Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dark2


dark2
tag

Ez a telefon (mondjuk a kisebbik) jobb választás, mint mondjuk egy Samsung A13 5G? Vagy legalább tovább van rá támogatás szoftveresen?

[ Szerkesztve ]

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Kicsit lemaradtak, úgy 5-6 évet... :DDD

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Az SD 480-nál csak CPU-ban erősebb. GPU-ban lemarad kb 20%-kal. Csak csalóka a táblázat, mert SD480-at nem tettek HD+ kijelzőhöz, szóval az offscreent kell nézni. Oké játék közben az onscreen számít, csak gondoltam pontosítok.

Láttam már egy embert a FB Telekom csoportban, ki vett egyet. Nekem vegyesek az érzelmeim. Fél-egy évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy kukába való. De mivel az elmúlt 1-2 hónap távlatában olvasom, hogy a Helio G25 meg G35 SoC-val jönnek telefonok 80k feletti kategóriában, így talán lehet létjogosultsága ennek a két telefonnak.

(#4) janeszgol válasza dark2 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jobb. Android fronton a Samsung magasan a legjobb szoftveres verziókövetésben. Senki nem versenyezhet vele. A Telekom sem fog.

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szerintem se nagy számok, de előfizetés mellé az átlagfelhasználóknak jó lesz (nem gúnyolódás). Kérdés, hogy milyen lesz a szoftveres támogatottsága hosszú távon. (Bár a felhasználókat ez sem érdekli annyira.)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#6) AtHoS


AtHoS
nagyúr

"Magyarán a történet már a koncepció mentén inog, és akkor még magukról a telefonokról nem is esett szó..."

Szerintem Telekomnál sincsenek még sokmindennel tisztában. Valamelyik nap ugrott be az arcomba az egyik csatornán ezen telefon(ok) reklámja. Lehet nem szó szerint idézem, de ez hangzik el benne: "Alkottunk egy telefont...." T Phone és T Phone Pro

Ugye már a "koncepció" sem tiszta, de a marketingesek sem tudják, hogy egy vagy két telefont alkottak tulajdonképpen odafent :DDD

Idősek számára kezeléskönnyítő funkciók nem kerültek véletlenül beépítésre?

read-only mode on the forum

(#7) DrDoktor


DrDoktor
tag

A telefonokról nem írnék semmit (halottakról így halottak napja után ugye..)

De az team akik össze válogatták mi kerüljön bele és mi nem ..Azok nem ezen a bolygón élnek ...Igazi buta ócska marketinges suttyók...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) Yodafon


Yodafon
senior tag

Nem gondolkoztal azon hogy standup comedyzni kezdesz? :DD Siman olyan beszedstilusod van mint a legtobb standuposnak :C

I'm gangsta!

(#9) Wictor válasza AtHoS (#6) üzenetére


Wictor
senior tag

De, "bekerültek"...

Lehet a betűméretet növelni (az ikonok ugyanolyan picsányi méretűek maradnak), valamint felvehető és lerakható a hívás a hangerő fel és bekapcsgombokkal. Slussz. :D

Napi szinten nyomkodom őket (suckmai ártalom), mintha egy alsópolcos Nokia lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10) #27070592


#27070592
törölt tag

€100 és rendben is lenne.
Esetleg előfizu mellé, két év hűséggel ingyé.

(#11) #95462144 válasza #27070592 (#10) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nincs az ingyé'. :DD Az a baj felmentem az oldalra az egy dolog, hogy a Pro model nem elérhető, de szolgáltatói csomagban 2 év hűséggel 10 ezres csomagban csak felvisítottam az árán. :DDD

(#12) Komplikato


Komplikato
veterán

Anyámnak van Realme 8 - 5G telefonja ilyen SoC-al. Nem tud semmi extrát vagy ilyesmi, de ugye volt akcióban kemény 50.000 forint, annélkűl meg 72k? De ahogy olvasom sok mindenben többet tud így is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) vicze


vicze
félisten

"Hogy miért döntöttek most a saját márkás motyók mellett, az nekem még mindig egy kicsit ködös"
Ők lennének.
A US portfólióban 5éve van saját márkás készülék, ami állítólag sikeres, és most ezeket hozták át EU-ban.
"Launching this October in nine European markets (across Austria, Croatia, Czech Republic, Hungary, in Montenegro, North Macedonia, Poland, Romania and Slovakia), the T Phone & T Phone Pro will then be available in Germany from early 2023."

