Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) blattida válasza AMDFan (#44344) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a használt 150 ezres hangsugárzó a vállalhatónál szerencsére sokkal jobb is tud lenni, természetesen nem egy vérsznob high end vagy audiofil klubban.
Százezerért és tízmillióért is van jó, nagyon jó és szar is, ez elsősorban nem pénz kérdése.

AMDFan
A 20 éves hangsugárzók, ha nincsenek tönkretéve vagy nem gányolta őket valami önjelölt ezermester, akkor legalább annyi ideig mennek még problémamentesen, mint a mostani újak,de inkább tovább.
Az egyetlen valóban lehetséges hibaforrás a műanyaghab membránszél, de az olcsón javítható, cserélhető, a többi probléma nem az életkorából, hanem a használatából fakad, azaz nem kor kérdése.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44352) mp54 válasza Tamoo (#44345) üzenetére


mp54
senior tag

150ből itt se ajánl neked senki jó mozit.
Engem egyre jobban zavar, hogy ki mit ért az adott szó alatt: pld. mozi alatt...Nem kellene pontosabban fogalmazni, főleg amikor pénzről van szó?
Mozi, szett, mozi szett, stb...ezek mik akarnak lenni? Találgatni tudok, de muszáj?

Lásd: HM erősítő; 5.0 vagy 5.1 vagy 7.1 hangdoboz szett, HM rendszer=HM erősítő+hangdoboz szett+kábelek (belevegyük a forrás készüléket is?)

[ Szerkesztve ]

(#44353) blattida válasza Tamoo (#44350) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha valóban moziélményről beszélünk, akkor az minimum akkor valósulhat meg, ha van egy normális projektor otthon, minimum 10 méter képátlóval. Szerintem a mozi elsősorban kép, aztán hang.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44354) Tamoo válasza mp54 (#44352) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozi alatt én avr + 5.1-et értek.
Sztereó alatt pedig (opcionálisan dac+)sztereó erősítő+hangdobozpár
Bocs, azt hittem ez relatíve egyértelmű.

(#44353) blattida: Ebben is van igazság (bár most hangról volt szó), akkor maradjunk annyiban legyen kép és hang között összhang. 10méter képátlót azért nem sokan engedhetnek meg maguknak.

[ Szerkesztve ]

(#44355) xtremetuning válasza blattida (#44353) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nekem a 3 és feles átlótól sem esik le a gyűrű a kisujjamról.... :U
10 méter ? Jártam egy pár helyen, már a 2,44-es vászonnal is istenkirálynak érzik magukat a tulajok. :B
Nálam 50-50 a kép-hang arány.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44356) zoltanz válasza zoltanz (#43986) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben az eredeti kábel, megint töröttnek néz ki.
Kicserélték az új kábelt az is ugyanolyan fos, az üzletben azt mondták Miskolcról kapják változó milyen jön, ha kell megadják az elérhetőséget. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44357) blattida válasza Tamoo (#44354) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen ezt nagyon jól tudom, de valódi moziélményről beszélünk és az igazán kicsi mozitermekben van 10 méteres vászon, ami nekem egy kicsit kicsi...

xtremetuning
Látod, többek között nekem ezért nincs mozi otthon, kis képet nem akarok nézni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44358) Tamoo válasza blattida (#44357) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na de az se mindegy 20 vagy 2m-ről nézed.

Nekem viszonylag szerény rendszerem van, főleg képet tekintve, viszont így se vágyok el moziba, szívesebben nézem meg a filmeket itthon. Nekem ez pont elég. Na mindegy, én befejeztem a mozi témát.

[ Szerkesztve ]

(#44359) xtremetuning válasza blattida (#44357) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igazad van. 4 méterről a 3 és feles átló olyan pici.... :W :W :W
Pláne olyan képminőséggel, amiről moziban csak álmodni tudsz....

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44360) blattida válasza xtremetuning (#44359) üzenetére


blattida
nagyúr

Az biza pici, de ezért ne törj össze három falat, ha csak nem edzel... ;]
Négy méterről valóban, de neked sem álomszerű a kép, ha fél méterről nézed. :)

Tamoo
Ezért én senki rendszerét nem nézem le vagy becsmérlem, pusztán mások az igényeink és elvárásaink.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44361) xtremetuning válasza blattida (#44360) üzenetére


xtremetuning
addikt

No problem, eddig azt hittem maximalista vagyok. Rávilágítottál, hogy van nálam őrültebb.
Máris szebb a világ. :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44362) ghoszty válasza #71562240 (#44306) üzenetére


ghoszty
tag

canton karat 40
jó választás lenne egy NAD 3225 PE mellé?

