Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#128951) A_ScHuLcZ válasza Khelben (#128880) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia,

Kérésednek megfelelően módosítottam a kritériumokat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
250k (nagyon maximum 300k)
(3) Felhasználás?
munka, felmérések elvégzése, irodai programok használata
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Érintőképernyős max 14", de inkább kisebb, felbontás pedig nagyobb legyen, mint 1366x768.
Nem lenne rossz a matt kijelző, de érintős esetén gondolom felejtős.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokszor, fontos a hosszú akkumulátoros üzemidő, a felmérések közben nincs lehetőség tölteni, folyamatosan mozgásban vagyok.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Oprendszerre nincs szükség, VL keretből megoldható.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB memória kell (bővítése lehetőséggel 16GB-ra)
ODD nem szükséges
SSD igen (min 256GB)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Legyen könnyű, illetve nem hátrány, ha a képernyő a billentyűzet fölé hajtható
erősebb i5-ös CPU
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban új, de számlaképesség esetén használt is szóba jöhet.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#128952) roti13


roti13
tag

Sziasztok! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 hét kb

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-130(MAX)

(3) Felhasználás?
Játék, minden egyéb hobbi szinten.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lövöldözős, autós, stratégia... Lehetőleg az újabb játékok is el-el fussanak :)

Itt lenne egy különleges kérésem, hogy legyen valami viszonyítás alapom, ha valaki mellé írná hogy melyik lenne az a mai játék ami elmenne rajta szinte lagg nélkül azt megköszönném :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nagyobb kijelző (15,6 kb), felbontás min. FHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat. Inkább hálózatról menne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy hogy mi van rajta, a lényeg hogy így vagy úgy (mindenki értsen ez alatt amit szeretne) rá lehessen tenni a win10-et :DDD

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 4gb ram, legalább 0,5TB (HDD/SSD)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új, megbízható forrásból (media markt, edigital stb).

Előre is köszönöm szépen! :)

Samsung Galaxy Note9

(#128953) Soybex válasza roti13 (#128952) üzenetére


Soybex
őstag

Ennyiért játékra gépet nem fogsz találni. Az ajánlóban 180tól felfele vannak "belépő" szintű gépek.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#128954) Panec


Panec
újonc

Sziasztok!

Mielőtt neki állnék a vásárlásnak megkérdezem a hozzá értőket inkább.
Ezek közül valamelyiket megéri megvenni?

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#128955) Khelben válasza A_ScHuLcZ (#128951) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkára való hajtogatós gépet nem fogsz kapni ennyiért. Konzumer meg hamar bele fog halni egy ilyen felhasználásba. Le kellene mondani az éritőkijelzőről meg a hajtogatásról és nézni egy HP Probook 440-et vagy Dell E5470-et.

(#128954) Panec: összefoglaló...

[ Szerkesztve ]

(#128956) Panec válasza Khelben (#128955) üzenetére


Panec
újonc

Elnézést, azt nem olvastam át teljesen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?: 1-2 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?: Maximum 320K. Nem tudok fölé menni.

(3) Felhasználás?: fotószerkesztés, videoszerkesztés, játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?:
Ha ennyiért van ami a 2-3 ével ezelőttieket bírja akkor FullHD

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?: Ha lehet legalább 14". Hogy fényes vagy matt az mindegy. IPs-t preferálom.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?: Havonta egyszer, igen.

(7) Operációs rendszer?: Windows, ha nincs az sem baj. Akkor veszek külön.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?:
HDD és SSD, tárhely nem lényeges mekkora. RAM 4GB legalább. Optikai nem szempont.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…): HDMI, esetleg billentyűzet világítás

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával):

Új

[ Szerkesztve ]

(#128957) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud ebben segíteni?

(#128958) B-Clone válasza timelord1987 (#128957) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Hp 250 G5 a neked megfelelő konfiggal

(#128959) Salex1 válasza Khelben (#128950) üzenetére


Salex1
senior tag

És tudnátok egy olyat ajánlani amiben SSD +HDD kombi van? sebesség miatt kell az SSD és nem akatok külső winyót cipelni, így kell az 1TB HDD. Nem szeretnék utólag a DVD helyére pakolni, mert sok esetben garivesztéssel jár, ha jól tudom.

