Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) 8th válasza Psychonaut (#47943) üzenetére


8th
addikt

Komolyan nem értem ezeket. Felteszik a bazári szarjaikat arany áron és abban reménykednek, hogy jön egy hasonlóan igénytelen madár aki majd beleül? Ettől dobta le az agyam az ékszíjat: "hitel átvállalással szeretném eladni, kizárólag bankon keresztül! ingyen vihető csak a hitelt kell átvállalni ami még 35x 45ezer kb." 35 x 45k = 1 575 000 forint + a banki és egyéb költségek. Ettől a taligától sose szabadul meg. ;] Azonos szín, azonos évjárat, azonos felszereltség, szintén első tulajos, tuning és sérülésmentes, 54k kilométerrel.: 1 299 000.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#47952) Revolit válasza 8th (#47951) üzenetére


Revolit
senior tag

A végén linkelt autót már el is vitték :DDD

(#47953) !Overdose! válasza Osynho (#47949) üzenetére


!Overdose!
őstag

Még az sem biztos, hogy OBD2-es a Volvo, bár 99-ben már volt rá példa. Egyébként még OBD2-es autók közül sem kompatibilis mindegyikkel. Ha más protokollt használ, akkor nem fog menni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#47954) blt.62 válasza FerNandor (#47858) üzenetére


blt.62
őstag

Szio!
Benzinkutas voltam 1985-2002 között,van tapasztalatom. A fogyasztást mérni teljesen pontosan sohasem fogod tudni,mert hiába jár a mérésügyi hivatal a kutakra,a tulajok úgyis úgy állítják be az ellenőrzés után,hogy 20 liter helyett csak 18,5 vagy max 19 liter legyen. A régebbi kútoszlopoknál az se volt mindegy, hogy hogyan engedtük az üzemanyagot. Ha maxon nyomtuk kevesebbet adott,viszont ha valaki csak csurgatta akkor képes volt sokkal többet adni. Ezért mentek mindig oda a kutasok azokhoz,akiknél látták, hogy lassan engedik. Az valóban igaz,hogy nem volna szabad fullra rakni a tankot,mert az üzemanyag a melegben nem tud tágulni,de nem okoz gondot. Az első-második kattanást se lehet etalonnak venni,mert sok pisztoly össze-vissza kattan attól függően mennyire használt és kopott.

MegtorloXp

(#47955) 8th válasza Revolit (#47952) üzenetére


8th
addikt

Nem csodálom. Egy légyszar nem volt rakta sehol teljesen újszerű volt kívül-belül mint egy szalonban kiállított darab. Végig ott szervizeltették ahol megvették mindenről van számla, garnitúra téli gumi lemezfelnin stb... 1,3ért nagyon jó vétel volt.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#47956) Szplöttyy válasza Osynho (#47949) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Milyen motor pontosan? Amugy nekem is van, eddig mindennel ment(dci clio turbonyomast nezegetes poen volt) viszont haver x20xev motoros b vectrajaval egyatalan nem kommunikal sehogy se

Smoke & Torque

(#47957) tresh válasza whitezo88 (#47946) üzenetére


tresh
addikt

ne viccelj avval lehet meg van a 60LE is :DDD Ja meg 2006os évjárat :D

(#47958) giigz válasza tresh (#47957) üzenetére


giigz
veterán

A toronymerevítés miatt lesz az 70 LE is :K ;]

(#47959) FerNandor válasza blt.62 (#47954) üzenetére


FerNandor
őstag

szia, köszönöm, hogy írtál!
Ez vajon még mindig így lehet a kutakkal, hogy ennyivel kevesebbet adnak, meg így lehet játszani a töltés sebességével? A Skodás cikkben (amikor 45 liter helyett jóval 50 fölött tankoltak a kutasok) mentek az ominózus Avia kútra és 20 liter 19,9 körül lett azt hiszem pontosan.. de ez mondjuk akkor érdekes, ha mennek ellenörizni és elötte bejelentik-e, hogy "kedden jövünk" vagy egyszer csak megjelennek. mert, ha bejelentik, annak nem sok értelme van, ha még mindig ennyire tudják manipulálni a rendszert..

Gondoltam én is, hogy ez a kattanás nem pontos, meg, hogy mi alapján müködik, még azt se sikerült kideríteni, föleg ezért is gondolom, hogy nem pontos. De annyira nem is érdekel, így éppen ezért nem is mérnék fogyasztást. Jobban hiszek a fedélzeti computernek, mint a kattanásnak. Mentem már felvillanásig teletank után és nem tünt fel, hogy csal. Elözö autónál sem.