(tudom hogy eddig elkotelezett voltam az állók mellett de idokozben lebeszeltek mondván 12m2 re polcssugarzo is eleg lessz)

(#44363) blattida válasza xtremetuning (#44361) üzenetére


blattida
nagyúr

Hány méterről? ;)

ghoszty
Nem rossz az a karát, csak egy pötit még alkudni kell az árából.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44364) Tamoo válasza ghoszty (#44362) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na azért ez se kicsi. :DDD :DDD

(#44365) xtremetuning válasza blattida (#44363) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezek után bármilyen perspektívából.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44366) ghoszty válasza Tamoo (#44364) üzenetére


ghoszty
tag

igen.. azért polcsugárzokbol is a nagyobbakat keresem (sokat furnak a szomszédok valamivel reagálni kell :DDD )

(#44367) ghoszty válasza blattida (#44363) üzenetére


ghoszty
tag

mennyiért lenne jó vétel szerinted? :)

(#44368) blattida válasza Tamoo (#44364) üzenetére


blattida
nagyúr

Na de nem is olyan nagy. ;]

ghoszty
Tulajdonképpen már nem sokat tudnál, elnézve jobban, hogy milyen állapotban van, maximum 25 ezer lehet a vége és nem tudom,, hogy a nem rég küldött pm miatt mi várható...tégy egy próbát, hallgasd meg, ha teheted!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44369) Tamoo válasza ghoszty (#44366) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arra utaltam volna, hogy ennyi erővel álló dobozt is berakhatsz. (persze nem azt mondom, hogy tedd azt)

Egyébként nekem tetszik az öreg Canton-ok hangja. :K ha lehet valamennyire általánosítani (mert ilyet még nem hallottam).

[ Szerkesztve ]

(#44370) CrusherW válasza mp54 (#44348) üzenetére


CrusherW
tag

Oké, hi-fi alatt eddig a 2.0 erősítőket értettem, de mostantól hanyagolom a kétértelműsége miatt, marad a 2.0 erősítő.

Esetleg aki még erre jár, és legalább 5.1-es házimozi erősítővel rendelkezik, ám zenét is hallgat, beírhatná, hogy milyen rendszert épített. Tamoo Denon 3808 & Monitor Audio RS kombója például kijelölte az erősítő irányt, jó lenne még látni, hogy hozzáértőbb emberek miket válogattak össze.
Vagy érdekes lehet, hogy ki miket válogatna össze a használt piacon 2-300 (najó maximum 400) ezer Forintért, ha olyan ostoba lenne, hogy két hangfalon szeretne zenét hallgatni, egy 5.1-es AVR-rel, pont mint én :)

Egyébként a HM vagy HM AVR kifejezésnek megvan az az előnye, hogy nem kell felsorolni az összes létező házimozi hangfal permutációt, 5.1, 7.1, 7.2, ki tudja mi van még. Szóval az 5.1 alatt én értem Tamoo Denonját is, ami jóval több, mint 5.1, de a történet szempontjából ez nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#44371) Tamoo válasza CrusherW (#44370) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Inkább a házimozis topikban tedd fel ezt a kérdést, hogy mennyid van rá és mit szeretnél. Hidd el tudnak ott is pár jó tippet adni. Ez a téma inkább odavaló, illetve lehet avr-ekkel a tapasztalat is több.

[ Szerkesztve ]

(#44372) Dr. Gonzο válasza CrusherW (#44370) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én mostanában egy Cambridge Audio Azur 351R-el álmodom. Csak jót olvastam róla. 5.1 ellenére is nagyon jól szól a zene rajta, 2.0-tól, 5.1-ig. A 4 db Cambridge Audio S70-em meg a hozzátartozó center és sub eszközök valszeg még kevesek is lennének hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44373) AMDFan válasza CrusherW (#44370) üzenetére


AMDFan
addikt

Bahh, 400-ért vedd meg ezt: [link]
Lesz igényes szubod, igényes sztereod. Ezzel olyan hangot kapsz hogy le*osod a bokádat. A szub 29Hz-ig lineáris...
Menj el az eladóhoz és hallgasd meg. Garantáltan maradandó élményben lesz részed :) Ez nem a Dali Lektor szintje hidd el :)

Vagy ennyiért van Mackie HR824 zsír újan.

