Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#260751) Noxy válasza juve600 (#260747) üzenetére


Noxy
veterán

Android: [link] iOS App Store: [link]
A Droidra is valahonnan felraktad, mert az IOS-n is uan így működik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260752) plejik válasza goped (#260742) üzenetére


plejik
addikt

Vagy esetleg VPN el lehet mégmegoldani, otthoni hálózaton router beállításaiban. Más ötletem nincs. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260753) juve600 válasza Noxy (#260751) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#260754) pinnacle válasza Sys85 (#260748) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Spigennek van olyan átlátszó tokja iPhone 11-hez, aminek rendesen el van dolgozva az oldalsó rész és a hátlap közötti rész? Már sok üvegfóliát vettem tőlük, mindegyik tökéletes volt, de most vettem Crystal Clear tokot, aminél ezen a részen dörzsöl, vág. Olyan kis él van itt.

[ Szerkesztve ]

(#260755) burgatshow válasza plejik (#260752) üzenetére


burgatshow
veterán

Mar megirtak neki, hogy egy angol regios Apple ID kell. Ha VPN-nel mashova hazudja magat attol meg nem fog az Apple megnyilni.

(#260756) Mr.Grincs válasza spider80 (#260561) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nah ma, kicserélték garanciában az iStuff-ban a kijelzőt, ráadásul meg is tudtam várni. Ők is azt mondták, hogy ilyet még nem láttak. Nem tudják az okát. Talán a fekete háttérre tippelnek vagy a sötét mód..

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#260757) xhege


xhege
addikt

Nálam ha tok, akkor UAG. Egyszer veszem meg és aztán míg nálam a telefon megvagyok vele. Sajna nem olcsó. :(

(#260758) spider80 válasza Mr.Grincs (#260756) üzenetére


spider80
őstag

Ott gyári kijelzőt raktak bele? Vagy valami utángyártottat? Bár gondolom az eddigi hibäsnál bármi jobb.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#260759) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Adott két telefon (13 mini és SE 2016), amelyekre ugyanazzal az Apple ID-val vagyok bejelentkezve, egyiken fő sim, másikban multiSIM (telekom). Amikor hívnak, mindkettő csörög, de ha felveszem, akkor olyan, mintha kinyomnám a hívást és leteszem, ahelyett hogy felvenném.

Van valami amit ilyenkor pluszban be kell állítani?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#260760) MaddeNNNN válasza evo87 (#260759) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

beállítások->telefon->hívások egyéb eszközökön ki

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#260761) lugosi válasza evo87 (#260759) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű a handoff és a multisim együtt egyszerre probléma.

(#260762) _ak_ válasza spider80 (#260758) üzenetére


_ak_
addikt

Elvileg új hivatalos szervizpartner, csak nem raknak így frissen utángyártottat bele.

de csak offban, a TMX áll mögötte, anno nem volt valami jó vélemény róluk, illetve személyes tapasztalat velük, de azóta sok víz lefolyt a Dunán. Így csak örülök, ha pozitív visszajelzés jön. Istyle is azt mondja magáról, hogy tele a szervizük. Igaz boltban adtam le az AirPods-ot, de a 8 munkanap megvolt mire kaptam az értesítés, hogy elkezdték bevizsgálni. Igaz kb. 10 percre rá jött a másik, hogy cserések.

Let's begin, de gozaimasu!

(#260763) gilfoyle


gilfoyle
őstag

iOS-nál hogy kell beállítani, ha ez egyik SIM-en beszélek, a másik ne nem elérhetőt jelezzen és utólag értesüljek SMS-ben a hívás tényéről, hanem csörögjön ki a teló? A hívásvárakoztatás be van kapcsolva... Android vonalon ez simán működik, itt nem tudom mit kell beállítani...

