Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196351) joefasalasso válasza Noxy (#196350) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi

(#196352) joefasalasso válasza Noxy (#196350) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Amúgy a kétlépéses hitelesítés hiánya volt a gond. Köszönöm

(#196353) Noxy válasza joefasalasso (#196351) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsi ezt lehet hogy benéztem, mert a beáll.. iCloud, kulcskarika, speciális: Ellenőrző szám. Itt tudod módosítani az új számra.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#196354) prisz


prisz
aktív tag

Hali mindenki! A cégem miatt váltottam droidra. Egy iPhone SE-t váltott egy Galaxy A8 2018. El kell, hogy mondjam, hogy qrva jó teló volt, és aki jó áron hozzá tud jutni, számít neki a minőség, fontos a megbízhatóság, a stabilitás, mindenképpen iPhone-t vegyen. És ezt most úgy mondom, hogy droidon vagyok. Egy nagyon szupi kis telefon volt...

[ Szerkesztve ]

(#196355) csaba1203 válasza prisz (#196354) üzenetére


csaba1203
addikt

Most vettem egy Iphone 7-et másodlagos készüléknek az A8-am mellé.Nagyon tetszik tényleg minőségi és felső kategória minden szempontból.Hajtott a kíváncsiság milyen az IOS maga.
Számomra a faék egyszerűsége,ami bejön.Mondom ezt úgy,hogy droidot használtam mióta eszem tudom.
Nem fogom magam egyik mellett sem elkötelezni,ami van a kezem ügyében használom.
Mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai de ez megszokható részemről.
Nem szoktam és nem is fogom soha egyik tábort sem savazni,mikor vita van,mert sokszor értelmetlen.
Nekem bejön mindkét OS és használom is őket napi szinten.

(#196356) lorcsi válasza herdsman12 (#196342) üzenetére


lorcsi
veterán

64es van
kerítettem egy laptopot, megnézem azon is..hátha
ha azzal sem, akkor holnap szervizbe megyek vele

ui:
:R

(#196357) atees


atees
őstag

Sziasztok! Regi eszkozok kozul( ipod, iphone) melyik az ami mar tamogatja az apple musicot? Koszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#196358) Aaron14 válasza megema (#196338) üzenetére


Aaron14
őstag

Sajnos en is tapasztaltam. Ennyi penzert szerintem ez elfogadhatatlan.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#196359) davidsz válasza Aaron14 (#196358) üzenetére


davidsz
őstag

Semmi ilyen probléma nincs nálam és az ismerőseimnél.
Te napok óta próbálsz másokat meggyőzni arról, hogy az XR jobb mint az XS. Pedig csak tudat alatt magadat győzködöd, hogy ez jó döntés volt és jobb hogy XR-t használsz. Valóságban meg egy barominagy marhaság XS-ről XR-re váltani.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#196361) HarleyCustom válasza davidsz (#196359) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1:D

Nem napok óta,hanem hetek óta csak azt fújja,hogy az Xs mennyire szar és sokkal jobb az Xr.Eleve kizárt,mert az Apple is egy “olcsóbbik”kiadásban adta az Xr-t a többihez képest.Kijelzőben,kamerában,RAM-ban és még nem tudom miben,de gyengébb. Hivatalosan is...
Nem rosszabb csak gyengébb,olcsóbb változat. Semmi bajom nekem sem vele,először én is ilyet akartam csak nem volt.
Szóval mindenhol osztja az igét,hogy mérföldekkel jobb az Xr. Már kezdem azt hinni,hogy csak magát nyugtatja,hogy nem Xs-t használ. Nem tudja,vagy akarja belátni,hogy nem igaz és hogy drágább,azért nem kell neki,mert annyi pluszt nem ér neki azon az áron egyik hardveres eltérés sem.Nekem sem ér,megsúgom.:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196362) HarleyCustom válasza Aaron14 (#196358) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És az Xr nem akadozik?
Na nehogy már azt mondd hogy nem,mert falnak megyek.:D
A másik meg...hogy minden telefon laggol csak az iphone jól tudja megoldani,elsimítani.Ettől még ez is csak egy telefon,csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196363) Aaron14 válasza davidsz (#196359) üzenetére


