Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260401) SharpSA válasza Noxy (#260395) üzenetére


SharpSA
veterán

Magyarul használom a készüléket és sokszor nem a névre, hanem cégre keresek rá. Valamikor kipróbáltam a Sirit, de nem érti a magyart. Természetesen álló helyzetben, lámpánál igyekszem telefonhívást kezdeményezni. Na és telefonról jelenleg lényegesen gyorsabb, mint Carplay-en.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#260402) SharpSA válasza Chalez (#260382) üzenetére


SharpSA
veterán

Képek, ahogy ígértem:




Ez így rossz utakon sem mozog, rezgés nélkül tartja a telefont. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#260403) Razzul válasza Mr. Erikszon (#260396) üzenetére


Razzul
senior tag

15.3.1 a legfrissebb. Ahhoz amit Noxy leírt előttem annyit fűznék csak hozzá, hogy a legújabb verziót a biztonsági frissítések miatt szerintem mindenképp érdemes telepíteni. Az iOS 13-ról updatelve lehet lesz olyan új funkció is amit használni fogsz (pl.: widgetek).

Az újabb főverziókon én a teljesítménycsökkenést semmilyen formáját nem észleltem.

Stat crux dum volvitur orbis

(#260404) Noxy válasza Chalez (#260400) üzenetére


Noxy
veterán

Ha másra is használod, akkor nem mind1 honnan veszed elő?
A lényeget meg látod, hallod anélkül is, hogy előtted lenne.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260405) myke7


myke7
tag

Sziasztok,

érdeklődnék, véleményetek szerint egy használt iPhone 7 v 8 elketyeg még 3 évet kb. használható szinten egy új akksival teljes értékűen? (lassulás az bekalkulálva)
Céges telefonom van, így privát telóra nem áldoznék sokat, mert évente párszor használom csak.

[ Szerkesztve ]

(#260406) bnorci71 válasza myke7 (#260405) üzenetére


bnorci71
addikt

#260394

akár

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#260407) Sys85 válasza myke7 (#260405) üzenetére


Sys85
veterán

Ha a jelenlegi metódus szerint frissít régebbi készülékeket az Apple,akkor az i7 kb még 1,5 évig kap frissítéseket,az i8 pedig 1 évvel tovább.
Szóval inkább i8,főleg hogy az tud vezetéknélküli töltést is.
Én i7-ért már nem adnék pénzt,kivéve ha nagyon durván nyomott áron kapnám meg (esetleg örökölném valakitől), sok gond lehet velük (audio ic hiba,töltésvezérlő hiba például).
Az ha együtt tudsz élni a kevés rammal és a sovány akkuval akkor egy i8 lesz a neked való.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260408) trillárom


trillárom
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy új iphone 11-et euronicsben. Én bontottam ki a dobozát. Bekapcsolás után az akksija rögtön pirosan jelzett, h. tölteni kell. Van már iphone a családban és nekik kb.fullon fel volt töltve amikor először bekapcsolták. Lehet, hogy az enyém egy újracsomagolt készülék v.ne pörögjek ezen?🙂

(#260409) #86564352 válasza trillárom (#260408) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha amúgy rendben működik, ne foglalkozz vele. Az 2019 őszén jelent meg, ha a te példányod frissebb gyártás akkor is valószínűleg sok-sok hónapot állt raktárban. Természetes úgy elvesztette a töltöttséget.

(#260410) trillárom válasza #86564352 (#260409) üzenetére


trillárom
csendes tag

Köszi! Eddig úgy tűnik rendben van. Töltéskor melegszik kissé, de ahogy olvasom ez jellemző az iphone 11-re..

(#260411) charg


charg
tag

Sziasztok!

A garancia és pl. egy iStyle biztosítás miben különbözik?
Azt gondolom, hogy a biztosítás fedezi műszaki meghibásodáson felül a rongálódást, lopást.
Van olyan eset amire a garancia érvényes, de a biztosítás nem? Pl. aksi elhasználódás

Az ok amiért kérdezem:
Nem tudom eldönteni melyik érné meg jobban:
1. Cégre venni telefont iStyle biztosítással (nem vonatkoznak rá a garanciális szabályok)
2. Magánszemélyként venni telefont (vonatkoznak rá a garanciális szabályok)
Árban a kettő kb. ugyanannyira jön ki.

