Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260701) INGJOKE válasza szabonagyur (#260695) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mindig rá megyek frissít és kiírja, hogy nincs. Ma reggel megjött nekem is, de magától nem dobta volna fel. :)

(#260702) szabonagyur válasza INGJOKE (#260701) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magától nem néztem, de manuális bedobta :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#260703) zzola válasza Revesz (#260700) üzenetére


zzola
félisten

Ez egy remek szoftveres bug, én fél éve szívok vele. Telenor SIM, beszélgetés közben lecsatlakozik 4G-ről, vissza pedig nem hajlandó csatlakozni beszélgetés közben.
Másik SIM Vodafone, ott ugyanezt csinálja...
12 promax.

(#260704) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Keresnék valami nagyon egyszerű, offline mp3 lejatszót. Backingtrack lejátszásra használnám.

Tudtok ajánlani ilyet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#260705) lugosi válasza V.Stryker (#260704) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A gyári zene app nem tudja azt amire használni akarod?

(#260706) gilfoyle válasza Rocoo (#260698) üzenetére


gilfoyle
őstag

Tegnap nálam is jelentkezett a probléma 13PM-on. Csak a saját e-simes telekomos kártyával volt gondom, a fizikai céges szintén telekomossal nem.

(#260707) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 256-os iPhone, ami szinte fullon van adattal. Eladásra kerülne a sor, és valószínűleg nem iPhone lenne az utód. Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy le legyen róla mentve minden olyan formátumban, amit esetleg egy androidos eszköz is meg tud emészteni? (fotók, videók, doksik, stb stb stb) :R (WIN10 pc)

(#260708) plejik válasza bucihost (#260707) üzenetére


plejik
addikt

Elég sok androidos készülék tud iPhone-ról adatokat átmásolni (átköltöztetni.) Milye készülék van tervbe? Érdemes utána nézni, hogy tud-e ilyet. ( Nekem pl.: a OnePlus készülékeim tudták ezt a funkciót.)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260709) kutga válasza bucihost (#260707) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen android lesz az utód? Samsung pl át tud hozni mindent ios alól.

Let the Zone take me if I am.

(#260710) Sys85 válasza bucihost (#260707) üzenetére


Sys85
veterán

Hát ekkora mennyiségű adatnál én a pc-re másolást csinálnám.
Nem biztonsági mentés formájában,hanem a gépre felmásolva.Igaz csak a dolgaid egy részét tudod így felmásolni (fotók,videók),a többit felhőbe kell másolnod (doksik,jegyzetek stb).
Ha csak nincs jó nagy google drive-od,mert ha van,esetleg átmenetileg előfizetnél egy nagy tárhelyre,akkor oda gyorsabban fel tudsz tölteni mindent,ugye az usb 2.0 a szifonban rohadt lassú,wifin gyorsabban felmenne minden a felhőbe.
A sms-ek átviteléhez viszont kell a másik új telefon,azokat csak költözetető progival tudod átvinni.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260711) lugosi válasza bucihost (#260707) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Felhő vagy kábellel gépre.

(#260712) bucihost


bucihost
senior tag

Az utód még nincs meg, elsődlegesen gépre szeretnék menteni. Főként a videókat / fotókat.
El is kezdi másolni, de 2.600 kép után megáll mondvá, hogy kész. Holott nem mert van rajta vagy 10.000 kép. Nincs valami ingyenes alkalmazás, amivel le lehet menteni mindent ami menthető?

[ Szerkesztve ]

(#260713) Noxy válasza bucihost (#260712) üzenetére


Noxy
veterán

3uTools [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260714) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Hol cserélnek reális áron akkut úgy, hogy a csere után nem írja ki a készülék, hogy "nem eredeti alkatsrész" vagy valami hasonlót?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#260715) robi212 válasza lugosi (#260641) üzenetére