[ Szerkesztve ]

(#44374) CrusherW válasza Tamoo (#44371) üzenetére


CrusherW
tag

Egyrészt, ott mélynyomó nélkül tejet sem vesznek, másrészt filmre terveznek, és nem zenére, amikor ott tettem fel egy kérdést hangfalakról, egész délután arról kellett vitatkoznom, hogy miért olyan nagyon rossz az erősítőm. Ráadásul kötelező jelleggel megjelenik valaki, aki tetszőlegesen nagy összegre csak annyit mond, hogy az kevés lesz még a kábelre is, mert neki a mélye négy millió volt, és egyébként is mindenki más igénytelen és/vagy szánalmas flótás, aki nem költ épp ennyit a hangfalra, meg úgyis szar zenét hallgat, arra meg minek is, jó lesz a kefires doboz is.

A lényeg, hogy ez a fórum sokkal racionálisabbnak, értelmesebbnek hat, jobban érdekelne a ti véleményetek. Persze a további kérdéseket, átszervezem más fórumokra

(#44375) Tamoo válasza CrusherW (#44374) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha újra átértékeled az ott leírtakat, akkor rájössz, hogy nem is mondtak hülyeséget. Pl. hogy a Pioneer-ed meg a Jamo nem alkalmas zenére. Épp most jöttél rá te is erre nem? :D
Ha 400-as összeget dobsz be oda is, szerintem kaptál volna használható tippeket.

Egyébként csak várd ki a végét itt is. ;] amikor leszáll az est.

[ Szerkesztve ]

(#44376) ghoszty válasza Tamoo (#44369) üzenetére


ghoszty
tag

hat 30 ert nem nagyon talaltam ertelmes allo dobozt valamitn a "nagyok" aztmondtak hogy allando hasznalatra sok lenne az álló 12m2-re

(#44377) ghoszty


ghoszty
tag

egyébként aktiv monitor dobozokban szabad gondolkodni otthonra vagy maradj az erosito+dobozoknal?

(#44378) Tamoo válasza ghoszty (#44376) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

25-30 körül nem is biztos, hogy találnál jobb dobozt. Milyen zenét hallgatsz? Azért gondolom ez sem mindenevő.

Ilyen árban nem kapsz jó aktív monitort.

[ Szerkesztve ]

(#44379) #10726912 válasza CrusherW (#44370) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha ennyire nagy arányban használod zene hallgatásra a rendszered, akkor add el a frontjaidat és csak azokat. De még azt se....kezdj el nyomozni ismerőseid között. Keress hifistákat, akiknek van sztereó rendszere. Ha még nem hallgattál igényesebb sztereót, (ezzel nem az össze válogatottra célzok, hanem pl B&W hangfalpárt egy minőségi erősítővel), akkor nem tudhatod, mit keresel!
Most a legjelentősebb és legésszerűbb lépés a frontjaid cseréje lenne, vegyél olyan hangfalpárt, ami képes zenein szólni. A jó részletező képesség nem valószínű, hogy hátrány mozizásnál... :U
Nemrég az AVX-en eladtak 40 ezerért egy Standard 2-es hangfal párt, de kereshetsz mást is, lényeg, hogy régebbi, de elismerten jó hangú, a hifista körökben népszerű darabot válassz, lesd az alkalmi vételt, s csapj le rá, ha adódik. Addig használd így a rendszered.
NE kezdj bele a költekezésbe, van egy mozid, azt tartsd meg mozizni, egy jó hangfal párral cseréld le a frontokat, az meg fog felelni mozizásra, de emellett fényévekkel kijjebb leszel zene hallgatás terén.
Aztán majd meglátod, merre tovább...szerezz egy kis tapasztalatot, különben nem leszel elégedett, mint ahogy most sem vagy az, lehet, hogy a mozis erősítővel meghajtva egy jobb Yamaha hangfallal is nagyon elégedett lennél, nem muszáj rögtön mindent váltani.
Beengedted a HM bogarat a füledbe, most engedd be a HIFI bogarat is...hagy zümmögjön az is:)

(#44380) Toobee válasza CrusherW (#44370) üzenetére


Toobee
veterán

Én annak idején Rotel RSP-976 + RB-956AX-szel, meg Dali C6 frontokkal zenéltem, Dune Duo volt a forrásom. Úgy egy éve számoltam fel, mikor végleg átálltam sztereóra.

https://barbieripnk.hu/

(#44381) Dorian válasza CrusherW (#44370) üzenetére


Dorian
félisten

Mozi: Denon 2809, Dune D1, Hivox tuningos Dali Concept szett, Heco Vitas 30A sub,
Zene: HTA30 csöves előfokkal, Hivox Lupus DAC és Suricata USB, + a Concept szett C6 párja

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44382) andorra válasza Dr. Gonzο (#44372) üzenetére


andorra
őstag

Bármelyik készüléktippet el lehet fogadni akár erről a fórumról is, azon az alapon, hogy ezek is olvashatók. Az, hogy melyik rendszerben, milyen más készülékekhez képest, kinek az ízléséhez, kik írták, ezektől a mellékes tényezőktől pedig nagyvonalúan el lehet tekinteni.

