Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) Qtyii válasza gordonfreemN (#92600) üzenetére


Qtyii
tag

pmáp vagy dkj

(#92602) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

PMÁP vásárlással kapcsolatban kérdeznék. A 2030/I sorozat kibocsátási dátuma 2023.01.20-a. pl.: Holnap 1M Ft-ért történő vásárláskor tulajdonba kerülő állampapíron már van 23 napnyi kamat, ha jól számolom 10080 Ft. Az első kamatkifizetéskor 2024.02.20-án erre a papírra 17,36%-1% (ennyit kamatozott ez idő alatt), azaz 16,36% lesz a a nyereség, majd az 1M pörög tovább azzal a kamattal, amit megállapítanak (alaptőkét vásárol az ember, csak minél több idő eltelik a kiadás és a vásárlás dátuma között, annyival kevesebb lesz fordulókor a kamat)?

(#92603) korcsi válasza karlkani (#92602) üzenetére


korcsi
veterán

Most 1 millió névértéket 1010080 forintért tudsz megvásárolni.
Kamatfizetéskor pedig 173600Ft-ot fognak kifizetni.

"minél több idő eltelik a kiadás és a vásárlás dátuma között, annyival kevesebb lesz fordulókor a kamat" nem a kamat lesz kevesebb, csak kevesebb névértéket tudsz venni ugyanabból az összegből, mert a felhalmozott kamatot is meg kell vásárolni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#92604) karlkani válasza korcsi (#92603) üzenetére


karlkani
aktív tag

Így tiszta sor, köszönöm szépen!

(#92605) SzekeresPeti válasza PredatorZoli (#92597) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Köszi a részinfókat. Ebből is látszik,hogy itt egy komplett, személyre szabott számításra lenne szükség, h meghatározzam, melyik lenne a jó választás.... Csak ne lenne olyan írtózatos fárasztó ez a kutatómunka... Esetleg egy kis segítséget kaphatnék arról, hogyan lehetne ezt legkisebb macerával elvégezni? Túrjam fel a brókerek ajálatait, a weboldalukon, vagy vmi kalkulátorra hagyatkozzak inkább?

(#92606) hunace


hunace
tag

Sziasztok,

sajnos lehet fel kell bontanom valamelyik befektetésemet lejárat előtt, hétfőn:

DKJ230215
DKJ230301
PMÁP 2028/I

Tegyük fel hogy mindegyiken van 1 misi.
Hol látom hogy melyiket fáj kevésbé eladni ?
Ti melyik ujjatokba harapnátok ? :U

(#92607) vnorbi válasza hunace (#92606) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A D230215 lenne az elsődleges, de azzal már nem tudsz semmit csinálni, ha a Kincstárnál van.

A D230301-ből adnék el annyit, amennyire épp szükség van, aztán amikor a D230215 lejár, abból visszavenném, amennyit kivettem.

Szerk: Mivel D230301-et nem lehet venni, a következő legrövidebbet venném, ha addig nem kell a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#92608) Vesa válasza Yager01 (#92571) üzenetére


Vesa
veterán

Én amúgy nem vagyok állampapír fan (nagyon nem), csak mivel a kérdésed erre vonatkozott, kicsit utánaszámoltam. Persze, mivel nem definiáltad pontosan, hogy mennyi időre, vagy milyen céllal fektetnél ingatlanba, magamtól választottam egy 5 éves periódust. Ha az elmúlt 10 évet nézzük, az ingatlan egy kifejezetten jó befektetés volt, mert nagyon nagyot ment. Ugyanakkor ha az ezt megelőző időszakot, akkor már nem ilyen egyértelmű a kép. Azonban, ha egyébként is szükséged van egy nyaralóra -mint írtam is, számos más szempont is lehet és ez mindig egyedi-, akkor természetesen felesleges számolgatni, mert vannak olyan paraméterek melyek pl. pénzben nem, vagy nem jól kifejezhetők, és akkor egyszerűen csak meg kell venni amit szeretnél (nyilván egy egészséges utánajárást követően).