Aaron14
őstag

A tapasztalatomat írom le, mivel használtam mindkettőt és így hátha segítek megúszni valakinek azt a tortúrát, amin átmentem XR->XS->XR. Nektek a XS jobb, nekem a XR. Mindenkinek más igényei vannak.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#196364) HarleyCustom válasza Aaron14 (#196363) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tapasztalatod szerint szarabb az Xs? Na ne röhögtess.Mert ugye mindenben szinte rosszabbnak állítod be.
Már ne is haragudj,de egy nagy bullshit,amit írsz.Gondolom,ha egy árban lennének,akkor már nem laggolna,és a kijelző is megfelelne.
Az Apple mérnökei nagyon elcseszték,hogy rosszabbra sikerült.Nem is tudom miért nem egyeztettek veled,mielőtt elkezdték legyártani a több millió darabot belőle. Elég lett volna egy,majd letsztelted volna nekik és visszadobod,hogy gyengébb az Xr-nél.Kezdjétek újra!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196365) megema válasza HarleyCustom (#196362) üzenetére


megema
őstag

Amúgy igen, sok helyen olyastam, hogy az Xr jobb ilyen téren. Sokan váltottak vissza X-re/Xs-re.

A 8-asom valahogy egyáltalán nem akadozott. :U Olyan előfordult, hogy később indult egy animáció, vagy "kimaradt" pl. mappa megnyitásnál. De ilyen darabos görgetés soha az életben. Egy vicc az Xs jelen állapotában. Egymás mellé téve egy 7, de még egy 5s is kiröhögi scrollozásban. A fiókban pihenő iOS 6-os 4s-emnél van ugyan ilyen scroll lag, csak az állandó jelleggel csinálja.

Csináltam restoret új telefonként és mentésből is, újraraktam iTunesból is. Semmi haszna.

[ Szerkesztve ]

(#196366) HarleyCustom válasza Aaron14 (#196363) üzenetére


HarleyCustom
veterán

https://youtu.be/Kdv3CbyLf1M

Mobilról vagyok,azért így a link

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196367) HarleyCustom válasza megema (#196365) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem is volt iphone-ból több tucat életem során.i8-ból speciel vagy 5-ször...többit nem részletezem.

Az megvan,hogy az iX óta mekkora felbontású kijelző van beszerelve?
A sima 8-ban egy HD képernyő van,ráadásul ips-lcd.Ahhoz társul egy ma is igen erős processzor. Szerinted? Röhögve meghajtja,apróbb döccenésekkel,de vígan.
A procik között nincs akkora teljesítménybeli ugrás,mint a kijelző felbontása között.
Én el tudom fogadni,hogy vannak laggok,de ez akár a szoftver betegsége is lehet. Az i8-con meg máshogy jön ki,nem laggol,hanem késik. A kijelző még simán elbírja az animációt,mert alacsony a felbontás. A proci viszont már évről évre gyengébb lesz és az új ios-szel lassabban nyit meg dolgokat. Nekem ne mondd,mert a nagyobbik kislányom i6s-t használ a legfrissebb szoftverrel és tök szépen teszi a dolgát csak lassabban,de nem döccen meg. Még az 5s-se is simán megy neki ios12-vel csak az is lassú...de nem laggol. Ez mind a kijelző-proci párosítás érdeme,hogy az animáció sima.

Én el tudom viselni az apró laggokat,mert tudom miért van. Mindegy mennyiért veszek telefont,kompromisszumot mindig kell kötni.Egyébként meg egyáltalán nem zavar,amúgy is ritkán csinálja.
Az Xr nekem csak azért feküdt volna,mert olcsóbb. De a kettő közül az Xs jobb.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196368) megema válasza HarleyCustom (#196367) üzenetére


megema
őstag

Az a fura, hogy olyan is panaszkodik, aki X-ről váltott...