(#44383) Warter válasza CrusherW (#44374) üzenetére


Warter
őstag

Menj le a Hifibarlangba és hallgass meg pár hangfalat és erősítőt, szerintem az sokat fog segíteni, hogy utána merre indulj el. Ott segítőkészek és van választék is.

(#44384) T_Stark


T_Stark
őstag

Hónapok óta először bekötöttem újra a régi Technincs SA-EX140 erősítőmet, hát meglepődtem :Y
A NAD-hoz szokott fülemmel már nagyon fura a hangja, rosszabb mint amire emlékeztem.
Eleinte nem is tűnt ennyire fel mikor lecseréltem a NAD-ra, de most hogy csak a NAD szólt sokáig, azután rögtön beütött mennyivel silányabb a Technics hangja, sokkal szebben szól a kis 315-ös NAD.

(#44385) Toobee válasza Warter (#44383) üzenetére


Toobee
veterán

Azert az se baj, ha kettovel osztja az ottani velemenyt. Meg ugy altalaban a kereskedoket. Az is lehet, hogy tul alacsony osztot mondtam.

https://barbieripnk.hu/

(#44386) Warter válasza Toobee (#44385) üzenetére


Warter
őstag

Nem is az a lényeg, hanem, hogy halljon pár hangfalat és erősítőt. Az alapján sokkal hamarabb kitalálhatja, hogy mire kéne költeni és mi az amit esetleg messzire el kell kerülni. :)
Pl a 400-as keretből egy 816-os Focal, valami komolyabb HM vassal egész kellemesen szólna.

(#44387) ghoszty válasza Tamoo (#44378) üzenetére


ghoszty
tag

fokent elektronikus de valtozo.. monitorra lenne ~50k mert ahoz ugye nemkell erositot vennem
kerdes hogy jobban jarnek e mintha megvennem az emlitett hangfal erosito parost.

[ Szerkesztve ]

(#44388) Tamoo válasza ghoszty (#44387) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elektronikusra nem biztos, hogy a Canton a legjobb választás.

(#44389) #71562240 válasza ghoszty (#44362) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Karat 40 jó és erős hangú hangdoboz, kifejezetten hallgathatós, "simahangú" fajta, mint általában a Canton-ok. Én is azt mondom, hogy 25ezer alá már nem feltétlenül lenne illdomos alkudni akarni.
Mindazonáltal nem biztos, hogy jobban járnál vele, mint az ajánlott állódobozokkal, mert a felsőnélyei kifejezetten erőteljesek, tehát alaposan be tudná "zengetni" a szobádat. Ehhez képest az általam ajánlott állódobozok közül például a Tannoy Sensys és a Triangle Scalene klón "kisszobatűrőbb" hanggal szól, az Acoustic Research pedig kiegyenlítettebb, arányosabb... Azok közül a HECO és a JBL lenne hasonló karakterű, mint a Karat 40, e kettőhöz képest valóban "kisszobatűrőbb" az állványos Canton, de a többi háromhoz képest nem, és azoknak meglennének az állódobozos előnyeik. Mindezzel együtt is, nagyon megéri az árát a Karat 40, tehát bőven ajánlható szerintem is. Úgy értsd az alkutanácsokat is, hogy "elvi szempontból" a használtan 30ezernél sokkal többet ér a hangminősége, de alkalomadtán van ilyesmi kicsit olcsóbban is.

(#44384) T_Stark Ez bizony így szokott lenni, a rosszabbat jobban észreveszi az ember.

[ Szerkesztve ]

(#44390) blattida válasza ghoszty (#44387) üzenetére


blattida
nagyúr

Az elektronikus terület valóban nem a canton erőssége, ha főként olyan zenét hallgatnál rajta, akkor én sem ajánlom.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44391) #71562240 válasza ghoszty (#44387) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bár én azt azért nem mondanám, hogy az elektronikus nem a Canton erőssége, de ha például maradnál a pedzegetett NAD-nál erősítőben, akkor maradna kb. annyid, hogy az AR S40-et egy kicsit lealkudva magadévá tehesd, és akkor az egy igen szerencsés hangú, all-rounder erősítő-hangdoboz párosítás ennyi pénzért, elektronikusra is, és mindenfélére is. Kicsit kicsi lenne hozzá a szobád, de legalább kis hangerőn is dinamikus lenne a rendszer hangja, így te is jól járnál és a szomszédok is.