Magam részéről -és ez szubjektív véleményem-, 50M körüli összegért már inkább külföltön vennék nyaralót, mert ezzel több legyet is ütök egycsapásra. Egyrészt nem a csöves Balatonon lesz nyaralód, hanem mondjuk Spanyolországban a tengerparton, ami a családnak sem ugyanaz ha nyaraltatod őket. A kiadási szezon nem pár hónap, hanem szinte egész évben lehetséges (Kanárin, egész évben, Mallorca-n és Spanyoloknál is minimum dupla szezon a Balatonhoz képest). Van menekülő útvonalad innen, egy esetleges HUXIT vagy egyéb agyament b*romság esetére. A kiadásból a bevételed EUR-ban képződik, nem a tré forintban. De ez is egyedi, ha valaki direkt hungarisztánban keres ingatlant, akkor ez az egész irreleváns lesz. Ezért nehéz így segíteni.

A lényeg: Nem elvetendő az ingatlan hoszzútávra, de rövidebb távon _jelenleg_ nem tűnik kifizetődőnek. Tisztán pénzügyi befektetésként -főleg egyetlen lábként-, nem biztos, hogy a legjobb ötlet, de az egyéb, személyes szempontokat neked kell tudni, mi itt ezzel kapcsolatban nem fogunk tudni segíteni, hiszen itt maximum a matek részét lehet kiszámolni, a személyes paraméterekre nincs rálátása a forumtagoknak így számolni sem tudnak vele. Ha én személyes indíttatásból szeretnék egy nyaralót, akkor egyszerűen meg fogom venni és teljesen mindegy lesz, hogyan viszonyul a beleölt vagyon egy bármilyen más lehetőséghez, mivel nem ez az elsődleges szempont.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#92609) PredatorZoli válasza SzekeresPeti (#92605) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A szendrei féle összehasonlító tábla szerintem jó kiinduló alap, és ha valami nem elég részletes, annak konkrétan utána lehet nézni az adott bróker díjjegyzékében. De már a táblázat alapján is eléggé leszűkíthető a lehetséges opciók száma.
Azt is vedd figyelembe, hogy havi párszáz ft előnyért nem fogja megérni váltani, mert az értékpapírtranszfernek vagy az eladás, átutalás+újravételnek olyan magasak a költségei, amik sok-sok év alatt sem fognak megtérülni, így az fog kijönni, hogy nem fogja neked megérni eljönni onnan, ahol eleve az egyik ha nem a legolcsóbb most is.

[ Szerkesztve ]

(#92610) citkar válasza stingy2 (#92599) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, megnézem.

(#92611) fokukac válasza hunace (#92606) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mindig azt kell eladni, amin a legkisebb a marzs (vételi és eladás ár közti különbség), amin a legkevesebbet busz. A rövid, hamarosan lejáró DKJ-knál ez általában csak pár bázispont (század százalék), míg a PMÁP - nál fix 1 százalék... Lejárat előtt 2 nappal már nem lehet visszaváltani, így a másik, márciusi dkj marad csak. :K de általában a közeli lejáratú DKJ-ken nem lehet sokat bukni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#92612) karlkani válasza fokukac (#92611) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ennél a D230301-nél, 6723 Ft bukó van, ha most váltja vissza (1M Ft esetén), ugyi?

(#92613) Hi!King válasza PredatorZoli (#92569) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem a Balaton azért kockázatos befektetés, mert már európai szinten is magasak a szállás árak és ennek megfelelően az ingatlanárak is, valamint Magyarorszagon belül nagyon durván drágább más nyaralóhelyekhez képest, emellett Magyarország a SZÉP kártya mint piactorzító tényező miatt más hasonló árszínvonalú országokhoz képest is draga. Persze futhat tovább aBalaton szekere, de relatív más nyaralóövezetekhez képest nincs tér a drágulásra.

(#92614) Ra3 válasza Hi!King (#92613) üzenetére


Ra3
őstag

+1, a fent emlegetett Kanári szigetek pl olcsóbb még repjeggyel együtt is, és egészen más kategória mint a Balaton.
A Balcsira csak azért járunk mert kocsival fél óra, szállásért már 10 éve nem fizettünk ott, Kanárin decemberben voltunk utoljára, akkor is elég pazar volt az idő, Balcsi szeptember végétől március-áprilisig halott.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#92615) Andralin válasza donat_sz (#92529) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsot, hasznos dolgokat írtatok.

Szóval tudom, hogy az 1 millió az eddig semmi, de most már keményen nekifeküdnék a spórolásnak. Úgy gondolom, hogy havonta 100e-t félre tudnék tenni.

