Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196051) hemaka válasza allein (#196045) üzenetére


hemaka
nagyúr

jaja, ez igy van, szoval ha azt levetted es rossz volt, akkor tenyleg hibas volt a termek.

(#196052) herdsman12 válasza B.Ricsike (#196039) üzenetére


herdsman12
őstag

Ja, kb ilyen balesetek fordulnak elő a telefonokkal is. :)
Simán készíthetnének cerkás telefont, ismerik a technikát, de szerintem nem foglalkoznak vele.
Kényszerből meg már most is lehet használható skicceket készíteni.

(#196053) leslieke válasza Eagl3 (#196048) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remélhetőleg nem csak a CIB vezetné be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#196054) #77646080 válasza leslieke (#196053) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az eddigi, publikus információk alapján jelenleg csak a CIB anyacége tárgyal az Apple-vel erről. Később természetesen bármikor bővülhet a kör.

(#196055) leslieke válasza #77646080 (#196054) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, olvastam én is. Arra céloztam, remélhetőleg más bank is tárgyal velük, nem publikusan. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#196056) Elims válasza HarleyCustom (#196037) üzenetére


Elims
veterán

Nem gondoltam volna..ott keskenyebb is volt a fólia+el is állt a telefontól,mert ugye ott hajlik.

Megnéztem a töltőt,HUA-AP81,lehet,hogy csak usb-c-vel gyorstöltő,bár szerintem Hemaka-nak van igaza:
"...ha az adapter tamogatja a USB power delivery szabvanyt."

Hemaka: Új iphone tulajként...ez a 6. iphone-om. ;-)

Allein: Nincs más fólia rajta.

(#196057) allein válasza Elims (#196056) üzenetére


allein
addikt

Köszi az infót :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#196058) Totheground válasza #77646080 (#196054) üzenetére


Totheground
addikt

Viszont ha ok bevezetik, a tobbieknek is lepnie kell, eleg sok embert ismerek, akik csak emiatt a feature miatt azonnal bankot valtananak.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#196059) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok
Belefutottam egy 6S Plus akcioba es nem megy ki a fejembol. Most egy SE-t hasznalok es meg vagyok vele elegedve. Elvileg ugyanaz a hardver van mindkettoben, de a 6S Plus kijelzojenek a felbontasa nagyobb. Van eszreveheto kulonbseg az SE es a 6S Plus sebessege kozott?

(#196060) kleinguru válasza Totheground (#196058) üzenetére


kleinguru
addikt

Én ugyan nem ismerek sokat, de én tuti váltok:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#196061) -secret- válasza kerti008 (#196059) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nincs.

(#196062) dud998 válasza kerti008 (#196059) üzenetére


dud998
őstag

Sebességben nincs. Viszont a nagyobb kijelző és akku nem elhanyagolható.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#196063) lajki7


lajki7
senior tag

Udv urak! Azt szeretnem kerdezni hogy hol tudom megnezni datumra napra pontosan meddig van garanciam a telefonomra?😬 masreszt meg ha kicserelik gariban az istyleben akkor az “ujonnan”👀 kapott keszulekre csak fel ev garanciat adnak ugye?🤔 “azert kerdezem mert termeszetesen beszart a face id ezen az ocska xsen...most vettem par honapja🤦🏼‍♂️“ koszonom szepen🙏🏻

iPhone 11 Pro

(#196064) hemaka válasza lajki7 (#196063) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#196065) lajki7 válasza hemaka (#196064) üzenetére


lajki7
senior tag

Egy ur vagy! Koszi😇🙏🏻

iPhone 11 Pro

(#196066) lajki7 válasza hemaka (#196064) üzenetére


lajki7
senior tag

Pontos datumot itt nem ir. Csak a telefonos segitseg nyujtas lejarati datumot...😞

iPhone 11 Pro

(#196067) dud998 válasza lajki7 (#196063) üzenetére


dud998
őstag

:Y

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#196068) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Van egy iOS 10-es rendszerrel rendelkező iPhone 5s-em. Nem szeretném 12-re frissíteni, de szeretném újrarakni rajta az iOS-t. Ha az Általános-> Alaphelyzetbe állítás menüpontban Összes tartalom és beállítás törlése kiválasztása után, visszaállítom a telefonomat az iCloudba tárolt biztonsági mentésemből, akkor olyan állapot fogad majd, mint amilyen volt, csak kvázi a felesleges cache-elt és ottragadt fájlok már nem lennének a készüléken, igaz?

