Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260951) half333 válasza herdsman12 (#260918) üzenetére


half333
őstag

nekem is sok jegyzetek vesztek igy el :(( semmit nem tudtam tenni ellene.

(#260952) Noxy válasza half333 (#260949) üzenetére


Noxy
veterán

Beállítások - Jelszavak: Itt keres rá (itcafe)
Ha meg van, Auto.. jelszó-kitöltés iCloud kulcskarika be.(Már ha az iCloud beállításokban be van kapcsolva a kulcskarika.)
[Tap to Pay]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#260953) kagzer


kagzer
aktív tag

A gyári mail alkalmazás másnál is elkezdte össze-vissza felajánlani a mappákat mozgatásnál. Arra gondolok, hogy egész jól megtanulta, hogy melyik levelet (küldő, tárgy alapján, nem tudom) hova rakom.
Mostanában ez teljes káosz lett, érthetetlen mi alapján ajánlja fel a mappát.

(#260954) half333 válasza Noxy (#260952) üzenetére


half333
őstag

Nagyon köszi!!!! Sikerűlt! :R

(#260955) herdsman12 válasza DGery (#260934) üzenetére


herdsman12
őstag

??? Írtam én, hogy bármi is törvényszerű?
Az én 87%/966 ciklusos 6+-om, meg a 79%/1001 ciklusos X-em durván csökkentett üzemidőt tudott naponta, normál használat mellett.
Gondolom az a két 7-es se bírná ki az egy napot az én normál használatommal.

(#260956) pecccccccca válasza herdsman12 (#260955) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Én van, hogy a 11 pro maxot reggel leveszem töltőről és délután 4-5 fele töltenem kell. Amennyit én használom a telefont, egy 80% körüli i7-et napi 3x kéne töltenem. 😆

Humorban nincs helye tréfának!

(#260957) st3v3np3t3r válasza vargalex (#260916) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem 325ciklus van benne 3utools szerint és 88%-os az akkum.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#260958) giroud199


giroud199
aktív tag

Hali, vettem egy négy hónapja garanciában kicserélt Xs maxot, viszont a true tone hiányzik a beallitasokbol? :Y
Ez normális? Elvileg gyári a készülék így tudnia kellene :F

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#260959) martin.fdr válasza giroud199 (#260958) üzenetére


martin.fdr
kezdő

Vagy nem eredeti kijelző került bele vagy de, csak elfelejtették átmásolni a korábbi kijelző ID-t az újba. Jelezd az eladónak.

(#260960) effendi2 válasza vargalex (#260941) üzenetére


effendi2
tag

Nem egy nagy varázslat, én is többször cseréltem 6s-ben és SE-ben, de az i7 (és attól felfelé) IP védettséggel rendelkezik, emiatt van egy víz és porzáró réteg (olyan, mint valami keményebb ragasztó) a telefon két fele között, ami szétszedéskor sok helyen elszakad, és nagyon macerás másikat visszarakni. Nekem az extremecells akkukhoz küldtek másikat, de egyszer sem tudtam jól visszarakni, hogy végig ott maradjon, ahol kell. Anélkül is össze lehet rakni, csak nyilván onnantól nincs IP védettség.

A másik, hogy az akksi le van ragasztva két szalaggal, aminek van egy füle, ahol elvileg ki lehet húzni. Ez 6-7 akksicseréből talán egyszer sikerült, a többi alkalommal beleszakadt bármilyen óvatosan próbáltam húzni.
Utána már egy kicsit macerásabb kiszedni, és csak úgy lehet, hogy közben az akksi kiflibe hajlik, mert alá kell nyúlni valami műanyag szerszámmal, és felfeszegetni.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#260961) TTomax válasza effendi2 (#260960) üzenetére


TTomax
nagyúr

"de egyszer sem tudtam jól visszarakni, hogy végig ott maradjon, ahol kell"

Azt a vackot soha nem használják,pont azért mert soha nem marad ott ahol kell. Van helyette tubusos cucc amivel csak végig kell futni az éleken.Az elég jól működik, de azért az sem 100%. Sőt hát sajnos a gyári is képes pár hónap alatt elengedni, ezért nincs garancia beázásra.