Azért így is ajánlott az ETF az állampapír mellett, vagy felejtsem el?
Szerintetek hogy lenne a legcélszerűbb kezdők számára ETF-et venni? Említettétek az Erstét és a TBSZ számlát, ez lenne a jó megoldás? És a TBSZ miatt nem kell akkor az adóval sem vergődni külön, ugye? Azt tudom, hogy külföldi számla esetén nagyon macera lehet az adó kiszámítása.

(#92616) fokukac válasza karlkani (#92612) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát e szerint 99,3277% az árfolyam, amin vissza lehet ma váltani, az akkor 993.277 Ft lenne. Ez valóban 6723 Ft-tal kevesebb annál, mintha végig megtartaná, de ez a 6723 Ft nem egy az egyben bukó, hiszen ebben benne van a hátralévő 2,5 hét hozama is, de mivel azt nem várod meg, az én értelmezésemben az nem bukó.....

A bukót szerintem ahhoz kell nézni, hogy amúgy mennyiért vetted annó, vagy hogy amúgy a vételi árfolyamhoz képest aznap mennyivel kevesebb (mennyivel lejjebb vagy azon a görbén, amin végül elérnéd a 100%-ot)

Persze erre a D230301-re ma már nem jegyeznek vételi árfolyamot, de én pont múlt vasárnap este vettem D230222-t, ami időben akkor pont ugyanez volt, mint ma a D230301, csak még egy alacsonyabb hozamszinten (13,85% volt aznap).

Egy hete én 99,3882%-ért vettem, és a visszaváltási árfolyama 99,3522% volt aznap. Ez 0,036% különbség, azaz 3,6 bázispont, szerintem a marzs nagyságrendje most is hasonló lenne egy ilyen lejáratú DKJ-hoz, ha lehetne még kapni D230301-et.
E szerint amit én bukónak hívnék ebben az esetben, az kb. 360 Ft, nem pedig 6723 Ft.

Ezzel szemben, ha valaki 1 millió Ft pmáp-ot vált vissza, azon minimum 10 ezer ft-ot bukik, hiszen ott nettó 99%-on lehet visszaváltani.
Ha egy hosszabb DKJ-t váltasz vissza, ott is 0,2% - 0,35% - 0,6% a marzs, ott a bukó is annyival nagyobb, mint a rövidnél.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#92617) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Éves kincstárjegy (d24xxxx) kibocsátás mikor várható?
koszi!

(#92618) doddencs válasza PredatorZoli (#92564) üzenetére


doddencs
senior tag

Koszi, akkor jelen esetemben a legkozelebbi lejaratu (0316) a celszeru, ugye?

(#92619) Ra3 válasza Gergőke88 (#92617) üzenetére


Ra3
őstag

Idén már volt háromszor 12 hónapos DKJ aukción, de valamiért D231227 mindig a vége, az utolsó, februári 12 hónaposnak is az lett.
Itt lehet nézegetni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#92620) PredatorZoli válasza doddencs (#92618) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

célszerű azt a legrövidebbet megvenni, amiből még van készleten. A legrövidebből nem mindig van.

(#92621) Yager01 válasza Gigicuci (#92593) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat ! Átgondolok mindent és rendet rakok a fejemben :R

(#92622) votinka válasza votinka (#92549) üzenetére


votinka
csendes tag

Sziasztok,
#92549-re van esetleg valakinek jó tanácsa?
Köszönöm

(#92623) ngaba válasza votinka (#92622) üzenetére


ngaba
aktív tag

Azt a pénzmagot, amit 08.23-án kivennél, azt nem tenném át PMÁP-ba. Amit boztosan PMÁP-ba akarsz rakni, azt akár most is. A többiről neked kell döntened, akár egy részét is át lehet forgatni PMÁP-ba, nekünk sincs több infónk. Jelen állás szerint a PMÁP kb. 1%-kal hoz többet augusztusig, mint a DKJ-d.

Igazából az a kérdés, hogy milyen PMÁP-ok lesznek később; jobbak vagy rosszabbak, neked egy későbbi fordulónapos lenne jobb augusztus körül, hogy tovább élvezd a magas kamatokat. Addigra a mostanit tuti, hogy lezárják. Én még várnék egy kicsit az átpakolással, hátha lejjebb megy a DKJ hozam, vagy látszik, hogy milyen lesz az új PMÁP (akkor kábé egy hétig tudsz dönteni, hogy a régibe vagy az újba pakolsz át).

