Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) Sisco2 válasza PredatorZoli (#92847) üzenetére


Sisco2
tag

Igen, ez még nálam rádob egy 4x350ft -ot a 3TBSZ miatt. Ha majd lejár az RC kedvezmény.

(#92852) noiq_nolife válasza PredatorZoli (#92847) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

a legbicskanyitogatobb, hogy a 0as alapszamlara is fizetheted a díjat, amit megszüntetni se lehet

(#92853) noiq_nolife válasza Sisco2 (#92849) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

ha náluk van a számlád, Georgeon úgy nézem ezt be lehet állítani automatikusan, csak az eladást kell kézzel csinálnod

(#92854) kovisoft válasza PredatorZoli (#92850) üzenetére


kovisoft
őstag

Lehet, hogy nem jól számolok, de Ersténél talán 0.45% a kereskedési jutalék, tehát a pénzem 99.55%-át tudom befektetni. Ez mondjuk 40 évre 0.9955^40 = 0.835 = 83.5%, tehát ebből már kijön a 15%-os kamatadó, nem?

Szerk: nyilván durva a 40 év, csak az elv miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#92855) Oppenheimer válasza Sisco2 (#92842) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem éri meg jobban inkább tartani?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#92856) bandus válasza kovisoft (#92854) üzenetére


bandus
veterán

ez nem kamatos kamat, mindig csak a penzed 99.55%-kat tudod befektetni, abbol nem lesz 83.5%.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92857) kovisoft válasza bandus (#92856) üzenetére


kovisoft
őstag

Ah, tényleg, jogos, akkor itt számoltam el. :R

(#92858) Sisco2 válasza Oppenheimer (#92855) üzenetére


Sisco2
tag

Ez is egy lehetőség, de ezeknek nyilván magasabb a becsomagolt költsége ezeknek az alapoknak. Magamtól ilyenben nem tartanék pénzt emiatt, ez is megint egy költség többlet ahhoz képest ha olcsó ETF -ben lenne. Nyilván évi 240.000ft -ra vetítve nem nagy összeg a költség különbség de létezik, ki kellene számolni hosszútávon ez mennyit jelent mert ott érvényesül kamatos kamat hatás az elmaradt hozam miatt.
Persze azt is lehet hogy évente eladni, stb vannak variációk.

[ Szerkesztve ]

(#92859) üzenabakusz válasza Segal (#92802) üzenetére


üzenabakusz
tag

Más módszerek is jöhetnek: KSH másképp számolja a fogyasztói kosarat (ahogy az államnak éppen jobb), korlátozzák, hogy befektetőnként maximum évi egy milliót vásárolnak vissza. Ezért szerintem van létjogosultsága a 4 éves PMÁP-nak vagy a BMÁP-nak is és persze a népszerű DKJ-nak is. A hosszabb futamidő mindenképpen többféle kockázatot hordoz magában.

(#92860) tomazin


tomazin
veterán

Ha nekem meg mindig nincs semmim, akkor ezzel az uj infoval hosszu tavon nem jobb a kbc?
Mert rendben,h 2evig megy ez a futures szerencsetlenkedes, de ha utana at akarom transzferalni a tbszeket (ha jok az emlekeim lehet ilyet) a kbchez az alacsonyabb koltseg miatt, akkor a transzfer koltsege nem fogja megenni azt amit kb 2ev alatt megsporoltam?

amugy iszonyat szanalom lehuzas ez az egesz ami dijfronton megy. Rettenet erdekes,h kriptoban valahogy egesz jol elelnek ennyi lehuzas nelkul is a tozsdek.

(#92861) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

A 20e-s futures pakkot gondolom elég sina értékpapírszámlára venni, ha úgyis eladásra kerül, ugye?