(#128960) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300k bruttó
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai, optimális legyen hordozhatóság és asztali használat szempontból is :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, fullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
heti 2-3 nap hordozás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 256 vagy nagyobb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Több darabot vennék, céges használatra. Lehetne köztük olyan is, amiben van DVD író (vagy küldő USB). Normális táska, egér javaslatot is elfogadok.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával

HP ProBook 430 G4 fullHD (IPS) SSD-vel néztem ki. Mi a véleményetek?

Hol keresgéljek, ahol van is raktárkészlet? Privátban is jöhet megkeresés, konkrét ajánlatokkal.

-

(#128961) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék venni. Elsődlegesen HP-t, igen, tudom, más is létezik, de HP kellene (persze ha más valami best buy kategória van itt, akkor meghallgatom) :)

1-2 hónapon belül venném meg a gépet legkésőbb, de akár most is, ha van a piacon megfelelő.
Hordozva lenne a gép, reggel-este, így ~15"-os monitor kellene, mivel az alá meg nem akarok menni, lehetőleg FHD.
Játékra nem lenne használva (egyszer-egyszer néha, de erre nem tervezek). Amire kellene: CAD, irodai szoftverek, böngészés, programozás... Magyarán munka gép lenne.
A keret 200-250 ezer Ft.
Lehetőleg új gép.

Köszönöm előre is a segítségeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#128962) Khelben válasza Salex1 (#128959) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem jár garanciavesztéssel. Nem tudok olyan gépet, ami megfelelne az igényeidnek, beleférne az árba és hdd+ssd is lenne benne.

(#128961) bitafter: HP Probook 450 vagy Fujitsu A557 (utóbbiban sokkal jobb a kijelző).

(#128960) koma106 : jó a Probook 430, más hasonló gép nincs is jelenleg.

(#128956) Panec: 230-ért van a mediamarktban Asus N551, az ips-es. 335-ért van Dell 7567, ami TN, de újabb generációs. A kettő között 300 körül van Lenovo Y520, ami az igényeidnek megfelelne, de maga a gép elég gyenge meg a garanciája is szenvedős, tehát nem ajánlott. Ha találsz még valahol kifutó Dell 7559-et jó áron, az is jó választás lehet, de ott szintén nem túl jövőbe mutató a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#128963) greg77


greg77
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot keresek Hölgy részére, az alábbi paraméterekkel:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Mostanában (1 hónapon belül).
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - max. 180-200k (OS nélkül, de benne van: SSD+HHD kombó, esetleges memóriabővítés)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - otthonra, böngészés, Office, kép/video nézegetés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nem aktuális
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6, fényes preferált (otthonra, böngészés, fényképek/videó stb.)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - minimálisan
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows tervezett, de alapvetően OS nélkül venném a fenti árért
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD min. 500 GB, SSD min. 128 GB (akár utólagos beépítéssel)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
Teljesen fehér, beleértve a billentyűzetet is - ez eléggé leszűkíti a kört. Továbbá AC wifi is rendelkezésre áll. 3-5 évre tervezett a vétel.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - csak új.

Eddig ezeket találtam (ugye a szűk keresztmetszet a fehér szín volt) :
Asus X556UQ
Acer Aspire F5-573G
Asus X541UJ
Toshiba L50

Köszönöm a tanácsaitokat!

Greg

(#128964) Dhampir válasza Khelben (#128962) üzenetére


Dhampir
félisten

A kifutó 7559 margójára; sokan örülnének annak a nem túl jövőbe mutató hardvernek, nekem például évekig elég lenne, csak vehetnék egyszer egy ilyet. :B

(#128966) ZephX válasza Khelben (#128962) üzenetére


ZephX
senior tag

A Dell 7560-ről van már valami tapasztalat? Ajánlható? Mármint minőségben, meg hűtésben? Mert nem nagyon láttam róla még teszteket.

(#128967) szacsa33


szacsa33
tag

Üdv.