(#92624) LifeM4kker


LifeM4kker
csendes újonc

Sziasztok!
Új vagyok eléggé még a MÁK-os applikációban, vannak különböző papírjaim.
Azt lenne a kérdésem, hogy az esedékességfizetésről való rendelkezésnél bizonyos opciók hogy zajlanak le pontosan:
1.Opció - "Újrabefektetés": Választom mondjuk a PMÁP-ot, aminél választhatok 3-5 évest
-Honnan tudom ez most melyik állampapírba fog kerülni?
-Allokációs módnál mi a különbség hogy Banki átutalás vagy pénzszámlát választom?
2.Opció - "Rendelkezés esedékességfizetés módjáról"
-Itt szintén mi a különbség hogy Banki átutalás vagy pénzszámlát választom?

Fő kérdés igazából hogy ha van egy olyan papírom ami 1 év után kamatot hoz és nyilván nem kapható. Akkor mibe megy egyáltalán az "újrabefektetés" opció?

Köszi előre is, bocsi az esetleges buta kérdések miatt!

Gy.T.

(#92625) dugo_ válasza LifeM4kker (#92624) üzenetére


dugo_
veterán

-Honnan tudom ez most melyik állampapírba fog kerülni? [...] Akkor mibe megy egyáltalán az "újrabefektetés" opció?

Abba, ami akkor épp kapható lesz. Aztán az vagy jó lesz neked az aktuális kondícióival, vagy nem. Szerintem nem érdemes ezt az újrabefektetést választani.

Banki átutalásnál kiutalják a megadott számlaszámra a kamatot/lejáratnál a névértéket, pénzszámla választása esetén bent marad a kincstári egyenlegeden, mint nem befektetett összeg.

[ Szerkesztve ]

(#92626) PredatorZoli válasza ngaba (#92623) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igazából az a kérdés, hogy milyen PMÁP-ok lesznek később; jobbak vagy rosszabbak, neked egy későbbi fordulónapos lenne jobb augusztus körül, hogy tovább élvezd a magas kamatokat. Addigra a mostanit tuti, hogy lezárják.

Hát én ebben nem lennék annyira biztos, hogy addigra a mostanit biztosan lezárják (sőt, majdnem biztos vagyok benne, hogy nem fogják). Ha a legolcsóbban akarják megúszni, akkor biza idén nem indítanak új szériát, hanem a meglevőt hagyják elérhetően (ha kifogy a keret, akkor rábocsátanak). Ebben az esetben ugyanis aki az évben később vesz belőle, már kevesebb ideig kell neki ezeket a magas kamatokat fizetni. Átlag jóska ilyenekbe meg úgyse gondol bele, annak csak az számít hogy azt lássa hogy tizenhaccázalék!!!, így ezt simán meg is tudják tenni, negatív következmények nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#92627) SzGee válasza PredatorZoli (#92626) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nagyon beharangozták a lakossági állampapírok megújulását, nos ebből egyelőre semmit nem láttunk...
Valami jönni fog, de nem vagyok benne biztos, hogy azzal jól is fogunk járni :)

If you leave me, can I come, too?

(#92628) Ra3 válasza SzGee (#92627) üzenetére


Ra3
őstag

Na igen, én arra leszek kíváncsi hogy a lakosság kiterelését a DKJ-ből hogy fogják megoldani, túl kifinomult módszerekre nem számítok ha egyszer elhatározzák magukat.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#92629) SzGee válasza Ra3 (#92628) üzenetére


SzGee
aktív tag

Szerintem egyszerűen csak újra adóköteles lesz a nem lakossági állampapír, problem solved :D (cégek esetlen leírhatják az adóból vagy nem tudom, ha nem akarnak tőkekiáramlást)
Sokat nem is kell rajta gondolkodni, még bele is illik a kommunikációba, mondván fizessenek csak a gazdagok meg a cégek
Na jó nem akarok ötleteket adni ezeknek :U

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#92630) Rolly válasza SzGee (#92629) üzenetére


Rolly
veterán

Cégek esetén szerintem a befektetések most is adóalap nevelők... tehát ha nekem van 4 millió forintom allampapirban és az hoz 600e Ftot akkor év végén ha nyereséges vagyok (TAO) vagy kiveszem (KIVA) akkor utána 9-10% adót fizetek... plusz még magán személyként is adozok...

(#92631) Ixion77 válasza Ra3 (#92628) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem is értem miért akarnák kiterelni belőle őket. Nagyobb kereslet alacsonyabb adósságszolgálatot jelent az államnak.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92632) karlkani válasza fokukac (#92616) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igazad van, rosszul fogalmaztam.

