Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) válasza Lex Icon (#60550) üzenetére



addikt

Az már nem játszik.... múlt héten gyorsan beutaltam 2021-es TBSZ-re, szóval már bent csücsül forintban sajnos. Nem vált olyan rosszul a Random, hogy nekem megérje a ****akodást Revoluttal. Csak lemaradtam arról, hogy nincs limites megbízás. :(

Gondoltam beteszek egy szemtelenebb árfolyamot, hátha belenyal a forint a napokban, de így nem olyan jó móka.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#60552) CsodaPOK válasza PredatorZoli (#60548) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nagyon köszönöm a részletes választ!! :R :R

(#60553) Lex Icon válasza (#60551) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az ingyenes 350eFt-on felül 0,5%-ért vált a R maradék nélkül. Az a 2 ezrelék 0,7Ft/€. A döntés a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#60554) Nordik


Nordik
őstag

Map+bol ha szeretnek kivenni egy bizonyos összeget az körülbelül hány nap alatt lenne elérhető a szamlamon?

5 millió forint van jegyezve abból most hirtelen szükségem lenne 1 millióra. :U

(#60555) Handball94 válasza Nordik (#60554) üzenetére


Handball94
aktív tag

Néhány óra ha hétköznap veszed ki. (napközben :) )

[ Szerkesztve ]

(#60556) mgoogyi válasza CsodaPOK (#60546) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A linkelt global aggregate bond nem jó infláció ellen és nem is célja, hogy az legyen.
A hagyományos kötvényeknek a dolga a portfólióban, hogy fék legyen az esés ellen.
Ezt az infláció követő cuccok nem tudják, mert a defláció jellemzőbb válságban.

Ha az euró inflációra akarsz lőni, akkor euro inflation linked cuccot kell keresned. Ha szerencséd van, akkor a reálkamat nem negatív rá. Ezek tudtommal a TIPS-hez hasonlóan nem utólag követik az inflációt, hanem a kötvény névértéke változik az inflációval. (Ha jól tudom)

Egyébként a PEMÁP elég jó cucc, ha ez a célod, hogy kemény devizában az infláció ellen nagyjából védett legyél.

"De egyszerűen bárhogy nézem az ilyen kötvény ETF-eket, nem látom, hogy hol fog kijönni a matek, miért rakjam bele a pénzem olyan befektetésbe, aminek eredményeként még kevesebbet fogok visszakapni."
Ez így van, kb. biztos, hogy nem fogsz vele infláció felett keresni.

(#60557) CsodaPOK válasza mgoogyi (#60556) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszönöm szépen neked is!! :R :R

(#60558) nort_on válasza (#60551) üzenetére


nort_on
senior tag

0.5% elhatárolás van a váltáson, az a pénz fog ott csücsülni majd befektetetlenül a TBSZ-en. Vagy ha az árfolyam pont felfelé indul el, amikor rányomsz, akkor egy része majd szépen beépül (leépül)...

Legközelebb ZEN, Revolut, Wise. Feltölt, vált, utal, max 2 perc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#60559)



addikt

Köszönöm a válaszokat, de úgy látom nem ment át az alap probléma. :D

Nem azt a kb 40 fillért akarom megspórolni, ami a Revolut vs Randomos átváltás között van. Ennél több elmegy azon, ha 1 órával korábban vagy később jut eszembe leülni a géphez és rányomni a gombra.
A fő gondom az, hogy nem lehet limites megbízást adni. Jellemzően nem a gép előtt ülök árfolyamokat böngészve. Most is simán mozgott vagy 7-8 Ft-ot az árfolyam aközött, hogy ránéztem 1-2 napja, meg ma este. Ezért nagyon praktikus betenni egy limites megbízást, aztán elfelejteni az egészet, majd elégedetten csettinteni, amikor jön az email, hogy teljesült.
Az már csak hab a tortán, hogy limites megbízással jobban lehetne optimalizálni a számlán maradó forintokat.

Szóval csak azt szerettem volna megtudni, hogy csak én vagyok-e a béna, vagy tényleg nincs semmilyen mód limittel pénzt váltani Randomon.

