Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) ProdyG válasza #71562240 (#44843) üzenetére


ProdyG
senior tag

A mai napon kezdtem el foglalkozni a témával és minden órában új dolgokat tudok meg, ezért változnak ilyen gyorsan a dolgok és ezért "nem kérdezek megfelelően".
amúgy sehol semmiféle ellentmondás nincs, mert egy szóval sem mondtam, hogy amit ajánlotok azt meg is fogom venni. Csak kíváncsi voltam... De annyi pénzt inkább nem adok egy ősrégi gépért.

Na de nem is ez a lényeg, hanem a 755AR. Akkor ezek szerint nem rossz vétel, ennek örülök, mert így valószínűleg megveszem ezt. Első lejátszónak jó lesz :)
Az mennyire baj, hogy csak optikai digi kimenet van rajta? Koax nincs. Én digitális kábellel kötném be egy Arcam AVR-300-ba...
Miért írod mindig, hogy rablás az ára? Mennyit érhet reálisan most egy 10 éves ilyen készülék?
köszi!

(#44852) #71562240 válasza MasterMark (#44849) üzenetére


#71562240
törölt tag

A karakterkülönbség, amit írsz, az viszonylag tipikus különbség a fa és a fém állványok között, amellett, hogy az állványod jól sikerült minőségét is jelzi, - részben azt, hogy jól sikerült az összeszerelés, részben azt, hogy nem sajnáltad belőle az anyagot az adott konstrukción belül.
Érdemes lesz kipróbálni a kordbársony alátétlapkákkal is (kettőt-hármat egymásra helyezve, többet valószínűleg nem érdemes), úgy még lágyabb lesz a hangja, egyúttal kicsit "elomlósabb" érzetű is. De kisméretű lapokat használj, ne úgy, mint ahogy a parafa tűnik a képen, hogy teljes felületen érintkezik. Általában érdemes olyan megoldást alkalmazni, hogy a hangdoboz aljának minél nagyobb része szabadon maradjon - bár ez nem kizárólagos axióma.

(#44851) ProdyG
A koax digitális kimenet szabványilag jobb hangminőségű, mint az optikai.
Félreérthetően fogalmaztam, nem az ára a rablás, hanem a megvétele "rablás". Tehát te "rablod ki" az eladót, mikor a ma szokásos árakon megveszed ezeket, mondhatni"pimaszul olcsón" a hangminőségükhöz és a megépítettségükhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#44853) MasterMark válasza #71562240 (#44852) üzenetére


MasterMark
titán

Parafából is akkor érdemes inkább kis lapocskákat vágni, addig amíg tudok tüskét, vagy anyagot szerezni?

eclipse006: Valóban szépen megmaradtak, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44854) #71562240 válasza MasterMark (#44853) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában igen. Mindenképpen érdemes kipróbálni úgy is.

(#44855) ProdyG válasza #71562240 (#44852) üzenetére


ProdyG
senior tag

ja így már értem :D
már csak azt kell akkor kitalálnom, hogy optikai kábellel, vagy inkább analóg IC-vel kössem össze az Arcammal.

(#44856) #56474624 válasza ProdyG (#44851) üzenetére


#56474624
törölt tag

De annyi pénzt inkább nem adok egy ősrégi gépért.

Az ősrégi masina lehet nagyon szépen szóló. Van benne kockázat természetesen. De nem hinném, hogy nagyobb, mint egy csak 10-15 éves darabban. :U

Az mennyire baj, hogy csak optikai digi kimenet van rajta? Koax nincs. Én digitális kábellel kötném be egy Arcam AVR-300-ba...

Amivel szépen le is építed a hangminőséget. Miért hiszik az emberek azt, hogy a digitális kábellel összekötés az valamiféle varázslat? Holott csak arról van szó, hogy a D/A konvertálást rábízod egy házimozi erősítő kommersz, vacak minőségű, beépített átalakítójára a CD-lejátszó jó eséllyel sokkal jobb minőségben dolgozó DAC-ja helyett.
Remélem, az nem játszik, hogy az rca kábel csúnyább a koax kábelnél és azért. :W

[ Szerkesztve ]

(#44857) andorra válasza MasterMark (#44849) üzenetére


andorra
őstag

Ezennel felszólítom a Mission céget, Kammerer fórumtárs azonnali alkalmazására !
Neked pedig gratulálok a tér felfedezéséhez, mert ez a hifi rendszerek egyik nagyon lényeges, bár sokak által elhanyagolt fontos szintmérője. (Polcra, asztalra, hokkedlire tett hangdoboz-tulajdonosokra, fejhallgatózókra ez aligha vonatkozik.) Az elektromos gitár ott szól, ahova Auratechék keverik. Tehát azzal ne is foglalkozz!