robi212
tag

De, be voltam jelentkezve.
Az érdekes az volt, hogy egyszer megcsináltam az adatok törlése opciót. De újra bejelentkeztem (le szerettem volna ellenőrizni, hogy minden adatot töröl-e .. tudom, tudom, de mégis bizalmatlan voltam). És akkor újból már nem tudtam megcsinálni az adatok törlését, mert ahhoz kijelentkeztet a Lokátorból, amihez viszont a jelszót kérte, amit nem fogadott el.
A másik érdekesség, hogy a fentiek után, a másik telón, a 11-en pedig ki szerettem volna jelentkezni az icloud-ból (csak kíváncsiságból, hogy ott hogyan viselkedik a jelszó, stb.) és szintén nem fogadta el a jelszót.
Egyik telón sem tudtam a Lokátor beállításában kikapcsolni a keresést, szintén nem fogadták el a jelszót, és szerver problémát írt ki.
A megoldás az lett, hogy mindkét telót töröltem az iCloud-ban az iPhone törlésével és így visszaálltak gyári állapotra. A 11-en azt írta ki, hogy törölt telefon, lépjek be, stb. .. sikerült, minden oké.
A 13-on viszont ott volt az ID-m, de csak közvetlenül a bekapcsolás utáni kezdőképernyőn, jelszót nem kért ott. Beállítottam mindent, de azonosító nélkül mentem tovább, bejött a főképernyő, aztán utána újra tudtam adattörlést csinálni. Utána leellenőriztem és úgy indul el a teló, mintha most vettem volna ki a dobozból.
Bocs, ha nem érthetően írom le, vagy bonyolultan, de nyilván az én bénázásom miatt ez egy hosszas tortúra volt, ami végülis megoldódott, de közben végig az volt érzésem, hogy valami nem oké, pl. mert nem fogadta el a jelszót, a 11-en a törlés előtt pl. nem engedett belépni az icloud-ba.
Mintha valami összeakadt volna a 2 telón az újabb jelszócserékkel.
#Noxy azt hiszem neked is válaszoltam (mégha kissé bonyolultan is :P ), nem kérte már az Apple ID-t, szűz telóként indult.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#260716) plejik válasza bucihost (#260712) üzenetére


plejik
addikt

Ne másolj egyszerre annyit. Szakaszosan kisebb mennyiségbe, telefonok annyira nem szeretik ha ennyi adatot másolsz ról egyszerre mind1, hogy ios vagy android.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260717) Kbali válasza HUTCHDB (#260714) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak a szakszervizek. De az csak a készülék árához mérten lesz jutányos. Milyen típus? Az árak 15-30e Ft között szórnak, de ott biztosan gyári akksit kapsz garanciával.

(#260718) HUTCHDB válasza Kbali (#260717) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Egy XR-ről van szó egyébként.
Nem tudom megéri-e azt a kb. dupla árat egyáltalán.
15-16 környékétől indul a csere (állítólag) normális akkuval, a szakszervíz pedig 35.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#260719) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#260718) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jaj, de hülyeséget írtam, 11-ről van szó.... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#260720) Tibee86 válasza HUTCHDB (#260718) üzenetére


Tibee86
veterán

25 ezerbe kerül hivatalos szervizekben, sose volt az 35.

(#260721) pauliboy23 válasza HUTCHDB (#260719) üzenetére


pauliboy23
senior tag

24990 az akku csere 11-ben. Annyit szerintem megéri áldozni rá.

[ Szerkesztve ]

(#260722) Sungoo válasza pauliboy23 (#260721) üzenetére


Sungoo
addikt

A nyáron még az XR-re is be fogom áldozni. 300+-al rövidebb, mint egy új I13. :)

(#260723) merqree


merqree
őstag

2 hónapos i13, és "lefelejtette" az automatikus fényerőt.
Hiába takarom le kézzel a "szigetet", akkor sem halványodik/"fényesedik" a kijelző fényereje.
Újraindítottam a telefont (tudom, rossz androidos beidegződés :R ), de nem oldotta meg a gondot.
Más is tapasztalt ilyet?

Ezzel sikerült megoldani

[ Szerkesztve ]

(#260724) dud998 válasza pauliboy23 (#260721) üzenetére


dud998
őstag

+1.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#260725) herdsman12 válasza merqree (#260723) üzenetére


herdsman12
őstag

Hol állítottad az automatikus fényerőt?

(#260726) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Gmailben, hogy lehet az összes emailt olvasottá tenni? Régebben emlékszem volt erre lehetőség, de most nem találom. Erre kattintva nem történik semmi, csak visszaugrik az elejére.