Igen, tudom, hogy Revoluton limites megbízás is van. De egyrészt ott nem szívesen tárolok sokáig 7-8 számjegyű összeget, amíg hajlandó teljesülni. Másrészt meg jelen esetben idő sem volt rá a TBSZ forduló miatt. És alapvetően nem bánom, hogy nem váltottam át Revoluton év végén 370-en, annál még a Random piaci is jobb lesz.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#60560) Lex Icon válasza (#60559) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én is azt hittem, hogy az átment, hogy megszűnt a limites devizaváltás RC-on és ezért keresgélünk alternatív megoldást.
Akkor, hogy egyértelmű legyen: megszűnt RC-on a limites deviza váltás.

[ Szerkesztve ]

(#60561) travix válasza (#60559) üzenetére


travix
aktív tag

Elméletben árfolyam gombra kattintva állítólag látható, hogy hány forint egy euró, csak kell egy számológép bepötyögöd és kész, ha rajta marad 200 forint a számládon sajnálni fogod?

(#60562) Fin10


Fin10
tag

Sziasztok! Nagyjából 1 éve viszonylag sokat használtam devizaváltásra a Curve alkalmazást, tegnap este és ma reggel is próbaképpen indítottam kis összegű tranzakciókat (mert náluk továbbra sem látom, csak utólag a váltási árfolyamot) és most nagyon gyengén váltanak eurót, 368,6 környékén. Nem tudjátok, hogy változott valami náluk, mert régen elég közel váltottak a középárfolyamhoz? Ebben a formában szerintem mellőzöm a továbbiakban.

(#60563) pictigjis válasza Fin10 (#60562) üzenetére


pictigjis
senior tag

az változott, hogy a mastercard napi árfolyamát használják live fx helyett. vagyis valójában nem a curve, hanem a mastercard adja ezeket a valóban borzalmas árfolyamokat. sajnos a curve ebben a formában felejtős váltásra (vagy vásárlás előtt ellenőrizni kell, mennyi a mastercard aktuális árfolyama)

a curve topikban már elég régen kiderült ez az anomália

(#60564) Fin10 válasza pictigjis (#60563) üzenetére


Fin10
tag

Köszi, nem tudtam/néztem, hogy van külön topikja is. Akkor marad a Revolut.

(#60565) nemzetiarany


nemzetiarany
friss újonc

Nem teljesen idevágó téma, de remélem maradhat.
Jelenleg albérletben élek és van nagyjából 110k euró a portfóliómban, viszonylag kockázatkerülő súlyozással alakítottam ki, mert likviden akartam tartani egy lakásvásárlásra való beugrót. A karrierem elején hasznosnak tartottam a mobilitást és hogy a pezsgő belvárosban éljek, viszont most úgy érzem a Coviddal állandósulhat az otthoni munka és inkább egy saját tér kialakítása válik prioritássá, de szeretném a döntést racionálisan meghozni és nem az érzelmeim alapján. Ami a egyértelműen a vétel felé terel, az a magyar albérletkultúra állapota.
Jelenleg vételre nehéz olyan ingatlant találni a piacon, ami legalább 10 évre lefedné a lehetséges élethelyzetemet, túlzott eladósodás nélkül, saját ingatlan bérbeadással és ideális lakás bérléssel pedig nem szeretnék vesződni. A mostani hirdetési árakat már a környező országokhoz képest sem találom olcsónak és a politikai helyzet, jogbiztonság, kiszámíthatóság illetve infrastruktúra helyzete sem indokolja. Viszon itthon valószínűleg inkább az egész ország belerokkan az állami pénzszórásba, de olcsóbb árak nem lesznek.
Matematikailag (ha beleszámolom a felújítást, tranzakció költségeket, berendezést, idegeskedést) a bérlés olcsóbbnak jön ki, mint a normál piaci hitel, a zöld hitellel nehezen tudok kalkulálni, mivel magas kockázatot látok a csúszással és a garanciális problémák rendezésével.
Ha bérlés mellett döntök, szerintetek milyen portfólió súlyozást érdemes kialakítani, ha nem szeretnék kiárazódni az ingatlan piacról ugyanakkor szeretnék magamnak lehetőséget teremteni egy későbbi beszállásra. A forint folyamatos lecsúszása miatt, muszáj magas súlyozással a reál eszközök felé terelődni.
A zöld hitelen kívül van más támogatás, ami a vételi kilátásokat javíthatja?