Tehát minden jelszó és applikáció beállítás megmaradna a biztonsági mentés visszaállítása után.

[ Szerkesztve ]

(#196069) csacsi67 válasza 1eske (#196068) üzenetére


csacsi67
addikt

Igen.

(#196070) Giovanny válasza lajki7 (#196066) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,tegnapelőtt vettem telefont,és lecsekkoltam,akkor kiírta meddig garis,most meg nekem sem mutatja a dátumot :F

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#196071) -secret- válasza Giovanny (#196070) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nézd az UK oldalon!

(#196072) Giovanny válasza -secret- (#196071) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,ott már megvan a dátum is :)

Zero Defect.No Compromise !

(#196073) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv ,valaki aki érti a névjegyzékes témát kérdésem volna hozzá .A Névjegyzékben 996 majdnem 1000 db telefonszám van mentve .Hogy lehet könnyen törölni akár egyszerre több kijelölésével ? És fontos lenne hogy felhőből is icloud és windowslive os felhő " mentésekböl is törlődjenek ezek a kiválasztott telefonszámok .Szelektálni szeretnék , mert elég lassú az egyenként törlés a készülékről

Töröljem felhöböl és szinkronizáljam le frissen ? :U

[ Szerkesztve ]

(#196074) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van itt olyan, aki FIZIKAI DUAL simes ixsm-ot hasznal?
Terero, nem kapcsolhato, stb. anomalia van-e?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196075) lajki7 válasza -secret- (#196071) üzenetére


lajki7
senior tag

Ott szuper volt. Irta. Masik kerdesem hogy esetleg valaki tudja hogy mukodik a garancia ha kapok egy uj telefont garanciaban?! Fel evet adnak ugy tudom🤔mert a mostani keszulekemre 10honap garancia van meg de mar szar🙈😂a face id bekrepalt. Nem erne meg be vinnem kicsereltetni mert akkor bukok 4honap garanciat. Jol mondom?😬

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro

(#196076) Giovanny válasza HUTCHDB (#196074) üzenetére


Giovanny
őstag

Nekem van Max-om,fizikai duál sim,még nem teszteltem,de akitől vettem,azt mondta hogy nem tökéletes a működése.

Zero Defect.No Compromise !

(#196077) HarleyCustom válasza INMOTEP (#196073) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez engem is érdekelne,mert a hócipőm tele a sok telefonszámmal,ami 5-ször is szerepel.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196078) HUTCHDB válasza Giovanny (#196076) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt hogy kell erteni, hogy nem tokeletes a mukodese?
Mi a problema vele?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196079) Giovanny válasza HUTCHDB (#196078) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem részletezte sajnos,nekem meg nem volt fontos a dual sim,de majd kipróbálom és pontosan megmondom hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#196080) HUTCHDB válasza Giovanny (#196079) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Pü.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#196081) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Asszonypajtás 5S-e újév alkalmából bohóckodásba kezdett, ezt csinálja a kijelzője.
A sötét szín teljesen megöli, de a fehér/ világos elég jól elvan rajta. Kijelzőcsere segíthet vagy ez GPU hiba is lehet?

(Ja, igen, a képen a 3 szín: fekete, alatta fehér és piros)

Köszi
Üdv
Zoli

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#196082) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

felesegem 5S-e elkezdte azt csinalni, hogy nem tolti be a fotokat normalisan a gyari Fotok alkalmazasban, hanem homalyosak a kepek es a jobb also sarokban tekereg egy toltes ikon, mintha toltene be a kepet, de egyreszt lassu, masreszt nem is mindig megy vegig...

hard reset megvolt, appokat is bezartuk, mi segithet meg?

hábm bábm

(#196083) btudos válasza vans? (#196082) üzenetére


btudos
veterán

A tárhely optimalizálás kikapcsolása.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#196084) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Lehet hülye kérdés (64 bites titkosítás minden eszközön) ,de felteszem. Ha a pénzügyeket intézed újabb ios eszközön, van különbség egy i5s (ami már touch ID-s) biztonsági rendszerében és mondjuk egy ipad 9,7-es PRO-ban? Egy kis i5s-en is ugyanolyan biztosnságban tudhatom a dolgaimat,mint egy több százerzes apple cuccon? Iphone x- arcfelismerős megoldását annyira nem gondolom tutinak. Újlenyomatban, több karakteres jelkódban jobban bízom.
szerintetek?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#196085) Maxximus válasza hemaka (#196064) üzenetére