(#260727) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

:R mindenkinek az akkuval kapcsolatos hozzászólását!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#260728) merqree válasza herdsman12 (#260725) üzenetére


merqree
őstag

Beállítások->Kijelző és fényerő-nél a True Tone-t ki-be kapcsoltam és "kalibráltam", valamint a Beállítások->Kisegítő lehetőségek->Kijelző és szövegméret Automatikus fényerő ki-be kapcsoltam

(#260729) herdsman12 válasza merqree (#260728) üzenetére


herdsman12
őstag

Ok, azért kérdeztem, mert páran keverik a Beállítások - Kijelző és fényerő - Automatikus kapcsolóval. Az a Világos vagy Sötét háttérkép automatikus kapcsolására van.

(#260730) LosBlancosRM válasza pinnacle (#260726) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Pc böngészőből lehet. Kis négyzetet beXeled, hogy kijelölje az oldalon lévő négyzeteket, majd kiír valami szöveget, amire rá kell nyomni, hogy a többi oldalon is csinálja a műveletet, utána olvasottra állítod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#260731) Project: A


Project: A
tag

Mi a véleményetek erről a fóliáról vagy mit ajánlanátok i13-hoz?
Belkin UltraGlass kijelzővédő iPhone 13-hoz és iPhone 13 Próhoz

(#260732) Sys85 válasza Project: A (#260731) üzenetére


Sys85
veterán

Túlárazott,mint minden Belkin termék.
Spigen Alignmaster 5400ft/2db,notchnál sincs kivágva és felhelyező keret is van hozzá. [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260733) xhege válasza Project: A (#260731) üzenetére


xhege
addikt

Én a magam részéről jóval kedvezőbb áron merem ajánlani neked ezt: [link] Nekem ez van a 13 Pro-n, és felrakni is nagyon egyszerű.

(#260734) Sys85 válasza xhege (#260733) üzenetére


Sys85
veterán

Spigen.hu-t szerintem kerüld.Ikiegészítőkön és speedshopnál is olcsóbbak a Spigen cuccok mint náluk.
6990 az az Alignmaster szett ami ikiegészítőkön 5400…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260735) xhege válasza Sys85 (#260734) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm! :R

(#260736) pecccccccca válasza Sys85 (#260734) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hmm.
És ez általános?
Mert én i11 pro maxra csak a Spigen.hu-ról rendelek. Mindenhol nem kicsit drágább bármilyen kiegészítő. 2490ft volt a Neo Hybrid tok és 3490ft a 2db-os szélekig kiérő kijelző védőüveg.
Bárhol néztem csak drágábban találtam meg ezeket.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260737) krokk válasza Sys85 (#260734) üzenetére


krokk
senior tag

spigen.hu és speedshop külön árakkal dolgozik?
uyganaz a cég csak van külön spigen oldaluk és én az árakat is egyformának láttam amiket néztem.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#260738) pinnacle válasza LosBlancosRM (#260730) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Összes, majd oldalt is az összes linkre. Felhívtam az Apple-t, azt mondták csak saját alkalmazásokban tudnak segíteni. Úgy látszik a Google tiltotta le ezt a lehetőséget, mert alkalmazásból nem lehet.
Viszont elmondták, hogy lehet 4K/60fps-be menteni az iMovieból. Ezt a Beállítások gombot nem vettem észre. :) Figyelni kell, mert mindig visszaáll 30fps-re. Idáig MKVToolNix-et használtam erre, de valamiért iPhone 11-en néha fekete kocka villan be. iMovie-val nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#260739) Sys85 válasza krokk (#260737) üzenetére


Sys85
veterán

Mostanában nem néztem a speedshop oldalát,áltálaban akkor nézek fel,ha kapok egy email-t hogy ilyen-olyan akció van.
Ikiegészítőkről viszont aranylag sokszor rendelek,ott mindig alacsonyabbak az árak mint a spigen.hu-n.

