Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160151) California1 válasza California1 (#160150) üzenetére


California1
őstag

Sikerült törölnöm újra a telót, és most jó 10 perc aktiválási procedúra után sikerült.
De ,hogy ez miért volt?? Kb mintha 2 id között rekedt volna a teló.

Eléggé para volt ez így....

(#160152) leslieke válasza California1 (#160151) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valószínű a túloldalt volt valami hiba. Pont belefutottàl ebbe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#160153) California1 válasza leslieke (#160152) üzenetére


California1
őstag

eléggé levert a víz :-)

(#160154) -Ben- válasza California1 (#160150) üzenetére


-Ben-
veterán

Mondom, sokszor előfordult már velem is. Az Apple szerverei nincsenek a helyzet magaslatán.. :(

(#160155) California1 válasza -Ben- (#160154) üzenetére


California1
őstag

Igaz, töltök le appokat a telójára de baromi lassú. Pedig a net sebesség rendben.

(#160156) Stunts666


Stunts666
őstag

iPhone 7 egy Plus tokban...

(#160157) bigdady válasza Stunts666 (#160156) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem lesz könnyű igy használni

(#160158) gisssa válasza Kommy (#160074) üzenetére


gisssa
csendes tag

Köszi mindenkinek, egyesével sikerült. :)

(#160159) KillerATi


KillerATi
tag

Tudom sokszor volt már téma, gondoltam én is le írom a tapasztalataim egy hét után a jetblack színnel kapcsolatban. Sokat gondolkoztam hogy matt vagy fényes legyen, de hamar eldőlt, mert sehol Budapesten nem tudtam matt fekete i7p128gb-ot venni. Így lett fényes. Sok helyen olvastam hogy nagyon kényes, karcolódik, így a vásárlás pillanatától kezdve gyári Apple tok van rajta. Aztán a kezembe fogtam egy ismerősöm matt fekete plusát tok nélkül. Hát sokkal jobb érzés tok nélkül kézbe venni. Meggyőztem magam, hogy nem érdekelnek a karcok, végülis egy használati tárgy, az enyémet is tok nélkül fogom használni. Néhány óra után, olyan zsíros, maszatos, undorító volt a hátulja, hogy szépen le takarítottam és vissza is került a tokba. Azt hiszem számomra nem ég a szín volt a legjobb választás. Akit zavarnak az ujjlenyomatok, semmiképp se vegyen jetblack iPhone-t.

(#160163) Tibee86 válasza KillerATi (#160159) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem ez az első olyan iPhone-om aminek nagyon nem jön be a fogása csupaszon ( 6/6s kimaradt, de biztos azoknál is ez lett volna) és főként emiatt van rajta egy vékony tok.

(#160164) HUTCHDB válasza KillerATi (#160159) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tudom ajánlani a full body fóliázást.
Nem akarok reklámot csinálni ennek, de az i7Plus-szomat, a West-end nyugati bejáratánál lévő fóliásnál megcsinálták.
Annyira jó a fogása, nem csúszik, kicsit gumírozottnak érzem az anyagát.
Én nagyon elégedett vagyok vele! ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160165) -Ben- válasza HUTCHDB (#160164) üzenetére


-Ben-
veterán

Jet black nem szereti a „fullbody” fóliát... :(

(#160166) HUTCHDB válasza -Ben- (#160165) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az enyem matt fekete, igy erdemi infom nincs ilyen teren, viszont a kijelzotol jobban nem lehet csuszosabb (nehezebben rarakhato, vagy eppen hosszu tavon rajta marado) a hatlap szerintem. Nalam a kijelzon is nagyon priman teljesit.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160167) Frozzy


Frozzy
őstag

Mostanában csinál olyat az iPhone 6-osom, hogy mintha ki lenne kapcsolva a kijelző nem tudom alvó módból felébreszteni hiába nyomogatom. Ha várok pár percet magától felébred vagy fogom és hard reset és akkor megint csak jó lesz. Utóbbi pár napban egyre gyakoribb ez az eset.