Az akku alá meg egy kis isopropyl alcohol és máris könnyebben adja magát.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#260962) tori196


tori196
csendes tag

Sziasztok,
most váltottam andriodról iphone 13 minire. Lightning - jack adapterrel rádugtam egy mikrofonos fejhallgatót. YT-ot és bármi mást szépen hallok, a mikrofon is jól működik a hangrögzítő app-ban, de telefonálás közben sem a fejhallgató, sem a mikrofon nem "aktív", nem működik. Helyettük a telefon hangszórója és mikrofonja működik. Vajon mit rontok el?

(#260963) TTomax válasza tori196 (#260962) üzenetére


TTomax
nagyúr

Esetleg telefonálás közben nem lehet kiválasztani?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#260964) giroud199 válasza martin.fdr (#260959) üzenetére


giroud199
aktív tag

Értem, a készülék be is volt vizsgálva, minden eredeti :F

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#260965) tori196 válasza TTomax (#260963) üzenetére


tori196
csendes tag

Sajnos nem. Tudom némítani és a telefon hangszóróját kihangosítani. Más opció nincs.

(#260966) vargalex válasza effendi2 (#260960) üzenetére


vargalex
félisten

Xiaomi-kban is ugyan úgy le van ragasztva 2 szalaggal. Szintén csak kevés esetben sikerült kihúznom... Aztán, ahogy írod, feszegetve kijön az akku, de teljesen elhajlik.

Alex

(#260967) vargalex válasza vargalex (#260966) üzenetére


vargalex
félisten

De néztem azért szervizeket is. Ők elég olcsók, kérdés, hogy milyen akkut tesznek a telefonba. Illetve mi a különbség a sima és az OEM gyári minőségű akku között...

Alex

(#260968) Kbali válasza vargalex (#260967) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs olyan, hogy OEM gyári minőségű: gyári akksit csak a márkaszervizek raknak a készülékekbe, mert csak ők kapnak alkatrészt gyárit.

(#260969) vargalex válasza Kbali (#260968) üzenetére


vargalex
félisten

OK. Még egy kérdés: akku csere esetén a töltési ciklusok nullázódnak, észreveszi a software?

Alex

(#260970) Sys85 válasza vargalex (#260967) üzenetére


Sys85
veterán

Sokan szeretik használni az OEM és a gyári minőségű jelzőket,mert ezzel vásárlókat lehet szerezni.
Ezzel az a gond,hogy ezek semmit sem jelentő kifejezések,legalábbis abban a formában ahogy használják.
Az oem cuccok azok amiket a gyártók nagy mennyiségben adnak el egy másik gyártónak aki azokat beépíti.
Legegyszerűbb példa mondjuk egy pc-s dvd/bluray meghajtó.
Megveheted dobozosban mondjuk LG logoval,de ugyanezt a meghajtót rakja mondjuk egy HP is a gépeibe csak LG logo nélkül,ez OEM meghajtó.
Az oem cuccokhoz kisember elvileg hozzá sem férhetne.
Akkuból nincs oem.
Van utángyártott amiknél rohadt nagy szórás van minősègben és árban,meg van az eredeti.
A gyári minőség jelzőtől meg falnak megyek.
Ki minősítette?Az Apple?Biztos hogy nem.Szóval innentől csak egy üres és semmit sem érő jelző a vásàrlószerzéshez.
A másik kedvencem amikor azt mondják,hogy ugyananattól a gyártótól veszik mint az apple.Na persze.
A replika Omega órák is ugyanarról a szalagról jönnek le ahonnan az eredetik,csak éjszaka… :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260971) lugosi válasza tori196 (#260962) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, valószínű hogy nem MFI az átalakító.

(#260972) vargalex válasza Sys85 (#260970) üzenetére


vargalex
félisten

Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy egy gyártó csak az Apple-nak gyártana akkut. Egyszerűen nem érné meg nekik. Pont, ahogy a HP-s példádban is van LG esetén...

