Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsiráfapu


Zsiráfapu
csendes tag

Ha a gyárihiz hasonló minőségű borítót akarsz, akkor egy színes lézernyomtatóval és a lézerhez való fényes vastagabb papírral elég jó eredményt lehet elérni. Szerintrm olyan 150g/m2 körüli papír jó lehet.

Not trying, is lost by default.

(#2) magmakocka válasza Zsiráfapu (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag

Tudsz-e esetlegesen olyan szoftvert, amivel megtudom esetlegesen ezt tervezni? Lézeres nyomtatóval lehet minőségit nyomtatni?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A CD-DVD író programokat nézd meg: közülük több tartalmaz címke és borító tervező-nyomtató alprogramot.

Színes tintás nyomtatóval is lehet borítót nyomtatni. Kezdetben a tintásnak élénkebbek a színei, de aztán fény hatására idővel jobban fakul, és a nedvességre is érzékenyebb.
A gyakorlatban csak a tok gerincét érheti tartósan a fény. A pára esőben vagy télen szabadban hurcolászáskor tud gondot okozni, lakószobában nem igazán.

Keress (fél)fényes nyomtatópapírt, 80-90 g/m2-esre, vagyis a sima nyomtatópapírhoz hasonló vastagságúra van szükséged. A fényes papír nyomdai kinézetet ad a borítóidnak.
A papírnak -nyilván- alkalmasnak kell lenni a választott nyomtatási módhoz.

Olcsó papírral végezz próbanyomtatást, mert kinyomtatva nem mindig 11,75mm a 11,75mm.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) magmakocka válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag

Igen ám, de ha szeretnék CD/DVD-re is nyomtatni, akkor ahhoz nem lesz jó a lézeres, nemde?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#5) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ha a lemez hátoldalára szeretnél grafikát, akkor 4 út áll előtted:
- szitázható hátoldalú lemez: szerintem ez házilag nem megoldható
- nyomtatható hátoldalú lemez: speciális tintasugaras nyomtató kell hozzá, aminek van lemeztartó tálcája
- etikett címke: kapható olyan matrica papír, amelyen 2 db cd lemez forma van előre kivágva. Erre lehet tintásan vagy lézerrel nyomtatni, majd rá kell ragasztani a cd lemez hátoldalára. Nagyon kell figyelni a központos ragasztásra, különben zajos lesz forgás közben, és szétrázza a lemezmeghajtót.
-Lightscribe: spéci lemez és spéci meghajtó kell hozzá. A lemezt megfordítva kell az íróba tenni, és az íróprogram segítségével, lézerrel éget grafikát a lemez hátoldalára. Nem lehet színes, és elég halovány, de nagyon professzionálisan néz ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) magmakocka válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


magmakocka
aktív tag

Hát, lehet ez nekem egy halomnyi pénzbe fog kerülni. Nem tudom, hogy melyik a gazdaságosabb. Van valahol olyan ember, akitől betudok szerezni játékokat?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#7) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy lemásolás céljából honnan tudnál PS progikat szerezni, ebben nem segíthetek, mert a PH!-n tiltott az illegális tevékenységhez segítséget nyújtani.

Annyit azért tudnod kell, hogy a másolt adathordozóval minden bizonnyal nem fog működni, mert hardveres és szoftveres védelmek vannak a médián is, és a konzolban is.

Ha viszont használt eredeti szoftvert szeretnél vásárolni, akkor például itt a Hardveraprón is nézelődhetsz. De a Vaterán vagy a Jófogáson is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) magmakocka válasza mr_ricsi (#7) üzenetére


magmakocka
aktív tag

A kérdésem teljes mértékben nem erre irányult az előző kommentemben, meg úgy egészében.

Hanem arra, hogy van-e itt olyan ember, aki ezekkel foglalkozik. Eredeti játékok beszerzésével.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.