Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) schawo válasza narumon (#44250) üzenetére


schawo
titán

A DVD Audiót megette az internet. Helyette megjelentek az internetes, letölthető extra mastereket kínáló kiadók. Minek is ide a DVD Audio?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44252) xtremetuning válasza narumon (#44249) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jobb nem lesz, abban megegyezünk :) .

DE én, a digit versus analóg vonatkozásában írtam, arra, hogy honnan lesz jó minőségű anyagod.
A te esetedben nem jó megoldás, az enyémben igen. Elég 4-5 megbízható ember, akinek a ripjeit használom arra a kevés felvételre, amit (egyelőre) másképp nem tudok megszerezni. Így viszont a végeredmény a digit oldalon is megfelelő dinamikájú lesz. Ha már a dinamikát emeltük ki a te esetedben.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44253) narumon válasza schawo (#44251) üzenetére


narumon
őstag

Hát csak hogy fel lehessen rakni a polcra. Titeket nem idegesít az, hogy megfoghatatlan. Ugyanúgy kifizettetnek veled 15-20USD-t mint egy megfogható szép lemezért és kapsz valamit a vinyódra. Engem ez nagyon zavar :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44254) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Jezusmarika de felperdült a topikelet :Y

Figyuzzatok szetcsavaroztam a friss T+A-t, mert leesett az egyik laba a tologatastol (a rögzitöcsavar beesett a testbe :P ) s lattam, hogy tuti szereltek rajta, mert egy ujnak kinezö 4mm-es Oelbach kabel (a legolcsobb, amilyet lecsereltem a minap hangszorovezetek mivoltabol kukava altminösitve) vezet a terminaltol a keresztvaltoig. Nem akartam kicibalni a csillapito anagot, ezert többet nem latok. Ezt a belsö kabelt szokas valami minösegire cserelni, vagy ilyen rövid vezetöuton lenyegtelen? Ilyen vackot biztos nem tennek hangfalkabelnek, föleg a fele annyi vastagrol nyert tapasztalatok birtokaban. :U

Ennyit a nemet egyenessegröl, stb :U Bar boltban vettem, nem embertöl, de felhivhattak volna a figyelmem ilyen buhera-aprosagokra, meg arra is, hogy cigiszaga van (ezt nem ereztem a boltban). Elkapraztatott, hogy gyak. karcmentes egy 15+ eves lada.

Amugy viszont tovabbra is jol szol, hazimozinak szinten megszegyenitö vereseget mer szegeny Jamora, Kammerer pedig eleg jol latta a hangkarakteret :R
A sajat alatet-talpa (valami bazi kemeny es nehez, festett preselt fanak tünik) vajh mennyire lehet lenyeges? Azzal oly magas (kb 130 centi), hogy nem fer be a jelenlegi helyere. Igy csak a labain all, talp nelkül.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44255) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44254) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szokás minőségire cserélni. És érdemes is. Sokat számít.

(#44256) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44255) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor vajh mi a francert csereltek le az eredetit benne egy ilyenre :F

Jo. S mit szokas oda betenni? Szamit a vastagsag, hogy ilyen tehenfarok kunkorog benne?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44257) Dorian válasza RetepNyaraB (#44256) üzenetére


Dorian
félisten

A kábep minősége sokkal jobban számít a vastagságnál. Ráadásul az egyszerű rézdrótból a túl vastag bazi nagy mélyközép kiemelést ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44258) Claark


Claark
csendes tag

(#44181) Patice
(#44182) Auratech
Igen, a Tannoy-al kapcsolatban az egyik dilemmám, hogy milyenek a mélyhangok. Nem akarnék hatalmas mélyeket, de azért legyen valami.

(#44192) kammerer
A BX2 tényleg drága lenne, de van itt egy Monitor Audio MR2 is, ugyanannyiba kerül mint a Tannoy. Gondolom ez is jó lenne a NAD 3020 mellé. Az MR2-nek az érzékenysége 90dB, a Tannoyé 86dB így hát hangosabb lenne mint a Tannoy, de ezen kivűl van ennek más előnye? Az MR2 mélyhangszórója is nagyobb több mint 3 centivel, tehát szebbek lennének a mélyhangok, vagy mélyebbek? A Tannoy 8 ohm, ajálott minimális erősítés 10W, az MR2 6 ohm, ajánlott erősítés 30W. Lehet, hogy a NAD nem tudná szépen megszólaltatni ezért az MR2-őt?
Ááá nagyon nehéz így dönteni, ha nem tudom őket meghallgatni, ráadásul az MR2-ről még tesztet sem találok. Melyiket válasszam? :F