Maxximus
őstag

Olyan linket is tudnál adni, amivel az 1 éven túli apple eszközök aktiválási időpontját is meg lehet nézni? (Esetleg eredeti hálózatos/szolgáltató forgalomba hozatlát)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#196086) Maxximus


Maxximus
őstag

Lenne még 1 dolog.
Már régóta észrevettem, hogy a 4-es (még nem 4K) Apple TV-m nem szinkronizálja be a az icloud képeket. 2 mappát lát,de csak pörög-pörög a homokóra és semmi...
Mi lehet a gond? Minden más ok.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#196087) hemaka válasza Maxximus (#196085) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs olyan, ha lejar akkor mar nem mutat semmit.
A faceID-t nehezebb becsapni, mint egy ujjlenyomat olvasot. Ha jol emlekszem elobbi 1:1 milliohoz, utobbi pedig 1:50 ezerhez hibaarannyal dolgozik.

(#196088) KKope válasza KKope (#195989) üzenetére


KKope
tag

Sziasztok!

A lenti sztorival kapcsolatban annyi a fejlemény, hogy kiderült hogy csak telenoros hálózatra nem megy fel a telefon, tehát feltételezem, hogy az ő hálózatukban van tiltva.
Találkozott már vki ilyen helyezettel?

Tudja valaki, hogy hogy lehet megnézni, létezik e olyan oldal ami megmondja, hogy melyik szolgáltató tette blacklist-re?
Maga a szolgáltató azt mondja, hogy nem ők:) De akkor ki?:)

Üdv:
KKope

"Sziasztok!

Hozzátok kell, hogy forduljak, mert az a tapasztalatom, hogy Magyarországi jelenleg senki sem tud megmondani semmit konkrétan (itt most a szolgáltatókra gondolok).

A sztori röviden:
2,5 éve vettem egy gyárilag független Iphone 5S készüléket itt a hardverapron, korreket megbízható eladótól. Én vagyok a második tulaja.
Telekom-os kártyával használtam ezidáig és most átmentem a Telenorhoz, ezért a számomat áthordoztam.
Az új simkártya betétele óta a készülék nem tud szolgáltatóhoz kapcsolódni. A bal felső sarokban "nincs szolgáltató" felirat van. Az új simkártya másik készülékben hibátlanul működik. Itt már fura volt hogy a telóval lehet valami. A beállítások-info menüben rápöttyintettem a hálózat részre és azt írta a teló hogy "nem engedélyezett telefon" Ekkor rákerestem erre a szüvegre a neten és eljtuottam addig, hogy lehet tiltották a telefonom. Ekkor IMEI alapján rákerestem két netes ingyenes site-on ahol megnézhető, hogy fekelistán van-e a telefon és lám igen, sajnos BLACKLISTED infót kaptam a telóra.
Mindkét szolgáltatóval beszéltem és senki sem tudott konkrét infot adni hogy ki és miért tiltotta a telót. Ekkor felhívtam az APPLE-t akinek nagy meglepődésemre NINCS erre rálátása.
Konrétan meg vagyok lőve és kb kidobhatom a telót mert senki sem volt képes megmondani hogy miért lett tiltva ez a készülék.
Nem értem hogy tiltódhat vagy egyáltalán van e összefüggése az új szolgáltatóval, bár gondolom hogy igen, mert azóta nem jó hogy telenoros SIM-et kapott.
Tudok ezzel még valamit kezdeni? (Nem is az bosszant igazán, hogy lehet kell vennem egy új telót, hanem az hogy senki nem mondta meg, hogy mi történt)

Segítségetket előre is nagyon köszönöm.

Üdv:KKope"

(#196089) megema


megema
őstag

Nálatok nem akadozik az Xs alkalmanként, amikor valamilyen animációval reagál egy gesztusra? Pl. szép lassú görgetésre, lassan intézett alkalmazásváltásra, stb. Safarit leszámítva bárhol. Settings, Music, stb.

Kevésbé tűnik így “smoothnak”, mint a 8-asom volt. :U

(#196090) herdsman12 válasza KKope (#196088) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vágom, hogy működik ez a blacklist kérdés, de az biztos, hogy a Vodafone nem fog intézkedni az ügyedben.
Én a Telenornál és a NMHH-nál próbálnám intézni a kérdést, gondolom nem kell bővebb magyarázat, hogy miért is.

