Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100867) SzGee


SzGee
aktív tag

Mit gondoltok, reálisan ha valaki 10+ év múlva kezdi el felélni a megtakarításait, akkor érdemes TBSZ számlával bohóckodni?
Vagy pld. az IB alacsonyabb díjai itt kifizetődőbbek?
Én úgy kalkulálok, hogy ha lesz is TBSZ 10+ év múlva, akkor sem biztos, hogy megéri, ha addig tényleg csak kumulálás van (nincs portfólió átsúlyozás, eladás, csak vétel), és 10+ év után is mondjuk kb a 4%-os szabály szerint a portfolió értékének 1/300-ad részét veszed ki minden hónapban
Ráadásul a sok bekerülés miatt lesznek jobb/rosszabb bekerülési értékeid is, ami aztán úgy párosítasz a kivételkori árfolyamoddal, hogy minél kedvezőbb legyen az éves adózás

Én úgy gondolom a TBSZ-t meg fogják reformálni (szerintem rá is férne), bízom benne, hogy valami olyasmit vezetnek be, mint USÁ-ban a long term/short term capital gain

A magasabb tranzakciós kötségeid azonnal jeletkeznek a magyar szolgáltató árazása miatt, viszont ebben az esetben adóznod csak 10+ év múlva kell, ráadásul csak a kivétel arányában, és annak is csak x%-át

Rossz esetben meg az örökösöd elszüttyög vele (nem tudom kell-e árfolyamnyereséget fizetni örökség után, ha eladod a papírokat)

Ezzel nem azt akarom bemagyarázni, hogy miért nincs TBSZ-em, csak szerintem ez is egy szempont

If you leave me, can I come, too?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.