(#44259) RetepNyaraB válasza Dorian (#44257) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jo, de milyen tipusu kabel kell oda? Csakugy, mint a hangfalhoz, oder valami speci burkolatu rez/ezüst/arany/mithril,egyeres/több eres /kékeres..? Mit vegyek? Marmint forrasztopakan kivül ugye...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44260) schawo válasza RetepNyaraB (#44259) üzenetére


schawo
titán

Mély levegőt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44261) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44256) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lehet, hogy ez az eredeti? Sajnos a hangdobozgyártók ritkán adnak a belső vezetékezés minőségére.
Hangszórókábel típusúak jók oda is. Minőségit. Azért az nem baj, ha nem túl vékony.

(#44258) Claark Jó lenne az MR2 is. De én inkább azt szoktam javasolni, hogy lehetőleg állódobozt vegyen az ember. Az MR2-höz kell állvány is, ami kb, ugyanannyiba kerül, mint az állódoboz plusz dobozteste, tehát pénzben ugyanott vagy, de mégis állódobozod van.
A nagyobb érzékenységű doboz elvileg hangosabb, így könnyebben hajtható, tehát kisebb erősítőhangerő elég hozzá, ez elősegíti a hangminőséget, azonban a nagy érzékenység általában ellene hat a hangminőségnek, tehát kompromisszumokat kell kötni.
A membránméret természetesen az egyik fontos összetevője annak, hogy mennyire lesznek a mélyhangok erősek és mélyek, de még sok más fontos összetevője is van, például membránanyag-konstrukció, a hangszóró bármely alkatrészének anyaga-konstrukciója, a hangdoboz doboztestének mérete és konstrukciója... Igazán mély mélyeket csak állódobozok tudnak.
A NAD viszonylag szépen meg tudná szólaltatni az MR2-t egy bizonyos hangerőig.

[ Szerkesztve ]

(#44262) dreed válasza blattida (#44238) üzenetére


dreed
tag

Igazad van, elnézést. Pár hírdetést, megnéztem a napokban, keverednek a dolgok. :-) A Grundig nálam van, hallgatom, tesztelem. 100% a cdm4-es mechanikás. Ezek szerint senki nem hallotta. Ez egy "átlagos" tda1541a-s lejátszó, vagy minden ezzel a dac-al szerelt cd játszó ugyan azt a minőséget hozza?

Üdv: Károly

(#44263) #71562240 válasza #71562240 (#44261) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#44258) Claark Azt azért hozzáteszem, hogy az MR2 minőségibb hangdoboz, minőségibb hangszórókkal, mint a Mercury, de annyival drágább is, főleg ha az állvány költségét is beleszámoljuk.

(#44262) dreed "...vagy minden ezzel a dac-al szerelt cd játszó ugyan azt a minőséget hozza?" No de ez csak költői kérdés volt ugye.

[ Szerkesztve ]

(#44264) gorbep válasza #71562240 (#44261) üzenetére


gorbep
senior tag

Szerintem is szanszos, hogy az az eredeti...... a legideálisabb, ha a belső és a külső kábel azonos.... :U

Ha elég akkor mázlid van, ha nem akkor sajna venni kell még. De nem biztos hogy nagy lesz a változás.... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44265) #71562240 válasza gorbep (#44264) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na igen, én is azt akartam hozzátenni a Reteknyalábnak, hogy ha tetszik neki a hangszórókábele hangja, akkor tegyen belülre is ugyanolyat - legalábbis a keresztváltóig, mert a hangszórókhoz futó kábelezés már bonyolultabb ügy.