(#260764) Sys85 válasza gilfoyle (#260763) üzenetére


Sys85
veterán

A hívásátirányítás be van kapcsolva?
Mondjuk ezzel meg az a baj,hogy mindig minden hívást át fog irányítani,akkor is ha mind2 sim a hálózaton lóg,ennek meg van költsége.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260765) pecccccccca válasza gilfoyle (#260763) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Sehogy.
Ez így működik. Amikor az egyiken beszélsz akkor a másik lekapcsol. Elvileg, ha az egyik kártyád Telekomos akkor azon beállítod a Wifi hívást és akkor, ha wifi közelben vagy azon is elérhető leszel. Ennyi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260766) plejik


plejik
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy ios 15.3.1 alatt vettem észre olyat, hogy néhe csak annyit jelet a telefonom, hogy nem fogadott hívás, de itt van mellettem a telefon és nem is csöng nem is mutatja, hogy hívnának. Más találkozott már ilyennel? (iphone 13 pro)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260767) MasterMark válasza gilfoyle (#260763) üzenetére


MasterMark
titán

Ez androidon se működik így alapból, csak olyan telefonnál ami ezt kifejezetten tudja.

Switch Tax

(#260768) Sys85 válasza plejik (#260766) üzenetére


Sys85
veterán

Nincs bekapcsolva valamelyik fókusz mód?
Akár automatizálva?
Én ilyen jelenséggel még nem találkoztam (szintén 13 Pro 15.3.1)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260769) plejik válasza Sys85 (#260768) üzenetére


plejik
addikt

Nincsen bekapcsolva. :/ :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260770) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Van egy SIM nélküli telefonom amit email címmel facetimera használok időnként.
Jó pár hónapig működött hiba nélkül de most egyre többen panaszkodnak, hogy nem érnek el facetimeon.
Nálam nem írja, hogy volt nem fogadott facetime hívásom.

Elég bosszantó, de nem igazán értek hozzá és interneten hiába kerestem megoldást nem nagyon találtam.

Mi okozhatja? Lehet, hogy iPhone kikapcsolja WIFI-t időnként és emiatt nem vagyok elérhető?

(#260771) Sys85


Sys85
veterán

Ismét megkérdezem,mert korábban nem reagált senki.

Talákozott már olyan jelenséggel valaki,hogy időnként menetközben megszakad egy hívás?
Teljesen mindegy hogy bejövő,vagy kimenő,jellemzően pár percnél hosszabb hívásoknál.
Ezt már a 12 is csinálta korábbi ios verziókkal is.
Egy darabig megy a beszélgetés,aztán “bip-bip-bip” és ott a sikertelen hívás képernyő az újrahívás gombbal.
i13 Pro ios 15.3.1,Telekom esim (12-nél is esim volt).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260772) Luck Dragon válasza Sys85 (#260771) üzenetére

Nem tapasztaltam ilyent.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#260773) Sys85 válasza Luck Dragon (#260772) üzenetére


Sys85
veterán

Plusz adalék,hogy némelyik hívásmegszakadáskor ki is írja,hogy Wifi hívás sikertelen.Ezzel csak a baj,hogy az ki is van kapcsolva.Amikor még be volt kapcsolva is kiírta néha,ezért is lett kikapcsolva.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260774) lugosi válasza Sys85 (#260771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam múlt héten volt egy megszakadt hívás, de nem jellemző. Egy hónapban egy talán.

(#260775) pecccccccca válasza Sys85 (#260771) üzenetére


pecccccccca
senior tag

11 pro max 15.3.1-en nekem sem volt ilyen.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260776) Sys85 válasza lugosi (#260774) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam sem olyan vészesen gyakori (talán 30-40 hívásból 2-3),de akkor is bosszantó,főleg ha egy fontos hívásban vagyok.
Egy bankot pl nem olyan egyszerű újrahívni,tuti biztos hogy másik ügyintézőhöz kapcsol és kezdhetem elölről a mondandóm…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260777) lugosi válasza Sys85 (#260776) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Adalékként még annyi, hogy mikor nekem szakadt az a hívásom, akkor már 40 perc felett voltam, bejövő hívás volt. Hátha ez segít.

(#260778) Sys85 válasza lugosi (#260777) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam ez random.
5-10 perc és 50perc között minden volt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260779) gilfoyle válasza Sys85 (#260764) üzenetére


gilfoyle
őstag

A hívásátirányítás nem jó, minden átmegy, nem tudom feltételhez kötni.
#260767 MasterMark Samsung, Pixel tudta, valóban, ott a híváskezelést részletesebben lehet állítani.

