Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) vadászcsiga válasza Lacc88 (#52048) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Miért lenne normális? Vigye vissza es cseréltesse

(#52052) Lacc88


Lacc88
senior tag

Gsm boltbol vette bontatlanul . O aktivalta elso bekapcsolasnal .

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#52053) buci30 válasza snooze (#52047) üzenetére


buci30
addikt

Értelek hátha töltöm akkor leteszem es ennyi nem fog az letörni.
De a másik verzióban ilyen pici fajta ami kényelmesen elfér a zsebembe is milyet javasolsz. Nem eBay-es.

Tok az tuti olyan kene ami vagy átlátszó hátul vagy nem takarja semmi a telefon hátlapját max fólia.
De viszont elől kijebb legyen a tok mint a kijelző így azt is védi plusz majd fólia oda is.
Ilyenekre javaslat?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#52054) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Üdv.
Ipad Minit tervezek venni és érdekelne, hogy Skypeon lehet-e úgy beszélgetni, hogy videóhívás közben tudj írni is? Meg a hardver elég a mostani játékokhoz is még vagy már kezd elavult lenni?

[ Szerkesztve ]

(#52055) Roland93 válasza Roland93 (#51791) üzenetére


Roland93
aktív tag

Erre valaki???

(#52056) Gorbesz válasza b4zsi- (#52054) üzenetére


Gorbesz
tag

a minit meg nem eliminaltak "minimum" kovetelmeny ugyileg :) most az i4 van teriteken :/ ill. lassan az iPad2.
minin pl. eleg jo lehet a Deus Ex. nezd meg jutubon.

PS5/iOS

(#52057) Criton válasza B-L-A-C-K (#52046) üzenetére


Criton
veterán

Nekem egyaltalan nem atlatszo :(

(#52058) b4zsi- válasza Gorbesz (#52056) üzenetére


b4zsi-
őstag

A miniben ugyanaz a hardver, mint az ipad 2-ben nem?

(#52059) vadászcsiga válasza b4zsi- (#52058) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja

(#52060) Gorbesz válasza b4zsi- (#52058) üzenetére


Gorbesz
tag

ezaz, ezert vannak kiadakva sokan hogy ami megy minin, miert nem megy a 2-n :D uzletpolitika :D
A5X a miniben. X egy titok. igen, kicsit elavultnak tunhet ma.

PS5/iOS

(#52061) Onderon


Onderon
senior tag

továbbra sem érdemes végigolvasni ezt a napi többszáz hozzászólást ugye?

(#52062) agabe válasza Lacc88 (#52052) üzenetére


agabe
addikt

Nem szabad Gsm boltbol vasarolni...ennyi.
Szinte jobban jar egy hasznalttal (arban tuti). Az amit vett (hiaba o aktivalta) lehet legrosszabb esetben egy darabokbol osszerakott peldany is, de ha pl. a dobozan a foliat nem o bontotta ki, akkor ha nem is aktivaltak a keszuleket kivehettek, es valamilyen modon eloidezhettek a kopast.
Ha ott akkor nem adta vissza rogton, akkor mar nincs semmi remeny, hogy visszavegyek, mert azt fogjak mondani o okozta a serulest....es az is elofordulhet, hogy a boltban sem tudtak rola, a gyartosorrol kerult igy ki...csak haverod nem ellenorizte le.
Biztos nem cserelik akarmi is van.

(#52061) Parasite:
A vilag nem lett megvaltva, de lehet erdekes is a hsz-ok kozul...honnan tudja barki teged erdekel-e valamelyik ? :))

[ Szerkesztve ]

(#52063) Lacc88 válasza agabe (#52062) üzenetére


Lacc88
senior tag

A telot o bontotta ki ... Bontatlan volt !
Sztem igy kerult ki , de ezzel csak annyit szerettem volna hogy akkor a telefon nem hasznalt hanem uj ! Mivel o aktivalta es 20 an vettuk a telot az az 2 napja es 2014 szept 19 ig garis leellenoriztuk serial alapjan !