Az iStyle garancia egyébként megéri, vagy lehet találni jobb ajánlatot is?

(#260412) szabonagyur válasza charg (#260411) üzenetére


szabonagyur
félisten

A biztosítás az a feltételeket figyelembe véve több mindenre kiterjed mint egy garancia.

A biztosítás inkább a saját hibás dolgokra nyújt megoldást, a garancia meg a gyártó oldaláról keletkezőre.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#260413) Kbali válasza charg (#260411) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ill. kérdezd meg, hogy biztosítást köthet-e jogi személy vagy csak magánszemély.

(#260414) charg válasza szabonagyur (#260412) üzenetére


charg
tag

Pl. A Business Box biztosítás garancia hosszabbítást is tartalmaz.

(#260415) szabonagyur válasza charg (#260414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az okés, hogy garancia hosszabbítás, de továbbra is a garancia másra vonatkozik.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#260416) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

Nem tudom futottatok,e hasonlóba, esetleg van-e rá bármiféle megoldás mert már az őrületbe kerget... :W
Apple support nem tud ilyesmiről, szerintük nincs gond.

Ez már a 2. vagy 3. frissítés, és még mindig xar..
- Kb 3 hónapja, minden egyes nap hard resetelni kell az összes családban lévő iphonet. De ismerősök is szenvednek velük.
Mert nincs 4G.
Illetve van, valami ultra minimál mert némely értesítések megjönnek, de az üzenetek, emailek, web, egyéb semmi nem tölt be.

Hard resetet követően megint tökéletes, X óráig.
(szolgáltató: telekom, ha ez számít)

Az alábbi készülékeknél jelentkeznek a problémák nálunk:
- 2db iPhone 13 pro max
- 1db iPhone 12 pro max
- 2db iPhone 11 pro max
- 1db iPhone X

szerk: network reset volt a készülékeken, restore majd szűzként beállított próba is, ugyan ez a helyzet. 2 készülékben történt sim kártya csere is, nem segített.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#260417) SeatZola válasza TBMC (#260416) üzenetére


SeatZola
őstag

Nálam ugyan ezt csinálta 1-2 hétig a Telenor Pécsett a belvárosban. Ahol előtte 60-80 MB/s volt a mobilnetem, ott 0-1,5-re esett le. Űjraindítgatás/újra telepítás/SIM csere sem segített. Felhívtam az ügyfélszolgálatot lejelentettem a hibát. Kivizsgáltal, állítólag nem találtak hibát, de a körzetben lévő adóegységet újra indították azért. Ettől nekem mára megjavult a dolog.

Rappi

(#260419) icecave válasza TBMC (#260416) üzenetére


icecave
Topikgazda

Esetleg, ha be van kapcsolva a private relay, kapcsoljátok ki, mobilnetnél bekavarhat, valamint a mobilhálózat/mobiladat lehetőségek alatt az IP cím korlátozását is kikapcsolnám próba erejéig.

(#260420) norbi93 válasza TBMC (#260416) üzenetére


norbi93
senior tag

Szia, nálunk ugyanez van, feleségemnek xs max-al, előtte galaxy note 10+-al is. Network settings reset, sim kártya csere, semmi sem oldotta meg. Faternál ugyanez a probléma 13 PM-on és ipad pro-n is. Nálam 12PM-al viszont tökéletes.

RS fóka megvan még? 😄 Üdv: kék i30N a dunakeszi auchannál

[ Szerkesztve ]

(#260421) lugosi válasza TBMC (#260416) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha ennyi eszközzel hiba van, akkor nem lehet, hogy hálózati hiba?

(#260423) TBMC válasza icecave (#260419) üzenetére


TBMC
addikt

Köszi a tippet. A legelső alkalommal mikor felmerült a hiba, kikapcsoltam, de nem oldotta meg a problémát. :(

Lugosi: Telekommal egyeztettem többször is, üzletiről, lakosságiról egyaránt. Szerintük semmi gond nincs, az Apple eszközökkel van/lehet a probléma véleményük szerint, mert több hibabejelentés is érkezett iPhoneokat és ezt a "bug"-ot illetően. :F
Az Apple support szerint az ő eszközeikkel nincs probléma.

norbi93: :( iszonyat idegesítő már. Gondolom titeket is az őrületbe kerget.
He-he, kicsi a világ :D. Üdv itt ph-n is! Megvan még, igen, bááár sajnos sokat pihen (építkezés, költözés lassan másfél éve húzódik de már látom a végét), majd ha minden jól megy kövi hónaptól lesz időm végre használni.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#260424) Chalez válasza SharpSA (#260402) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi a fotókat! Ami a gömbre rámegy az a gyári alkatrész? Mert mint ha látnék köztük különbséget.