Az hogy ami USA-ban jó megy ritkán működik az EU-ban az egy másik kérdés, főleg hogy nagyon csomagot raknak mellé...

(#14) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azt hittem, hogy véletlenül egy április 1-i cikket olvastam el... :C :Y

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#15) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Köszönöm szépen a tesztet! Valahogy nem ért meglepetésként a kimenetele. Valamiért mindig az jut eszembe, hogy amikor van Redmi Note 10 5g/Poco M3 Pro 5G, miért venne ilyet az ember.

(#16) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ez szar.
Te jó Isten az a kamera, nem hiszem el, hogy ilyet piacra dobnak még 2022 végén. Jó hogy nem VGA, bár amúgy hirtelen azok az idők jutottak eszembe a képekről... És most az árcédula egy dolog, ez konkrétan olyan ocsmány (a videókat már jelzőkkel sem lehet illetni), hogy inkább kár belerakni. Filléres okostelefonnak drága, középkategóriának meg tré. Mi itt az elgondolás vajon? :F

https://geekpulse.hu

(#17) joey04


joey04
titán

ezek a saját márkás cuccok már régebben is szarok voltak, kevés a kivétel. nem változott sz most sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Király cikk lett :C Édes drága kenyér azok a képek??? Visítottam a rohogestol :K hát kB 20 jobb opció van énnel a.... Amúgy meg ha ezt valaki megveszi úgy viszi vissza pár nap után mint a huzat.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) klaya86


klaya86
senior tag

Nem tudom, mit gondoltak a telekomnál, amikor ezeket a specifikációkat összelegózták. 3-4 évvel ezelőtt is elég karcsú lett volna mind a kettő. De így 2022 végén egyszerűen nem tudom hova tenni ezeket a hardvereket ilyen árakon, de úgy általában is. Talán belépő szintnek, ingyen valami alap csomag mellé. De hogy ezekért valaki pénz adjon, ráadásul 100 ezer körül, vicc. Szánalmasan szar mind a kettő. Remélem rájuk rohad az összes feleslegesen legyártott ipari hulladék.

(#20) ujvendeg válasza janeszgol (#4) üzenetére


ujvendeg
tag

Őszinte tisztelettel egy nagyúr iránt: tessék mondani, az A13 5G ugyanazzal a processzorral, csaknem 20 dkg-al, kapacitív PLS kijelzővel, és a - a tesztelő úr után szabadon fogalmazva - borzalmasan felcsúszott kijelzővel, fantáziátlan téglalap-formájával, és az itteni ipari büntető-tárgy Pro változatához hasonló akkuval mi a fészkes fenétől jobb választás? Talán azt kellett volna ellentmondást nem ismerve a kérdezőnek megüzenni, hogy a Samsung borzalma legalább olcsóbb. Attól jobb egy telefon, hogy a komolyabban jegyzett gyártókat két hónappal megelőzi frissítésben? Mert a nyers android-alap ezerszer inkább, mint az összepancsolt verzió. Mindegyiken 12-es fut. Munkám is volt, örömem is, átkom is a mobil: a számát sem tudom, hány Samsung telefont tulajdonoltam. Némelyiket kimondottan kedveltem, igen, az Xcovertől a maga idején (értelmetlenül) túlrajongott S7-ig, A52s-től az S21 FE-og volt a birtokomban Samsung-termék: az A3 2017 vagy pl. az S10e nagy kedvencem volt, az, hogy az utóbbi hőelvezetése és gombelem-akkuja eleve csalódást keltett, nem hinném, hogy meglepő. A kiváló Samsung semmit nem tanult az akku-spórolásból, lásd: S22. A GSMarena oldalán megtalálja számos telefon akkutesztjét, Eszembe sem jutna ellentmondani, de az A13-tól én minden embertársamat megpróbálnám eltántorítani, és nem véletlenül. De ez magánvélemény. Békesség!