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#52064) agabe válasza Lacc88 (#52063) üzenetére


agabe
addikt

akkor a telot nem a gsm bolt buheralta (hacsak nem foliaztak le ujbol, de ezt nem tartom nagy valoszinusegunek), viszont ott kellett volna tuzetesen atnezni a vasarlaskor :(
Utolag meg hivatalos forgalmazo boltban sem cserelnek ki neki.
Es sajna a fekete konnyen kopik (hoval konnyebben mint a feher, meg az 5S-ek is mar ugy tunik ellenallobbak). Ezzel nem lehet mit kezdeni, viszont pont emiatt nagy aranyban hordjak tokban a telot, de legalabbis bumperrel.
Az I4-es szeriaknal a hatso uveg is megrepedhetett ha nem vigyaztak ra, 5-osnel meg kopik a festes...ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#52065) Lacc88 válasza agabe (#52064) üzenetére


Lacc88
senior tag

Mar m1 nem zavarja annyira . Sztem igy jott ki . Mi haszna lenne a gsmesnek habkibontja megfogja es lekopik a festek ... Ertelmetlen lenne ennyi ez van van rajta tok ! Msjd az 5s fekete nem fog kopni ! :)

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#52066) peugeotmate válasza Lacc88 (#52063) üzenetére


peugeotmate
őstag

Esetleg próbáljatok meg élni a 3 napos vásárlástól való elállási jogotokkal. Hátha, nem feltétlenül kell a hibával kezdeni a mondandót...

meg

(#52067) Lacc88 válasza peugeotmate (#52066) üzenetére


Lacc88
senior tag

Olyankor cserelik vagy mi ?

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#52068) StLui válasza peugeotmate (#52066) üzenetére


StLui
veterán

olyan nincs, csak legenda, hibásat kell cserélni 3 napon belül

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#52069) Lacc88 válasza StLui (#52068) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nem erdekes .... Ez van bontatlanul vettuk mi aktivaltuk . Van rajta tok .

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#52070) agabe válasza Lacc88 (#52065) üzenetére


agabe
addikt

Valoban az a valoszinu, hogy igy jott ki.
5S-rol sajna kiderult par nap alatt (kiprobaltam haveret eloben...es semmi izgalom nem jart at) hogy nem akarok ra valtani...majd ha kezd lejarni 5-oson a gari, akkor lehet veszek egyet hasznaltan ami gariban majd kihuzza 6-osig, de en mar most a 6-ost varom (remelem nem lesz lapat meretu), szoval en is azok koze tartozom akik tokban hordjak a fekete iphonjukat :D

(#52068) StLui:
jaja...netes vasarlas eseten van 8 nap, de szemelyesnel a 3nap nem kotelezo, csupan vannak nagyobb aruhazak akik ezt megteszik az ott vasarolt termekekkel.

(#52069) Lacc88:
lehet, hogy most idegesito, de szinte lehetetlen (najo lehet, csak nehez) ugyis olyan allapotban tartani, hogy ne legyen rajta a legkisebb nyoma sem a kopasnak, mert neha tokbol is kikerul, es altalaban akkor tortenik vele valami ami meglatszodhat.
Nem kell vele foglalkozni, es tok miatt amugy sem latszik (meg valoszinuleg eleg csekely a serules, mert kulonben azert szemet szurt volna)

[ Szerkesztve ]

(#52071) peugeotmate válasza StLui (#52068) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nem legenda egyáltalán. Bolt és eladó függő. Meg kell próbálni, amennyiben zavarja és van erre energiája illetve ideje. Továbbá ez is hibás, festék és/vagy anyaghibás. Ez így akkor sem korrekt, habár a vásárlás előtt kellett volna ezt megnézni, utólag nehéz már bármit is tenni.

[ Szerkesztve ]

meg

(#52072) B-L-A-C-K válasza Criton (#52057) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A Beállítások -> Általános -> Kisegítő lehetőségek -> Kontraszt növelése ki/be na itt lehet ezzel kicsit játszani...Viszont csak bizonyos háttereknél jön ki jobban.

Ezt most csináltam, ennyi különbség van be/ki kapcsolt állapotban:

Remélem egy új frissítésnél ennek az átláthatóságát javítják...

Mindenkinek:

Az i5 tölt fel 4S-hez képest nagyon hamar, vagy IOS7-nek köszönhető? Csak azért mert meglepően látom hogy nemrég raktam rá a töltőre a telefont pár százaléknál, és már 80% tart...

[ Szerkesztve ]

(#52073) Blaise


Blaise
veterán

GSM boltból vásárolt külföldről behozott iPhone-nál mi van a garanciával?

Az istyle honlapja így fogalmaz:

"Garanciádat csak az eszköz vásárlását igazoló számla bemutatásával érvényesítheted, amennyiben ez nem áll rendelkezésedre, úgy a javítás munkadíj kötelessé válik. "
[link]

Nem elég csak a serial ellenőrzés?