(#196091) Aaron14 válasza megema (#196089) üzenetére


Aaron14
őstag

De. Ez is egy volt a sok közül, ami miatt túladtam rajta. A XR-rem sokkal fluidabb. De továbbmegyek. A MoneyPro alkalmazás el se indult XS-sen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#196092) KKope válasza herdsman12 (#196090) üzenetére


KKope
tag

Kezdem én is feladni, mert egyik szolgáltató sem hajlandó megmozdulni az ügyben.
Az Apple pedig visszavezet a szolgáltatókhoz ő neki nincs rálátása a tiltásra.

Egyébként a készülék típusa A1457 ami az UK-ban vásárolt és az európai piacon működnie kéne

Azért fura mert ez egyik magyar szolgáltatóhoz sem tartozott soha, de mégis valami alapján ez blacklist-re került és telenor kártyával nem működik.

Ezt derítse ki valaki:D

A készülék maga nem ér sokat, nem is az érdekel, de már elvből ki szeretném deríteni ez hogy történhetett meg.
Csak hát infó hiányában......

(#196093) davidsz válasza Aaron14 (#196091) üzenetére


davidsz
őstag

XS MAX-on simán megnyilik a Money Pro. A rendszerrel semmi gond. - bár én minden új telefont újra beállítok az alapoktól, így nem jön át semmi szar a régiről.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#196094) HarleyCustom válasza Aaron14 (#196091) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Perszepityu...
Duma.:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196095) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok

üvegfóliával kapcsolatos lenne a kérdésem, próbáltam rákeresni a topicban de nem találtam hasonló kérdést/választ (bár nem mentem vissza évekre).

Szóval Iphone 8 asom van kb 4 hónapja. Ez az első Iphonom és először használtam üvegfóliát (+sima átlátszó szilikon tok, az előzőkön csak sima fólia volt szilikon tokkal.

egy ilyen teljes felületes [link] fólia van a telefonon.

Az az idegesítő hogy már 2x leejtettem és betörött a fólia mindig valamelyik sarkán (mindig cseréltem). És ma megint leejtettem (pedig nem vagyok lyukas kezű,), és megint az egyik sarkán betörött megrepedt. Tehát 3x kellene cserélnem.

Előző telefonjaimat feltételezem hasonló rendszerességgel "ejtettem le" de soha semmi bajuk nem volt. ( lehet az akkori szerencsém most fordult balszerencsébe?)

Kérdés, még se jó a ez a teljes felületes üvegfólia? Vagy ez a dolga hogy minden kis "lo@aszjoska" esésénél berepedjen/letörjön magyarul: átvegye elvezesse a fellépő erőket így óvva a készülékházat/képernyőt? mindig azon gondolkodom ha nem lett volna rajt üvegfólia mi történt volna?

ez így elég gazdaságtalan ... vagy csak rossz fóliát használok?

van ez ügyben tapasztalat/ajánlás?

megjegyzés a felhasználói élmény az üvegfóliával erezhetően jobb (jobban "siklik" az ujj)

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#196096) -secret- válasza Antonio (#196095) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igazából az 500 ft-os fólia is ugyanolyan jó mint a drága. Amúgy meg lyukas kezű vagy ( :P ), én az utolsó 5 telómra vissza gondolva 1 kezemen meg tudom számolni hányszor ejtettem le őket összesen. Helyedben berendelnék kintről 3-4 fóliát aztán egy darabig meglennék azokkal.

[ Szerkesztve ]

(#196097) HarleyCustom válasza Antonio (#196095) üzenetére


HarleyCustom
veterán

De bizony lyukaskezű vagy...
Az elmondottak alapján. Már ne is haragudj...
:D;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196098) Dzsuri89 válasza -secret- (#196096) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Van fólia és fólia között különbség, legalábbis a "mezei" és Nillkin márkájú fóliák között biztos, gondolok itt arra, hogy sokkal jobban csúszik az ujj a felületén, kevésbé zsírosodik, illetve annyira szépen felmegy elsőre, hogy nem kell 20 percig vakarászni a levegő/ragasztó foltokat. Mondom úgy, hogy napi szinten 20-30 fóliát rakok fel. :)
Évek óta a telefonjaimon csakis kizárólag Nillkin fóliát használok, egyetlen selejtes darabbal se találkoztam soha, itt látszik a minőség is.

(#196099) -secret- válasza Dzsuri89 (#196098) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem eddig mindig megfeleltek a jó értékelésű olcsó Ali-s fóliák. Persze nem vagyunk egyformák.

(#196100) hemaka válasza -secret- (#196099) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szinten, a masodikat hasznalom lassan 1,5 ev multan.
Az elso, a gombnal beporosodott, meg ala ment mar a retek, muszaj volt kihajitani. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.