(#92862) sztivo


sztivo
őstag

Sziasztok!
Ügyfélkapun keresztül kérelmeztem a MÁK-nál értékpapírszámlát, ez múlt hét csütörtökön történt meg, viszont még nem kaptam azóta sem semmit, csak egy befogadó nyugtát. Valamit rosszul csinálhattam vagy ez tényleg ilyen lassú? Tudom, írta hogy néhány napba telik, csak gondoltam megkérdezem.

(#92863) tomazin válasza sztivo (#92862) üzenetére


tomazin
veterán

Most sajnos 2het korul van megint..

(#92864) korcsi


korcsi
veterán

Az állománydíjnak van valós létjogosultsága, vagy csak szimpla lehúzás?

Van a brókernek rendszeres költsége amit az állománydíjból fedeznek?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#92865) peetie1 válasza Gigicuci (#92861) üzenetére


peetie1
aktív tag

Igen. Még ha tartod is kicsit akkor van rajta kamatadó de az sem számít igazán.

(#92866) Ixion77 válasza korcsi (#92864) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha azt veszed alapul, hogy az USA-ban a legtöbb brókernél nincs állományi díj, egy részüknél még kereskedési díj sincs, mégis megélnek, akkor kitalálhatod a választ...
Annyit húznak le rólunk, amennyit tudnak. Mint már valaki említette, a díjemelés sajnos arra utal, hogy megtudták hogy mostanában nem lesz IBKR TBSZ.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92867) sztivo válasza tomazin (#92863) üzenetére


sztivo
őstag

Köszönöm a válaszod! Akkor egyelőre nem törődök vele :R
Közben regisztráltam a WebKincstár honlapján is, ez nem gond ugye? Vagy meg kellett volna várnom még előtte a számlám jóváhagyását?

[ Szerkesztve ]

(#92868) szkorhetz válasza noiq_nolife (#92853) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hogy megy ez, ha nincs Erste számlám és így George sem?

(#92869) Sisco2 válasza noiq_nolife (#92853) üzenetére


Sisco2
tag

Nem náluk vagyok folyószámla ügyileg, de köszi.

(#92870) concret_hp válasza tomazin (#92860) üzenetére


concret_hp
addikt

az ugye megvan, hogy ezek a díjak azok miatt a banki különadók miatt vannak, amit nem terhelnek rá az ügyfelekre? :Y

kbc-re némi díjkedvezményérét tudok küldeni meghívót ha kell :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#92871) Ringman válasza sztivo (#92862) üzenetére


Ringman
nagyúr

13 napja indítottam el az ügyfélkapus kérvényt, még nem történt semmi.

(#92872) karlkani válasza sztivo (#92867) üzenetére


karlkani
aktív tag

Pont emiatt nem ügyfélkapun keresztül kezdeményeztem a számlanyitást múlt hét csütörtökön. Hétfőre kaptam időpontot, pillanatok alatt kész volt a számla, WebKincstárral együtt.

WebKincstár honlapján történő regisztráció arra való, hogy a személyes számlanyitást megkönnyítse (lerövidíti az idejét). Én ezzel sem foglalkoztam.

(#92873) Stanlee válasza Ixion77 (#92866) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehuz a vasarlasi dijjal meg az allomanydijjal is a magyar broker, szerintem eleg gaz.

a nemet bankom legalabb csak gecimagas vasarlasi dijat szamol fel, allomanydijat nem. A legutobb volt egy kb. 1200 euros eladasom, talan 2x eurot szamoltak csak fel :(((

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#92874) Ringman válasza karlkani (#92872) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért valljuk be elég szánalmas ez így 2023-ban.

(#92875) KaszinoTulaj


KaszinoTulaj
újonc

Erste NetBrokeren hogyan lehet eurót kiutalni? Voltam már bent azonosításon is és továbbra is csak forintot tudok kiutalni. Egy deviza kiutaláshoz is be kellene mennem? :F

(#92876) BlackV


BlackV
senior tag

- 2007 óta először fordul elő, hogy az Egyesült Államok államkötvényének hozama elérte az 5,0%-ot



(#92877) PredatorZoli válasza korcsi (#92864) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy költségük van, ami az állománnyal arányos. A BEVA biztosítási díj. De ez azért a töredéke annak, amit ezen a jogcímen beszednek, és ez nem indokolná az emelést. Többet akarnak keresni.