(#52074) Criton válasza B-L-A-C-K (#52072) üzenetére


Criton
veterán

Megpróbálom, köszi :)

(#52075) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#52072) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Villanyórát nem buheráltad? :DDD

(#52076) vans?


vans?
őstag

Na, csutortok ota hasznalom az iOS7-et egy i4-en. Sokaig vacillaltam, hogy le merjem-e tolteni, sokan itt is azt irtatok, hogy nehogy feltegye az ember, de aztan mivel lehetett meg (talan meg mindig?) SHSH-t menteni, ezert megcsinaltam. Egyaltalan nem bantam meg, sot. Tokeletesen fut, egy leheletnyit lassabb, mint a 6.1.3 volt, de cserebe gyonyoru, atgondolt, funkcionalis, orom hasznalni (ez persze mind egyeni velemeny). Tudom, hogy az Apple politikajanak egyik alapkove, hogy mindenfele eszkozzel rabirjuk a vevot arra, hogy megvegye a legujabbat (persze kinek nem.. csak nekik sikerul is), de megis fantasztikus, hogy egy 3 eves hardveren igy fut egy teljesen uj oprendszer. Van a kozvetlen kozelemben egy i5 is, annal nyilvan erezhetoen lassabb, de ettol meg osszessegeben en ajanlom az i4-eseknek is. Friss restore + icloud mentes komboval tettem fel.

hábm bábm

(#52077) xors válasza agabe (#51987) üzenetére


xors
senior tag

Én nekem igazából az nem tetszik benne, hogy alul van egy tök fekete gombsor mintha valami első verziós app lenne, ahol lustultak a programozók valami grafikát belevinni... persze lehet fehérben barátságosabb, de még addig nem akarok ios7 -re frissíteni amíg nem lesz legalább közel annyira stabil és megbízható mint a 6.1.3 :K

Más: Az appstore lehet kicsit megvan hülyülve, van amikor jelzi a frissítéseket van amikor nem, van amikor nem látom hogy mi akar frissülni csak hogy van 3frissítésre váró... de gondolom majd javítják csak az ios7 -el még bénáznak

(#52078) peugeotmate válasza Blaise (#52073) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez csak írásban létezik, iPodhoz is kérnek "elvben" számlát, pedig azok világgaranciálisak. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy elég pl. az iPod széria számát bemondanod és kicserélnek egy hibás Apple fülest egy újra (a gari időn belül). iPhone-oknál sem hallottam olyat még, hogy a számlával huzakodtak volna elő. De lehet mióta az XMS-sel összeálltak, már nagyobb a "szigor", ezt már nem tudom.

meg

(#52079) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#52075) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem rémlik, azóta már fel is töltött...:) 80%-ról 100%-ra ~15 perc volt most...

[ Szerkesztve ]

(#52080) Stirbi


Stirbi
addikt

Sziasztok!

Iphone 4

Volt Restore+IOS7 install+backup icloudból. Tetszik nagyon az IOS7! Nem tapasztaltam lassulást a 6.1.3 -hoz képest.

A semmiből jött két napja tartó gyors merüléses hiba, amit meg is osztottam veletek, TALÁN rendbejött. (Nem szeretném elszólni magam.)

[ Szerkesztve ]

(#52081) Blaise válasza peugeotmate (#52078) üzenetére


Blaise
veterán

Ok, de ha ez van kiírva, akkor gondolom jogosan hajthatnak el papír nélkül.

(#52082) Gorbesz válasza vans? (#52076) üzenetére


Gorbesz
tag

es szerintem meg a battery usage is jobb lett i4-en. az ember azt varta volna hogy rosszabb lesz. i4s-en viszont valoban rosszabb?

PS5/iOS

(#52083) samgar


samgar
őstag

Remélem lassan vége lesz az új iOS miatt síró-rívó kommenteknek mert kicsit kezd unalmas lenni. Ez szakmai topik, ahol konkrét problémákról kellene beszélgetnünk és nem arról, hogy nekem ez nem tetszik nekem meg az nem. Mint valami ki..szott óvoda. Ez az új irány és ez is marad. Akinek meg nem tetszik vegyen egy buta telefont. Nokia 1.0-val.

Oppo Find X5 PRO

(#52084) agabe válasza Blaise (#52073) üzenetére


agabe
addikt

tenyleg erdekes, eddig egy keszuleket kellett javittatnom(tavaly) es sosem hallottam meg, hogy kertek volna szamlat.
Ha mostantol kernek, akkor szigoritottak.