(#260425) szabonagyur válasza TBMC (#260423) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megint/még mindig nem szeretnek az Apple eszközök? :P De legalább már van közvetlen kapcsolatod ha jól rémlik ;]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#260426) Chalez válasza Noxy (#260404) üzenetére


Chalez
őstag

Nem akarom elővenni, eltenni, stb. Ott kell legyen kéznél. Konzolra és tartóra voltam kíváncsi, nem az észosztásra ;)

(#260427) Rem.Nicky


Rem.Nicky
tag

Sziasztok!
Mennyire látjátok ajánlottnak 13 Pro-hoz vásárolni kamera védő üvegfóliát? Nem tartom túl optimálisnak, hogy a lencsékre fekszik fel a készülék és félek, hogy meg fog karcolódni. Márkát esetleg tudnátok ajánlani hozzá és kijelzővédő fóliához? Köszönöm.

(#260428) lajosx


lajosx
őstag

Szisztok! Adott egy Iphone xs készülék ami telenor függő. Az előfizetés lejárt, számla meg van, hogyan tudnám kérni a készülék szolgáltatói feloldását? 30 as kártyával szeretném hasznàlni. A telefon az unokatesomé volt, viszont ő személyesen nem tud elmenni szolgáltatóhoz, külföldön dolgozik. Minden adata meg van, van esetleg arra lehetőség hogy elküldöm az adatát a készülék adatát és függetlenítik? Vagy ha telefonon hívja őket?Nem tudom mi a menete hogy független legyen a készülék. Köszönöm :R

(#260429) szabonagyur válasza lajosx (#260428) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telenornál talán meghatalmazás kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#260430) KD6-3.7 válasza Rem.Nicky (#260427) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szia!

Én nem ajánlom! Marketing az egész, kiváncsi vagyok itt a régóta szifont használók közül hányunknak lett már karcos a kamera üveg. Nekem pl. még soha! Minimálisan amúgy ronthat is a képminőségen a fólia/üveg! Hamarabb lesz az koszos, karcos, mint maga a kamerát védő zafír üveg!

(#260431) joey04 válasza trillárom (#260408) üzenetére


joey04
titán

én pl. megjelenés napján vettem másik típust, és 70% körül volt a telep.

(#260432) icecave válasza joey04 (#260431) üzenetére


icecave
Topikgazda

Jó, de az övé lehet hosszú hónapokat állt dobozban...mondjuk a gyártási idejét ki lehet deríteni, abból kiderül.

(#260433) lajosx válasza szabonagyur (#260429) üzenetére


lajosx
őstag

És van erre hivatalos formanyomtatvány? Vagy egy sima meghatalmazás is megteszi? Köszönöm a válaszod :R

(#260434) SharpSA válasza Chalez (#260424) üzenetére


SharpSA
veterán

Szívesen.
Igen, mind az, az anyacsavar kivételével. Az anyacsavarral szembeni részt, ami a csavaron van a konzol másik oldalán, visszaraktam, hogy legyen ami arról az oldalról is tart.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#260435) UnA


UnA
Korrektor

Van esetleg lehetőség iPhone 13 esetén kikapcsolni az összes nagyon biztonságos dolgot, és egyszerűen egy kis suhintással feloldani a képernyőt?

Más: az összefoglalóban megadott letölthető PDF az Apple szerint nem letölthető :)

(#260436) herdsman12 válasza UnA (#260435) üzenetére


herdsman12
őstag

Face ID kikapcsolható, jelkód kérés max 4 óra időtartamra kitolható, így egy kopp és suhintás a feloldás.
Itt az online változat és az oldal alján a letölthető linkje.