Ismerősöm lányának ruhatervező iskolához kellene segítségül egy használható notebook.
Rajz szerkesztés,ruhatervező program,ilyesmi.160-at szánnának rá max.
Ennyiért lenne esetleg valami használható masina?
Félve kérdezem a fent leírtak fényében ez[link] esetleg bevállaható?

szacsa

(#128968) Mikulásbá válasza szacsa33 (#128967) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább erre beszéld rá.

(#128969) Khelben válasza szacsa33 (#128967) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hihetetlen, hogy mindenki, aki találomra rábök egy gépre, a lehető legrosszabbat választja mindig.

HP 250 G5-öt keressetek, pl ezt, de lehet, hogy én hozzátennék 10k-t az i5-ért: [link] A lenti Fujitsu meg ráadásul IPS kijelzős, úgyhogy még jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#128970) Ispy válasza Khelben (#128969) üzenetére


Ispy
veterán

Hihetetlen, hogy ha találomra ráböksz egy laptopra, akkor az jó eséllyel egy hulladék lesz :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#128971) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!
A tanácsotokra egy K501-es gép tulaja lettem néhány napra, ami tökéletesen kielégíti minden igényem. (I5, 8 GB, GFX 950m) Kérdésem az lenne, hogy a régi gépem alá (Packard Bell) kellett vennem egy hűtőt, mert eléggé hajlamos volt a melegedésre. A 40 cm-re lévő csokinyúl összerogyott mellette, úgy fújta a meleget. Ezzel szemben az új gépemből a két ventilátor ellenére is alig jön ki hő órák múltán is a 950m-et hajtva. Ez így természetes? A fém házon keresztül adja le a hő jelentős részét? Érdemes alá tennem a hűtőt, elérek vele jobb hűtést, vagy csak felesleges energiapazarlás?
Köszi a válaszokat!

(#128972) szacsa33 válasza Khelben (#128969) üzenetére


szacsa33
tag

Igen,én rákerestem a típusra,látom hogy problémás darab,azért írtam hogy félve kérdezem.
Ezt nézték ki,így tudom nekik mondani-mutatni,hogy nem ajánlott. :R

szacsa

(#128973) Salex1 válasza Mikulásbá (#128968) üzenetére


Salex1
senior tag

Nem nagy hátránya a Fujutsu-nak, hogy HD Graphics 620 van benne?

(#128974) Mikulásbá válasza Murphys2 (#128971) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó lenne egy szakember megnézné,hűtést takarítana és újra pasztázná a gépet.

(#128975) Mikulásbá válasza Salex1 (#128973) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Na jó,a Crysis 3-at nem fogja vinni,de gondolom nem is erre kell.Minden másra bőven elég lesz.

(#128976) Murphys2 válasza Mikulásbá (#128974) üzenetére


Murphys2
tag

1 hetes, teljesen új K501-es. Több órás játék után sincs teljesítmény esés, csak keveslem a hőt, amit kifúj. A fémház felső része melegszik (nem vészesen, simán 60 fok alatt) , és egy kicsi levegő jön ki jobb és bal oldalon felfelé. Régi gépemhez (phenom II x4 procival) tudom csak hasonlítani. Gondolod, hogy új gépnél is érdemes a tisztítás-pasztázás? Sajnos nem sikerült másik K501-est élőben látnom eddig. Netezésnél, -például most- el sem indul a hűtőventilátor, csak néha 1-2 másodpercre. Ha ezek természetesek, akkor IMÁDOM a gépem! :R

[ Szerkesztve ]

(#128977) Mikulásbá válasza Murphys2 (#128976) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az úgy jó,ne nyúlj hozzá!

(#128978) Dhampir válasza Mikulásbá (#128975) üzenetére


Dhampir
félisten

Az alábbi érték nem túl rossz, csak a felbontást kell lejjebb vinni: :D

Crysis 3
low 1024x768
38.2 fps

(#128979) dugo_ válasza Murphys2 (#128976) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem melegszik túl, akkor nincs baja. Kazán AMD konfighoz nem érdemes hasonlítani egy alacsony feszültséggel operáló 15W-os U procit.

(#128980) CptAdamica válasza Murphys2 (#128976) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én úgy látom, hogy nincs direkt levegő kiömlő benne. Tehát szerintem okés, hogy befelé jut több levegő, amúgy a zsanérnál kéne kifújnia.