Ez van, van még az almának is hova fejlődni (és nem csak a hívások kezelésében). :)

(#260780) MasterMark válasza gilfoyle (#260779) üzenetére


MasterMark
titán

Kódokkal lehet feltételes átirányítást bekapcsolni.

Switch Tax

(#260781) Kbali válasza gilfoyle (#260779) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amit keresel, az a dual active mód. Kb. 1 kézen meg lehet számolni, hogy hány készülék tudja.
A másik, amit javasolnak, a feltételes átirányítás, de akkor úgy kell, hogy mindkét számon beállítani, plusz mindkét számon a hívásvárakoztatast is.

(#260782) vargalex válasza gilfoyle (#260779) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt csak a Dual-SIM Active készülékek tudják. A legtöbb készülék Android fronton is Dual-Sim Standby, ebből a leírásból azt gondolom, hogy az iPhone is az. Szóval, ez nem a híváskezelés részletesebb beállításán, hanem hardware-os jellemzőn múlik.

Szerk.: Míg írtam, a kolléga megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#260783) Noxy válasza Kbali (#260781) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm ez is egy first world probléma.
Egyenlőre még sokan ott vannak, hogy 20e kapnak ajándékba, ha lecserélik a 3G-s telefont, 4 G-s re. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260784) gilfoyle válasza vargalex (#260782) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nem a dual-active módról van szó, nem azt keresem, hanem amit az előtted lévő mondott, a feltételes átirányítást. Na azt hol lehet beállítani ezen a csodán?

#260781 Kbali azaz, a feltételes átirányítás, azt hol lehet?

#260783 Noxy Alacsony a kerítés? Máshol ez műxik, az ember hozzászokik a jóhoz, aztán itt meg nem műxik... Vagy nem úgy. Pusztán a megvalósítás módja érdekel. De látom magas ez...

[ Szerkesztve ]

(#260785) vargalex válasza gilfoyle (#260784) üzenetére


vargalex
félisten

Nem értek az IOS-hez (most vettem a gyerekeknek iPhone-t, azért keveredtem a topic-ba), de te pont a dual active-t kérdezted: "a másik ne nem elérhetőt jelezzen és utólag értesüljek SMS-ben a hívás tényéről, hanem csörögjön ki a teló".
Nem fog kicsörögni a telefon dual active nélkül...

Alex

(#260786) MasterMark válasza gilfoyle (#260784) üzenetére


MasterMark
titán

Írtam már, hogy kódokkal. 12 másodperc google megtalálni hogy kell.

Switch Tax

(#260787) lugosi válasza gilfoyle (#260784) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“#260783 Noxy Alacsony a kerítés?”


Ezt itt ne légyszi.

(#260788) gilfoyle válasza lugosi (#260787) üzenetére


gilfoyle
őstag

OK, elnézést! :R

#260785 vargalex: csak egy konkrét példa, a Fold 3 sem volt dual active, viszont egyik simen beszélek, a másik becsörög a feltételes átirányítással.
És akkor itt be is fejezem a két simes offolgatást, megvan a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#260789) Project: A


Project: A
tag

Most jöttem át androidról... barátkozom a rendszerrel...
Tudnátok segíteni, hogy ezeket hol tudnám beállítani:
- töltési idő kijelzése
- százalékos érték feltüntetése az akkumulátor ikonon (ha lefele húzom értem, hogy ott írja)
Köszi!

(#260790) icecave válasza Project: A (#260789) üzenetére


icecave
Topikgazda

Itt nincs ilyen. Nem írja ki, mikor lesz 100%-on, ez nekem is hiányzik néha droidról, viszont mivel éjjel töltöm és az optimalizált akkutöltés megtanulta, hogy csak addigra töltse 100-ra mire kelek mindig, így teljesen mindegy.

Akku % pedig csak akkor lesz látható, ha lehúzod a kontrol centert.