Egy-egy kis lagot én is el tudnék viselni. A gond inkább az, hogy hol smooth a teljes görgetés (ahogy ujjamat végighúzom), hol pedig végig szaggat, amíg el nem engedem. Egyik pillanatról a másikra, minden ok nélkül. Mintha a touchscreennel lenne gond, pedig ilyen random módon nem valószínű.

Azt még tesztelem, hogy nem az “ujjaimmal” van-e gond, mert néha nem csúsznak eléggé, izzadnak. 8-ról is azért váltottam pl., mert a Touch ID nem működött túl jól emiatt. De hogy laggot nem okozott annál, az fix...

Én sem azt mondom, hogy az Xr általánosan jobb. De ilyen téren lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#196369) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Kiakaszt a telefonom, alkalmanként megfagy a Beállítások menü. Manuális bezárást, vagy más alkalmazásra váltást követően megy. Ez valami ismert bug, vagy az én készülékem döglődik? iPhone 8.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#196370) DaveHutt válasza megema (#196365) üzenetére


DaveHutt
őstag

Érdekes ez a laggolás, van a családban X és Xs, kb. egyidős akksival, mind a kettő lagmentes. Sőt, mindkettőn egyforma minden animáció sebességre, egymás mellé téve. Mondom ezt Galaxy S8ról érkezve. Érdemes lenne egy garanciáztatást megpróbálni.

(#196371) HarleyCustom válasza TigerCat (#196369) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szofver bug. Hard reset,vagy full reset. Próbáld ki,szerintem megoldja.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196372) HarleyCustom válasza DaveHutt (#196370) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nálam sincs semmi gond. Néha apró akadás előfordul,de 10-9 szer semmi probléma.:U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196373) TigerCat válasza HarleyCustom (#196371) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Volt mindkettő. Teljes visszaállítás mentés nélkül, így is csinálja. Gondolom iOS bug, kétlem, hogy a telefon nem reagál egyetlen menüre... Vagyis remélem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#196374) Eagl3 válasza DaveHutt (#196370) üzenetére


Eagl3
veterán

Én sem értem, hogy mi ez az akadásos dolog, az összes Iphonom közül eddig a mostani XS Max-om működik a leggördülékenyebben.

(#196375) danilla válasza TigerCat (#196369) üzenetére


danilla
őstag

Nalam is elfordult a mult heten tobb alkalommal is (XR).

https://twitch.tv/ddplayzone

(#196376) HarleyCustom válasza TigerCat (#196373) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ha tudod produkálni a hibát mindig,akkor szerviz. Ha van rá gari.
Mutasd meg nekik és csinálják meg,vagy cseréljék ki. Én a helyedben beveiném. Lehet,hogy mégis hardveres a gond:U

danilla:
Xr? Itt azt írta egyik kolléga,hogy hibátlan. Nem hiszem,hogy ilyesmi előfordulhat.;]Azt el sem merem mondani,hogy az Xs nem csinált még ilyet.:DFrancba...kikotyogtam:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196377) Fox Mulder válasza megema (#196368) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Szerintem szoftveres probléma. Nálam is jelen van. Majd javítják.

(#196378) TigerCat válasza HarleyCustom (#196376) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy látom, másnál is előfordul, szóval akkor várok a javításra. Köszi srácok! :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#196379) lorcsi válasza lorcsi (#196356) üzenetére


lorcsi
veterán

Érdekes volt ez az egész
nem tudom az asztali pc miért nem tudott mit kezdeni a i7 plus-al

a laptopra (win 10), friss itunes
rádugtam
dfu gomb kombináció..felismerte..és már kezdődött is a visszaállítási procedúra
végig csinálta
cloud-ból amit tudtam visszapakoltam stb..

ha a pc-n ezt megcsinálja kapásból..egy óra alatt megvagyok az egésszel
nem is értem az egészet :(

(#196380) Aaron14 válasza HarleyCustom (#196366) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi, de én inkább a saját tapasztalataim alapján döntöm el, hogy nekem mi a jó. 🙂

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#196381) herdsman12 válasza lorcsi (#196379) üzenetére


herdsman12
őstag

A PC (Win7) és az iTunes számlájára írnám ezt a gubancot, aztán, ha most működik a PC - iP7 kapcsolat, akkor lehet csak egy bit baleset volt.