Alex

(#260973) pecccccccca válasza vargalex (#260972) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Persze, hogy nem csak az Apple-nek gyártanak akkut viszont Apple termékbe való akkut nem hinném, hogy más eszközbe bele lehetne tenni. Maximum azt tudom elképzelni, hogy amikor épp nem az apple-nek gyártja az akkukat akkor ugyan olyan kialakítású és kinézetű akkukat legyárt csak nem olyan teljesítménnyel, nem pontosan olyan elektronikával. Ha ugyan olyan lenne mint amit az apple-nek gyárt abból nem kis botrányt csinálna az Apple. Mert gyakorlatilag hamisít. De ha már mások a technikai paraméterei és változtatnak az elektronikán is akkor már gyárthatják. Csak ugye megint oda jutottunk amit Gixxer88 írt, hogy annak meg már semmi köze sem az OEM-hez sem a gyári minőséghez.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260974) Sys85 válasza vargalex (#260972) üzenetére


Sys85
veterán

A nagy gyártók legtöbbször nem csak egy megrendelőnek gyártanak.Valszeg sok-sok telefonmárka akkuja ugyanannál a vállalatnál készül,de ezek szinte biztos hogy nem gyártanak a kiskereskedelemre.
Sokszor szerződés is köti őket,hogy nem gyárthatnak ilyen akkukat saját értékesítésre.Legalábbi olyat ami pontosan olyan mint a gyári (még ha logo nélküli is).
Egyik telefonmárka sem hülye,hatalmas pénz van a szervizelésben.Ha lenne OEM akku,akkor azt az apple hagyná jóvá és azoknak is megkérnék az árát,de jóváhagyás csak a gyári akkuknál van.
Innentől meg lutri mit is kap az ember “oem gyári minőség” jelzővel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#260975) bnorci71 válasza Sys85 (#260970) üzenetére


bnorci71
addikt

Az Omega rossz példa, de az azért neked is megvan hogy az autógyárak se gyártanak fékbetétet meg féktárcsát meg csapágyat meg....
csak ha gyári logós a doboz/alkatrész az 'eredeti' ha nem akkor meg utángyártott és lehet ugyan abba a gyárba készül csak ezt titokként kezelik a gyártók
Szóval készülhet ugyan ott csak nem tudod...

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#260976) Kbali válasza bnorci71 (#260975) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az Omega hasonlat annyiban sántít, hogy nincs olyan, hogy replika. Ha Omega logo, felirat van rajta, akkor az egyszerűen hamisítvány.

(#260977) effendi2 válasza vargalex (#260969) üzenetére


effendi2
tag

Igen

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#260978) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, hogyan tudom beállítani hogy hívásnál bt-n az autó "csörögjön", ne a telefon? Carplay alatt nincs gond.

(#260979) effendi2 válasza TTomax (#260961) üzenetére


effendi2
tag

Köszi a tippet, én vegyszerrel nem mertem nekimenni a ragasztónak, nehogy feldoljak valami olyat is, amit nem kéne :-)
Csak simán pl. fecskendővel alá kell nyomni?

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#260980) effendi2 válasza tori196 (#260962) üzenetére


effendi2
tag

Gyári az adapter?
Én többféle fejhallgatót is használtam a gyárival, de nem volt ilyen gond.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#260981) TTomax válasza effendi2 (#260979) üzenetére


TTomax
nagyúr

Így van,csak egy picit kell fecskendővel.Sokat segit.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#260982) Razzul válasza giroud199 (#260964) üzenetére


Razzul
senior tag

Ki vizsgálta be? Láttál róla valamit, vagy csak az eladó állítja?

Ha nincs True Tone, akkor ott valamit nem stimmel, ahogy korábban írták vagy nem eredeti kijelző került bele vagy valamit elrontott a hivatalos szervíz.

Stat crux dum volvitur orbis

(#260983) pecccccccca válasza Kbali (#260976) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Annyit fűznék hozzá, hogy van olyan, hogy replika. De az órák viszonyában az a szó, hogy replika az nem a hamisat jelenti. A replika óra az egy az óragyár által kiadott régebbi modell újabb kiadását jelenti.
Az a baj, hogy az emberek 99,9%-a rosszul használja a replika szót. Ha úgy vesszük ahogy általában az emberek használják úgy valóban nincs replika ugyanis a replika szó nem a hamis órára használatos. Sajnos a szóbeszédben elterjedt a replika szó a hamis órára. Ez a teljes baromság beépült az emberek mindennapjaiba annyira, hogy már úgy hirdetnek hamis órákat, hogy replika és nem csak magán eladók.
Eredeti óra van és hamis. Slusz.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#260984) Razzul válasza Sys85 (#260974) üzenetére


Razzul
senior tag

"Sokszor szerződés is köti őket,hogy nem gyárthatnak ilyen akkukat saját értékesítésre."