(#21) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Uhhh. Gratulálok, hogy volt türelmed megírni ezt a tesztet.
Ez a telefon kb. olyan érzést kelt bennem, mint amikor meglátom az indiai piacra szánt 1GB belső memóriával szerelt retteneteket 2022-ben. Nem azt mondom, hogy használhatattlan (mármint ezek a telekomosok), de a cikk végén ott egy kazalnyi alternatíva.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#22) talamasca


talamasca
senior tag

A cikknek azon a részéhez, hogy nem találkozik a vásárlókör, még azt is megjegyezném, hogy az 5G lefedettség is kalap kaki.
Tehát, azon vásárlóknak, ahol nincs is lefedettség mennyire is kell az 5G?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nekem a Vodafone saját márkás mobiljai jutnak eszembe smartphone? ha jól emlékszem,bukta is lett. Ezek a T fosok arra lesznek jók előfizetés mellé ingyen szórják az ügyfeleknek egy idő után.
Teljesen érthetetlen miért éri ez meg a Telekomnak, hitel rontásnak nem másnak.

[ Szerkesztve ]

(#24) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Annyira fontos az 5G hogy csak na, hiszen már vagy 5 városban elérhető

Elektronikai hulladék gyártás, ilyenkor hol vannak a környezetvédők?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt tudom elkepzelni, hogy prepaid kartyas konstrukcioban, 1 Ft-ert ajanljak az ugyfeleknek... masra nem jo. A ceges A32 5G-t is gyulolom, mert egy kalap szar, de koroket ver erre a vacakra.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) csako


csako
veterán

"Mert 5G csak a nagyobb előfizetésekhez van, ott pedig van annyi készülékkedvezmény, hogy már ne egy ilyen kompromisszumos motyót válasszon az ügyfél"
Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy pl. 2000-es net, alap tévé, Mobil S + Gigaerősnet -> 47900 Ft kedvezmény... ez bármi drága telefon esetében egy nagy semmi, főleg, hogy gyakran így kerül annyiba, mint máshol 2 év hűséges szolgáltatás nélkül...
Illetve az újabb korlátos netcsomagokhoz havi 1600 Ft-ért bekapcsolható az 5G.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27) Solten


Solten
addikt

:F :F :F

Saor Alba

(#28) thomas92 válasza csako (#26) üzenetére


thomas92
aktív tag

A bekalcsolható 5G-hez van valami link? Mert mástól is hallottam már, de én nem találtam semmit a T oldalán. Vagy csak nagyon rosszul kerestem.

(#29) sh4d0w válasza thomas92 (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz azt nem te fogod bekapcsolni, hanem a szolgaltato.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) thomas92 válasza sh4d0w (#29) üzenetére


thomas92
aktív tag

Na oké, de erről nem kellene valami leírás a részükről? Máskülönben honnan értesülhetnék erről? :))

(#31) sh4d0w válasza thomas92 (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Miert kene ertesulnod errol? Elofizetsz olyan csomagra, amiben van 5G, nap vegen bekapcsoljak a sajat rendszerukben, legfeljebb kapsz egy sms-t, hogy aktiv. (Az mas teszta, hogy Magyarorszagon a banyaszbeka segge alatt sincs 5G.)

https://www.coreinfinity.tech

(#32) thomas92 válasza sh4d0w (#31) üzenetére


thomas92
aktív tag

Mert gondolom, ha van egy fizetős opció, hogy az új korlátos csomagra is bekapcsolják az 5G-t, valahol csak kellene kommunikálniuk. Ha nem kommunikálja, nem fogja tudni rásózni senkire az opciót. Az üzletbe nem járnak be az emberek minden nap, se telefonon nem hívogatja őket az ember. Így még ha kisbetűben is, de valahol csak lehet értesülni erről az opcióról.