Pl a Tough Armor 13 Pro-ra Spigen.hu-n 8490,ikiegészítőkön 7690ft.
Akció nélkül!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260740) Noxy válasza pecccccccca (#260736) üzenetére


Noxy
veterán

Én meg csak az Aliról. :DDD [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260741) Sys85 válasza Noxy (#260740) üzenetére


Sys85
veterán

Jó dolog az Ali,feltéve ha van az embernek ideje kivárni azt azt a 1,5-2 hónapot mire ideér,feltéve HA ideér. :)
Én egyre kevesebbet Alizok azóta,hogy egyre több csomagom veszett el.Persze sokszor a pénzem sem kaptam vissza.Az Ali és az eladó a Magyar Postára mutogatott sokszor,a Posta meg feltette a kezét,hogy márpedig ők kiszállították…
Na meg már nem is annyira olcsó onnan semmi.
Az árak se annyira alacsonyak már (ha minőséget akar az ember),na meg áfa+vám kezelés…
Pl. az Anker Soundcore Motion Boomom soundcore eu webshopból 28,5k volt, DHL ingyen szállítással 3 nap alatt,Aliról lengyel raktárból meg 46k lett volna…
Persze ez nagyon szélsőséges eset,de sokszor már nem annyival olcsóbb az Ali,hogy megérje.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260742) goped válasza goped (#260697) üzenetére


goped
csendes tag

Valaki esetleg please.

Roborock S6 MaxV

(#260743) plejik válasza goped (#260742) üzenetére


plejik
addikt

Legálisan gondolom, akkor sehogy. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#260744) Sys85 válasza goped (#260697) üzenetére


Sys85
veterán

Az icloud fiókod magyar?Csak mert hiába váltasz régiót a telefonon ha a fiókod magyar.Annak a váltása meg nem olyan egyszerű,plusz akkor meg más régiólimites apphoz nem férsz hozzá.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260745) pecccccccca válasza Noxy (#260740) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Anno én is mindent ebay meg Aliról rendeltem, de valahogy leszoktam róla. Nekem is eltűnt pár csomagom meg úgy voltam vele, hogy ha egy Spigen tok 2500 ft-ba tud kerülni úgy, hogy 2-3 nap múlva itt van akkor minek rendeljek az Aliról 1500-ért tokot ami lehet ide sem ér vagy csak 2-3 hónap múlva. Ráadásul egy normálisabb tok ami nem esik vagy foszlik szét 1-2 hónapon belül, az az aliról is több ezer forint.
Meg így legalább nem vásárolom túl magam. Előző telefonjaimhoz hegyekben állnak a kijelző védőüvegek meg tokok amikhez hozzá sem nyúltam.
Most csak akkor veszek ha muszáj. ☺️

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#260746) Project: A válasza Sys85 (#260732) üzenetére


Project: A
tag

Köszi. Akkor azért mert almás telefon felesleges a drágább fólia.
Köszönöm neked is xhege .

[ Szerkesztve ]

(#260747) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok !

ios hogy kezeli az word,excel, stb dokumentumokat ? úgy mint az android ?
:R

(#260748) Sys85 válasza Project: A (#260746) üzenetére


Sys85
veterán

Nem feltétlen jobb (vagy annyival jobb) a drágább egy bizonyos szint felett.
Erre dupla példám is van saját kézből.
Gyári szilikon tok.
i12-n cirka 5 hónap után szakad el a nagy semmitől a tok,i13 Pro-n meg 3 hónap után lett kukás…
Nesze neked 20e ft/db…
Spigen cuccait maximálisan tudom ajánlani,jó minőség és az ára sem elszállt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260749) Noxy válasza pecccccccca (#260745) üzenetére


Noxy
veterán

Nekünk soha nem tűnt el semmi, pedig rengeteget rendeltünk anno a boltba. Ezen lehetett legtöbbet kaszálni. Olyan viszont volt, nem is 1x, hogy 10-ből 4 db törötten jött. Fotó és reklamálás után újra küldtek 10 db-t. Ja hogy soká jön? Nem impulzusból kell vásárolni. az eszközöket. + nem karácsony előtt. Én mielőtt meg vettem az AW meg az i12 már itt voltak hozzá a fóliák, tokok szíjak stb.. Nem akkor vakarom a fejem amikor meg vettem, hanem előtte.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260750) merqree válasza juve600 (#260747) üzenetére


merqree
őstag

Nekem tökéletesen kezeli, mivel letöltöttem ezen alkalmazásokat az AppStore-ból :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.