Mit lehet tenni ellene ? szoftveres vagy hardveres hibára utal ez ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#160168) Sys85 válasza -Ben- (#160165) üzenetére


Sys85
veterán

Nincs azzal gond!
Amíg nem akarod lehúzni... :D
Nekem egy napot volt fent a dBrand fólia,de leszedésnél már ott virított a fólia belső felén az iPhone felirat.
A telón nem látszik hogy lehúzta volna,de valamennyi akkor is a fólián maradt.
Mondjuk ha lejött volna az egész felirat se estem volna kétségbe. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#160169) Frozzy válasza Frozzy (#160167) üzenetére


Frozzy
őstag

Most egy 5 perce sikerült megint összehoznia.

Csináltam róla egy videót.. most eléggé hamar magához tért de sokszor több idő kell neki azért :/

VIDEO

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#160170) Kalandor válasza Frozzy (#160167) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 5S-em pontosan ugyanezt csinálja elvágólag a legutóbbi szoftverfrissítés óta. Évekig 0 probléma, de kb. 10 napja ezt csinálja.

(#160171) Stunts666 válasza bigdady (#160157) üzenetére


Stunts666
őstag

Gondoltam, hogy fel rakok egy képet... aki gondolkodik az tudja, hogy mi a különbség.

(#160172) oszy


oszy
veterán

A háttérből "kilövöm" a waze-t, de mégis azt mutatja, hogy használja a gps-t! Folyamatosan kint van az ikon. Pedig már minden háttérben futó alkalmazást bezártam!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#160173) Sys85 válasza oszy (#160172) üzenetére


Sys85
veterán

Waze-n belül: beállítások-> általános beállítások-> helyzet követése kikapcs
Ha jól emlékszem... :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#160174) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Az egeszseg -ben hogyan tudom valtoztatni az adataimat (testsulyt akarom allitani)?
Csak szerkeszteni tudom, ami egyenlo a toressel.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160175) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#160174) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Health appon belül Health Data fül>Body measurements>Weight>Jobb fölső sarokban + gomb

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#160176) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#160175) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megvan, köszönöm! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160177) Diokhan válasza Frozzy (#160169) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért fekete-fehért a kép miután sikerül feloldani? Amikor az alkalmazásváltóban vagy akkor vált vissza szinesbe, vagy csak a kamera hibája? (Ezt azért zárnám ki, mert a billentyű mögötte végig piros, tehát szines...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#160178) szekra válasza oszy (#160172) üzenetére


szekra
őstag

Profilképed felett jobb felül nyomj rá a kis kikapcsoló ikonra és alvó módba teszi magát.

(#160179) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ma jott meg az ebay-rol rendelt pendrive.
Nagyon megerte, ajanlom. 1,5 het alatt ideert. Hibatlanul mukodik, a tarhely is valos, usb 3.0-as, kepek, videok, dokumentumok, pdf-ek tarolasara, olvasasara.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160180) Diokhan válasza HUTCHDB (#160179) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez jól néz ki, de mennyire hasznos? Úgy értem mi van, ha kihúzod? A fotók alkalmazás mit mutat azokra a képekre, aminek a pendrive-on kellene lennie? Van saját szoftvere, vagy csak plug&play be dugod és már mehet is rá az adat. Hogy van formázva? Működik Mac-el vagy win laptoppal is?
Bocs a sok kérdésért...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#160181) bilon73


bilon73
aktív tag

Helló,

olyan problémám lenne, hogy ha BT-n vagy usb keresztül kapcsolódik a telefonom (SE), az autó hangrendszeréhez, akkor automatikusan elindul a zenelejátszó...

Ez nem kéne. Hol tudom kikapcsolni? (a pioneer fejegységen már mindent kikapcsoltam).

Ráadásul, ha waze-t használok, és kikapcsolom a zenét, kis idő múlva újraindítja...

ötlet valakinek?