(#92878) RegElek válasza szkorhetz (#92868) üzenetére


RegElek
csendes tag

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy sehogy.
Én is ebben a cipőben járok.

Még nem vagy ügyfelünk?
Ahhoz, hogy befektetéseidet George segítségével kezelhesd, szükséged lesz egy Ersténél vezetett folyószámlára és értékpapírszámlára.

https://kampany.erstebank.hu/extras/future/

[ Szerkesztve ]

https://regelek.hu/

(#92879) tomazin válasza RegElek (#92878) üzenetére


tomazin
veterán

Keress ra a hszemre es azt az utat kovesd. Nem kell dzsordzsi.

(#92880) hcs57 válasza Ringman (#92871) üzenetére


hcs57
őstag

Hasonló volt az én helyzetem is... bementem, s megcsinálták 10 perc alatt. Utána még a webbankot is megcsináltuk.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#92881) dani0113


dani0113
senior tag

Ha a tbsz szamlam nincs pluszban és feltorom akkor is van valamilyen dij/adó? Ez az erste moka nem éri meg nekem, annyira nem az etf fele terelődik a pénzem, h felesleges bohockodnom vele tovább mert erdemi hozamhoz is kene legalább 10% növekedés.

iPhone 13 Pro 128GB

(#92882) RegElek válasza tomazin (#92879) üzenetére


RegElek
csendes tag

Kösz szépen, meg van.

Ha másnak is kellene:
Erste Future program, folyószámla és George nélkül

[ Szerkesztve ]

https://regelek.hu/

(#92883) tomazin


tomazin
veterán

Csináltam egy összehasonlító táblicskut erste új díjak vs kbc témakörben. (link 30napig él)
És azt látom, hogy a vásárlásban nincs eltérés, mert erste online kedvezménnyel 0,35% a díj, és KBC külföld számlával is ennyi.
Tbsznek a díja ersténél megáll 4nél, kbcnél ilyet nem láttam, de így is 7évre rá éri utol díjban a kbc az erstét.
A problémát az fogja okozni, hogy míg az ersténél az állományra "csak" 1x számolnak állományi díjat (0.015%), addig a kbcnél a csomag alapdíjában is van (0.0125%) illetve van még az extra számlavezetési díjnak nevezett csoda (0.01%). Ugyan az egyik maximálva a másik minimálva (ez értelmes szó?) van, de gyak mind a kettőt elég szépen telibe kapod.
Ez alapján nekem az látható, hogy még akkor is, ha az erste első 2évében nem lenne kedvezmény még akkor is olcsóbb lenne, mint a kbc.
Igyekeztem úgy beképletezni, hogy lehessen módosítgatni. Illetve simán lehet, hogy benéztem valamit. (ersténél olvastam, hogy a tbsz évében arra nem számolnak költséget, míg kbcnél ilyet nem, ezért van más alapja az állománynak)

[ Szerkesztve ]

(#92884) axioma válasza RegElek (#92882) üzenetére


axioma
veterán

ebben hol latszik hogy folyoszamla nelkul hogyan megy? nekem george van, de csak hitelkartya miatt, igy nyafog hogy nem tudom elinditani amig nem kapcsolok folyoszamlat hozza
mar van mashol 3 elo folyoszamlam, nem nyitnek negyediket... foleg ha nem lehet ingyen elutalni a kotelezo beerkezot
[netes erstebrokerben meg nem latok ilyet hogy futures]

[ Szerkesztve ]

(#92885) j0k3r! válasza BlackV (#92876) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Csábító, főleg ilyen részvénypiaci értékeltség mellett.

some men just wanna watch the world burn...