(#60566) mgoogyi válasza nemzetiarany (#60565) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

10 éves távra nem látsz ingatlant, albit nem szeretnél és nem szeretnél kiárazódni az ingatlanpiacról.
Csak ötlet szinten:
Szerintem vegyél 5 évre ingatlant, ahonnan majd tovább tudsz lépni.
Ebben benne van az is, hogy felfele mennek az árak meg az is hogy lefele. Valamelyest ehhez fogsz igazodni így.
A maradék pénzt - már ha marad - vegyesen raknám kisebb (pl. pemáp) és nagyobb kockázatú dolgokba (pl. all-world etf).
Előbbi akkor segít, ha beesnek az ingatlanárak, utóbbi meg akkor, ha tovább pörög a világgazdaság.
Igazából tutit nem lehet mondani, meg mostmár a hitelek sem olyan jók.

A mostani támogatásokban nem vagyok képben és az élethelyzetedről sem tudok sokat.
Milyen melóhelyeden van, feleség, gyerek, stb?

(#60567) Stanlee válasza nemzetiarany (#60565) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha en lennek te, akkor jelenlegi elethelyzetnek megfelelo ingatlan 20 eves hitelre, minimal onero, 5 v. 10 eves fix kamatozas. Fennmarado penzt all world ETF-be, 5 ev mulva eldontve, hogy majd mi lesz.

Ez full szubjektiv velemeny.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#60568) mrhero válasza ivana (#60492) üzenetére


mrhero
tag

TBSZ-en csak BÉT-en forgó osztalékot fizető részvények után nincs osztalékadó nem?

(#60569) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Van most a Postánál egy akció, amiben
" A garantált, évesített nettó hozam 2022. január 1. és 2022. április 30. között 4,80% "
Az Általános Információk első 3 sora a lényeg!

Kérdésem, hogy 1 000 000 forintnak mennyi lesz a 4 havi kamata?
Azt mondták, hogy 04.30-án mindenképpen ki kell venni, mert éri meg!
Én számolgattam, de nem merem leírni, mert sokallom! :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#60570) Tapsi válasza vacs (#60569) üzenetére


Tapsi
addikt

16 ezer

(#60571) sajtos365 válasza mrhero (#60568) üzenetére


sajtos365
tag

Igen.

Az a gond, hogy a külföldi részvényeknél már adózott összeget kapod.

(#60572) mgoogyi válasza vacs (#60569) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hogy veszed ki?
A linkelt oldal alapján folyamatos díjas életbiztosításról van szó.

(#60573) pictigjis válasza Tapsi (#60570) üzenetére


pictigjis
senior tag

mínusz kamatadó, gondolom

(#60574) Tapsi válasza pictigjis (#60573) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, azzal nem számoltam. Ez csak a kamat.

(#60575) pictigjis válasza mgoogyi (#60572) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem olvastam a teljes ászf-et, de ők így hirdetik

(#60576) vacs válasza mgoogyi (#60572) üzenetére


vacs
veterán

Tapsi: igen én is 16 000-et számoltam, de erre kíváncsi leszek, hogy tényleg megkapom-e.

mgoogyi: 04.30-án PostaHaszonŐr-be lesz áttéve (ami szintén életbiztosítás), de ez már bármikor kivehető.

(^)(>.<)(^)

(#60577) mgoogyi válasza vacs (#60576) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hogyan? Lejár a másik? Vagy annak az eseti számlájára raktál pénzt?

(#60578) zsero


zsero
aktív tag

Randomnál elakadtam, szeretnék eladni egy ETF-et limit áron és nem hagyja mert nem vagyok előfizetve a real-time adatokra. Ez normális? Én eddig mindig mindent limit áron adtam és vettem, és sosem volt real-time előfizetésem. Valami megváltozott?

(#60579) PredatorZoli válasza zsero (#60578) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azt kiírja ugyan, de tovább hagy menni. Ez miatt nem hiusul meg.