Megyen!

(#128981) Salex1 válasza Mikulásbá (#128975) üzenetére


Salex1
senior tag

Már csak egy kérdésem maradt, mennyire hátrány, hogy nem IPS? Mennyire változik a "fényerő" ha kicsit dől a monitor?
A mostani öreg lenovo B560G-n elég zavaró, hogy 10 centivel lentebb ülök és már rossz a kép, hát még ha többen néznénk.

(#128982) dugo_ válasza Salex1 (#128981) üzenetére


dugo_
veterán

AD-PLS, ugyanaz kb, mint az AH-IPS.

(#128983) Mikulásbá válasza Salex1 (#128981) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Válaszoltál is magadnak.Nem a fényerővel van a baj.

(#128984) choco01


choco01
addikt

Hali.

A lényeg hogy kellene egy laptop különösebb erőforrásokat nem igénylő használatra. MS Office, Chrome, képek-videók nézegetése.i3+4gb ram kombókat nézegettem.

Eddig néztem a Dell Vostro 3568-at de ez nagyon keret maximum, jó lenne ha 100-120 között lenne ugyan ennyire jó gép.Esetleg a Lenovo IdeaPad 100, vagy Inspiron 3558-as szériát. Nem tudom a HP-k milyenek, eddig mindig Dell gépeket vettünk vagy Lenovot, de ha azt mondjátok hogy ebben az árkategóriában a HP is jó akkor abból is jöhet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-130.000ft között jó lenne 100 körül maradni.

(3) Felhasználás? irodai programok munka szintű használata, böngészés, képnézegetés..

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mindegy

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 1-2 naponta lehet munka helytől-hazáig, de mozgás közben nem lesz használva.

(7) Operációs rendszer? semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?500-1000gb hdd, minimum 4 gb ram elég.kell optikai meghajtó.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? projektor miatt HDMI vagy VGA csati jól jönne

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új.

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#128985) VaasottVili


VaasottVili
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy laptopot, hosszú távra és ebben kérném a segítő hozzászólásotokat.
A vásárlás mostanság lenne esedékes, de nem halaszthatatlan.
150ezer forint a felső határ.
Felhasználás tekintetében leginkább böngészés, olykor film, vagy sorozat nézése, tv-re tükrözve, hdmi segítségével.
Játékra nem igazán használnám, max. böngésző alapú játékok, vagy heartstone, mtg online..stb
A kijelző mérete 15-16 colos,legalább full hd, matt, a panelekhez nem értek...
lehetőség szerint utazás közben is használnám, de ez ritka eset és nem elsődleges szempont.
Windows rendszert preferálom.
SSD-t szeretnék a sebesség miatt és legalább 4 gb ramot.
Új gépet szeretnék, használttal pórul jártam.

Találtam egyet, ami nagyjából fedné az elvártakat, de nem tudom mit szóltok hozzá:
[link]

xbox one

(#128986) greg77 válasza greg77 (#128963) üzenetére


greg77
csendes tag

No, szóval átböngészve a fórum utóbbi hozzászólásait a témában (laptop női felhasználó részére), látom, hogy az előző hozzászólásomban általam írt laptopok nem éppen a legjobbak a kategóriában (Asus X sorozat, Acer-ral és Toshibával kapcsolatban nem volt különösebb infó)

Továbbra is érvényesek a megadott alap paraméterek (max. 160-180 eFt, SSD+HDD kombóval /utólagos beépítéssel/, 15,6", OS nélkül, böngészés/videózás, minimális hordozhatóság, 3-5 évre).

A fehér szín (billentyűzetet is beleértve) eléggé leszűkítette a választékot, amik nem a legkedvezőbbek.

Annyiban változtatnám meg a javaslat kérésemet, hogy a fehér szín mellett vagy helyett inkább "nőies" színű (kivitelű) minőségi laptopot keresek.

Köszi a segítséget!