(#160182) KillerATi válasza -Ben- (#160165) üzenetére


KillerATi
tag

Mi a baj vele? Nagyon örülnék ha tudnám tok nélkül használni mert gyönyörű szép nélküle.

(#160183) -Ben- válasza KillerATi (#160182) üzenetére


-Ben-
veterán

A fólia leszedi a telefon hátáról a feliratokat. Ha ez nem lenne elég, egyes esetekben még a komplett festéket is leszedheti.

(#160184) Tibee86 válasza -Ben- (#160183) üzenetére


Tibee86
veterán

"A fólia leszedi a telefon hátáról a feliratokat."
Ez így ebben a formában nem helyes, mivel max bizonyos fólia (3M) szedi fel a feliratot ahogy az abban az egy cikkben szerepelt. Nekem pl eszembe nem jutna olyan fóliát rátenni, amit komoly izomerővel kell utána letépni a telefonról.

"egyes esetekben még a komplett festéket is leszedheti."
Ilyenről én még nem nagyon hallottam eddig.

(#160185) KillerATi


KillerATi
tag

Akkor ezzel se lettem előrébb úgy látom. Lehet tényleg le kéne szarni a karcokat, meg az ujjlenyomatokat.

(#160186) -Ben- válasza Tibee86 (#160184) üzenetére


-Ben-
veterán

Iszonyatosan fárasztó efféle kekeckedésekre válaszolni. A fórumozásnak nem erről kellene szólnia.
Nagyon jól tudod, hogy miről van szó, több karaktert erre nem kívánok pazarolni.

Gixxer88 hozzászólását javaslom elolvasni.

„Persze, bármit olvasol a fórumon vagy bárhol azt utána tényként közlöd a szakmai topikba.
Ennek valóban nem sok értelme van.”

Miért, neked csak az számít, amit Te magad tapasztalsz? :U Több PH-s fórumtárs is jelezte, hogy még akár fólia nélkül is lepattog a festék. Matt feketéről és jet blackről egyaránt jelentek meg olyan fotók, ahol jól láthatóan világított a natúr alumínium a fólia leszedése után. A felirat pedig nagyjából még az egyszerűbb fóliákkal is lejön (jet black). De ezek szerint mindenki hazudozik össze-vissza, semmi se igaz, Gixxer is hülyeségeket beszél, csak az a tuti amit Te a két szemeddel láttál, tapasztaltál. Kérlek, mesélj még... :U

[ Szerkesztve ]

(#160187) Tibee86 válasza -Ben- (#160186) üzenetére


Tibee86
veterán

Persze, bármit olvasol a fórumon vagy bárhol azt utána tényként közlöd a szakmai topikba.
Ennek valóban nem sok értelme van.

Olvastam, de akkor nyilván nem tudod, hogy milyen típusú fólia a dbrand fólia. Ha gondolod adok neked szívesen több féle olyan fóliát ami nem szedi le a feliratot. De persze hazudok, mert tényként írtad, hogy leszedi a feliratot.

Ami inkább érdekelne, hogy kinek szedte le a komplett festéket? Mert ugye azt is írtad a kommentedbe.

[ Szerkesztve ]

(#160188) galaxys80 válasza -Ben- (#160186) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha màr itt tartunk a végeláthatatlan negatív kommentjeidet is fárasztó olvasni.
Ha nem tudnám, hogy iPhone-od van azt gondolnám troll vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#160189) -Ben- válasza Tibee86 (#160187) üzenetére


-Ben-
veterán

Nálam azt jelentette jelen esetben, hogy alumíniumig lekopott a festék.
Egyébként a „komplett” szó értelmezhető többféleképpen is. De neked ez is külön magyarázatot igényel.. Milyen érdekes. :)

(#160188) galaxys80: bocsánat. :D Dugjuk a fejünket homokba és egyből minden jobb is lesz. :P
Nyilván itt csak dicsérni lehet az ájfónt, ha lötyög a gomb vagy elromlik valami az nem az Apple, hanem a felhasználó hibája.