(#60580) nort_on válasza zsero (#60578) üzenetére


nort_on
senior tag

Mindig is ingyenes volt az 1 ársávos valós idejű (díjcsomag 1), csak nem reklámozzák agyon. Illetve most nyáron szétszedték, BÉT, Európa és USA piacra, ezért újra kellett kattingatni. Be tudod állítani a Netboon-ban.

[ Szerkesztve ]

(#60581) zsero válasza PredatorZoli (#60579) üzenetére


zsero
aktív tag

Tegnap meg ma is autómatikusan visszavonta a rendszer, de most 3-szorra elfogadta. Nem változtattam semmit.

(#60582) PazsitZ válasza vacs (#60576) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért ezt alaposán átolvasnám mielőtt, hacsak nem már meglévő termékról van szó....
Pl.: https://www.postabiztosito.hu/Termekek/Eletbiztositasok/PostaTakarekosKonyv/Tajekoztato/GYIK.aspx#tabs
Mekkora az éves díj?
Fix 50 000 forint/év.
Plusz végig sem olvastam, részösszeget ki lehet venni, de gondolom a teljes kiüritésnél/felmonmdásnál lesz bünti is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#60583) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Csináltam egy kis teljesítmény (hozam) review-t a tavalyi ivről, jan1-től dec 31-ig időszakra, euróban mérve (fókuszban a piac és a faktorok), gondoltam megosztom.
-A piaci hozam, amit a VWCE-vel mértem, 28,2% lett.
Ez azért eléggé jó, hogy úgy mondjam.
-A kis kapitalizációjú value az USA-ban (ZPRV) 47,8%-ot hozott. Ez azért betyáros, a piacinak közel duplája.
-A kis kapitalizációjú EU (ZPRX) 27,6 %-ot produkált, meglehetősen piaci, ebben még lehet.
-A large és blend value (XDEV) 30,1%-ot teljesített. Jelentősen piac feletti, és továbbra is olcsónak mondható relative to all time, ebben még sok lehet, jövőre ettől én várok egyet smást.
-A momentum (VWMO) 23,7%-ot adott, piac alatti. Idén ebben volt ugye egy nagyobb újrasúlyozás value irányba, és a value meg pont az újrasúlyozás előtt ment nagyobbat, így itt elmaradt némi hozam, de 2022-ben ez is jó lehet.
-A multifaktor (value, profitability, semleges momentum mellett) (JPGL) 33,3%-ot hozta. Némileg piaci szint feletti, lehet még ez sokkal jobb is.
-A globális emerging (noha nem része a portfóliómnak, ahogy a vwce sem) (EMIMI) 7,25%-ot hozott. Idén az emerging volt az év alulteljesítője, de éppen ez miatt idén lényegesen jobb éve lehet ha letisztázódnak a dolgok.
-A multifaktor emerging (FLXE) 16,4%-ot hozott, ami több mint duplája a piaci emergingnek, vagyis itt a faktorok nagyon sokat segítettek.
-A value emerging (5MVL) 13%-ot adott, itt is segített a value prémium de kevesebbet.

Az ismert súlyozással számított portfóliómra így 30,3% jön ki a piaci 28,2%-al szemben, tehát idén így a faktorok a többletköltségeket is belekalkulálva bő 2% extrát adott, a volatilitás csökkentése mellett (win-win).
Nagyon kíváncsi leszek a jövő évre, ahol én meglátásom szerint a kép máshogy fog kinézni a leosztást tekintve, illetve jövőre nagyobb faktorprémiumra számítok mindent egybevetve.

[ Szerkesztve ]

(#60584) Boond válasza M3aN (#60536) üzenetére


Boond
addikt

1 máp helyett (ha az egy évest takar) simán jobb a MÁP+ 1 évre.

MÁP+ esetén a nagy kérdés mikor csúszik vissza az infláció - mert onnantól, jobb lesz, mint a várható állampapírok (főleg, ha tovább csökkenek a kamat prémiumok). És szerintem eddigi gyakorlatból előbb utóbb ez várható.