(#92886) RegElek válasza axioma (#92884) üzenetére


RegElek
csendes tag

Még nem teljesen világos a technikai része, remélem lesz aki megfutja ezeket a köröket az Ersténél, mielőtt nekem is szükségem lesz rá :D

[kép]
[kép]
[kép]

https://regelek.hu/

(#92887) kovisoft válasza PredatorZoli (#92850) üzenetére


kovisoft
őstag

Én erre még visszatérnék egy kicsit, mert szerintem nem lehet így számolni, ahogy Zoli tette. Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy a kamatadót a realizált nyereség után kell fizetni. Ami azt jelenti, hogy nem évenként vonódik, hanem az eladáskor marad meg nekem a 85%-a a kamatadó levonása után.

Tehát ha az előbbi extrém példámnál maradva 40 évig tartom a befektetést, akkor a végső 85% az évenkénti 0.85^(1/40) = 0.996 = 99.6%-ot jelent, azaz olyan, mintha 0.4% éves költsége lenne. Ez persze még mindig duplája a 0.2%-nak, meg persze ki tartja 40 évig. De ez alapján mégiscsak lehet egy elméleti időtáv, amin túl már az IB TBSZ nélkül is olcsóbb tud lenni.

Vagy megint benézek valamit? :B

(#92888) Oppenheimer válasza tomazin (#92359) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezen a future oldalon 404 jon be ha a gombra kattintok. Hogy lehet futures programot elkezdeni ezen kivul? Nincs georgém! Netbrokeren nem talalok erre utalo gombot.

Ilyet lehet venni havi 20k-ert? Ez amugy nem botranyosan fostos, nem biztos hogy veszodok majd az eladasaval. Meg meglatom.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#92889) PredatorZoli válasza tomazin (#92883) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az extra számlavezetési díjat nem kell megfizetni a kbc-nél, csak akkor ha zrt-t meg ilyen otc izéket tárolsz náluk így azt vedd 0-nak, és ez alapján számold újra.

(#92890) PredatorZoli válasza kovisoft (#92887) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ezt biztos, hogy nem így kell számolni ahogy írod. Ha túl durva az az elhanyagolás amit én tettem, hogy kvázi minden évben realizálod a nyereséget, akkor végigszámolhatod egy konkrét példában úgy is, hogy x ft-ból adott hozammal mennyi lesz a nyereség, abból mennyi az adó, azt leévesíted, és megnézed mennyi lenne a számlavezetés.
Az egyik oldalon persze elhanyagoltam hogy évente realizálod, de a másik irányban is van egy elhanyagolás, ez pedig az, hogy a díjat be kell fizetni havonta, így a befizetett díj már nem fog kamatozni, míg a realizálatlan nyereség tud kamatozni. Tényleg megérné egy excelben végigszámolni. Mondjuk 1M huf indulótőkével, 10 % hozammal, 20 és/vagy 40 évre.

(#92891) peetie1 válasza RegElek (#92886) üzenetére


peetie1
aktív tag

Egy jó páran megfutottuk már, ha a keresőbe beírod hogy future akkor megtalalod, Predatorzoli elég részletesen leirta mit hova kell utalni... De itt a hirdetmény is hozzá.

(#92892) kovisoft válasza PredatorZoli (#92890) üzenetére


kovisoft
őstag

Na hát pont arra lettem volna kíváncsi, hogy valaki utánaszámolt-e már ennek. :D Mert az ugyan valószínű, hogy értelmezhető időtávon a kamatadó miatt rosszabb lesz az IB, de nem biztos, hogy annyival.

Amit írsz, hogy a realizálatlan nyereség tud kamatozni, ez igaz, de a díjat valamiből ki kell fizetni, amit nem tudsz befektetésre használni, tehát végső soron nem csak a befizetett díjaktól, hanem azok kamataitól is ugyanúgy elesel.