Pontosan ez a lényeg.
Az Apple is ilyen szerződést köt minden alkatrészre a gyártókkal, eredeti Apple alkatrészt pont emiatt csak a hivatalos szervizek kaphatnak, vagy az Apple adhat el ha akar.

Viszont ha az OEM nem árulhatja az Apple alkatrészeket hivatalos formában eredetiként, vagy gyári minőségűként, akkor nem fogja megerőltetni magát, hogy jót gyártson, mert nem származik belőle semmilyen piaci előnye.

És meg is van a megoldás, hogy miért van annyi hulladék alkatrész a piacon.

Stat crux dum volvitur orbis

(#260985) r4z


r4z
nagyúr

Melyvizes kerdesem lenne. Van egy app (Synology DS Get) a regi iPhone-omon, ami el lett tavolitva az App Store-bol evekkel ezelott. Ezt szeretnem valahogy atmenteni az ujabb keszulekemre, mert az App Store-ban a megvasarolt appok kozul sem tudom letolteni mar, ugyanis valtozott a code signing process, es frissitenie kene a fejlesztonek (amit nyilvan nem tud).

Amikor beuzemeltem az utodot, es iCloudbol visszaallitottam a mentest, mar nem tudta telepiteni. Igen am, de amikor nemreg az iPademet csereltem le (azon is telepitve volt), az iCloud restore soran siman felmaszott ugyanez az app, szoval valahogy csak mukodik a regi signature-rel is uj rendszeren (minden keszulekemen 15.x van/volt).

Szoval a kerdesem: at lehet valahogy menteni a regi keszuleken levo appot ugy, hogy ne uj telepiteskent kezelje az uj? A regi iPhone keznel van, mukodik is rajta az app. Probaltam iMazinggel atmenteni, de az is ujonnan akarja telepiteni, es nyilvan nem sikerul neki. AltStore-bol is probaltam telepiteni kezzel ujraszignozva, de inditaskor a splash screen utan kilep sajnos.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#260986) kleinguru válasza r4z (#260985) üzenetére


kleinguru
addikt

Off, mert nem a kérdésedre válaszolok. Abban az esetben, ha ez nem sikerülne, akkor a következő kerülő megoldást használom:

DS Finder --> Bejelentkezés --> DSM Mobile --> Fogaskerék --> Asztali nézet

Kvázi itt az ujjaddal tudod vezérelni a böngésző felülete.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#260987) r4z válasza kleinguru (#260986) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, ezt ismerem, de korulmenyes es kenyelmetlen. A DS Getben az volt a plane szamomra, hogy a letoltott torrent fajlt a share menubol egy mozdulattal hozza tudtam adni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#260988) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok!
Az miért van ,hogy megtelt az 5GB icloud tárhelyem ami csak képekből és videóból áll. Na most letöltöttem az összes képet videót pc-re 1 mappába. Aminek a tartalma összesen 2,64GB ! Akkor mégis mitől telt meg az iCloud?

Miért érzem megint ezt gusztustalan pénzéhség szagot?
Nekem elég az 5gb van külső tárhelyem ahva tudok pakolni. Nem akarok fizetni egy forintot sem +50gb ért még ha ingyen lenne akkor sem! Állandóan tolják a pofámba az előfizetést…nem érdekel…ezek is ugyan olyan patkányok lesznek mint a youtube?? Tökreteszik az élményt hogy felidegesítsd magad…majd pénzért újra visszaadják? 🤣
javítsatok ki ha tévedek de ahogy fejlődünk egyre ótvarabb minden…

(#260989) r4z válasza Tompo92 (#260988) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztosan csak kepekbol meg videokbol all?

