Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) Criton válasza icecave (#52760) üzenetére


Criton
veterán

Én pont tegnap lettem így, "kapartam" le a fóliát... rondítja is a kijelzőt...na meg telefon, használni kell :DDD

(#52802) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy 3GS-en semmit nem tud frissíteni a teló? Megjelent 13 új frissítés, de egyiket sem tudja letölteni, ráadásul az appok nem indulnak el, mert,ha rájuk kattintok akkor újra próbálkozik a letöltéssel, majd kiírja, hogy az alkalmazás nem tölthető le.

(#52803) DanielK


DanielK
addikt

én meg kb két hónapja váltam meg a fóliától. sokkal jobb a kijelző érintésre, mint bármelyik fólia. :P

(#52802) Salex1: azt nézd meg, hogy mi az alapkövetelmény az adott programnál. lehet hogy már ios7? :F és akkor hiába próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

(#52804) icecave válasza -secret- (#52799) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ezek a fajta vizes alapúak igen, de csak akkor, mikor már szeded le, mert ugy elég jól le van tapadva. Mindenesetre puha felületkialakításúak, mint a zagg.

(#52805) Salex1 válasza DanielK (#52803) üzenetére


Salex1
senior tag

Jó, de hogy csinálom vissza, hiába indítom újra a telefont, ezeknél az appoknál ott van alul a letöltési csík és ha rábökök, akkor kiírja, hogy várakozás majd kb.2perc múlva, hogy nem tölthető le.
Egyébként eddig nem jelent meg olyan frissítés, ami nem lett volna jó a telóra, és mivel nincs IOS7 a 3GS-re így nem szabadna feldobnia.

(#52806) Salex1 válasza Salex1 (#52805) üzenetére


Salex1
senior tag

na...safe mode-ban elkezdte letölteni végre.

(#52807) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Reggelt!

Lányomnak csinálnék itunes regisztrációt, de bankkártya nélkül nem enged tovább, de nem szeretnék beadni neki semmilyen bankkártyát, hogy lehet ezt megcsinálni??

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#52808) icecave válasza Salex1 (#52806) üzenetére


icecave
Topikgazda

Safe mód? Akkor nem az a baj,hogy már "széjjel" van JB-zve? Egy idő után az is bekavarhat, ha már rég fentvan, és minden kis tweak-et kipróbált az ember, főleg a feltörteket.. Ha ez a baj, ha nem, én pont az ilyen dolgok miatt hagytam fel a JB-vel, és bár megvettem a tweak-eket, amiket használtam, még úgyis voltak furcsa dolgok.

amuba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52809) Peethy válasza Zsolaf (#52807) üzenetére


Peethy
őstag

Lépj ki az itunes fiókból, keress egy ingyenes alkalmazást és próbáld meg letölteni. Akkor be akar majd léptetni, és ott kattints a regisztrációra. Akkor lesz olyan lehetőség, hogy nem kell semmit megadni.

(#52810) manchester85 válasza Zsolaf (#52807) üzenetére


manchester85
addikt

Egy ingyenes alkalmazas letöltésével kezded, onnan folytatod a regisztrációval.

i6 Silver

(#52811) Zsolaf


Zsolaf
addikt

KÖSZÖNÖM mindenkinek :R tiszta!

[ Szerkesztve ]

(#52812) legiaap


legiaap
nagyúr

Na egy fehér 32 gigás iPhone 5S hozzá való sárga Apple tokkal megrendelve. Remélem még ezen a héten megjön.

-secret-: UK-ban élek. :D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#52813) -secret- válasza legiaap (#52812) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

honnan? :D

(#52814) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy iOS7 alatt sokkal többet ír ki használatnál, mint a valós. iOS6 alatt nem volt ilyen problémám. Friss restore volt, ráment a backupom iCloudról, mint ahogy eddig mindig. Újként nem akarom/nem fogom beállítani. Esetleg valami tipp?

Köszi!