"Az 1MÁP a likviditási igény miatt merült fel nálam, persze berakhatja 5 éves papírba is úgy, hogy jobban jár az 1% visszaváltási költséggel,"

0,25% a visszaváltás tudtommal MÁP+-ra, és kamat fordulókor pedig 0,0% (és még adó kötelezettség sincs, mert megszakítod, ellenben pl prémium papírokkal...)

Egy évessel sosem foglalkoztam, mert már régen sem igen érte meg szerintem...

"Egy ideje már keresem a PEMÁP külföldi alternatíváját (inflációt dolgozza ki, viszonylag alacsony kockázattal), de nem sikerült még megtalálnom "

Jó eséllyel külföldön akár nagyságrendekkel is kevesebbet kapsz. Vagy ahol nagyon sokat kapsz, ott vmi gond van... asszem a Görög állampapírok voltak ilyen 40%-osak 2008 körül után...

Ha megnézed Ausztriát, Németországot... ott jó ha nem te fizetsz azért hogy beraktad a pénzed pl.

[ Szerkesztve ]

(#60585) Boond válasza PredatorZoli (#60548) üzenetére


Boond
addikt

"az ilyen típusú befektetést, nem áll fent annak a veszélye (vagy extrém alacsony), hogy úgy járj mint a török líra, hogy volt pénz nincs pénz pár hónap alatt reálértéken."

Nem azért, de az euró felett is vannak vastag fekete fellegek... még ha nem is veszünk erről tudomást... Cska a jó ég, meg a szerencse tartja egyben, kis túlzással... ha vmelyik ország beszakad, vagy gond lenne, lásd Olasz, Spanyol, Francia, stb... akkor akár keresztet is lehet rá vetni...

Dollár is rogyadozik... az, hogy ez most 10-15 év, vagy mennyi jó esetben... nem tudjuk... Nem véletlenül próbálnak azért szabadulni is tőle... (lásd pl selyemút projekt).

Bármikor történhet ugye bármi...

(#60586) Manitou


Manitou
addikt

Ha venni szeretnék egy kis PEMÁP-ot, akkor az államkincstár számlámra az Euró befizetésre az alábbi elképzelésem helytálló?

Wise (friss reg. ) euró számlámra bankkártyával töltök fel pénzt, majd a wise számláról beutalom az államkincstárra az Eurót és ott akkor az a webkincstárban a pénzszámlán fog megjelenni eurós összegben, amiből már a kincstáron belül meg tudom venni a PEMÁP-ot.

Illetve másik kérdés, hogy érdemes-e nagyobb összeget Euróban (kinek mi a nagyobb, Ft-ban 7 számjegyű) wise számlán parkoltatni ? Magyaroszági székhelyű banknál csak forint számlám van. E mellett van a Wise , ami elvileg egyben egy ingyenes devizaszámla.

(#60587) .mf válasza Boond (#60585) üzenetére


.mf
veterán

Azé' a török lírával nem említeném egy lapon az eurót... Ha már az eurót temetnéd, akkor mit nem? Fizikai aranyat?

Manitou: miért nem egyszerűbb a Wise kártyáddal megvenni a Pemápot? Én legalábbis így szoktam (csak Revo kártyával). Beutalásnál valami más számlaszámra kell küldeni a pénzt, pár éve, amikor a MÁK számlát nyitottam és transzferáltam át a banktól a papírokat és pénzt, még úgy kellett kibogozni, hogy mi az eurós számlaszám, hogyan kell oda utalni, és napokig azon pislogni, hogy még mindig nem érkezett meg, vajon jó számlára ment-e... Sokkal egyszerűbb kártyával, és mint kártyás fizetés, díja sincs, szemben az utalásnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60588) eron009


eron009
tag

Sziasztok
Államkincstárnál van már értékpapírszámlám, MÁP+ és PMÁP van véve rá. Most szeretnék venni PEMÁP is. A kérdésem az volna, hogy kell külön eurós számlát nyitnom, vagy erre is ugyan úgy vehetem? Illetve, ezt (Transfer)Wise kártyáról meg tudom venni közvetlen, mint a forint alapú állampapírokat, vagy előbb be kell utalni eurót a számlámra? Ha jól értem ők nem váltanak pénzt.