[ Szerkesztve ]

(#44858) schawo válasza andorra (#44857) üzenetére


schawo
titán

Minden onnan szól, ahova keverik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44859) ProdyG válasza #56474624 (#44856) üzenetére


ProdyG
senior tag

8 éves gépet veszek és egy Arcam erősitobe kotom aminek jo a dac-ja.
20 évesert meg nem adok Pénzt. De elhiszem h jo.

(#44860) bajnokpityu válasza schawo (#44858) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy, ahova rakja alejátszo lánc.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44861) Ear001 válasza Auratech (#44847) üzenetére


Ear001
addikt

Nem is tudom hány tucat kocsi és rengeteg mérés után bizton állítom, hogy ez így nem működik, de ez itt erősen off téma. :C

(#44862) andorra válasza schawo (#44858) üzenetére


andorra
őstag

Minden onnan szól, ahova keverik.
Na persze, ha valakinek a popzene a mindene !
Egy szinfónikus nagyzenekarnak Carl Maria von Weber óta, kialakult elhelyezkedési rendje van. Ennek a felvételeken is tükröződnie kell, mert ha ezt valaki elrontaná, az egész mehetne a kukába. Itt tesztelhetjük igazán a rendszerünket, mire képes, példának okáért a színpadkép és színpadmélység tekintetében.

(#44863) #56474624 válasza ProdyG (#44859) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja persze, nyilván 150 ezer körüli összegért korrektül megszólaltat neked 6 (8) csatornát és még a D/A átalakítás is eléri egy újonnan ugyanannyiba kerülő CD-lejátszó szintjét, ami csak CD-lejátszásra van kiképezve. Van rá persze esély, de akkor a CD-lejátszó rossz abban az árkategóriában. Jó CD-lejátszó DAC-ja porig alázza egy ilyen árkategóriájú hm erősítő beépítettjét. Akármelyiket. Csak úgy mondom. Ha meghallgatod, valószínűleg fogod is tapasztalni.

(#44864) HoryThePooh válasza MasterMark (#44853) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Vagy Blue-Tack gyurma...
A lényeg mint itteni polgártársak mondották, az elszeparálás.
Állítólag elöl 2 , hátul középen egy gombóc a hangfal alatt adja a legjobb hangkaraktert, de kísérletezz...
Én kihajítottam a monitorok alól a tüskéket a fa állványon, gyurmát raktam helyére, hátúl picit nagyobbat, mert nekem úgy jött be a legjobban. De mondom mégegyszer, próbálkozni kell. ;-)
Kellemes időtöltést és Zene hallgatást!

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#44865) narumon válasza #56474624 (#44863) üzenetére


narumon
őstag

Házimozi erősítőt normálisan szólni én még nem is hallottam milla allatt. Létezik egyáltalán ilyen? Én egyszer megvettem az akkori "csúcs" Marantz-ot, hogy na majd az, aztán sikítva menekültem vissza a tizedannyiba kerülő sztereó erősítőmhöz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44866) HoryThePooh válasza HoryThePooh (#44864) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

bocs, BluTack

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#44867) andorra válasza narumon (#44865) üzenetére


andorra
őstag

Ha a handobozok teljesítmény igénye nagyon magas, akkor egy jelentős értékvesztést elszenvedett hatos, hetes sorozatú, 2011-2012-es évjáratú Marantz HM pl. szóbajöhet. Főleg ha valaki az egyéb funkcióit is ki tudja használni. Ez nem jelenti azt, hogy ezt az irányt preferáljuk.