[ Szerkesztve ]

(#160190) csibabu válasza -Ben- (#160189) üzenetére


csibabu
tag

Üdv! Angol magyar szótár offline használatára valami megoldás?

iPhone 14 Pro

(#160191) szekra válasza csibabu (#160190) üzenetére


szekra
őstag

Dictionary app?

(#160192) galaxys80 válasza -Ben- (#160189) üzenetére


galaxys80
veterán

Sarkítasz. Nem erről van szó.
Te a másik véglet vagy. 99%-ban negatív kommentjeid vannak.
Érthetetlen számomra, hogy miért használsz még mindig iPhone-t.
Hagyjuk ezt az ios kifogást. Annyival nem jobb a többi rendszernél, hogy valaki ennyi negatív vélemény mellett is bevállalja. Én legalábbis biztos nem tenném.

[ Szerkesztve ]

(#160193) oszy válasza csibabu (#160190) üzenetére


oszy
veterán

a gugli is tud offline fordítani, ha letöltöd a nyelvet.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#160194) misiizsai


misiizsai
tag

Nektek már volt olyan hogy a telefon törölte az ujjlenyomatotokat? :O
2 volt neki megadva az egyiket törölte magától..
6S 10.3.1

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#160195) Angrybird válasza bilon73 (#160181) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Szia!
Nálam ugyan ez van, 6s-el és 5s-el is, agymenés, olyan idegesítő, ráadásul, ha kinyomom és eltekerem a hangerőt, megint bekapcsol, brrr, nem tudom én se, hogy lehetne lekapcsolni, valszeg sehogy.

(#160196) HUTCHDB válasza Diokhan (#160180) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Teljesen úgy működik, mint egy normál pendrive, windows, vagy android alatt.
Ez annyit jelent, hogy először betettem a PC-be (win) ott formatáltam fat-ra, majd minden féle fájlt tettem rá (zene, fénykép, dok, film - mkv felirattal-).
Betettem az iphone-ba, és ott minden megjelent.
Van egy appstore-ból letölthető app, (i-Easy Drive) ami gyakorlatilag egy fájlkezelő (ráadásul szépen átláthatóak a dolgok), és onnan nyithatóak meg az egyes fájlok.
De természetesen tudsz a pendrive-ról az iphone-ra és vissza is bármit másolni.
Mac-em nincs az nem tudom hogyan működik.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#160197) Frozzy válasza Diokhan (#160177) üzenetére


Frozzy
őstag

ha 3x rányomok a home gombra az van beállítva h fekete-fehér legyen a kép.. (ne kérdezd miért) mivel nyomogatom a háttérben mennek a történések. Ezért lesz feketefehér. De ki is kapcsolom :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#160198) Frozzy válasza Frozzy (#160169) üzenetére


Frozzy
őstag

Na jó.. ma kb 15x megcsinálta ezt velem..

Sikerült az imént teljesen felvennem az érthetetlen anomáliát (mivel elég sűrűn csinálja most már.) Nézzétek végig eléggé érdekes.. :((

YOUTUBE VIDEO

Bármilyen ötletet szívesen meghallgatok hogyan tudnám ezt a hibát megszüntetni :W :W

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#160199) bigdady válasza Frozzy (#160198) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vmi hardveres gond lesz
Viszont a háttérképről egy linket dobhatnál 😉

(#160200) tybsen válasza bilon73 (#160181) üzenetére


tybsen
addikt

Nekem ugyan nincs iphoneom, de hátha segít. Sajnos androidon is ez van, google play, Spotify, az összes ezt csinálja. Nagyon idegesítő..

Én azt szoktam csinálni hogy nem médián hagyom a hangrendszert, hanem rádión, de a rádió le van némítva. Ilyenkor ugye nem tudja lejátszani a telefon a hangokat mert nem média lejatszasra van állítva az autó.

(#160198) frozzyZTE: huhh ez elég durva. :( Az egyébként normális, hogy az animáció még mindig fut, amikor feloldod?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.