(#92893) bandus válasza kovisoft (#92892) üzenetére


bandus
veterán

de milyen kamatokrol beszelesz egy reszveny vagy etf eseteben? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92894) kovisoft válasza bandus (#92893) üzenetére


kovisoft
őstag

Sorry, kamatnak neveztem, mert kamatadóról megy a téma. De akkor nevezzük hozamnak. Szerintem érthető, hogy mire gondolok: a brókerdíjak miatt kifizetett összeget nem tudod befektetni ("kamatoztatni" ;] ).

(#92895) tomazin válasza PredatorZoli (#92889) üzenetére


tomazin
veterán

Ha azt kiveszem, akkor nagyjából pariban van a kettő (10k volt a diff az erste részére, de a bukó a futuresből nincs benne, plusz nem kell havonta kínlódni), viszont akkor már szerintem a kbc-t érdemes választani, mert azt szűrtem le eddig az itteni mondanókból, hogy nagyságrendekkel jobb az ottani frontend.
A biztosított keretösszeg is azonos?

Illetve az ismerősömnek vannak tbszei az ersténél, ő nem tudja igénybe venni ezt a csodás futures cuccost, van arra lehetőség, hogy egy az egyben a tbszeket és a rajtuk lévő papírokat transzferálni, vagy ilyen nincs?

(#92896) stingy2 válasza kovisoft (#92892) üzenetére


stingy2
senior tag

20, 30 sokéves időtávon B&H esetén a legkisebb gondod a TBSZ vs. nem TBSZ lesz. Példa: ha 1994-ben befektettél 10.000$-t SPY etf-be, akkor az ma 148.363 $. Viszont inflációval korrigálva 72.304$. :Y Ilyen időtávon az éves alapkezelői díj, brokidíj, anyámkínjadíj sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a 15% árfolyamnyereség adó. Ha már adó: senki sem garantálja, hogy 20 év múlva is 15% lesz, meg azt sem, hogy 5 év múlva lesz TBSZ. Pár éve pl a kamatra rányomtak vmi 6%? büntiadót lakosságnak is. Ilyenek bármikor előfordulhatnak. (és ehhez még adóegyezmény felrúgás sem kellett)

#92894kovisoft
rv, etf esetén ritkán van kamatadó. Inkább árfolyamnyereség adó és osztalékadó. Kamat(adó) inkább kötvényeknél, kötvény etf-eknél jellemző. Hozamadó meg végképp nincs :) .

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#92897) Oppenheimer válasza peetie1 (#92891) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mit jelent az hogy

"ujonnan nem valaszthato befektetescsomagok"?

En inkabb ezekbol valasztanek, mert ezek kozott van olyan ami nem alapok alapja. Vagy csak ezekbol a retkekbol lehet?

Tovabbra is kerdezem, kell valamit csinalni a program elinditasahoz, vagy eleg ha havonta megveszem valamelyiket egy atutalassal? Meg mindig nem elerheto a tajekoztato oldal (404).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#92898) Ringman válasza Oppenheimer (#92897) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó, hát eleve mit lehet várni egy cégtől, a dzsordzsnak nevezi el az appját?

persze én is náluk nyitottam év elején számlát.

[ Szerkesztve ]

(#92899) peetie1 válasza Oppenheimer (#92897) üzenetére


peetie1
aktív tag

Hát nem vagyok erste alkalmazott, de sztem az "ujonnan nem valaszthato befektetescsomagok" azt jelenti hogy újonnan nem választhatók :DDD Maradnak a retkek, azért vesszük a save csomagot mert az a legolcsóbb (mellesleg pár nap alatt azt a 100Ft vételi költséget is kitermeli, jelenleg). Elég beutalni , a program elindul magától.

(#92900) Oppenheimer válasza peetie1 (#92899) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hat akkor marad a szopas es eladogatas. Koszi! Honap vegen utalom az elso ilyet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.