[ Szerkesztve ]

(#44868) Mobildeck


Mobildeck
tag

Sziasztok, szóljatok ha rossz topicba írok, de talán itt tudtok megoldást, javaslatot adni a problémára.
Adott egy ősrégi sony hifi (hst-471) a maga mélynyomójával és két hangfaljával, a többi része (többi hagnfal, cd lejátszó egység) nincs nálam, de eredetileg megvolt, mindegy ez nem is lényeges a story szempontjából. A dolog össze van kötve a számítógéppel, azon hallgatunk zenét általában, illetve a rádió szokott szólni. a gond az, hogy elkezdett kiadni nagyon hangosan (még amikor halkra van véve a hifi akkor is hangos) random recsegő hangot, mintha egy kis manó direkt 15 percenként megtörné a kábelt :DDD negnéztem, a kábelek épek, másik aux bemeneten telefonról lejátszva zenét is recseg, és a hangfal amelyik ezt teszi, mert csak a jobb oldali műveli, szétszedtem és minden épségben van. bármi ötletetek van-e? illetve ha megvan a probléma, mi lehet a megoldás? a hangfal a rossz vagy a hifi? nagyon rossz mert gyomorgörcsünk van amikor total random módon kattog és recseg. maga a recsegés csak 1-2 másodperces egyébként.

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#44869) andorra válasza Mobildeck (#44868) üzenetére


andorra
őstag

Felcseréled a két hangdobozt, (ha lehet) és kiderül, hogy mi a hibás. Ha a másik oldalon jelentkezik a recsegés, akkor a hangdoboz hibás. Ha ugyanazon az oldalon, akkor az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#44870) laceee007


laceee007
csendes tag

Sziasztok!
Mivel nagyon kezdő vagyok ebben a témában és nemigazán vagyok tisztában a dolgokkal,ezért kérném hozzá értők segítéségét.Eddig 5.1 es hangfalszettel volt dolgom(ami nem volt valami nagy szám) ott igazán semmit nem kellett csinálni csak gépre csatlakoztatni és szólhat is,de most már szeretnék komolyabb hangfalakat is.
Legfőképpen kisebb házibulikra terveznék.
Kinéztem magamnak egy Pioneer cs3070-est,- illetve cs-7070 est is nézegettem habár az drágább.A kérdésem az lenne hogy ezekhez milyen erősítőt tudnátok ajánlani ami beleférne egy 40-60E ft os keretbe (mármint hangfallal együtt- persze használtan venném). Vagy ha tudtok esetleg más fajta hangfalakat ajánlani akkor írjatok! :D

[ Szerkesztve ]

(#44871) MasterMark válasza laceee007 (#44870) üzenetére


MasterMark
titán

A házibulinak nem sok köze a hifihez.

Switch Tax

(#44872) contaxg válasza MasterMark (#44871) üzenetére


contaxg
veterán

Azt csak hiszed!! :D :C

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44873) #71562240 válasza laceee007 (#44870) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezeket a hangdobozokat nem ajánljuk, ezért erősítőt se tudunk ajánlani hozzájuk. Olvasd el kb. a topik utóbbi két heti anyagát, és akkor nyersz egy képet, hogy miféléket és miért szoktunk használni és ajánlani erősítő és hangdoboz tekintetében, majd azon márkákon belül keress hirdetett típusokat, majd a keresés után kérdezd a találatokról a véleményünket az ár függvényében.
Az is biztos, hogy számunkra nem a házibuli a szempont, hanem a hangminőség - nem tudom, neked a házibulihoz tervezés mit jelent, számunkra értelmezhetetlen a szempont.

(#44874) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok. Jobb topikot nem találtam, remélem azért valaki tud segíteni.
Egy kissé koros, de kiválóan működő Denon erősítőre hogyan tudnék rákötni egy öreg Fischer lemezjátszót?
A lemezjátszó hátulján egy 16V kábel van, gondolom az erősítőnek kéne meghajtania, viszont a Denon nem rendelkezik ilyennel. Van valami más lehetőség?
Komoly terveim nincsenek vele, csak a gyerekeimnek szeretném megmutatni, hogy mi volt a cd előtt. :K
Kösz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44875) enemy107 válasza sixpak (#44874) üzenetére


enemy107
senior tag

íÍgy direktben sehogy, mert nincs rajta Phono fokozat. Szükség lenne egy előerősítőre amiben van RIAA korrektor.

Sziasztok most bukkantam a topicra. Magam is nagy zene hallgató vagyok, beszállnék a topic lakói sorába. :)

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#44876) sixpak válasza enemy107 (#44875) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, kár. Akkor marad a lemezek nézegetése egyelőre. :D
Pedig van rengeteg. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44877) #71562240 válasza sixpak (#44874) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom, mi lehet ez a 16V kábel, de ha ez azt jelenti, hogy a tápellátást várnád az erősítőtől, azt ugyan hiába. Feltehetően valami saját adaptere volt eredetileg a lemezjátszónak, tehát szintén valami adapterrel kellene megoldani a tápellátást?! (Hasznosabb lett volna a lemezjátszó típusát linkelni.) Másrészt, ahogy az újonc, zöldfülű, még felavatatlan kolléga is mondta, a lemezjátszóban levő hangszedő fajtájához illő (MM vagy MC) előelőerősítő/RIAA korrektor is szükséges.