(#196382) danilla válasza HarleyCustom (#196376) üzenetére


danilla
őstag

Nincs hibatlan telefon :))
De ugy tunik a dual sim problema legalabb megoldodott.
Mar nem doblja el a halozatot a telefon :) Mivel ios frissites nem jott, ugy tunik a telekomnal volt a gond.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#196383) davidsz válasza danilla (#196382) üzenetére


davidsz
őstag

Dual SIM gondokkal én még küzdök. Telekom elkezdte lerázni magáról a hibát.
Nálam van naponta, hogy nem vagyok elérhető.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#196384) lorcsi válasza herdsman12 (#196381) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, most mát asztalin is midnen ok

mondjuk tervezem is újrapakolni a win7et..eléggé betegeskedik már

köszi az ötleteket :R

(#196385) allein válasza allein (#195959) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Kicsit elcsábultam és egy pár napig nyomkodtam egy S9+ készüléket ;] nagyon tömören: nem volt rossz, de megszoktam az iOS-t és nagyon remélem, hogy a 3. XS Max rendben lesz. A face id nekem sokkal jobban bejön, mint az irisz scanner vagy a készülék hátuljára helyezett ujjlenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#196386) HarleyCustom válasza Aaron14 (#196380) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Persze,nem is erről van szó.
Csak félrevezetőek a hozzaszólásaid,mert a saját szubjektív véleményedet állíttod be tényként. Méghozzá,hogy rosszabb,gyengébb az Xs.Holott ez nem igaz.
Segítek,mert látom nem megy....
A helyes megfogalmazás az hogy:
“...Az Xr annyiban jobb az Xs-nél,hogy olcsóbb és hosszabb üzemidőt biztosít és nagyobb a kijelző mérete...”
Ebben ki is merül.
A hardveres eltérések meg tények,melyek az Xs felé billentik a mérleget.
Akinek nincs nagy igénye,bőven jó az Xr azon az áron.Akinek több ram-ra,szebb élesebb és 3Dtouch kijelzőre,dupla kamerára több funkcióval van szüksége,annak ott az Xs,vagy a mégjobb Xs max.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196387) Gigicuci válasza HarleyCustom (#196386) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Te vagy az Xs-nek nagykövete, Aaron14 pedig az Xr-é. És nem bírtok egymással. :)

[ Szerkesztve ]

(#196388) Eagl3 válasza Gigicuci (#196387) üzenetére


Eagl3
veterán

Pedig igaza van.
Azt állítani, hogy az XR jobb az XS-nél, erős túlzás.

Ha azt mondja, hogy neki az egyéni preferenciái alapján az XR ezért meg azért megfelelőbb vagy, hogy az XR véleménye szerint ár érték arányban jobb másképp hangzik, mint kijelenteni, hogy az XR minden szempontól jobb az XS-nél.

Az egy dolog, hogy mi mit gondolunk az ő véleményéről, de sok embert megtéveszthet, aki csak informálódni jár ide és annyit lát, hogy valaki 48 hozzászólásban taglalja, hogy mennyivel jobb telefon az XR az XS-nél.

(#196389) HarleyCustom válasza Gigicuci (#196387) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem vagyok az.
Elmondtam,hogy nekem is elég lett volna az Xr csak nem volt a szolgáltatómnál. Rá egy hónapra,vagy később jelent meg. Aztán az Xs lett emiatt.
Egyszerű a képlet: A két telefon hardveresen különbözik,ezek tények. Az,hogy kinek melyik felel meg,az már egyéni döntés.De saját véleményt tényként beállítani,az félrevezető az esetleg ide betévedő leendő user-eknek...és legfőképp csacsiság.:)

Eagl3:
+1
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196390) lugosi válasza danilla (#196382) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Te mikor aktiváltad a dual simet? Próbálom belőni, hogy mikortól hibamentes, csak azért kérdezem.
davidsz: ugyanezt szeretném kérdezni tőled is, mert téged figyellek, hogy mit írsz, mert írtad hogy nálad problémás.