(#44392) blattida válasza #71562240 (#44391) üzenetére


blattida
nagyúr

Az s40 valóban egy nagyon jól eltalált mindenes doboz, elektronikus zenére sokkal jobb választás lenne, mint a canton, sőt, szerintem más zenén is, viszont álló doboz...
Abban a szobában is jó lenne, nem háklis a helyzetére és helyére, szerintem 12 négyzetméteren is megállja a helyét és nem sok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44393) #71562240 válasza blattida (#44392) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem baj, hogy álló, hiszen Ghoszty kolléga állót keresett eddig, nem véletlenül én is olyanokat javasoltam, és eddig ő is olyanokat talált magának, csak most kezdett az állványos felé menni, amiről én inkább lebeszélem, és ott tartom az állók mellett.

(#44377) ghoszty Szabad aktív monitorban gondolkodni, de a hifisták döntő többsége egyelőre az erősítő+passzív megoldás mellett teszi le a voksot. Az a tapasztalatunk, hogy ezek általában zeneibben szólnak, mint az aktív konkurenciáik. Mindazonáltal az utóbbi években sokat fejlődtek a megfizethető aktív monitorok is ár-érték arányban.

(#44394) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,sztereó végfok erősítővel kapcsolatban.
Jelenleg házi mozi erősítőn zenélek és mozizom (Denon 4310,Lektor 8),és ezt szeretném zenei irányban fejleszteni.A mozi erősítőt nem szeretném egyenlőre cserélni, azzal nagyon meg vagyok elégedve(ha csak nincs majd valami más ötletetek).
Amit el tudok mondani a zenei hallgatási területemről az a minden evő. Rock,popp,opera, minden.
Mindezt egy 20-25nm területen hallgatom.
Érdeklődnék milyen típusú erősítőket ajánlanátok nekem? Milyen márkák között nézelődjek?
A hangfalaimat is fejleszteni szeretném úgy fél éven belül. Talán egy Ikonra, ha minden jól megy Focal Chorus8.. lenne.De ez még a jövő zenéje.

(#44395) xtremetuning válasza #71562240 (#44393) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Mindazonáltal az utóbbi években sokat fejlődtek a megfizethető aktív monitorok is ár-érték arányban."
;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44396) schawo válasza xtremetuning (#44395) üzenetére


schawo
titán

Azért így nekifutásból leszólni az aktív monitorokat, mindet egy kalap alá véve kicsit erős.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44397) xtremetuning válasza schawo (#44396) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én csak a bújtatott mondanivaló miatt emeltem ki. Nagy játékos ez a Maczkó...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44398) #71562240 válasza schawo (#44396) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igaza van Kingának, a fogalmazásomban volt egy kevés "bújtatott" mondanivaló azzal összefüggésben, hogy döntő többségünkben ma is a komponens megoldásokat választjuk, nem véletlenül.

(#44394) tomic "...sztereó végfok erősítővel kapcsolatban..." És az előerősítő a Denon lenne, azért kell csak végfok? Vagy pongyolán fogalmaztál? Bár sejthető, hogy kb. milyen árszínvonalról lehet szó, de mégis írnod kéne keretösszeget, amennyit rá akarsz költeni.

A "jövő zenéje" hangdobozfejlesztési példáid nem feltétlen jelentenének igazán fejlődést, inkább csak másságot. Elég fejlett az a Lektor 8, sok pénzért lehetne számottevően fejlettebbet venni helyette.

[ Szerkesztve ]

(#44399) schawo válasza xtremetuning (#44395) üzenetére


schawo
titán

Kammerer-elemzés következik:

Ez azt jelenti, hogy a hangminőségük sokat fejlődött.

Ha megfizethető monitorokról van szó, akkor az árkategória nem változott. Ha az ár/érték arányuk az árkategórián belül fejlődött, az csak úgy történhetett, hogy az értékük, azaz hangminőségük javult.

Így kell kifogni a szelet a vitorlából :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44400) tomic válasza #71562240 (#44398) üzenetére


tomic
addikt

Igen,a Denon lenne az elő erősítő. A keret az kb 50-80e lenne. Azért írok többet mert én Német ebayen szoktam vásárolni és itt a Magyar áraktól sokkal olcsóbban van műszaki cucc.Szóval nehéz behatárolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.