(#44875) enemy107: Üdvözlünk a topikban. Újoncok avatása minden hétfőn 9 órakor, félemelet, balra. Addig tanácskozási joggal részt vehetsz az üléseken. Egy dologra kell figyelned, soha ne nevezd topic-nak a topikot. Másrészt ne is ellenségeskedj, mert a topik már eddig 106 darab Enemy-t elfogyasztott, ezért lehettél te csak a 107-edik. :Y

(#44878) Ear001 válasza andorra (#44862) üzenetére


Ear001
addikt

Nem egészen. Az egy dolog, hogy van egyfajta megszokott ültetési rend, de nem keés zeneszerző mást akar és ez szépen bele is írta a kottába - és hát akkor inkább azt kéne hallanunk. De mindez apróság ahhoz képest, ahogy egy zenekari felvételen ültetik a zenekart. Itt bizony oa teszik a székeket, ahová a terem akusztikája - a rendelkezésre álló mikrofonok - a hangmérnök, zenei rendező, producer, a zenész szakszervezet szeretné. Az az igazság, hogy egyre inkább itt is szinte zenészenként, vagy kis csoportonként ültetnek jó alaposan szeparálva, és ezekből szinte sávonként rakják össze a végső felvételt. Egy marha nagy termet bérelni ugyanis sokkal drágább mint egy kis keverősstúdiót, ott majd elszórakoznak az összerakással, a térbeliséget meg megoldja az asztal meg a zengetők.....

Szóval a legtöbb szinfonikus nagyzenekari felvételen is azt hallod, milyen ügyesen manipulálták és imitálták a térhatást.

(#44879) enemy107 válasza #71562240 (#44877) üzenetére


enemy107
senior tag

:R :DDD

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#44880) MasterMark


MasterMark
titán

Akkor következnének a megígért képek a saját készítésű hangsugárzó állványomról: [link]

MDF lapokból készült, Palma Fa ragasztóval ragasztva. Csak ragasztva van. Még nincs teljesen kész. A ragasztót majd még le kell csiszolni. Utána festés, de lehet, hogy csak lakkozás lesz végül.

Ja igen, és mivel a tüskék nagyon picik, ezért azok majd a tetejére mennek a Canton alá, és alulra majd nagyobbakat veszek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44881) #71562240 válasza MasterMark (#44880) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szép (lesz a kiglancolás után). Éreztél változást a parafa alátét átalakításától?

(#44882) sixpak válasza #71562240 (#44877) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szia. Ez lenne a szóban forgó kábel:

Ez pedig a lemezjátszó:

Fisher MT-M20, az elején lévő felirat szerint.

Szerk.: Remélem látszik a béna telefonos képen. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44883) narumon válasza sixpak (#44882) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem hiányzik a tápegység hozzá...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44884) #71562240 válasza sixpak (#44882) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha fontos számodra, akkor tudsz venni hozzá tápadaptert, egy-kétezer forintért, és akkor már "csak" phono fokozatot kell venni hozzá, alapszintűt abból is lehet párezerért kapni, ha megér neked ennyit a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44885) sixpak válasza #71562240 (#44884) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi.
Faterom még annak idején csinált magának egy erősítőt a lemezjátszójához. Lehet megkérem, hogy adja oda, már ha jó hozzá.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44886) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok,
átbogarásztam az avx.hu használt hangdoboz kínálatát és és megakadt a szemem egy Celestion F30 hangfalpáron. Érdekelne a véleményetek róla, Ti milyennek ismeritek ezt a tipust? Korábban már hallottam ezt a hangsugárzót bekötve egy drágább rendszerbe, akkor tetszett a hangja. Vajon kompatibilis lenne az én régi harmak Kardon erősítőmmel is?

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44887) Auratech


Auratech
őstag

Most már én is kábelmaniás lettem... Csináltattam a Kácsa aud-ban egy ic-t... A kamera és a hangfelvevő közé. :)
Felvettem javarészt egy Táp kabelek, zavarkioltók... előadást is. Ha értékelhető minőségű, felteszem.
Egy amcsi srác csinálta. Elhittem, mert a ZoomH6 is elhitte. Jó volt a Hilton. Sok kávét ittam. Az is jó volt.