(#44266) Claark válasza #71562240 (#44263) üzenetére


Claark
csendes tag

Kammerer, jó lenne állódoboz, de nem tudnám hova tenni őket, kevés helyem van. Itt az MR2 pontosan annyiba kerül mint a Tannoy Mercury V1 és ha az MR2 minőségibb, akkor természetesen azt venném. Később lenne egy erősítő csere is, ha a ez NAD nem lenne elég. Az állványokat is megoldanám később, de ha fali állványon lennének a dobozok, az baj lenne? Ja és nem akarok nagyon nagy hangerőt, néha mennének hangosan is, de panelben ugye nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44267) #71562240 válasza Claark (#44266) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...jó lenne állódoboz, de nem tudnám hova tenni őket, kevés helyem van. " Az ilyen mondatokat én itt tűzzel-vassal irtom (mint egy modern Hmelnyickij), egy ilyen mondat ne akarjon velem egy sötét sikátorban találkozni... Az állvány(os doboz) ugyanannyi helyet foglal el a szobából, mint az állódoboz dobozteste. Merthogy ugyebár állványos dobozt sem teszünk se asztalra, se polcra... és lehetőleg falra sem, hanem csakis földönálló állványra. Ez axióma.

[ Szerkesztve ]

(#44268) Claark válasza #71562240 (#44267) üzenetére


Claark
csendes tag

:B Ez az. Egyelőre asztalon lenne a helye a dobozoknak. :U

(#44269) #71562240 válasza Claark (#44268) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mekkora a szoba? Milyen arányú? Milyen bútorok és hol vannak?

(#44270) Claark válasza #71562240 (#44269) üzenetére


Claark
csendes tag

Kb. 10 négyzetméter (3.5mx2.8m), hülye arány. Sajnos minden falnál van valami, az egyiken ágy, evvel szemben levő falnál íróasztal és egy kisasztal, másik falon egy kisebb bútor, evvel szemben meg ablakok. Ki kellene dobjak egy rakás dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#44271) Dorian válasza RetepNyaraB (#44259) üzenetére


Dorian
félisten

Ha tutira akarsz menni, különösebb utánajárás nélkül, akkor a hangfalkábellel egyező kábelt használsz. De szvsz legalább ennyit számít, hogy nem sarus csatlakozások lesznek, hanem beforrasztva a kábel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44272) #71562240 válasza Claark (#44270) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem hülye arány, ez kb. ideális "enyhe téglalap" alaprajzú beosztás, - persze ilyen kicsi szobánál semmilyen alaprajz nem tud ideális lenni, hacsak nem a kör vagy "enyhe ellipszis". A leírásod alapján nem tudom elképzelni, hogy ne lenne bőségesen hely (helyorgia, helytobzódás, helyfesztivál, helyfieszta, helykarnevál, helykavalkád, helyzuhatag, helyfolyam, helyelementária...) a hangdobozok számára. Végszükség esetén a kisasztal kidobandó, de ezek szerint, ahol az ablakok vannak, ott nincs is bútor?
A rövid oldalra kerül tehát a kisasztal, ez lesz a hifi asztal a készülékek számára (később kidobandó, hogy egy rendes hifi készülékállvány kerüljön a helyére). A kisasztal (vagyis mielőbb hifi állvány) mellé kétoldalt kerülnek a hangdobozok, amelyek állódobozok, vagy esetleg állványosak, állványon. Remélhetőleg ez az oldal az ablakok oldala, de ha nem, hát nem. A hangdobozokkal szemben az ágy, kárpittal-gyékénnyel-hangcsillapítóval-párnákkal a falon, így az ágy a sztereó hely. A két hosszanti falnál az íróasztal és az egyéb bútor, minél közelebb az ágyadhoz, hogy ne takarják ki a hangdobozokat. Legjobb, ha az ágy nem a fal mellett nyúlik el lomhán, hanem a vele érintkező falra merőleges, tehát belóg a szoba közepébe, így mellette is lesznek prímán helyek kétoldalt.
A kicsi panelszobában minél ügyesebb visszhangcsillapítást (csörgés, dübögés... ellen) kell elérni csillapítók, diffúzorok alkalmazásával, ez kulcsfontosságú.
Később persze a szoba méretei megnövelendők a falak arrébbtolásával, de az arányok megtartásával.
Ez isten igéje, ámen.

[ Szerkesztve ]

(#44273) Dorian válasza #71562240 (#44272) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy Maci! napközben olvastam telóról, hogy a Mission MV8-at jónak ítéled? Meg, hogy 50ezret megér? Ne vicceljünk már, az zenére nem alkalmas, és/vagy 50ezer bazi sok érte. Annyiért sokkal jobb hangfalakat lehet kapni, sajnos nincs időm a használt hirdetéseket böngészni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44274) Claark válasza #71562240 (#44272) üzenetére


Claark
csendes tag

Kammerer, köszönöm a tanácsaidat, megpróbálok a leírtak alapján rendezkedni. Végül a Tannoy Mercury V1 és a Monitor Audio MR2 közül, választhatom az MR2-őt? Gondolom bármelyik e kettő közül sokkal jobban fog szólni, mint az eddigi 5.1-eseim.