[ Szerkesztve ]

(#260437) Rem.Nicky válasza KD6-3.7 (#260430) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Köszi a választ! A 11 Pro Max és 12 esetében nem is merült fel bennem a dolog, de a 13 Pro-nál annyira kiemelkednek a hátlapból a lencsék, hogy a tok kamera körüli pereme sokkal alacsonyabban van és már nem védi.
Egyébként a kijelzővédő fóliát is fölöslegesnek gondolod rá? Én mondjuk egyik telefonomra sem használom már a Gorilla Glass-ok megjelenése óta, de mivel ez a készülék egy kisebb vagyon, gondoltam jobb biztosra menni...

[ Szerkesztve ]

(#260438) herdsman12 válasza UnA (#260435) üzenetére


herdsman12
őstag

A jelkód is kikapcsolható, de ugrik az AP és más problémákat is okoz.

(#260439) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Fiaim megkaparintották a telót és pár óvatos húzással a parkettán bele is tettek pár karcot(ami elég kiábrándító itt a gorilla glass 99-nél amúgy).
Valakinek van már tapasztalata a polírozással kapcsolatban mennyire segít? Btw együtt tudok élni vele munkára van a telefon, már nem ez az első harci sérülése :D

bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#260440) UnA válasza herdsman12 (#260438) üzenetére


UnA
Korrektor

AP?

(#260441) INGJOKE válasza UnA (#260440) üzenetére


INGJOKE
veterán

Apple pay :)

(#260442) fido válasza TBMC (#260423) üzenetére


fido
csendes újonc

Nálunk is ez a probléma három Iphone- nal is. Mindegyik Telekomos. Csak az segít, ha a vonalat ki- és bekapcsoljuk. Rettentő idegesítő, főleg ha vezetés közben emiatt szűnik meg a navigáció. Gyanítom, hogy az IOS biztonsági beállításai/követelményei és a Telekom rendszere közötti valamiféle ütközésről lehet szó. De a korábbi hozzászólások alapján vmi. “natolt ip” hez is köze lehet. Mindenestre nem számítok rá, hogy egyhamar megoldódik. :((

[ Szerkesztve ]

(#260443) Sys85 válasza fido (#260442) üzenetére


Sys85
veterán

Szintén Telekom,de soha egyik szifonommal sem volt ilyen,vagy hasonló problémám.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260444) KD6-3.7 válasza Rem.Nicky (#260437) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Üveg az van a kijelzőn, de jó minőségű Nillkin! És egy vékony, 0,45-es tok. Vannak olyan tokok amik direkt túllógnak a kamerán vagy a Camshield tok aminél van egy elhúzható védelem is! Elég faja!

[ Szerkesztve ]

(#260445) plejik


plejik
addikt

Vettem egy Pitaka air case tokot, de a kamera felőli oldalon nem passzol tökéletesen a tok. Másnak esetleg van ilyennel kapcsolatban tapasztalata? iPhone 13 pro. Passzol rá a tok , de azon a részen nem tökéletes.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260446) Rem.Nicky válasza KD6-3.7 (#260444) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Köszi a tippeket! :)

(#260447) UnA válasza INGJOKE (#260441) üzenetére


UnA
Korrektor

Köszi, az Apple Pay az végképp nem izgat ;)

(#260448) Pietro 22 válasza TBMC (#260423) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

iPhone 11 pro max fórumba pár hete én is írtam ezzel kapcsolatban. Nekem is állandóan ezt csinálja, Telekom, és párom szintén Telekomos 2020 SE teloja is. Egy gyors repülő üzemmód be-ki egy darabig nekem meg oldotta. Írtam telekomnak, képernyő videót is készítettem neki róla. Azt mondták nekem is hogy valami iPhone probléma lehet.
most talán a 15.4 béta 3-al talán nem csinálja.
Rettentő idegesítő hogy lemaradók fontos céges üzenetekről, és a navigáció is behall miatta…

(#260449) Milo629 válasza Rem.Nicky (#260446) üzenetére


Milo629
aktív tag

Spigen Glas.tR Optic esetleg érdekes lehet, ez nem takarja a lencséket, csak kiemeli, hogy ne arra feküdjön fel a telefon, bár személyes tapasztalatom nincs vele.

(#260450) WNorbert85 válasza fido (#260442) üzenetére


WNorbert85
csendes tag

Nagyon sokunknak van vele probléma. Néha kib.asznám az ablakon …

iPhone 14 Pro Max + Apple Watch Series 7 + Airpods Pro 2nd gen + Apple Tv 4K + LG Oled 65C11 + ASUS Vivobook S14 Flip OLED

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.