(#196391) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Budpesten (XI. ker első sorban) egy iPhone 7-be szerintetek hol érdemes akksit cseréltetni? Jó lenne, ha gyári kerülne bele, vagy a gyári minőséggel egyenértékű.
Volt iPhone 5s-em amiben Budán cseréltek akksit és a mai napig nem ír használati, készenléti időt és akkumulátor maximális teljesítményt. Ezt nem szeretném.

Köszönöm

(#196392) -secret- válasza hitman77 (#196391) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gyári szerviz. IStyle-nél azt hiszem lehet még kedvezményesen cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#196393) davidsz válasza lugosi (#196390) üzenetére


davidsz
őstag

2018.12.10-én lett aktiválva az eSIM. Két Telekomos kártyával használom az XS Max-ot. A probléma megvan még. (annyi változott, ha az eSIM-re kikapcsolom a 4G-t akkor is van, hogy nem vagyok elérhető. eSIM kikapcsolása esetén fizikai SIM-mel nincs gond)
Próbáltam a 12.1.3bétát is - ott is maradt a hiba.
Jelenleg a Telekom azt mondja, hogy a hiba nem náluk van. Készülék gond, de erről írásban nem kaptam semmit. Most az Apple ügyfélszolgálatot hívom éppen.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#196394) davidsz válasza davidsz (#196393) üzenetére


davidsz
őstag

eSIM probléma
Jelenlegi helyzet:
Telekom szerint nem náluk a hiba. Így Apple ügyfélszolgálathoz fordultam. Hozzájuk kell vinni garanciáztatni a készüléket. Bevizsgálják 5-15munkanap. Cserekészülék nincs. :W
Most kell egy másik iPhone, hogy eSIM-képes legyen a dolog + fizikai SIM vagy kell egy androidos DulSIM és mehetek a Telekomhoz fizikai SIM-ért előtte. :W :W
Ez nem kicsit cumi, és még vihetem is Pestre a telefont.

Telekom Apllere mutogat, Aplle meg a Telekomra.

Telekom írásban 30 napon belül küldi meg a választ hivatalosan, mert kértem. - ez egy rossz vicc

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#196396) hitman77 válasza -secret- (#196392) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm. Valóban 9900Ft az alkatrész náluk. Be is jeletkezem a szervízbe.

(#196397) hitman77 válasza -secret- (#196392) üzenetére


hitman77
senior tag

Közben elkezdtem a foglalást, de sajnos a honlap szerint nincs szabad időpont semelyik szervízükben sem. Ez lehetséges?

Esetleg máshol ahol eredeti alkatrészt használnak?

(#196398) danilla válasza lugosi (#196390) üzenetére


danilla
őstag

Dec 6.-an aktivaltam az esimet.
Az esimmel nalam soha nem volt gond, mindig tudtam telefonalni es tudomasom szerint mindig elertek. Ellenben a fizikai sim miatt naponta tobbszor kellett ujrainditani a telefont, mert nem tudtam hivast inditani annak ellenere, hogy a telefon max tererot jelzett. A hivas fogadassal csak azert nem volt gondom, mert atiranyitottam a hivasokat az esimre.

De kb egy hete jol mukodik a telefon, pedig en nem allitottam at sehol semmit, igy az a feltetelezesem, hogy a telekom csinalt valamit.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#196399) mr.tamasbiro válasza hitman77 (#196397) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Lehetséges,én december eleje próbálok foglalni de nem lehet.
Szerintem van benne valami sunyiság mert akárhányszor megyek az oldalukra mindig tele vannak már a helyek.

(#196400) herdsman12 válasza hitman77 (#196397) üzenetére


herdsman12
őstag

Egy telefont megérne az érdeklődés, annál is inkább, mert elméletileg 2018-ban volt érvényes a kedvezményes akksi csere, amit az iStyle tavalyi regisztrációval módosított.
Az elérhető infók alapján csak az iStyle cserél 9900 Ft-ért akksit, a többiek emeltek.
Itt a 4 hivatalos szervíz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.