Majd úgy is tankolok kannába benzint is, meg majd valamikor gázolajat is. kéne valami jó méröedény, amivel utána le tudnám mérni pontosan..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47960) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát nemtom mi látszik de ez lett a porsche motorjából :DDD


https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47961) Melack válasza bitpork (#47960) üzenetére


Melack
veterán

MÉH telepen még beveszik ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#47962) MunezXBK válasza bitpork (#47960) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van egy kis rendetlenség. :D

(#47963) zolikaDB válasza blt.62 (#47954) üzenetére


zolikaDB
veterán

17 évig voltál kutas??? :Y

(#47964) Osynho válasza Szplöttyy (#47956) üzenetére


Osynho
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Renault motor, 70kw/95le motorkód: D4192T2

Audi A6, 2.8-al működik.

(#47965) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jelen állás szerint olyan 2 milla és kap egy másik motort. Nem 0 km-t, de 1 év garival teljesen felújítottat. De majd referálok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47966) giigz


giigz
veterán

Cayenne 2,5 M-ért :D Vajon pénztemetővé válna? :D

(#47967) TaaT válasza giigz (#47966) üzenetére


TaaT
veterán

Haver Touareget nézett 1.6m ft-ért, gázzal együtt :U

Give them hell Ukraine!

(#47968) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

bitpork, itt az új ruhaszállítód. :D

(#47969) zolikaDB válasza TaaT (#47967) üzenetére


zolikaDB
veterán

Plusz patika állapotban is van.... :DDD

(#47970) bitpork válasza aero. (#47968) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Áhh, ebbe max egy fél paletta férne be, kevés ez mint mpi Fábiában a lóerő ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47971) FerNandor válasza aero. (#47968) üzenetére


FerNandor
őstag

úgy néz ki, mint a csuka feje. nekem nem tetszik. de mi az, ami belóg a képbe?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47972) MunezXBK válasza FerNandor (#47971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bézbózütő. Jóska gyerek hagyta ott. ;]

(#47973) FerNandor válasza MunezXBK (#47972) üzenetére


FerNandor
őstag

baseball ütöt nem látok, csak egy bazinagy kék 3szög féleséget a kép felsö felén. :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47974) aero. válasza FerNandor (#47971) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom valami épület elem. Azt gondolta vagány így, de nem. ;]

Többi

(#47975) blt.62 válasza zolikaDB (#47963) üzenetére


blt.62
őstag

Igen. Még a régi rendszerben kezdtem. Rengeteg érdekes dolog történt de már senkit nem érdekel.

MegtorloXp

(#47976) ABE válasza blt.62 (#47975) üzenetére


ABE
őstag

Egy Logout írást bőven megérne a téma szerintem. :)

(#47977) DeFranco válasza ABE (#47976) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te mindég ezzel jössz... ;] (a kazettásmagnó nincs elfelejtve)

[ Szerkesztve ]

(#47978) FerNandor válasza ABE (#47976) üzenetére


FerNandor
őstag

+1 :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47979) blt.62 válasza ABE (#47976) üzenetére


blt.62
őstag

Szerinted volna igény rá? Ha mindent megírnák őszintén sokan elcsodálkoznának. Benzinjegy,gázolaj jegy, fűtőolaj jegy,stb,

MegtorloXp

(#47980) ABE válasza ABE (#45787) üzenetére


ABE
őstag

Első mért fogyasztási adat: 5.3 liter vegyesben (autópálya, országút, hegyi szakasz, Budapest, Székesfehérvár), sok klímázással, jellemzően 1-2 személlyel. Első körben csalódott vagyok kicsit, bár szerintem susmus volt a mai tankolásnál, az 50 literes tankba belement 49.8 liter két kattanással. Oké, 50km-t mentem addig égő lámpával, de... :U Következő etapra azért kíváncsi leszek, egy mérés nem mérés, lesz ez még 5 liter alatt.

DeFranco

A te írásodból semmi nem lesz, max. akkor, amikor az unokáknak és a többi fórumozónak könnyes szemmel és teljes meggyőződéssel fogod mesélni, hogy bezzeg a te Focusod csak 4 litert fogyasztott, és abban volt még anyag. ;]

Szerk: 'csög! :B

blt.62

Meggyőződésem, hogy sokakat érdekelnének régebbi sztorik is. Pláne akkor, ha esetleg ma is van valami érvényességük az ott leírtaknak.

[ Szerkesztve ]

(#47981) DeFranco válasza ABE (#47980) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gyere holnap helyettem vizsgázni akkor még ma megírom. Úgy sem jártál eleget oskolába... oh wait... ;]

szerk: csaxólok hogy egy 2.4-es benzines Accord is tud ilyen fogyasztást produkálni, ezért kár volt kisdízelt venni ;]

[ Szerkesztve ]

(#47982) ABE válasza DeFranco (#47981) üzenetére


ABE
őstag

Mondjuk azért te is láttad, hogy nem tatásan vezetek. :))

Szerk:
Az plusz 2 lóerő, nem tudtad?