(#44275) #71562240 válasza Dorian (#44273) üzenetére


#71562240
törölt tag

Félig egyetértek, én is azt mondtam, hogy keresgéljen még, mert vannak jobbak, illetve hogy kissé házimozira hangolt, meg hogy gyanús kínai. A másik fele, amiben nem értek egyet, hogy azért zenélésre is csak-csak alkalmas irgum-burgum, és egy új áron 130ezerért viszonylag alkalmas doboz 50ezres áron azért elég jó vétel.
Tehát "Dorinának" most csak félig van igaza, - igaz őnála már ez is jó eredmény. :Y

(#44274) Claark Választhatod, erre már leírtam a főbb szempontjaimat, ez a melyik ujjamat harapjam meg esete, de ilyen pöttöm kis zugba (odú, kalitka, cselédszoba, sut, lik...) lehet, hogy én is az egyébként kifinomultabban szóló MR2-t választanám.

[ Szerkesztve ]

(#44276) narumon válasza Dorian (#44273) üzenetére


narumon
őstag

Egyébként 50 körül én lehet, hogy keresnék a helyedben egy B&W hangfalat. A kis polcsugárzói igen tisztességesen szólnak.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44277) #71562240 válasza #71562240 (#44275) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#44274) Claark Ja, és igen, mindkettő sokkal jobban fog szólni a jelenleginél. Más világ. Ezek zenélésre valók, a Microlab-od pedig nem.

(#44278) Claark válasza #71562240 (#44277) üzenetére


Claark
csendes tag

Ok Kammerer, köszönöm a tanácsokat neked és mindenki másnak is. Hát észrevettem, hogy a Microlab nem való zenére, egy párszor megpróbáltam, de elkeseredetten kapcsoltam ki és maradt a fejhallgató. Amikor összeáll a rendszerem, majd írok a tapasztalataimról.

(#44279) #71562240 válasza Claark (#44278) üzenetére


#71562240
törölt tag

Örömmel várjuk a beszámolót.

Egyúttal a dilemmád kapcsán az a kereskedelmi gyakorlat jutott eszembe, hogy mostanában a sztereó hangdobozpárok árát sok helyütt szeretik darabra megadni. Mi lenne, ha ezt komolyan véve baloldalra megvennéd a Tannoy egyikét, jobb oldalra meg az MA egyikét? Így egyaránt megtapasztalnád, hogyan szól az álló és hogyan az állványos. Ki tudja, hátha eladnák darabonként is a hirdetők, nem csak párban?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#44280) ghoszty válasza Dorian (#44273) üzenetére


ghoszty
tag

egy világ omlott össze bennem :D megértem hogy nincs időd de tudnál mutatni pár zenehallgatásra alkalmas állót?az is jó ha ujjonnnan mutatsz csakhogy tudjam miket kéne keressek

cav 288 erről vélemény esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#44281) Claark válasza #71562240 (#44279) üzenetére


Claark
csendes tag

:DD Bizonyára egyedi élmény lenne. De egyik sem álló, mindkettő állványos.

(#44282) blattida válasza RetepNyaraB (#44256) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha tudnád, hogy az eredeti milyen, akkor nem is kérdeznéd meg.

dreed
Ezen az árszinten, ebben a készülék sorozatban ez az általános felépítés és általában a jellegzetes hang, szerintem sokan hallottuk már azt vagy valamelyik klónját (grundig, marantz).
Igen, jellegzetes tda 1541-es hangja van és jó tuning alap, olcsón sokat lehet lendíteni a hangján.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44283) narumon válasza ghoszty (#44280) üzenetére


narumon
őstag

Kis CAV-ot ismerem az árához képest elég korrekt de mégsem ajánlanám megvételre - szinte lehetetlen eladni...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44284) Claark válasza Claark (#44281) üzenetére