(#52815) icecave válasza r3dsnake (#52814) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ezt mégis honnan tudod? Ennyire nagy az eltérés,hogy kiír 4 óra használatot, pedig tudod,hogy igazából csak 30 percet nyomkodtad maximum? Most megnéztem, nekem 4 óra 45 perc használatot ír, egy napos standby-al, és elgondolkodva úgy érzem lehetetlen, hogy majdnem 5 órát volt egy nap alatt aktív ennyi idő alatt a telefonom. Persze, nem is számolgatom, miket nézegetek meg stb. Az tény,hogy iOS 7 alatt sokat nyomkodom, nézem az appokat, mik frissültek, mik várhatóak, mindenféle, plusz az új telefon beállítás miatt még "konfigolgatom" a telefont.

(#52816) r3dsnake válasza icecave (#52815) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most 2 óra standby, és 1 óra használatot ír, holott csak reggel a kádban olvasgattam pár cikket. Nagyjából a fél órát érezném reálisnak. De majd ma éjszaka nem rakom töltőre, hogy megnézzem mennyi megy bele pár óra alatt. iOS6 alatt asszem fél óra volt egy teljes éjszakára. (Amúgy merülést is jobban érzem iOS7 alatt, mint 6 alatt.)

(#52817) nord_ válasza r3dsnake (#52816) üzenetére


nord_
veterán

Úgy tudom, hogy használatnak számolja azt is, amikor emailt csekkol vagy akár frissít valamit a háttérben - nem kell feltétlenül a júzernek nyomkodnia a telefonját vagy sötét kijelzőnél zenét hallgatnia, hogy meginduljon a számláló.

(#52818) r3dsnake válasza nord_ (#52817) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor viszont elképzelhető, hogy az exchange helyetti 15percenkénti fetch nyomja meg a használatot.

(#52819) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok almás, de egyik kolléganőm igen. Megkapta ő is az új frissítést az i5-ösre, és azóta nem találja, hogy hol lehet beállítani, hogy az ébresztő csak zenéljen, de ne rezegjen... mit mondjak neki merre keresse?

(#52820) Tibee86 válasza DeFranco (#52819) üzenetére


Tibee86
veterán

Az lenne a fura, ha iOS6-on talált volna ilyen lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#52821) DeFranco válasza Tibee86 (#52820) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felteszem a kezem, nem értek hozzá, panaszkodott, hogy eddig nem rezgett ébresztéskor neki, most meg rezeg, mióta frissítést kapott. Hogy ez mitől függ vagy mitől nem, nem tudom, ő meg nőből van és éjszaka félálomban next-next-finishelt mindenre.

(#52822) Ragnar95 válasza DeFranco (#52819) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne keresse, mert nincs ilyen lehetőség, de eddig sem volt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#52823) icecave válasza DeFranco (#52819) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mert eddig be tudta állítani gyári ébresztőn ezt? Akkor árulja már el,hogy hogyan légyszíves, nekem nem sikerült sosem ezt így benne az appban állítani.

szerk: jól van akkor, nem csak én vagyok így :D

[ Szerkesztve ]

(#52824) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Felhívtam, nem emlékszik, lehet hogy mégis rezgett előtte is "csak ez olyan kellemes dallam, hogy itt már zavarja".

Hát akkor ennyi volt, case closed. Köszönöm a segítséget!

(#52825) ittakary válasza Tibee86 (#52820) üzenetére


ittakary
nagyúr

:D Síííírok :D

[ Szerkesztve ]

(#52826) #51177472


#51177472
törölt tag

iPad Minin milyen az iOS 7?