(#128987) Leha válasza greg77 (#128986) üzenetére


Leha
csendes tag

Egyik gép sem ajánlott, illetve a leírt paraméterek alapján (minőségi, tartós, színes) 160-180ert. Van színes, de rossz, van minőségi,ami drágább és fekete/szürke. Létezik 175ert Fujitsu A557,na nagyjából az felel meg annak amit írtál, de az meg nem színes.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128988) Leha válasza Leha (#128987) üzenetére


Leha
csendes tag

Acer kerülendő kb úgy ahogy van, ASUS X sorozat is. Toshibat nem láttam ajánlottat.

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128989) timelord1987


timelord1987
őstag

(#128990) hallerlaller válasza Leha (#128987) üzenetére


hallerlaller
addikt

rakni kell rá matricát

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#128991) greg77 válasza Leha (#128987) üzenetére


greg77
csendes tag

Köszi a válaszokat.
Olyan, hogy világos(abb) (nem fekete) fedlap / billentűzetkeret létezik? Pl. szürke, ezüst, esetleg vmi csajos?
Inspiron 5567, HP 250, Probook 450?

(#128992) Leha válasza greg77 (#128991) üzenetére


Leha
csendes tag

450 ezüst,250 fekete. Ezek ajánlottak, pláne a 450, de rosszabb a kijelzője,mint a Fujinak.

Nokia 5530 -> iPhone 4 8GB -> Nokia Lumia 930 [Black] -> Green -> Honor 8 Black -> Huawei P30 Aurora

(#128993) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

használt notebook érdekelne
~40.000 ft-ig
netezésre, filmezésre (természetesen nem hd mozizás lenne a fő cél)

nagyjából ennyi, ha esetleg lenne valami komolyabb gép rosszabb akkuval az is megfelel, de a fordított helyzet, gyengébb gép jobb akkuval is okés
köszi

One Ring to rule them all

(#128994) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem a lányomnak kellene notebookot vennem.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Juliusig szeretném legkésőbb lebonyolítani a vásárlást!
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150k környékén max+30k ha indokolt
(3) Felhasználás?
irodai programok használata,internet,messenger(egyszere 10-15 oldalt tart nyitva),fénykép szerkesztés, film nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel
Egyszerü játékok (Sims)de ez nem szempont
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" legalább (fényes vagy matt nem tudom melyik a jobb egy gyengén látónak) és ha belefér IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti egyszer de az sem nagy távolság egyépként csak szobából szobába
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB hdd és 120GB ssd a rendszernek ha megoldható ha nem akkor 1TB hdd
ODD nem szükséges RAM ami elég a fenti dolgoknak 4? 8? GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
web kamera és ne legyen fekete
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új
Előre is kösz!

(#128995) Khelben válasza LOTR (#128993) üzenetére


Khelben
nagyúr

50k, de inkább 60k az a minimum, amiért érdemes gépet venni. Ennyi idős gépeket én már nem mernék garancia nélkül megvenni, tehát csak használtgépes boltok játszanának, ott meg nem nagyon van 40k-ért értelmes gép. Ha rizikózol aprós oldalakon, akkor keress HP 8440p-t, Dell E6510-et, Lenovo Thinkpad T510-et. Ha ennyiért nem találsz, akkor lehet nézni HP 6530b-t vagy 6730b-t, azok elég jó életkilátásokkal rendelkeznek, nálam még most is üzemel egy 6530b konyhai gépként, ssd-vel még a sebessége is vállalható netezéskor. Filmnézésre lehet, hogy nem a legjobb egy ilyen öreg gép, mert a ccfl háttérvilágítás ilyen idős korban már besárgul, aminek fehérnek kellene lennie, az szép halvány sárga a kijelzőn.

(#128994) tankal : alább volt linkelve párszor a Fujitsu A557, jó eséllyel most fél évig az lesz a best buy a 170-200k-s kategóriában. 175 a legolcsóbb változata, annyit mindenképp megér.

[ Szerkesztve ]

(#128996) Tomi87x


Tomi87x
újonc

Sziasztok!