(#60589) travix


travix
aktív tag

Nasdaq -3%, jól sikerült a tegnapi vásárlás :D

(#60590) UberMutant válasza Manitou (#60586) üzenetére


UberMutant
őstag

wise ra pénzt kártyával díj ellenében tölthetsz. ráadásul, ha wise-on váltasz forintot eurora, az is 0.3% költség. és végül a wise eur utalás is pénzes móka. szóval a legrosszabb utat találtad meg.
drága lesz az a peamp.

revolutra forintot , forintos bankártyával ingyen tölthetsz, 350k forintig havonta ingyen váltod, majd utalod vagy befizeted kártyával az eurot szitén ingyen. ez az alternaív ingyenes vonal.

(#60591) PredatorZoli válasza travix (#60589) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

klasszikus :DDD

(#60592) Manitou válasza .mf (#60587) üzenetére


Manitou
addikt

Most néztem, alapból azt írja , hogy ha venni akarok, akkor azt az eurós pénzszámlámról tehetem meg, amit ha nincs rajta elég összeg bankkártyával kiegészíthetek. Itt ha a bankkártyás kiegészítésre megyek akkor utána írja, hogy ez az összeg a pénzszámlán fog landolni. Vagyis utána gondolom újra el kell játszani a dolgot előröl, csak akkor már a vételnél látja hogy van fedezet az eurós pénzszámlán, és onnan így teljesülni tud az állampapír vétel.

Szóval igen, wise kártyával érdemesebb venni így, nekem is egyszerűbb, mint az utalgatást állítgatni. Csak itt majd a limitet kell megnézni, nem tudom ezt minek számolja a wise, vásárlásnak, vagy pénzfelvételnek?

UberMutant
Sajna revolutom nincs, jelenleg valami gebasz van vele, szóval az kilőve egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#60593) UberMutant válasza Manitou (#60592) üzenetére


UberMutant
őstag

zen-t szokták még ajánlani, mint olcsó /egy darabog ingyenes pénzváltót.
https://prohardver.hu/tema/zen_com/hsz_1-50.html

sőt az is lehet, hogy curve-vel is lehetne valamit kezdeni.
nem akarlak lebeszélni a wiseról, de nagyobb összegnél relatív drága lesz

(#60594) Manitou válasza UberMutant (#60593) üzenetére


Manitou
addikt

Ismerem a Zen-t , de abban még egyelőre annyira nem bízok, hogy nagyobb összeget rátegyek.
Sima Erste bankos bankkártyával ha veszek? ( vagy azzal nem is tudok? Vagy igen, de jó szarul fog váltani ? )

(#60595) .mf válasza Manitou (#60592) üzenetére


.mf
veterán

A Revonál vásárlásnak számít, kétlem, hogy bárki másnál más lenne.

Eron009: csak egyet kellett volna visszaolvasnod, már megkaptál volna pár választ...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60596) UberMutant válasza Manitou (#60594) üzenetére


UberMutant
őstag

a bankos váltás majdnem biztos hogy drágább mint a legdrágább fintech megoldás.

számold ki , mi mennyibe kerülne és dönts. te tudod , hogy mennyit ér meg neked a dolog.
költség/ vélt kockázat

(#60597) sajtos365 válasza travix (#60589) üzenetére


sajtos365
tag

Fuss Forrest fuss! :DDD

(#60598) Manitou válasza UberMutant (#60596) üzenetére


Manitou
addikt

Ezért írtam a wise-t, mint opciót a legelején, mert Revolut kilőve most, Zen-ben nincs még bizadalom. Úgy gondoltam a wise-os kártyás fizetéssel még mindig jobban járok, mint ha az Erste váltja . Bár mikor Paypal-lal szoktam vásárolgatni webáruházakban Euróért, akkor egész korrekten vált az Erste, középárfolyam körül, de a Paypal-nál fényévekkel jobban az biztos :K

.mf
Én már semmit nem veszek biztosra.

(#60599) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Mi történt a kriptókkal, hogy így lekonyultak?

(#60600) nort_on


nort_on
senior tag

Indexek + Kazahsztán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.