(#260791) szabonagyur válasza Project: A (#260789) üzenetére


szabonagyur
félisten

Notch teló esetében nem fogja kiírni a %-t, illetve a másikat sem tudja úgy tudom.

(#260792) Pisti2021


Pisti2021
csendes újonc

Miota normalis vedelemmel ellatott mobilkijelzok vannak soha nem volt egyik telefonomon sem folia, elotte sem de az nem volt meglepo hogy egy nokia c5-03 kijelzoje par honap utan full karcos lesz. Azt viszont nem ertem, ha egy iphone 12 prot csak magaban teszek zsebre es ha nem a zsebemen van, akkor egy asztalon kijelzovel felfele, akkor mi a pocorom karcolja meg??? Ezt a fantasztikus keramiapajzs fantazianevu bevonattal rendelkezo kijelzot...

(#260793) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Sziasztok, beköszönök ide is. :D 10en év droid után váltottam, 3 hét telt el, és még nem bántam meg. Igazán a Swiftkey meg a másolás, keresés ami nagyon nem tetszik, többit hamar megszoktam.

Tudnátok appokat javasolni amik jobbak, mint a gyári? Gmail, maps már beszerezve. Fotók minőségén pl tud javítani külsős app(nem mintha bajom lenne vele)?

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#260794) icecave válasza Pisti2021 (#260792) üzenetére


icecave
Topikgazda

A por bármit megkarcol, a benne lévő keményebb kvarckristályok(?) simán megkarcolnak bármit. Elég csak arra gondolni, hogy hiába van tokban egy telefon, ha nem veszi ki az ember és takarítja meg rendszeresen, a tok és a telefon közé bejutó por szépen megkaristolja a felületet.

(#260795) Nordik válasza Pisti2021 (#260792) üzenetére


Nordik
őstag

12nel előfordul sajnos, már olvastam erről, de hallottam olyat is, hogy nem is karc keletkezik hanem ez a kerámia bevonat reped meg és olyan mintha karc lenne. :U

(#260796) pecccccccca válasza Pisti2021 (#260792) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A zsebedben levő por. Egy két mikro kvarc szemcse simán összekarmolássza. Egy kis ideig (2-3 hét) én is használtam üveg nélkül, meg is lett az eredménye. 3-4 halvány karc lett a kijelzőn.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260797) Nordik válasza pecccccccca (#260796) üzenetére


Nordik
őstag

Régen én is csak később raktam fóliát a telefonokra, manapság még bontatlanul viszem az egyik bevált telefonoshoz fóliát rakatni és beszerzem rá legalább átmenetileg a legolcsóbb szilikon tokot. :DDD

(#260798) Project: A válasza icecave (#260790) üzenetére


Project: A
tag

hát ezt szomorúan hallom.
Feltöltve a telefon 100%-ot ír vagy kiírja hogy "feltöltve"?
Éjszakára rajta lehet hagyni a töltőn? Android teljesen jól lekezelte, nem kínozta az aksit éjszaka teli töltés után.

[ Szerkesztve ]

(#260799) icecave válasza Project: A (#260798) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ha bekapcsolod az optimalizált akkutöltést, akkor úgy 2 hét alatt megtanulja a szokásaid, és 80-ig tölti, majd mikor használnád, akkorra felnyomja 100-ig. Ez akkor jó, ha kb mindig ugyanakkor kelsz, de ha hétvégén később, szerintem azt is megtanulja.

Nézi a lokációt is, szóval ha vidékre mész, úgy kezeli, hogy "máshogy éled ott az életed, nyaralsz, stb", akkor nem fogja úgy tölteni, csak ha elég napot vagy ott, hogy megtanulja.

(#260800) Sys85 válasza Project: A (#260798) üzenetére


Sys85
veterán

Egyik telefon sem kínozza az akkut ha fel van töltve,de ez már elég régóta így van.
Az “akkuk védőszentjei” szerint viszont nem szabad töltőn hagyni,mert idő előtt megpusztul az akku,ők esküsznek a 20-80% közötti töltésre is,de ez egy más téma,nem is akarok belemenni,mert újabb “kommentháború” lesz. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.