(#52083) samgar:
Mindig volt ilyen, es nem lehet valtoztatni rajta...hiaba van off topik kulon, mert ott aztan tenyleg mindenfele van, de ide is kerulnek ilyenek.
Szakmai... hat a szoftver (meg ha a kinezete nem is, de leginkabb a mukodeserol esik sok szo mostanaban) is ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#52085) peugeotmate válasza Blaise (#52081) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez már elég régóta ki van írva az oldalukra, lehet kezdettől fogva. Kb. annyira jogosan, mint bármely más termék esetében, ha nem tudod igazolni, hogy valóban tiéd a készülék.

meg

(#52086) Stirbi válasza VoidXs (#51873) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia!

Én meg vagyok elégedve az IOS7-el! ( Iphone 4 )

(#52087) vadászcsiga válasza samgar (#52083) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kijött az 1.0? Végre :C

(#52088) Ragnar95 válasza Blaise (#52073) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell semmilyen számla, énis gariztattam már Németországból származó iPhone-t az iStyle-nál és csak a serialt nézték. Mindenképpen serial alapján történik a gariztatás, ők az alapján el tudják dönteni,h érvényes-e itthon a gari vagy sem, nem kell számla.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#52089) manchester85 válasza samgar (#52083) üzenetére


manchester85
addikt

"ahol konkrét problémákról kellene beszélgetnünk "

Nem eléggé konkrét probléma az, ha a rendszer bizonyos értelemben visszafejlodes? Nyilván a dizájn szubjektív, de vannak funkcionálisan rosszabbul működő feature-ök (szarabb NC, szarabb Siri UI, hisz értelmetlenül teljes képernyős). Bar ezen változtatni nem tudunk, de legalabb annak segítség lehet, aki vacillal, hogy feltegye-e. Semmi baj azzal, ha racionális érvekkel megindokolható, ha vmi szarabb.és bőven van ilyen is. :U

i6 Silver

(#52090) Criton


Criton
veterán

Korábban írtam, hogy vásároltam csengőhangot, az Apple Store szerint viszont újra meg kéne vennem, amit nem szeretnék, mivel egyszer már ki lett fizetve. iTunes-ban a "Hangok" alatt ott van, és ha rámegyek az Infóra akkor ott van, hogy az xy apple accountal megvásárolva, még sem tudom újra letölteni? Hogy tudom ezt átvinni a telefonra, vagy letölteni?

(#52091) Blyan válasza B-L-A-C-K (#52041) üzenetére


Blyan
félisten

Persze ehhez nem árt egy i5 az i4S helyett... :DDD

(#52043) bigdady

De a megjelenés pillanatában már/még vissza lehetett rakni a korábbi változatot.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#52092) agabe


agabe
addikt

skype megy nalatok ... marmint lehet beszelni rajta?
most IOS 7-es alatt telomrol semmit nem hallott haverom (en hallottam)..letoroltem, ujra is telepitettem, de ugyanaz.
Most Ipad-rol (6.1.2 van meg rajta) meg siman tudtam vele beszelni.

(#52093) Cyberpunk válasza agabe (#52092) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hanghívást még nem próbáltam róla. de ez egy jó kérdés. Hát próbáljátok ki.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#52094) Vasinger! válasza agabe (#52092) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én kipróbáltam a test call-al és tökéletesen működött. Valószínűleg a mikrofont tiltottad le, mert rákérdez az elején, hogy engedélyezed e, valahol a beállításokban szerintem lehet újra engedélyezni.

(#52095) Kasza08


Kasza08
őstag

Nektek működik a FaceTime-audió? :F

(#52096) agabe válasza Vasinger! (#52094) üzenetére


agabe
addikt

Koszi megvolt , es az adatvedelemnel a mikrofon beallitasokban a skype le volt tiltva (bar nem emlekszem, hogy kerdezte volna...de barmi lehet)...ha viszont letoroltem a skype-t majd ujra raktam akkor nem kellett volna ennek is alapra allnia es megint megkerdeznie?
Sebaj. Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#52097) agabe válasza Kasza08 (#52095) üzenetére


agabe
addikt

Most sajat magamat hivtam facetime-ban ipad-en, es csak videoval ment. Hanghivasra megszakad egybol.
Ha viszont a tabletrol probalom hivni magam (ott ugye nincs hanghivas hanem video lehetoseg csak) akkor az mar viszont ugy sem megy.
Ugy tunik hanghivas nem megy facetime-on a telorol inditva nalam sem, de mas eszkozrol meg egyaltalan nem tudom a telot hivni (sehogy) facetime-on keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#52098) Kasza08 válasza agabe (#52097) üzenetére


Kasza08
őstag

Na, nekem az előbb asszony kicsörgött, meg vissza is hívott. Igaz most a Telefonból indítottam a hívást, nem az Üzenetekből.