Viszont, ha már előkerült a PMÁP eladása idő előtt, lenne kérdésem, maradjunk a 2030/I állampapírnál. Tehát van a számlán összesen 1M a kötvényből, ami már "felhalmozott" némi kamatot kibocsátás óta (vásárlás legyen a mai nap). Úgy hozza az élet, hogy pénzre lesz szükség fél év múlva, de nem az egész kerülne kivételre, csak mondjuk 300k Ft. Ilyenkor, hogyan zajlik a dolog (a számok alakulása érdekelne elsősorban)?

(#92633) Ra3 válasza Ixion77 (#92631) üzenetére


Ra3
őstag

Pontosan nem találom hogy mit mondtak, december végén jött fel a téma mikor elmondták hogy mik a tervek a lakossági állampapír piacon, talán Varga Mihály volt aki nyilatkozott.
Lényegében az jött le hogy azt szeretnék ha a lakossági szereplők nem ugrálnának ki-be a papírokba mint ahogy a MÁP+ állomány felét pár hónap alatt kiszórták.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#92634) SzGee válasza karlkani (#92632) üzenetére


SzGee
aktív tag

Beállítod, hogy 300 000 Ft-ért váltasz vissza állampapírt, ezt az aktuális árfolyamon eladja a kincstár, a maradék kamatozik tovább
Erre az összegre az addig felhalmozott kamatot megkapod - 1% visszavásárlási jutalák
De ez szerintem 1000x le lett már írva korábban

If you leave me, can I come, too?

(#92635) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Üdv,

Hold Online vagyonkezelés szolgáltatásáról valakinek van tapasztalata?
Milyen hozamaik vannak, stb?

(#92636) bandus


bandus
veterán

a teljes etf portfóliómban van jelenleg 42%-nyi vwce és 12%-nyi zprv. a vwce arányát szeretném csökkenteni aképpen, hogy mostantól a kevésbé spekulatív etf vásárlásaimat zprv-be és/vagy jpgl-be tolom. ez utóbbi kettőből melyiket vennétek _most_?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92637) donat_sz válasza Andralin (#92615) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én ebben a helyzetben a következő két évben amíg a PMAP ilyen jól hoz azt csinálnám, hogy nyitnék egy NYESZ-t (erste-nel) évente betolnám az adókedvezmény miatti 500e-t, ebből S&P500at vennék (kb 3 értékpapír jön ki belőle), az S&P500 után fennmaradt összeget meg nasdaq etf-re költeném.
A NYESZ feletti összegből pedig PMAP-ot vennék.

Így elkezdenéd az etf vásárlásokat, adókedvezményt vennél igénybe (100eFt évente a NYESZre) és kiépítenél egy kötvény lábat. 2-3 év múlva mikor a PMAP kamat már nem a mostani 16% körüli szinten várható, pedig újra terveznék.
Remélhetőleg magasabb megtakarítási szint is elérhető lesz addigra számodra és így a PMAP helyett/mellett jöhetne a TBSZ-re is ETF vásárlás.

(#92638) bulikavagyok válasza SzGee (#92627) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem a Prémiummal nem fog tudni versenyezni semmi idén (hozamban persze, mert egyébként jelenleg vonzóbb a DKJ). A MÁP+ megújítását és egy teljesen új fix kamatozású papír bevezetését ígérték, de csak az infláció tetőzése után. "Az új papír bevezetésére inkább 2023 második felében van nagyobb esély, amikor az infláció már tetőzött és a kamatemelési várakozások is kiárazódtak a piacon."
Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#92639) SzekeresPeti válasza PredatorZoli (#92609) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Azt ugye jól tudom, hogy kivétel nélkül minden brókernél/banknál, köteles vagyok egy normál számlát nyitni, hogy aztán nyissak mellé tbsz számlákat, és ezek költségei összeadódnak?

(#92640) mgoogyi válasza SzekeresPeti (#92639) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Igen. Már ha van költsége az alap értékpapír számlának.

(#92641) aujjobba válasza SzekeresPeti (#92639) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, ahogy mgoogyi irja.

[ Szerkesztve ]

(#92642) somegi válasza SzekeresPeti (#92639) üzenetére


somegi
csendes újonc

Én Úgy tudom, hogy pl az Otp-nél nem kötelező normál értékpapírszlát nyitni. Konkrétan én is meglepődtem, amikor simán megnyitották a Nyesz számlát a norm épszámla nélkül.