[Az iCloud-tárhely ellenőrzése online vagy valamelyik eszközön]

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#260990) pecccccccca válasza Tompo92 (#260988) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Biztos, hogy csak képekből és videókból áll? Mert elvileg csinál biztonsági mentést ami simán elfoglal 2-2,5 GB-ot. Egy lila sáv a tárhelynél.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260991) Tompo92


Tompo92
senior tag

Igen biztos!

Pecccca: nem használok biztonsági mentést.

[ Szerkesztve ]

(#260992) pecccccccca válasza Tompo92 (#260991) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Na várj csak. Hogy töltötted le a képeket? Mert te valszeg a telefonon levő kisebb méretű (index) képeket töltötted le. És ugye az iCloudban vannak a teljes méretű képeid.
Az iCloudból töltsd le mindened és ott kezdj el törölgetni is.
Nemrég mentem vissza 50GB-os előfizuról az alap 5GB-osra. Nem vót egyszerü na. :D
Azóta rohamosan fogy a belső memória, mert kikapcsoltam mindenféle szinkronizálást.
Nem véletlen, hogy a telefonról felszabadulna xy hely, mert irja is, hogy feltölthetem az iCloudba.

A telefonodon pedig csak ilyen index kép szerűségek vannak, ha icloudba mentesz.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#260993) Tompo92 válasza pecccccccca (#260992) üzenetére


Tompo92
senior tag

Pc-n webes felületen léptem be az icloudba és ott töltöttem le a képeket, tudtommal ott nem az index képeket tolti hanem a teljeset..ezért nem értem

(#260994) pecccccccca válasza Tompo92 (#260993) üzenetére


pecccccccca
senior tag

És kicsomagoltad a letöltéseket? Mert ugye tömörített fájlba szedi le.

Humorban nincs helye tréfának!

(#260995) Tompo92 válasza pecccccccca (#260994) üzenetére


Tompo92
senior tag

Igen ki! Totál felesleges ez a Zip-elgetés ugyan annyi kicsomagolva is.

(#260996) lugosi válasza Tompo92 (#260993) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha több fotót jelölsz ki egyszerre letöltéssel, akkor nem feltétlenül az eredetit tölti le a zip file-ban. Jelöld ki a letöltendő fotókat, és hosszan nyomj a böngészőben a felhőből való letöltés ikonra, és ott felad egy választási lehetőséget, hogy optimalizált vagy nem módosított eredetik letöltését szeretnéd.

(#260997) lugosi válasza Tompo92 (#260995) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen a jpg eleve egy tömörített formátum (most nagyon pongyolán fogalmazva), annak a zip-pel történő tömörítése nem hoz méretcsökkenést igazán. Itt inkább annak van értelme, hogy 1 db file-t tölt le és nem több százat vagy ezret.

(#260998) Tompo92 válasza lugosi (#260996) üzenetére


Tompo92
senior tag

Igen pontosan így töltöttem le elsőre is.

(#260999) atala válasza Tompo92 (#260995) üzenetére


atala
addikt

Szinte biztos, hogy az alacsonyabb felbontású képeket töltötted le.
Eredetileg az icloud-on egy kisebb felbontású jpeg kép,, és mellé egy HEIC fájl tárolódik ami tartalmazza az eredeti felbontást, tömörített formátumba.
Ha csak simán kijelölöd, és letöltöd, akkor a kisebb felbontásút mented le.
Ha hosszan nyomsz a felhő ikonra akkor be tudod állítani, hogy melyiket akarod letölteni.

Én átállítottam, hogy a nagy felbontású képeket is jpeg-ben tárolja.
Tényleg, valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet átállítani? Sehol nem találom.

Közben megtaláltam: Kamera/Formátumok/Leginkább kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#261000) Tompo92 válasza Tompo92 (#260998) üzenetére


Tompo92
senior tag

Na valamit elronthattam mert most 4,98Gb lett a zip.
Durván másfél évente szokott betelni a cloud, rendszeresen csinálom ezt rutinból..elképzelhető ,hogy rosszra nyomtam..bocsánat a bénázasért és köszönöm a gyors segítőkézséget :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.