(#52827) ZooLee válasza #51177472 (#52826) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, a netes információk alapján fogalmazzunk úgy, hogy egyelőre "optimalizálatlan". Az mégis jobban hangzik, mint az, hogy "elb@szták"... :D

(#52828) M@te


M@te
senior tag

nem értem hogy ha az e-mailjeim 1 óránkénti begyűjtésre van beállítva, akkor hogy lehet hogy mégis folyamatosan pusholja a leveleket? pl facebook kommentekről is egyből kapok e-mailt, félpercenként.
biztos hogy 1 órásra van állítva! akkor hogy is működik ez?

feltételezném úgy kéne hogy óránként ellenőrzi és akkor kapok egyszerre akár 20 levelet (mert én ezt szeretném) de nem jön össze

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#52829) #51177472 válasza ZooLee (#52827) üzenetére


#51177472
törölt tag

Értem. Elgondolkodtam, hogy veszek egy minit, játékra tök jó, de valahogy nagyon nem fogott meg iOS 7 alatt.

(#52830) ZooLee válasza #51177472 (#52829) üzenetére


ZooLee
őstag

Szerintem érdemes megvárni egyrészről a 7.0.1-et, másrészről a várható őszi iPad bejelentést...

(#52831) nord_ válasza DeFranco (#52824) üzenetére


nord_
veterán

A Beállítások - Hangoknál ha kikapcsolja telefoncsöngéskor a rezgést, akkor az ébresztő se fog rezegni. Sajna a két dolog valamiért össze van kötve.

(#52832) #51177472 válasza ZooLee (#52830) üzenetére


#51177472
törölt tag

Drága lesz a Mini 2. :)
Most ilyen 60 körül már lehet kapni, az elég korrekt, gondoltam beújítok egyet..

(#52833) r3dsnake válasza M@te (#52828) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt hogy csináltad? Kiakaszt a fetch, nekem rendes push kellene.

(#52834) Tim82 válasza ZooLee (#52827) üzenetére


Tim82
nagyúr

Személyes tapasztalat alapján meg nem az, nincsen vele gond. Talán még simábban is fut nálam, mint a 6.1.3.

Egyedül a Gmail app csinált érdekes összeomlásokat (az sem azonnal, hanem már egy napi iOS 7 használat után), de egy app eltávolítás-újratelepítés megoldotta azt is. Meg a legelső alkalommal a telepítés után látványosan megakadt a képernyőforgatás. Azóta sem csinálta újra ezt...

Illetve volt olyan, hogy a Safari a PH!-lapcsalád fórumoldalait "félig" töltötte be elsőre (otthoni wifi-n, nyomkodnom kellett az oldalfrissítést). Aztán volt egy kisebb fórummotor-frissítés és valahogy ez is megszűnt, szóval nem iOS-oldali hiba volt...

Hozzáteszem, egyszerűen csak frissítettem, semmi gyári visszaállítás-új iPad-ként beállítás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52835) nord_ válasza r3dsnake (#52833) üzenetére


nord_
veterán

Állj át iCloudra. :)
Nálam már csak hírlevelek meg az iTunes-os számlák jönnek gmailre. Arra meg bőven elég a fetch, ha lehetne, átállítanám 8 órás csekkolásra.

(#52836) r3dsnake válasza nord_ (#52835) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem fogok, szar a webes felülete.

(#52837) buci30


buci30
addikt

Miket érdemes kikapcsolni az aksi idő javulása érdekében??

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#52838) ZooLee válasza Tim82 (#52834) üzenetére


ZooLee
őstag

Személyes tapasztalat alapján meg nem az, nincsen vele gond.

Hát ezaz, de ugyanilyen vegyesek a iPhone 4-4s tapasztalatok itt a fórumban is. Van akinek tökéletesen megy, van aki erős lassulásról beszél...
Én inkább nem frissítenék (bár nekem is simán működik az i5-ön) hanem megvárnám a 0.1-et. (Eddig is így frissítettem, de most a sok újdonság miatt bevállaltam a 0-dayt :) )

(#52832) sdforlife: Drága lesz a Mini 2. :)

Az biztos, de lejjebb viszi a sima mini árát. Bár, a 60 már elég baráti, pár hete néztem, akkor még 75 körül is elvétve volt csak...