(#33) sh4d0w válasza thomas92 (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ott van a telekom weblapjan... bar azon kiigazodni is muveszet. [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#34) Hallosz


Hallosz
senior tag

Remek olvasmány ez a teszt, köszönet érte. Ha már T-kom, mi a helyzet a térerővel?
Jó néhány Samunál ez komoly gond. A wi-fi hívás, opció ezekben a készülékekben?
:R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#35) janeszgol válasza Hallosz (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A Telekom terereje kivalo. Meg a 3G is tok jo, pedig az megszunoben van. (Alcatel telefonnal hasznaltam meg ev elejen.)
A hiba a Samsungnal van.

(#36) janeszgol válasza ujvendeg (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

A kerdes ugy hangzott, hogy a Telekom teloja jobb-e, mint az A13 5G. En meg azt irtam, hogy nem jobb.
Illetve meg a szoftveres tamogatasra volt kerdes, amiben a Samsung a legjobb.

Ket kerdes, ket valasz. Sehol nem irtam, hogy az A13 5G jobb valasztas. Olvasni kell.

(#37) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nem vagyok marketinges de ha az lennék ezek a telefonok pontosan a drágább modellek felé terelést késztetik elő.

Ahogy a natúr iphone 14 arcpirító a tavalyi technikával drágábban (vagy kevesebbel) a pro modell felé terel, úgy ezek is a többi gyártó magasabban árazott belépőmodellje felé terel mert ez egy sz@r csomag.

Érdemes megfigyelni mennyivel könnyebben elfogadják a vevők ilyenkor a magasabb kategóriát.
Pusztán pszichológiai hatás, én így csinálnám.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#38) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Kétlem, hogy ezekből sokat el fognak majd adni. Gyakorlatilag bármelyik hasonló árú telefon jobbnak tűnik ennél.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#39) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez nagyon gyenge páros lett.
Pedig lehetett volna jól is csinálni. A szolgáltatásoké a jövő. Nem véletlenül értékelődött fel mostanság a hosszútávú támogatások értéke/jelentősége.
Vasat össze lehet legózni,csinálja is boldog boldogtalan, de a lényeg hogy melyik gyártó milyen támogatást ny nyújt, és meddig.
Egy szolgáltató ebből a szempontból jó helyzetben van. Számomra érthetetlen, hogy miért nem élnek ezzel a lehetőséggel.
Kiadtak volna egy olyan telefont (vagy kettőt, ha akarnak kicsit , és nagyot is), amik Az árukhoz képest korrekt vassal rendelkeznek, esetleg itt ott ki is emelkednek (kamera, kijelző, hangzás, teljesen mindegy miben), és adnak mellé egy jó támogatást,ami szolgáltató lévén, főleg ha nem barmolják tele, és aránylag tiszta droidot tesznek rá.
Szerintem vinnék mint a cukrot.
Lehet hogy a készülékeken darabonként kevesebbet nyernének, de jóval több menne el, így talán összességében nem lenne akkora eltérés.
Cserébe egy comó ember az ő szolgáltatásaikat használná, minimum két évig amíg a hűség tart, de ha elégedettek ( itt jön képbe a hosszú távú support), akkor jóval tovább.