[ Szerkesztve ]

(#47983) DeFranco válasza ABE (#47982) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Főleg mióta megvan a plüssdobókocka... ;]

(#47984) Kornel válasza ABE (#47980) üzenetére


Kornel
veterán

mid is van? ;]

(#47985) zenke válasza Kornel (#47984) üzenetére


zenke
aktív tag

1.4hdi 206 talán

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#47986) Kornel válasza zenke (#47985) üzenetére


Kornel
veterán

az 4 literrel elmegy, hogy vezet akkor? :D

(#47987) ABE: na tessék valami normális fogyasztást is kihozni belőle ;]

[ Szerkesztve ]

(#47987) ABE válasza Kornel (#47984) üzenetére


ABE
őstag

Valami szar olajkályha. :)

Szoktam látni 4 literrel eljáró embereket... a tükörben. :))

[ Szerkesztve ]

(#47988) zenke válasza ABE (#47987) üzenetére


zenke
aktív tag

ez 68ló?

hogy megy? hol kezd el élni/húzni ez a motor? meddig "él" ?

140nél mennyit pörög? Néztem ilyet én is.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#47989) DeFranco válasza Kornel (#47986) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ismerem, tényleg nehéz a lába... körzőn a bódé, Vatanen, Gymasztika minden van... :DDD

(#47990) Kornel válasza ABE (#47987) üzenetére


Kornel
veterán

ok értem én, de ennyiből a splash-el is eljárok, és mégse egy olajkályha :D
viszont az új c5 nagyon megtetszett, abból viszont csak a hdi lenne a jó választás...

(#47991) zenke válasza Kornel (#47990) üzenetére


zenke
aktív tag

országút, 90 :F

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#47992) Kornel válasza zenke (#47991) üzenetére


Kornel
veterán

minden, kivéve pálya, de ott nem járok csak félévente egyszer...
majd nyáron lesz egy hosszabb etap, németországig ;] na ott be fogja verni a 6,5-7-et, főleg, ha megnézem mennyi a vége :DD

hú most nézem, mingyárt 20k km-nél járok, 9 hónap alatt, 26k km meglesz az évben is... mondjuk jobb, mint a tavalyi 35k :DD

[ Szerkesztve ]

(#47993) zenke válasza Kornel (#47992) üzenetére


zenke
aktív tag

Nem tudom te hogy használod de majdnem 1 hónapot használtam egy splasht-t 1.2-es 195/50 R15 gumikkal alufelnin, csak pesten és a fedcomp 7.3-s átlagot dobott. Tankolás alapján nem számoltam. Átlagban 3000nél elváltva.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#47994) ABE válasza zenke (#47988) üzenetére


ABE
őstag

2000 és 3000 között él, 1500 alatt nem igazán szereti (bár most kapott adalékot, ami javított rajta), 3500-nál eléggé elhal. 110-nél asszem úgy 2700-at forog, de nem szoktam nézegetni, huzamosabban pedig 130 fölött nem megyek vele. Mondjuk érdi emelkedőt két személlyel, klímával tartja 130-cal szépen. Nem egy dinamikus autó, ugyan lehet vele előzni, városban "beférni" két autó közé, de ha a legfontosabb kérdés a hogy megy, akkor ne ezt vedd. Vagy szánj rá 100-120e forintot a chip tuningra.

kornelka

Igazából a két autót azonos útvonalakon, azonos stílusban hajtva lehetne összehasonlítani. Most kapott amúgy új olajat is a motor, kíváncsi leszek a következő átlagfogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#47995) Kornel válasza zenke (#47993) üzenetére


Kornel
veterán

nekem sose írt a fedcomp annyit átlagnak.
kb. 3000-nél elváltok amúgy, de szeretek lendületből autózni, nem szeretek tötymörögni... persze van, amikor muszály, amikor nagy a dugó.
enyémen csak 175-ös gumi van amúgy, de így is +2-3 deci, ahogy néztem a fogyasztást, jól tapad, de többet eszik, mint a 165-ös gyári eco contact... ha meg akarnám tartani, akkor 185 v. 195-ös gumit vettem volna rá, felnivel együtt, de annyit nem költök rá.

(#47994) ABE : 1,4 hdi-vel mentem párszor, 4,5 körül volt... viszont céges autó volt, váltott sofőrökkel, teljesen szétzúzva, úgyhogy le a kalappal :D

[ Szerkesztve ]

(#47996) MunezXBK válasza ABE (#47994) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bevált a TDA?

(#47997) zolikaDB válasza blt.62 (#47975) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tuti beszarnek a gyonyortol, szeretem az ilyen torteneteket!!!
Uh +1

(#47998) giigz válasza blt.62 (#47975) üzenetére


giigz
veterán

Én is elolvasnám :K :R

(#47999) ABE válasza MunezXBK (#47996) üzenetére


ABE
őstag

Még csak ma raktam bele, de néhány km után éreztem, hogy alacsonyabb fordulaton kevésbé szenved. Próbáltam már prémium dízelt, ott nem vettem észre különbséget. Majd hosszabb távon meglátjuk, hogy mit ér a cucc, mindenképpen beszámolok róla. :K

(#48000) MunezXBK válasza ABE (#47999) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ne nekem, Én kb. 1 éve használom. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.