(#52837) buci30Miket érdemes kikapcsolni az aksi idő javulása érdekében??

hát, mondjuk a telefont? :D
Helymeghatározást csak annak az alkalmazásnak engedélyezni, amelyiknek tényleg kell, a rendszerszolgáltatások szintjén is mindent kikapcsolni, különösen a gyakori helyeket. Fényerőt automatára állítani, automatikus alkalmazásfrissítés kikapcsolni, stb. Itt össze van szedve. De azért ha mindent kilősz, akkor meg lőttek az "okos"telefonnak, meg egy csomó kényelmi szolgáltatásnak. Meg kell találni a helyes egyensúlyt...

[ Szerkesztve ]

(#52839) nord_ válasza r3dsnake (#52836) üzenetére


nord_
veterán

Nem tetszik az iOS7-like dizájn? :D
A webes felület már jó - ha Te is használtad a me-s korszakban, sejted, mire gondolok. :)

(#52840) dzsonesz válasza buci30 (#52837) üzenetére


dzsonesz
tag

Szia!

Beéllítások/adatvédelem/helymeghatározás... itt nézz szét és döntsd el, hogy mely alkalmazásoknak adsz rá engedélyt. Minél kevesebbnek, annál jobb.
Akkor, fényerőt tedd automatikusra, most hirtelen ezek jutottak eszembe.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#52841) M@te válasza r3dsnake (#52833) üzenetére


M@te
senior tag

mit? beállítások mail, kontaktok és ott adatok begyűjtése, push be.

de nekem óránként fetch-re van állítva akkor miért nem úgy működik??? :O

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#52842) r3dsnake válasza nord_ (#52839) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De. A dizájn nagyon tetszik, de a Gmail webes felülete túl jó ahhoz, hogy otthagyjam.

M@te: exchange-t használsz, vagy Gmail fiók van hozzáadva? Ha az utóbbi, akkor nincs pushod (hiába kapcsolod be).

(#52843) M@te válasza r3dsnake (#52842) üzenetére


M@te
senior tag

nem olvastam a többi kommentet, bocsi. nem gmail.

na de ha valaki tudja a megoldást az én problémámra akkor ne tartsa magában :)

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#52844) nord_ válasza r3dsnake (#52842) üzenetére


nord_
veterán

Nekem a gmailnél az új levél írása újítás nem tetszik... az a kis ablak a jobb alsó sarokban a nagy monitoron... Áhh! :)

(#52845) DanielK válasza M@te (#52841) üzenetére


DanielK
addikt

de menj belülre és nézd meg ott is. mert külön fiókonként lehet állítani ezt.

(#52846) #51177472


#51177472
törölt tag

iPad Minire bookbook case-ja nincs valakinek véletlenül? :U vagy valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#52847) Szamuraj85


Szamuraj85
újonc

:C

[ Szerkesztve ]

"Túl sok a gengszter repper, szerinted hány igazi gengszter reppel."

(#52848) M@te válasza DanielK (#52845) üzenetére


M@te
senior tag

fiókonként is mindegyik fetch-re és azon belül óránkéntira van.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#52849) DanielK válasza M@te (#52848) üzenetére


DanielK
addikt

akkor passz... :F

(#52850) Tim82 válasza ZooLee (#52838) üzenetére


Tim82
nagyúr

A vegyes tapasztalat szerintem nem egyenlő azzal, hogy "elb@szták". Ahogy olvasom, gondok leginkább akkor vannak, ha belakott iOS 6-ot frissítenek 7-re, tiszta lap helyett.

Én is vártam jó pár napot, olvasgattam a kapcsolódó topikokat, hogy milyen problémák vannak, a frissítés előtt csináltam iCloud-ba egy biztonsági mentést, de végül semmi szükség nem volt rá. Nem vagyok nagy iOS-guru (az iPad Mini csak május óta van, azelőtt meg egy Whited00r-os iPhone 2G volt az egyetlen iOS-os eszközöm), ezért biztosra akartam menni, csak akkor frissítettem, amikor úgy látszott, hogy a kezdeti gondok nagy része már elhárult.

Eddig nem bántam meg a frissítést. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.