Auratech Field Recording

(#44888) #71562240 válasza Engineer086 (#44886) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egy tipikus best buy hangdoboz azoknak, akik nem akarnak vele falat bontani, ellenben szeretnének olcsón kellemes hangú zenét halllgatni. Szépen, kellemesen, fürgén szól, jót tenne a Harman Kardon-nak. Tipikus angol iskola.

(#44887) Auratech Te ittál valami mást is. Kávétól nem kezdesz tőmondatokban fogalmazni. :Y

(#44889) artiny


artiny
őstag

Hianyzik ebbol a hifibol valami, vagy ezt igy aruljak komplett?
sony giga juke NAS-C5E

http://www.sony.co.uk/product/hdd-audio/nas-c5e

vagy ezt igy aruljak komplett?
[link]

(#44890) Auratech válasza #71562240 (#44888) üzenetére


Auratech
őstag

Attól nem, csak a pesti forgalomban nehéz gépelni vezetés közben.. :)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44891) bajnokpityu válasza Auratech (#44890) üzenetére


bajnokpityu
félisten

swype-nak elég diktálni :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44892) rappit4 válasza Auratech (#44887) üzenetére


rappit4
őstag

Ha a nordost-os elődásról beszélsz, akkor egy teremben voltunk, hacsak nem ugyan az az előadás volt minden páratlan órában :DDD

(#44893) Auratech válasza rappit4 (#44892) üzenetére


Auratech
őstag

arról. A jobb szélen ácsorogtam a kis cájggal a kezemben...Egyszer be is szóltam, mikor a kábelcsere után azonos beállítások/zene mellett a mikrofon az előzőhöt képest kábé +1 Db szintet produkált..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44894) rappit4 válasza Auratech (#44893) üzenetére


rappit4
őstag

Amúgy szívesen csevegtem volna a prohardveresekkel csak nem tudom hogyan néztek ki a valóságban. :DDD :DDD
Szerk.: Akkor te másikon voltál, mert én is a jobb szélén ácsorogtam :D

[ Szerkesztve ]

(#44895) RetepNyaraB válasza Ear001 (#44878) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Khm zenész vagyok kb. 25 eve (sajna), de szerencsere nem lattam meg ilyet... Ezt egy karmesternek csak egy adóparadicsomba szóló öröklakás, állampolgárság és havi fix jópár ezres (nem forint) árán dugod le a torkán... A Stúdiók többnyire értékelhetetlen felvételeket készítenek, de egyben es nagy teremben. 600 mikrofonnal, amelyet addig piszkálnak, míg a jó anyja sem ismeri fel az eredeti hangképet. Vezérelv: "ha rossz a felvétel, addig hallgatjuk, míg jó nem lesz" :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44896) MasterMark válasza #71562240 (#44881) üzenetére


MasterMark
titán

Mit kellene hallanom? :DDD

Switch Tax

(#44897) schawo válasza andorra (#44862) üzenetére


schawo
titán

A villanygitár viszont már Palestrina óta nem része a szimfonikus zenekarnak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44898) andorra válasza Ear001 (#44878) üzenetére


andorra
őstag

Egy marha nagy termet bérelni ugyanis sokkal drágább mint egy kis keverősstúdiót....
Nem tudom, Te milyen felvételeket szoktál hallgatni és milyen kiadóktól, de vannak és még nagyobb részt voltak akik meg tudják/tudták fizetni. A többiekkel nem foglalkozom.

[ Szerkesztve ]

(#44899) ProdyG válasza #56474624 (#44863) üzenetére


ProdyG
senior tag

nem tudom honnan szedted a 150 körüli összeget, de nyugodtan megszorozhatod 4-gyel. És azért vettem ezt a házimozi erősítőt, mert különösen dícsérték a sztereó tudását. Külön sztereó erősítőt egyelőre nem veszek.
Továbbá azt is írtam, hogy ki fogom próbálni digitális és analóg módon összekötve is....

(#44900) blattida válasza ProdyG (#44899) üzenetére


blattida
nagyúr

Tehát van egy 600 ezer forintos Arcam hm erősítőd és ahhoz veszel egy 15-20 ezer forintos cd lejátszót?
Az ilyen párosításokat sosem értettem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.