(#92643) votinka válasza ngaba (#92623) üzenetére


votinka
csendes tag

Egyetlen esetben venném ki ,(viszont akkor a teljes összeget+ még ami PMAP-ba van most is.)ha sikerül találnom számomra megfelelő ingatlant.
Akkor várok.
Köszönöm.

(#92644) Krugszvele válasza somegi (#92642) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Amíg az emberekbe nem verik bele, hogy az otp-be egy forintot se szabad vinni, addig az otp jogosnak fogja érezni a több ezer forintos havi számlavezetési díjakat és a többi agyament túlárazást. szavazz a pénztárcáddal, menj normális bankhoz.

(#92645) ngaba válasza Krugszvele (#92644) üzenetére


ngaba
aktív tag

A Smart számlacsomagjuk teljesen versenyképes. Egy K&H vagy Erste sokkal lehúzósabb szvsz, mint az OTP (normál ügyfeleknél).

(#92646) bandus válasza ngaba (#92645) üzenetére


bandus
veterán

mióta nem érkezik fizetés az erste szupernulla számlámra, azóta valami 3400 ft-ot levonnak érte :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92647) aujjobba válasza bandus (#92646) üzenetére


aujjobba
addikt

Par honap alatt beszedi evek megtakaritasat :)

(#92648) julius666 válasza Ra3 (#92614) üzenetére


julius666
addikt

Balcsi szeptember végétől március-áprilisig halott.

Nyáron is simán ki lehet fogni retek időt akár hetes távon is. Illetve amikor igazán jó idő van meg zsebkendőnyi hely sincs a parton, meg undorító húsleves a tó maga. A jövője az egésznek egyáltalán nem atombiztos, sem magának a tónak (vízháztartás, túlépítettség), sem a ráépülő turizmusnak (annyi állami pénz van belelocsolva, hogy az hihetetlen). Ezt azért érdemes összevetni a fentebb említett tengerpartokkal, amik sokszor nem is drágábbak a Balcsinál...

Mint előttem is írták, saját nyaraló max a járulékos előnyök miatt érheti meg igazán, mint befektetés nem is érdemes számolni vele. Pl. mint unokatesóméknál akik folyamatosan vendégeket hívnak és széles szociális hálót tartanak fent vele, illetve betondzsungelben lakó gyerekeknek is hatalmas élmény így a nyár - ezeket nem tudod forintosítani. Ha olyan embertípus vagy, akihez passzol az ilyesmi, a pénz rá meg nem hiányzik sehonnan, akkor simán "megtérülhet" élményben. Ha nem, akkor meg idő és pénznyelő értelmetlen hobbi csak.

[ Szerkesztve ]

(#92649) Tapsi válasza julius666 (#92648) üzenetére


Tapsi
addikt

+1.

Ha lakást veszel, akkor a nyaraló feeling veszik el (kerti sütögetés, kölyköknek trambulin), ha viszont házat, akkor folyamatosan keccsölhetsz le karbantartani. Egy kertes ház pár év alatt nagyon le tud csoffadni, ha nem újítgatod folyamatosan. Nekem van telkem, de asszonynak már herótja van az egésztől, mert állandóan füvet kell nyírni, meg vesződni a teendőkkel. Valójában én is unom már. Ezt be kell kalkulálni.

Hja, és a fél óra alatt leugrunk a Balcsira is egy álom. Van ismerősöm, aki órákig állt a dugóban vasárnap éjjel, csak hogy hazajusson Bp-re. Szezonban az M7 halál.

Szerk: egyébként ismerősök nemrég vettek full panorámás szerkezetkész nyaralót Horvátországban 200K EUR-ért. Persze be kell fejezni, de ez nekem jobb dealnek tűnik, mint egy hasonló árú ingatlan Füreden.

[ Szerkesztve ]

(#92650) Gallmix válasza Yellow73_a (#92590) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nyaraló esetén sok helyen a közterületet is rendezni kell, vagy az udvart nem lehet nagyon elhanyagolva... erre is megy pénz és idő (+ adók). Ha valaki régen vette akkor most elég jó árfolyama lenne - hülye lenne eladni... Leginkább család rokonság használja...

Volt ismerős, igaz nem balcsi aki belefáradt azt végül eladta...

Én nyaralót ha vennék az nem balcsi lenne... de megtartom magamnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.