(#52099) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok! Jelenleg Windows Phone felhasználó vagyok, és ezzel el is mondtam az okát annak, hogy miért is szeretnék váltani róla. A telefonom hardvere remek, azonban a rendszer olyan szinten röhejes, hogy nekem ég az arcom a készítők helyett, így inkább nem is szenvedek vele tovább. Androidot már használtam korábban, igazából teljes mértékben meg voltam elégedve vele, de most szeretnék benyergelni az IOS mögé, hátha ez lesz az a rendszer, amit mindig is kerestem. Mielőtt azonban lecsapok egy készülékre, lenne pár kérdésem.

Egy iPhone 4S-re szeretnék beruházni (tele van az ebay refurbished modellekkel). Mik az általános tapasztalatok a készülékkel kapcsolatban? Kollégámnak ilyenje van, ő meg van vele elégedve, de hátha itt rátud valaki mutatni egy olyan hibára, ami miatt meggondolnám magam. Általános hibák alatt olyan dolgokra gondolok, mint például gyenge antenna, rossz hangminőség, meg ilyenek.

IOS-en van lehetőség külső feliratfájlos filmeket nézni? Szóval van olyan lejátszó, ami támogatja az .srt kiterjesztést? A push notification-ök mennyire gyorsak? Androidon rögtön jelzett a telefon, de pl. WP8-on semmi nem jön meg (vagy csak több órás, napos késéssel).
Az internet megosztására van lehetőség, és ha igen, akkor mennyire hatékony a dolog? Csak mobilnetem van, így a laptopom is arra kapcsolódik, így ez elég fontos funkció számomra.
A Skype normálisan jelez, illetve megy vele a videótelefonálás is?

Egyelőre ennyi kérdésem lenne, azonban valószínűleg még zargatni foglak titeket, ugyanis nem szeretnék ismét lyukra futni. Előre is köszönöm a válaszokat!

“The wha-"

(#52100) agabe válasza Wlac (#52099) üzenetére


agabe
addikt

Nincs tokeletes rendszer, de ios jo (amugy android, es wp is, csak mindegyiknek mas a hibaja)

4S-nek nincs altalanos hibaja...talan annyi, hogy 6-os IOS alatt a keszulekek bizonyos szazalekaban a wifi kihalt (eleg hamar akar perceken/otakon belul tehat nem fel ev mulva romlik el egysezrcsak ha elromlik), de ez esetben a keszuleket gariban cserelik (gondolom a refurbot is).

A felirat nem tudom a valaszt, mert nem hasznalok feliratot, de feltetelezem van hozza megfelelo progi, viszont a telora nem tudsz csak ugy filmet pakolni mint pl. androidra.
Push jol mukodik.
Internetmegosztas szinten jo, sot nem csak wifin keresztul van ra lehetoseg, hanem a menuben lehet valasztani usb kabelt is (sosem probaltam meg, de a lehetoseg ott van), es ez esetben egyreszt nem eszi annyira az akksit, masreszt meg tolti is usb-n keresztul.

Skype normalis, jelez, videotelefonalas mukodik, de van mas progi is (pl viber) ami szinten alkalmas beszelgetesre akar szamitogepre telepitett kliensen, akar masik okostelora telepitett kliensen keresztul (igaz video nincs rajta).

Egyik erossege a rendszernek, hogy mindenre jo appok vannak (igaz android is jo ebbol, de ott a szemet kicsit tobb), es siman csak hasznalni kell. IOS 7 ami most jott ki meg egy kis csiszolasra szorul, mert elozo verzio nagyon kierlelt volt mar, de ha 4S-en tutira menve rajta hagyod az IOS 6-ot amig nem lesz hibatlan a 7-es akkor nem lesz gondod.

Jo az akksi ido, es jo meretu (nem lapat) a telefon. Ajanlhato mindenkeppen, de nem lehet azt mondani, hogy android rosszabb lenne...mas a stilusuk, es android szabadsaga mellett tobb a hibalehetoseg is valamivel (nomeg az optimalizalas nem sikerul olyan passzentosra minden gyartonak, az olcsobb kategoriaban pedig sajna nem is jok hasznalhatosag szempontjabol a telok teljesen, ezert felso-kozep /csucskategorias androidos telokhoz erdemes hasonlitani az IOS-t es az iphone-t...leginkabb nexusokhoz)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.