[ Szerkesztve ]

(#40) Luck Dragon

Közel 7" kijelzőhöz HD felbontás, meg a 2X2 MP kamera.... :N
De a többi specifikáció egész jónak tűnik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) csako válasza thomas92 (#28) üzenetére


csako
veterán

Ha 2022-es díjcsomagod van, akkor az appban vagy weboldalon a kiegészítő szolgáltatások között lesz bekapcsolható, külön weboldalt nem találtam neki, csak így: [kép]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42) Gerybut


Gerybut
tag

Ettől az 5g buzulástól már a falra mászok évek óta.
Mindenki nézze meg a Telekom 5g lefedettségét az országban....jó nyilván nem csak magyar piacos termékek ezek, de akkor is, az olcsóbba kerülhetett volna NFC a nyomorult 5g helyett pl.
És ott tartunk h 100 ezer forintért már csak ipari hulladékot lehet venni :C

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#43) dark2


dark2
tag

Köszönöm a választ mindenkinek, aki az indító kérdésemre reagált. :R

Az öreg LG Leon telefonomnak keresnék utódot és eddig az olcsóbb(?) telefonok közül nézelődtem, a leírás szerint szimpatikus volt az A13 (mint látom, itt helyben a 4G-ket árulják, nem is az 5G-st) és ez a TPhone is. Nagyon nagy igényem nem lenne, de a képek - különösen a videó - minősége nem győzött meg, pedig a mostani telefonom is elég gyenge képeket csinál...

Amiről nincs infó (de említették az A13-mal kapcsolatban), hogy milyen a térereje, mert ahol lakom Egerben, ott elég gyenge a térerő, hiába város. Van olyan gyártó, akinek jó térerejű telefonjai vannak?

(#44) thomas92 válasza csako (#41) üzenetére


thomas92
aktív tag

Köszi, és neked is #33! Akkor tényleg létezik! :D

(#45) janeszgol válasza dark2 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Lecsekkoltam neked. A Telekomban lévő A13 az a leggyengébb verzió. Az nem 5G-s. Az A13-ból három verzió van:

1, MT 5G-s: ennek HD+ felbontása van.
2, Exynos: ez jóval gyengébb, mint az első és ugye a Telekom beleírta a termék nevébe, hogy Mediatek, szóval kilőve.
3, MT 4G-s: ennek van FHD+ felbontása, amit írt is a Telekom.

Szóval nyugodtan vedd meg a kisebbik Telekom telefont. Mert körülötte 60 ezer ft környékén G35-ös Oppo van, picit drágábban van Realme 8i 5G (ez jó), Meg Oppo 16s (gyengébb), megRedmi Note 11 (gyengébb).

(#46) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Próbálgattam az 5G-t, tény, hogy Speedtest-ben olyan értékek jönnek ki, hogy leteszed a hajad, de átlagembernek nem ad semmi pluszt. Pl a webböngészés, Facebook app stb, ezek semmivel sem gyorsabbak mert a sebességüket inkább a szoftverek, a renderelés határozza meg.
Jelenleg akinek megérheti az 5G az mondjuk egy digitális nomád, pl kapsz egy 8 gigás RAR file-t a nyers fotókkal és leránthatod pár másodperc alatt... DE! Itt is van de, általában szerver oldalról erősen korlátozva van a sebesség hiába lenne 1000 Mbps a mobilneted. Vagy ha egy ismert blogger vagy, és egy kávézóból akarsz feltölteni egy 15 perces, 4K Youtube videót, de ezek csupa corner case.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#47) janeszgol válasza mindthecrap (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Nálunk van olyan egyetem, ami a Nokiával építteti ki az 5G hálózatát. Most el tudok képzelni olyan tanulói, munkahelyi csomagokat, amiben van 5G. Vagy lesz a közeljövőben.
Szóval legyen csak 5G képes az a telefon, sosem lehet tudni.
(Most direkt nem lőttem el a Balaton, szállodák örökbecsűt, de kell az 5G sokkal szélesebb csatornái.)

(#48) dark2 válasza janeszgol (#45) üzenetére


dark2
tag

Köszönöm szépen!

(#49) sh4d0w válasza mindthecrap (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak a sebesség az 5G előnye, az csak egy a sok közül.

https://www.coreinfinity.tech

(#50) moma


moma
őstag

Itt amúgy az árazás a kérdés. Mennyiért lenne ez megfelelő végel.

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.