(1) Mostantól, kb. 1 hónapon belül esedékes a vásárlás.
(2) 250k legszívesebben, de ha azt mondjátok szükséges többet költenem rá, akkor 320-ig felmegyek.
(3) Felhasználás: Online póker segédprogramokkal, valamint bírja, ha teamspeak, teamviewer és képernyőfelvevő progi fut egyszerre, bírja jól a videórenderelést (nem komoly projectekét, többnyire csak felvett képernyő)
(4) Játékra ritkán használnám, de nem bánnám, ha Starcraft II LOTV futna maxon, de nem elsődleges szempont.
(5) FullHD felbontás, legalább 15.6-os méret (előny, ha ennél nagyobb). Lehetőleg IPN és matt (azt hiszem... LG 21:9 UltraWide 34UM95 monitor lesz még mellette, nem találom, hogy az matt vagy fényes, de gondolom matt, szóval legyen ugyanolyan)
(6) Keveset lesz hordozva, az utazás közbeni használat minimális és nem erőforrásigényes, tehát az aksi idő nagyon nem szempont.
(7) Win10-et szeretnék.
(8) Csak SSD, min. 256 GB. Legalább 8 GB RAM. Optikai meghajtó nem kell, sőt, előnynek tekintem, ha nincs.
(9) Nagyon fontos kritérium: 2560x1080 ultrawide monitor lesz rákötve, 90%-ban ezzel üzemeltetem majd.
(10) Csak új gép.

Nagyon köszönöm előre is! Sokat nézelődtem, de nem tetszettek az alkatrész kombók, amiket találtam, illetve fogalmam sincs, hogy melyik lesz megbízható gép, ami nem kezd el túlmelegedni meg süvíteni pár hónap múlva.

(#128997) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A véleményetek érdekelne, az alábbi három üzleti gép közül melyiket választanátok legszívesebben?
Egyik sem mai gyerek, közülük az E756 a legfrissebb a Skylake procijával.

- HP EliteBook 850 G2 (FHD kijelző, 3 év gar.)
- Fujitsu Lifebook E756 (HD kijelző, 2 év gar.)
- Dell Latitude E5540 (HD touch kijelző, 3 év gar.- viszont az NBD kérdéses)

(#128998) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni ebben?
Előre is köszönöm szépen.

(#128999) Dhampir válasza timelord1987 (#128998) üzenetére


Dhampir
félisten

A "Hápékra" 3 év gari jár, ha ez valamennyit segít a döntésben.

(#129000) Rolly


Rolly
veterán

Már többször futottam köröket laptop vásárlással, de eddig mindig elnapoltam, de egyre inkább kinövöm a mostani laptopomat (Lenovo Thinkpad T431s; i5-3337U, 8 giga ram, 250 GB SSD) így újra körbenéznék mit érdemes venni:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- nyár eleje közepe legeslegeslegkésőbb karácsonyig tudum húzni szerintem

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- hozzávetőlegesen max 250 ezer Ft nettóban gondolkodom (de ha valami ennél több és megéri akkor lehet végülis több)

(3) Felhasználás?
- photoshop webfejlesztés (php), de sok projektem fut párhuzamosan és elég sok memóriát fogyasztok
- átlagos memória használatom (8 gigánál) 75-85% dual monitor alap
- plusz gyakran megyek tárgyalásokra is a laptoppal (és oktatásokra) így nem árt ha hordozható

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 13,3-14-15 (leginkább a 14"-osokat néztem súly méret arány miatt)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- állandóan bent is és otthon is azon dolgozok és mint írtam ügyfelekhez is járok vele

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- Csak SSD (minimum 250 - ha van sd kártya akkor elég mert van még egy 250 sd kártyám)
- memória 16 GB (8 már kevés)
- nem kell optikai meghajtó

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- ha van hozzá jóáron dokkoló az előny

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- használt is lehet minimum 2-2,5 év garancia legyen rá és nem árt ha lejárat előtt lehet hosszabbítani
- gariból onsite gari lenne jó, hogy kijöjjenek ha gond van a laptoppal (ha lehet NBD)

Márkákból amiket nézegetek, de nem tudok választani:
- HP (Elitebook 840,850,1040)
- Lenovo Thinkpad (T460, X1 carbon, P40)
- Dell Latitude 7470

Eddig Thinkpadjaim voltam (t410, x230t, t431s), de talán most az elitebook vagy a latitude szimpatikusabb...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.