Claark
csendes tag

Nagyon régen hallottam valakinél hogyan szól egy hifi rendszer, igaz csak egy pár percig. Nem tudom milyen hangfalak voltak, milyen erősítő, akkor még halvány gőzöm sem volt a hifiről (most sem sok :D ). De valami ahhoz hasonlót szeretnék, ott hallottam a hangszereket külön külön, a mélyek nem dörömböltek, a magas hangok is nagyon szépek voltak. Szinte láttam a hangokat, mintha meg lehetett volna fogni őket. De ezt ismerőseimnek, barátaimnak hiába magyarázom nem tudják miről beszélek, amikor meg azt mondom, hogy avval a hifivel régen szinte láttam a hangokat, olyan szépen és tisztán szólt, akkor furcsán néznek :))

(#44285) ghoszty válasza narumon (#44283) üzenetére


ghoszty
tag

és mit tudnál ajánlani ~60 alatt? ugy hogy erősitőre csak ~30 van kb szoval eddig ami szobakerult az

NAD 3225 PE 20k
Fisher BA 6000 25k
Jungson Ja-66A 40k (ez csak akkor jonne ki ha olcson jutok dobozhoz)

valahogy kikéne hoznom egy jo sztereo szettet ~80 bol pc hez és akkor még nem számoltam DAC, hangkártya, kábelek meg semmit

ajánlottak nekem egy ilyen DAC ot: Musiland Monitor 1 Usb Egy kissé megtuningoltam így már fantasztikusan szól
(Elna Silmic II kondik, OP275 csere LM4562-re) 11k

(#44286) #71562240 válasza ghoszty (#44280) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja, elfelejtettem mondani, hogy a Hi-Fi Barlangban még a jelek szerint van az akciós (félárú) Mordaunt Short MS904-ből. Szaladj!

Egyébként pedig tessék, használt példák, többféle ízlés szerint (most nem részletezem), de mindegyik jó vétel:
Acoustic Reaserach S40 65ezer - megéri, de alkudj belőle. Olsóbban is akad alkalomadtán.
Heco Superior 800 55ezer
JBL Ti 600
Triangle Scalene „E” 40ezer
Tannoy Sensys2 45ezer, javítható hibával

Na de aztán ne nekem kelljen erősítőt is gyűjteni, mert kölyökmaczkóből vérengző grizzly-vé változom!

[ Szerkesztve ]

(#44287) Dorian válasza #71562240 (#44275) üzenetére


Dorian
félisten

Új áron 130 ezres? Régebben ezt 5.0 szettben adták összesen 90-ért!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44288) #71562240 válasza Claark (#44281) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bocs, bocs,bocs, benéztem V4-nek, most látom, hogy "csak" a V1!!! Eddig én teljesen a V4 irányban beszéltem! Akkor nem kérdés, hogy az MA a nyerő a kettő közül, nincs verseny!

(#44289) Claark válasza #71562240 (#44288) üzenetére


Claark
csendes tag

Ok ok, semmi baj. :) Akkor marad a MA MR2, bizonyára nem olyan mint a BX2, de arra nincs keret.

[ Szerkesztve ]

(#44290) #71562240 válasza Dorian (#44287) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egy egyedi kiárusítási akció volt (egyszer volt Budán kutyavásár), szettként 160ezerért volt szokás adni, a front ára pedig 130ezer szokott lenni, ma is annyi - kivéve holmi Teleshopban még több. Ehhez hasonlítsd az 50ezret - amellett, hogy a hangjában se értünk teljesen egyet.

[ Szerkesztve ]

(#44291) Dorian válasza #71562240 (#44290) üzenetére


Dorian
félisten

Francokat, ne beszélj maciságokat! Minimum1 évig volt 90-ért az 5.0 a Mission-mv-8 szettből.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44292) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nah,megint a hangszin,hangminőségi etalonok. visitva menekültem, amikor anno az eladó győzködött, hogy ejza dijas, és nagy a sikere, és bekötötte. a nagyon régi missionok között volt olyan,ami sztem is jó volt,de ez nem az ajánlott kategória. ennyiért öreg cantonok,jpw-k vannak, sokkal nagyobb zenei/hifizős faktorral.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44293) #71562240 válasza Dorian (#44291) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az még mindig eseti. Akkor is oda volt írva, hogy (kerekítve) 160ezer helyett annyi. Persze ebbben is benne lehetett, hogy eredeti árán nem volt annyira sikeres (elllenérzések a kínai kézbe kerülés miatt...).
(Amazonon is 250 dollárért hirdetik használtan párját - új áráról meg írnak szintén olcsót [350 dollár], darabárban kifejezve, kifutott típus.)

