam, de mar ott tartok h nem tudom mivolna nekem a legjob(ezek szerint ezekkel a konfigokkal minden kilove), de lasan nem huzhatom tovab, mert ez igy mar nem alapot:D

Koszonom nektek, az idotoket es a valaszokat!!!!

(#127191) B-Clone válasza phreakdaprof (#127189) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Meg kell venni. Ha úgy érzed hogy neked jó lesz akkor hajrá. Csak majd nem kell szívni a fogad ha recseg ropog meg hetekig nélkülöznöd kell gariztatás esetén.

(#127192) Tikakukac válasza phreakdaprof (#127189) üzenetére


Tikakukac
titán

Legjobb gép, meg kell venni, amíg van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127193) Galahed válasza Migirimigiri (#127190) üzenetére


Galahed
senior tag

Megértelek, én is rengteget nyüszzögtem, mire végül döntésre jutottam. Sokan elláttak tanáccsal sok fórumot végigolvastam, köszönet a néhány cég emberkéinek a segítségért, de végül meg kellett húznom nekem is a határt , kompromisszumos döntés alapján a 275ezer forint környékén egy masina maradt fent ami nekem jó az a dell 7559.
Persze biztos mondják, hogy ez kifutó széria, meg sok érte, meg van jobb anyagból is gép, de mindenhol van valami bibi és ezt az embernek kell eldönteni, hogy mi fér bele a komromisszumokba. Igy lett i5 proci (az i7plusz 4 szálját majd valahogy nélkülözni fogom (ahogy sok app is megteszi...) a csúcs videókártya meg aranyárban van (GTX1050) igy elleszek néhány fps -el kisebb moziélménnyel... (nem fogom észrevenni).

Szóval nehéz a döntés, de mivel az informatikai eszköz kb 3-4 év alatt kb nullára irja magát (érték) igy ugye egy noti vásárlása semmiképpen nem lehet jó beruházás...

(#127194) juve600 válasza phreakdaprof (#127189) üzenetére


juve600
nagyúr

ez a gép 135k-ért van fenn itt az aprón 1tb hdd-vel

(#127195) Bkrisz9 válasza phreakdaprof (#127189) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ilyenkor vetődjön fel benned a kérdés, hogy vajon miért csak 1-2 gép van ilyen paraméterekkel ennyiért és vajon miért adja ezt mindenki más drágábban? Hát azért mert valami ki lett spórolva amit te az adatlapon nem látsz. Ilyenek pl.: Ház, merevítés,zsanérok,hűtés,billentyűzet,kijelző,support (pl. acer nem túl jó hírű cseh szervize ahonnan nem ritkán 3-4-5 hét múlva kerülnek vissza gépek amikkel rosszabb esetben nem is csináltak semmit). Innentől a te döntésed mit veszel. Pont az acer az akiktől évek óta nem láttam egy épkézláb gépet, nem véletlen nincs jelenleg sem újonnan ajánlott gépük. Ennek legfőbb oka a fent említett háttér és a kimagaslóan vacak anyagaik (nem feltétlen kívül).

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#127196) bazsi0322 válasza Khelben (#127187) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszönöm.

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#127197) Adirotor


Adirotor
tag

Sziasztok ha lehetoseg van Thinkpad T440es laptopot 150.000ert venni (kiallitasi darab volt elotte) erdemes lehet megvenni?

(#127198) Tikakukac válasza Adirotor (#127197) üzenetére


Tikakukac
titán

Konfigfüggő. Alap panel, HDD mellett nem buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127199) Adirotor válasza Tikakukac (#127198) üzenetére


Adirotor
tag

Hogy ertve alap?
Panel gondolom IPS-nel eri meg
De HDD?

(#127200) Tikakukac válasza Adirotor (#127199) üzenetére


Tikakukac
titán

256 SSD, IPS ez az alap. Amennyi T440 adja ne a kulcsot, amilyen az a touchpad és amennyiért mennek már a T450-ek is, egyszerűen nem éri meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.