Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91664) fokukac válasza PredatorZoli (#91634) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Az áremelések kora lezárult, vége van."

öööö. Te itt élsz, Magyarországon?
én azt látom, hogy hullámokban drágul minden a boltban. Most éppen egy új hullám van, és nehezen tudom elképzelni, hogy hamarosan vége lesz...

Volt, aminek már tavaly nyáron elszállt az ára (tejtermékek, sajtok, joghurtok, tejföl, sonkák hústermékek), és vannak azok a termékek, amik sokáig viszonylag változatlanok maradtak, viszont most száll el az áruk.
Pl. Theodora ásványvíz, 109-ről 150-160,
sörök, pl. Dreher Gold pár hete még 309 volt, most már 430, de igazából nincs márkás sör 400 alatt, pedig pár hete még volt 300-350-ért is
A 465 Ft-os Boci csoki pl szíven ütött a minap.

Amúgy valóban, pár dolog, aminek korábban elszállt az ára, az mintha picit olcsósodna, mert kevésbé veszik. pl. vaj néha van 1200 helyett 1100-ért is. de ettől még nem lesz sokkal jobb, ha egy éve 600 Ft volt. És azt is látom, hogy pár helyettesítő terméknek is megy fel az ára Pl. hónapokon át mondtam, hogy ki vesz kilónként 4-4,5 ezerért trappistát, ha kilóra olcsóbb jobb nyugati sajtok vannak, gouda, emmentáli, edámi, stb. De azért azóta azok is araszolnak fel, ami 1400 Ft-os emmentáli vagy gouda volt, az most már inkább 1800. (és akkor a Vakmajom belinkeli ugyanazt a sajtot a tenerifei Dild-ből 2,5 euróért, ami nálunk 1800)

én azt látom, hogy az emberek sétálgatnak a boltban, és csak nézegetik az árakat, majd végül egy csomó mindent nem vesznek meg. én se vettem 465-ért boci csokit és 430-ért kommersz sört.

De nyilván az vet majd véget az inflációnak, ha csökken a kereslet (az emberek nem veszik meg, vagy mert nincs pénzük, vagy mert nem akarják), és / vagy lesz olcsóbb import versenytermék.
De ez meg azért nincs, mert különadókkal szopatják azokat a láncokat, amik ezzel operálhatnának.

Amúgy a szolgáltatások ára is most nő csak igazán.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.