Egyébként a fő forgalmazó Hi-Fi Barlangban is beszélgettem róla úgy, hogy egyhónapos eltéréssel homlokegyenest mást mondtak róla - vagy a véleményük változott, kereskedelmi érdekük.
Én mindenesetre azt láttam, hogy eleinte divat volt szidni olyan alapon, hogy Kínában lerontották a Missiont, az új szériák gyengék, köztük ez is, aztán persze, amikor meg is szólalt, máris árnyaltabbak voltak a vélemények. A jelek szerint neked és Bajnokpityunak nagyon nem tetszik, szerintem nem eleve rossz.

[ Szerkesztve ]

(#44294) Dorian válasza #71562240 (#44293) üzenetére


Dorian
félisten

Nem így van, 90-ért 5.0 szettben megérte, aki alap mozit akart, kevés pénzért. Párom bátyjának is ezt választottam Onkyo mozivas mellé. Csak a mostani ár/értéke nem jó.
Tudom extrém mákom volt, de vettem már Tannoy M3-at 30-ért. De nemrég havernak a JPW ml510 is jó vásár volt 25-ért.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44295) blattida válasza Claark (#44176) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Szerintem tégy egy próbát ezzel, hallgasd meg, egy nagyon kellemes hangú doboz, még passzolna a nadodhoz is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44296) Claark válasza blattida (#44295) üzenetére


Claark
csendes tag

Szia!
Hát nincs hol meghallgassam, meg ha ez egy reflex doboz, akkor a reflexnyilás bizonyára hátul van, ami megint nem jó nekem a kevés hely miatt. De azért köszi.

(#44297) AMDFan válasza Claark (#44296) üzenetére


AMDFan
addikt

Ebből kell neked kettő aztán pont. Nem kell se erősítővel se semmivel bajlódnod, kapsz egy jó hangot 80-ért, első reflexel: [link]

(#44298) #71562240 válasza Claark (#44296) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig azt a Step 2-t milyen érdekes lenne összevetni az MR2-vel!

Azt akarom mondani, hogy egyrészt kéretlenül én is megtámogatom Blattida javaslatát, mert felettébb kellemes, ügyes, zenei hangú készülék a Step 2, megér annyit bőven. Szerintem az ALR Jordan és az MA közüli választás afféle a hallgass a szívedre versus hallgass az eszedre dilemma. Az ALR Jordan "behízelgőbben" szól, többet visszaad a zene szép hangszíneiből, könnyebb hallgatni, de ezt egy kicsit "csalással" is éri el, kicsit mesterségesen felmelegítve a felsőmélyeket, alsóközepeket, ahogy ezt az állványos dobozok oly sokszor teszik, és a dóm magasa is selymesebben szól. Az MA azonban szerintem igazabb, őszintébb, egy teljesen más hangkarakter, amely nem olyan érzéki, inkább az értelmünkre hat, fémesebben szól, ami nem annyira kellemes első hallásra, de szerintem őszintébb, reálisabb, és a bemutatott produkciójában több az "anyagerősség", a hangszórói is "értékesebbek". Szóval, kicsit sarkítva, az ALR Jordan sokéjszakás fülledten erotikus kaland (főleg a NAD-dal), az MA pedig inkább hosszútávon biztonságos, megalapozott "vagyonközösség". Én az "eszemmel" az MA-t választanám, a "szívemmel" az ALR Jordan-t, s mivel én elsősorban racionális lény vagyok (akarok lenni), és csak másodsorban emocionális, tehát fájó szívvel, de az MA-t vinném. Nagyon jó lenne, ha össze tudnád hasonlítani a kettőt, két különböző hifi iskola, gondolkodhatnál, hogy melyik inkább a te világod.

(#44299) blattida válasza Claark (#44296) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ez hátsó reflexnyílású, bár ez nem gond, de Te tudod.
Ha ragaszkodsz az előlapihoz, akkor például ez is jó lenne, ha nem megy el, akkor lecsaphatsz rá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44300) dreed válasza #71562240 (#44263) üzenetére


dreed
tag

Nem a koronásokra gondoltam, nyílván nem veszi fel a versenyt egy cd 880-al.

Üdv: Károly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.